PDA

View Full Version : Συνάντηση Τεράτων!!!



Ducati992
24/09/2007, 14:40
Λοιπόν, κάνω εγώ την αρχή. (Μάλλον εγώ το θέλω περισσότερο)
Προτείνω Κυριακή 30/09/2007 και ώρα 10:00 (Να μην μας φάει και ο ήλιος) στον Ισθμό στην Κόρινθο. Ημερομηνία και ώρα συζητήσημες αλλά να μην το κάνουμε λάστιχο...
Όσοι ενδιαφέροντε ας απαντήσουν, αλλά στα σίγουρα, για να δούμε αν θα μαζευτούμε.
Αν πάει καλά το θέμα θα κανονήσουμε και σε άλλα μέρη.

sniper
24/09/2007, 14:44
Τα Ducati ετοιμάζουν βόλτα και μας καλούν όλους όσους μπορούμε.

nikos33ath
24/09/2007, 14:45
Αν και και θα ήθελα τρελά να γίνει,Σαββατοκύριακο(29-30 /09) εχω κλεισμένη εκδρομη στον Βολο,καθώς και το επομενο ΣΚ(6-7 /10) γάμο κολλητου στην θεσσαλονίκη,οποτε δυστυχώς θα ειμαι απών!!!!:bigcry:
Μπραβο ομως για την πρωτοβουλία!!!!

byron
24/09/2007, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Τα Ducati ετοιμάζουν βόλτα και μας καλούν όλους όσους μπορούμε.

κριμα.... Θα ήθελα να πάω αλλά αν είναι μόνο για ducatisti :rolleyes:

gcrook
24/09/2007, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ducati992
Λοιπόν, κάνω εγώ την αρχή. (Μάλλον εγώ το θέλω περισσότερο)
Προτείνω Κυριακή 30/09/2007 και ώρα 10:00 (Να μην μας φάει και ο ήλιος) στον Ισθμό στην Κόρινθο. Ημερομηνία και ώρα συζητήσημες αλλά να μην το κάνουμε λάστιχο...
Όσοι ενδιαφέροντε ας απαντήσουν, αλλά στα σίγουρα, για να δούμε αν θα μαζευτούμε.
Αν πάει καλά το θέμα θα κανονήσουμε και σε άλλα μέρη. ,

Φιλε μου το προβλημα δεν ειναι οτι ζητας κλειστη βολτα για ντουκατιστι.
Και αλλοι θελουν να πανε με την "κλικα" τους και το κρυβουν...:rotflmao:
Το θεμα ειναι οτι δεν σε ξερει κανεις τι οδηγος εισαι, και γενικα απο που κραταει η σκουφια σου ρε αδερφε,οποτε δεν θα μπει κανενας στον κοπο να συνταξιδεψει με καποιον που δεν γνωριζει εστω και λιγο.
Αυτα τα πραγματα ειναι απλα.
Σε γνωριζουμε απο κοντα και μετα που ποσταρεις για βολτα εχουμε και μια δικαιολογια να σε κλασουμε.....:rotflmao:

Ducati992
24/09/2007, 15:24
ΟΚ αναβάλλεται τότε..........
Νόμιζα ότι ήταν πιο απλά τα πράγματα..........
Μια απλή συνάντηση ήθελα να πούμε δυο κουβέντες.
Είμαι νέος στο χώρο και δεν τα ξέρω καλά τα πράγματα.
Μάλλον θα πρέπει να κρύβομαι.....

EVI
24/09/2007, 15:29
τερατα ειναι τα ντουκατι??? νομιζα οτι ηταν λαδιερες :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

πλακα κανω φιλε μην με παρεξηγεις!

γιατι το φαγατε το παιδι ρε? οποιος θελει ας παει ετσι δεν ειναι οεο? :beer:

gcrook
24/09/2007, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ducati992

Μάλλον θα πρέπει να κρύβομαι.....

Ρε αρχηγε σορι κιολας, αλλα δεν ειναι τοσο απλο το θεμα.
Το να πας βολτα με καποιον που δεν ξερεις αποτελει ρισκο..
Δεν μιλαμε για καφε στην παραλια μιλαμε για βολτα με καποιον που στην τελικη μπορει να ειναι και πυροβολημενος και να γουσταρει να ριχνει αγκωνιες ενα πραγμα:rotflmao:
Ελα σε καμια βολτα που συμμετεχουν ολων των ειδων τα μηχανακια, ξερω θα σου ειναι δυσκολο να ακουγεται μονο η δικη σου η καμπανα, αλλα θα το συνηθισουμε....:rotflmao: :rotflmao:

byron
24/09/2007, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ducati992
Είμαι νέος στο χώρο και δεν τα ξέρω καλά τα πράγματα.
Μάλλον θα πρέπει να κρύβομαι.....

Όχι ρε φιλαράκι. Παρεξήγησες και δεν διάβασες (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=23059)

Οι βολτίτσες σύμφωνα με το μοντέλο, δεν βρίσκουν φιλοξενία και σωστά δεν βρίσκουν.

Φαντάσου πχ. να είχε ο gcrook, mostro και να έπρεπε να περάσεις την μέρα μαζί του...:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

gcrook
24/09/2007, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n



Φαντάσου πχ. να είχε ο gcrook, mostro και να έπρεπε να περάσεις την μέρα μαζί του...:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Καλα θα περναγαμε....
Θα του ελεγα ιστοριες απο παλια που ειχα ενα V2 μηχανακι με ενα κυλινδρο, και απο αλογα εβγαζε οσο ενα Ντουκατι με 2:lol:

blackbusa
24/09/2007, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Ελα σε καμια βολτα που συμμετεχουν ολων των ειδων τα μηχανακια, ξερω θα σου ειναι δυσκολο να ακουγεται μονο η δικη σου η καμπανα, αλλα θα το συνηθισουμε....:rotflmao: :rotflmao:


και εσυ πως θα εισαι εκει ειπαμε.....???? :evil:

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bawl: :lol: :bigcry: :rotflmao:

gcrook
24/09/2007, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
και εσυ πως θα εισαι εκει ειπαμε.....???? :evil:



Οπως ημουνα ολα αυτα τα χρονια που εσυ ελειπες:evil:
:lol: :bawl: :bigcry: :lol: :bawl: :bigcry: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :bigcry:



(ηλιθιοτητες) :sad:

Xrider
24/09/2007, 19:48
Επηδει δεν ειναι το κλαμπ της Ducati σε αυτο το φορουμ,εχουν δικιο να λενε για ΟΜΑΔΙΚΗ βολτα.
Εδω ειναι φορουμ για ολες τις μοτο.
Αυτο που προτεινεται εσεις,εχει βαση αλλα κανονιζεται μεσω του κλαμπ -που δεν υπαρχει-.
οπως λεμε Africa club,vespa club κλπ.....

tsoukas77
24/09/2007, 20:33
Πρωτα απ'ολα,δεν διεπιστωσα οτι ο εμπνευστης της βολτας θελησε να αποκλεισει αλλες μοτοσυκλετες απο την συναντηση.Προτεινει να μαζευτουν τα monsterακια χωρις να απαγορευει κατι.

Δευτερον,ακομη και να ειχε αποκλεισει αλλες μοτοσυκλετες,δεν βλεπω που ειναι το κακο.Αν κανουμε 20 γενικες συναντησεις τον χρονο,γιατι απαγορευεται να γινει και μια με συγκεκριμενες μοτοσυκλετες μονο;Το οτι ειναι γενικο το φορουμ,δεν λεει κατι.Με αυτη την λογικη,δεν θα επρεπε να υπαρχουν υποκατηγοριες Ducati,Honda,Bmw κτλ. ωστε να μην κατηγοριοποιουμε οπως λετε.

Τριτον,και μονο που εχει Ducati ο ανθρωπος,σεβασμος πανω απ'ολα...

ΥΓ.Επειδη εδω πολλοι ειναι ετοιμοι για παρεξηγηση,το τελευταιο ειναι αστειο...

OrEsTiS82
24/09/2007, 21:20
Ρε παιδια αμαν πια, πειτε στον κοσμο οταν ειναι να συναντηθειτε και ας ερθει οποιος θελει με την μηχανη του.
Δεν φανταζομαι να ερθει καποιος με αλλη μάρκα και να τον διωξετε η να φαει φάπες!
λοοοοοοοοοοολ!!!!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ChristosPatra
24/09/2007, 23:02
hi guys!

uparxei logiki se kapoia pragmata pou ipothikan se auto to thread alla bolta me parea den einai akribos to risko pou pairneis opos px otan anebaineis se motosukleta allou.
to katalabaino omos giati otan boltaroume me tin parea mou sunenooumaste gia kapoia pragmata, opos px pote prosperasma pano se strofi opou theloume anesi kinisis kai topothetisis gia na min exoume to agxos mi me pernaei o filos mou apo piso. teleutaia fora pou piga galaksidi eixame sunenoithei oti panta tha imoun piso apo ena filo kai se apostasi kai oti den tha prospernousa pote.

thema 'antagonismou' einai blakodes kan na to suzitiso.

anyway an einai risko ego prosopika pisteuo den einai kai toso megalo kai eimai diatethimenos na taksidepso parea me kapoious pou den ksero. isos mono kai mono pou kapoioi kseroun na xrisimopoioun internet kai na grafoun kai na exoun autin tin anagki epikoinonias me omoious na tous bgazei apo tin omada ' upsilou kindunou', as po xaritologontas.

apo kei kai pera i protasi mou einai i eksis: epeidi agapame tin motosukleta kai sebomaste kathe marka kai kurios to oti i kathe marka apotelei tin prosopiki tin epilogi tou kathena (asxeta an eimaste sto ducati thread tora) proteino na tin pame tin ekdromoula pou protathike tin imerominia pou protathike kai na erthoun osoi theloun, kai yamahaioi kai hondakides kai oloi. tha gnoristoume kai tha perasoume kala. meta kanoume ta pigadakia mas osoi theloume. ego prosopika eimai sxetika kainourgios ston xoro kai tha ithela na gnoriso bikers gia parea n stuff kai oxi mono ducatisti (an kai tha tin ftiaksoume tin klika mas pou tha paei), na pao iremi boltoula xalara me ta paidia kai ola cool. kai milao gia bolta, oxi grigori odigisi. taksidaki na blepoume tin fusi kai na xazeuoume o enas to motosako tou allou.

ego loipon eimai mesa kai proteino opoios thelei na to dilosei na mazeutoume..

xristos patra

OrEsTiS82
25/09/2007, 04:03
Συμφωνω με τον παραπανω φιλο, εαν δεν κανουν επιθετικη οδηγηση ορισμενα μελη της παρεας δεν θα εχετε κανενα προβλημα,αμα δειτε κανεναν πυροβολημενο να κανει τον Rossi αναμεσα σας τοτε διωξτε τον.

ntinlanden
25/09/2007, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ducati992
Λοιπόν, κάνω εγώ την αρχή. (Μάλλον εγώ το θέλω περισσότερο)
Προτείνω Κυριακή 30/09/2007 και ώρα 10:00 (Να μην μας φάει και ο ήλιος) στον Ισθμό στην Κόρινθο. Ημερομηνία και ώρα συζητήσημες αλλά να μην το κάνουμε λάστιχο...
Όσοι ενδιαφέροντε ας απαντήσουν, αλλά στα σίγουρα, για να δούμε αν θα μαζευτούμε.
Αν πάει καλά το θέμα θα κανονήσουμε και σε άλλα μέρη.


ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΝΑ ΓΑΜΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒ/ΚΟ...
ΜΕΣΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΚΑΝΟΝΙΣΤΕΙ ΤΙΠΟΤΑ :wave2:

Zubei
25/09/2007, 10:01
Είπε πουθενά ο άνθρωπος ότι απαγορεύεται να έρθει όποιος θέλει;

Είπε ότι αμα εμφανιστεί γιαπωνέζικη μηχανή θα φάει μπαζούκα;

Είπε ότι θα πάμε να εξερευνήσουμε τα όρια των μηχανών μας;

Πρότεινε μια συνάντηση για Monster. Όποιος θέλει ας έρθει. Ακόμα και πέντε άτομα να εμφανιστούν όλα-όλα το κέφι μας θα το κάνουμε. Ούτε θα πει κανείς τίποτα στο τύπο που θα σκάσει με το Transalp (Παράδειγμα δείνω, μην κάνετε καν το κόπο να αρχίσετε τα "γιατί ρε φίλε τι έχει το Transalp;"). Έλεος πια με αυτή την ελιτίστικη νοοτροπία και τη νοοτρoπία της κόντρας.

Επίσης, τι να γίνει η πρόταση στο "Ducati club" και κουραφέξαλα. Συνάντηση είναι, εδώ θα το γράψει.

ntinlanden
27/09/2007, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ducati992
ΟΚ αναβάλλεται τότε..........
Νόμιζα ότι ήταν πιο απλά τα πράγματα..........
Μια απλή συνάντηση ήθελα να πούμε δυο κουβέντες.
Είμαι νέος στο χώρο και δεν τα ξέρω καλά τα πράγματα.
Μάλλον θα πρέπει να κρύβομαι.....


ΕΧΕΙΣ ΠΜ :wave2:

ChristosPatra
27/09/2007, 14:17
krima duc992, tha pernagame cool! elpizo kapoios na to kataferei na to organosei telika! ego eimai panta mesa! kai gia kana track day serres an endiaferetai kanenas, kana diimeraki (skotoma tha einai)

Ducati992
27/09/2007, 16:19
ntinlanden

έχεις πμ και εσύ:beer:

Ducati992
27/09/2007, 16:25
ChristosPatra

έχεις πμ

Stelth
27/09/2007, 17:34
Paidia tora to eida

eimai mesa

polla p.m. omos

giati??

OrEsTiS82
27/09/2007, 18:53
Φοβουνται μην ειναι παγιδα και φανε ξυλο (οσοι δεν ερθουν με monster)
loooooool!!!
:beer: :rotflmao: :rotflmao:

ntinlanden
28/09/2007, 07:16
:lol: :lol: :beer: :wave2:

tuonos1
28/09/2007, 08:29
Και εγω ειμαι μεσα...

Και δεν εχω κανενα προβλημα για το ποιος θα ερθει. Εχω αλλαξει 3 γιαπωνεζικες και 2 ευρωπαικες και το καραγκιοζιλικι με τις μαρκες πρεπει καποτε να τελειωσει.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ Μ****ΕΣ ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΙ. ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΝΑΛΩΝΕΣΤΕ ΣΕ ΒΛΑΚΩΔΕΙΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΜΟΝΤΕΛΩΝ Η ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΩΝ Η ΧΩΡΩΝ.

Μανωλης

Ducati992
28/09/2007, 09:27
Δυστυχώς αναγκαστήκαμε να μπούμε στην διαδικασία να στέλνουμε προσωπικά μηνύματα, αφού δεν έχουμε χώρο εδώ. Δεν το θέλαμε πάντως αυτό, δεν έχουμε κάτι να κρίψουμε, ούτε σχολιάζουμε κανένα.


Πάντως για αυτή τη Κύριακη (30/09) μην έρθει κανένας έχει αναβληθεί.

Stelth
29/09/2007, 23:06
Εγώ πάντως δεν θα έρθω γιατι θα πάω στη λίμνη Δασίου να δώ τα ΚΤΜια.

Όποιος θέλει ας ακολουθήσει. :)

Υ.Γ Και σταματήστε τα πμια

dessert
30/09/2007, 09:36
Μέσα.... πμ me...:winka:

Stelth
30/09/2007, 13:26
Σταματήστε τα πμια λεμεεεεε

Ότι έχετε να πείτε να το λέτε ΕΔΩ ή
εδώ (www.desmoriders.co.nr) αν φοβάστε μην σάς κράξουν ή έχετε οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα

ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ !!

dessert
30/09/2007, 18:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stelth
Σταματήστε τα πμια λεμεεεεε

Ότι έχετε να πείτε να το λέτε ΕΔΩ ή
εδώ (www.desmoriders.co.nr) αν φοβάστε μην σάς κράξουν ή έχετε οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα

ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ !!


Θυμάσαι μήπως και πέρυσι που πήγαμε να το ξαναδιοργανώσουμε έτσι, τι έγινε;;; :winka:

Stelth
30/09/2007, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert
Θυμάσαι μήπως και πέρυσι που πήγαμε να το ξαναδιοργανώσουμε έτσι, τι έγινε;;; :winka:

Όχι δεν το θυμάμαι αλλά.............

ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω που είναι το πρόβλημα να κανονίσουν κάποιοι που έχουν τις ίδιας μάρκας μηχανές και ακόμα περισσότερο ίδιου τύπου, να πάνε βόλτα έτσι ώστε να πούνε και τα δικά τους. :confused:

dessert
30/09/2007, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stelth
Όχι δεν το θυμάμαι αλλά.............

ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω που είναι το πρόβλημα να κανονίσουν κάποιοι που έχουν τις ίδιας μάρκας μηχανές και ακόμα περισσότερο ίδιου τύπου, να πάνε βόλτα έτσι ώστε να πούνε και τα δικά τους. :confused:

Ούτε εγώ το καταλάβαινα πέρυσι που το ξεκίνησα, αλλά μου το εξήγησαν...
:wave2:

Stelth
30/09/2007, 21:01
Ωρε dessert για πε μπας και καταλάβω κι εγω

ChristosPatra
01/10/2007, 01:27
einai normal pisteuo kapoies liges boltoules na theloume na einai mono me tin marka mas gia tin fasi! bolta me omoiogeni tautotita, polu cool gia mena kai gamato antiktupo tha exei!! alla auto den simainei oute snobbarisma oute perifronisi ton allon. to 99% ton bolton pou kanoume oloi einai mixed outos i allos. theloume na pame mia boltoula ducate kai an osoi agapate yamaha i honda i otidipote mazeuteite mia fora esto omoiogenos tha deite oti einai polu cool fasi kai gia sas kai gia tous guro pou tha sas xazeuoun. min mas kratisete kakia giati meta me xara tha thelame na pame kai mazi sas na sas poume pos itan i desmo bolta mas! noitho oti etsi noiothoun kai oi upoloipoi. sas agapame bre kouta ki as min exete ducati!

cheers to all :a07: