PDA

View Full Version : Γινεσαι αλλος αδηγος...



mpou
24/09/2007, 14:51
Σαββατο βραδυ. Για χψ λογους, βγαινω για ποτο με το αυτοκινητο, και αφηνω την αγαπημενη διτροχη στο γκαραζ.

Στα πρωτα 10 λεπτα επι της Κηφησιας (ειχε ψιλοκινηση), πιανω τον εαυτο μου να ειναι ετοιμος να κανει απιστευτες "γκαφες" στην οδηγηση του.

Ο λογος κατα την γνωμη μου? Το χαλαρωμα (με την κακη εννοια) που σου προσφερει το κουτι: Μουσικουλα, ζεστη, συζητηση, τσιγαρακι, αν χτυπησει και κανενα τηλεφωνο αστα να πανε.

Προς θεου, δεν θελω να δικαιλογησω τα κουτια που "αδιαφορουνε" για τα (μικροτερης διαστασης) μηχανακια στους δρομους. Απλα, εστω και για 10 λεπτα, και εγω που βριζω τα κουτια, παραλιγο να γινω ενας απο αυτους.

Υ.Γ. Οι γκαφες εχουν να κανουν με σωστη τοποθετηση του αυτοκινητου στην λωριδα του, κλεισιμο διοδου για μηχανες, σωστο φρεναρισμα και τηρηση αποστασεων
Υ.Γ.2 Οταν συνειδητοποιησα τι "καφρος" πηγα να γινω, μου εριξα μια μουτζα, ανοιξα το παραθυρο να μπαινει λιγο κρυος αερας, και εδωσα την προσοχη που θα επρεπε στον δρομο. Φυσικα, μετατραπηκα σε "σωστο" οδηγο, αλλα και σπασοκλαμπανια οταν ηταν να βοηθησω 2τροχους στις διηθησεις τους!

super_toto
24/09/2007, 14:57
Ένα δίκιο το έχεις.
Αν δεν οδηγάς συχνά αυτοκίνητο, αλλά μόνο μηχανή έχεις μια ροπή σε επικίνδυνη οδήγηση για τους λόγους που ανέφερες.

Εμένα μου τυχαίνει να αφαιρούμαι και να μην καθομαι στην μέση της λωρίδας αλλά λίγο δεξιά, αφού θεωρώ ως κέντρο το οχήματος τον εαυτό μου (όπως στην μηχανή) και όχι το κέντρο του αυτοκινήτου.

kalgeorge
24/09/2007, 15:09
και εγω ξεχνιεμαι πολλες φορες και προσπαθω να περασω αναμεσα απο τα αλλα αυτοκινητα....μεχρι που καταλαβαινω οτι δεν με παιρνει :lol: :rotflmao:

ξεχνιεσαι και συνιθηζεις αλλιως.

αστα...
που να δεις οταν προσπαθω να σηκωσω το αμαξι σουζα.....:sad:
καλα για το εντο δεν το συζητω....πακετο και εχω ξεσκισει τα αμορτισερ γιατι προσγειωνεται ανωμαλα....:uplate: :uplate:

και δεν μιλαω για το πακετο που τρωω οταν προσπαθω να το στριψω....
κατι σαν το αβαταρ μου δηλαδη...μονο που με δυσκολευει πολυ η πορτα....:ninja: :ninja: :uplate:

sober
24/09/2007, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge


και δεν μιλαω για το πακετο που τρωω οταν προσπαθω να το στριψω....
κατι σαν το αβαταρ μου δηλαδη...μονο που με δυσκολευει πολυ η πορτα....:ninja: :ninja: :uplate:


:lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry:

KaTaNaS
24/09/2007, 15:42
ε χμ εδώ τα χώνουμε; :look:

που λέτε φιλαράκια κι εγω οταν ειμαι με το φιατάκι στην αριστερή και θέλω να αλλάξω λωρίδα κοιτάω καθρέφτη αναβω φλας και περιμένω, περιμένω , περιμένω

όλοι στη διηθηση και κανενας δεν αφηνει να περασω καθ'όλα νόμιμα προς τα δεξιά..

κόιτα ρε με κάτι @@ που κάνω παρέα ρε!

:lol: :rotflmao: :lol: :lol:

mpou
24/09/2007, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ε χμ εδώ τα χώνουμε; :look:

που λέτε φιλαράκια κι εγω οταν ειμαι με το φιατάκι στην αριστερή και θέλω να αλλάξω λωρίδα κοιτάω καθρέφτη αναβω φλας και περιμένω, περιμένω , περιμένω

όλοι στη διηθηση και κανενας δεν αφηνει να περασω καθ'όλα νόμιμα προς τα δεξιά..

κόιτα ρε με κάτι @@ που κάνω παρέα ρε!

:lol: :rotflmao: :lol: :lol:

Για θυμισε μου, για ποιο λογο πηγες αριστερα καταρχας??? :winka:

KaTaNaS
24/09/2007, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Για θυμισε μου, για ποιο λογο πηγες αριστερα καταρχας??? :winka:

δε θυμαμαι.. μεσα στη κινηση ολες οι λωριδες ιδιες ειναι!