PDA

View Full Version : Πως θα πεισω τους γονεις μου να παρω μηχανη!!



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

dolmas
24/09/2007, 22:50
Γεια σας!Ειμαι 23 χρονων και η μονη μου εμπειρια απο μηχανες μεχρι στιγμης ειναι οι μηχανες κουρεματος και του φραπε!Οδηγω απο τα 18 μου αυτοκινητο,δεν ειχα κανενα ατυχημα,οδηγω συνετα κτλ και αυτο το ξερουν οι δικοι μου!
Το θεμα ειναι οτι προχθες τους ειπα οτι λεω να βγαλω διπλωμα για μηχανακι αλλα αυτοι αρχισαν τα "ουτε να το σκεφτεσαι" "θα μας κανεις να πεθανουμε απο την στεναχωρια" και αλλα τετοια που με εκαναν να νοιωθω τυψεις...
Οικονομικο προβλημα δεν υπαρχει αλλα επειδη εχω χασει ξαδερφο απο μηχανη ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα...θα μου πειτε τωρα 23 χρονων εισαι κανεις οτι θελεις αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι ακομα μενω μαζι τους,θα σπουδαζω αλλα 2-3 χρονια,μου εχουν παρει και αμαξι κτλ
Πως να τους πεισω ρε σεις?Καμια ιδεα?Να βγαλω στα κρυφα διπλωμα?:sick:

xampos
24/09/2007, 22:53
μεγαλο θεμα :wacko:

675
24/09/2007, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolmas
Γεια σας!Ειμαι 23 χρονων και η μονη μου εμπειρια απο μηχανες μεχρι στιγμης ειναι οι μηχανες κουρεματος και του φραπε!Οδηγω απο τα 18 μου αυτοκινητο,δεν ειχα κανενα ατυχημα,οδηγω συνετα κτλ και αυτο το ξερουν οι δικοι μου!
Το θεμα ειναι οτι προχθες τους ειπα οτι λεω να βγαλω διπλωμα για μηχανακι αλλα αυτοι αρχισαν τα "ουτε να το σκεφτεσαι" "θα μας κανεις να πεθανουμε απο την στεναχωρια" και αλλα τετοια που με εκαναν να νοιωθω τυψεις...
Οικονομικο προβλημα δεν υπαρχει αλλα επειδη εχω χασει ξαδερφο απο μηχανη ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα...θα μου πειτε τωρα 23 χρονων εισαι κανεις οτι θελεις αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι ακομα μενω μαζι τους,θα σπουδαζω αλλα 2-3 χρονια,μου εχουν παρει και αμαξι κτλ
Πως να τους πεισω ρε σεις?Καμια ιδεα?Να βγαλω στα κρυφα διπλωμα?:sick:

μη την ψαχνεις...

δεν υπαρχει κανενας τροπος ειλικρινα...
περα απ αυτο εφοσον τελικα θα κανεις αυτο που θελεις προσπαθησε τουλαχιστον να τους δειξεις πως οδηγεις ωριμα ωστε να ανησυχουν το λιγοτερο δυνατο..

γονεις σου ειναι , κανε εστω το ελαχιστο που περνα απ το χερι σ...
(θελω να πω χοντρικα μη πας και πεις "κοιτα πατερα! τι ωραια σουζα που βγαζω.."):rolleyes:

dolmas
24/09/2007, 23:05
Καλως σας βρηκα παιδια!:beer:
καθομαι και σκεφτομαι οτι τελικα δεν υπαρχει ανωδυνος για αυτους τροπος και οτι τελικα θα στεναχωρεθουν λιγο αλλα σιγα σιγα θα το ξεπερασουν ετσι?
"Κρυφα η φανερα,διαλεξτε" λοιπον :cool:

675
24/09/2007, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolmas
Καλως σας βρηκα παιδια!:beer:
καθομαι και σκεφτομαι οτι τελικα δεν υπαρχει ανωδυνος για αυτους τροπος και οτι τελικα θα στεναχωρεθουν λιγο αλλα σιγα σιγα θα το ξεπερασουν ετσι?
"Κρυφα η φανερα,διαλεξτε" λοιπον :cool:

φανερα φυσικα!

δεν εισαι κανα μικρο παιδακι ετσι κι αλλιως το ξερουν αυτο..
:beer: :wave2:

οπως ειπες σιγα σιγα θα το συνηθισουν αλλα και συ να προσεχεις να μη τους πικρανεις:winka:

cartman
24/09/2007, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolmas
Γεια σας!Ειμαι 23 χρονων και η μονη μου εμπειρια απο μηχανες μεχρι στιγμης ειναι οι μηχανες κουρεματος και του φραπε!Οδηγω απο τα 18 μου αυτοκινητο,δεν ειχα κανενα ατυχημα,οδηγω συνετα κτλ και αυτο το ξερουν οι δικοι μου!
Το θεμα ειναι οτι προχθες τους ειπα οτι λεω να βγαλω διπλωμα για μηχανακι αλλα αυτοι αρχισαν τα "ουτε να το σκεφτεσαι" "θα μας κανεις να πεθανουμε απο την στεναχωρια" και αλλα τετοια που με εκαναν να νοιωθω τυψεις...
Οικονομικο προβλημα δεν υπαρχει αλλα επειδη εχω χασει ξαδερφο απο μηχανη ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα...θα μου πειτε τωρα 23 χρονων εισαι κανεις οτι θελεις αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι ακομα μενω μαζι τους,θα σπουδαζω αλλα 2-3 χρονια,μου εχουν παρει και αμαξι κτλ
Πως να τους πεισω ρε σεις?Καμια ιδεα?Να βγαλω στα κρυφα διπλωμα?:sick:
Καλωσήρθες φίλε!! :beer:
Αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίσαμε όλοι φίλε! Και δίκαιο έχουν οι γονείς να ανησυχούν αν σκεφτείς το τι γίνεται στους δρόμους...
Καταρχήν κάθε γονιός αντιδρά διαφορετικά, άρα ό,τι και να πούμε...

Προσωπικά τους έκανα να καταλάβουν ότι πέρα απ`την βολικότητα της μηχανής στην πόλη, το να οδηγώ μηχανή είναι κάτι που μου αρέσει πολύ και θα το κάνω πάντα (για όσο μπορώ τουλάχιστον). Με αυτό απάντησα στο "πάρε αμάξι", ιδιαίτερα την 2η φορά που ήθελα να πάρω μεγαλύτερη.
Πείσε τους ότι θα είσαι πάντα προσεκτικός. Πάρε εξοπλισμό ΠΡΙΝ πάρεις μηχανή για να καταλάβουν ότι είσε ώριμος σε θέματα ασφάλειας και ότι το εννοείς ότι θα πάρεις (πάρε κάνα καλό κράνος-συνήθως άνω των 150Ε, μπουφάν κ.τ.λ).
Σίγουρα όπως είπες θα στενοχωρηθούν αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ θα το ξεπεράσουν αν δούν ότι οδηγείς συνετά!
Δεν μας είπες όμως τί σκέφτεσαι να πάρεις! Εχει μεγάλη σημασία!

noe13
24/09/2007, 23:31
Φιλε δεν μπορεις να φανταστεις ποσους φιλους εχω με το δικο σου προβλημα!!!!Ισως αν αγοραζες ενα καλο εξοπλισμο πρωτα και την υποσχεση οτι θα τον φορας παντα να το παρουν πιο χαλαρα.Σε κατι τετοιες περιπτωσεις σκεφτομαι ποσο τυχερος ειμαι που ο πατερας μου με εβαλε στο χωρο της μηχανης απο τα 5 μου!!!

Akatanomastos
24/09/2007, 23:34
file ola ta <<provlimata>> eite ta antimetopizoume monoi mas i den ta antimetopizoume eparkos.

ama thes diploma trava kai vgale to.
meta apo ligo tha tous perasei.

McTalas
24/09/2007, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolmas
Γεια σας!Ειμαι 23 χρονων και η μονη μου εμπειρια απο μηχανες μεχρι στιγμης ειναι οι μηχανες κουρεματος και του φραπε!Οδηγω απο τα 18 μου αυτοκινητο,δεν ειχα κανενα ατυχημα,οδηγω συνετα κτλ και αυτο το ξερουν οι δικοι μου!
Το θεμα ειναι οτι προχθες τους ειπα οτι λεω να βγαλω διπλωμα για μηχανακι αλλα αυτοι αρχισαν τα "ουτε να το σκεφτεσαι" "θα μας κανεις να πεθανουμε απο την στεναχωρια" και αλλα τετοια που με εκαναν να νοιωθω τυψεις...
Οικονομικο προβλημα δεν υπαρχει αλλα επειδη εχω χασει ξαδερφο απο μηχανη ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα...θα μου πειτε τωρα 23 χρονων εισαι κανεις οτι θελεις αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι ακομα μενω μαζι τους,θα σπουδαζω αλλα 2-3 χρονια,μου εχουν παρει και αμαξι κτλ
Πως να τους πεισω ρε σεις?Καμια ιδεα?Να βγαλω στα κρυφα διπλωμα?:sick:

Φιλε μου καλως ηρθες!!
Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω αλλα μονο στο ψυχολογικο κομματι.δλδ μενω μονος,δουλευω και δεν μου λεει κανενας τι να κανω κτλ.Αλλα εβλεπα τους δικους μου να στενοχωριουνται οταν ακουγαν για μηχανες.Και ενα ωραιο πρωι ειδαν εξω απο το σπιτι μου το πρωτο μου μηχανακι,ενα ΧΤ του '89(δεν ειχα ξαναοδηγησει τιποτα αλλο πριν).Μετα καθησα και τους εξηγησα πολυ απλα και ηρεμα πως τα μηχανακια ειναι αρρωστια και εγω αρρωστος πολυ!Τους εξηγησα την διαφορα μεταξυ καγκουρα και μηχαναβιου και πως η μηχανη για μενα ειναι τροπος ζωης και οχι μεσο για να δειξω την μαγκια μου.
εγω θα σου ελεγα να το βγαλεις το διπλωμα αλλα οχι κρυφα και να παρεις και οτι μηχανακι γουσταρεις.

cartman
25/09/2007, 01:31
Το όχι κρυφά εννοείται φίλε! Αφού σου έχουν εμπιστοσύνη ρε σύ, εκμεταλλεύσου το...



:beer: :beer: :beer:

Nikoskazer2000
25/09/2007, 01:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolmas
Γεια σας!Ειμαι 23 χρονων και η μονη μου εμπειρια απο μηχανες μεχρι στιγμης ειναι οι μηχανες κουρεματος και του φραπε!Οδηγω απο τα 18 μου αυτοκινητο,δεν ειχα κανενα ατυχημα,οδηγω συνετα κτλ και αυτο το ξερουν οι δικοι μου!
Το θεμα ειναι οτι προχθες τους ειπα οτι λεω να βγαλω διπλωμα για μηχανακι αλλα αυτοι αρχισαν τα "ουτε να το σκεφτεσαι" "θα μας κανεις να πεθανουμε απο την στεναχωρια" και αλλα τετοια που με εκαναν να νοιωθω τυψεις...
Οικονομικο προβλημα δεν υπαρχει αλλα επειδη εχω χασει ξαδερφο απο μηχανη ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα...θα μου πειτε τωρα 23 χρονων εισαι κανεις οτι θελεις αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι ακομα μενω μαζι τους,θα σπουδαζω αλλα 2-3 χρονια,μου εχουν παρει και αμαξι κτλ
Πως να τους πεισω ρε σεις?Καμια ιδεα?Να βγαλω στα κρυφα διπλωμα?:sick:

Με μια καραμπίνα πιστεύω πως θα έχεις την άμεση συγκατάβασή τους.......αλλα επειδή είμαστε πολιτισμένα πλάσματα (λέμε τώρα) ίσως θα ηταν καλύτερο να τους το πεις στα ίσα.

Θα το εκτιμήσουν σίγουρα περισσότερο απ' οτι την έκβαση του "στα κρυφά".

:wave2:

kaps
25/09/2007, 07:48
Είσαι 23 χρονών ...Αρα την κάνεις από το σπίτι πιάνεις βέβαια πρώτα μια δουλίτσα και αφού έχεις κάνει ένα καλό προγραμματισμό πας και παίρνεις την μηχανή που σου αρέσει. Τα υπέρ αυτής της απόφασης είναι πολλά. Τα κατά είναι λίγα . Ισως το πιο σημαντικό κατά έχει να κάνει με το γεγονός ότι θα πρέπει να ξεχάσεις την μέχρι τώρα βόλψή σου και να ανασκουμπωθείς για αν αντιμετωπίσεις τη ζωή μόνος. Αλλωστε κάποια στιγμή στη ζωή μας μένουμε μόνοι.Αρα είναι ευκαιρία να το ρισκάρεις...Πάντα φιλικά.:rolleyes:

kosdros
25/09/2007, 07:56
που υπάρχει περίπτωση να έχουν οι δικοί σου μηχανή κρυφά από εσένα!

Ή να το ξέρουν κιόλας ότι θα πάρεις μηχανή γιατί διαβάζουν moto.gr

Da.Vintage
25/09/2007, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolmas
Γεια σας!Ειμαι 23 χρονων και η μονη μου εμπειρια απο μηχανες μεχρι στιγμης ειναι οι μηχανες κουρεματος και του φραπε!Οδηγω απο τα 18 μου αυτοκινητο,δεν ειχα κανενα ατυχημα,οδηγω συνετα κτλ και αυτο το ξερουν οι δικοι μου!
Το θεμα ειναι οτι προχθες τους ειπα οτι λεω να βγαλω διπλωμα για μηχανακι αλλα αυτοι αρχισαν τα "ουτε να το σκεφτεσαι" "θα μας κανεις να πεθανουμε απο την στεναχωρια" και αλλα τετοια που με εκαναν να νοιωθω τυψεις...
Οικονομικο προβλημα δεν υπαρχει αλλα επειδη εχω χασει ξαδερφο απο μηχανη ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα...θα μου πειτε τωρα 23 χρονων εισαι κανεις οτι θελεις αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι ακομα μενω μαζι τους,θα σπουδαζω αλλα 2-3 χρονια,μου εχουν παρει και αμαξι κτλ
Πως να τους πεισω ρε σεις?Καμια ιδεα?Να βγαλω στα κρυφα διπλωμα?:sick:

Θα τους πείς αν δε πάρω μηχανάκι θα κρατήσω την αναπνοή μου μέχρι να σκάσω...:lol: :rotflmao: :lol:



Πέρα απο τη πλάκα...
Αυτά τα πράγματα δεν γίνονται σιγά σιγά... Βγάζεις το δίπλωμα παίρνεις και το μοτο και σκας με το μοτο (και το γιατρό) απο κάτω...
Αν και άργησες λίγο...
Εμένα ακόμα μου λέει μη τρέχεις με αυτό το διάολο... και οδηγώ (απο τα 13 παράνομα μεν αλλά...) Στα 14 αγόρασα το πρώτο μου μηχανάκι κρυφά με ένα φίλο μισό-μισό οχι δίπλωμα ούτε μεταβίβαση δε το κάναμε :wave2: Ότι μου έλεγε τότε μου λέει και τώρα!

Πάντα θα φοβούνται... Αυτό δε θα αλλάξει!!!:lol:

marios8
25/09/2007, 08:14
Αγόρι μου στην ηλικία σου ο Αλέξανδρος (ο Μέγας ντέ) ξεκίναγε να κατακτήσει την Ασία και εσυ ρωτάς πως θα πάρεις μηχανή?

ΕΛΕΟΣ :wave2: :wave2:

mpou
25/09/2007, 08:23
Να σας πω τον τροπο που πηρα μηχανακι εγω?

Απο τα 13 μου ηθελα μηχανακι. Οι γονεις μου, με ΤΙΠΟΤΑ.
Οι παρεες μου ειχαν μηχανακια, οποτε πηγαιναμε βολτουλες.
Καποια στιγμη στα 14, μας εμβολιζει ταξι (τρεχαμε κιολας, μαλακια μας). Ψιλοσοβαρο ατυχημα. Ο οδηγος ακομα εχει φατσα σαν τον εξολοθρευτη απο τα τζαμια του ταξι. Εγω, την εβγαλα με γρατζουνιες, αλλα και με χτυπημα στο κεφαλι το οποιο ευτυχως αποδειχθηκε επιπολαιο.

Αποτελεσμα:Μετα απο μια βδομαδα νοσοκομειο για προνοητικους λογους και συμπαρασταση στο παλικαρι που ηταν χαλια, ο πατερας μου μου ειπε.

"Κοιτα να δεις. Εσενα σαν ατομο σε εμπιστευομαι. Τους φιλους σου οχι. Παμε να παρουμε μηχανη για σενα, νομιζω οτι θα εισαι περισσοτερο προστατευμενος"
Οποτε, πηρα το πρωτο μου YAMAHA DT50

Τελικα, αν πραγματι οι γονεις σου σε εμπιστευονται, τοτε με μια σωστη συζητηση νομιζω οτι θα βγαλεις κατι.

reptile4
25/09/2007, 08:30
Αν μπορεις μιλα μονο με τον πατερα σου καποια στιγμη, τουλαχιστον αυτο κανω με τον δικο μου για τετοια θεματα, διοτι σαν αντρας και αυτος μπορει να το γουσταρε μικρος αλλα ως συνηθως η μαμαδες, δε λεω γυναικες γιατι δεν ισχυει για ολες μονο για αυτες που ειναι μαμαδες, φοβουνται ποιο πολυ και επιρεαζουν αρνητικα την κατασταση.
Π.χ. το 2 παπακι μου το πηραμε οι δυο μας κρυφα απο τη μανα μου πηγαινοντας στο σπιτι το βλεπει και τρωει την πρωτη φρικη!!! Απο εκει και περα ηρθαν αλλα 3 μηχανακια παντα κρυφα απο τη ΜΑΜΑ!!!!!!!
Α! Και καλως ηρθες!
:beer:

BILLY FILTH
25/09/2007, 08:33
φίλε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ.

ένας ταρίφας σκότωσε τον θείο μου με τη μηχανή οπότε καταλαβαίνεις πόσο δύσκολο ήταν να πάρω μηχανή.

πήγα λοιπόν και έκανα μαθήματα χωρίς να το γνωρίζουν. πήρα το δίπλωμα και μια ώραια μέρα τους λέω θα πάρω μηχανή.

ξεκινήσαν να λένε αυτά που λένε και σε σένα (με το δίκιο τους ομολογώ) αλλά εγώ την απόφαση μου την είχα πάρει.

το ότι είσαι συνετός οδηγός με το "κουτί" μετράει υπέρ σου (και εγώ αυτό είχα χρησιμοποιήσει ως επιχείρημα μιας και σε 6 χρόνια οδηγός είχα κάνει πάνω από 300.000 χλμ ατρακάριστος) οπότε έτσι και την πήρα (ένα cbf250 για αρχή για να μην τους πολυκακοφανεί).

στην αρχή όπου πήγαινα τους έπαιρνα τηλέφωνο για να ξέρουν ότι έφτασα.

ε μετά από λίγο καιρό το συνήθισαν.

μέχρι που πηγαίνο και τη μάνα μου σε κάποιες δουλείες της με τη μηχανή (ο αδερφός της είναι αυτός που σκοτώθηκε).

ελπίζω να σε βοήθησα :wave2:

ronin1
25/09/2007, 08:38
ποτέ δεν πρόκειται να πάρεις τη συγκατάθεσή τους....


κάνε εσύ αυτό που έχεις να κάνεις προσπαθώντας να τους αποδείξεις οτι εισαι ωριμος κ ξερεις τι κάνεις...

από κει κ περα το άγχος παντα θα το χουν...θα συνηθίσουν...

παντα κρανος ..προσοχη...

κ καλες βόλτες...:beer:

BILLY FILTH
25/09/2007, 08:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
ποτέ δεν πρόκειται να πάρεις τη συγκατάθεσή τους....


κάνε εσύ αυτό που έχεις να κάνεις προσπαθώντας να τους αποδείξεις οτι εισαι ωριμος κ ξερεις τι κάνεις...

από κει κ περα το άγχος παντα θα το χουν...θα συνηθίσουν...

παντα κρανος ..προσοχη...

κ καλες βόλτες...:beer:

+10000

όταν είδαν ότι η πρώτη μου δουλεία αφού πήρα τη μηχανή ήταν το κράνος και το μπουφάν χαλάρωσαν περισσότερο :wave2:

Sapadak
25/09/2007, 09:14
Πηγαινε αγορασε ενα κρανακι καλο και εμφανισε το στο σπιτι.

Λιγο μετα αγορασε και ενα τζακετ.


ΠΡΟΦΑΝΩΣ θα ρωτησουν τι ειναι αυτα.


Πες οτι τα πηρες γιατι γουσταρεις τις μοτοσυκλετες και οτι εχουν καποιοι φιλοι/συμφοιτητες και οτι ΑΝ τυχη να ανεβεις σε μοτοσυκλετα θελεις να εισαι προστατευμενος.

Alx 84
25/09/2007, 09:23
καλώς ήρθες!
είναι όντως δύσκολο το θεματάκι σου(το αντιμετώπισα και εγώ) και καλό είναι να κάνεις τα πάντα με απόλυτη ηρεμία! ξέρω δύσκολο πολύ. η μητέρα μου μου έφερνε κάτι παραδείγματα που έλεγα "δε με δουλεύει δε μπορεί" ένα από αυτά ήταν "ξέρεις ποσο πιάνεσαι στη σέλα μιας μοτοσυκλετας?":look: :look: :uplate:
Ότι και να κάνεις να είναι φανερό! Κλασικά θα πείς όλα περί γρήγορης μετακίνησης κλπ κλπ. μια καλή αρχή είναι να ξεκινήσεις (αν δε το έχεις κάνει ήδη) να αμολάς περιοδικά μοτοσυκλετας απο εδω κ απο εκεί (απλά να φαίνονται μη τα παρατάς κανένα μήνα και σε κράζουν μετά:p )
βάλε τους στο κλίμα. να καταλάβουν ότι το γουστάρεις και ότι το σκέφτεσαι να το κάνεις σοβαρά!!

αυτά! καλή τύχη και όχι τσαμπουκάδες!:wave2:

VANDA
25/09/2007, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από reptile4
Αν μπορεις μιλα μονο με τον πατερα σου καποια στιγμη, τουλαχιστον αυτο κανω με τον δικο μου για τετοια θεματα, διοτι σαν αντρας και αυτος μπορει να το γουσταρε μικρος αλλα ως συνηθως η μαμαδες, δε λεω γυναικες γιατι δεν ισχυει για ολες μονο για αυτες που ειναι μαμαδες, φοβουνται ποιο πολυ και επιρεαζουν αρνητικα την κατασταση.
Π.χ. το 2 παπακι μου το πηραμε οι δυο μας κρυφα απο τη μανα μου πηγαινοντας στο σπιτι το βλεπει και τρωει την πρωτη φρικη!!! Απο εκει και περα ηρθαν αλλα 3 μηχανακια παντα κρυφα απο τη ΜΑΜΑ!!!!!!!
Α! Και καλως ηρθες!
:beer:

Εγώ πάλι, όταν πήγα στα 18 μου για δίπλωμα αυτοκινήτου λέω στη ΜΑΜΑ μου "θέλω να βγάλω και για μηχανή". Εκανα ένα μάθημα (ήταν και αυτή μπροστά), αλλά μου γκρίνιαζε συνέχεια, με παρακαλούσε να μην... και τέλος μου είπε μια μέρα: "Αστα μηχανάκια τώρα.. Φτάσε κατά τα 30 και κάνε ό,τι θες!"

Εβγαλα δίπλωμα αυτοκινήτου.. δεν οδήγησα αυτοκίνητο ποτέ.. κοιμόμουν και έβλεπα επί 10 χρόνια ότι οδηγώ μηχανή στον ύπνο μου.. σπούδασα.. έπιασα δουλειά.. και στα 29 μου της είπα "πάω για δίπλωμα μηχανής". Δεν χάρηκε (ούτε ο πατέρας μου φυσικά) αλλά τι να έλεγε. Είχα κάνει αυτό που είπε. :wacko:

Δε βοηθάω και πολύ ε; :p
:look:

BILLY FILTH
25/09/2007, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Αγόρι μου στην ηλικία σου ο Αλέξανδρος (ο Μέγας ντέ) ξεκίναγε να κατακτήσει την Ασία και εσυ ρωτάς πως θα πάρεις μηχανή?

ΕΛΕΟΣ :wave2: :wave2:

και πέθανε στα 35 με τις μαλακίες του :wave2:

TROOPER
25/09/2007, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolmas
Γεια σας!Ειμαι 23 χρονων και η μονη μου εμπειρια απο μηχανες μεχρι στιγμης ειναι οι μηχανες κουρεματος και του φραπε!Οδηγω απο τα 18 μου αυτοκινητο,δεν ειχα κανενα ατυχημα,οδηγω συνετα κτλ και αυτο το ξερουν οι δικοι μου!
Το θεμα ειναι οτι προχθες τους ειπα οτι λεω να βγαλω διπλωμα για μηχανακι αλλα αυτοι αρχισαν τα "ουτε να το σκεφτεσαι" "θα μας κανεις να πεθανουμε απο την στεναχωρια" και αλλα τετοια που με εκαναν να νοιωθω τυψεις...
Οικονομικο προβλημα δεν υπαρχει αλλα επειδη εχω χασει ξαδερφο απο μηχανη ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα...θα μου πειτε τωρα 23 χρονων εισαι κανεις οτι θελεις αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι ακομα μενω μαζι τους,θα σπουδαζω αλλα 2-3 χρονια,μου εχουν παρει και αμαξι κτλ
Πως να τους πεισω ρε σεις?Καμια ιδεα?Να βγαλω στα κρυφα διπλωμα?:sick:

πες τους να σου κανουν αδερφακι μπας και σταματησουν να ασχολουνται μαζι σου !!!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

castoras
25/09/2007, 12:47
Πες τους το οταν φτασεις στα 30!!!!!!!Θα καταλαβουν οτι το θες γιατι δε βρισκεις να παρκαρεις το αυτοκινητο!!!!!Κι εμενα τα ιδια μου ελεγαν τοτε....θυμαμαι!!!Αν και εγω μετραω και κατι τουμπες με αυτοκινητα!!!!!!:confused:

afrotwin
25/09/2007, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolmas
θα μου πειτε τωρα 23 χρονων εισαι κανεις οτι θελεις αλλα


pou na pe8ano apo ta gelia?
:rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao:

ante xesou mori floroumpa pou 8elis ke mixani...
:rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
25/09/2007, 13:18
kala sou lene i gonis sou
na katsis sta avga sou me to karo ke otan kapote megalosis pernis ena scooter re aderfe...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pantos sofi an8ropoi i gonis sou mexri na megalosis na tous akous...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

a ke profanos pasxis apo ekselixtiki anorimotita

den ine tipota apla argis ligo:lol:

ktm-isa
25/09/2007, 13:23
Καλησπέρα και απο εμένα.
Θα μπώ κατευθείαν στο θέμα.
23 ετών είσαι ενήλικος είσαι, κάνεις αυτό που θέλεις ...!
Αν πραγματικά θέλεις μοτοσικλέτα θα την πάρεις είτε συμφωνούν είτε όχι!
Όλοι νομίζω είχαμε την αρνητικότητα των γονιών μας, αλλά οι περισσότεροι/ες τις αποκτήσαμε.
Όλα είναι στο χέρι μας φίλε μου.
Αν δεν θέλεις να τους έρθει ταμπλάς, απλά πάρε για αρχή ενα παπάκι και σιγά-σιγά πάς εκεί που θέλεις.
Είναι λοιπόν καθαρά θέμα δικό σου αν θα βγάλεις δίπλωμα και αν θα αγοράσεις μοτοσικλέτα.
Απλά σηκώνεσαι ενα πρωί διαβάζεις κάνεις τα μαθήματα και πάς και δίνεις.
Μόλις περάσεις απλά τους το λές.(σιγα-σιγα ε).
Θα το χωνέψουν αργά ή γρήγορα.
Αυτα και απο εμένα.

Καλή επιτυχιά λοιπόν.!:wave2:

TROOPER
25/09/2007, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
pou na pe8ano apo ta gelia?
:rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao: :lol: :bawl: :rotflmao:



ΕΔΩ-ΕΔΩ !!!!!!!

ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΡΕ !!!!!!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

marios8
25/09/2007, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILLY FILTH
και πέθανε στα 35 με τις μαλακίες του :wave2:


Nα φανταστώ οτι μένεις με τον μπαμπα και την μαμα ? :wave2:

afrotwin
25/09/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Nα φανταστώ οτι μένεις με τον μπαμπα και την μαμα ? :wave2:

sovara milas?:uplate: :rotflmao:

ke i manoula tou exi ka8e proi etimo to galataki me tis fetoules psomi me voutiraki ke marmelada

to mesimeri to xriso tis 8a fai kokinisto tis manoulas me patatoules...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke otan fevgi:mitera 8a ime sto xristianiko kentro me ton apostolo..
:rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
25/09/2007, 13:40
kala kano ke protimao tis ginekes gia parea

ine pio antres apo sas re flori ke lougres...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
25/09/2007, 13:41
ke malon o tipos zitise apo tous gonis tou na tou paroun mixanaki...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ax to stomaxi mouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:lol: :bawl: :lol:

dolmas
25/09/2007, 14:21
Τι να πω ρε σεις...και νομιζα ειστε ωριμα ατομα εδω μεσα...και ναι αν σπουδαζεις στην πολη σου και η σχολη σου εχει 5 ωρες την ημερα παρακολουθησεις και τα πρωινα νοσοκομειο δεν γινεται να μενεις μονος σου και να δουλευεις κι ολας...
οσα ακουσα περι "μαμακα" "πιες το γαλατακι σου" κτλ κτλ δειχνει το επιπεδο σας...αποχωρω πριν καν ερθω στο site σας με τις χειροτερες των εντυπωσεων και ευχαριστω οσους ειπαν την γνωμη τους

TROOPER
25/09/2007, 14:27
γελανε ολοι γελανε και αυτοι που ειναι σε μαυρη μοιρα...:ZZZ:

TROOPER
25/09/2007, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolmas
Τι να πω ρε σεις...και νομιζα ειστε ωριμα ατομα εδω μεσα...και ναι αν σπουδαζεις στην πολη σου και η σχολη σου εχει 5 ωρες την ημερα παρακολουθησεις και τα πρωινα νοσοκομειο δεν γινεται να μενεις μονος σου και να δουλευεις κι ολας...
οσα ακουσα περι "μαμακα" "πιες το γαλατακι σου" κτλ κτλ δειχνει το επιπεδο σας...αποχωρω πριν καν ερθω στο site σας με τις χειροτερες των εντυπωσεων και ευχαριστω οσους ειπαν την γνωμη τους

:wave2:

mats8282
25/09/2007, 14:31
Δικιο εχει το παιδι. Και εγω στα 23 μου πηρα την πρωτη. Αλλα δουλευα παραλληλα με τις σπουδες για να την παρω. 4ωρα,6ωρα,καλοκαιρι στην ταβερνα, οικοδομη ο,τι εβρισκα. Βεβαια απο οτι καταλαβα σπουδαζεις γιατρος οποτε κατσε διαβασε να μην σφαξεις κανενα στο μελλον. Και μακρια απο μονοκυλινδρα μην αρχισει και τρεμει το χερακι :wave2:

afrotwin
25/09/2007, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolmas
Τι να πω ρε σεις...και νομιζα ειστε ωριμα ατομα εδω μεσα...και ναι αν σπουδαζεις στην πολη σου και η σχολη σου εχει 5 ωρες την ημερα παρακολουθησεις και τα πρωινα νοσοκομειο δεν γινεται να μενεις μονος σου και να δουλευεις κι ολας...
οσα ακουσα περι "μαμακα" "πιες το γαλατακι σου" κτλ κτλ δειχνει το επιπεδο σας...αποχωρω πριν καν ερθω στο site σας με τις χειροτερες των εντυπωσεων και ευχαριστω οσους ειπαν την γνωμη τους

to kaimeno epistimon telioni...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ouf glitosame ke apo afton..:wacko:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ama pari aftos mixani 8a paro ego ptixio emporikou aftosxediasmou..:look:
:rotflmao: :rotflmao:

chiao bella:wave2:

afrotwin
25/09/2007, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Δικιο εχει το παιδι. Και εγω στα 23 μου πηρα την πρωτη. Αλλα δουλευα παραλληλα με τις σπουδες για να την παρω. 4ωρα,6ωρα,καλοκαιρι στην ταβερνα, οικοδομη ο,τι εβρισκα. Βεβαια απο οτι καταλαβα σπουδαζεις γιατρος οποτε κατσε διαβασε να μην σφαξεις κανενα στο μελλον. Και μακρια απο μονοκυλινδρα μην αρχισει και τρεμει το χερακι :wave2:

eftixos den rotises tin mama ke ton mpampa an se afinoun na paris
diladi rotises ala.....
ke epipleon den tous ipes na sou paroun kiolas...:rotflmao: :rotflmao:

o an8ropos pou ine na pari mixani ke i gi trigoni na gini 8a tin pari
aporo pou den treponte na erxonte edo na rotane pos na tin paroun ipo aftes tis sin8ikes
:rotflmao: :rotflmao:

ine san na mpenis sto cosmopolitan ke na rotas pos na kataferis na vgalis to vrakaki tis kopes sou xoris na ekspermatonis proora...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

marios8
25/09/2007, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolmas
Τι να πω ρε σεις...και νομιζα ειστε ωριμα ατομα εδω μεσα...και ναι αν σπουδαζεις στην πολη σου και η σχολη σου εχει 5 ωρες την ημερα παρακολουθησεις και τα πρωινα νοσοκομειο δεν γινεται να μενεις μονος σου και να δουλευεις κι ολας...
οσα ακουσα περι "μαμακα" "πιες το γαλατακι σου" κτλ κτλ δειχνει το επιπεδο σας...αποχωρω πριν καν ερθω στο site σας με τις χειροτερες των εντυπωσεων και ευχαριστω οσους ειπαν την γνωμη τους


" η σχολη σου εχει 5 ωρες την ημερα παρακολουθησεις και τα πρωινα νοσοκομειο δεν γινεται να μενεις μονος σου και να δουλευεις κι ολας..."

Σοβαρά ?
Ποιος σου τα έμαθε αυτά?
Δηλαδή το παιδί απο την επαρχεία που ο πατέρας του είναι αγρότης πώς τα καταφέρνει? Ή μήπως έχεις την εντύπωση οτι όσοι σπουδάζουν καθε μεσημέρι τρώνε στην μάνα τους.
Ξεκωλλάτε το μυαλό σας.
23 χρονόν είσαι ΑΝΔΡΑΣ δεν είσαι παιδί.
Δηλαδή εσυ σαν ώριμο ατομο (οχι σαν εμάς όπως αναφέρεις παραπάνω) δεν μπορείς να αποφασίσεις μονος σου αν θα αγοράσεις μηχανή αλλα μπορείς να ψηφίζεις και να έχεις λόγο στο ποιος θα κυβερνάει αυτόν τον τόπο?

Αν δεν μπορείς να είσαι ανεξάρτητος να κάνεις αυτό που σου λένε οι γονείς σου και να μην ψάχνεις τρόπο να τους κορο'ι'δέψεις.

:wave2: :wave2: :wave2:

mats8282
25/09/2007, 14:54
Οχι δεν ρωτησα αλλα το οτι πηρα στα 23 μου μοτοσυκλετα και οχι πιο νωρις ηταν αποτελεσμα πατρικης και μητρικης πιεσης (και οχι μονο). 2 ξαδερφια και ενας φιλος στο λυκειο που καθομασταν στο ιδιο θρανιο εφυγαν προωρα. Οπως καταλαβαινεις υπαρχουν λογοι περα απο μαγκιες και ηλικιες. Ο συγκεκριμενος μεχρι να τελειωσει θα τα περνει απο μαμα και μπαμπα. Ιατρικη δεν τελειωνεις με μαγκιες. Τεσπα οτι θελει ας κανει. 23 χρονων και μελλοντικος επιστημονας ειναι.

afrotwin
25/09/2007, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Οχι δεν ρωτησα αλλα το οτι πηρα στα 23 μου μοτοσυκλετα και οχι πιο νωρις ηταν αποτελεσμα πατρικης και μητρικης πιεσης. 2 ξαδερφια και ενας φιλος στο λυκειο που καθομασταν στο ιδιο θρανιο εφυγαν προωρα. Οπως καταλαβαινεις υπαρχουν λογοι περα απο μαγκιες και ηλικιες. Ο συγκεκριμενος μεχρι να τελειωσει θα τα περνει απο μαμα και μπαμπα. Ιατρικη δεν τελειωνεις με μαγκιες. Τεσπα οτι θελει ας κανει. 23 χρονων και μελλοντικος επιστημονας ειναι.

ne melontikos epistimonas mpori na ine
emas giati 8eli na mas feri se diskoli 8esi apenanti se aftous tous an8ropous pou ton megalonoun ke ton voi8ane na stadiodromisi gia ena kalitero melon tou idiou ke tis ikogenias tou... e? giati ti 8a poume se aftous tous gonis ama o ntolmas tous-signomi o gios tous pa8i kati avrio parame8avrio? e? gia pe?

ine diko tou 8ema?

e tote olo ine diko tou 8ema ke na min mas prizi ta apaftaria...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke as katsi eki na vazi ka8etires se gerontia e na to pezi epistimonas pou sikni ta xeria psila...
:rotflmao: :rotflmao:

Ζεύκας
25/09/2007, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ne melontikos epistimonas mpori na ine
emas giati 8eli na mas feri se diskoli 8esi apenanti se aftous tous an8ropous pou ton megalonoun ke ton voi8ane na stadiodromisi gia ena kalitero melon tou idiou ke tis ikogenias tou... e? giati ti 8a poume se aftous tous gonis ama o ntolmas tous-signomi o gios tous pa8i kati avrio parame8avrio? e? gia pe?

ine diko tou 8ema?

e tote olo ine diko tou 8ema ke na min mas prizi ta apaftaria...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke as katsi eki na vazi ka8etires se gerontia e na to pezi epistimonas pou sikni ta xeria psila...
:rotflmao: :rotflmao:


και σας το είχα πει ρε παιδιά όταν μπάινει νέος στο μαγαζί να τον κλειδώνετε τον afrotwin στο υπόγειο!

σας είπα να βγάζετε πρώτα τις κοπελίτσες με τα ροζ ktm και τις ασορτι μποτες! να μπει στο κλίμα ο νέος και μετά τον ξαμολάτε τον afro! :lol:

να τι έγινε τώρα έφυγε ο νέος...




τέσπα, πρέπει να φύγω τώρα η μαμά μου έχει στίψει την απογευματινή μου πορτοκαλαδίτσα να πάρω τη βιταμίνα μου! :lol:

mats8282
25/09/2007, 15:18
Οτι και να του πει ενας mats8282 στο ιντερνετ αμα δεν τον συμφερει θα με γραψει εκει που δεν πιανει μελανι. Αμα του κοβει θα κανει αυτο που πρεπει.Αποψη μου ειναι αφου εχει καρο να μεινει με αυτο.Και οταν τελειωσει την σχολη του και αρχισει να βγαζει κανα φραγκο με την προσωπικη του εργασια παει και περνει οτι θελει.

Αλλιως






















































Πουλα το αμαξι και παρε Κ7 :a29:

afrotwin
25/09/2007, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Οτι και να του πει ενας mats8282 στο ιντερνετ αμα δεν τον συμφερει θα με γραψει εκει που δεν πιανει μελανι. Αμα του κοβει θα κανει αυτο που πρεπει.Αποψη μου ειναι αφου εχει καρο να μεινει με αυτο.Και οταν τελειωσει την σχολη του και αρχισει να βγαζει κανα φραγκο με την προσωπικη του εργασια παει και περνει οτι θελει.

Αλλιως

Πουλα το αμαξι και παρε Κ7 :a29:

ego to amaksi to kovo fiat punto tou enamisi xiliarikou...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mats8282
25/09/2007, 15:25
Οκ














Πουλα το Punto και παρε NSR250

afrotwin
25/09/2007, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dammed_kittin
μηπως μπορει να μου εξηγει ή ο ιδιος ή καποιος που εχει καταλαβει
-σε ποιον αναφερεται
-τι εννοει
-κ που κολλαει

:rolleyes:

giati sou eksigise o (8eos) pos eftiakse ton kosmo ke gia pion ton eftiakse?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
25/09/2007, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από dammed_kittin
μηπως μπορει να μου εξηγει ή ο ιδιος ή καποιος που εχει καταλαβει
-σε ποιον αναφερεται
-τι εννοει
-κ που κολλαει

:rolleyes:

οχι

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
25/09/2007, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dammed_kittin
καλε μου λεωνιδα
ο θεος δεν με νοιαζει τι εκανε
κ αμα τον εβρισκα πιστεψε με θα τον ρωταγα
αλλαααα...............


στην συγκεκριμενη περιπτωση ρωταω ανθρωπο/ους

ego an8ropos?:eyepop:

giati den rotas ton idio pou to egrapse me ena pm na telionoume?

i nomizis oti mas aforoun i prosopikes sou anisixies se tetia va8istoxasta 8emata?
:rotflmao: :rotflmao:

EVI
25/09/2007, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
οχι

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μου βγηκε ο καφες ρε σαχλαμαρα :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
25/09/2007, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
giati den rotas ton idio pou to egrapse me ena pm na telionoume?


αυτα τα πιμια ειναι του διαβολου λεωνιδα....τα τελευταια που μου ηρθανε με κανανε να ανατριχιασω απο φοβο !!!!!!!

αστα.............

για αυτο και εγω τον γεμισα τον φακελο με τα πιμια να ησυχασω !!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
25/09/2007, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dammed_kittin
δεν εννοουσα εσενα με το ανθρωπος
μην αγχωνεσαι

κ τα :rotflmao: βαλ τα σε καποιον που δεν σε ξερει
για να νομιζει οτι κανεις πλακα


οσο για τα π.μ.
ο ιδιος δεν μου λεει.... (τι πρωτοτυπο)

κ αμα δεν σε ενδιαφερουν οι προσωπικες μου ανησυχιες

μην ασχολεισαι

na sou po edo ixame mia sovari sizitisi
mporis na pas alou na vris tin akri pou psaxnis?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
25/09/2007, 15:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από dammed_kittin
σου ειπα να το σβησεις??? :rolleyes:

μου εστειλες πι μι???

afrotwin
25/09/2007, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αυτα τα πιμια ειναι του διαβολου λεωνιδα....τα τελευταια που μου ηρθανε με κανανε να ανατριχιασω απο φοβο !!!!!!!

αστα.............

για αυτο και εγω τον γεμισα τον φακελο με τα πιμια να ησυχασω !!!

:

pedia sas parakalo pigenete na zisete ton erota sas kapou alou edo ine mono gia motosikletistes...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

EVI
25/09/2007, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αυτα τα πιμια ειναι του διαβολου λεωνιδα....τα τελευταια που μου ηρθανε με κανανε να ανατριχιασω απο φοβο !!!!!!!

αστα.............

για αυτο και εγω τον γεμισα τον φακελο με τα πιμια να ησυχασω !!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:bawl: :lol: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

afrotwin
25/09/2007, 16:04
enas genikossssssssssssssssssssss

to vasilio mou gia enan genikooooooooooooooooooo
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OrEsTiS82
25/09/2007, 16:05
Μην τους πεις τιποτα, βρες δουλεια μαζεψε τα χρηματα που χρειαζονται για να αγορασεις την μοτοσυκλετα σου και οταν την παρεις δεν θα μπορουν να σου πουν τιποτα,εισαι ενηλικος και μεγαλος ανθρωπος πλεον.
Να φορας το κρανος σου,να μην τρεχεις στην γειτονια σου γιατι μερικοι γειτονες θα το πουν στους γονεις σου και θα ανησυχουν.
Οταν ημουν μικρος τα ιδια μου εκαναν δεν μου ειχαν δωσει λεφτα να παρω μηχανη επειδη ετρεχα απο μικρος και με το ποδηλατο πολυ και με μηχανες φιλων μου,αλλα ειχα αγορασει μονος μου μηχανακι με πολυ δουλεια.

ΥΓ: Με ειχαν πιασει και ασφαλίτες στη γειτονια μου στα 13 να οδηγαω σκουτερακι επειδη με καρφωσε μια ρουφιανα στη γειτονια. λοοοοοοοοολ!
:rotflmao: :rotflmao: :beer:

TROOPER
25/09/2007, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
edo ine mono gia motosikletistes...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τωρα να εγω μπορω να φαω ΚΑΙ τις πατατες !!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
25/09/2007, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
enas genikossssssssssssssssssssss

to vasilio mou gia enan genikooooooooooooooooooo
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

διακοπτη????

:lol: :lol: :lol: :lol:

TROOPER
25/09/2007, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Μην τους πεις τιποτα, βρες δουλεια μαζεψε τα χρηματα που χρειαζονται για να αγορασεις την μοτοσυκλετα σου και οταν την παρεις δεν θα μπορουν να σου πουν τιποτα,εισαι ενηλικος και μεγαλος ανθρωπος πλεον.
Να φορας το κρανος σου,να μην τρεχεις στην γειτονια σου γιατι μερικοι γειτονες θα το πουν στους γονεις σου και θα ανησυχουν.
Οταν ημουν μικρος τα ιδια μου εκαναν δεν μου ειχαν δωσει λεφτα να παρω μηχανη επειδη ετρεχα απο μικρος και με το ποδηλατο πολυ και με μηχανες φιλων μου,αλλα ειχα αγορασει μονος μου μηχανακι με πολυ δουλεια.

ΥΓ: Με ειχαν πιασει και ασφαλίτες στη γειτονια μου στα 13 να οδηγαω σκουτερακι επειδη με καρφωσε μια ρουφιανα στη γειτονια. λοοοοοοοοολ!
:rotflmao: :rotflmao: :beer:

τι να του πεις τωρα τουτουνου ???

:rolleyes:

EVI
25/09/2007, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
διακοπτη????

:lol: :lol: :lol: :lol:


ΣΤΑΜΑΤΑ ΡΕ ΣΗΜΕΡΑ


:bigcry: :rotflmao: :bawl: :bawl: :bawl: :lol: :lol:

cartman
25/09/2007, 17:10
Ρε παιδιά σας ενοχλεί επειδή σπουδάζει το παιδί και δεν δουλεύει και μένει στο σπίτι του? Δεν κατάλαβα γιατί τον πιάσατε από τον λαιμό! Νοιώθετε καλά μερικοί επειδή διώξατε κάποιον μελλοντικό μοτοσυκλετιστή! Νόμιζα ότι πρέπει να τους συμβουλεύουμε αυτούς όχι να τους αποπέρνουμε!
Θα σας άρεσε εσάς στο 1ο σας ποστ να σας την πούν έτσι?
Ίσα ίσα ρε που είναι και γιατρός σας χαλά? Δεν θέλετε τέτοιους στην παρέα?:mad:

OrEsTiS82
25/09/2007, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolmas
Τι να πω ρε σεις...και νομιζα ειστε ωριμα ατομα εδω μεσα...και ναι αν σπουδαζεις στην πολη σου και η σχολη σου εχει 5 ωρες την ημερα παρακολουθησεις και τα πρωινα νοσοκομειο δεν γινεται να μενεις μονος σου και να δουλευεις κι ολας...
οσα ακουσα περι "μαμακα" "πιες το γαλατακι σου" κτλ κτλ δειχνει το επιπεδο σας...αποχωρω πριν καν ερθω στο site σας με τις χειροτερες των εντυπωσεων και ευχαριστω οσους ειπαν την γνωμη τους

Απο τα λιγα μηνυματα που διαβασα πριν σε αυτο το θεμα ειδα οτι κανουν χιουμορ τα παιδια, εγω σου στελνω ενα p.m τωρα (γιατι δεν θα το διαβασεις αφου εφυγες απο την σελιδα αυτα που γραφω αλλα θα ενημερωθεις στο email σου) και θα σου βρω μηχανακι με λιγα χρηματα.

zephyr1
25/09/2007, 17:17
Ρε αστα παιδια να διασκεδασουν λιγο, το εχουν αναγκη, στερημενα ειναι.:rolleyes:

sakisvolos
25/09/2007, 17:27
Ρε παιδιά σας ενοχλεί επειδή σπουδάζει το παιδί και δεν δουλεύει και μένει στο σπίτι του? Δεν κατάλαβα γιατί τον πιάσατε από τον λαιμό! Νοιώθετε καλά μερικοί επειδή διώξατε κάποιον μελλοντικό μοτοσυκλετιστή! Νόμιζα ότι πρέπει να τους συμβουλεύουμε αυτούς όχι να τους αποπέρνουμε!



+100000000000000000000

devil's animal
25/09/2007, 17:44
ρε Λεω τι να σου πω ρε αγορι μου???


αφου ειπαμε....


τα μικρα τρυφερουδια, τα καλοπιανουμε απο την αρχη....











και μετα....
















ΤΑ ΤΡΩΜΕ!!!



αφου το ξερεις πως παει....το καλυτερο κομματι σου κραταμε....γιατι τα αποπαιρνεις απο την αρχη???:lol: :lol: :lol:


να κοιτα τωρα τι εκανες!!!
:rotflmao:


χασαμε ολοφρεσκο κρεατακι (του γαλακτος..του μητρικου) καλοταϊσμενο και μορφωμενο!!:a47:
:rotflmao: :bigcry: :bigcry:

div400
25/09/2007, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolmas
Γεια σας!Ειμαι 23 χρονων και η μονη μου εμπειρια απο μηχανες μεχρι στιγμης ειναι οι μηχανες κουρεματος και του φραπε!Οδηγω απο τα 18 μου αυτοκινητο,δεν ειχα κανενα ατυχημα,οδηγω συνετα κτλ και αυτο το ξερουν οι δικοι μου!
Το θεμα ειναι οτι προχθες τους ειπα οτι λεω να βγαλω διπλωμα για μηχανακι αλλα αυτοι αρχισαν τα "ουτε να το σκεφτεσαι" "θα μας κανεις να πεθανουμε απο την στεναχωρια" και αλλα τετοια που με εκαναν να νοιωθω τυψεις...
Οικονομικο προβλημα δεν υπαρχει αλλα επειδη εχω χασει ξαδερφο απο μηχανη ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα...θα μου πειτε τωρα 23 χρονων εισαι κανεις οτι θελεις αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι ακομα μενω μαζι τους,θα σπουδαζω αλλα 2-3 χρονια,μου εχουν παρει και αμαξι κτλ
Πως να τους πεισω ρε σεις?Καμια ιδεα?Να βγαλω στα κρυφα διπλωμα?:sick:

ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΑΙΡΕΤΙΚΉ ΑΠΟΨΗ!!!!!!

θα σου ελεγα να μην προσπαθήσεις καν να τους πεισεις, δεν θα έχει αποτέλεσμα (βραχυπροθεσμα τουλχ.)!!!!
και δεν ειναι καν το θεμα να πεισεις τον οποιον αλλον να σου ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ να παρεις/οδηγεις μηχανη!
το θέμα ειναι να πεισεις τον εαυτό σου!!! θες να πάρεις μηχανη? ΓΙΑΤΙ?

το βλέπεις απλα σαν κατι το κουλ και μουρατο? προδοκεις να βγαλεις γκομενες ή να εντυπωσίασεις τα κολληταρια? αν ΝΑΙ, αστο καλυτερα και μεινε με το τουτου!!!
υπαρχουν ηδη αρκετοι απο δαυτους εκει εξω....

Ή πραγματι το θες, το νιωθεις μεσα σου (κατι σαν καλεσμα) και πιστευεις οτι θα ησουν σαφως πιο ευχαριστημένος/ευτυχισμενος πανω σε μια μηχανή?

αν ναι, τοτε θα πρπει να πεισεις τον ευατό σου οτι θα γίνεις ο καλυτερος (οχι γρηγορος αλλα ποιοτικα καλυτερος) αναβατης, οτι θα μαθεις τους κινδυνους της οδηγησης και θα κανεις οτι περνα απο το χέρι σου να προστατευτεις απο αυτους.
Θα πεισεις τον ευατό σου να μαθει οτι μπορει να μαθει περι οδηγησης/χειρισμου μοτοσυκλετας (και δεν ειναι ουτε λιγα ουτε δυσκολα αλλα ουτε και πεπερασμένα!) ωστε να μπορεις να οδηγας με ΑΣΦΑΛΕΙΑ
Θα πεισεις τον εαυτό σου οτι η ομορφια της μοτοσυκλετας και του να εισαι αναβατης δεν προερχεται απο τον θαυμασμό των αλλων, αλλα βρισκεται σε εκεινες τις στιγμές που δεν σε βλεπει κανεις, στην απιθανη και πανεμορφη διαδρομη που μολις εκανες, στο τσιγαρο που θα κανεις (αν εισαι καπνιστης...) με θεα το απιστευτο τοπιο στο οποιο σε πηγε η μηχανη σου, στον χεραιτισμό που σου δινουν οι αλλοι μοτοσυκλετιστές, στην ευχαριστηση που νιωθεις αμεσος μετα το πλυσιμο της καλης σου (ισχυει και για γυναικες αυτο...) και στην ικανοποιηση με το περας του πρωτου σκαλισματος που της εκανες ή στην αγανακτηση που χαθηκε εκεινη η μικροσκοπικη βιδα απο το μαντζαφλαρι που ξεβιδωσες για να δεις τι ειναι απο κατω και σε χιλια αλλα ''ασημαντα'' πραγματα που θα τα ανακαλυψεις μονο σου.
Θα πεισεις τον ευατο σου να φορα προστατευτικο εξοπλισμο βρεξει χιονισει ή με καυσωνα και στην μικροτερη διαδρομη, σε πεισμα εκεινων που θα σε κοιτουν σαν τρελο!
Θα πεισεις τον εαυτό σου οτι ''αποδεχεσαι'' τον κινδυνο θανατου ή μονιμου τραυματισμου γιατι ειναι μεσα στο ''κοστος'' που καταβαλουμε ολοι μας για ολα τα παραπανω (μακαβριο αλλα πραγματικότητα...)

Οταν λοιπον θα πεισιες τον εαυτό σου οτι εισαι ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΗΣΤΗΣ (αν και δεν μου αρεσουν οι ταμπελες...) τοτε μακροπροθεσμα θα ''πειστουν'' και οι γυρο σου.....:wave2:

η μανα μου απειλουσε με εξωση, θανατο, καταστροφη της μηχανης και χιλια δυο αλλα, οταν εφερα την πρωτη μηχανη μου σπιτι!
Οταν ηρθε η ωρα να αγορασω την δευτερη μου προτεινε να μπει εγγυητης για το δανειο!!!!:uplate: :hypnotize και ομως.....
στο χερι σου ειναι ολα!

και μπικαουζ τα παραπνω ηταν καπως φιλοσοφικα, αντε να σου πω και μερικες πρακτικες συμβουλες.
-βγαλε διπλωμα
-αν και οταν παρεις μηχανη, θα παρεις και ολον το απαραιτητο εξοπλισμο ασφαλειας (κρανος, μπουφαν,παντελονι, μποτες, γαντια,προστατευτικο πλατης,αδιαβροχα....ουφ) ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΦΟΡΑΣ!!!!
-θα πας να κανεις μαθηματα ασφαλους οδηγησης (αν ψαξεις εδω μεσα εχει αρκετες πληροφοριες)
-θα καβαλας οσο πιο πολυ μπορεις (για να αποκτησεις εμπειρια)
-θα οδηγας παντα με συναιση και την μεγιστη προσοχη (εισαι αρκετα μεγαλος για καταλαβεις τι λεω)
-ποτε μα ποτε δεν θα σκεφτεις οτι εχεις παρει τον αερα (δεν θα τα καταφερεις μαλλον ποτε οπως ολοι μας...)
εεε αυτα για αρχη...και συγνωμη για το πατερναλιστικο υφος μου
:wave2: :beer: :wave2:

hercul
25/09/2007, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Ρε παιδιά σας ενοχλεί επειδή σπουδάζει το παιδί και δεν δουλεύει και μένει στο σπίτι του? Δεν κατάλαβα γιατί τον πιάσατε από τον λαιμό! Νοιώθετε καλά μερικοί επειδή διώξατε κάποιον μελλοντικό μοτοσυκλετιστή! Νόμιζα ότι πρέπει να τους συμβουλεύουμε αυτούς όχι να τους αποπέρνουμε!
Θα σας άρεσε εσάς στο 1ο σας ποστ να σας την πούν έτσι?
Ίσα ίσα ρε που είναι και γιατρός σας χαλά? Δεν θέλετε τέτοιους στην παρέα?:mad:

+1000000

div400
25/09/2007, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από dolmas
Τι να πω ρε σεις...και νομιζα ειστε ωριμα ατομα εδω μεσα...
...αποχωρω πριν καν ερθω στο site σας με τις χειροτερες των εντυπωσεων και ευχαριστω οσους ειπαν την γνωμη τους

φτουυυυυυ τζαμπα το σεντονι ΤΠΓ :a29: :a02: :a015:

αμ να μαθω να διαβαζω ολα το ποστ πριν απαντησω το μακρυ και το κοντο μου....:a9: :a9:

675
25/09/2007, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
pou na pe8ano apo ta gelia?
:rotflmao:

ante xesou mori floroumpa pou 8elis ke mixani...

Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kala sou lene i gonis sou
na katsis sta avga sou me to karo ke otan kapote megalosis pernis ena scooter re aderfe...
:rotflmao:

pantos sofi an8ropoi i gonis sou mexri na megalosis na tous akous...


a ke profanos pasxis apo ekselixtiki anorimotita

den ine tipota apla argis ligo:lol:
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Nα φανταστώ οτι μένεις με τον μπαμπα και την μαμα ?
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
sovara milas?

ke i manoula tou exi ka8e proi etimo to galataki me tis fetoules psomi me voutiraki ke marmelada

to mesimeri to xriso tis 8a fai kokinisto tis manoulas me patatoules...
:rotflmao:

ke otan fevgi:mitera 8a ime sto xristianiko kentro me ton apostolo..
:rotflmao:
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kala kano ke protimao tis ginekes gia parea

ine pio antres apo sas re flori ke lougres...
:rotflmao:
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ke malon o tipos zitise apo tous gonis tou na tou paroun mixanaki...


ax to stomaxi mouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
to kaimeno epistimon telioni...:rotflmao:

ouf glitosame ke apo afton


ama pari aftos mixani 8a paro ego ptixio emporikou aftosxediasmou
:rotflmao:

chiao bella
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
eftixos den rotises tin mama ke ton mpampa an se afinoun na paris
diladi rotises ala.....
ke epipleon den tous ipes na sou paroun kiolas...:rotflmao:

o an8ropos pou ine na pari mixani ke i gi trigoni na gini 8a tin pari
aporo pou den treponte na erxonte edo na rotane pos na tin paroun ipo aftes tis sin8ikes


ine san na mpenis sto cosmopolitan ke na rotas pos na kataferis na vgalis to vrakaki tis kopes sou xoris na ekspermatonis proora...

Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ne melontikos epistimonas mpori na ine
emas giati 8eli na mas feri se diskoli 8esi apenanti se aftous tous an8ropous pou ton megalonoun ke ton voi8ane na stadiodromisi gia ena kalitero melon tou idiou ke tis ikogenias tou... e? giati ti 8a poume se aftous tous gonis ama o ntolmas tous-signomi o gios tous pa8i kati avrio parame8avrio? e? gia pe?

ine diko tou 8ema?

e tote olo ine diko tou 8ema ke na min mas prizi ta apaftaria...


ke as katsi eki na vazi ka8etires se gerontia e na to pezi epistimonas pou sikni ta xeria psila...



ετσι μπραβο τωρα εισαι και γ@μω τους μαγκιτες ρε φιλε...

ΕΓΡΑΨΕΣ λεμε....

ενα μεγαλο μπραβο και στους υποστηρικτες οποιοι κι αν ειναι αυτοι...
που αλλωστε γελασανε, απαντησανε, και υποστηριξανε μερικες σελιδες ποιο πριν...

δεν εχω σκοπο να σε κανω να καταλαβεις ποσο λαθος ειναι οσα εγραψες, θα ηταν αδυνατο αλλωστε για διαφορους λογους...

αυτο ομως που πρεπει να καταλαβεις ειναι οτι μαζι σου εδω μεσα γραφουν και αλλα ατομα που σαφως θα πρεπει να μαθεις να σεβεσαι και να μην τα παιρνει μαζι σου και αυτα η μπαλα...

με λιγα λογια ΣΥΧΓΑΡΗΤΗΡΙΑ! :wave2:

marios8
25/09/2007, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
ετσι μπραβο τωρα εισαι και γ@μω τους μαγκιτες ρε φιλε...

ΕΓΡΑΨΕΣ λεμε....

ενα μεγαλο μπραβο και στους υποστηρικτες οποιοι κι αν ειναι αυτοι...
που αλλωστε γελασανε, απαντησανε, και υποστηριξανε μερικες σελιδες ποιο πριν...

δεν εχω σκοπο να σε κανω να καταλαβεις ποσο λαθος ειναι οσα εγραψες, θα ηταν αδυνατο αλλωστε για διαφορους λογους...

αυτο ομως που πρεπει να καταλαβεις ειναι οτι μαζι σου εδω μεσα γραφουν και αλλα ατομα που σαφως θα πρεπει να μαθεις να σεβεσαι και να μην τα παιρνει μαζι σου και αυτα η μπαλα...

με λιγα λογια ΣΥΧΓΑΡΗΤΗΡΙΑ! :wave2:


Aυτά τωρα τα λες σε μένα ή στον Afro :confused:

675
25/09/2007, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Aυτά τωρα τα λες σε μένα ή στον Afro :confused:

εγω απλα δεν αντεχα να διαβαζω αλλες καφριλες...:wave2:

marios8
25/09/2007, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
εγω απλα δεν αντεχα να διαβαζω αλλες καφριλες...:wave2:


Kαφρίλες όπως ???

:wave2:

675
25/09/2007, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Kαφρίλες όπως ???

:wave2:

καφριλες οπως αυτες



Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
pou na pe8ano apo ta gelia?
ante xesou mori floroumpa pou 8elis ke mixani...

Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kala sou lene i gonis sou
na katsis sta avga sou me to karo ke otan kapote megalosis pernis ena scooter re aderfe...


pantos sofi an8ropoi i gonis sou mexri na megalosis na tous akous...


a ke profanos pasxis apo ekselixtiki anorimotita

den ine tipota apla argis ligo:lol:
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Nα φανταστώ οτι μένεις με τον μπαμπα και την μαμα ? :wave2:
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
sovara milas?:

ke i manoula tou exi ka8e proi etimo to galataki me tis fetoules psomi me voutiraki ke marmelada

to mesimeri to xriso tis 8a fai kokinisto tis manoulas me patatoules...


ke otan fevgi:mitera 8a ime sto xristianiko kentro me ton apostolo..

Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kala kano ke protimao tis ginekes gia parea

ine pio antres apo sas re flori ke lougres...

Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ke malon o tipos zitise apo tous gonis tou na tou paroun mixanaki...


ax to stomaxi mouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:lol:
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
to kaimeno epistimon telioni...:

ouf glitosame ke apo afton..:wacko:


ama pari aftos mixani 8a paro ego ptixio emporikou aftosxediasmou..:look:


chiao bella:wave2:
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
eftixos den rotises tin mama ke ton mpampa an se afinoun na paris
diladi rotises ala.....
ke epipleon den tous ipes na sou paroun kiolas

o an8ropos pou ine na pari mixani ke i gi trigoni na gini 8a tin pari
aporo pou den treponte na erxonte edo na rotane pos na tin paroun ipo aftes tis sin8ikes


ine san na mpenis sto cosmopolitan ke na rotas pos na kataferis na vgalis to vrakaki tis kopes sou xoris na ekspermatonis proora...

Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ne melontikos epistimonas mpori na ine
emas giati 8eli na mas feri se diskoli 8esi apenanti se aftous tous an8ropous pou ton megalonoun ke ton voi8ane na stadiodromisi gia ena kalitero melon tou idiou ke tis ikogenias tou... e? giati ti 8a poume se aftous tous gonis ama o ntolmas tous-signomi o gios tous pa8i kati avrio parame8avrio? e? gia pe?

ine diko tou 8ema?

e tote olo ine diko tou 8ema ke na min mas prizi ta apaftaria...


ke as katsi eki na vazi ka8etires se gerontia e na to pezi epistimonas pou sikni ta xeria psila...
:wave2:

Akatanomastos
25/09/2007, 19:24
ok, apo mia meria o afrotwin kafriazei, apo mia alli meria (kai tin dikia mou) exei poli kafstiko xioumor to opoio vgazei kapoies alitheies

opos kai na xei, den einai sovaro na leme oti o dolmas, kai o kathe dolmas* den tha parei mixani kai pos ksenerose epeidi o kathenas tou tin leei, oti kai na tou leei
ama goustarei mixanes tha parei.
edo alloi exoun skotothei kai ksanakavalane, den tha agorasei kapoios mixani epeidi ton eipane floro?

dolma min akous kanenan


*(an kai kalo tha itan na allakseis nick:lol: )

marios8
25/09/2007, 19:27
H δική μου παράθεση έχει να κάνει με τον κύριο που ειρωνεύτηκε την δική μου απάντηση και όχι για τον dolmas.
Αν νομίζεις οτι αυτά που απαντάω είναι "καφρίλες το συζητάμε.

Για τον Afro θα στα πεί ο ίδιος δεν χρειάζεται δικηγόρους.

Αλλα μετά απο τόσο καιρό που είσαι εδω θα έπρεπε να ξέρεις οτι καθε άνθρωπος περνάει τα μηνυματα του με τον δικό του τρόπο.
Ιδικά ο Afro έχει πολύ δικό του τρόπο :lol: :rotflmao: :lol:


:wave2:

675
25/09/2007, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
H δική μου παράθεση έχει να κάνει με τον κύριο που ειρωνεύτηκε την δική μου απάντηση και όχι για τον dolmas.
Αν νομίζεις οτι αυτά που απαντάω είναι "καφρίλες το συζητάμε.

Για τον Afro θα στα πεί ο ίδιος δεν χρειάζεται δικηγόρους.

Αλλα μετά απο τόσο καιρό που είσαι εδω θα έπρεπε να ξέρεις οτι καθε άνθρωπος περνάει τα μηνυματα του με τον δικό του τρόπο.
Ιδικά ο Afro έχει πολύ δικό του τρόπο :lol: :rotflmao: :lol:


:wave2:


δεν θελω να εστιασω στη δικη σου παραθεση οκ αυτη μπορει να την παρεξηγησα αλλα του αφρο,
παρολο που καταλαβαινω οπως σωστα ανεφερες ο καθενας εχει τον δικο τ τροπο, ηταν εντελως παρατραβηγμενο...

οσο και να "αγανακτουμε" με αυτα που διαβαζουμε δε μπορουμε να μιλαμε ετσι, που στη τελικη ο ντολμας δεν ειπε τπτ παραλλογο ..τωρα αν υπαρχει καποιος π πιστευει πως δεν δινει μια για τους γονεις του, και παραλληλιζει τον αδρισμο του με αυτο λυπαμαι για λογαριασμο του..:wave2:

marios8
25/09/2007, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
..τωρα αν υπαρχει καποιος π πιστευει πως δεν δινει μια για τους γονεις του, και παραλληλιζει τον αδρισμο του με αυτο λυπαμαι για λογαριασμο του..:wave2:


Δεν νομίζω οτι δίνεις την πραγματική διάσταση στο θέμα .
Αλλού είναι το πρόβλημα που δυστυχώς στην Ελλάδα απο ότι έχω καταλάβει έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις. :wave2:

675
25/09/2007, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Δεν νομίζω οτι δίνεις την πραγματική διάσταση στο θέμα .
Αλλού είναι το πρόβλημα που δυστυχώς στην Ελλάδα απο ότι έχω καταλάβει έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις. :wave2:

μα το θεμα μας στην ουσια δεν ειναι καν εκει...
το θεμα οικογενεια και παιδια, οικογενεια και μοτο +++ , ειναι κατι εντελως διαφορετικο με αυτο της αντιμετωπισης που ειχε ο ντολμας...


:rolleyes:

675
25/09/2007, 19:48
και στη τελικη ετσι οπως ηρθαν τα πραμματα, ακομη και να μην ηταν οντως ετοιμος ο ντολμας να καβαλησει για οποιοδηποτε λογο, μετα απο ολα αυτα θα αργησει πολυ περισσοτερο να το κανει κι ισως να μην το κανει ποτε!

παρολο που εχει το δικαιωμα να κανει αυτο που θελει! κι ας χρειαζεται λιγη βοηθεια...:rolleyes:

cartman
25/09/2007, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Δεν νομίζω οτι δίνεις την πραγματική διάσταση στο θέμα .
Αλλού είναι το πρόβλημα που δυστυχώς στην Ελλάδα απο ότι έχω καταλάβει έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις. :wave2:
Για ποιό πρόβλημα λες φίλε?

TROOPER
25/09/2007, 20:55
λοιποοοοοον

εφυγε ο ντολμας....ε και?

δλδ δε ξερω ρε παιδια...οι παλιοι ειναι πολυ αντρες η οι νεοι πολυ φλωροι????

μπηκε στο μοτο να ρωτησει τι να κανει με τη μαμα του που δεν τον αφηνει να παρει μηχανη και σας φανηκε φυσιολογικο???δεν ειναι 15-16 χρονων...23 ειναι!!!ελεος δηλαδη...καλα εγινε και επεσε καφριλικι.
φανταστειτε τον τυπακο να παιρνει μηχανακι και να εχει ατυχημα....θα παρει τη μαμα του και τον μπαμπα του να του πουνε τι να κανει και ποιος φταιει???και θεωρει τον εαυτο του σοβαρο και ολους τους υπολοιπους αστειους η φαιδρους η δε ξερω και γω τι ????

μαγκες παρτε χαμπαρι οτι για να βγεις στο δρομο δεν αρκει να εισαι 18 !!!!χρειαζεται υπευθυνοτητα, τολμη και ετοιμοτητα για το χειροτερο!!!

στο θρεντακι σε 2 σημεια προσκυνησα:

Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ne melontikos epistimonas mpori na ine
emas giati 8eli na mas feri se diskoli 8esi apenanti se aftous tous an8ropous pou ton megalonoun ke ton voi8ane na stadiodromisi gia ena kalitero melon tou idiou ke tis ikogenias tou... e? giati ti 8a poume se aftous tous gonis ama o ntolmas tous-signomi o gios tous pa8i kati avrio parame8avrio? e? gia pe?

ine diko tou 8ema?

e tote olo ine diko tou 8ema ke na min mas prizi ta apaftaria...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke as katsi eki na vazi ka8etires se gerontia e na to pezi epistimonas pou sikni ta xeria psila...
:rotflmao: :rotflmao:

το ενα που αναθεμα και αν καταλαβατε τι λεει εδω ο αφρο...........


και το αλλο που το θεωρησα ενα απο τα ωραιοτερα ποστακια που εχω διαβασει ειλικρινα εδω μεσα:

Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΑΙΡΕΤΙΚΉ ΑΠΟΨΗ!!!!!!

θα σου ελεγα να μην προσπαθήσεις καν να τους πεισεις, δεν θα έχει αποτέλεσμα (βραχυπροθεσμα τουλχ.)!!!!
και δεν ειναι καν το θεμα να πεισεις τον οποιον αλλον να σου ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ να παρεις/οδηγεις μηχανη!
το θέμα ειναι να πεισεις τον εαυτό σου!!! θες να πάρεις μηχανη? ΓΙΑΤΙ?

το βλέπεις απλα σαν κατι το κουλ και μουρατο? προδοκεις να βγαλεις γκομενες ή να εντυπωσίασεις τα κολληταρια? αν ΝΑΙ, αστο καλυτερα και μεινε με το τουτου!!!
υπαρχουν ηδη αρκετοι απο δαυτους εκει εξω....

Ή πραγματι το θες, το νιωθεις μεσα σου (κατι σαν καλεσμα) και πιστευεις οτι θα ησουν σαφως πιο ευχαριστημένος/ευτυχισμενος πανω σε μια μηχανή?

αν ναι, τοτε θα πρπει να πεισεις τον ευατό σου οτι θα γίνεις ο καλυτερος (οχι γρηγορος αλλα ποιοτικα καλυτερος) αναβατης, οτι θα μαθεις τους κινδυνους της οδηγησης και θα κανεις οτι περνα απο το χέρι σου να προστατευτεις απο αυτους.
Θα πεισεις τον ευατό σου να μαθει οτι μπορει να μαθει περι οδηγησης/χειρισμου μοτοσυκλετας (και δεν ειναι ουτε λιγα ουτε δυσκολα αλλα ουτε και πεπερασμένα!) ωστε να μπορεις να οδηγας με ΑΣΦΑΛΕΙΑ
Θα πεισεις τον εαυτό σου οτι η ομορφια της μοτοσυκλετας και του να εισαι αναβατης δεν προερχεται απο τον θαυμασμό των αλλων, αλλα βρισκεται σε εκεινες τις στιγμές που δεν σε βλεπει κανεις, στην απιθανη και πανεμορφη διαδρομη που μολις εκανες, στο τσιγαρο που θα κανεις (αν εισαι καπνιστης...) με θεα το απιστευτο τοπιο στο οποιο σε πηγε η μηχανη σου, στον χεραιτισμό που σου δινουν οι αλλοι μοτοσυκλετιστές, στην ευχαριστηση που νιωθεις αμεσος μετα το πλυσιμο της καλης σου (ισχυει και για γυναικες αυτο...) και στην ικανοποιηση με το περας του πρωτου σκαλισματος που της εκανες ή στην αγανακτηση που χαθηκε εκεινη η μικροσκοπικη βιδα απο το μαντζαφλαρι που ξεβιδωσες για να δεις τι ειναι απο κατω και σε χιλια αλλα ''ασημαντα'' πραγματα που θα τα ανακαλυψεις μονο σου.
Θα πεισεις τον ευατο σου να φορα προστατευτικο εξοπλισμο βρεξει χιονισει ή με καυσωνα και στην μικροτερη διαδρομη, σε πεισμα εκεινων που θα σε κοιτουν σαν τρελο!
Θα πεισεις τον εαυτό σου οτι ''αποδεχεσαι'' τον κινδυνο θανατου ή μονιμου τραυματισμου γιατι ειναι μεσα στο ''κοστος'' που καταβαλουμε ολοι μας για ολα τα παραπανω (μακαβριο αλλα πραγματικότητα...)

Οταν λοιπον θα πεισιες τον εαυτό σου οτι εισαι ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΗΣΤΗΣ (αν και δεν μου αρεσουν οι ταμπελες...) τοτε μακροπροθεσμα θα ''πειστουν'' και οι γυρο σου.....:wave2:

η μανα μου απειλουσε με εξωση, θανατο, καταστροφη της μηχανης και χιλια δυο αλλα, οταν εφερα την πρωτη μηχανη μου σπιτι!
Οταν ηρθε η ωρα να αγορασω την δευτερη μου προτεινε να μπει εγγυητης για το δανειο!!!!:uplate: :hypnotize και ομως.....
στο χερι σου ειναι ολα!

και μπικαουζ τα παραπνω ηταν καπως φιλοσοφικα, αντε να σου πω και μερικες πρακτικες συμβουλες.
-βγαλε διπλωμα
-αν και οταν παρεις μηχανη, θα παρεις και ολον το απαραιτητο εξοπλισμο ασφαλειας (κρανος, μπουφαν,παντελονι, μποτες, γαντια,προστατευτικο πλατης,αδιαβροχα....ουφ) ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΦΟΡΑΣ!!!!
-θα πας να κανεις μαθηματα ασφαλους οδηγησης (αν ψαξεις εδω μεσα εχει αρκετες πληροφοριες)
-θα καβαλας οσο πιο πολυ μπορεις (για να αποκτησεις εμπειρια)
-θα οδηγας παντα με συναιση και την μεγιστη προσοχη (εισαι αρκετα μεγαλος για καταλαβεις τι λεω)
-ποτε μα ποτε δεν θα σκεφτεις οτι εχεις παρει τον αερα (δεν θα τα καταφερεις μαλλον ποτε οπως ολοι μας...)
εεε αυτα για αρχη...και συγνωμη για το πατερναλιστικο υφος μου
:wave2: :beer: :wave2:

αντε γιατι ολοι μηχανοβιοι γιναμε απο τη μια αλλα απο την αλλη θα πρεπει να πεισω τη μαμα μου οτι θελω τον action man.

αντε συνελθετε !!!

maniak.
25/09/2007, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΑΙΡΕΤΙΚΉ ΑΠΟΨΗ!!!!!!

θα σου ελεγα να μην προσπαθήσεις καν να τους πεισεις, δεν θα έχει αποτέλεσμα (βραχυπροθεσμα τουλχ.)!!!!
και δεν ειναι καν το θεμα να πεισεις τον οποιον αλλον να σου ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ να παρεις/οδηγεις μηχανη!
το θέμα ειναι να πεισεις τον εαυτό σου!!! θες να πάρεις μηχανη? ΓΙΑΤΙ?

το βλέπεις απλα σαν κατι το κουλ και μουρατο? προδοκεις να βγαλεις γκομενες ή να εντυπωσίασεις τα κολληταρια? αν ΝΑΙ, αστο καλυτερα και μεινε με το τουτου!!!
υπαρχουν ηδη αρκετοι απο δαυτους εκει εξω....

Ή πραγματι το θες, το νιωθεις μεσα σου (κατι σαν καλεσμα) και πιστευεις οτι θα ησουν σαφως πιο ευχαριστημένος/ευτυχισμενος πανω σε μια μηχανή?

αν ναι, τοτε θα πρπει να πεισεις τον ευατό σου οτι θα γίνεις ο καλυτερος (οχι γρηγορος αλλα ποιοτικα καλυτερος) αναβατης, οτι θα μαθεις τους κινδυνους της οδηγησης και θα κανεις οτι περνα απο το χέρι σου να προστατευτεις απο αυτους.
Θα πεισεις τον ευατό σου να μαθει οτι μπορει να μαθει περι οδηγησης/χειρισμου μοτοσυκλετας (και δεν ειναι ουτε λιγα ουτε δυσκολα αλλα ουτε και πεπερασμένα!) ωστε να μπορεις να οδηγας με ΑΣΦΑΛΕΙΑ
Θα πεισεις τον εαυτό σου οτι η ομορφια της μοτοσυκλετας και του να εισαι αναβατης δεν προερχεται απο τον θαυμασμό των αλλων, αλλα βρισκεται σε εκεινες τις στιγμές που δεν σε βλεπει κανεις, στην απιθανη και πανεμορφη διαδρομη που μολις εκανες, στο τσιγαρο που θα κανεις (αν εισαι καπνιστης...) με θεα το απιστευτο τοπιο στο οποιο σε πηγε η μηχανη σου, στον χεραιτισμό που σου δινουν οι αλλοι μοτοσυκλετιστές, στην ευχαριστηση που νιωθεις αμεσος μετα το πλυσιμο της καλης σου (ισχυει και για γυναικες αυτο...) και στην ικανοποιηση με το περας του πρωτου σκαλισματος που της εκανες ή στην αγανακτηση που χαθηκε εκεινη η μικροσκοπικη βιδα απο το μαντζαφλαρι που ξεβιδωσες για να δεις τι ειναι απο κατω και σε χιλια αλλα ''ασημαντα'' πραγματα που θα τα ανακαλυψεις μονο σου.
Θα πεισεις τον ευατο σου να φορα προστατευτικο εξοπλισμο βρεξει χιονισει ή με καυσωνα και στην μικροτερη διαδρομη, σε πεισμα εκεινων που θα σε κοιτουν σαν τρελο!
Θα πεισεις τον εαυτό σου οτι ''αποδεχεσαι'' τον κινδυνο θανατου ή μονιμου τραυματισμου γιατι ειναι μεσα στο ''κοστος'' που καταβαλουμε ολοι μας για ολα τα παραπανω (μακαβριο αλλα πραγματικότητα...)

Οταν λοιπον θα πεισιες τον εαυτό σου οτι εισαι ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΗΣΤΗΣ (αν και δεν μου αρεσουν οι ταμπελες...) τοτε μακροπροθεσμα θα ''πειστουν'' και οι γυρο σου.....:wave2:

η μανα μου απειλουσε με εξωση, θανατο, καταστροφη της μηχανης και χιλια δυο αλλα, οταν εφερα την πρωτη μηχανη μου σπιτι!
Οταν ηρθε η ωρα να αγορασω την δευτερη μου προτεινε να μπει εγγυητης για το δανειο!!!!:uplate: :hypnotize και ομως.....
στο χερι σου ειναι ολα!

και μπικαουζ τα παραπνω ηταν καπως φιλοσοφικα, αντε να σου πω και μερικες πρακτικες συμβουλες.
-βγαλε διπλωμα
-αν και οταν παρεις μηχανη, θα παρεις και ολον το απαραιτητο εξοπλισμο ασφαλειας (κρανος, μπουφαν,παντελονι, μποτες, γαντια,προστατευτικο πλατης,αδιαβροχα....ουφ) ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΦΟΡΑΣ!!!!
-θα πας να κανεις μαθηματα ασφαλους οδηγησης (αν ψαξεις εδω μεσα εχει αρκετες πληροφοριες)
-θα καβαλας οσο πιο πολυ μπορεις (για να αποκτησεις εμπειρια)
-θα οδηγας παντα με συναιση και την μεγιστη προσοχη (εισαι αρκετα μεγαλος για καταλαβεις τι λεω)
-ποτε μα ποτε δεν θα σκεφτεις οτι εχεις παρει τον αερα (δεν θα τα καταφερεις μαλλον ποτε οπως ολοι μας...)
εεε αυτα για αρχη...και συγνωμη για το πατερναλιστικο υφος μου
:wave2: :beer: :wave2:





:a18: :a20: :a012: ΩΡΑΙΟΣ :beer:

devil's animal
25/09/2007, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
και στη τελικη ετσι οπως ηρθαν τα πραμματα, ακομη και να μην ηταν οντως ετοιμος ο ντολμας να καβαλησει για οποιοδηποτε λογο, μετα απο ολα αυτα θα αργησει πολυ περισσοτερο να το κανει κι ισως να μην το κανει ποτε!

παρολο που εχει το δικαιωμα να κανει αυτο που θελει! κι ας χρειαζεται λιγη βοηθεια...:rolleyes:

για να τελειωνει το θεμα εδω...
γιατι απ΄οτι καταλαβα με πηρε και μενα η "μπαλα" σαν υποστηρικτης του afro...

ο καθε ενας που ειναι σε μια Α ηλικια μπορει να κανει οτι θελει χωρις να ρωταει το μπαμπα ή την μαμα του!

αυτος ο ανθρωπος εχει ηλικια που αλλοι εχουν 3 και 4 παιδια!
ψηφιζει και εκλεγει τους αυριανους πολιτικους..μπορει ακομα και ο ιδιος αν θελει να βαλει υποψηφιοτητα ..να εκλεγει και να παρει στα χερια του μια χωρα ή ενα κομματι αυτης!

το point ειναι οτι μπορει να ακουει τις συμβουλες αλλων (και ποσο μαλλον των γονιων του) αλλα στην τελικη αν θελει να την παρει την μοτο ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ!

και εμενα οι γονεις μου ηταν καθετοι-αντιθετοι σε σημειο παραλογισμου (ο πατερας μου δεν τα παει καλα με τις λεξεις ηρεμια και αυτοσυγκρατηση)

εβγαλα διπλωμα για μεγαλο μηχανακι με δικα μου λεφτα...και μετα απο 2 χρονια την πηρα ΜΕ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΛΕΦΤΑ!
εγκεφαλικα-καρδιακα-πιεσεις....
δεν με νοιαζει τι σηκωσαν...ΕΓΩ την πηρα και ειμαι πολυ χαρουμενος που εκανα αυτο που θελω εγω και οχι αυτο που θελουν αυτοι!

αποφασιζω για εμενα και το γουσταρω....

υπ'οψιν οτι ακομα δεν εχω απογαλακτιστει πληρως (μενω με τους δικους μου) λογω οικονομικων δυσκολιων,αλλα θα γινει και αυτο στο εγγυς μελλον!

αυτο ειναι το μεγαλυτερο προβλημα των νεων ελληνων (μεχρι 30) . ακομα μενουν με τους δικους τους και αναποφευκτα ακουν την γνωμη τους...:rolleyes:


φιλικα.
:wave2:

cartman
25/09/2007, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
λοιποοοοοον

εφυγε ο ντολμας....ε και?

δλδ δε ξερω ρε παιδια...οι παλιοι ειναι πολυ αντρες η οι νεοι πολυ φλωροι????
...
αντε γιατι ολοι μηχανοβιοι γιναμε απο τη μια αλλα απο την αλλη θα πρεπει να πεισω τη μαμα μου οτι θελω τον action man.

αντε συνελθετε !!!
Δηλαδή ρε trooper οι ΑΝΤΡΕΣ δεν νοιάζονται για τα συναισθήματα των γονιών τους? Ο dolmas είπε ότι νοιώθει τύψεις, κάτι πολύ φυσιολογικό! Μπορεί το παιδί να έχει πολύ καλές σχέσεις με τους γονείς του και να μην θέλει να τους βλέπει να στεναχωριούνται! Αυτό στο δικό μου βιβλίο είναι μαγκιά φίλε και όχι φλωριά!

Δηλαδή εσύ νοιώθεις μάγκας επειδή πήρες μηχανή παρά την συγκατάθεση των γονιών σου? Όλοι μας έτσι την πηραμε την μηχανή και ο Dolmas ξέρει ότι θα την πάρει χωρίς την συγκατάθεση τους, απλά ζήτησε συμβουλές και τον αποπήρατε!
:nono:

VANDA
25/09/2007, 21:43
Από πότε το moto.gr έγινε η πύλη που χωρίζει τους φλώρους από τους άνδρες και πρέπει να γίνεται κάθε φορά τελετουργία ενηλικίωσης ενός νέου μέλους;

Η έχει κανείς την αυταπάτη ότι όσοι καβαλάνε μηχανάκια εκεί έξω είναι υπεύθυνοι-σοβαροί-προσγειωμένοι-αυτόνομοι;

cartman
25/09/2007, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Από πότε το moto.gr έγινε η πύλη που χωρίζει τους φλώρους από τους άνδρες και πρέπει να γίνεται κάθε φορά τελετουργία ενηλικίωσης ενός νέου μέλους;

Η έχει κανείς την αυταπάτη ότι όσοι καβαλάνε μηχανάκια εκεί έξω είναι υπεύθυνοι-σοβαροί-προσγειωμένοι-αυτόνομοι;
...ή μαγκες!

EVI
25/09/2007, 22:01
υποθετικα μιλωντας παντα

σκεφτηκε κανεις οτι μπορει να μην θελει την γνωμη μας απλως να ηθελε να ανοιξει μια κουβεντα και του ηρθε αυτο στο μυαλο μιας και δεν ειναι απο το χωρο αλλα θελει να μπει? (οπως και να θελει να μπει?) τες πα παιδια εγω συμφωνω και διαφωνω με ολους

και θα σας πω γιατι και ας ξερω οτι θα γινει του μ$%#ου το πανηγύρι


συμφωνω οτι αν θες κατι το κανεις .&_
διαφωνω οτι πρεπει να μιλαμε σκληρα σε εναν τετοιο τυπο τι στιγμη που εχουμε ατομακια εδω μεσα που ουδεμια σχεση εχουν με τις μοτοσυκλετες και ουτε ποτε θα εχουν

καλυτερα λοιπον ΑΝ θελουμε ενα αμιγως μοτοσυκλετιστικο φορουμ και οχι ενα γενικο και αοριστο οπως 1000δες εκει εξω να ειμαστε περισσοτερο σκληροι ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΞΑΝΑΛΕΩ με αυτους που ειναι εδω μεσα μονο για να ειναι χωρις να προσφερουν ΤΙΠΟΤΑ για το ζητουμενο του φορουμ

και οχι με αυτους που ξερουν εστω και ενα πραγμα η που θελουν να μαθουν ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ

αυτ(ι)α



:)

VANDA
25/09/2007, 22:07
Και κάτι άλλο (τελευταίο, πάω για ύπνο):

Ο καθένας "κουβαλάει τον σταυρό του". Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να ξέρει τι έχουν ζήσει οι άλλοι ώστε να μην τους παρεξηγεί όταν του τη λένε
και από την άλλη όλοι είναι υποχρεωμένοι να συγκρατούνται πριν την πουν σε κάποιον γιατί ακριβώς δεν ξέρουν τι έχει ζήσει.

Κάτι τέτοιο τέλος πάντων, είναι μια ώρα δύσκολη.
Καληνύχτα.

675
25/09/2007, 22:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Δηλαδή ρε trooper οι ΑΝΤΡΕΣ δεν νοιάζονται για τα συναισθήματα των γονιών τους? Ο dolmas είπε ότι νοιώθει τύψεις, κάτι πολύ φυσιολογικό! Μπορεί το παιδί να έχει πολύ καλές σχέσεις με τους γονείς του και να μην θέλει να τους βλέπει να στεναχωριούνται! Αυτό στο δικό μου βιβλίο είναι μαγκιά φίλε και όχι φλωριά!

Δηλαδή εσύ νοιώθεις μάγκας επειδή πήρες μηχανή παρά την συγκατάθεση των γονιών σου? Όλοι μας έτσι την πηραμε την μηχανή και ο Dolmas ξέρει ότι θα την πάρει χωρίς την συγκατάθεση τους, απλά ζήτησε συμβουλές και τον αποπήρατε!
:nono:

επιτελους, μιληστε...:rolleyes:

+675

675
25/09/2007, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Και κάτι άλλο (τελευταίο, πάω για ύπνο):

Ο καθένας "κουβαλάει τον σταυρό του". Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να ξέρει τι έχουν ζήσει οι άλλοι ώστε να μην τους παρεξηγεί όταν του τη λένε
και από την άλλη όλοι είναι υποχρεωμένοι να συγκρατούνται πριν την πουν σε κάποιον γιατί ακριβώς δεν ξέρουν τι έχει ζήσει.

Κάτι τέτοιο τέλος πάντων, είναι μια ώρα δύσκολη.
Καληνύχτα.

καλη σου νυχτα... ωραια τα ειπες:wave2:

TROOPER
25/09/2007, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Δηλαδή ρε trooper οι ΑΝΤΡΕΣ δεν νοιάζονται για τα συναισθήματα των γονιών τους? Ο dolmas είπε ότι νοιώθει τύψεις, κάτι πολύ φυσιολογικό! Μπορεί το παιδί να έχει πολύ καλές σχέσεις με τους γονείς του και να μην θέλει να τους βλέπει να στεναχωριούνται! Αυτό στο δικό μου βιβλίο είναι μαγκιά φίλε και όχι φλωριά!

Δηλαδή εσύ νοιώθεις μάγκας επειδή πήρες μηχανή παρά την συγκατάθεση των γονιών σου? Όλοι μας έτσι την πηραμε την μηχανή και ο Dolmas ξέρει ότι θα την πάρει χωρίς την συγκατάθεση τους, απλά ζήτησε συμβουλές και τον αποπήρατε!
:nono:

δηλαδη οι αντρες εχουνε πηγμη και αποψη.+-

αν καταλαβες εχει καλως αν οχι ψαχτο.

:wave2:

TROOPER
25/09/2007, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Από πότε το moto.gr έγινε η πύλη που χωρίζει τους φλώρους από τους άνδρες και πρέπει να γίνεται κάθε φορά τελετουργία ενηλικίωσης ενός νέου μέλους;

Η έχει κανείς την αυταπάτη ότι όσοι καβαλάνε μηχανάκια εκεί έξω είναι υπεύθυνοι-σοβαροί-προσγειωμένοι-αυτόνομοι;

στο 1ο σκελος συμφωνω μαζι σου οπως και στο 2ο αλλα (οσον αφορα το 2ο) μηπως θα πρεπε να ειναι ετσι????

λεω εγω τωρα...

:wave2:

675
25/09/2007, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δηλαδη οι αντρες εχουνε πηγμη και αποψη.+-

αν καταλαβες εχει καλως αν οχι ψαχτο.

:wave2:

ναι ρε τρουπερ ποιος ειπε το αντιθετο?

και ξερεις κατι??
ναι! αυτοι π δεν εχουν πηγμη κ αποψη ειναι οντως αδερφες και φλωροι..

αλλα οταν καποιος ΑΝΤΡΑΣ αποφασιζει και πετυχαινει αυτο που θελει υπολογιζοντας και αυτους που αγαπα και τα ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ τοτε ειναι μαγκας και προσωπικα του βγαζω το καπελο!

η αγαπη δεν ειναι για τους φλωρους.. το να χτιζουνε μια εικονα ενος σκληρου, αποφασιστικου αντρα που πετυχαινει οτι γουσταρει επειδη το θελει χωρις να υπολογιζει κανεναν παρα τον εαυτο του δεν σημαινει πως αυτη η εικονα αντικατοπτριζει το συγχρονο μαγκα αντρα...:rolleyes:

:wave2:

675
25/09/2007, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
το συγχρονο μαγκα αντρα...:rolleyes:

:wave2:

ή μαλλον καλυτερα το συγχρονο μαγκα μοτοσυκλετιστη...

l@gos
25/09/2007, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
καλυτερα λοιπον ΑΝ θελουμε ενα αμιγως μοτοσυκλετιστικο φορουμ και οχι ενα γενικο και αοριστο οπως 1000δες εκει εξω να ειμαστε περισσοτερο σκληροι ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΞΑΝΑΛΕΩ με αυτους που ειναι εδω μεσα μονο για να ειναι χωρις να προσφερουν ΤΙΠΟΤΑ για το ζητουμενο του φορουμ

και οχι με αυτους που ξερουν εστω και ενα πραγμα η που θελουν να μαθουν ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ

αυτ(ι)α



:)


:lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

να το ονομασουμε καλυτερα mastoremata.gr??

"συγνωμη αλλα εαν δεν εχετε πτυχιο μηχανολογου/μηχανικου, δεν μπορειται να ποσταρετε!!!!"
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

πλακα θα ειχε παντως!!!!!!
μπορει να το εδειχναν κ στην τηλεοραση!!!!

TROOPER
25/09/2007, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
ναι ρε τρουπερ ποιος ειπε το αντιθετο?

και ξερεις κατι??
ναι! αυτοι π δεν εχουν πηγμη κ αποψη ειναι οντως αδερφες και φλωροι..

αλλα οταν καποιος ΑΝΤΡΑΣ αποφασιζει και πετυχαινει αυτο που θελει υπολογιζοντας και αυτους που αγαπα και τα ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ τοτε ειναι μαγκας και προσωπικα του βγαζω το καπελο!

η αγαπη δεν ειναι για τους φλωρους.. το να χτιζουνε μια εικονα ενος σκληρου, αποφασιστικου αντρα που πετυχαινει οτι γουσταρει επειδη το θελει χωρις να υπολογιζει κανεναν παρα τον εαυτο του δεν σημαινει πως αυτη η εικονα αντικατοπτριζει το συγχρονο μαγκα αντρα...:rolleyes:

:wave2:

ααα τωρα θα μπουμε και στην εννοια του συγχρονου μαγκα αντρα (κατα μπαμπινιωτη)...

δεν μιλησα πουθενα για μαγκια για να ξεκαθαρισουμε τα πραματα.

και οσο για αυτον που εσυ του βγαζεις το καπελο....οι γονεις σου δε θελουν να σε αφησουν να παρεις μηχανη.παρε τωρα αυτο σα δεδομενο και φτιαξε οσα σεναρια θες.σιγουρα αν αποφασισεις να παρεις μηχανη δεν θα ΣΟΥ βγαζεις το καπελο μια και εσυ βγαζεις το καπελο σε οσους καταφερνουν να συμβιβασουν τα πραματα.

και μη μπερδευεις την αγαπη με τη δουλοπρεπεια.και οι δουλοι αγαπουσανε τα αφεντικα τους μερικες φορες.

EVI
25/09/2007, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από l@gos
:lol: :bigcry: :lol: :bigcry:

να το ονομασουμε καλυτερα mastoremata.gr??

"συγνωμη αλλα εαν δεν εχετε πτυχιο μηχανολογου/μηχανικου, δεν μπορειται να ποσταρετε!!!!"
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

πλακα θα ειχε παντως!!!!!!
μπορει να το εδειχναν κ στην τηλεοραση!!!!


το μαμισες και ψόφησε δεν ειπα κατι τετοιο :wave2: :p :p

675
25/09/2007, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
και μη μπερδευεις την αγαπη με τη δουλοπρεπεια.και οι δουλοι αγαπουσανε τα αφεντικα τους μερικες φορες.

αυτη τη μαλακια να μην εγραφες....