PDA

View Full Version : aporia...i lalakia erotisi??



tassosrr
25/09/2007, 02:08
efoson mia mixani eite exei apo tin mana tis eite to topotheti o idioktitis ena stabilizater

giati na min bgazoume ta antibara???

den einai perita efoson iparxei stabilizater??

einai kai baros..arketo...

e??


:confused:

malakia rotisa??

sotpag
25/09/2007, 02:22
άλλο το ένα άλλο το άλλο



το μεν μας παρέχει μια Α σταθερότητα


το δε κόβει κάποιους κραδασμούς

βάλε και το αισθητικό


κάπως έτσι εχουν τα πράγματα:wave2:

ZX-9R
25/09/2007, 09:54
Καλημερα,

Εννοεις τα αντιβαρα στα κλιπ-ον ?

Αν ναι τοτε αυτα ειναι για τους κραδασμους στα ιδια τα κλιπ-ον, ετσι ωστε να μην μουδιαζει το χερι σου, δεν κανουν τιποτα (καλα, κατι κανουν αλλα ειναι ελαχιστο) σε περιπτωσεις tank slapping...

Οσο για τους κραδασμους εξαρταται απο το μηχανακι, σαν παραδειγμα ενα gsxr1000 κ6 με aftermarket clipon εχει πολλους παντως, το αν θα σε επηρρεασουν εξαρταται απο το ποσο στηριζεσαι στα χερια σου........

DIT
25/09/2007, 10:00
αν -λέω αν (δεν είμαι γκαντέμης)- "ξαπλώσεις ρε παιδί...και δεν έχεις αντίβαρο...και ακουμπήσει η γκαζιέρα...και μείνει τέρμα ανοιχτή...και ο πίσω τροχός είναι στον αέρα...και τα λάδια στο πλάι...

λέω αν


...γιατί να κλαίς και μοτεράκι?

tassosrr
25/09/2007, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από DIT
αν -λέω αν (δεν είμαι γκαντέμης)- "ξαπλώσεις ρε παιδί...και δεν έχεις αντίβαρο...και ακουμπήσει η γκαζιέρα...και μείνει τέρμα ανοιχτή...και ο πίσω τροχός είναι στον αέρα...και τα λάδια στο πλάι...

λέω αν


...γιατί να κλαίς και μοτεράκι?

re si ennoeite pos den tha meinoun entelos gimna ta clip ons...

einai kati antibara gia autin tin doulia panalafra...

alla mono gia autin tin doulia!

tora gia tous kradasmous....pote den eixa mexri tora...ksero ego....??

tha exei tosi diafora??

ZX-9R
25/09/2007, 14:48
Καλησπερα,

Αμα εχεις ψεκαστο κατα πασα πιθανοτητα δεν γινεται να συμβει αυτο με το γκαζι, αν θες να δεις πως ειναι οι κραδασμοι χωρις αντιβαρα βγαλε τα για λιγο για να το τσεκαρεις, ειναι ευκολο, μια βιδα χαλαρωνεις...... Υποψιν οι κραδασμοι που θα παρατηρησεις ειναι λιγοτερο εντονοι απο οτι με aftermarket clipon (ειναι συνηθως παναλαφρα κουφια κτλ)

Το θεμα των κραδασμων ειναι τελειως προσωπικο, εμενα δεν με ενοχλει καθολου λογω στασης, αλλοι ομως δεν μπορουν να οδηγησουν ουτε 5 λεπτα την μοτοσυκλετα μου (δεν εχει καθολου αντιβαρα, οχι οτι εχω βαλει απλα ελαφρυτερα)