PDA

View Full Version : Kawasaki Ninja 250R 2008



Σελίδες : 1 2 3 [4]

karaferas
24/09/2008, 14:20
καλησπερα, το μοναδικο ισως που θα επρεπε να αλλαξεις ειναι το χρωμα! το μαυρο δε λεει, το πρασινο ειναι φοβερο, αλλα ολοι πρασινο παιρνουν... 2 χρωματα υπαρχουν μονο... ρωτα κ καμια αντιπροσωπεια μηπως ειναι να ερθει σε ασπρο (μοδατο), σε διχρωμια κλπ.. :smilea:

Blindevil
25/09/2008, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από karaferas
καλησπερα, το μοναδικο ισως που θα επρεπε να αλλαξεις ειναι το χρωμα! το μαυρο δε λεει, το πρασινο ειναι φοβερο, αλλα ολοι πρασινο παιρνουν... 2 χρωματα υπαρχουν μονο... ρωτα κ καμια αντιπροσωπεια μηπως ειναι να ερθει σε ασπρο (μοδατο), σε διχρωμια κλπ.. :smilea:
μακρυά η διχρωμία από εμένα.. μαύρο & πάλι μαύρο.. θα του ρίξω και 1-2 διακριτικές αερογραφίες στο ντεπόζιτο ή στα πλαϊνά σε μωβ ή γαλάζιο και θα γουστάρω ακόμη περισσότερο.
Το πράσινο, για κάποιο λόγο που δε μπορώ να προσδιορίσω, μου φαίνεται σαν μύξα από Ogre :look:

karaferas
25/09/2008, 21:26
αντε καλη επιτυχια με το διπλωμα... κ μολις παρεις κ μηχανη :beer:

Ultimate
26/09/2008, 14:02
παιδιά ξέρει κανείς σε ποιό σαιτ μπορώ να βρώ διπλή φούσκα φιμέ για το 250?

s.r.polis
08/10/2008, 21:23
Exw ena ninja kai egw 250r kai thelo na valo slick lastixa.Akousa oti einai poli stathera,kai maresesoun poli i strofes!!!:D ala den xerw ama mporo na ta xrisimopio se kathimerini xrisi se ti kerikes sinthikes,ti diarkia zwis exoun,ama perni to ninjaki tetia lastixa, kai ama perni ti noumero na valo. Afta pros to paron den mou erxete kati alo. :winka:

extremist
08/10/2008, 23:45
Double Bubble:
http://www.theyeagergroup.com/ninja_250_zg_db_photo.htm
Απο που θα τις παραγγείλεις δεν γνωρίζω φίλε μου,ρώτα σε κάποιο κοντινό σου μαγαζί ή εκεί απ΄όπου αγόρασες το χελωνονιντζάκι σου!:p

Slick λάστιχα.Παλίκαρε πιστέυω οτι σε καμία περίπτωση δεν χρειάζεσαι slick μέσα στην πόλη.Και ειδικά στο νιντζάκι το οποίο για να πάρει 140/70/17 θα πρέπει να αφερέσεις το πλαστικό που προστατέυει την αλυσίδα.Όπως και να'χει δεν γνωρίζω αν παράγοντε σλικ σε διαστάσεις 130/70/17 αλλα και πάλι και σε αγώνες αν τσεκάρεις τα νιντζάκια με κανονικά τρίγωμα λάστιχα τρέχουν..no hard feelings! :wave2:

s.r.polis
08/10/2008, 23:51
efxaristw gia to xrono sou asxetos pou me xeneroses :D

extremist
09/10/2008, 05:32
Μην ξενερώνεις καθόλου!Το είχα το νιντζάκι,είναι καλό σχολείο και πίστεψέ με έχεις ακόμα δρόμο μπροστά σου αν και όταν ανέβεις με το καλό κυβικά να βάλεις και σλικ και να κάνεις και ότι μετατροπές γουστάρεις.Το 250 είναι άλλη φάση και θα με καταλάβεις όταν θα έχεις περισσότερες εμπειρίες.Απλά μην βιάζεσαι όλα θα έρθουν!Ότι θέλεις εδώ είμαι:winka:

Ultimate
11/10/2008, 18:40
ρε εσυ εχτριμιστ οσων αφορά την ουρα...σκέφτομαι να βγάλω τον λασποτήρα μιας και ειναι σαν ποδιλατο με τον ανακλαστηρα... αλλα εχεις ψαξει αν γίνεται τπτ για τα νερά?? Δεν θέλω να γίνομαι μ**ν* στην βροχή!!!

s.r.polis
11/10/2008, 18:53
des ama kathete kapios apo poso ta troi ta nera kanonika (ixe nera sto dromo kai vraxtike o posi mou ) se vroxi den mou exei tixi na vgw ala ama thelis na vgaleis tin oura .emena den me enoxli prosopika.giati pou tha valo tin pinakida meta kai tha einai kai san xevrakotos kolos. exw vri kaiti body kit . ama tha vrexese den xerw pados tha einai kaliterw apo to na to kopsis.

http://www.2fiddy.com/2008/08/carbon-fiber-rear-hugger-and-chain-guard/
http://www.2fiddy.com/2008/06/rear-tire-hugger-in-yummy-carbon-fiber/
http://www.2fiddy.com/2008/08/targa-fender-eliminator/
http://www.2fiddy.com/2008/04/competition-werks-fender-eliminator/

extremist
11/10/2008, 20:40
Προσωπικά σιχένομαι και τα eliminators και το πίσω φτερό.Εγώ το έκοψα.Όσες φορές βγήκα βροχή απλά λέρωναν τα πίσω πλαστικά.Εγώ δεν είχα πρόβλημ,το καθάριζα κάθε μέρα όπως και να'ταν.Πάρε μια γέυση.(Τα φλασάκια τα βάζεις όπου θέλεις εμένα μου αρέσαν εκεί,ο κολλητός μου τα έβαλε στα πλαστικά.):)


144957

Ultimate
11/10/2008, 21:38
koita wraio fainete apo osa fainonte...gia paradigma den vlepw ka8olou pou evales ta flashakia ama exeis kamia allh foto 8a me voi8ouses pio polli tnx;) kai dax esy den vrexesai o pisw omws?:)

extremist
11/10/2008, 23:51
Θα βάλω άλλη αν είναι όταν πάω σπίτι.Αγορίνα δεν έπερνα 2ο άτομο :yuck:
Μόνο καμιά κοπέλα αν ήταν για έξοδο και κανένα κολλητάρι να το πάω σπίτι.
Τη μηχανή την ήθελα για μένα οπότε..δεν με ενοχλούσε τπτ:sick:

Ultimate
12/10/2008, 03:47
exeis dikio den 8a eprepe na me endiaferei kai toso sto katw katw ama vrexei siga mhn anevei allos... 8a fovounte mhn vraxoun:)

extremist
12/10/2008, 04:23
Η καλύτερη που μπόρεσα να βρώ ώστε να φένετε το φλασάκι:p


144967

s.r.polis
12/10/2008, 14:08
opios exei xelono-ninjaki na me kanei add msn s.r.polis@hotmail.com
mipos kai kanoume kana mazema :beer:

Cobain
13/10/2008, 01:12
ξερει κανεις διαφορες που θα εχει το νεο ninjaki του 2009? Στο ελληνικο site της kawa το εχει αναμεσα στα νεα μοντελα και λεει νομιζω για οκτωβριο 2008....αλλιως Νοεμβριο....δηλαδη μιλαμε για τωρα και μου κανει εντυπωση που κανεις δεν εχει αναφερει τιποτα...

s.r.polis
13/10/2008, 01:14
to ida :a55: sto site tis kawasaki molis twra ala den vlepo na exei apolitos kamia diafor. Ara malon valan aplos to 2009 h malon to valan epidi vgeni kai se special edision twra dld prasino me mavro ,den nomizw na evgene pio prin etc. den nomizw na vgike kenourgio se miso xrono mesa .. Ti einai gsxr....?:a13:

extremist
13/10/2008, 01:35
Αλλαγές γραφικών τίποτ'άλλο!;)

janus
15/10/2008, 15:03
Παιδες, εχετε στο νου σας ποσο εχουν περιπου οι καλες εξατμισεις που μπορει να βαλει κανεις στο νιντζακι του??? AKRAPOVIC-YOSHIMURA κτλ κτλ?? Επισης αν εχει βαλει κανεις, ειδε διαφορά?

s.r.polis
15/10/2008, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από janus
Παιδες, εχετε στο νου σας ποσο εχουν περιπου οι καλες εξατμισεις που μπορει να βαλει κανεις στο νιντζακι του??? AKRAPOVIC-YOSHIMURA κτλ κτλ?? Επισης αν εχει βαλει κανεις, ειδε διαφορά? oriste i times kai i dinamometrisi ala foraei kai dynojet mpek ta opia exoun 60-70 euro kai dinoun 2 aloga .
meta ali kali exatmisi einai i tow brothers sta idia lefta peripou
http://www.yoshimura-rd.com/s-1266-2008.aspx
ama theleis na akousis kai na tis dis psaxe sto youtube exei pola video.
i dikia mou gnomi einai ,kali fasi na ta kaneis afta na alaxeis kai ena filtro tha sou dosi 7 aloga sta psila ,ala mipos einai pola ta lefta giati milame gia 600-700 euro gia ena tetio mixanaki? pou standar exeis A1 Diploma kai se 2-3 xronia tha laxeis kai mixani giati na leme tin alithia einai ligo psofio.. :rolleyes:

janus
15/10/2008, 21:49
oxi den exw A1....to megalo etoimazomai na parw.....apla rwtaw epeidi mallon katellhxa se auto...otan les den exei gkazi...ok profanws 30 alogakia exei....alla ....mipws ennoeis sernetai??? episis gia mikres apostaseis shkwnei 2o atomo? h gonatizei?

s.r.polis
15/10/2008, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από janus
oxi den exw A1....to megalo etoimazomai na parw.....apla rwtaw epeidi mallon katellhxa se auto...otan les den exei gkazi...ok profanws 30 alogakia exei....alla ....mipws ennoeis sernetai??? episis gia mikres apostaseis shkwnei 2o atomo? h gonatizei? sikoni kai deftero atoma kai taxidia kaneis aneta apla gia mena den einai to mixanaki pou perimena egw to perimena pio agrio. kalo einai anigi kala exei 5,6 second sta 0-100 etc lei i kawasaki ala ama exeis diploma anef kivikon pare ena 600 einai para poli kalitero ..akouse me ;)

renieris777
16/10/2008, 10:30
Γεια χαρα και απο μενα. το ninja 250 θαειναι η πρωτη μου μηχανη. μια ερωτηση ρε παιδια... στη πισω σελα καθεσαι ανετα?? γιατι την βλεπω πολυ μικρη και δεν ξερω αν θα ειναι βολικη για καμια εκδρομουλα. ευχαριστω πολυ και καλως σας βρηκα.

janus
16/10/2008, 11:18
Το θεμα εχει να κανει με 2 παραγοντες....1ον κοστος...που θεωρω πως τα 4300 ειναι εξαιρετικη τιμη και 2ον οτι ειναι πρωτη μηχανη και εστω απο θεμα ψυχολογίας προτειμω να παραμεινω σε ενα 250αρι.

Nikoskazer2000
16/10/2008, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από s.r.polis
Exw ena ninja kai egw 250r kai thelo na valo slick lastixa.Akousa oti einai poli stathera,kai maresesoun poli i strofes!!!:D ala den xerw ama mporo na ta xrisimopio se kathimerini xrisi se ti kerikes sinthikes,ti diarkia zwis exoun,ama perni to ninjaki tetia lastixa, kai ama perni ti noumero na valo. Afta pros to paron den mou erxete kati alo. :winka:

Άντε και σλίκ λάστιχα να βρείς στις σωστές διαστάσεις μάλλον πως θα σε ρίξουν εκεί που δεν το περιμένεις γιατί δε θα έχουν προλάβει να ζεσταθούν (οπότε θα γλυστράνε χειρότερα απο αυτά που έχεις τώρα). Χώρια που αμα βρέχει απλά δεν οδηγείς.

janus
16/10/2008, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από renieris777
Γεια χαρα και απο μενα. το ninja 250 θαειναι η πρωτη μου μηχανη. μια ερωτηση ρε παιδια... στη πισω σελα καθεσαι ανετα?? γιατι την βλεπω πολυ μικρη και δεν ξερω αν θα ειναι βολικη για καμια εκδρομουλα. ευχαριστω πολυ και καλως σας βρηκα.

Aπο θεμα ανεσης εισαι μια χαρα....πολυ πιο ανετα απο οποιοδηποτε Superbike.....τωρα αν θα γονατίζει....απο οτι λενε τα παιδια εδω...οχι...οποτε μη το σκεφτεσαι...μια χαρα επιλογή θα ειναι...

renieris777
16/10/2008, 12:30
Σε ευχαριστω πολυ ρε φιλε. αντε η κοπελα μου με εχει πριξει οτι δεν θα καθεται ανετα. θελει να παρω το baverly.... αλλα δεν μου αρεσουν τα αυτοματα με τπτ. και παλι ευχαριστω.

s.r.polis
16/10/2008, 23:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Άντε και σλίκ λάστιχα να βρείς στις σωστές διαστάσεις μάλλον πως θα σε ρίξουν εκεί που δεν το περιμένεις γιατί δε θα έχουν προλάβει να ζεσταθούν (οπότε θα γλυστράνε χειρότερα απο αυτά που έχεις τώρα). Χώρια που αμα βρέχει απλά δεν οδηγείς. euxaristo gia tis xrisimes plirofories sou !!! :a013:

s.r.polis
16/10/2008, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από renieris777
Γεια χαρα και απο μενα. το ninja 250 θαειναι η πρωτη μου μηχανη. μια ερωτηση ρε παιδια... στη πισω σελα καθεσαι ανετα?? γιατι την βλεπω πολυ μικρη και δεν ξερω αν θα ειναι βολικη για καμια εκδρομουλα. ευχαριστω πολυ και καλως σας βρηκα. twra min perimenis na exei kamia anesi les kai anevenis BMW ala dax o odigos mia xara einai .ala o piso tou pianete o kolos. kai tha se kourazi kai esena mazi.

janus
21/10/2008, 11:50
ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΑΓΟΡΑΣΤΩΝ...Η ΤΙΜΗ ΑΠΟ ΤΗ ΝΕΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΑ 200 ΕΥΡΑΑΑΑ ΣΤΑ 4490....:(

narkissos
27/10/2008, 12:27
'Οντος η πίσω σέλα είναι λίγο άβολη!Άλλα αν ο συνεπιβάτης πιάνεται απ το τεπόζιτο είναι λιγο καλύτερα τα πράγματα(οταν επιταχυνεις σε τραβάει ο πίσω,και όταν φρενάρεις πέφτει πάνω σου σα ψοφίμι!)!:smilea:

narkissos
27/10/2008, 12:47
Για πρωτη μηχανη ειναι παρα πολυ καλό!!!:cool:
Είναι οικονομικη,ειναι ευελικτη,ειναι ψαρωτική,μπορείς να κάνεις ανετα κ ευχαριστα την τσάρκα σου,ειναι φιλική σε χειρισμο(εννοώ πως δεν εχει καμία σχεσει με το παλιο 250 ninja που βαραγε 19 αρες!Είναι πιο πολιτισμένο μηχανακι που δεν πρόκυται να σε προδόσει πουθενά!).:wave2:

Road67
27/10/2008, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από narkissos
Για πρωτη μηχανη ειναι παρα πολυ καλό!!!:cool:
Είναι οικονομικη,ειναι ευελικτη,ειναι ψαρωτική,μπορείς να κάνεις ανετα κ ευχαριστα την τσάρκα σου,ειναι φιλική σε χειρισμο(εννοώ πως δεν εχει καμία σχεσει με το παλιο 250 ninja που βαραγε 19 αρες!Είναι πιο πολιτισμένο μηχανακι που δεν πρόκυται να σε προδόσει πουθενά!).:wave2: Αν εννοείς το ZZR το οτι ήταν πολύστροφο δεν αποτελεί μειονέκτημα για όλους :beer:

narkissos
27/10/2008, 13:02
Οχι εννοώ το παλίο ninjaκι το 250αρι.Ηταν πολυστροφο κ αθλιο κιβώτιο,σαν το ΚLE Anhelo,αν γνωρηζεις.Με δυο ατομα πανω για να τσουλισει θελει 5000σ.α.λαπο σταση παντα !!!

georgis4
27/10/2008, 13:14
Μηπως ενοεις το ZXR250 που εφερναν παλια απο japan??:smilea:

narkissos
27/10/2008, 13:19
:a18:
ΝΑΙ!Νομιζω ετσα πρεπ να λεγοσαν!

narkissos
27/10/2008, 13:29
Μηπως ξερει κανενας ninjaς ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΝΙΤΆΡΙΑ(ΧΩΡΙς ΤΡΙΠΗΜΑΤΑ!)?:confused:

devil's animal
27/10/2008, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από narkissos
Μηπως ξερει κανενας ninjaς ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΝΙΤΆΡΙΑ(ΧΩΡΙς ΤΡΙΠΗΜΑΤΑ!)?:confused:

γιατι δεν ρωτας τον μηχανικο σου?
τι μηχανακι εχεις?

narkissos
27/10/2008, 18:51
To 250αρι ninjaακι!Ρωτησα κ υπαρχουν απο την kawasaki αλλα δεν εχουν ερθει ακομα Ελλαda!

devil's animal
28/10/2008, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από narkissos
To 250αρι ninjaακι!Ρωτησα κ υπαρχουν απο την kawasaki αλλα δεν εχουν ερθει ακομα Ελλαda!

δεν χρειαζεται να παρεις απο την kawasaki. δεν ειμαστε BMWακηδες εμεις.:rotflmao: :rotflmao:


ρωτα σε ολα τα ενημερωμενα after marketαδικα της Αθηνας και καποιος θα εχει.
στην τελικη αν δεν υπαρχουν και ο μηχανικος σου ειναι γατος μπορει να προσαρμοσει άλλα και τα κοψιματα στα πλαστικα να φαινονται σαν να ειναι απο το εργοστασιο.

:wave2:

Road67
28/10/2008, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
δεν χρειαζεται να παρεις απο την kawasaki. δεν ειμαστε BMWακηδες εμεις.:rotflmao: :lol: :lol: :lol: :bawl: :lol:

narkissos
29/10/2008, 11:19
ΛΕΣ ΝΑ ΒΡΩ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΟΨΙΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΜΟΥ?:confused:
ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΠ ΟΣΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΘΕΛΑΝ ΟΛΑ ΚΟΨΙΜΟ!:bawl:

devil's animal
29/10/2008, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από narkissos
ΛΕΣ ΝΑ ΒΡΩ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΟΨΙΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΜΟΥ?:confused:
ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΠ ΟΣΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΘΕΛΑΝ ΟΛΑ ΚΟΨΙΜΟ!:bawl:


ψαξιμο και υπομονη αδερφε.
:beer: :beer:


και μην κανεις ετσι για τα "πλαστικουλια". μεχρι να φαει τις πρωτες τουμπες ειναι και μετα συνηθιζεται. :rotflmao:

ειπαμε,αν ειναι ο μαστορας σου @ρχιδατος, θα σου κοψει τα πλαστικα και θα φαινεται σαν να ειναι σχεδιασμενο απο το Akashi!
:wave2:

Ultimate
16/11/2008, 00:55
http://imageshack.gr/files/clxm1ene6gpoyai1tivt.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=clxm1ene6gpoyai1tivt.jpg)
http://imageshack.gr/files/ryr0o9rg2j63vvmjyes1.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=ryr0o9rg2j63vvmjyes1.jpg)
http://imageshack.gr/files/i48m1u9ox8mw7ed37rv1.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=i48m1u9ox8mw7ed37rv1.jpg)
http://imageshack.gr/files/lwvksnraqwzrbqa7fzht.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=lwvksnraqwzrbqa7fzht.jpg)

extremist
17/11/2008, 05:31
:D Μπράβο Ultimate!Πολύ ωραίο το έκανες το ninjaki,μου θύμισες το δικό μου ρε άτιμε :lol:
Λαστιχάκια τώρα και είσαι κομπλέ!

Ultimate
17/11/2008, 19:35
vsk 8a rixw kai alla panw...perimenw to monoselo...8a valw xenon levers rearsets lastixa...
kai meta 8a gamei:P
meta 8a koitaxw an 8a valw PCIII h tpt tetio gia na to anevasw ligo akoma...

VLADx
30/10/2009, 09:51
Παιδια ξερει κανεις αν εχει βγει κανενα ετοιμο κιτ εξατμιση-φιλτρο-προγραμμα για το μηχανακι?
Και αν ναι ποσο παει το μαλλι και που θα μπορουσαμε να το βαλουμε?
Επισης μηπως ξερετε αν παραβιαζεται ετσι η εγγυση?

harry_fyt
30/10/2009, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από VLADx
Παιδια ξερει κανεις αν εχει βγει κανενα ετοιμο κιτ εξατμιση-φιλτρο-προγραμμα για το μηχανακι?
Και αν ναι ποσο παει το μαλλι και που θα μπορουσαμε να το βαλουμε?
Επισης μηπως ξερετε αν παραβιαζεται ετσι η εγγυση?

Ετοιμο σετ ειχα δει στα no limits με Hel σωληνακια υψηλης, τελικο Devil και Memjet Module.
Λεπτομεριες στο τηλ. 210-9218996

nasosR
06/11/2009, 14:41
τωρα εβγαλα το διπλωμα παιδες και ειμαι αναμεσα σε αυτο(to ninjaκι ντε) και το xt-125 .... η εμπειρια μου απο μηχανες ειναι μικρη , μονο κατι λιγο απο κανα παπι φιλου και το xtακι...λογω λοιπον της μικρης μου εμπειριας , κατι τουμπεσ μ το xtακι και το μποι μου (ειμαι 1.75 κ 73 κιλα) "φοβαμαι" τα motard-endurakia και σκεφτομαι το ninja... ειναι καλη λυση για πρωτο? εμενα μ αρεσει πολυ και τ θελω και για ταξιδακια (Πατρα - Αθηνα και το αντιστροφο...)


ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

ΥΓΕΙΑ ΠΑΙΔΕΣ:beer: :beer:

ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ...:wave2:

epp1640
06/11/2009, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasosR
τωρα εβγαλα το διπλωμα παιδες και ειμαι αναμεσα σε αυτο(to ninjaκι ντε) και το xt-125 .... η εμπειρια μου απο μηχανες ειναι μικρη , μονο κατι λιγο απο κανα παπι φιλου και το xtακι...λογω λοιπον της μικρης μου εμπειριας , κατι τουμπεσ μ το xtακι και το μποι μου (ειμαι 1.75 κ 73 κιλα) "φοβαμαι" τα motard-endurakia και σκεφτομαι το ninja... ειναι καλη λυση για πρωτο? εμενα μ αρεσει πολυ και τ θελω και για ταξιδακια (Πατρα - Αθηνα και το αντιστροφο...)


ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

ΥΓΕΙΑ ΠΑΙΔΕΣ:beer: :beer:

ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ...:wave2:

To xtάκι είναι πολύ καλό για πρώτο μηχανάκι.. σαφώς πιο ελαφρύ και πιο εύκολο (όχι ότι το ninja θα ναι δύσκολο) αλλά εφόσον θες ταξίδια το ninja είναι μονόδρομος..

Αν πάλι δεν έχεις 4500 που κάνει πάνω κάτω.. πιο κοντά 125 είναι το ybr 125 και το cbf 125:winka:

nasosR
11/11/2009, 23:33
σκεφτομαι για μεταχειρισμενο αλλα φοβαμαι μην παραλειψω τιποτα οταν θα το ψαχνω να δω αν ειναι οκ.... ειναι μικρη (σε κυβισμο) και φοβαμαι μην το εχει σκισει, με τιποτα ξερογκαζα οταν ειναι κρυο , κακο στρωσιμο , σοβαρη τουμπα κ.τ.λ. επισης φοβαμαι και τον συμπλεκτη λιγο αφου απο εμεπειρια με το xtακι:bawl: :bawl: ....

σορυ αν σας ζαλησα παιδες αλλα ειμαι πρωταρης....

:wave2:




:beer: :beer: :beer: :beer:

MG
11/11/2009, 23:37
το ειχα ξαναπει στο παρελθον σε αλλο ποστ οτι το τελευταιο πραγμα που πρεπει να σε ανησυχει σε αυτο το μηχανακι ειναι το μοτερ του....

ειναι απλα σκυλι.....


:beer:

BobMastoras
21/01/2010, 17:30
Το μοντέλο 2009 κάνει 4.790 € .
Μήπως ψάχνουν για κορόϊδα ;
Λέω εγώ τώρα ; :mad:

gponiris
10/02/2010, 00:25
καλησπερα παιδια! προκειμενου να μην ανοιξω αλλο θεμα -μιας κ συγκεντρωθηκατε εδω ολοι οι νιντζα -προκειται να αγορασω μια 250r του 08,αλλα ειναι τρακαρισμενη μπροστα και εχουν στραβωσει τα πιρουνια.
-εχετε ιδεα αν ισιωνουν?αν ναι που?
-αν οχι που μπορω να προμηθευτω αλλα κ με τι κοστος?(προτιμω οικονομικες λυσεις λογω κρισης,αλλα να ειναι κ ασφαλεις)
ευελπιστω σε γρηγορη απαντηση.ευχαριστω εκ των προτερων.
σορυ για το διπλο ποστ αλλα δεν ηξερα ποιο ειναι το καταλληλοτερο.

HxC
12/02/2010, 16:43
Καλησπέρα κι απο εμένα παιδιά, νέος στο φόρουμ, νέος και στις μηχανές.
Θα ήθελα την άποψή σας, για μερικά θέματα γύρω απο το ninja250r καθώς σκέφτομαι να αγοράσω ένα σύντομα.

Κατ' αρχάς, μέσω αγγελιών έχω δεί να πωλούνται μοντέλα του 08, αρχές και τέλος του έτους, με 8-10.000 χιλ. και τιμή εκκίνησης τα 2.900?.Σας φαίνεται λογικό αυτό ή πιστεύεται ότι υπάρχει θέμα;

Κατά δεύτερον, θα ήθελα να ρωτήσω στα πόσα χιλ. γίνεται το μεγάλο σέρβις της μηχανής και ποιό το κόστος του;

Και τέλος, ελπίζω να μη σας κούρασα, θα ήθελα την άποψή σας σχετικά με το πόσο ήσυχος θα μπορούσα να είμαι αν κλειδώνω τη μηχανή με αλυσίδα σε κολόνα και με δισκόκλειδο ταυτόχρονα.Μιλάμε για κέντρο Αθήνας.
Ευχαριστώ.

harry_fyt
13/02/2010, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gponiris
καλησπερα παιδια! προκειμενου να μην ανοιξω αλλο θεμα -μιας κ συγκεντρωθηκατε εδω ολοι οι νιντζα -προκειται να αγορασω μια 250r του 08,αλλα ειναι τρακαρισμενη μπροστα και εχουν στραβωσει τα πιρουνια.
-εχετε ιδεα αν ισιωνουν?αν ναι που?
-αν οχι που μπορω να προμηθευτω αλλα κ με τι κοστος?(προτιμω οικονομικες λυσεις λογω κρισης,αλλα να ειναι κ ασφαλεις)
ευελπιστω σε γρηγορη απαντηση.ευχαριστω εκ των προτερων.
σορυ για το διπλο ποστ αλλα δεν ηξερα ποιο ειναι το καταλληλοτερο.

Ξερω οτι τα πιρουνια ισιωνουν. Σε καλιμπρα πρεπει να το πας. Δεν ξερω που ομως εχει. Ρωτα ενα συνεργειο. An κατεχεις και απο ebay μπορει να βρεις καμια ευκαιρια.

gponiris
14/02/2010, 02:17
για να ρωταω σημαινει οτι δεν εχω γνωσεις ;) κανενας να σπρωξει την κατασταση?

toyar
14/02/2010, 08:12
Επειδή το μηχανάκι είναι σχετικά καινούριο δύσκολα θα βρείς μεταχειρισμένα ανταλλακτικά.
Οπότε ρωτάς τιμή για καινούρια καλάμια στην kawasaki και αποφασίζεις ανάλογα.
Σημαντικό είναι όμως να είσαι βέβαιος ότι η ζημιά είναι μέχρι εκεί και δεν είναι σε λαιμό, πλαίσιο κλπ