PDA

View Full Version : Zx-10r 2008



spive82
25/09/2007, 19:08
:rolleyes:


106177

spive82
25/09/2007, 19:08
:wave2:


106178

spive82
25/09/2007, 19:09
:rolleyes:


106180

spive82
25/09/2007, 19:09
;)


106182

AFTER
25/09/2007, 21:10
Με μια λεξη:

Κοφτερο :winka:

H.A.Balafoutre
25/09/2007, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Με μια λεξη:

Κοφτερο :winka:

Πλάκα κάνεις ρε συ AFTER...συγκρίνεται με αυτό το ΔΕΚΑΡΙ??????????

Προσωπικά πιστεύω πως σε ορισμένα μοντέλα κάνουν πολύ άσχημα σχέδια. Φθηνοδουλειές.


106210

AFTER
25/09/2007, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Πλάκα κάνεις ρε συ AFTER...συγκρίνεται με αυτό το ΔΕΚΑΡΙ??????????


To ''κοφτερο'' δεν υποδηλωνει αν ειναι ομορφοτερο ή οχι, απλα ειναι......κοφτερο σαν σχεδιασμος

Στην πρωτη ματια του 05 ειναι πιο ομορφο απο του 06, αλλα απο κοντα δειχνει πιο ακριβο του 06

Για το νεο, οταν το δω απο κοντα θα μπορω να συγκρινω

Πω πω ρε γαμωτο, εχουμε φτασει το πολυ καθε δυο χρονια να εχουμε ενα ΕΝΤΕΛΩΣ νεο μοντελο, και καθε ενα χρονο να εχει σημαντικες διαφορες

H.A.Balafoutre
25/09/2007, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
To ''κοφτερο'' δεν υποδηλωνει αν ειναι ομορφοτερο ή οχι, απλα ειναι......κοφτερο σαν σχεδιασμος

Στην πρωτη ματια του 05 ειναι πιο ομορφο απο του 06, αλλα απο κοντα δειχνει πιο ακριβο του 06

Για το νεο, οταν το δω απο κοντα θα μπορω να συγκρινω

Πω πω ρε γαμωτο, εχουμε φτασει το πολυ καθε δυο χρονια να εχουμε ενα ΕΝΤΕΛΩΣ νεο μοντελο, και καθε ενα χρονο να εχει σημαντικες διαφορες

Anyway, επιμένω πως πλέον αρκετές μηχανές δεν τις φτιάχνουν ή δεν τις σχεδιάζουν όπως παλιά.

Μα και το 2006 οριακά το δέχεσαι.....τέσπα....απλώς το μαύρο του 2005 το έδινε ένας πολύ γνωστός σε πολύ καλή τιμή και καλοσυντηρημένο και είχα σκυλιάσει να το πάρω, αλλά τι να έκανα, είχα ήδη πάρει το 600αράκι το Fazer. Λες και το ήξερα πως από εκεί και δώθε...άντε γεια...kawasaki.

Ninjaki
25/09/2007, 23:33
To πιο άσχημο Ninja κατάφεραν και έβγαλαν. Ουρά από GSXR βαμμένη kawasaki racing green. Και τι μούτρο είναι αυτό, κάτι μου θυμίζει αλλά δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς (κάποιο μηχανάκι peugeot μάλλον). Όσο για τους καθρέφτες, no comment.
Τι έγινε ρε γαμώτο? Χάλασε και το σχεδιαστικό τμήμα της Kawasaki φέτος? Καλά, σε κάνα δυο χρόνια όλοι με Ducati θα κυκλοφορούμε μου φαίνεται. Δεν θα βλέπονται τα άλλα....

AFTER
25/09/2007, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ninjaki
Καλά, σε κάνα δυο χρόνια όλοι με Ducati θα κυκλοφορούμε μου φαίνεται

Και με 8000? λιγοτερα στην τσεπη, γιατι τοσα πρεπει να βαλεις παραπανω για να παρεις το 1098
:D

vangelis 64
26/09/2007, 00:24
Εμένα μού αρέσει το μηχανάκι.Πολύ μάλιστα.Ίσως το μπουρί να είναι αμφιλεγόμενης αισθητικής,αλλά θα ήθελα να μην υπάρχουν τα πίσω μαρπιέ .
Τα SS είναι μοναχικά εργαλεία γαμώτη μου!


Καλά...η βάση πινακίδας.....το μπούλο! :D

makis206
26/09/2007, 07:47
Γενικά μ'αρέσει εκτός απ'τα φλας στους καθρέπτες και την χοντροκομμένη ουρά, σαν πολύ ψηλά δεν ανεβαίνει κιόλας; Εντάξει λόγω αεροδυναμικής φαντάζομαι αλλά αν ήτανε λίγο πιο αιχμηρό πίσω ;

Στο σύνολο μια χαρά πάντως :beer: :beer:

Da.Vintage
26/09/2007, 07:56
Παίδες δε μου αρέσει...:nono:
Καλύτερο απο το προκάτοχό του αλλά πάλι πολύ λίγο...
Καλύτερο το Ζ.....

Ρε πόύστη μου το 2007 κανένα μηχανάκι δε θα βγεί πιό όμορφο?

Αντε να έρθει το 2009...

makis206
26/09/2007, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Αντε να έρθει το 2009...

Γιατί ;

Βιάζεσαι να δεις μέχρι που μπορεί να φτάσει η χαζοβιολιά στο ντιζάιν ;:lol:

idi
26/09/2007, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ninjaki
To πιο άσχημο Ninja κατάφεραν και έβγαλαν. Ουρά από GSXR βαμμένη kawasaki racing green. Και τι μούτρο είναι αυτό, κάτι μου θυμίζει αλλά δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς (κάποιο μηχανάκι peugeot μάλλον). Όσο για τους καθρέφτες, no comment.
Τι έγινε ρε γαμώτο? Χάλασε και το σχεδιαστικό τμήμα της Kawasaki φέτος? Καλά, σε κάνα δυο χρόνια όλοι με Ducati θα κυκλοφορούμε μου φαίνεται. Δεν θα βλέπονται τα άλλα....

ναι ειναι ιδιο με ολα τα μηχανακια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ruyjin
26/09/2007, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ναι ειναι ιδιο με ολα τα μηχανακια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

οπως παντα αντικειμενικος ο Γιωργος
:D :D


:wave2: αγορινα!!!!!!!!

Vourkoufales
26/09/2007, 10:51
ούτε με καρμπόν να τα έβγαζαν! :rolleyes: :rotflmao:


106249

idi
26/09/2007, 10:57
καλα ολοιδια.... ερε αντιγραφη η kawa.....


ΒΤW αυτο το "ειναι ιδιο με......(βαλε οτι θες) " ειναι γελιο να το ακουω πια....

η Kawa προσπαθει να κανει εντελως διαφορετικα μηχανακια απο τον ανταγωνισμο ( extreme πραγμα που ο κοσμος δε το γουσταρει στη τελικη και εχει κοστος...) και ολο και καποιος θα πει την ξυπναδα του ....

makis206
26/09/2007, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
η Kawa προσπαθει να κανει εντελως διαφορετικα μηχανακια απο τον ανταγωνισμο

Κι η Honda το ίδιο κάνει για να πούμε και τα καλά της

Ώρες ώρες φτιάχνει κάτι ευτράπελα μοναδικά στο είδος τους :rotflmao: :rotflmao:


106250

Ninjaki
26/09/2007, 12:59
Ναι έχετε δίκιο. Μάλλον μερικοί δεν μπορούμε να εκτιμήσουμε το βαθμό παρθενογένεσης για τον οποίο τόσο κοπιάζουν πλέον οι σχεδιαστές.

idi
26/09/2007, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ninjaki
Ναι έχετε δίκιο. Μάλλον μερικοί δεν μπορούμε να εκτιμήσουμε το βαθμό παρθενογένεσης για τον οποίο τόσο κοπιάζουν πλέον οι σχεδιαστές.

μπορεις να στηλεις e-mail στη kawa Και να ζητησεις να φτιαξουν 3-τροχο ninja με 2 κωλους και προφυλακτηρα σαν αμαξι για να μη μοιαζει με τιποτα που εχει βγει μερχι τωρα....

γιατι πραγματικα προσπαθω να βρω ομοιοτητες αυτου του 10ριου με αλλα μηανακια και δε βρησκω ΚΑΜΙΑ

Ninjaki
26/09/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
μπορεις να στηλεις e-mail στη kawa Και να ζητησεις να φτιαξουν 3-τροχο ninja με 2 κωλους και προφυλακτηρα σαν αμαξι για να μη μοιαζει με τιποτα που εχει βγει μερχι τωρα....

γιατι πραγματικα προσπαθω να βρω ομοιοτητες αυτου του 10ριου με αλλα μηανακια και δε βρησκω ΚΑΜΙΑ

Πώς με πιάνεις εσύ, πώς με πιάνεις??!!!! Μέσα στο μυαλό μου είσαι?!!

Οκ, δεν κάνουμε τους ίδιους συνειρμούς όλοι όταν βλέπουμε κάτι, αλλά αυτή η ουρά με το που την είδα μου έκανε αμέσως GSXR στο πιο κοντό.

costas81
26/09/2007, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ninjaki
Και τι μούτρο είναι αυτό, κάτι μου θυμίζει αλλά δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς (κάποιο μηχανάκι peugeot μάλλον).


ίσως και κάτι απο το καινούργιο tiger?

:confused:

Defiant
26/09/2007, 13:14
Δεν θα το ελεγα ασχημο

σιγουρα παντως δεν ειναι ποιο ασχημο απο το καινουργιο CBR 1000RR :bawl:

AFTER
26/09/2007, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κι η Honda το ίδιο κάνει για να πούμε και τα καλά της

Ώρες ώρες φτιάχνει κάτι ευτράπελα μοναδικά στο είδος τους :rotflmao: :rotflmao:


Μπορει να μην συμπαθω ιδιαιτερα την honda, αλλα για να μην νομιζετε οτι ειμαι και κολλημενος, θα πω οτι ΚΑΙ ΤΟ CBR αν δεν το δουμε απο κοντα, δεν μπορουμε να κρινουμε
Γενικα επικρατει ενας πανικος καθε φορα που βγαινουν νεες φωτο
Το 80% θα πει οτι ειναι χαλια
Το ιδιο ειχαν πει και για τα νεα Ζ του '07

Εαν εχετε προσεξει, τα καινουργια ss1000(1098, cbr 1000, zx-10r) ειναι μικροκαμομενα
Για αυτο και το νεο cbr εχει μικρο μουτρο, το οποιο απο κοντα μπορει να ειναι ομορφο
Και καλα κανουν και ειναι μικρα, γιατι εφοσον προοριζονται για πιστα, ετσι πρεπει να ειναι
Δειτε daytona 675

makis206
26/09/2007, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Μπορει να μην συμπαθω ιδιαιτερα την honda, αλλα για να μην νομιζετε οτι ειμαι και κολλημενος,

Κατ'αρχήν για να ξεκαθαρίσω ότι δεν υποννόησα τίποτα και για κανέναν Γιωργιό, το κατάλαβες πιστεύω:winka:

Κι εγώ εκφέρω γνώμες "της στιγμής", μπορεί όταν το δω από κοντά να μ'αρέσει κάτι που ισχύει για όλους μας νομίζω.

Το αντίθετο συνέβησε με το νέο Hornet που στις πρώτες φωτό σ'αυτή την κατηγορία του φόρουμ μου άρεσε αρκετά αλλά όταν το είδα από κοντά........ δεν λέω τίποτα παρακάτω :lol: :lol:

:beer: :wave2:

AFTER
26/09/2007, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κατ'αρχήν για να ξεκαθαρίσω ότι δεν υποννόησα τίποτα και για κανέναν Γιωργιό, το κατάλαβες πιστεύω:winka:

Κι εγώ εκφέρω γνώμες "της στιγμής", μπορεί όταν το δω από κοντά να μ'αρέσει κάτι που ισχύει για όλους μας νομίζω.

Το αντίθετο συνέβησε με το νέο Hornet που στις πρώτες φωτό σ'αυτή την κατηγορία του φόρουμ μου άρεσε αρκετά αλλά όταν το είδα από κοντά........ δεν λέω τίποτα παρακάτω :lol: :lol:

:beer: :wave2:


Δεν το ειπα για σενα ρε Μac, σαν παραδειγμα το εθεσα
Πιασε τωρα 2 ρακες :beer:

Εμενα το αντιθετο μου εγινε με το hornet '07
Απο τις φωτο δεν μου αρεσε, αλλα απο κοντα ειναι μια χαρα
Ειδικα κατι moded που εχω δει στο ιντερνετ, ειναι πολυ ομορφα(καποιο racing ασπρο με μονοσελο που εχει ποσταρει καποιος εδω μεσα)

AFTER
26/09/2007, 19:58
Nα'το


106292