PDA

View Full Version : Βιογεννετική και Pets !!!



Χωμάτινος
26/09/2007, 11:36
Δε μου πολυαρέσουν αυτά που συμβαίνουν στον κόσμο :eyepop: :mad:


<paste>
Ενα γενετικά τροποποιημένο ον που σχεδιάστηκε για να πωληθεί ως pet από εταιρεία γενετικής μηχανικής, προκαλεί σάλο σε ολόκληρο τον κόσμο.
Πρόκειται για μια μορφή παιδικής κούκλας με γενετικά τροποποιημένο DNA, η οποία έχει μεν το μέγεθος παιδικού παιχνιδιού, διαθέτει ωστόσο μηχανισμούς καρδιακών παλμών, αίσθηση του πόνου, ακόμη και αληθινά δόντια. Διατίθεται σε επτά διαφορετικούς τύπους.
Το genpet είναι ζωντανό μαστοφόρο που αναπνέει. Η εταιρεία Bio-Genica που το κατασκεύασε, φρόντισε να του τοποθετήσει αίμα, κόκαλα και μύες που μπορούν να αιμορραγήσουν εάν κοπεί ένα μέρος τους. Σχεδιάστηκε για να πωλείται σε καταστήματα παιδικών παιχνιδιών και όχι κατοικιδίων ζώων, αν και θα πωλείται ως κατοικίδιο. Γι'αυτό και διατίθεται σε πλαστική συσκευασία.
Η διαδικασία σύμφωνα με την οποία κατασκευάστηκε το genpet, ονομάζεται "Zygote Micro Injection" και αποτελεί συνδυασμό DNA, με την εισροή συγκεκριμένων πρωτεϊνών διαφορετικών ειδών. Χρησιμοποιήθηκε για πρώτη φορά το 1997, κατά τη διάρκεια ερευνών για τον εντοπισμό κοινών στοιχείων ανάμεσα σε ποντίκια και μέδουσες βιοκαλλιέργειας και από τότε συναντάται στην κλωνοποίηση κουνελιών, γουρουνιών, ψαριών και πιθήκων. Μέχρι σήμερα χρησιμοποιείτο σε χιμπατζήδες, αράχνες και πρόβατα. Και τώρα έρχεται το genpet.
To genpet διατηρείται στην πλαστική συσκευασία με έναν τύπο χειμερίας νάρκης που ελέγχεται από σωλήνα από τον οποίον διοχετεύεται ειδική πρωτεϊνη. Κάτι που συναντάται σε πολλά ζώα των βορείων ή σκανδιναβικών χωρών. Αναπνέει από ειδικές τρύπες εξαερισμού. Εχει αίσθηση του πόνου; Βεβαίως. Εχει επίσης ελάχιστες φωνητικές χορδές που το βοηθά να φωνάξει όταν νιώσει την οποιαδήποτε ενόχληση. Δείχνει τα συναισθήματά του μέσω ειδικών διαφοροποιημένων κωδικών, που τους διακρίνει κανείς από το χρώμα τους. Δεν μεγαλώνει. Εχει διάρκεια ζωής από ένα μέχρι τρία χρόνια και δεν χρειάζεται μπαταρίες. Τα μαλλιά του μεγαλώνουν. Ελάχιστα μεν, αλλά μεγαλώνουν.
Ανοιγοκλείνει κανονικά τα μάτια του, μπορεί να δαγκώσει εάν χρειαστεί, ενώ αναγνωρίζει τον ιδιοκτήτη του. Οι υπεύθυνοι της εταιρείας ισχυρίζονται ότι μπορεί ακόμη και να θαφτεί.
Ούτε η τιμή του, ούτε και η στιγμή που θα κυκλοφορήσει στην αγορά έχουν γίνει ακόμη γνωστά.




http://www.genpets.com


106251

Stergios69
26/09/2007, 11:37
Ξαναμπήκε πριν καμια βδομάδα Μάνο...
:wave2:

MikeG
26/09/2007, 11:38
Μάνο αυτό είναι φάρσα. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Αν ψάξεις στο φόρουμ έχει ξαναμπεί.

:wave2:

matmat
26/09/2007, 11:45
Καλά που δεν το έβαλα μου ήρθε κι εμένα και φρίκαρα

:a53: :a53: :a53:


χειρότερο κι απο το μωρό της Ρόζμαρι με γονίδια απο το ανθρωπάκι του Ροζγουελ !!!

Χωμάτινος
26/09/2007, 11:52
Α! ok τοτε :blush:



Mental Note: να προσέχω τι έχει ξαναμπεί :lol:

Λεωνίδας
26/09/2007, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από χωμάτινος
Α! ok τοτε :blush:



Mental Note: να προσέχω τι έχει ξαναμπεί :lol: βασικά να προσέχεις τι σου 'ρχεται σε mail

ένα σημαντικό ποσοστό είναι μούφες (θα πάρεις εσύ/το μωρό που πεθαίνει λεφτά αν το στείλεις, θα σου καεί το video αν δεν το στείλεις κλπ κλπ), hoaxes, urban legends κλπ κλπ κλπ...

μην ψαρώνετε λέμε :wave2:

afrotwin
26/09/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από χωμάτινος
Δε μου πολυαρέσουν αυτά που συμβαίνουν στον κόσμο :eyepop: :mad:


<paste>
Ενα γενετικά τροποποιημένο ον που σχεδιάστηκε για να πωληθεί ως pet από εταιρεία γενετικής μηχανικής, προκαλεί σάλο σε ολόκληρο τον κόσμο.
Πρόκειται για μια μορφή παιδικής κούκλας με γενετικά τροποποιημένο DNA, η οποία έχει μεν το μέγεθος παιδικού παιχνιδιού, διαθέτει ωστόσο μηχανισμούς καρδιακών παλμών, αίσθηση του πόνου, ακόμη και αληθινά δόντια. Διατίθεται σε επτά διαφορετικούς τύπους.
Το genpet είναι ζωντανό μαστοφόρο που αναπνέει. Η εταιρεία Bio-Genica που το κατασκεύασε, φρόντισε να του τοποθετήσει αίμα, κόκαλα και μύες που μπορούν να αιμορραγήσουν εάν κοπεί ένα μέρος τους. Σχεδιάστηκε για να πωλείται σε καταστήματα παιδικών παιχνιδιών και όχι κατοικιδίων ζώων, αν και θα πωλείται ως κατοικίδιο. Γι'αυτό και διατίθεται σε πλαστική συσκευασία.
Η διαδικασία σύμφωνα με την οποία κατασκευάστηκε το genpet, ονομάζεται "Zygote Micro Injection" και αποτελεί συνδυασμό DNA, με την εισροή συγκεκριμένων πρωτεϊνών διαφορετικών ειδών. Χρησιμοποιήθηκε για πρώτη φορά το 1997, κατά τη διάρκεια ερευνών για τον εντοπισμό κοινών στοιχείων ανάμεσα σε ποντίκια και μέδουσες βιοκαλλιέργειας και από τότε συναντάται στην κλωνοποίηση κουνελιών, γουρουνιών, ψαριών και πιθήκων. Μέχρι σήμερα χρησιμοποιείτο σε χιμπατζήδες, αράχνες και πρόβατα. Και τώρα έρχεται το genpet.
To genpet διατηρείται στην πλαστική συσκευασία με έναν τύπο χειμερίας νάρκης που ελέγχεται από σωλήνα από τον οποίον διοχετεύεται ειδική πρωτεϊνη. Κάτι που συναντάται σε πολλά ζώα των βορείων ή σκανδιναβικών χωρών. Αναπνέει από ειδικές τρύπες εξαερισμού. Εχει αίσθηση του πόνου; Βεβαίως. Εχει επίσης ελάχιστες φωνητικές χορδές που το βοηθά να φωνάξει όταν νιώσει την οποιαδήποτε ενόχληση. Δείχνει τα συναισθήματά του μέσω ειδικών διαφοροποιημένων κωδικών, που τους διακρίνει κανείς από το χρώμα τους. Δεν μεγαλώνει. Εχει διάρκεια ζωής από ένα μέχρι τρία χρόνια και δεν χρειάζεται μπαταρίες. Τα μαλλιά του μεγαλώνουν. Ελάχιστα μεν, αλλά μεγαλώνουν.
Ανοιγοκλείνει κανονικά τα μάτια του, μπορεί να δαγκώσει εάν χρειαστεί, ενώ αναγνωρίζει τον ιδιοκτήτη του. Οι υπεύθυνοι της εταιρείας ισχυρίζονται ότι μπορεί ακόμη και να θαφτεί.
Ούτε η τιμή του, ούτε και η στιγμή που θα κυκλοφορήσει στην αγορά έχουν γίνει ακόμη γνωστά.




http://www.genpets.com


8a to po se esena ke se olous osous den kseroun ti na grapsoun sto forum ke grafoun malakies gia na kanenoun ke entiposi sin tis alis


STA ARXIDIA MAS



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
26/09/2007, 13:11
sniperakia peta to
psila re...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
26/09/2007, 18:27
ρε, αυτο το πλασμα αμα μαθει να σπαμαρει, ολη μερα μπροστα στο πισι θα το εχω

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

costas81
26/09/2007, 18:30
και προς στιγμην τρόμαξα!!

:eek:

AFTER
26/09/2007, 18:37
Τι λετε ρε παιδια, εγω το εχω ηδη αγορασει και το εχω μπροστα μου
Να δειτε κατι φιφες που κανει!!!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Αμα το μαθω και να μαγειρευει, τον πουλο οι γυναικες!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
26/09/2007, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Τι λετε ρε παιδια, εγω το εχω ηδη αγορασει και το εχω μπροστα μου
Να δειτε κατι φιφες που κανει!!!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Αμα το μαθω και να μαγειρευει, τον πουλο οι γυναικες!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


τι λαλακα


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Χωμάτινος
26/09/2007, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
8a to po se esena ke se olous osous den kseroun ti na grapsoun sto forum ke grafoun malakies gia na kanenoun ke entiposi sin tis alis


STA ARXIDIA MAS



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Μπαρδόν :confused:

μήπως με έχετε μπερδέψει με κάποιον άλλον κύριος;

fantacid
26/09/2007, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Τι λετε ρε παιδια, εγω το εχω ηδη αγορασει και το εχω μπροστα μου
Να δειτε κατι φιφες που κανει!!!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Αμα το μαθω και να μαγειρευει, τον πουλο οι γυναικες!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:



προσεχε φιλε,

σε ξενα φορα εχω διαβασει για ελλατωματικα κομματια με stepping GPSSUCKNBITECOMBO6661

που δαγκωνουν αντι να ρουφανε!

:lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
27/09/2007, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
προσεχε φιλε,

σε ξενα φορα εχω διαβασει για ελλατωματικα κομματια με stepping GPSSUCKNBITECOMBO6661

που δαγκωνουν αντι να ρουφανε!

:lol: :lol: :lol:

του αφτερ δεν φτανει μεχρι τα δοντια, στα χειλη μενει (οχι δεν εχω δοκιμασει, εχω δει)


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

AFTER
27/09/2007, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
του αφτερ δεν φτανει μεχρι τα δοντια, στα χειλη μενει (οχι δεν εχω δοκιμασει, εχω δει)


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Καρφωθηκες παπαρα!!!!!
:a029:

Παντως το blowjobpet μου δεν το αφηνω, κανει καλυτερες Fifes απο τον Adam :lol: :bawl: :rotflmao:

adam_tsouk
27/09/2007, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Καρφωθηκες παπαρα!!!!!
:a029:

Παντως το blowjobpet μου δεν το αφηνω, κανει καλυτερες Fifes απο τον Adam :lol: :bawl: :rotflmao:

που τα μυριζεται οταν μιλαμε για το πουλι του ακομα δεν μπορω να καταλαβω


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: