PDA

View Full Version : Ανενημερωτοι Μπατσοι ?



crs-k
14/10/2004, 10:47
Ρε παιδια ΔΕΝ παιζονται οι ανθρωποι! :lol:

Πριν δυο μερες, σταματανε γνωστη μου, φιλη της γυναικας μου, στην πλατεια του Γκυζη. Καβαλουσε ενα 50αρι παπι και πηγαινε για μια δουλεια. Της ζητανε χαρτια και τα ειχε ΟΛΑ!
Οποτε το "αστερι" της υποθεσης, βρηκε ΤΗΝ ΠΑΡΑΒΑΣΗ!
"Τι ειναι αυτο το διπλωμα? ΔΕΝ ειναι απο την Τροχαια!"
"Τι ειπατε???"
"Το μηχανακι ειναι 50αρι και θα επρεπε να εχετε διπλωμα απο την τροχαια!"
"Μα εχω διπλωμα απο το Υπουργειο, για ΟΛΑ τα κυβικα ?!?!?!"
"Ναι αλλα για 50αρι, χρειαζεται διπλωμα απο την τροχαια!"
Γυρνοντας στον αλλο διπλα, "Εσεις τι λετε γι' αυτο που λεει ο συναδελφος σας?"
"ΟΤΙ πει ο Προϊσταμενος!!!"

Τελικα την γραψανε για κρανος μετα απο συμφωνια! :mad:

Οταν μιλησαμε τηλεφωνικα λιγο μετα βεβαια, της ειπα οτι εγω θα επεμενα να με γραψουν για το Διπλωμα. Μετα θα τους εκανα και 2-3 μυνησεις, για κακη εφαρμογη, καθυστερηση και διαφυγοντα κερδη, ταλαιπωρια κ.λ.π.
Και φυσικα θα πηγαινα στο δικαστηριο, οπου θα ηθελα να εβλεπα τα μουτρα του "Προϊσταμενου", οταν θα γελαγε ο καθε πικραμενος!

:lol: :rotflmao: :lol:

x-rider
14/10/2004, 10:53
ΟΥΤΕ ΣΕ ΚΡΑΤΗ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΗΣ:eyepop:



ΕΛΛΑΔΑ-ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΟΙ ΒΛΑΧΟΙ(στο μυαλο)


ΒΛΑΧΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ,


ΤΟ ΠΙΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΝΗΡΟΙ


Α, ΡΕ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ.

crs-k
14/10/2004, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
................
Α, ΡΕ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΒΟΥΝΑ.

Κι εγω !!! :(

Οχι ωρες-ωρες ομως. Συνεχεια!

:lol: :rotflmao: :lol:

CyBeRseXX
14/10/2004, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

Και φυσικα θα πηγαινα στο δικαστηριο, οπου θα ηθελα να εβλεπα τα μουτρα του "Προϊσταμενου", οταν θα γελαγε ο καθε πικραμενος!

:lol: :rotflmao: :lol:

Episis mia episkepsi apo to tmima pou anikei to "organo" kai mia egrrafi katathesi paraponou, tha voithouse ton "proistameno" tin epomeni fora, na itan perissotero enimeromenos kai prosektikos stin douleia tou.

Giati ta logia mporei na ksexniounte, ta eggrafa menoun!

periklisk
14/10/2004, 11:47
Είναι για τα μπάζα ρε....

Οι περισσότεροι αφήσαν το χωριό και κατεβήκανε να γίνουν μπάτσοι, τροχόμπατσοι κτλ..... και μόλις τους δώσουν λίγο εξουσία την έχουν δει ο Γενικός Γ@μ@ω και Δέρνω....... αντί να κοιτάνε να ξεστραβωθούν και να κάνουν τη δουλειά που πρέπει.....

cbanthropos
14/10/2004, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k

"Τι ειναι αυτο το διπλωμα? ΔΕΝ ειναι απο την Τροχαια!"


:lol: :rotflmao: :lol:

Ναι! ειναι 'διπλωμα' ευρεσιτεχνίας για την κατασκευη του τελειου κεφτέ!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Το αλλο λεγεται 'Αδεια Οδηγησης' βλαχε, τεμπελη, ^%$##@μπατσε...
:rotflmao: :rotflmao:

kapeos
14/10/2004, 12:32
Καβαλάω για 2ο μοτο ένα typhoon 80άρι το οποίο είναι ενος γνωστού και δεν το χρησιμοποιεί. Με σταματάνε μπλόκο, τους δίνω όλα τα χαρτιά μέχρι και ασφάλεια.

-Κύριε η άδεια δεν λέει το όνομα σας.
-Ναι, δέν είναι δικό μου, ενός φίλου είναι.
-Εξουσιοδότηση έχετε ?:lol: :lol: :lol: :eyepop: :lol:

periklisk
14/10/2004, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
Καβαλάω για 2ο μοτο ένα typhoon 80άρι το οποίο είναι ενος γνωστού και δεν το χρησιμοποιεί. Με σταματάνε μπλόκο, τους δίνω όλα τα χαρτιά μέχρι και ασφάλεια.

-Κύριε η άδεια δεν λέει το όνομα σας.
-Ναι, δέν είναι δικό μου, ενός φίλου είναι.
-Εξουσιοδότηση έχετε ?:lol: :lol: :lol: :eyepop: :lol:

axaxaxaxax!!! τι ακλαμά είναι!!!!!

πάλι καλά που δε σου ζήτησαν πιστοποιητικό γέννησης!!!!

crs-k
14/10/2004, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
Καβαλάω για 2ο μοτο ένα typhoon 80άρι το οποίο είναι ενος γνωστού και δεν το χρησιμοποιεί. Με σταματάνε μπλόκο, τους δίνω όλα τα χαρτιά μέχρι και ασφάλεια.

-Κύριε η άδεια δεν λέει το όνομα σας.
-Ναι, δέν είναι δικό μου, ενός φίλου είναι.
-Εξουσιοδότηση έχετε ?:lol: :lol: :lol: :eyepop: :lol:

Απαντηση ...

Οχι δεν εχω, αλλα μπορω αν θελεις να σου υπογραψω μια Υπευθυνη Δηλωση οτι εισαι Βλακας, Ασχετος, κ.λ.π.

:lol: :rotflmao: :lol:

THEOD
14/10/2004, 13:30
Πριν από 7-8 χρόνια είχα ένα DT230Lanza το οποίο όντας εισαγωγής από Ιαπωνία είχε μόνιμα αναμμένα τα φώτα.

Ειδα και έπαθα να πείσω έναν κόπανο ότι πρώτον τα αναμμένα φώτα στην μηχανή ακόμα και την ημέρα είναι ασφάλεια, και δεύτερον ότι και να ήθελα δεν μπορούσα να τα σβήσω μιας και δεν υπάρχει διακόπτης...

Τελικά τα κατάφερα αν και δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβε τι του έλεγα - απλά βαρέθηκε να ασχοληθεί παραπέρα...

MARK
15/10/2004, 00:13
Emena prin kati xronia me stamatane se ena mploko.imoun me ena xt pou eixa.afou elenxoun ta xartia.meta mou lene sikose kai tin sela,milame koufathika.nomizan oti anoigei opos stis papies.:rotflmao: :lol:

sniper
15/10/2004, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ρε παιδια ΔΕΝ παιζονται οι ανθρωποι! :lol:

Πριν δυο μερες, σταματανε γνωστη μου, φιλη της γυναικας μου, στην πλατεια του Γκυζη. Καβαλουσε ενα 50αρι παπι και πηγαινε για μια δουλεια. Της ζητανε χαρτια και τα ειχε ΟΛΑ!
Οποτε το "αστερι" της υποθεσης, βρηκε ΤΗΝ ΠΑΡΑΒΑΣΗ!
"Τι ειναι αυτο το διπλωμα? ΔΕΝ ειναι απο την Τροχαια!"
"Τι ειπατε???"
"Το μηχανακι ειναι 50αρι και θα επρεπε να εχετε διπλωμα απο την τροχαια!"
"Μα εχω διπλωμα απο το Υπουργειο, για ΟΛΑ τα κυβικα ?!?!?!"
"Ναι αλλα για 50αρι, χρειαζεται διπλωμα απο την τροχαια!"
Γυρνοντας στον αλλο διπλα, "Εσεις τι λετε γι' αυτο που λεει ο συναδελφος σας?"
"ΟΤΙ πει ο Προϊσταμενος!!!"

Τελικα την γραψανε για κρανος μετα απο συμφωνια! :mad:

Οταν μιλησαμε τηλεφωνικα λιγο μετα βεβαια, της ειπα οτι εγω θα επεμενα να με γραψουν για το Διπλωμα. Μετα θα τους εκανα και 2-3 μυνησεις, για κακη εφαρμογη, καθυστερηση και διαφυγοντα κερδη, ταλαιπωρια κ.λ.π.
Και φυσικα θα πηγαινα στο δικαστηριο, οπου θα ηθελα να εβλεπα τα μουτρα του "Προϊσταμενου", οταν θα γελαγε ο καθε πικραμενος!

:lol: :rotflmao: :lol:


Πλάκα της κάνανε ρε... την δούλευαν την κοπέλα δεν θέλει πολύ να το καταλάβεις...

Απαράδεκτο έτσι κι αλλιώς :nono:

crs-k
15/10/2004, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Πλάκα της κάνανε ρε... την δούλευαν την κοπέλα δεν θέλει πολύ να το καταλάβεις...

Απαράδεκτο έτσι κι αλλιώς :nono:

Ρε την γραψανε για κρανος (που φοραγε) τελεικα λεμε ... :(

Το πιστευαν αυτο που λεγανε, αλλα η δικια μου ηταν "ξανθια" και τσιμπησε! :mad:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
15/10/2004, 14:12
ειμαι στο ψηχηκο με το ζζρ ειναι 2-3 μηνες που εχω βαλει την βανς και χανς επανω στην μοτο. την εχω πληρωσει 550 χιλιαδες για να εχει ομολογκασιων για τον θορηβο την στιγμη που χωρις ομολογκασιων ειχε 300 χιλιαδες. με σταματαει ενας σκατομπατσος εξω απο καποιο προξενειο και μου ζηταει τα χαρτια μου. ειμαι ενταξειο σε ολλα και μου λεει οτι θα με γραψει γιατι κανω θορηβο!!!!???? του εξηγω οτι δεν κανω θορηβο η εξατμηση ειναι νομημη και του διχνω τα χαρτια που το πιστοποιουν. μου λεει οτι αυτα δεν μετρανε και οτι θα με γραψει. τον ρωταω με τι οργανο με μετρισε και ειδε οτι ειμαι παρανομος... με το αυτι μου λεει???!!! τα περνω και του λεω οτι δηλαδη αν του πατησω την μυτη θα βγη απο το στομα του και το χαρτακη που ειναι τιπομενο το ποσα ντισιμπελ κατεγραψε? αρχησε να μου λεει μαλακιες οτι θα με παει μεσα για προσβολη οργανου. και εγω του ειπα οτι ειναι μπαγλαμας γιατι αν ηταν αστινομικο οργανο θα υξερε οτι ΔΕΝ ΔΙΚΙΟΛΟΓΗΤΕ ΑΓΝΟΙΑ ΝΟΜΟΥ. απο αστινομικο οργανο και θα του εκανα αγωγη για καταχρηση εξουσιας και αγνοια νομου. απο της φωνες βγηκε ενας ανοτερος και ηρθε να δη το τι σημβενη. μετα απο σηζητηση και διεφκρηνησεις μου ειπε να φυγω και να μηλαω καλητερα. και εγω του απαντησα οτι οτο οργανο οφηλη να μου μηλαει στον πληθηντικο εκτως των αλλων και καλο θα ειναι να του μαθει τροπους. ειναι να μην κολονεις οταν ξερεις οτι εχεις δικιο. αν σε πανε στο τμημα και αποδιχτη οτι εχεις δικιο τους κανεις αγωγη και το ξερουν.

derd
15/10/2004, 14:35
Εσενα σταματησαν για θορυβο??? δεν περναγε κανα παπι εκεινη την ωρα απο αυτα που αντι για εξατμιση εχουν συφονι ? :lol: :lol: