PDA

View Full Version : Κινητηρας DL650 σε SV650 99-02



Σελίδες : [1] 2

gcrook
26/09/2007, 20:37
:D
Σε καλη κατασταση...
Πατουρες δεν υπαρχουν...
Λαδι αφθονο...
Χρηση κανονικη...


:look:


106289

gcrook
26/09/2007, 20:39
Και εδω κυριλε καταστασεις...
Δεν εβγαλα και φωτο τα μεταλλακια της μπιελας να πεσει γελιο....


106290

gcrook
26/09/2007, 20:41
Χμμ μαλλον μας τελειωσαν οι φωτο προς το παρον..
Αντε και του χρονου.:wave2:

ZX-9R
26/09/2007, 22:26
Καλησπερα,

Υποθετω συναρμολογεις μοτο, γρηγορο ξεμπερδεμα σου ευχομαι.. Μην ξεχασεις να αλλαξεις τις βιδες μπιελας (οσο για τον στροφαλο και τα μεταλλα που λες χωρις να τα μετρησεις δεν θα ξερεις ποτε αν ειναι ενταξει, με το ματι δεν καταλαβαινεις τιποτα εκτος και αν ειναι πολυ αργα....)

div400
26/09/2007, 22:32
:sad: :sad: :sad:

αντε να δουμε....

καλο (και οσο πιο φτηνο) ξεμπερδεμα γιωργο

:wave2: :wave2:

gcrook
27/09/2007, 01:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
(και οσο πιο φτηνο)



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Μπας σε καλο σου Μητσο.....

KaTaNaS
27/09/2007, 01:12
μέτρησε τιποτα ο μηχανικος;

στην πρωτη στον στροφαλοφωρο αξονα ειναι γρατζουνιες; φθορες;

alex14
27/09/2007, 01:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Και εδω κυριλε καταστασεις...
Δεν εβγαλα και φωτο τα μεταλλακια της μπιελας να πεσει γελιο....

Δεν χρειαζεται. Φαινεται. :(

Καλα ξεμπερδεματα.

:beer:

sotpag
27/09/2007, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Χμμ μαλλον μας τελειωσαν οι φωτο προς το παρον..
Αντε και του χρονου.:wave2:

να σου πω ρε Κυριακο


εεε Γιωργαρε τι εχεις παθει ρε και το εκανες βιδες


εχω χασει λιγα επισοδια ή οχι


ο στροφαλος παντος δεν μου αρεσει μιλαω για τις γραμμες αριστερα

τωρα ιατρικη απο πι-σι δεν παιζει

gcrook
27/09/2007, 01:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
μέτρησε τιποτα ο μηχανικος;

στην πρωτη στον στροφαλοφωρο αξονα ειναι γρατζουνιες; φθορες;

Ναι, και ζορικες πατουρες επισης.
Βασικα ο στροφαλος βγηκε οφ.
Τα υπολοιπα σε καλη κατασταση τηρουμενων των αναλογιων, αλλα να το χεσω, ο στροφαλος μας την εκανε την ζημια.
Παμε τωρα για πιο "περιεργες" καταστασεις.:wave2:

gcrook
27/09/2007, 01:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
να σου πω ρε Κυριακο


εεε Γιωργαρε τι εχεις παθει ρε και το εκανες βιδες


εχω χασει λιγα επισοδια ή οχι


ο στροφαλος παντος δεν μου αρεσει μιλαω για τις γραμμες αριστερα

τωρα ιατρικη απο πι-σι δεν παιζει

Πλακα κανεις βρε Σωτηρη;
Δεν το εχεις παρει πρεφα απο απο τον Γεναρη εχω μεινει χωρις μηχανη;
Ο στροφαλος καλα κανεις και δεν σου αρεσει.
Ουτε αυτουνου του αρεσε τελικα να δουλευει υπερωριες χωρις λαδακι....:lol:

KaTaNaS
27/09/2007, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ουτε αυτουνου του αρεσε τελικα να δουλευει υπερωριες χωρις λαδακι....:lol:

το'χω πει... ο συνδικαλισμός καταστρεφει και τις καλυτερες μηχανες! :sad:

sotpag
27/09/2007, 02:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Πλακα κανεις βρε Σωτηρη;
Δεν το εχεις παρει πρεφα απο απο τον Γεναρη εχω μεινει χωρις μηχανη;
Ο στροφαλος καλα κανεις και δεν σου αρεσει.
Ουτε αυτουνου του αρεσε τελικα να δουλευει υπερωριες χωρις λαδακι....:lol:


ητααν η εποχη που δεν επαιζα πολυ εδω μεσα:ZZZ:


τεσπα κουραγιο τι να πω υπαρχουν και πιο χαλια:wave2:

αυτα τα εχω περασει και εγω πιο παλια, αλλαξα μοτερ αλλα τωρα δεν εχω μηχανη:rotflmao:

ZX-9R
27/09/2007, 13:57
Αν χρειαστεις στροφαλο εντελει (δεν μπορω να καταλαβω αν εχει φυγει η βαφη/χαραχτηκε απο τις φωτο), μην κανεις ρεκτιφιε... Δεν το εχω δει ποτε να παιζει καλα σε μηχανακι......

Σου ευχομαι φτηνες συναρμολογησεις ;) :beer: :beer:

Ταξιδευτής
27/09/2007, 14:48
Α ρε Γιωργη γμτ μου....

Τελικα δεν καταλαβα... Χρειαζεται πεταμα το μοτερ, η διορθωνεται; (στα μηχανικα ειμαι σκραπας!) :blush:

Θα κοστισει πολλα τελικα; Τι σου ειπε ο μαστορας; :confused: :(

gcrook
27/09/2007, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Α ρε Γιωργη γμτ μου....

Σιγα βρε θα με παρουν και μενα τα ζουμια:lol:

Τελικα δεν καταλαβα... Χρειαζεται πεταμα το μοτερ, η διορθωνεται; (στα μηχανικα ειμαι σκραπας!) :blush:

Ε οταν το θετεις ετσι με φερνεις σε δυσκολη θεση.Οχι για πεταμα δεν ειναι δεδομενο του οτι τα υπολοιπα μερη (κεφαλες,σασμαν,εμβολα κτλ τκλ) ηταν σε καλη κατασταση.Απλα δεν αξιζει η επισκευη του.

Θα κοστισει πολλα τελικα; Τι σου ειπε ο μαστορας; :confused: :(

Πολυ πριν μου το πει ο μαστορας ηξερα οτι θα μου κοστισει πολλα.Ετσι πανε αυτα...



Εν ολιγοις παμε για μεταχειρω ψεκαστο μοτερ με εκκεντροφορους απο καρμπιρατερατο με ηλεκτρονικη απο καρμπυρατερατο με πηνιο και βολαν απο καρμπιρατερατο, και βασικα με καρμπς το ολο πραγμα.:lol:
Παιζουν και αλλες επεμβασεις βεβαια που θα δουμε με ποιο τροπο θα τις φερουμε εις περας.....:sick:

OldMan
27/09/2007, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Τι σου ειπε ο μαστορας; :confused: :(
Ανομολόγητα πρόστυχες κουβέντες ....:blush:

gcrook
27/09/2007, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ανομολόγητα πρόστυχες κουβέντες ....:blush:

Το παθαινουν μονο με τα γλυκα αγορια αυτο, η ετσι ειναι ο χαρακτηρας τους;:sad: :wacko:

stefanos
27/09/2007, 15:35
Και όλα αυτά είναι φτηνότερα απο ένα καινούργιο στρόφαλο?

OldMan
27/09/2007, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Και όλα αυτά είναι φτηνότερα απο ένα καινούργιο στρόφαλο?
Δεν τα λέει όλα το γλυκό αγόρι....:D

stefanos
27/09/2007, 15:40
Να υποθέσω δηλαδή οτι το μόνο που απομένει σε λειτουργική κατάσταση είναι οι εκκεντροφόροι ανάφλεξη βολάν και καρμπ ε?:sad:

gcrook
27/09/2007, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Και όλα αυτά είναι φτηνότερα απο ένα καινούργιο στρόφαλο?

θα ξερουμε λιαν συντομως αγαπητε...:beer:


Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Να υποθέσω δηλαδή οτι το μόνο που απομένει σε λειτουργική κατάσταση είναι οι εκκεντροφόροι ανάφλεξη βολάν και καρμπ ε?:sad:

Και αλλα πολλα αλλα μαλλον δεν θα τα χρειαστουμε...
Τα καπακια ειναι κομπλε.
Αντε τσιμουχακια βαλβιδων να θελουν...
Εμβολα κομπλε..
Αντε ελατηρια να θελουν....
Σασμαν σουπερ...
Ζητημα να χρειαζεται ενα γραναζι πεμπτης....
Δισκοι συμπλεκτη κομπλε....
Αντε να τους αλλαξουμε προληπτικα....
Αναλωσιμα πραγματα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OldMan
27/09/2007, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Να υποθέσω δηλαδή οτι το μόνο που απομένει σε λειτουργική κατάσταση είναι οι εκκεντροφόροι ανάφλεξη βολάν και καρμπ ε?:sad:
:nono: :nono: :nono:
Εκκεντροφοροι θα μπούνε από Κ...(κάτι...) !!!

Ανάφλεξη (βολάν και πηνία θα αλλάξουν, γιατί θα μπει το ψεκαστό μοτέρ...) !!!

Για το καρμπυρατέρ, βλ. παραπάνω περί ψεκασμού... !!!

:p

gcrook
27/09/2007, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:nono: :nono: :nono:
Εκκεντροφοροι θα μπούνε από Κ...(κάτι...) !!!



Εδω θα σε γελασω μαλλον.....:rotflmao: :rotflmao:

http://www.honda-tech.com/zerothread?id=2105289&postid=30061231
http://www.bayarearidersforum.com/forums/showthread.php?s=&threadid=154847

p@nos
27/09/2007, 17:19
Γιατι δεν ψαχνεις για αλλα μοτερ??

Το λυνεις και οτι σου κανει το βαζεις στο δικο σου...


;)

Stergios69
27/09/2007, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Γκαζοφωνιξ JR
Γιατι δεν ψαχνεις για αλλα μοτερ??

Το λυνεις και οτι σου κανει το βαζεις στο δικο σου...


;)
Κοίταξε, από τα 4 SV που πουλήθηκαν στην Ελλάδα, το ένα χάλασε και τα αλλα 3 είναι εντάξει, οπότε δύσκολα να βρει μοτέρ... :evil:


:wave2:

gcrook
27/09/2007, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Γκαζοφωνιξ JR
Γιατι δεν ψαχνεις για αλλα μοτερ??

Το λυνεις και οτι σου κανει το βαζεις στο δικο σου...


;)

Δεν διαβασες προσεχτικα....


Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Κοίταξε, από τα 4 SV που πουλήθηκαν στην Ελλάδα, το ένα χάλασε και τα αλλα 3 είναι εντάξει, οπότε δύσκολα να βρει μοτέρ... :evil:


:wave2:

Αμα ειναι να πεταμε εξωφθαλμες ανακριβειες και στα τεχνικα να το κλεισουμε το μαγαζι...:sad:
:rotflmao: :rotflmao: :wave2:

div400
27/09/2007, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
.... (στα μηχανικα ειμαι σκραπας!) :blush: ....

:uplate:

και πήρες ducati?????????

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

σορρυ δεν κρατήθικα....:rolleyes: :blush: ας το ξυρίσει ο γερανθρωπος....

fantacid
27/09/2007, 18:57
απο τι καταλαβαινω το 1κ θα το περασεις!

γιατι δε ριχνεις ενα ματι στην γνωστη ιντερνετικη γωνια που εχει τα ΠΑΝΤΑ!?

θα εχεις καβατζα μισγ μηχανη για ανταλλακτικα κ θα γλυτωσει τα γαμισιατικα του μάστορα για λυσε/δεσε.

:winka:

gcrook
27/09/2007, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
απο τι καταλαβαινω το 1κ θα το περασεις!

Το 1κ ειναι μονο η προκαταβολη...

γιατι δε ριχνεις ενα ματι στην γνωστη ιντερνετικη γωνια που εχει τα ΠΑΝΤΑ!?

Οχτω μηνες ριχνω πολλες ματιες.Μπορει να υπαρχουν τα παντα αλλα δεν συμφερουν παντα.Επισης εχουμε την ατυχια να ζουμε στην Ελλαδα και οχι στην Αμερικη οπου ολα ειναι τζαμπα και σου στελνουν ολοι οτι γουσταρεις....Κοινως μοτερ απο ιμπεη δεν παιζει.....Ανταλλακτικα βρισκεις βεβαια...Αλλα ο στροφαλος μας εκανε την μεγαλυτερη ζημια απο ολε τις αποψεις.Εδω εχει μονο 900 ευρω.

θα εχεις καβατζα μισγ μηχανη για ανταλλακτικα κ θα γλυτωσει τα γαμισιατικα του μάστορα για λυσε/δεσε.

.Τα γαμησιατικα του μαστορα δεν τα γλιτωνεις ουτως η αλλως γιατι αφένος επρεπε ναλυσουμε το μηχανακι και αφ'ετερου πρεπει κατι να δεθει στην θεση του.Επισης 8 μηνες ακινησιας και τα συνολικα χλμ της μηχανης με οτι συνεπαγεται αυτο στην μεταδοση (που κακως δεν την υπολογιζεις) εχουν στειλει τον προυπολογισμο στον διαολο.Υστερα απο απειρες διαβουλευσεις αυτη η λυση που σκεφτηκα ειναι η πιο φθηνη (οσο φθηνο μπορει να ειναι το να λυσεις 2 μοτερ και να μπλεξεις τα μπουτια σου με παρτς, η πιο καλη, και η πιο αξιοπιστη μακροπροθεσμα)

:winka:

Αστο να πουμε...εχουμε γινει πιο ειδικοι και απο τους μαστορες σε αυτο το θεμα....:sad:

Stergios69
27/09/2007, 19:16
Πάντως ρε συ gcrook, για το άφρικα τα ανταλλακτικά από αγγλία μου ήρθαν πολύ φθηνότερα απότι ελλάδα...

gcrook
27/09/2007, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Πάντως ρε συ gcrook, για το άφρικα τα ανταλλακτικά από αγγλία μου ήρθαν πολύ φθηνότερα απότι ελλάδα...

Κοιτα το θεμα των ανταλλακτικων το ξεχναμε λογω του κοστους του στροφαλου.
Ενδεικτικα στροφαλος απο:
Ελλαδα-900
Αγγλια-1050 ( ΛΙΡΕΣ!!! ) :eek:
Αμερικη με τα μεταφορικα απο 400-450 ευρω αναλογως.

Μονο που δυστυχως αν βαλουμε στα 450 ευρω στην καλυτερη και το κοστος μπιελων(κομπλε) εμβολων (ελατηρια) ,τρομπα λαδιου,φλατζες, δισκους συμπλεκτη,γραναζι πεμπτης,συν αναλωσιμα (ετσι και αλλιως) κτλ κτλ παμε για ανταλλακτικα μονο πανω απο 1300 ευρω.

Σε λιγοτερα λεφτα βρισκω ψεκαστο μοτερ στην Ελλαδα με λιγοτερο απο 15.000 χλμ (ανετα) και βαζω τα καρμπς και εχω καινουργιο μοτερ με το σασμαν του κτλ κτλ.
Και κανουμε και το γαργαγαλεμα μας με τους εκκεντροφορους μιας και θα ανοιχτει και το δευτερο μοτερ αναγκαστικα θα εχω και πρωτης γενιας SV με ψυγειο λαδιου...ολα αυτα στα ιδια λεφτα με το να το φτιαξω...

Stergios69
27/09/2007, 19:25
Toτε εντάξει...
Πάντως, καδένα εκκεντροφόρου άφρικα αγγλια 80 ευρώ...
ελλάδα 150 ευρώ...

gcrook
27/09/2007, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Toτε εντάξει...
Πάντως, καδένα εκκεντροφόρου άφρικα αγγλια 80 ευρώ...
ελλάδα 150 ευρώ...

Ειδες τι πουσταραδες ειναι ωρες-ωρες;:sad:

fantacid
27/09/2007, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Toτε εντάξει...
Πάντως, καδένα εκκεντροφόρου άφρικα αγγλια 80 ευρώ...
ελλάδα 150 ευρώ...

εκκ απο χοντα 420?

hotcam απο αμερικα με τα μεταφορικα 190?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




τι εγινε μ'εκεινο το αφρικα τελικα ?

div400
27/09/2007, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Κοιτα το θεμα των ανταλλακτικων το ξεχναμε λογω του κοστους του στροφαλου.
Ενδεικτικα στροφαλος απο:
Ελλαδα-900
Αγγλια-1050 ( ΛΙΡΕΣ!!! ) :eek:
Αμερικη με τα μεταφορικα απο 400-450 ευρω αναλογως.

Μονο που δυστυχως αν βαλουμε στα 450 ευρω στην καλυτερη και το κοστος μπιελων(κομπλε) εμβολων (ελατηρια) ,τρομπα λαδιου,φλατζες, δισκους συμπλεκτη,γραναζι πεμπτης,συν αναλωσιμα (ετσι και αλλιως) κτλ κτλ παμε για ανταλλακτικα μονο πανω απο 1300 ευρω.

Σε λιγοτερα λεφτα βρισκω ψεκαστο μοτερ στην Ελλαδα με λιγοτερο απο 15.000 χλμ (ανετα) και βαζω τα καρμπς και εχω καινουργιο μοτερ με το σασμαν του κτλ κτλ.
Και κανουμε και το γαργαγαλεμα μας με τους εκκεντροφορους μιας και θα ανοιχτει και το δευτερο μοτερ αναγκαστικα θα εχω και πρωτης γενιας SV με ψυγειο λαδιου...ολα αυτα στα ιδια λεφτα με το να το φτιαξω...

ρε γιωργο παλι θα τα λεμε?...αν (και αμφιβάλω για αυτο αλλα εσυ ξερεις καλυτερα) ταιρίαζει το μοτερ απο mk2 γιατι διαολε να ξυλώσεις τον ψεκασμό??????

και αντε ας πουμε οτι γουστάρεις καρμπς....φανταζεσαι οτι απλα θα τα βιδώσεις στην θέση των σωμάτων ψεκασμού?

πολλα ραψε ξυλωνε βρε αδερφε, πως μπορεις να λες οτι θα ειναι και αξιοπιστη επισκευη κατι τετοιο?
keep it simple, αν ταιριαζει το μοτερ απο ψεκαστο, παρτο πετα το πανω και το μονο που θα χρειαστείς ειναι μια μετατροπη στο φιλτροκουτί για να ταιριαξει με τα σωματα (οσον αφορά την συναρμογη των κομματιων εννοω).

επισης εχει βγει η βρωμα οτι η hyoshung κατασκευαζει (κατοπιν αδειας) αντιγραφο του mk1 κινητηρα του sv για το δικο της το comet 650...ισως λεω αξιζει να το κοιτάξεις και αυτο ως πηγη ανταλλακτικού....

Stergios69
27/09/2007, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
τι εγινε μ'εκεινο το αφρικα τελικα ?
Σε κανα μήνα ελπίζω να το πάω για φτιάξιμο...

fantacid
27/09/2007, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
ρη hyoshung κατασκευαζει (κατοπιν αδειας) αντιγραφο του mk1 κινητηρα του sv


κινεζικο σουβου????

:D


106443

gcrook
27/09/2007, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
ρε γιωργο παλι θα τα λεμε?...αν (και αμφιβάλω για αυτο αλλα εσυ ξερεις καλυτερα) ταιρίαζει το μοτερ απο mk2 γιατι διαολε να ξυλώσεις τον ψεκασμό??????

Γιατι αλλιως θα πρεπει να βαλω αναγκαστικα τα οργανα με τα φαιρινγκ του ψεκαστου και το ρεζερβουαρ.Και ολα αυτα θελουν πατεντα.Το εχω δει με τα ματια μου.Μην το αμφισβητησεις ετσι ειναι αυτο Δημητρη.Αρα καλυτερα να αγορασω ψεκαστο απο την αρχη.

και αντε ας πουμε οτι γουστάρεις καρμπς....φανταζεσαι οτι απλα θα τα βιδώσεις στην θέση των σωμάτων ψεκασμού?

Τοσο απλα...Αντικαθιστας τα intake boots...

πολλα ραψε ξυλωνε βρε αδερφε, πως μπορεις να λες οτι θα ειναι και αξιοπιστη επισκευη κατι τετοιο?
keep it simple, αν ταιριαζει το μοτερ απο ψεκαστο, παρτο πετα το πανω και το μονο που θα χρειαστείς ειναι μια μετατροπη στο φιλτροκουτί για να ταιριαξει με τα σωματα (οσον αφορά την συναρμογη των κομματιων εννοω).

Ναι θα δουλεψει.Δεν εχει κανενα ραβε-ξηλωνε.Τα μοτερ ειναι ακριβως τα ιδια απο τις κεφαλες και κατω.Μονες αλλαγες ειπαμε πηνια και βολαν (απο το δικο μου που τα εχω ηδη).Ισως να υπαρχει ενα μικρο θεμα με την τρομπα βενζινης αλλα λυνεται.Και θα βγω αποπανω και με νεο σασμαν, και με ψυγειο λαδιου.

επισης εχει βγει η βρωμα οτι η hyoshung κατασκευαζει (κατοπιν αδειας) αντιγραφο του mk1 κινητηρα του sv για το δικο της το comet 650...ισως λεω αξιζει να το κοιτάξεις και αυτο ως πηγη ανταλλακτικού....

Δεν ειναι το ιδιο .Η ιδια εταιρεια προσεγγισε την Cagiva για να της προσφερει αυτο το μοτερ απο την στιγμη που η Cagiva απο το 2004 και μετα απερριψε το μοτερ της Σουζουκι και αρχισε να κατασκευαζει το δικο της 650.




Μητσο βλεπεις οτι δεν κανω του κεφαλιου μου.Ειναι σοβαρο το θεμα και τα λεφτα ΔΕΝ τα εχω για πεταμα.:wave2:
Τι καναμε τοσους μηνες αμηχανοι κυριος;Στο μοτο σπαμαραμε μονο νομιζετε;:lol:

catmaster
27/09/2007, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μητσο βλεπεις οτι δεν κανω του κεφαλιου μου.Ειναι σοβαρο το θεμα και τα λεφτα ΔΕΝ τα εχω για πεταμα.:wave2:
Τι καναμε τοσους μηνες αμηχανοι κυριος;Στο μοτο σπαμαραμε μονο νομιζετε;:lol:

Ναι ... επί οκτώ μήνες κάθε πρωί κατέβαινε και έκανε αλλαγή λαδιών στο sv....













































......... τυροπιτουλίνη μου ...........


:lol: :lol: :lol:

gcrook
27/09/2007, 22:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Ναι ... επί οκτώ μήνες κάθε πρωί κατέβαινε και έκανε αλλαγή λαδιών στο sv....

......... τυροπιτουλίνη μου ...........


:lol: :lol: :lol:

:blush: :look: :blush:

div400
27/09/2007, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μητσο βλεπεις οτι δεν κανω του κεφαλιου μου.Ειναι σοβαρο το θεμα και τα λεφτα ΔΕΝ τα εχω για πεταμα.:wave2:
Τι καναμε τοσους μηνες αμηχανοι κυριος;Στο μοτο σπαμαραμε μονο νομιζετε;:lol:

πασο γιωργο :wave2: :beer:
αντε να δουμε, ποτε βλεπεις φως?

gcrook
27/09/2007, 22:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400

αντε να δουμε, ποτε βλεπεις φως?

Ποσα σου περισσευουν;:D

div400
27/09/2007, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ποσα σου περισσευουν;:D

:sad: :sad: :sad:

λιγα....σου φτάνουν για τα μπουζι...αντε και καμια τσιμούχα....

:sad: :sad: :sad:

gcrook
27/09/2007, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
[B]

λιγα..../B]

Ε τοτε..αστα:wave2:

HateNord
27/09/2007, 23:53
Καλό κουράγιο...Πρέπει να είσαι τέρας υπομονής για να είσαι τόσο καιρό χωρίς μηχανή...εγώδεν θα άντεχα.:beer:

gcrook
28/09/2007, 00:31
Βασικα δεν την παλευω καστανο αλλα τεσπα...
Λαβαμε και τις τελευταιες πληροφοριες σχετικα με την μοντιφα απο τον αρχιερεα των superbikes ονοματι twf, η αλλιως Zoran η stingray,η mackeystingray (αναλογως σε ποιο φορουμ γραφει) . :lol:

Τρομπα βενζινης χωρις παρατραγουδα, καθως και το θεμα με το pair λυνεται πανευκολα.
Με εξατμιση ενδεχεται να εχουμε θεμα μονο σε αφτερμαρκετ καταστασεις οπου θα χρειαστουν και λαιμοι.
Και τελος βρεθηκαν και οι συμπληρωματικες πληροφοριες σχετικα με το cam swaping (θελει προσοχη πως το προφερετε) :lol: :lol:
Βουρ στο ψητο γαμω την τρελλα μου και οι καδενες στα καγκελα....:smokin:

catmaster
28/09/2007, 02:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Βασικα δεν την παλευω καστανο αλλα τεσπα...
Λαβαμε και τις τελευταιες πληροφοριες σχετικα με την μοντιφα απο τον αρχιερεα των superbikes ονοματι twf, η αλλιως Zoran η stingray,η mackeystingray (αναλογως σε ποιο φορουμ γραφει) . :lol:

Τρομπα βενζινης χωρις παρατραγουδα, καθως και το θεμα με το pair λυνεται πανευκολα.
Με εξατμιση ενδεχεται να εχουμε θεμα μονο σε αφτερμαρκετ καταστασεις οπου θα χρειαστουν και λαιμοι.
Και τελος βρεθηκαν και οι συμπληρωματικες πληροφοριες σχετικα με το cam swaping (θελει προσοχη πως το προφερετε) :lol: :lol:
Βουρ στο ψητο γαμω την τρελλα μου και οι καδενες στα καγκελα....:smokin:

:a25: :a25: :a30:

αύριο θα ξέρουμε..... :smokin:

gcrook
28/09/2007, 02:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
:a25: :a25: :a30:

αύριο θα ξέρουμε..... :smokin:

Σου στελνω ενα π.μ σχετικα με το θεμα του στροφαλου που λεγαμε, να μεινεις μαλακας με το που θα το διαβασεις.....:eek: :look:

Tropeas
28/09/2007, 06:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Σου στελνω ενα π.μ σχετικα με το θεμα του στροφαλου που λεγαμε, να μεινεις μαλακας με το που θα το διαβασεις.....:eek: :look:
???:confused:

gcrook
29/09/2007, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
???:confused:

Σου'ρχεται και σενα....

div400
29/09/2007, 00:30
???:confused:

:rolleyes:

gcrook
29/09/2007, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
???:confused:

:rolleyes:
Τωρα μαλλον δουλευει το λινκ.
http://cgi.ebay.co.uk/CRANK-SHAFT-SUZUKI-SV-650-GENUINE-NEW-12000-20840_W0QQitemZ150163124700QQihZ005QQcategoryZ10534QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
Μας φαγαν λαχανο τα Μασωνικα μεγαθηρια....:sad:

gcrook
02/10/2007, 16:10
Υποτιθεται οτι ολα εχουν δρομολογηθει και απο αυριο ξεκιναει το λυσιμο-δεσιμο-τραμπα και ο θεος βοηθος.
Αγοραστηκε μοτερ απο V-strom Κ6 με 6000 χλμ (Θεε μου σωσε μας) το οποιο θα μπει απο τις κεφαλες και κατω ομως ειναι, με μοναδικες αλλαγες το βαλον και το πηνιο απο το δικο μου.
Ο ψεκασμος θα παρει το μπουλο και θα μπει το συστημα τροφοδοσιας του δικου μου παλι.
Τα καπακια θα ειναι τα δικα μου με τους δικους μου εκκεντροφορους μιας και δεν βλεπω πολυ ρεαλιστικο το project "cam swap" σε αυτη την φαση.

Τα παρακατω λινκς εχουν να κανουν με την αλλαγη των εκκεντροφορων στα SV πρωτης γενιας στα οποια τοποθετειται στην εισαγωγη ο αντιστοιχος εισαγωγης του ψεκαστου, και στην εξαγωγη ο εισαγωγης που βγαλαμε απο το καρμπυρατερατο.
Στοιχεια για τον χρονισμο υπαρχουν, αλλα δεν γνωριζουμε κατι για τα καπελωτα καθως και δεν ειmαστε ακομα σιγουροι αν οι ΕΚΚ των Βεστρομ ειναι ιδιοι με αυτους των SV.


http://www.bayarearidersforum.com/f...threadid=154847

http://www.bayarearidersforum.com/f...threadid=136075 (εδω καπως πιο γενικολογα)

http://forums.sv650.org/showthread....t=camshaft+swap (τεχνικα χαρακτηριστικα εκκ βυθισμα κτλ)



Παραθετω και ενα chart με χαρακτηριστικα ΕΚΚ Σουζουκι Γιοσιμουρα και JHSRACING για τα SV, που εξηγει το οφελος της συγκεκριμενης μετατροπης η οποια ειναι δοκιμασμενη btw.

Here's the lifts and timings of the available camshafts for the SV:

99-02...........In = 8.1/107.........Ex = 6.1/99.5

2003............In = 8.7...............Ex = 7.3

Yosh............In = 8.8/105.........Ex = 7.2/100

JHS..............In = 8.1...............Ex = 8.1
Stage II.......In = 8.7..............Ex = 8.1
Stage III......In = 9.4...............Ex = 8.7 **

MegaCycle....In = 8.2/103.........Ex = 7.6/107.5
Stage II.......In = 8.9/101.5......Ex = 8.6/103.5 **
Stage III......In = 9.4/100.........Ex = 8.9/104 **

** Needs racing springs




Καλα μΕ τα ελεγε καποιος οτι @@ μηχανακι θα φτιαξω.:lol: :wave2:

Προστυχες φωτο με σφαγμενα μοτερια απο αυριο λογικα.

OldMan
02/10/2007, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Προστυχες φωτο με σφαγμενα μοτερια απο αυριο λογικα.
Οπότε μπορούμε να μετακομίσουμε στα γνωστα Μοντέλα ...!!! :wave2:

(χάρηκα που τα είπαμε τζουτζουμπρουτσουπορδουλίνι μου ...) :blush:

gcrook
02/10/2007, 16:18
Πικρο φιλι με εδωκαν χθες:sad:
:lol: :wave2:

OldMan
02/10/2007, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Πικρο φιλι με εδωκαν χθες:sad:
Κανόνισε τώρα να ανοίξεις κανένα thread στα Τεχνικά τύπου "Weared Crankshaft Blues" σε 18/8 και blue πεντατονική ...!!! :evil:


Υ.Γ.
Mod δεν υπάρχει εδώ μέσα ??? :confused:

crs-k
02/10/2007, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Πικρο φιλι με εδωκαν χθες:sad:
:lol: :wave2:


Ειχαμε πει να ΜΗΝ καρφωνομαστε νομιζω... :mad: :blush:

gcrook
02/10/2007, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ειχαμε πει να ΜΗΝ καρφωνομαστε νομιζω... :mad: :blush:

Κατσε βρε παιδακι μου...
Μονο εσυ με φιλησες χθες;:rotflmao:

Cpt. Haddock
02/10/2007, 17:01
:eyepop: :eyepop:

ευτυχως τα έχω κόψει αυτά τα gay μαγαζιά :lol:

OldMan
02/10/2007, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από HateNord
...Πρέπει να είσαι τέρας ...
Και την δικιά σας επέτειο ξέχασε το γαϊδούρι ??? :D

gcrook
02/10/2007, 17:09
Εκεινο το γλυκο αγορι που ανελαβε την κατηγορια μαλλον πρεπει να εχει τρεχαματα σημερα ε;:sad:

OldMan
02/10/2007, 17:11
Αφού του'βαλες ιδέες και ψάχνει στροφαλομπιέλες για καβάντζα ... :D

Tropeas
02/10/2007, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Υ.Γ.Mod δεν υπάρχει εδώ μέσα ??? :confused:
άμα θα του αλλάξω το τίτλο θα σας φτιάξω όλους μαζί...:winka: :evil:
Τέλειωσε με το θέμα και θα το σουλουπώσω μετά...
:rolleyes:

div400
02/10/2007, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Υποτιθεται οτι ολα εχουν δρομολογηθει και απο αυριο ξεκιναει το λυσιμο-δεσιμο-τραμπα και ο θεος βοηθος.
Αγοραστηκε μοτερ απο V-strom Κ6 με 6000 χλμ (Θεε μου σωσε μας) το οποιο θα μπει απο τις κεφαλες και κατω ομως ειναι, με μοναδικες αλλαγες το βαλον και το πηνιο απο το δικο μου.
Ο ψεκασμος θα παρει το μπουλο και θα μπει το συστημα τροφοδοσιας του δικου μου παλι.
Τα καπακια θα ειναι τα δικα μου με τους δικους μου εκκεντροφορους μιας και δεν βλεπω πολυ ρεαλιστικο το project "cam swap" σε αυτη την φαση....
Προστυχες φωτο με σφαγμενα μοτερια απο αυριο λογικα.

αντε και καλη επιτυχια γιωργο

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

gcrook
02/10/2007, 21:36
Να διευκρινισω οτι βαλόν σαν εξαρτημα δεν υπαρχει.
Υπαρχει ομως βολάν :smilea: :smilea:

Υ.Γ Συμπληρωνουμε και τιτλους βλεπω sweet boy! :smilea: :D :smilea:

gcrook
03/10/2007, 18:22
Πριν απο λιγο ημουν στο συνεργειο, (απο δω και μπρος, αυτο το μερος θα το αποκαλω Ναο) ,οπου και πηγα ρακος και εφυγα αναγεννημενος.
Τα πιο ωραια νεα που εχω ακουσει τους τελευταιους μηνες.:D :D
Λεπτομερειες και φωτο το βραδυ.

Υ.Γ Το μοτερ του Strom ηταν σχεδον αδουλευτο:a08:

catmaster
03/10/2007, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
.... Το μοτερ του Strom ηταν σχεδον αδουλευτο:a08:

ΓΙΑΤΙ ΓΛΥΚΟ ΑΓΟΡΙ ΕΙΧΕΣ ΚΑΜΙΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ;; :confused:


(ευτυχώς... μου έφυγε ένα βάρος...) :smokin:


:beer: :beer:

gcrook
03/10/2007, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
ΓΙΑΤΙ ΓΛΥΚΟ ΑΓΟΡΙ ΕΙΧΕΣ ΚΑΜΙΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ;; :confused:


(ευτυχώς... μου έφυγε ένα βάρος...) :smokin:


:beer: :beer:

Κατσε να δεις φωτο του θαλαμου καυσης να μου πεις και συ που ξερεις και 2-3-4κτλ πραγματα παραπανω.:wave2:

Tropeas
03/10/2007, 18:33
δόξα σι.... επιτέλους...:rolleyes:
:beer: :beer: :beer: :wave2:

div400
03/10/2007, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Κατσε να δεις φωτο του θαλαμου καυσης να μου πεις και συ που ξερεις και 2-3-4κτλ πραγματα παραπανω.:wave2:

:a013: ναι οντως πεντακαθαρο ηταν.....και ο βασιλης ακουστικε αισιοδοξος...:winka:

αντε βρε γλυκοαγορινα συντομα παλι στον δρομο να βγεις.....

:beer: :beer:

gcrook
04/10/2007, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
:a013: ναι οντως πεντακαθαρο ηταν.....και ο βασιλης ακουστικε αισιοδοξος...:winka:



Που το ξερεις ρε Μητσε;
σκαλωμα εφαγα.....:hypnotize

gcrook
04/10/2007, 00:38
Ανακεφαλαιωνουμε.

Περασα απο το συνεργειο του Βασιλη αφου μου ειπε με υφος επιτακτικο στο τηλεφωνο "Περνα μια να τα πουμε"χωρις να διευκρινισει.
Μπορω να πω οτι διαδρομη 10 λεπτων την εκανα σε λιγοτερο απο 5...:sad:

Φτανοντας με καθυσυχασε λεγοντας μου οτι ολα πανε καλα και μου μιλησε λιγο για τα λινκς που του εστειλα σχετικα με την τραμπα εκκεντροφορων.
Αυτα που μου ειπε ηταν πολυτιμα γιατι λιγα πραγματα καταλαβα:rotflmao:

Συνοψιζοντας, ας πουμε οτι κατεληξε στο οτι η συγκεκριμενη τραμπα ειναι λιγο πολυ μια σαχλαμπουχλα, διοτι αφ'ενος τα στοιχεια των εκκ ειναι ελλιπη,και αφ'ετερου τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα οσον αφορα τον χρονισμο των εκκεντροφορων, οποτε ειναι μια δουλεια μπακαλιστικη με αμφιβολα αποτελεσματα, που μπορει μεν να την κανουν οι τυποι στο Αμερικα να δουλεψει, αλλα αυτος δεν αναλαμβανει τιποτα στο περιπου και με αμφιβολα ωφελη.

Στο παραπανω κειμενο ας σιγονταρει καποιος (οχι ο Ακης παλι κανας αλλος :lol: ) και ας διευκρινισει διοτι εγω ειμαι οκνηρος και ευδαιμονιστης.:lol:

Τα πηνια και το βολαν του δικου μου ειχαν ηδη φορεθει στο μοτερ του Στρομ το οποιο οπως προανεφερα ηταν σαν καινουργιο.
Επισης θα κρατησουμε τα δικα του καπακια (και κεφαλες γιατι θα βαραει ο Ακης) με τους δικους μου ομως εκκεντροφορους που ειναι πιο αγριοι, αλλαζοντας απλως το "λαστιχακι" (intake boot θα το λεω εγω και στα @@ μου) της εισαγωγης.

Ακολουθουν φωτο απο το νεο μοτερ οπου φαινεται η κατασταση των βαλβιδων, του θαλαμου καυσης, και του εμβολου.
(και ο θεος βοηθος αν απεικονιζεται κατι διαφορετικο απο αυτα που ανεφερα) :lol:


107186

gcrook
04/10/2007, 00:39
:wacko:


107188

gcrook
04/10/2007, 00:41
Λιγο σαλιο και ενα πανακι θελει μονο:eek:


107191

gcrook
04/10/2007, 00:43
...


107194

gcrook
04/10/2007, 00:44
Τωρα αυτοι απο πιο μοτερ ακριβως βγηκαν ουτε που ξερω....:blush:


107196

gcrook
04/10/2007, 00:46
Βρηκα και μια απο το παλιο εμβολο μου αλλα η φωτο ειναι θολη.
Δεν ειναι τοσο χαλια οσο φαινεται.
Δε γαμιεται ας την βαλω και αυτη...:D


107200

div400
04/10/2007, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Που το ξερεις ρε Μητσε;
σκαλωμα εφαγα.....:hypnotize

:rolleyes:

περασα να κανονίσω το σερβις του δικου μου...να του ζητησεις ποσοστα μλκ ΕΣΥ του ειπα οτι με συστησες

:lol:

div400
06/10/2007, 14:08
update needed--->pics mandantory
:) :)

gcrook
06/10/2007, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
update needed--->pics mandantory
:) :)

Γουεν αι χαβ πικς γιου χαβ απντειτ ουγκ.:smokin:

crs-k
06/10/2007, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Γουεν αι χαβ πικς γιου χαβ απντειτ ουγκ.:smokin:



"Γουεν αι χαβ πικς γιου γουϊλ χαβ απντειτ ουγκ."


:mad:

div400
06/10/2007, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
"Γουεν αι χαβ πικς γιου γουϊλ χαβ απντειτ ουγκ."
:mad:

γιού χάβ πίκς οφ κρούκης μπάϊκ, πόρνβοούλφ?
:look:

gcrook
06/10/2007, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
"Γουεν αι χαβ πικς γιου γουϊλ χαβ απντειτ ουγκ."


:mad:

Μπιγκ κραιινγκ κρανκσαφτ ντιλιμπερατλυ σκιπς γουορντς ΟΥΓΚ!
Φορ ραιτινγκ φουλ σεντενς ις δε γουαιτ μανς γουει!:rotflmao:

gcrook
06/10/2007, 23:43
Πριν απο λιγο περασα απο το συνεργειο...το οποιο ηταν κλειστο βεβαια.
Και κοντεψα να κολλησω την γλωσσα στην βιτρινα οταν ειδα το μοντερ μονταρισμενο πανω στο μηχανακι, με το ψυγειο λαδιου, τις εξατμισεις μονταρισμενες, το ρεζερβουαρ,ολα πανω,...ηταν ετοιμο για βολτα.
Κατι περιεργο ειδα στις εξατμισεις καπου στην κουρμπα του midpipe που δεν ειμαι απολυτα σιγουρος
αν ηταν φυσιολογικο,αλλα ηταν και σκοτεινα.
Η αυριανη μερα θα ειναι πολυ δυσκολη...
Του παω και τα cartiridge fork την Δευτερα, τα fairings,και τα riser plates, και αν ολα πανε κατ'ευχην την Τριτη θα γινει της πουτανας....:smokin:

Υ.Γ Δεν περιμενα οτι το πραγμα θα δουλευε..
Υ.Γ2 Αν δουλευει βεβαια....:lol:

devil's animal
06/10/2007, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Πριν απο λιγο περασα απο το συνεργειο...το οποιο ηταν κλειστο βεβαια.
Και κοντεψα να κολλησω την γλωσσα στην βιτρινα οταν ειδα το μοντερ μονταρισμενο πανω στο μηχανακι, με το ψυγειο λαδιου, τις εξατμισεις μονταρισμενες, το ρεζερβουαρ,ολα πανω,...ηταν ετοιμο για βολτα.
Κατι περιεργο ειδα στις εξατμισεις καπου στην κουρμπα του midpipe που δεν ειμαι απολυτα σιγουρος
αν ηταν φυσιολογικο,αλλα ηταν και σκοτεινα.
Η αυριανη μερα θα ειναι πολυ δυσκολη...
Του παω και τα cartiridge fork την Δευτερα, τα fairings,και τα riser plates, και αν ολα πανε κατ'ευχην την Τριτη θα γινει της πουτανας....:smokin:

Υ.Γ Δεν περιμενα οτι το πραγμα θα δουλευε..
Υ.Γ2 Αν δουλευει βεβαια....:lol:




αντε ρε Κρουκη....Μπραβο!!!
:beer: :beer: :beer:

να δουμε τωρα αν θα κανεις τις απειλες σου πραξη...
:lol: :lol: :lol:

gcrook
06/10/2007, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal


να δουμε τωρα αν θα κανεις τις απειλες σου πραξη...
:lol: :lol: :lol:

Απειλες...
Εγω δεν απειλω...
Πραττω......:smokin:


















(απο κατω ολοι)

ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:look: :look: :uplate: :uplate: :look: :look:
:rotflmao:

kostom
07/10/2007, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Και κοντεψα να κολλησω την γλωσσα στην βιτρινα οταν ειδα το μοντερ μονταρισμενο πανω στο μηχανακι, με το ψυγειο λαδιου, τις εξατμισεις μονταρισμενες, το ρεζερβουαρ,ολα πανω,...ηταν ετοιμο για βολτα.


Ρε κοίτα να δείς τι βλέπει ο κόσμος σήμερις....:rotflmao: :rotflmao:

gcrook
07/10/2007, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Ρε κοίτα να δείς τι βλέπει ο κόσμος σήμερις....:rotflmao: :rotflmao:

Κοιτα να δεις αυτο που φορουσα πριν ηταν μοτερ...
Αυτο που προεκυψε τωρα απο την μεταμοσχευση ειναι πραγματι μοντερ:rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

catmaster
07/10/2007, 00:10
Επιτέλους ....



Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Υ.Γ Δεν περιμενα οτι το πραγμα θα δουλευε..


Ούτε και εγώ ..... :smokin:

:lol: :lol: :lol: :lol:


Απ' ότι καταλάβατε ........ από Τρίτη Καλοπούλα τέλος... κλειδώστε τα γυναικόπαιδα και αμπαρωθείτε...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


107661

div400
07/10/2007, 07:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster

Απ' ότι καταλάβατε ........ από Τρίτη Καλοπούλα τέλος... κλειδώστε τα γυναικόπαιδα και αμπαρωθείτε... :rotflmao:


ναι και θα αρχίσει τα ποστ τεταρτες 13,30 το μεσημερι ''Καφες στην Μακρακωμη ΤΩΡΑ'' ή ''Λουκουμαδες με μελι και παγωτο στα Καμμενα Βουρλα ΤΩΡΑ'' πεμπτες πρωι στις 8,00


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

την βλεπω την δουλεια εγω...:mad:


αντε μπραβο βρε γιωργη, αντε με το καλο να ξαναματακαβαλησεις την σβουρα σου!

THE SWORD IS SHARP ONCE AGAIN!!!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
07/10/2007, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
ναι και θα αρχίσει τα ποστ τεταρτες 13,30 το μεσημερι ''Καφες στην Μακρακωμη ΤΩΡΑ'' ή ''Λουκουμαδες με μελι και παγωτο στα Καμμενα Βουρλα ΤΩΡΑ'' πεμπτες πρωι στις 8,00


χαχαχαχαχαχαχ
τι μ@λακα εισαι??
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

Anritsu
07/10/2007, 14:35
Μπραβο σου ρε φίλος που το εφτιαξές ακομα και αν σου πήγε ο κούκος αηδόνι . Το χάρηκα σαν να ήτανε δικό μου . Λίγοι μείναμε που εκτιμάμε τέτοια μηχανάκια .

Αντε να μαζευτούμε και καμιά Καλοπούλα να τα πούμε και από κοντά
:wave2:

gcrook
07/10/2007, 21:40
Ακομα δεν το πηρα ρε παιδες μην με ξεσηκωνετε:D
Μητσο νομιζω οτι πρεπει να ανεβουμε εκεινα τα σκαλια στον Προυσσο:lol:
Anritsu για τετοια δουλεια που εγινε σε πληροφορω οτι τα λεφτα αξιζαν με το παραπανω,αλλωστε δεν πηγε και τοσο πολυ:wave2:

KaTaNaS
07/10/2007, 21:49
αντε με το καλο ρε φιλε :wave2:

Aggelos_SV
07/10/2007, 23:21
:a25: :a2: :a25: :a2: :a25: :a2: :a25: :a2:

Υ.Γ.Αυτά τα σκαλιά του Προυσού θέλω να τ'ανέβω κι εγώ.Στην ανάγκη ντύνομαι και νυφούλα :lol: :lol: :lol:

Tropeas
08/10/2007, 06:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV

Υ.Γ.Αυτά τα σκαλιά του Προυσού θέλω να τ'ανέβω κι εγώ.Στην ανάγκη ντύνομαι και νυφούλα :lol: :lol: :lol:
μην λες μεγάλα λόγια.... :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl: :bawl:

div400
08/10/2007, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ακομα δεν το πηρα ρε παιδες μην με ξεσηκωνετε:D
Μητσο νομιζω οτι πρεπει να ανεβουμε εκεινα τα σκαλια στον Προυσσο:lol:
Anritsu για τετοια δουλεια που εγινε σε πληροφορω οτι τα λεφτα αξιζαν με το παραπανω,αλλωστε δεν πηγε και τοσο πολυ:wave2:

:a10: :a013:

πες το και εγινε μωρο μου :a49:

gcrook
08/10/2007, 11:22
Το μηχανακι ειναι σχεδον ετοιμο,αρκει να λυθει το θεμα που προεκυψε με τα καρμπς τα οποια παρ'οτι καθαριστηκαν,παρουσιαζεται μια δυσλειτουργια στο ολο κυκλωμα λογω της ακινησιας..
-Γιατι ρε μαστορα τι επαθε; ...(ειπα να μην τον ξεκινησω με τεχνικες ορολογιες και τον κομπλαρω πρωινιατικα)
-Τι να'παθε;Βγαλαμε μισο λιτρο νερο απο το ρεζερβουαρ,και μολις αδειασε πεταχτηκε ενα χερι απο μεσα και πηγε να με αρπαξει...
-Ειδες ποσο το προσεχα;
-Εδω με κοιταξε με ενα υφος που με εκανε να καταλαβω οτι ηταν ωρα να την κανω...

Οι φωτο βγηκαν κουνημενες, διοτι οταν ο μηχανικος ειναι ολο το πρωι πανω απο τα καρμπς,και εσυ του πετας ολα χαρα, "Α ωραια ωρα να βγαλω και μια φωτο!" ,σε κοιταει με ενα υφος που μονο οι αυτος μπορει....
Χεστηκα πανω μου, και στην πρωτη ευκαιρια που πηγε να αρπαξει ενα εργαλειο, (που μπορει να μην προοριζοταν για το μηχανακι) ,την εκανα με ερπινγκ προς την εξοδο.:lol:


107850

project.breeze
08/10/2007, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Το μηχανακι ειναι σχεδον ετοιμο,αρκει να λυθει το θεμα που προεκυψε με τα καρμπς τα οποια παρ'οτι καθαριστηκαν,παρουσιαζεται μια δυσλειτουργια στο ολο κυκλωμα λογω της ακινησιας..
-Γιατι ρε μαστορα τι επαθε; ...(ειπα να μην τον ξεκινησω με τεχνικες ορολογιες και τον κομπλαρω πρωινιατικα)
-Τι να'παθε;Βγαλαμε μισο λιτρο νερο απο το ρεζερβουαρ,και μολις αδειασε πεταχτηκε ενα χερι απο μεσα και πηγε να με αρπαξει...
-Ειδες ποσο το προσεχα;
-Εδω με κοιταξε με ενα υφος που με εκανε να καταλαβω οτι ηταν ωρα να την κανω...

Οι φωτο βγηκαν κουνημενες, διοτι οταν ο μηχανικος ειναι ολο το πρωι πανω απο τα καρμπς,και εσυ του πετας ολα χαρα, "Α ωραια ωρα να βγαλω και μια φωτο!" ,σε κοιταει με ενα υφος που μονο οι αυτος μπορει....
Χεστηκα πανω μου, και στην πρωτη ευκαιρια που πηγε να αρπαξει ενα εργαλειο, (που μπορει να μην προοριζοταν για το μηχανακι) ,την εκανα με ερπινγκ προς την εξοδο.:lol:





Δηλαδή βαδίζουμε ολοταχώς προς την ολοκλήρωση ε;:beer: :beer: