PDA

View Full Version : Αυτο πρεπει να το δειτε...Οσοι δεν το εχετε δει...



edmarios
27/09/2007, 10:20
http://www.youtube.com/watch?v=_a2H2Q8r_b0

Και θελω να μου λυσετε μια απορια?
ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΟΣ????
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ?

Vourkoufales
27/09/2007, 10:44
Το Σχολείο! . . .

vangelis 64
27/09/2007, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vourkoufales
Το Σχολείο! . . . Και οι γονείς.Το θέμα είναι πώς μπορείς να πείσεις γονείς και καθηγητές να κοιτάξουν λίγο παραπέρα από την πάρτη τους.:(

Vourkoufales
27/09/2007, 11:12
Κάνοντας αυστηρότερα κάποια μέτρα (δεν εννοώ χρηματικά) και προσθέτοντας στο σχολείο μαθήματα οδικής ασφάλειας!

Στην Ιταλία για παράδειγμα το δίπλωμα τον 50cc για μοτοσικλέτα το παίρνεις στο σχολείο! παρακολουθώντας μαθήματα όλη τη χρονιά κ δίνοντας εξετάσεις στο τέλος μαζί με τα υπόλοιπα μαθήματα!

Στην Ελλαδάρα το βγάζεις στο πλησιέστερο αστυνομικό τμήμα! χωρίς καν να παρακολουθήσεις κάποια μαθήματα και να εξασκηθείς πάνω στη μοτοσικλέτα!

Δδλ σε αναγκάζει το ίδιο το κράτος να παρανομείς για να μάθεις να οδηγείς! αλλιώς πως θα μάθεις νόμιμα (χωρίς εκπαιδευτικό όχημα)?

edmarios
27/09/2007, 11:43
Τωρα πραγματικα πιστευετε οτι μπορει ποτε σε αυτην την χωρα να μπει μαθημα στο σχολειο σχετικα με οδηγηση κτλ κτλ οπως στην Ιταλια???
Αυτο πρεπει να μπει στα ανεκδοτα.... Μονο για ανεκδοτω κανει!!!!:)

Vourkoufales
27/09/2007, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
Τωρα πραγματικα πιστευετε οτι μπορει ποτε σε αυτην την χωρα να μπει μαθημα στο σχολειο σχετικα με οδηγηση κτλ κτλ οπως στην Ιταλια???


Όχι!

edmarios
27/09/2007, 12:18
Και για πες μου ποσο θασυνεχιστει αυτο το πραγμα????
το βιντεο το ειδες ολο?? Δεν ειδες ποσους χιλιαδες ηλικιας απο 18-44 χανουμε καθε χρονο???
Αυτοι που ειναι υπευθυνη θα επρεπε να ντρεπονται....

Maira
27/09/2007, 12:22
Αυτό θα συνεχιστεί όσο κοιτάει ο καθένας την πάρτη του!!!



Όσο απλά μας νοιάζει πώς να φτάσουμε εμείς γρηγορότερα χωρίς να υπολογίζουμε τίποτα!!! Μπήκε ο χρόνος στη ζωή μας και μας έκανε π...να!!!! Ας φτάσεις και 5 λεπτά αργότερα, αν είναι να δώσεις προτεραιότητα σε διάβαση πεζών χωρίς σηματοδότη!!! Γιατί και η γιαγιάκα πρέπει να περάσει απέναντι!!!1

:wave2:

Vourkoufales
27/09/2007, 12:25
Στην Ελλάδα στον αιώνα τον άπαντα! :(

γι αυτό στο δρόμο χρειάζεται προσοχή! κ όπως λέει μια παροιμία "Μακρια απ τον κώλο σου κ ας είν' κ ένα δάχτυλο!"

όταν οδηγείς πρέπει να είσαι συγκεντρωμένος σ αυτο που κάνεις και να μην σου αποσπά την προσοχή τπτ (πράγμα δύσκολο)


Κ Ρ Α Τ Α Τ Ε Α Π Ο Σ Τ Α Σ Ε Ι Σ :wave2:

edmarios
27/09/2007, 12:30
Οι νεοι νομοι και τα υποτιθεμενα μπλοκα που ειναι??? Ηταν για τις πρωτες 10 μερες?
Τους βλεπω ολους στον δρομο με ενα κινητο στο χερι και βγαζουν φλας αριστερα και πανε δεξια....
Που ειναι ενας τροχονομος εκει να τους πατησει κατω????
Δεν λεω και εγω οταν οδηγαω αυτοκινητο μιλαω καποιες φορες στο κινητο αλλα πηγαινω δεξια και σιγα ουτοσωστε να μην ενοχλω κανεναν... Γιατι να μην το κανουν και οι αλλοι αυτο???
Αλλα φταιμε και εμεις που τους ψηφιζουμε...

Ζεύκας
27/09/2007, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vourkoufales
Κάνοντας αυστηρότερα κάποια μέτρα (δεν εννοώ χρηματικά) και προσθέτοντας στο σχολείο μαθήματα οδικής ασφάλειας!

Στην Ιταλία για παράδειγμα το δίπλωμα τον 50cc για μοτοσικλέτα το παίρνεις στο σχολείο! παρακολουθώντας μαθήματα όλη τη χρονιά κ δίνοντας εξετάσεις στο τέλος μαζί με τα υπόλοιπα μαθήματα!

Στην Ελλαδάρα το βγάζεις στο πλησιέστερο αστυνομικό τμήμα! χωρίς καν να παρακολουθήσεις κάποια μαθήματα και να εξασκηθείς πάνω στη μοτοσικλέτα!

Δδλ σε αναγκάζει το ίδιο το κράτος να παρανομείς για να μάθεις να οδηγείς! αλλιώς πως θα μάθεις νόμιμα (χωρίς εκπαιδευτικό όχημα)?

so what?

πιστεύεις ότι οι Ιταλοί με τα σκουτεράκια έχουν καλύτερη παιδεία από τους αντίστοιχους Έλληνες?

S705
27/09/2007, 14:29
Προσωπικά έχω εφαρμόσει την έξεις ταχτική.
Βλέπω κάποιων να παίρνει με κόκκινο , να μην βγάζει φλας , να κάνει την οποιαδήποτε παρανόμια? των κράζω όσο μπορώ πιο πολύ . Και ας γίνομαι ο μαλακας . τουλάχιστον δεν θα πάρω ποτέ κανέναν στο λαιμό μου.
Που θα πάνε , από το πολύ κράξιμο κάποιοι θα βάλουν μυαλό , κάποιοι θα σκεφτούν το κίνδυνο της παράβασης τους .
Ακόμα και μπάτσο έχω κράξει. Ναι ναι.
Δέκα παίζει μπάτσοι σταμάτησαν έμενα και τον φίλο μου P70 και τους έκραζα γιατί στο φανάρι στα δέκα μετρά το πέρναγαν όλοι με κόκκινο.
Φυσικά δεν έκαναν την παραμικρή κίνηση ………..τσογλανια μπάτσοι

Vourkoufales
27/09/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
so what?

πιστεύεις ότι οι Ιταλοί με τα σκουτεράκια έχουν καλύτερη παιδεία από τους αντίστοιχους Έλληνες?

Ναι!

Δεν είδα ούτε έναν Ιταλό ξεκράνοτο, ούτε έναν να πάει ανάποδα, να μηλάει στο τηλέφωνο την ώρα που οδηγάει, να κρατάει το δίσκο με τους καφέδες (το έχω δει στην Πειραιώς με kazeR και έκανε κ σφήνες ανάμεσα απ τα αυτοκίνητα! )

arxaios
27/09/2007, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Και οι γονείς.Το θέμα είναι πώς μπορείς να πείσεις γονείς και καθηγητές να κοιτάξουν λίγο παραπέρα από την πάρτη τους.:(
Οι περισσότεροι καθηγητές είναι ιδιαίτερα ευαίσθητοι σε αυτά τα θέματα .......... ΑΛΛΑ, τι μπορείς να πεις στον γονιό που θεωρεί μαγκιά το να οδηγεί το βλαστάρι του από τα 13, φυσικά χωρίς δίπλομα, άδεια κυκλοφορίας και ασφάλιση ;;;;;;
Πίστεψέ με έχουμε βαρεθεί να βλέπουμε μαθητές μας στην εντατική ή με πατερίτσες ή ........
Για να μην σου πω και το σε πόσες σκοπέλους (γραφειοκρατικές και καρεκλοκενταυρικές) προσκρούει η προσπάθεια του να διοργανώσουμε κάτι αντίστοιχο με αυτό που πας να ξεκινήσεις στον Πόρο (ενημέρωση στα σχολεία), που το προσπαθώ 2 χρόνια τώρα ............ :mad: :mad:

Ζεύκας
27/09/2007, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vourkoufales
Ναι!

Δεν είδα ούτε έναν Ιταλό ξεκράνοτο, ούτε έναν να πάει ανάποδα, να μηλάει στο τηλέφωνο την ώρα που οδηγάει, να κρατάει το δίσκο με τους καφέδες (το έχω δει στην Πειραιώς με kazeR και έκανε κ σφήνες ανάμεσα απ τα αυτοκίνητα! )

οκ.

προσωπικά στην Ιταλία δεν έχω πάει άρα δεν έχω άποψη εξ εμπειρίας.

Πολλοί όμως φίλοι και γνωστοί που έχουν πάει μου έχουν πεί τα χειρότερα για τα διαόλια τα σκουτεράκια που χώνονται παντού! Ειδικά στη νότιο Ιταλία...

Vourkoufales
27/09/2007, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
οκ.

προσωπικά στην Ιταλία δεν έχω πάει άρα δεν έχω άποψη εξ εμπειρίας.

Πολλοί όμως φίλοι και γνωστοί που έχουν πάει μου έχουν πεί τα χειρότερα για τα διαόλια τα σκουτεράκια που χώνονται παντού! Ειδικά στη νότιο Ιταλία...


οι Ιταλοί κανουν πολύ επιθετική οδήγηση αλλά τηρούν τον κοκ (τουλάχιστον στις πόλεις που πήγα εγώ!) μού ηταν αρκετά δύσκολο να οδηγήσω λόγο ελληνικής νοοτροπίας φαντάσου στενάκια σαν τις Καλλιθέας τα περναγαν με 50-60χλμ κ σταμάταγαν μόνο όπου υπήρχε στοπ! τσέκαραν κ πάλι τάπα!

και εκει που νομίζεις οτι πας ζω - πεθαίνω σε κλειστο επαρχιακό κομμάτι σε περνάει απ το πουθενά ενα σκούτερ κ εξαφανίζεται!


ΥΓ: Πρώτη φορά είδα σε σκούτερ τερματισμένα λάστιχα! :eyepop:

afrotwin
27/09/2007, 15:41
re sis afiste tis karameles ke skeftite ligo sovara

kitate pote se ti asfalto odigate?
kserete ti ine i prosfisi?
tin nio8ete pote stin mixanes sas?

ego as poume opou vro strofi me kalo dromo me osa ke na mpo den pa8eno tipota ke malakia pou exo kani den skoto8ika
an den ixe prosfisi glistrage ke lipa 8a imoun arxegkelos

diladi simantiko meros tis asfalias ine ke afto
dromoi sosti na min limnazoun nera na min exoun lakouves na min exoun sa8ra odostromata ke na ine se kali katastasi na exi kratimata to oxima
ena megalo pososto oximaton eftase sto atixima logo tis aniparktis prosfisis

meta ine ta gelia oria texititas stous dromous alo provlima

ke meta ine to 8ema tis kali piotitas ton oximaton


distixos i elines exoun lefta isa isa gia na agorasoun ena oxima ke den exoun lefta gia tipota alo
oute lastixa mporoun na alaksoun oute kali sintirisi sto oxima mporoun na kanoun
ine ke aftoi ena pososto

to 8ema tis pedias poli kirio

o ka8e enas 8eli ton dromo gia parti tou ke vlepi ta ala oximata os empodia ston dromo tou


ine ki ala pola zitimata ala to oti emis den odigame ala akrovatoume se aftous tous dromous ine ena sovaro zitima

675
27/09/2007, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από edmarios
http://www.youtube.com/watch?v=_a2H2Q8r_b0

Και θελω να μου λυσετε μια απορια?
ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΟΣ????
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ?

ειναι πολυ απαισιοδοξο αυτο π θα πω αλλα πιστευω πως ποτε δεν θα διορθωθει αυτο το χαος...

ο μονος τροπος που μπορω να σκεφθω για να μειωθει ομως ειναι ενα στρουμφακι της τροχαιας σε καθε δρομο και καλυτερα οδικα δικτυα...

αν δεν αστυνομευσεις τη καγκουρια δεν κανεις τπτ...:rolleyes:

:wave2:

AFTER
27/09/2007, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin


distixos i elines exoun lefta isa isa gia na agorasoun ena oxima ke den exoun lefta gia tipota alo
oute lastixa mporoun na alaksoun oute kali sintirisi sto oxima mporoun na kanoun
ine ke aftoi ena pososto



Προχθες ειδα Audi TT με ελαστικα απο carefour
Τον πλησιασα στο φαναρι και ειπα ''συγνωμη αυτα τα ελαστικα, κρατανε?''
-Δεν ξερω, η γυναικα μου τα εβαλε καπου φτηνα

Ε λοιπον τι περιμενουμε

Παντως το θεμα ειναι Π-Α-Ι-Δ-Ε-Ι-Α

Εχω ξαναπει, θα περασουν πολλα χρονια για να ξεβρωμισουμε σαν λαος, αλλα δυστυχως τελευταια βλεπω οτι βρωμιζουμε περισσοτερο

adam_tsouk
27/09/2007, 17:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Προχθες ειδα Audi TT με ελαστικα απο carefour



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


γαματοι!

675
27/09/2007, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
-Δεν ξερω, η γυναικα μου τα εβαλε καπου φτηνα



και το tt καπου φθηνα θα πρεπει να το αγορασαν.. :a31:

devil's animal
27/09/2007, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
re sis afiste tis karameles ke skeftite ligo sovara

kitate pote se ti asfalto odigate?
kserete ti ine i prosfisi?
tin nio8ete pote stin mixanes sas?

ego as poume opou vro strofi me kalo dromo me osa ke na mpo den pa8eno tipota ke malakia pou exo kani den skoto8ika
an den ixe prosfisi glistrage ke lipa 8a imoun arxegkelos

diladi simantiko meros tis asfalias ine ke afto
dromoi sosti na min limnazoun nera na min exoun lakouves na min exoun sa8ra odostromata ke na ine se kali katastasi na exi kratimata to oxima
ena megalo pososto oximaton eftase sto atixima logo tis aniparktis prosfisis

meta ine ta gelia oria texititas stous dromous alo provlima

ke meta ine to 8ema tis kali piotitas ton oximaton


distixos i elines exoun lefta isa isa gia na agorasoun ena oxima ke den exoun lefta gia tipota alo
oute lastixa mporoun na alaksoun oute kali sintirisi sto oxima mporoun na kanoun
ine ke aftoi ena pososto

to 8ema tis pedias poli kirio

o ka8e enas 8eli ton dromo gia parti tou ke vlepi ta ala oximata os empodia ston dromo tou


ine ki ala pola zitimata ala to oti emis den odigame ala akrovatoume se aftous tous dromous ine ena sovaro zitima

ολα παιζουν τον ρολο τους...
εγω απλα πιστευω οτι ειμαστε γυρω στα 50 χρονια πισω απ'τις χωρες με οδικη παιδεια!
:wave2:

siakattackj
27/09/2007, 19:47
πιστεύω πως το βίντεο είναι αρκετά βλακώδες όσο και ρομαντικό.........


Άιντε μωρέ με τις μαλακίες.......:mad: :mad:


Φταίει ο νεοέλληνας και τα παπάρια μου κουνιούνται......


Ας βάλει το κωλοκράτος ένα κωλομάθημα κωλοκυκλοφοριακής κωλοαγωγής στα κωλοσχολία και ας φτιάξει κανέναν σωστό κωλοδρόμο και μετά τα ξαναλέμε.....


όλα στον κώκορα (νεοέλληνα) τα φορτώσαμε.....


!!!!ΑΜΑΝ ΠΟΙΑ!!!!

edmarios
28/09/2007, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από siakattackj
πιστεύω πως το βίντεο είναι αρκετά βλακώδες όσο και ρομαντικό.........


Άιντε μωρέ με τις μαλακίες.......:mad: :mad:


Φταίει ο νεοέλληνας και τα παπάρια μου κουνιούνται......


Ας βάλει το κωλοκράτος ένα κωλομάθημα κωλοκυκλοφοριακής κωλοαγωγής στα κωλοσχολία και ας φτιάξει κανέναν σωστό κωλοδρόμο και μετά τα ξαναλέμε.....


όλα στον κώκορα (νεοέλληνα) τα φορτώσαμε.....


!!!!ΑΜΑΝ ΠΟΙΑ!!!!


Ενταξει φιλαρακι εγω θα συμφωνησω μαζι σου πιστευεις ομως οτι με ενα κωλομαθημα θα φτιαξουν τα πραγματα????
Καποτε ελεγαν να ψηφισουν νομο ο οποιος θα επιτρεπει σε 16 χρονων παιδι να βγαλει διπλωμα αυτοκινητου.... Ξερεις γιατι? Για να δικαιολογουν τα ατυχηματα που γινονται.... Οποτε απο το κρατος μην περιμενεις ποτε και τιποτα!!!Εσυ με την μηχανη σου δεν εχεισ τρεξει ποτε μεσα στην αθηνα??? Φιλικα παντα ετσι!!!

ktm640lc4
28/09/2007, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vourkoufales
Ναι!

Δεν είδα ούτε έναν Ιταλό ξεκράνοτο, ούτε έναν να πάει ανάποδα, να μηλάει στο τηλέφωνο την ώρα που οδηγάει, να κρατάει το δίσκο με τους καφέδες (το έχω δει στην Πειραιώς με kazeR και έκανε κ σφήνες ανάμεσα απ τα αυτοκίνητα! )

Παντως τα 3 χρονια που εκανα στο BARI δεν ειδα καμια διαφορα. Οι μισοι ιταλοι ηταν ξεκρανοτοι.

Una fatsa una ratsa;;;;; Ποιος ξερει.

Επειδη εγραψες για ιταλια ποσταρα.