PDA

View Full Version : Το ονειρο απο εναν νεο μοτοσυκλετιστη....



simitis
27/09/2007, 10:26
Περασαν 2+ χρονια απο αυτο το ποστ
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=8276

Και θυμαμαι τον ευατο μου ποσο πορωμενος ημουν με τις μηχανες και πως και πως περιμενα να
βγαλω το διπλωμα....
Εκατσα δουλεψα για 2 φορα σε μια τεραστια αποθηκη πολυεθνικης το καλοκαιρι και πετυχα με την 2 φορα να περασω σε μια σχολη που ηθελα
Το διπλωμα βγηκε την αλλη χρονια (αρχες καλοκαιριου 06)και λεφτα υπηρχαν ελαχιστα για αυτο που ηθελα..
Αρχισε το καλοκαιρι ξαναδουλεψα,μαζεψα τα λεφτα που ηθελα αλλα το ονειρο κοπηκε γρηγορα απο μη συγκαταθεση των γονεων... :(
Ετσι γεματος παραπονο περασε αλλος ενας χρονος και ηρθε αυτο το καλοκαιρι που μας περασε οπου δουλεψα barman σε μια καφετερια στην πολη οπου σπουδαζω(σερρες)και τα λεφτα ηταν ελαχιστα για αυτο που ηθελα και ετσι σκεφτομουν καμια virago μεταχειρισμενη....
ελα ομως που παλι τα ιδια ειχα με τους δικους μου αλλα τους ψιλοκαταφερα και μου υποσχεθηκαν να μου παρουν κατι αυτοι στυλ scooter :smilea: :smilea:
Και κοιταγα για κανενα beverly μεταχειρισμενο ωσπου εφτασε ο σεπτεμβριος και οι γονεις αλλαξαν γνωμη για αλλη μια φορα και εγω εμεινα μαλακας αφου χαλασα ποσα λεφτα απο αυτα που ειχα μαζεψει :bigcry:
Αλλα δεν το αφησα ετσι και εκατσα τους εξηγησα(δηλαδη τους επρηξα)να καταλαβουν το ονειρο μου
και τις επιθυμιες μου που εχω και εγω σαν νεος...και μετα απο τεραστιες διαμαχες(που δεν θελω να θυμαμαι)δεχτηκαν να μου το αγορασουν...
Και ετσι εδω και 4 μερες ειμαι ενας ευτιχισμενος κατοχος
PEUGEOT Geopolis 250cc και ειναι μουρλια :D :D

http://www.imagehosting.com/show.php/1186252_036.jpg.html

Επιτελους μετα απο ποσο καιρο μπορω να νιωσω(εστω και με το απλο scooter) και εγω λιγο μηχανοβιος...λιγο αναβατης...λιγο ταξιδιαρης...λιγο σαν καποια ατομα μεσα απο το φορουμ που τους αρεσει να νιωθουν ελευθεροι πανω στην μηχανη τους και να χαιρονται μοναδικες στιγμες...

Υ.Γ. Ενα μεγαλω ευχαριστω στους γονεις μου που εστω και αργα με καταλαβαν και πιο πολυ καταλαβαν το ονειρο μου...

makis206
27/09/2007, 10:35
Καλοτάξιδο και πάντα όρθιοι να είστε !!

Καλές φεύγες σου εύχομαι και να κρατάς τον ίδιο ενθουσιασμό μέσα σου !!

:beer: :beer: :beer: :beer:

kaps
27/09/2007, 10:38
Καλώς τον και καλορίζικο...Αν θέλεις μπες και στο www.scooterclubhellas.gr :)

kachius
27/09/2007, 10:41
Καλές βόλτες
:wave2: :wave2: :wave2:

Κράνος - μπουφάν - μπότες ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ!!!!
:beer:

blackbusa
27/09/2007, 11:00
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Καλες βολτες και παντα προσοχη........

hidefnick
27/09/2007, 11:12
Καλοτάξιδος, και πάντα όρθιος.:wave2: :beer: :beer: :wave2:

Και δεν έχει σημασία τι καβαλάς αλλά το οτι καβαλάς.

road spirit
27/09/2007, 11:16
καλά και πολλά χλμ, και πάντα όρθιος. Υπομονή και θα ρθεί και το μεγαλύτερο μοτόρι!

αααα, και να σε πω:
Αρχικά δημιουργήθηκε από simitis
....στην πολη οπου σπουδαζω (σερρες) ... αμα φιλοξενείς σε λιγες μερες που θα ρθούμε πάνω, θα σου δοκω βολτα το δικο μου
:lol: :lol:

elias_21
27/09/2007, 11:20
Καλοτάξιδο αρχηγέεεε μου!!!! :beer: :beer: :D

Κοιτα να σε βλέπουν οι γονείς σου με τον απαραίτητο εξοπλισμό και οτι δεν κανεις μαλακίες επάνω στο μηχανακι γιατί αλλιώς θα τους πω να στο πάρουν και δεν θα έχει χαρτζιλίκι για 2 μήνες! :rotflmao:
Απλά για να έχουν το κεφάλι τους ήσυχο.......!


Virago ήθελες, ε?! Χαρλεά μου εσύ!
Αντε το επόμενο να είναι V-ROD! :beer:



:wave2:

dodos 900
27/09/2007, 11:20
Καλές και απροβλημάτιστες βόλτες!

:beer: :beer: :beer: :wave2:

SF
27/09/2007, 11:34
Mε γειά και πάντα όρθιος συνάδελφε! Και αν το βάλεις στόχο, σύντομα θα αποκτήσεις και μια μοτο...
:beer:

MikeG
27/09/2007, 11:36
Καλορίζικο φίλε. Να το χαρείς και σιγά σιγά θα πάρει και μια κανονική μοτό. Πάντα με κράνος και μπουφάν!

:beer: :beer: :wave2:

byron
27/09/2007, 11:41
Μεγειές μεγειές. Πολύ καλή επιλογή scooter έκανες. Ψάξε λίγο στο φόρουμ. Κάποια πόστ έχει γράψει ο kalesin για το geopolis.

Καλά και ασφαλή 1000μετρα.

:beer:

cartman
27/09/2007, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από simitis
Περασαν 2+ χρονια απο αυτο το ποστ
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=8276

Και θυμαμαι τον ευατο μου ποσο πορωμενος ημουν με τις μηχανες και πως και πως περιμενα να
βγαλω το διπλωμα....
Εκατσα δουλεψα για 2 φορα σε μια τεραστια αποθηκη πολυεθνικης το καλοκαιρι και πετυχα με την 2 φορα να περασω σε μια σχολη που ηθελα
Το διπλωμα βγηκε την αλλη χρονια (αρχες καλοκαιριου 06)και λεφτα υπηρχαν ελαχιστα για αυτο που ηθελα..
Αρχισε το καλοκαιρι ξαναδουλεψα,μαζεψα τα λεφτα που ηθελα αλλα το ονειρο κοπηκε γρηγορα απο μη συγκαταθεση των γονεων... :(
Ετσι γεματος παραπονο περασε αλλος ενας χρονος και ηρθε αυτο το καλοκαιρι που μας περασε οπου δουλεψα barman σε μια καφετερια στην πολη οπου σπουδαζω(σερρες)και τα λεφτα ηταν ελαχιστα για αυτο που ηθελα και ετσι σκεφτομουν καμια virago μεταχειρισμενη....
ελα ομως που παλι τα ιδια ειχα με τους δικους μου αλλα τους ψιλοκαταφερα και μου υποσχεθηκαν να μου παρουν κατι αυτοι στυλ scooter :smilea: :smilea:
Και κοιταγα για κανενα beverly μεταχειρισμενο ωσπου εφτασε ο σεπτεμβριος και οι γονεις αλλαξαν γνωμη για αλλη μια φορα και εγω εμεινα μαλακας αφου χαλασα ποσα λεφτα απο αυτα που ειχα μαζεψει :bigcry:
Αλλα δεν το αφησα ετσι και εκατσα τους εξηγησα(δηλαδη τους επρηξα)να καταλαβουν το ονειρο μου
και τις επιθυμιες μου που εχω και εγω σαν νεος...και μετα απο τεραστιες διαμαχες(που δεν θελω να θυμαμαι)δεχτηκαν να μου το αγορασουν...
Και ετσι εδω και 4 μερες ειμαι ενας ευτιχισμενος κατοχος
PEUGEOT Geopolis 250cc και ειναι μουρλια :D :D

http://www.imagehosting.com/show.php/1186252_036.jpg.html

Επιτελους μετα απο ποσο καιρο μπορω να νιωσω(εστω και με το απλο scooter) και εγω λιγο μηχανοβιος...λιγο αναβατης...λιγο ταξιδιαρης...λιγο σαν καποια ατομα μεσα απο το φορουμ που τους αρεσει να νιωθουν ελευθεροι πανω στην μηχανη τους και να χαιρονται μοναδικες στιγμες...

Υ.Γ. Ενα μεγαλω ευχαριστω στους γονεις μου που εστω και αργα με καταλαβαν και πιο πολυ καταλαβαν το ονειρο μου...

Καλωσόρισες φίλε!
Μπράβο σου που κράτησες το όνειρο σου ζωντανό και με δουλειά κατάφερες να το πραγματοποιήσεις!
Μπράβο σου που συζήτησες-εξήγησες στους γονείς σου τον πραγματικό λόγο που θέλεις μηχανή και δεν πήρες με το έτσι θέλω! Όπως ξέρεις για τους γονείς τα παιδιά τους είναι η ζωή τους οπότε καταλαβαίνουμε όλοι την αγωνία τους! Μόνο για αυτό για μένα είσαι μάγκας! :beer:
Μπράβο σου που ΔΕΝ έκανες πίσω όσο και αν ήταν αυτοί εναντίων, επειδή ναι τους καταλαβαίνουμε αλλά δεν θα στερηθούμε τα όνειρά μας για τις δικές τους ανασφάλειες!

Τώρα για να είσαι και εσύ οκ και με αυτούς αλλά προπάντων με σένα να φοράς ΠΑΝΤΑ εξοπλισμό και να είσαι προσεκτικός!!! Διάβασε περί αμυντικής οδήγησης και γενικότερα για θέματα ασφαλείας και θα είσαι μια χαρά!
Καλές βόλτες φίλε!! :beer: :beer:

vangelis 64
27/09/2007, 12:31
Καλώς ήρθες στο φόρουμ,καλορίζικο το μηχανάκι και καλές βόλτες.:beer: :beer: :beer: :wave2:

gcrook
27/09/2007, 12:34
Ωραιος:beer:

McGyver
27/09/2007, 12:35
Καλώς ήλθες, καλόβολτοι, καλοτάξιδοι και πάντα όρθιοι!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

AFROPANTELOS
27/09/2007, 13:55
Καλοταξιδος φιλε μου και παντα ορθιος.

Για τα κυβικα μην σε απασχολει καθολου γιατι δεν ειναι αυτα που χαρακτηριζουν καποιον μοτοσυκλετιστη αλλα η φιλοσοφια του και ο τροπος που χρησιμοποιει αυτο που εχει.

Ξερω και καλα μοτοσυκλετιστες με πολα κυβικα και το μεγαλυτερο ταξιδι που εκαναν ειναι μεχρι την καφετερια για να τους δουν οι αλλοι και να πουν πω πω πω τι εργελειο εχει αυτος και μετα στο σπιτι.

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Ζεύκας
27/09/2007, 14:15
Μπράβο ρε παλίκαρε! το γούσταρες και το πήρες και δούλεψες σκληρά γι'αυτό!

σε νιώθω όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα!

τσάκω κανα-δυό μπυρίτσες κ από μένα!

:beer: :beer:

:wave2:

agelos
27/09/2007, 15:29
μπραβο ρε παλικαρι :a18:

καλωσηρθες , καλοριζικος & παντα ορθιος !!!!!!!! :beer: :beer: :beer: :beer:

μας συγκινησες :wave2: :wave2:

jasondakar
27/09/2007, 16:12
ειμαι σιγουρος πως αν κοιταξεις πισω τις ημερες που δουλευες για τα λεφτα θα δεις οτι ολες αξιζαν μια μια.


καλες βολτες:beer:

adam_tsouk
27/09/2007, 16:15
μια χαρουλα φιλαρακι.

ολα σιγα σιγα γινονται (και γινονται και σωστα) :winka:


:beer: :beer:

:wave2:

div400
27/09/2007, 17:16
καλοριζικο, καλοταξιδο και παντα να εχεις ομορφα χιλιομετρα με ασφαλεια

:beer: :wave2: :beer: :wave2: :beer:

cityfly
27/09/2007, 17:23
καλοτάξιδο

:beer: :beer: :beer:

apav
27/09/2007, 17:25
Καλοτάξιδος! :beer: :wave2:

airamhag
27/09/2007, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από agelos
μπραβο ρε παλικαρι :a18:

καλωσηρθες , καλοριζικος & παντα ορθιος !!!!!!!! :beer: :beer: :beer: :beer:

μας συγκινησες :wave2: :wave2:


+1000

:smilea:
κ οπως ειπε κ ο gcook σ ωραιος:D

hercul
27/09/2007, 18:31
Ωραίος αδερφέ!!
Και γω περίμενα πολλά χρόνια να πάρω μηχανή και σε καταλαβαίνω!!!:wave2:

Καλοτάξιδο και πάντα όρθιος!! :beer: :beer: :beer:

AFTER
27/09/2007, 18:33
Oλα σγα σγα θα γινουν

Πρωτα εγινες πρωθυπουργος, ε κανε και λιγο υπομονη για κανα 1000αρι
:D

Black hornet
27/09/2007, 18:59
Μπράβο ρε φίλε που τα κατάφερες και ας πέρασες τόσα….. καλές διαδρομές με ασφάλεια και προστατευτικό εξοπλισμό πάνω από όλα

:beer:

tzimakos13
27/09/2007, 19:02
Καλοταξιδο,καλοριζικο,καλες βολτες και ΠΑΝΤΑ κρανος-μπουφαν..!!

Επισης,αφου σπουδαζεις στις Σερρες,σου προτεινω να καβαλησεις το scooter σου και να κανεις ενα tour στα πανεμορφα χωρια που ειναι γυρω πα'την πολη.Νεο Σουλι,Αγ.Πνευμα (φαε καταιφι παγωτο στην πλατεια,απλα ΦΟΒΕΡΟΟ),Χρυσο.Ωραια μερη και πολυ κοντα στην πολη...!!!


:beer:

kristallia
27/09/2007, 19:20
καλες βολτεσ παντα ορθιοσ. εμενα παλι ο πατερασ μου ο συχωρεμενος απο το πολυ ψιστηρη μου πηρε ενα μηχανακι piaggio με την υποσχεση οτι θα βγαλω διπλωμα και μετα θα το οδηγησω. αυτο το εκανε και καλα για να μπορεσω να βγαλω διπλωμα οσο γρηγοροτερα γινοταν. βεβαια το οδηγουσα μεχρι τον φουρνο και μετα πισω. το κακο ηταν οτι ογω οτι δεν καθομουν να διαβασω τα σηματα κοβομουν και το διπλωμα για αμαξι και μηχανη τα πηρα 4 μηνεσ μετα που εφυγε ο πατερασ μου. να φανταστεισ εδωσα σηματα και χειρογραφα και με το καινουριο συστημα με το κομπιουτερ!! εδωσα 4 φορεσ σηματα. αλλα εγω η μελαλη οδηγαρα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: την οδηγηση και στο αμαξι και στην μηχανη τα πηρα με την πρωτη και χωρισ λαδι :sun:

devil's animal
27/09/2007, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFROPANTELOS
Καλοταξιδος φιλε μου και παντα ορθιος.

Για τα κυβικα μην σε απασχολει καθολου γιατι δεν ειναι αυτα που χαρακτηριζουν καποιον μοτοσυκλετιστη αλλα η φιλοσοφια του και ο τροπος που χρησιμοποιει αυτο που εχει.

Ξερω και καλα μοτοσυκλετιστες με πολα κυβικα και το μεγαλυτερο ταξιδι που εκαναν ειναι μεχρι την καφετερια για να τους δουν οι αλλοι και να πουν πω πω πω τι εργελειο εχει αυτος και μετα στο σπιτι.

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


+1000000


παντα ορθιος!!!
:beer:

simitis
28/09/2007, 00:42
Ευχαριστω ολους για τα καλα λογια και για την στηριξη σας...
Και φυσικα παντως ξεκινησαν και τα μινι ταξιδακια :D :D :D :D
http://www.imagehosting.com/show.php/1188952_045.jpg.html
Εδω στη λιμνη Κερκινης με εναν φιλο(ttr250)...(ακομα δεν το στρωσαμε motard το καναμε :smilea: :smilea: )

gian_nykt
28/09/2007, 06:54
με γειές και καλά και ασφαλή χιλιόμετρα...


είχα ανέβει παλιότερα Σέρρες-Λίμνη Κερκίνη-Άνω Πορόϊα...πολύ ωραία μέρη και τρομερές διαδρομές!!!!

mourgakos
28/09/2007, 08:36
μπραβο ρε φιλε,καλα χιλιομετρα να εχεις .
οπως ειπαν και τα παιδια ,εξοπλισμο,και απο μενα μην κρατησεις τα μαμισια λαστιχα για
πολυ καιρο,βαλε μετα ενα σετ που να προσδιδει περισσοτερη ασφαλεια.
να σαι καλα!:wave2:

sotpag
28/09/2007, 08:50
:beer: :beer:

απλα απολαυσε τις βολτες σου με προσοχη

και αν το γουσταρεις θα πας και στα καλυτερα:wave2:

LsKostas
28/09/2007, 10:36
Μπραβο που ο χρονος δεν σβηνει τα ονειρα σου


Σου ευχομαι καλες εμπειριες με την μηχανη σου :beer:

jen
28/09/2007, 11:33
Μπράβο σου που δεν παράτησες τ' όνειρό σου στην λήθη της καθημερινότητας!! ;)
Καλοτάξιδο το μηχανάκι!!
Πάντα όρθιος και με τον ίδιο ενθουσιασμό!:beer:

zubitos
28/09/2007, 12:45
εισσσσσ' ωραιος ρε!!!!


καλορίζικο και καλές βόλτες!!!