PDA

View Full Version : ΚΡΑΝΟΣ Schuberth



SPYNIC
27/09/2007, 13:28
καλησπερα!
υπαρχει κανενας κατοχος S1 να μου πει αν την παλευει το καλοκαιρι με τη ζεστη?
μεσα στην πολη ομως οχι σε ταξιδι !
(πχ οταν σταματας στο φαναρι παθαινεις εγκεφαλικο ή όχι?)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Nefos
27/09/2007, 13:35
Καλησπέρα και καλωσόρισες.

Ο χρήστης lantz έχει το συγκεκριμένο κράνος....

:beer: :beer:

SPYNIC
27/09/2007, 13:44
thanks για το καλωσορισμα
μηπως κατα τυχη εχεις γυμνο μηχανακι να μου πεις γνωμη για κρανη που τυχον εχεις δοκιμασει
(θορυβο , σταθεροτητα κτλ)
μεχρι να βοηθησει και ο lantz που εχει εμπειρια στο συγκεκριμενο???
εχω μπλεξει δεν ξερω τι σκατα να αγορασω...

Nefos
27/09/2007, 13:46
Έπεσες στην περίπτωση τώρα...ένα scooter έχω...οπότε χλωμό να σε διαφωτίσω. Η SHOEI πάντως (τέτοιο έχω), δίνει silence kit (ή κάπως έτσι) δώρο μαζί με το κρανάκι που θα πάρεις.

SPYNIC
27/09/2007, 13:52
ναι το ξερω αλλα δεν μου αρεσει και πολυ το εσωτερικο του η ισως δεν μου καθεται καλα στο κεφαλι σε σχεση παντα με το s1 που γα..ει...
αλλα φοβαμαι οτι θα ειναι παρα παρα παρα πολυ ζεστο το καλοκαιρι...
αντε και εις ανωτερα οσον αφορα το δικυκλο...

Orfeus
27/09/2007, 14:32
πως μπορω να επικοινωνησω μαζι σου.Πμ δε δεχεσαι απο τι βλεπω...

Ζεύκας
27/09/2007, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Έπεσες στην περίπτωση τώρα...ένα scooter έχω...οπότε χλωμό να σε διαφωτίσω. Η SHOEI πάντως (τέτοιο έχω), δίνει silence kit (ή κάπως έτσι) δώρο μαζί με το κρανάκι που θα πάρεις.

δωρεάν? :confused:

SPYNIC
27/09/2007, 14:47
sorry που αργησα αλλα ειμαι δουλεια
δεν εχω ιδεα τι ειναι το πμ...

Orfeus
27/09/2007, 14:52
πμ -προσωπικα μηνυματα.Και γω δεν ξερω να σου πω πως να τα ενεργοποιησεις.Κατω απο το ποστ που κανω τωρα υπαρχει ενα κουμπι πμ.Πατα το και στειλε μου το mail σου....


Οσο για το silence whisper kit δε δινεται πουθενα δωρεαν γιατι απλα κανει 45 ε....

SPYNIC
27/09/2007, 14:52
ααα! μαλλον εννοεις προσωπικα μηνυματα!!!!
δεχομαι γιατι να μη δεχομαι?!!!
μαλλον εκανα καμια μαλακια στην εγγραφη...

McTalas
27/09/2007, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPYNIC
καλησπερα!
υπαρχει κανενας κατοχος S1 να μου πει αν την παλευει το καλοκαιρι με τη ζεστη?
μεσα στην πολη ομως οχι σε ταξιδι !
(πχ οταν σταματας στο φαναρι παθαινεις εγκεφαλικο ή όχι?)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Το S1 αλλα κσι το s2 δεν παλευονται το καλοκαιρι!Καλυτερα να εχεις ενα δευτερο σαν καλοκαιρινο ή εντος πολεως.Και στο ταξιδι κατακαλοκαιρο δεν ειναι και οτι καλυτερο.
:wave2:

Orfeus
27/09/2007, 14:57
To συγκεκριμενο κρανος τουλαχιστον σε ταξιδι μια χαρα αερισμο εχει με κατι αεραγωγους τεραστιους.Οσο για το καλοκαιρι ειναι οπως ολα τα κλειστα κρανη.Σε σταση ιδρωνεις και εν κινησει
δροσιζεσαι αναλογα με το ποσο πας...

SPYNIC
27/09/2007, 15:02
το εχεις δοκιμασει δηλαδη?
τοτε μηπως να επαιρνα το R1?
δεν με τρελαινει το εσωτερικο του (σε σχεση με το S1) , ασε που εχει και το ηλιθιο κουμπωμα αλλα εξωτερικα με ψηνει...

SPYNIC
27/09/2007, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
To συγκεκριμενο κρανος τουλαχιστον σε ταξιδι μια χαρα αερισμο εχει με κατι αεραγωγους τεραστιους.Οσο για το καλοκαιρι ειναι οπως ολα τα κλειστα κρανη.Σε σταση ιδρωνεις και εν κινησει
δροσιζεσαι αναλογα με το ποσο πας...

ναι αλλα εγω κυριως το θελω για μεσα στην πολη και το εσωτερικο του ενω ειναι το ποιο ποιοτικο που εχω δει μου φενεται οτι με 30+ βαθμους θα ειναι σαν φουρνος μικροκυμματων

SPYNIC
27/09/2007, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Το S1 αλλα κσι το s2 δεν παλευονται το καλοκαιρι!Καλυτερα να εχεις ενα δευτερο σαν καλοκαιρινο ή εντος πολεως.Και στο ταξιδι κατακαλοκαιρο δεν ειναι και οτι καλυτερο.
:wave2:

το εχεις δοκιμασει δηλαδη?
τοτε μηπως να επαιρνα το R1?
δεν με τρελαινει το εσωτερικο του (σε σχεση με το S1) , ασε που εχει και το ηλιθιο κουμπωμα αλλα εξωτερικα με ψηνει...

Orfeus
27/09/2007, 15:15
Εχεις πμ.Το R1 δε θα στο συνιστουσα μιας και δεν εχει υποσιαγωνο και ανεμοπαγιδα....

SPYNIC
27/09/2007, 16:33
καποιος που να εχει
schuberth R1
για εντυπωσεις?????

chris1980
27/09/2007, 16:53
εχω την εντυπωση οτι το scuberth r1 το εχει ο χρηστης Mcgyver...κανε λιγη υπομονη και μολις δει το θρεντ σου θα σου πει εντυπωσεις.


:beer:

SPYNIC
27/09/2007, 17:09
ok thanks
θα κανω υπομονη
μπορω να κανω κι αλλιως?...
:a4:
R1 ή S1 ?
R1 ή S1 ?
R1 ή S1 ?
R1 ή S1 ?
R1 ή S1 ?
R1 ή S1 ?
:a21:

Nefos
28/09/2007, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
πμ -προσωπικα μηνυματα.Και γω δεν ξερω να σου πω πως να τα ενεργοποιησεις.Κατω απο το ποστ που κανω τωρα υπαρχει ενα κουμπι πμ.Πατα το και στειλε μου το mail σου....


Οσο για το silence whisper kit δε δινεται πουθενα δωρεαν γιατι απλα κανει 45 ε....

Εμένα ρε παιδιά ήταν μέσα στο κουτί του κράνους και μου είπαν ότι είναι δώρο, όπως και η φιμέ ζελατίνα...αχα αχα...:smokin:

Ζεύκας
28/09/2007, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Εμένα ρε παιδιά ήταν μέσα στο κουτί του κράνους και μου είπαν ότι είναι δώρο, όπως και η φιμέ ζελατίνα...αχα αχα...:smokin:

για λέγε,για λέγε...

XR-1000? πόσο κ από που? :D

Ζεύκας
28/09/2007, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
Οσο για το silence whisper kit δε δινεται πουθενα δωρεαν γιατι απλα κανει 45 ε....

καλά ρε συ πρίν δεν έλεγες ότι το δίνει η εταιρία δωρεάν?

Nefos
28/09/2007, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
για λέγε,για λέγε...

XR-1000? πόσο κ από που? :D

Multitec..4 katostarika
motodikappa

Orfeus
28/09/2007, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
καλά ρε συ πρίν δεν έλεγες ότι το δίνει η εταιρία δωρεάν?


κοιτα καλυτερα φιλε μου...:nono:

Orfeus
28/09/2007, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Multitec..4 katostarika
motodikappa

το συγκεκριμενο κρανος επειδη ειναι ανοιγομενο χλωμο μου φαινεται να παιρνει αυτη τη λωριδα περιμετρικα...

Ζεύκας
28/09/2007, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
κοιτα καλυτερα φιλε μου...:nono:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
Η SHOEI πάντως (τέτοιο έχω), δίνει silence kit (ή κάπως έτσι) δώρο μαζί με το κρανάκι που θα πάρεις.


κ λέγεται whisper kit...

μήπως εννοείς κάτι άλλο? η έχω καταλάβει κάτι λάθος? :confused:

Orfeus
28/09/2007, 15:21
Οταν κανεις Quote δες αρχικα ποιος το λεει και τι εμφανιζει!
Το δευτερο Quote που εχεις κανει το εχει πει ο χρηστης Nefos και σου εμφανισε εμενα.Επισης εχω πληρη επιγνωση οτι λεγεται whisper kit γιατι το θεμα αθορυβο Ιntegral κρανος το ψαχνω πολυυυυ καιρο......

niewbe
28/09/2007, 16:02
Έχω το S1. Ποιο πριν είχα το XR-1000. Μπορώ να πω ότι είναι αρκετά ποιο αθόρυβο (το S1) και δεν είναι δα και τόσο πιο ζεστό. Αυτό που με χαλάει μόνο είναι η ζελατίνα που έχει τρελές αντανακλάσεις. 3 μήνες και ακόμα δε μπορώ να τη συνηθίσω. Το πήρα κόκκινο από το fc-moto γύρω στα ~410

SPYNIC
28/09/2007, 16:09
την παλεψες δηλαδη με τη ζέστη καλοκαιρι plus(κινηση , καυσωνα κτλ)???

επισης μια απορια:

το προστατευτικο για τον αερα που εχει απο κατω αφαιρουνται ή ειναι μονιμα?

ευχαριστημενος γενικα?
(εκτος των ανακλασεων...)

SPYNIC
28/09/2007, 16:14
orfeus μηπως μαθαμε τιποτα???

niewbe
28/09/2007, 16:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPYNIC
την παλεψες δηλαδη με τη ζέστη καλοκαιρι plus(κινηση , καυσωνα κτλ)???

επισης μια απορια:

το προστατευτικο για τον αερα που εχει απο κατω αφαιρουνται ή ειναι μονιμα?

ευχαριστημενος γενικα?
(εκτος των ανακλασεων...)
Αυτό τώρα έχει να κάνει με τον άνθρωπο. Όπως είπα εγώ την παλεύω άλλα το 1000άρι ήταν ΣΑΦΩΣ πιο άνετο το καλοκαίρι. Από την άλλη κάνε μια βόλτα με το S1 με 120+ χιλιόμετρα και μετά με οποιοδήποτε άλλο. Θα καταλάβεις τρελή διαφορά.
Τα προστατευτικά από κάτω μου φαίνεται ότι δεν αφαιρούνται. Δεν έχω δοκιμάσει κι όλας. Όπου ναναι θα φάει και το πλύσιμο του οπότε θα το ψαξω καλύτερα.

Orfeus
28/09/2007, 17:25
Ακομη δεν εχουν μπει τα παιδια μεσα...Τιμες που εχουμε απο εξω παει στα 385 και απο Ελλαδα 425...

gsf650
28/09/2007, 22:00
ΕΧΩ ΤΟ S1 ΠΕΡΙΠΟΥ 3ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΟ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΝΑ ΣΕ ΔΡΟΣΙΖΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ . ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΙΔΙΩΣ ΣΕ ΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΖΕΛΑΤΙΝΑ

Ζεύκας
29/09/2007, 01:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Orfeus
Οταν κανεις Quote δες αρχικα ποιος το λεει και τι εμφανιζει!
Το δευτερο Quote που εχεις κανει το εχει πει ο χρηστης Nefos και σου εμφανισε εμενα.Επισης εχω πληρη επιγνωση οτι λεγεται whisper kit γιατι το θεμα αθορυβο Ιntegral κρανος το ψαχνω πολυυυυ καιρο......

φίλε μου έχεις δίκιο άλλος τα είπε σε άλλον τα έριξα! :lol: :a24:

βάλε κανά άβαταρ για να σε ξεχωρίζω πιο εύκολα! ;)

:beer:

Ai8erovamon
11/10/2007, 10:53
Γειά σας παιδιά και καλως σας βρήκα, πρόκειται να αγοράσω to schuberth s1, έχω ρωτήσει σε 2-3 και μου είπαν 520? :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eyepop: :dizzy:
1-2 Μου είπαν στα 420 και είδα και το fc-moto που είναι στα 350 παρακαλω!
Και το ερώτημά μου είναι το εξής αυτό το "UPS" το βλέπω σαν μέθοδο αποστολής, UPS εγώ ήξερα κάτι συσκευές που προστατεύουν τους υπολογιστές απο διακοπές ρεύματος και μερικά απο αυτά απο ανωμαλίες τάσης :rolleyes:


Μπορεί κάποιος να πει τι ακριβώς γίνεται με το UPS χρόνους, αξιοπιστία και τρόπο πληρωμής; απ'οτι είδα στο site έχει pay on delivery plz help! με επείγει το θέμα!!
Ευχαριστώ!

nickald
11/10/2007, 11:00
ups einai etairia courier

O tropos pliromis den exei na kanei me ton tropo apostolis alla me to magazi pou 8a agoraseis

Mporei na dexete paypal i allios me metafora se trapeziko logariasmo

O xronos apostolis mporei na einai otidipote apo 10 eos 20 meres