PDA

View Full Version : Χαζή μόδα



S705
27/09/2007, 14:05
Κάθε μέρα έχω την ατυχία πηγαίνοντας και γυρνώντας από την δουλεία μου να περνώ από δυο σχολεία την ώρα που οι γονείς αφήνουν και περνούν τα παιδιά τους .
Και γιατί λέω ατυχία? Γιατί απλά πλέων τα παιδιά δεν πάνε μονά τους με τα πόδια στο σχολειό. Δεκάδες αυτοκίνητα να συρρέουν από όλα τα στενά. και το χειρότερο , αυτό που με εκνευρίζει πιο πολύ από κάθε τι άλλο…. Από ένα suv για σχεδόν το 75 % του συνόλου.
Αμάξια δυο τόνων και 2,5+ χιλιάδων κυβικών και γιατί? Για να πάμε τα παιδιά στο σχολειό.
Και το χειρότερο…. Τα μισά από αυτά τα οδηγούν οι μανάδες . άρα ο πατέρας θα έχει και αυτός ένα αναλόγων κυβικών όχημα και καταναλώσεις .
Ήμαρτον ρε παιδιά ,ένα τέτοιο αμάξι για να πηγαίνει η μανά τα παιδιά στο σχολειό?
Χαθήκαν τα μικρά και οικονομικά αμάξια ? ή μήπως τους κακοπέφτει ένα μικρό αμάξι?
Δεν έχω κάτι με τα αμάξια , αλλά είναι ότι πιο χαζό παρατηρώ τον τελευταίο καιρό ως μόδα.
Καμία οικολογική συνείδηση ? καθόλου μυαλό για να σκεφτούν ότι πια δεν χωράμε ?

:confused: :bigcry: :confused: :bigcry: :confused: :bigcry: :confused: :bigcry: :confused: :bigcry:

vangelis 64
27/09/2007, 14:16
Ποιά οικολογική συνείδηση και παπαριές τώρα.....Το θέμα είναι να κάνουμε εντύπωση,να κάνουμε τούς άλλους να ζηλέψουν και να σκάσουν απ' το κακό τους με την αμαξάρα μας.Τς!

Nik0s
27/09/2007, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
να κάνουμε τούς άλλους να ζηλέψουν και να σκάσουν απ' το κακό τους με την αμαξάρα μας.Τς!


και τη μηχανάρα μας.... :rolleyes:

MikeG
27/09/2007, 14:18
Φίλε έχεις πολύ δίκιο..& να σκεφτείς ότι τα περισσότερα από αυτά είναι αγορασμένα με δάνεια και με υποθήκη ακόμα και το σπίτι τους. Αλλά άμα οι άνθρωποι είναι γρόθοι....

Nik0s
27/09/2007, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
τα περισσότερα από αυτά είναι αγορασμένα με δάνεια και με υποθήκη ακόμα και το σπίτι τους.


(συνεχίζω...)


το ίδιο συμβαίνει και με τις μηχανές...

Cpt. Haddock
27/09/2007, 14:18
η έννοια "Λαός της σφαλίαρας που ξαφνικά έβγαλε (δανείστηκε) λεφτα και επιδεικνύεται" σου λέει κάτι;

Όλοι οι λαοί το περάσανε απλά 100-200 χρόνια πριν (ο Αρχοντοχωριάτης του Μολιέρου γράφτηκε τον 18ο αιώνα :rolleyes: )




Βέβαια, με τα SUV ειδικά, το θέμα/πρόβλημα ειναι παγκόσμιο

:sick:

Akatanomastos
27/09/2007, 14:20
ego exo spiti akrivos pano apo to sxoleio!!!

kai do ta idia simvainoun..

to mono thetiko einai pos oi mamades prosexonte stin epoxi mas, kai i gineka oso megalonei einai poio omorfi :)
ase pou xoun kai sxolikes troxonomous pleon pitsirikes :p

SF
27/09/2007, 14:20
Σημεία των καιρών συνάδελφε S705...
Δεν είναι προς λογική ανάλυση τα γενικευμένα 'παράλογα' φαινόμενα όπως αυτό.
Και όπως λέει και μια προεκλογική αφίσα: "ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ"! :(

kalesin
27/09/2007, 14:21
υπαρχει κ μια αποψη που λεει οτι το μεγαλο κ ογκωδες αυτοκινητο ειναι πιο ασφαλες, γι αυτο κ πανε να μαζεψουνε με αυτο τα παιδια κ αφηνουν το μικρο στο σπιτι

Ειχα παρακολουθησει μια μελετη σε καποιο δορυφορικο καναλι, ακριβως πανω σε αυτο το θεμα κ μαλιστα εκαναν κ δοκιμες συγρουσης με τετοια μεγαλα πολυμορφικα κ τζιποειδη μεταξυ τους, για να δουν ποιο ειναι το ποιο ασφαλες, κ αν αυτη η δοξασια εχει καθολου πραγματικο υποβαθρο ή ειναι μονο θεωρητικο


τελικα μεταξυ τζιποειδων τερατων κ απλων πολυμορφικων, σε μεταξυ τους συγκρουσεις, νικητες σε θεμα ασφαλειας βγηκαν τα συγχρονα πολυμορφικα

Tsakalaki
27/09/2007, 14:22
Όσο πιο πολλά μαζεύεις, τόσο πιο πολύ χαζεύεις.

idi
27/09/2007, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
υπαρχει κ μια αποψη που λεει οτι το μεγαλο κ ογκωδες αυτοκινητο ειναι πιο ασφαλες, γι αυτο κ πανε να μαζεψουνε με αυτο τα παιδια κ αφηνουν το μικρο στο σπιτι

Ειχα παρακολουθησει μια μελετη σε καποιο δορυφορικο καναλι, ακριβως πανω σε αυτο το θεμα κ μαλιστα εκαναν κ δοκιμες συγρουσης με τετοια μεγαλα πολυμορφικα κ τζιποειδη μεταξυ τους, για να δουν ποιο ειναι το ποιο ασφαλες, κ αν αυτη η δοξασια εχει καθολου πραγματικο υποβαθρο ή ειναι μονο θεωρητικο


τελικα μεταξυ τζιποειδων τερατων κ απλων πολυμορφικων, σε μεταξυ τους συγκρουσεις, νικητες σε θεμα ασφαλειας βγηκαν τα συγχρονα πολυμορφικα


ναι μονο που ουτε τα παιδια καθονται σε παιδικο καθισμα.... ουτε οι γονεις φορανε ζωνες... αρα ΑΡΧΙΔΙΑ ΑΣΦΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ !!!


ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΕΛΛΗΝΑ ΝΕΟΠΛΟΥΤΕ ....

idi
27/09/2007, 14:25
δε το λεω φυσικα για εσενα kalesin...:wave2:

kalesin
27/09/2007, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ναι μονο που ουτε τα παιδια καθονται σε παιδικο καθισμα.... ουτε οι γονεις φορανε ζωνες... αρα ΑΡΧΙΔΙΑ ΑΣΦΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ !!!


ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΙΣΑΙ ΡΕ ΕΛΛΗΝΑ ΝΕΟΠΛΟΥΤΕ ....


δυστυχως εχεις απολυτο δικιο...

βλεπεις πιστευουν οτι το αυτοκινητο με τα 5 αστερια στις δοκιμες προσκρουσης θα τους σωσουν μονα τους, χωρις να κουνησουν το χερακι τους καθολου.

Ασε που μετα ειναι ικανοι να κανουν κ μηνυση στις αυτοκινητοβιομηχανιες γιατι ανοιξε πχ ο αεροσακος κ τους τσακισε το σβερκο επειδη δεν φορουσαν ζωνη....

kalesin
27/09/2007, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
δε το λεω φυσικα για εσενα kalesin...:wave2:



αλιμονο ρε συ, καταλαβα οτι το εννοουσες γενικα....

:beer: :beer:

road spirit
27/09/2007, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
[B]υπαρχει κ μια αποψη που λεει οτι το μεγαλο κ ογκωδες αυτοκινητο ειναι πιο ασφαλες, γι αυτο κ πανε να μαζεψουνε με αυτο τα παιδια κ αφηνουν το μικρο στο σπιτι

Ειχα παρακολουθησει μια μελετη σε καποιο δορυφορικο καναλι, ακριβως πανω σε αυτο το θεμα κ μαλιστα εκαναν κ δοκιμες συγρουσης με τετοια μεγαλα πολυμορφικα κ τζιποειδη μεταξυ τους, για να δουν ποιο ειναι το ποιο ασφαλες, κ αν αυτη η δοξασια εχει καθολου πραγματικο υποβαθρο ή ειναι μονο θεωρητικοB]

το ίδιο μου είπε ενας γνωστός μετα απο σχόλιο δικό μου ακριβώς για αυτό το χάλι, της άσκοπης κυκλοφορίας αυτών των τανκ στη πόλη. Μου είπε λοιπόν, οτι ο λόγος που ο πατέρας του αγόρασε ενα τέτοιο οχημα, ήταν γιατι "ειχε μεγαλύτερο αίσθημα ασφάλειας, όταν τα παιδιά του έμπαιναν μέσα".
Οτι και καλά αυτά τα οχήματα σε περίπτωση στούκας, λογω του όγκου τους παρέχουν μεγαλύτερη προστασία στους επιβάτες

dodos_1
27/09/2007, 14:29
ειναι must στην εποχη μας η καθε οικογενεια να εχει 2 τουτου.ενα SUV για εκδρομες και ενα μικρουλι για εντος πολης.ο μπαμπας παει με το μικρο στη δουλεια για να βρισκει πιο "ευκολα" parking και η μαμα επειδη βαριεται να κουνησει τον κωλο της παει με το SUV να παρει το παιδι απο το σχολειο.

costas81
27/09/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
δυστυχως εχεις απολυτο δικιο...

βλεπεις πιστευουν οτι το αυτοκινητο με τα 5 αστερια στις δοκιμες προσκρουσης θα τους σωσουν μονα τους, χωρις να κουνησουν το χερακι τους καθολου.

Ασε που μετα ειναι ικανοι να κανουν κ μηνυση στις αυτοκινητοβιομηχανιες γιατι ανοιξε πχ ο αεροσακος κ τους τσακισε το σβερκο επειδη δεν φορουσαν ζωνη....



1. Δεν ανήγει ο αερόσακος αν δεν φοράμε ζώνη


2. Εμένα δεν μου αρέσει η άλλη μόδα που όλα τα πιτσιρίκια αφήνουν ένα μαλί νααααααααααα και σκεπάζουν αυτιά μάτια τα πάντα!!!


Ούτε καν φάινονται πίσω από αυτά τα μαλλιά που τα ρίχνουν όλα μέσα στην μούρη!


:mad:

Nik0s
27/09/2007, 14:33
Με την λογική αυτή, θα έπρεπε όλοι να οδηγούμε το πιο οικονομικό, φιλικό προς το περιβάλλον σκούτερ.....

Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα... (και όχι δεν έχω SUV, jeep ή κάτι άλλο που να καίει 30l/100km.)

idi
27/09/2007, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Με την λογική αυτή, θα έπρεπε όλοι να οδηγούμε το πιο οικονομικό, φιλικό προς το περιβάλλον σκούτερ.....

Ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα... (και όχι δεν έχω SUV, jeep ή κάτι άλλο που να καίει 30l/100km.)

αυτο που καυτηρίασα ειναι η λογική του: "αισθάνομαι πιο ασφαλής οδηγώντας μεγαλο τουτου ΕΝΩ ΔΕ ΦΟΡΑΩ ΤΗ ΖΩΝΗ ΜΟΥ"....

btw ο πατερας μου εχει SUV…

S705
27/09/2007, 14:42
Τα περί ασφάλειας είναι μια μαλάκια και μίση.
Χρόνια παρακολουθώ την πορεία των αμαξιών στα τεστ πρόσκρουσης και έχω να πω τα έξεις .
Ένα μεγάλο όχημα που τεστάρετε με τα ιδία κριτήρια με ένα μικρό ,θα βγει σίγουρα πιο ασφαλές .
Αλλά με το ποσοστό αυτών των μεγάλων οχημάτων να έχει αυξηθεί και να αυξάνετε ραγδαία , πια πρέπει να μιλάμε για την σύγκρουση δυο τέτοιων οχημάτων.
Και σε αυτήν την περίπτωση δεν προσφέρουν τίποτα περισσότερο από ένα καλοσχεδιασμένο μικρομεσαίο επιβατικό.
Και από την άλλη ας σκεφτούμε την παθητική ασφάλεια των οχημάτων αυτών?
Στην οποιαδήποτε απότομη αλλαγή διεύθυνσης για την αποφυγή εμποδίου -σύγκρουσης
Κ.α είμαι βέβαιος ότι κανένας από τους οδηγούς τους δεν αποφύγουν το ντεραπάρισμα η το χάσιμο της μάζας των 2 τόνων!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και δεν βγάζω την ουρά μου έξω , και ας μην οδηγώ τανκς

BUSA MAKIS
27/09/2007, 14:49
Δεν ξέρω αν είναι μόδα, αυτό που ξέρω είναι ότι τον γιό μου στο Δημοτικό, τον πήγαινα με το μηχανάκι γιατί δεν ήταν ασφαλές να πάει μόνος του. Νομίζω πως πιο πολύ σε σχολεία του Δημοτικού συμβαίνει αυτό να πηγαίνουν οι γονείς τα παιδιά τους στο σχολείο με το αυτοκίνητο ή την μηχανή. Στο Γυμνάσιο τώρα δεν θέλει και δεν χρειάζεται πλέον να τον πηγαίνω.

blackbusa
27/09/2007, 14:49
Καλα ρε....τι ζορι τραβατε πολλοι εδω μεσα????ο καθενας αγοραζει και κυκλοφορει οτι γουσταρει.......φαινεται σαν καποιοι να ζηλευουν......και εμενα μου την δινουν το μεγαλα οχηματα μεσα στην πολη γιατι θεωρω οτι διμηουργουν και μεγαλυτερο κυκλοφοριακο προβλημα....ολα τα υπολειπα περι κομπλεξισμου και περι νεοπλουτισμου,να δω αν εισασταν εσεις στην θεση τους με τη θα κυκλοφορουσατε.....??? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

zero
27/09/2007, 14:53
Ωραίο θέμα.

Τα Suv και τα Jeep είναι η κατάρα των τελευταίων ετών. Μας έχουν πνίξει. Είναι υπεύθυνοι για μεγαλο μέρος του κυκλοφοριακού. Για να μην πούμε για το καυσαέριο που βγάζουν. Μου σπάνε τα νεύρα καθημερνινά.

Εντάξει δεν λέω, αντιλαμβάνομαι ότι για κάποιους είναι ένα όνειρο ζωής ίσως, και γουστάρουν να πάρουν ένα τέτοιο τέρας . Όμορφα είναι, δυνατά είναι, ασφαλή είναι, πάνε παντού.

Αλλά ρε μάγκα αν θέλεις να πάρεις τέτοιο αμάξι πάρτο και πιές του το αίμα. Μην το χαραμίζεις στο κέντρο της Αθήνας γαμώντας και την δική μας μετακίνηση. Πάρτο και ξέσκισέ το στα χώματα. Μην κωλώνεις να πέσεις μέσα στις λακούβες, για αυτό φτιάχτικε το όχημα.

Πόσες φορές μου έχει να φρακάρω με το yaris σε δρόμο που χωράει ίσα ίσα 2 αυτοκίνητα (Α ρε Πολύγωνο) και απέναντί μου να έχω ένα τζιπάκι. Και αντί να καβαλήσει κάνα πεζοδρόμιο για να χωρέσουμε και οι δύο περίμενεi να το κάνω εγώ με το yaris.
Ή ακόμα περισσότερο, κινούμενος με την μηχανή και έχοντας μπροστά μου τον κλασσικό καραγκιόζη με το τζιπάκι, ο οποίος σε κάθε λακούβα ή σαμαράκι τραβάει και μια στραβοτιμονιά έτσι για να μην χαλάσουν οι αναρτήσεις του κτήνους. Στα φρύδια του βέβαια όποιος είναι από πίσω.

Τζιπάτοι :yuck: :yuck: :yuck:

SF
27/09/2007, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από S705

Και σε αυτήν την περίπτωση δεν προσφέρουν τίποτα περισσότερο από ένα καλοσχεδιασμένο μικρομεσαίο επιβατικό.

Ακριβώς! Και όχι μόνο...

Η Renault πριν καμιά 10αριά+ χρόνια έκανε ένα πρωτοποριακό crash test (για την εποχή): έβαλε σε μετωπική ένα Safrane και ένα Twingo. Το ένα ακίνητο, το άλλο με 120 κοντερίσια χαω. Όλες οι crash dummies βγήκαν σώες. H ασφάλεια ξεκινά από τη σωστή θέση & ζώνη, και μετά πάει στα υπόλοιπα. Eπίσης πριν 2-3 χρόνια είχαμε κι εκείνο το εκπληκτικό παράδειγμα απαράδεκτου κινέζικου (νομιζω) SUV που δεν πηρε ευρωπαϊκή έγκριση τύπου γιατί στα γερμανικά crash test.... τους έκανε όλους ανάπηρους!!!

el_hymador
27/09/2007, 14:56
Ευτυχώς να λέτε που χρησιμοποιούν τα SUV και τα 4X4 για εντελώς διαφορετικούς λόγους απο αυτούς που φτιάχτηκαν...

Τους φαντάζεστε να μετέφεραν και την νεο - ελληνική καφρίλα τους στα βουνά και της ραχούλες;

Αυτοί όταν λένε 'εκδρομή στην φύση' ενοούν 150χλ ακτίνα από την κολοπόλη και προορισμό την καλύετρη χασαποτεβέρνα της περιοχής...'αντες να πάνε και κανά Παρνασσό και Καλάβρυτα για το 'χαϊ' της θπόθεσης.

...αλλά

Αν θέλουμε όμως να είμαστε αντικειμενικοί κύριοι, οφείλουμε να παραδεχθούεμ ότι και πολλοί απο έμας αγοράζουμε SS τελευταίας γενιάς, ON-OFF 15.000κ.εκ. με GPS, Trip master, vga και χύστα μέσα και κινούμαστε αποκλειστικά εντός πόλης to all the cafeteries of Athens and Thessaloniki...

Αυτό δεν έιναι εξίσου μια κραυγαλέα υπερβολή; τα SUV μας πήραξαν μόνο;

airamhag
27/09/2007, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Ποιά οικολογική συνείδηση και παπαριές τώρα.....Το θέμα είναι να κάνουμε εντύπωση,να κάνουμε τούς άλλους να ζηλέψουν και να σκάσουν απ' το κακό τους με την αμαξάρα μας.Τς!

εμενα μου λες..

ψυχολογικο τραυμα..

εκτος του οτι ο πατερας μου ειχε φορτηγακι ...

πρασινο..

κ η μανα μου δεν οδηγουσε..









εμενα κ απεναντι απο το σχολειο!!!!:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:





















:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stefanos
27/09/2007, 15:03
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά τα τζιποειδή είναι τα καλύτερα οχήματα για χρήση στην Ελλάδα.
Πάνε άνετα στους δρόμους μας χωρίς κανένα φόβο για λακούβες.
Τα "μακριά" χωράνε απίστευτα πράγματα μέσα.
Διακοπές είναι απίθανα χειμώνα καλοκαίρι.
Απλά δεν είναι για πόλη, και κατ επέκταση δεν έχουν ανάλογα γκάζια, αλλά είναι για όλα τα βουνά μας και τις παραλίες μας.
Σε θέμα κόστους υπάρχουν γιά όλες τις τσέπες, οπότε δεν υπάρχει θέμα.
Και η θέση οδήγησης είναι φτιαγμένη για ανθώπους και οχι για κατοικίδια.
Και το επόμενο αυτοκίνητό μου αυτής της κατηγορίας θα είναι.

S705
27/09/2007, 15:04
Safrane και Twingo δεκαετίας ? μιλάμε και τα δυο πολύ επικίνδυνα οχήματα της εποχής. Χαρτιά και τα δυο. Το Safrane αν θυμάμαι καλά έπιασε φωτιά μετά την πρόσκρουση .από τότε που το auto moto sport καθιέρωσε τα τες πρόσκρουσης και ύστερα τα δεχτήκαν όλες οι αυτοβιομηχανίες και έγινε θεσμός με την σημερινή μορφή , τα οχήματα έγιναν κυριολεκτικά ασφαλές.
Προσωπικά βγήκα από laguna του 2001 μετά από στουκο μονός μου χωρίς γρατζουνιά.

zero
27/09/2007, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά τα τζιποειδή είναι τα καλύτερα οχήματα για χρήση στην Ελλάδα.
Πάνε άνετα στους δρόμους μας χωρίς κανένα φόβο για λακούβες.
Τα "μακριά" χωράνε απίστευτα πράγματα μέσα.
Διακοπές είναι απίθανα χειμώνα καλοκαίρι.
Απλά δεν είναι για πόλη, και κατ επέκταση δεν έχουν ανάλογα γκάζια, αλλά είναι για όλα τα βουνά μας και τις παραλίες μας.
Σε θέμα κόστους υπάρχουν γιά όλες τις τσέπες, οπότε δεν υπάρχει θέμα.
Και η θέση οδήγησης είναι φτιαγμένη για ανθώπους και οχι για κατοικίδια.
Και το επόμενο αυτοκίνητό μου αυτής της κατηγορίας θα είναι.

Συμφωνώ αλλά πόσοι κάτοχοι τζιποειδούς κανουν την χρήση που αναφέρεις?
Δεν είναι ανόητο να το έχεις για να πηγαίνεις από το Παγκράτι σους Αμπελόκηπους?
Όπως είπα και πιο πάνω πάρτο και πιές του το αίμα, μην το χαραμίζεις.

fantacid
27/09/2007, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Καλα ρε....τι ζορι τραβατε πολλοι εδω μεσα????ο καθενας αγοραζει και κυκλοφορει οτι γουσταρει.......φαινεται σαν καποιοι να ζηλευουν......και εμενα μου την δινουν το μεγαλα οχηματα μεσα στην πολη γιατι θεωρω οτι διμηουργουν και μεγαλυτερο κυκλοφοριακο προβλημα....ολα τα υπολειπα περι κομπλεξισμου και περι νεοπλουτισμου,να δω αν εισασταν εσεις στην θεση τους με τη θα κυκλοφορουσατε.....??? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


εννοείτε πως ο καθενας αγοραζει κ κυκλοφορει με οτι γουσταρει !!!

για να καταλαβεις ομως ποσο βλακωδος αγοραζετε ενα σουβ......

Porsche Cayenne
4.5l
450hp
19 ιντσες τροχο

εκπληκτικες εκτος δρομου ικανοτητες!

αλλα με 45αρι προφιλ κ αλουμινου ζαντουλα ΔΕΝ πατας ουτε βατο χωματοδρομο, καλυτερα θα παει το twingo με 13αρι τροχο κ 60αρι προφιλ!!!

εχετε δει ποτε Cayenne λασπωμενο???

εστω με λιγη σκονη βρε αδερφε!

αρα δε το περνεις για αυτα που σου προσφερει!

το περνεις για τι ειναι το πιο τρεντυ σουβ, ειναι κ πορσε!!!!


κ μακαρι να ειμουν νεοπλουτος ρε φιλε να μη ξερω τι να τα κανω τα φραγκα!

ενα βαιπερ (8.000κκ οχι τα 5λιτρα κουβαδακια!) θα περνα για να πουλαω μουρι ή εστω ενα σκαιλαιν!!!

να δεις εκει πως θα πεφοτυν τα πιπινακια!

ασε που θα μου προσεφερε απλετα οδηγικη ευχαριστηση οποτε του το ζητουσα!

κ στη τελικη εαν επρεπε να παρω καγιεν......



























θα επερνα ΚΙΤΡΙΝΟ ΚΑΓΙΕΝ !!!!!


:smokin:

project.breeze
27/09/2007, 17:34
Εδώ ρε παιδιά απαγορεύονται τα πετρελαιοκίνητα Ι.Χ στα κέντρα των πόλεων,τί να λέμε τώρα,εντελώς τριτοκοσμική κατάσταση...

devil's animal
27/09/2007, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos_1
ειναι must στην εποχη μας η καθε οικογενεια να εχει 2 τουτου.ενα SUV για εκδρομες και ενα μικρουλι για εντος πολης.ο μπαμπας παει με το μικρο στη δουλεια για να βρισκει πιο "ευκολα" parking και η μαμα επειδη βαριεται να κουνησει τον κωλο της παει με το SUV να παρει το παιδι απο το σχολειο.

+10000

αμφιβαλω και εγω αν οντως οι μισοι απο αυτους εκμεταλλευονται το 50% των δυνατοτητων του αμαξιου...


επειδη ακριβως μπροστα στο εξοχικο μου..σταματει η ασφαλτος και συνεχιζει χωματοδρομος..ειναι περιτο να σας πω ποσα suv ή και καλα ποσα mothafaka τζιπ κανουν αναστροφη..:yuck:

και αντιστοιχα εχω δει χαμηλωμενες μπεμπες και mercedes να μπαινουν σιγα σιγα ...:beer: :beer:

ειναι καθαρα θεμα οδηγου-ιδιοκτητη!

φταινε βεβαια και οι διαφημισεις...:rolleyes:

λογω του "πνιξιματος" στην πολη...βγηκαν τα τζιπ να γ@μησουν...
περτε suv να ξεγυγεις σου λεει...
να διασχισεις μεγαλα βουνα..
απατητες παραλιες...
ανεξερευνητα μερη...

τρελαθηκε το πηγμενο-ματσωμενο wanabe στελεχος..
κυρος σου λεει..
το πηραν και τοσοι συναδελφοι (εγω θα παρω βεβαια ενα καλυτερο για να τους μπω στο ματι)...
γεμισαν οι πολεις μ'αυτες τισ μ@λακιες και δεν μπορουμε να κυκλοφορησουμε..:rotflmao:

βεβαια για χωμα ουτε λογος!!
ή ειναι πολυ πηγμενοι στην δουλεια..ή πηγαινουν κανα Ναυπλιο!

αστα διαλα!:a015: :a016:

Black hornet
27/09/2007, 20:26
Να προσθέσω και μία άλλη παράμετρο αυτού του θέματος

Τουλάχιστον 25% με 30% έχει αυξηθεί η κίνηση στους δρόμους λόγο του όγκου και τις δυσκολίας που έχουν αυτά τα κουτιά να ελιχθούν στους δρόμους και στα στενά και επίσης άλλο τόσο τις % έχουν μειωθεί τα ελεύθερα παρκινγκ.


:winka: