PDA

View Full Version : Τσάγιασμα σε Bmw



MitsosNaked
28/09/2007, 11:18
Χθές βραδάκι επέστρεφα από ταξίδι εκτός Αθήνας. Είχα και ένα σάκ βουαγιάζ δεμένο με χταπόδι πίσω στα πιαστράκια από το FZ6. Με το που βγαίνω μπροστά στο φανάρι στην Κηφισίας μπροστά στο ΥΓΕΙΑ , βλέπω δίπλα μου μία BMW σειρά 5 ασημί ψιλοφτιαγμένη(λάστιχα, εξατμίσεις αεροτομές) . Αρχίζει ο πιτσιρικάς που την οδηγεί να με κοιτάει αγριεμένα(κλασσικός φλώρος Β.Π. πουλοβεροπουκαμισάκιας ψευτοbadboy με τη γκόμενα δίπλα του) να μαρσάρει πωρωμένα(με είδε φαίνεται με την αποσκευή δεμένη πίσω και θα νόμιζε ότι με είχε). Εγώ τίποτα. Ανάβει πράσινο και τον τσαγιάζω πωρωμένα ώς το επόμενο φανάρι. Στο επόμενο φανάρι τα ίδια. Μαρσάρει, κανει ράνει, εγώ τίποτα. Τον ξανατσαγιάζω ώς το επόμενο. Στο επόμενο φανάρι με το που φύγαμε αφού πλέον είδε ότι δέν γινόταν τίποτα και είχε πιεί το Lipton με το κιλό, κόβει ταχύτητα και πάει νορμάλ.

Που πά ρε καραγκιόζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ............!!!!

Τράβα στο Κεφαλάρι να πιείς κανα Freddo και άσε τις κόντρες στη μέση της Κηφισίας !

Δέν είμαι κοντράκιας αλλά μου τη σπάνε αυτές οι δηθενίλες του στύλ έχω BMW και είμαι άγριος και σας έχω όλους κλπ.

sniper
28/09/2007, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
......

Δέν είμαι κοντράκιας ....

:lol: :lol: :lol:

Δηλαδή οι κοντράκηδες σε τι διαφέρουν;

DUKASII
28/09/2007, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Χθές βραδάκι επέστρεφα από ταξίδι εκτός Αθήνας. Είχα και ένα σάκ βουαγιάζ δεμένο με χταπόδι πίσω στα πιαστράκια από το FZ6. Με το που βγαίνω μπροστά στο φανάρι στην Κηφισίας μπροστά στο ΥΓΕΙΑ , βλέπω δίπλα μου μία BMW σειρά 5 ασημί ψιλοφτιαγμένη(λάστιχα, εξατμίσεις αεροτομές) . Αρχίζει ο πιτσιρικάς που την οδηγεί να με κοιτάει αγριεμένα(κλασσικός φλώρος Β.Π. πουλοβεροπουκαμισάκιας ψευτοbadboy με τη γκόμενα δίπλα του) να μαρσάρει πωρωμένα(με είδε φαίνεται με την αποσκευή δεμένη πίσω και θα νόμιζε ότι με είχε). Εγώ τίποτα. Ανάβει πράσινο και τον τσαγιάζω πωρωμένα ώς το επόμενο φανάρι. Στο επόμενο φανάρι τα ίδια. Μαρσάρει, κανει ράνει, εγώ τίποτα. Τον ξανατσαγιάζω ώς το επόμενο. Στο επόμενο φανάρι με το που φύγαμε αφού πλέον είδε ότι δέν γινόταν τίποτα και είχε πιεί το Lipton με το κιλό, κόβει ταχύτητα και πάει νορμάλ.

Που πά ρε καραγκιόζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ............!!!!

Τράβα στο Κεφαλάρι να πιείς κανα Freddo και άσε τις κόντρες στη μέση της Κηφισίας !

Δέν είμαι κοντράκιας αλλά μου τη σπάνε αυτές οι δηθενίλες του στύλ έχω BMW και είμαι άγριος και σας έχω όλους κλπ. KALA TOY KANES TOY POYLOBROPOYKAMISAKIA TOY TRIFLOROY..

AFTER
28/09/2007, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
:lol: :lol: :lol:

Δηλαδή οι κοντράκηδες σε τι διαφέρουν;

Δεν εχουν σακο δεμενο πισω :rotflmao:

el_hymador
28/09/2007, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Χθές βραδάκι επέστρεφα από ταξίδι εκτός Αθήνας. Είχα και ένα σάκ βουαγιάζ δεμένο με χταπόδι πίσω στα πιαστράκια από το FZ6. Με το που βγαίνω μπροστά στο φανάρι στην Κηφισίας μπροστά στο ΥΓΕΙΑ , βλέπω δίπλα μου μία BMW σειρά 5 ασημί ψιλοφτιαγμένη(λάστιχα, εξατμίσεις αεροτομές) . Αρχίζει ο πιτσιρικάς που την οδηγεί να με κοιτάει αγριεμένα(κλασσικός φλώρος Β.Π. πουλοβεροπουκαμισάκιας ψευτοbadboy με τη γκόμενα δίπλα του) να μαρσάρει πωρωμένα(με είδε φαίνεται με την αποσκευή δεμένη πίσω και θα νόμιζε ότι με είχε). Εγώ τίποτα. Ανάβει πράσινο και τον τσαγιάζω πωρωμένα ώς το επόμενο φανάρι. Στο επόμενο φανάρι τα ίδια. Μαρσάρει, κανει ράνει, εγώ τίποτα. Τον ξανατσαγιάζω ώς το επόμενο. Στο επόμενο φανάρι με το που φύγαμε αφού πλέον είδε ότι δέν γινόταν τίποτα και είχε πιεί το Lipton με το κιλό, κόβει ταχύτητα και πάει νορμάλ.

Που πά ρε καραγκιόζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ............!!!!

Τράβα στο Κεφαλάρι να πιείς κανα Freddo και άσε τις κόντρες στη μέση της Κηφισίας !

Δέν είμαι κοντράκιας αλλά μου τη σπάνε αυτές οι δηθενίλες του στύλ έχω BMW και είμαι άγριος και σας έχω όλους κλπ.

Η αλλη οψη του νομισματος:

Φλωρος Βορειων Προαστιων (ΦΒΠ): Μωρο μου κοιτα τον μηχανοβιο διπλα μας...εχει αυτες τις σκυφτες τις γρηγορες.....εισαι να κανουμε λιγο πλακα; κοιτα να δεις που αμα τον προκαλεσω θα ψαρωσει 100%

Γκομενα Βορειων Προαστιων (ΓΒΠ): Μωρε ασε τωρα ...φοβαμαι...

ΦΒΠ: Ελα μωρε, πλακα θα εχει κατσε να γκαζωσω και να τον κοιταξω...κοιτα!! κοιτα!!! ψαρωσε!!! τι γελιο θεε μου....

costas81
28/09/2007, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δεν εχουν σακο δεμενο πισω :rotflmao:



ε ναι ρε συ!!



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Defiant
28/09/2007, 11:31
:a46: Οκ?

Τωρα βεβαια αν θελουμε το πιστευουμε :D Video εχεις?

sub_zero
28/09/2007, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Χθές βραδάκι .....
....Δέν είμαι κοντράκιας αλλά .....


ευτυχώς.... γιατι αλλιώς....


:rotflmao: :rotflmao:

sub_zero
28/09/2007, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Η αλλη οψη του νομισματος:

Φλωρος Βορειων Προαστιων (ΦΒΠ): Μωρο μου κοιτα τον μηχανοβιο διπλα μας...εχει αυτες τις σκυφτες τις γρηγορες.....εισαι να κανουμε λιγο πλακα; κοιτα να δεις που αμα τον προκαλεσω θα ψαρωσει 100%

Γκομενα Βορειων Προαστιων (ΓΒΠ): Μωρε ασε τωρα ...φοβαμαι...

ΦΒΠ: Ελα μωρε, πλακα θα εχει κατσε να γκαζωσω και να τον κοιταξω...κοιτα!! κοιτα!!! ψαρωσε!!! τι γελιο θεε μου....


Αρχηγέ μου... ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ!!!!

εν έτη 2001 Μόναχο-Γερμανια....


Ειμαστε σε φαναρι με ενα 730 (πορωμένου με τις βελτιώσεις) και σκαει μυτη απο δίπλα ενας μεσήλικας ο οποίος "μαρσαρει" μια Μερσέντες 10 ετίας +...

Ψαρώνει ο οδηγός (που είμουν μεσα) και λέει: "κοντριτσα ο παπούς" και πριν προλάβω να καταλάβω αναβει το φαναρι και καιμε λαστιχο....

Ο "ΠΑΠΠΟΥΣ" ομως.... προσπαθούσε ο καημένος να μην του σβύσει το μοτέρ μιας και δεν κρατούσε ρελαντι λόγο βλάβης!!!....


Μας προλαβάινει στο επόμενο φανάρι ερχεται δίπλα και απλά κουνάει το κεφάλι του....


ΡΟΜΠΑ!!!!! είχα κρυφτεί στην θέση του συνοδηγού και ελιωνα στο γέλιο!!!!



:rotflmao: :rotflmao:

fantacid
28/09/2007, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Η αλλη οψη του νομισματος:

Φλωρος Βορειων Προαστιων (ΦΒΠ): Μωρο μου κοιτα τον μηχανοβιο διπλα μας...εχει αυτες τις σκυφτες τις γρηγορες.....εισαι να κανουμε λιγο πλακα; κοιτα να δεις που αμα τον προκαλεσω θα ψαρωσει 100%

Γκομενα Βορειων Προαστιων (ΓΒΠ): Μωρε ασε τωρα ...φοβαμαι...

ΦΒΠ: Ελα μωρε, πλακα θα εχει κατσε να γκαζωσω και να τον κοιταξω...κοιτα!! κοιτα!!! ψαρωσε!!! τι γελιο θεε μου....


παρτε κ το λινκ απο το www.bmwcars.gr/forums/contres/psarwmata/



:lol: :lol:

MitsosNaked
28/09/2007, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
:a46: Οκ?

Τωρα βεβαια αν θελουμε το πιστευουμε :D Video εχεις?

Ναί αμέ.

Όπως ερχόμουν από την εθνική οδό κότσαρα και μία κάμερα πάνω για πιθανές κόντρες.
Μόνο πές μου τί ανάλυση High Definition θές. 480p, 720p ή 1080p?:rotflmao:

:
el_hymador λές να έγινε τέτοιο πράγμα; Εάν κάνανε τέτοιo πράγμα είναι κατάπτυστοι και καφενειακοί άνθρωποι :( :rotflmao:

Vourkoufales
28/09/2007, 11:54
και....















για πε ρε Στεφανάκο!!! :rolleyes: :D

costas81
28/09/2007, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Η αλλη οψη του νομισματος:

Φλωρος Βορειων Προαστιων (ΦΒΠ): Μωρο μου κοιτα τον μηχανοβιο διπλα μας...εχει αυτες τις σκυφτες τις γρηγορες.....εισαι να κανουμε λιγο πλακα; κοιτα να δεις που αμα τον προκαλεσω θα ψαρωσει 100%

Γκομενα Βορειων Προαστιων (ΓΒΠ): Μωρε ασε τωρα ...φοβαμαι...

ΦΒΠ: Ελα μωρε, πλακα θα εχει κατσε να γκαζωσω και να τον κοιταξω...κοιτα!! κοιτα!!! ψαρωσε!!! τι γελιο θεε μου....


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Defiant
28/09/2007, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Ναί αμέ.

Όπως ερχόμουν από την εθνική οδό κότσαρα και μία κάμερα πάνω για πιθανές κόντρες.
Μόνο πές μου τί ανάλυση High Definition θές. 480p, 720p ή 1080p?:rotflmao:

:
el_hymador λές να έγινε τέτοιο πράγμα; Εάν κάνανε τέτοιo πράγμα είναι κατάπτυστοι και καφενειακοί άνθρωποι :( :rotflmao:

720p 26fps:D

ktm640lc4
28/09/2007, 13:38
Αποκλειεται να σου εκανε πλακα.

Σιγουρα ηθελε να ανοιξει. Το υπογραφω με 100 χερια.

Το καλυτερο σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι να πας διπλα του (με προσοχη ομως, υπαρχουν μαλακες, μην μπω σε λεπτομερειες) και να ανοιγεις, ισα ισα, να καταλαβει.

Το δευτερο καλυτερο ειναι να μην κανεις τιποτα. Αστον να παει να να να να.

Στο τελος τελος και να ηταν πλακα απο μερους του, αφου περασατε και οι 2 καλα, τοτε μια χαρα δεν τρεχει τιποτα.

Α και κατι τελευταιο, αν δεις ξανα καναν τετοιο πουλοβεροπουκαμισοφορο σε κανα γρηγορο εργαλειο, μαρσαρε οσαν τον τρελλο και οταν αναψει πρασινο αστον.

ktm640lc4
28/09/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
παρτε κ το λινκ απο το www.bmwcars.gr/forums/contres/psarwmata/



:lol: :lol:

To link δεν δουλευει. :(

:lol: :lol: :lol: :lol:

dodos 900
28/09/2007, 14:07
Μία φορά στο τόοοσο να τους θυμίζουμε οτι τα κουτιά τους σέρνονται!:lol:

Μήτσο μήν το πάρεις πάνω σου και σε δούμε να κάνεις συλογή απο άδειες!!!
:rotflmao:

:beer: :wave2:

HateNord
28/09/2007, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dodos 900
Μία φορά στο τόοοσο να τους θυμίζουμε οτι τα κουτιά τους σέρνονται!:lol:

Μήτσο μήν το πάρεις πάνω σου και σε δούμε να κάνεις συλογή απο άδειες!!!
:rotflmao:

:beer: :wave2:




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

jasondakar
28/09/2007, 14:26
κατσε ρε φιλε εχεις καποιο προβλημα με τον freddo????:confused:

HateNord
28/09/2007, 14:40
:confused: :confused: :confused: :confused:

MitsosNaked
28/09/2007, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
κατσε ρε φιλε εχεις καποιο προβλημα με τον freddo????:confused:

Αντιθέτως! Γουστάρω τρελλά ένα freddάκι. :)

Απλά το καλοκαίρι που πιάσανε φωτιές στην Πολιτεία και το Κεφαλάρι κάποιος είχε κυκλοφορήσει μία πλάκα ό,τι και καλά στην υπόλοιπη Ελλάδα σβήνουν τις φωτιές με νερό, ενώ στο Κεφαλάρι με Freddo και Evian(δηλαδή και φωτιά να πιάσει τα ΒΠ ζούνε στον κόσμο τους αλλά πιό φινετσάτα πίνοντας Freddo και όχι το "λα'ι'κό Φραπέ:sick:)

MitsosNaked
28/09/2007, 15:31
:beer:

OrEsTiS82
28/09/2007, 17:10
Δεν πιστευω οτι το εκανε ο οδηγος της BMW για πλακα,αρκετοι οδηγοι με καλα αυτοκινητα νομιζουν οτι το αυτοκινητο τους εχει φοβερες επιδοσεις και σπας πολυ πλακα,καλα του εκανες...

devil's animal
28/09/2007, 17:35
τς,τς,τς...
δεν ξερετε να συμπεριφερθειτε....:lol: :lol:


οταν και εφ'οσον ψαρωσει ή ψαρωσεις...ή τελοσπαντων συμφωνηθει ατυπα το ανοιγμα (δεν μ'αρεσει η λεξη κοντρα):rotflmao:

ανοιγεις σιγα -σιγα και εισαι διπλα του...

το βλεπει αυτος αυτο και πωρωνεται και σου λεει ..τον εχω...:lol:

αρχιζει λοιπον να δινει με μισος.... (εκει πεθαινω στα γελια):rotflmao: :bigcry:


και τωρα τον εχω...και κατσε να βαλω και τεταρτη...(διπλα του εσυ) ...ωσπου ανοιγεις πραγματικα...και καθεται και σε κοιτα ωσαν τον χανο!!
:rotflmao: :rotflmao:

βεβαια προϋποθετει πολυ χωρο γι'αυτο προτιμηστε Εθνικη οδο ή Αττικη και ξεκινηστε (το ανοιγμα,ντε) ενω εχετε μεσα καμια 80-100 χλμ.
:lol:

stavrogin
28/09/2007, 17:47
Κοντρες; Ανοιγματα; Φτου σας αλητες μηχανοβιοι








αλλα εγω καλητερα να μη μιλαω γιατι θα με παρουν με τις πετρες


:rotflmao: :rotflmao:

liakaros
28/09/2007, 23:15
Καλα ρε παιδια μου αρεσει που το συζητατε κιολας...

Ανοιγμα με BMW ρε π@υστη μου???

Κλεψιμο εκκλησιας ρε γμτ...:ninja:

anf125
28/09/2007, 23:46
Μπράβο, άξιοι όσοι ενθαρρύνετε κόντρες (ή ανταπόκριση σε προκλήσεις για κόντρες, το ίδιο κάνει). Σας αρέσει φαίνεται να διαβάζετε θέματα του στυλ "συνάντησε το χάρο στα <30 του" κλπ. Συνεχίστε έτσι. :rolleyes:

TROOPER
29/09/2007, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Μπράβο, άξιοι όσοι ενθαρρύνετε κόντρες (ή ανταπόκριση σε προκλήσεις για κόντρες, το ίδιο κάνει). Σας αρέσει φαίνεται να διαβάζετε θέματα του στυλ "συνάντησε το χάρο στα <30 του" κλπ. Συνεχίστε έτσι. :rolleyes:

φιλε μου μη προσπαθεις...:sick:

devil's animal
29/09/2007, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Μπράβο, άξιοι όσοι ενθαρρύνετε κόντρες (ή ανταπόκριση σε προκλήσεις για κόντρες, το ίδιο κάνει). Σας αρέσει φαίνεται να διαβάζετε θέματα του στυλ "συνάντησε το χάρο στα <30 του" κλπ. Συνεχίστε έτσι. :rolleyes:



ο αναμαρτητος, πρωτος το λιθο βαλετω. :rolleyes:

marulis
29/09/2007, 01:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vourkoufales
και....

για πε ρε Στεφανάκο!!! :rolleyes: :D Και τι έκανες ρε στεφανάκι?

Αν έχεις κάνα λινκ βαλε να κλασουμε στο γέλιο:winka:

Ερώτηση μήπως το ΣΚ ήσουν Λαμία :D

cityfly
29/09/2007, 04:16
η καλύτερη φάση σε φανάρι μου χε τύχει πριν πάρω μηχανή, ήμουνα με ένα ταπεινό πόλο και σταματάει δίπλα μου τύπος με ραλί και την κοπέλα δίπλα και άρχισε τα μαρσαρίσματα δεν ασχολήθηκα έτσι κι αλλιώς δεν τον είχα, ανάβει το φανάρι φεύγω σχετικά γρήγορα και ο τύπος δίπλα πάει να φύγει και ... του σβήνει

:lol: :lol: :lol: :lol:

vangelis 64
29/09/2007, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ο αναμαρτητος, πρωτος το λιθο βαλετω. :rolleyes: :blush: :blush:

Giorgos19
29/09/2007, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
η καλύτερη φάση σε φανάρι μου χε τύχει πριν πάρω μηχανή, ήμουνα με ένα ταπεινό πόλο και σταματάει δίπλα μου τύπος με ραλί και την κοπέλα δίπλα και άρχισε τα μαρσαρίσματα δεν ασχολήθηκα έτσι κι αλλιώς δεν τον είχα, ανάβει το φανάρι φεύγω σχετικά γρήγορα και ο τύπος δίπλα πάει να φύγει και ... του σβήνει


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ο ρομπαααααααααααααααααααααας! :eyepop: :lol: :lol: :lol:

sober
29/09/2007, 18:10
Εγω εχω περασει (οριακα...)ενα ΧΤΧ στα φαναρια στην Ιουλιανου....:a08:




Αλλα....ηταν δικαβαλος..:sad:

:lol: :lol: :lol: :lol:


Και μια αλλη κοντραριστηκα με ενα συμφορουμιτη με Τουονο (οχι ο Παπ...)..:D



Αλλα αυτος ειχε 1η....:bawl:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OrEsTiS82
29/09/2007, 21:06
LoooOOoOoL! :beer:
:rotflmao: :rotflmao:

Lazio
30/09/2007, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Χθές βραδάκι επέστρεφα από ταξίδι εκτός Αθήνας. Είχα και ένα σάκ βουαγιάζ δεμένο με χταπόδι πίσω στα πιαστράκια από το FZ6. Με το που βγαίνω μπροστά στο φανάρι στην Κηφισίας μπροστά στο ΥΓΕΙΑ , βλέπω δίπλα μου μία BMW σειρά 5 ασημί ψιλοφτιαγμένη(λάστιχα, εξατμίσεις αεροτομές) . Αρχίζει ο πιτσιρικάς που την οδηγεί να με κοιτάει αγριεμένα(κλασσικός φλώρος Β.Π. πουλοβεροπουκαμισάκιας ψευτοbadboy με τη γκόμενα δίπλα του) να μαρσάρει πωρωμένα(με είδε φαίνεται με την αποσκευή δεμένη πίσω και θα νόμιζε ότι με είχε). Εγώ τίποτα. Ανάβει πράσινο και τον τσαγιάζω πωρωμένα ώς το επόμενο φανάρι. Στο επόμενο φανάρι τα ίδια. Μαρσάρει, κανει ράνει, εγώ τίποτα. Τον ξανατσαγιάζω ώς το επόμενο. Στο επόμενο φανάρι με το που φύγαμε αφού πλέον είδε ότι δέν γινόταν τίποτα και είχε πιεί το Lipton με το κιλό, κόβει ταχύτητα και πάει νορμάλ.

Που πά ρε καραγκιόζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ............!!!!

Τράβα στο Κεφαλάρι να πιείς κανα Freddo και άσε τις κόντρες στη μέση της Κηφισίας !

Δέν είμαι κοντράκιας αλλά μου τη σπάνε αυτές οι δηθενίλες του στύλ έχω BMW και είμαι άγριος και σας έχω όλους κλπ.



Αμα ηταν Μ5 σε ειχε χαλαρα :wave2:

Υ.Γ Κ εγω τσαγιαζω πολλους με το Ζ και ας ειμαι απο την Κηφισια :lol:

TROOPER
30/09/2007, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
Αμα ηταν Μ5 σε ειχε χαλαρα :wave2:

Υ.Γ Κ εγω τσαγιαζω πολλους με το Ζ και ας ειμαι απο την Κηφισια :lol:

σιγα τα καλτσον και εσυ...:ninja:

675
30/09/2007, 02:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δεν εχουν σακο δεμενο πισω :rotflmao:

συγνωμη αλλα θα γελασω...:lol:

αν και καλα του κανε λιγο τσαγακι εκει που πρεπει δεν βλαπτει ουτε ειναι απαραιτητα επικυνδινο:lol:

:wave2: :beer:

stavrogin
30/09/2007, 02:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Χθές βραδάκι επέστρεφα από ταξίδι εκτός Αθήνας. Είχα και ένα σάκ βουαγιάζ δεμένο με χταπόδι πίσω στα πιαστράκια από το FZ6. Με το που βγαίνω μπροστά στο φανάρι στην Κηφισίας μπροστά στο ΥΓΕΙΑ , βλέπω δίπλα μου μία BMW σειρά 5 ασημί ψιλοφτιαγμένη(λάστιχα, εξατμίσεις αεροτομές) . Αρχίζει ο πιτσιρικάς που την οδηγεί να με κοιτάει αγριεμένα(κλασσικός φλώρος Β.Π. πουλοβεροπουκαμισάκιας ψευτοbadboy με τη γκόμενα δίπλα του) να μαρσάρει πωρωμένα(με είδε φαίνεται με την αποσκευή δεμένη πίσω και θα νόμιζε ότι με είχε). Εγώ τίποτα. Ανάβει πράσινο και τον τσαγιάζω πωρωμένα ώς το επόμενο φανάρι. Στο επόμενο φανάρι τα ίδια. Μαρσάρει, κανει ράνει, εγώ τίποτα. Τον ξανατσαγιάζω ώς το επόμενο. Στο επόμενο φανάρι με το που φύγαμε αφού πλέον είδε ότι δέν γινόταν τίποτα και είχε πιεί το Lipton με το κιλό, κόβει ταχύτητα και πάει νορμάλ.

Που πά ρε καραγκιόζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ............!!!!

Τράβα στο Κεφαλάρι να πιείς κανα Freddo και άσε τις κόντρες στη μέση της Κηφισίας !

Δέν είμαι κοντράκιας αλλά μου τη σπάνε αυτές οι δηθενίλες του στύλ έχω BMW και είμαι άγριος και σας έχω όλους κλπ.


Ρε φιλε ασημι ηταν,ψιλοφτιαγμενη ηταν,αλλα διπορτη και μαλλον σειρα 3,.Τωρα τα κανουν ολα μακρουλα και μπερδευομαι.Κατα τα αλλα κανονικος τριφλωρος ή πενταφλωρος (δε θυμαμαι ακριβως) πουκαμισατος ,νεαρος μαυρο μαλλι ,ελια στο αριστερο μαγουλο.
Μαλλον τον ιδιο λεμε,τον πετυχα κι εγω,αλλα ειχε κινηση κι εμεινα πισω.Το Ζ ρε γ..τη ειναι λιγο δισκινητο στην κινηση:(

AFTER
30/09/2007, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
συγνωμη αλλα θα γελασω...:lol:

αν και καλα του κανε λιγο τσαγακι εκει που πρεπει δεν βλαπτει ουτε ειναι απαραιτητα επικυνδινο:lol:

:wave2: :beer:


Mε ακουσες να ειπα τιποτα? :D

MitsosNaked
30/09/2007, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Ρε φιλε ασημι ηταν,ψιλοφτιαγμενη ηταν,αλλα διπορτη και μαλλον σειρα 3,.Τωρα τα κανουν ολα μακρουλα και μπερδευομαι.Κατα τα αλλα κανονικος τριφλωρος ή πενταφλωρος (δε θυμαμαι ακριβως) πουκαμισατος ,νεαρος μαυρο μαλλι ,ελια στο αριστερο μαγουλο.
Μαλλον τον ιδιο λεμε,τον πετυχα κι εγω,αλλα ειχε κινηση κι εμεινα πισω.Το Ζ ρε γ..τη ειναι λιγο δισκινητο στην κινηση:(

Στάνταρ σειρά 5 ήταν. Ήταν τετράθυρο και αυτό το θυμάμαι καλά. Οι τίγκα αεροτομές κλπ σε family car δέν ξεχνιούνται εύκολα ;)

Δέ νομίζω να ήταν M5 αλλά και Μ5 να ήταν πιστεύω πως για τις τόσο μικρές αποστάσεις από φανάρι σε φανάρι στο συγκεκριμένο σημείο στην Κηφησίας δέ με είχε. Σκέψου ότι με το που άναβε πράσινο αυτός έφευγε κομμάτια και εγώ χωρίς καν να δώσω απο στάση, άνοιγα μία καλή και πεταγόμουνα 2 αμάξια μπροστά του(κινητήρας R6 βλέπετε :D ).

Πλάκα είχε πάντως:a39:

:beer:

liakaros
30/09/2007, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
(κινητήρας R6 βλέπετε :D ).



E, καλα το ψιλογ@μησες τωρα...κοψε κατι...:D

Ασε που αν ηταν Μ5,σου εγγυωμαι οτι το μονο που θα εβλεπες θα ηταν τα κωλοφαναρα του και αυτα σε πολυ μακρυνη αποσταση,μαλλον δεν ξερεις τι σημαινει να εχεις 500 περιπου αλογατα στο ποδι σου...:wave2:

Ζεύκας
01/10/2007, 00:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Εγω εχω περασει (οριακα...)ενα ΧΤΧ στα φαναρια στην Ιουλιανου....:a08:

πας κ εσύ ρε κορίτσι μου να κάνεις κόντρες στα δρομάκια...

Ζεύκας
01/10/2007, 00:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
E, καλα το ψιλογ@μησες τωρα...κοψε κατι...:D

Ασε που αν ηταν Μ5,σου εγγυωμαι οτι το μονο που θα εβλεπες θα ηταν τα κωλοφαναρα του και αυτα σε πολυ μακρυνη αποσταση,μαλλον δεν ξερεις τι σημαινει να εχεις 500 περιπου αλογατα στο ποδι σου...:wave2:

τι σημαίνει να έχεις 500 αλογάτα στο πόδι σου? :rolleyes:

liakaros
01/10/2007, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
τι σημαίνει να έχεις 500 αλογάτα στο πόδι σου? :rolleyes:

Για 500,οχι δεν ξερω να σου πω...

Για 400 και κατι ψιλα αμα θες ναι...αλλα οχι στο συγκεκριμενο forum:wave2:

Ζεύκας
01/10/2007, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Για 500,οχι δεν ξερω να σου πω...

Για 400 και κατι ψιλα αμα θες ναι...αλλα οχι στο συγκεκριμενο forum:wave2:

τι σημαίνει να έχεις 400 άλογα στο πόδι σου?

κ σε πόσους τόνους ατσάλι?

liakaros
01/10/2007, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
τι σημαίνει να έχεις 400 άλογα στο πόδι σου?

κ σε πόσους τόνους ατσάλι?

Φιλε μου ασε που σου λεω...

Δεν εχω σκοπο να γινω δευτερος xrider εδω μεσα (για οσους θυμουντε...)

project.breeze
01/10/2007, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
τι σημαίνει να έχεις 400 άλογα στο πόδι σου?

κ σε πόσους τόνους ατσάλι?



Μπορώ να σας πω εγώ για 450 άλογα σε Skyline GT-R R34 του ξάδερφου μου στην Αυστραλία αλλά και πάλι οποιοδήποτε μηχανάκι 600+ κυβικά είναι πιο γρήγορο...

CPANTELO
01/10/2007, 09:49
ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΦΑΝΑΡΙΕΣ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙΛΑ ΑΝΑ ΙΠΠΟ....

Η Μ5 ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 1700 KG ΜΕ 507 ΑΛΟΓΑ ΔΗΛΑΔΗ 3,3 KG/HP
ΤΟ FZ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 185 KG ΜΕ 98 ΑΛΟΓΑ ΔΗΛΑΔΗ 1,8 KG/HP
AN ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ 80 KG ΟΔΗΓΟ ΕΧΟΥΜΕ 2,7 KG/HP

ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ Η ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ Η Μ5 ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ....

SF
01/10/2007, 09:57
Όσο μεγαλώνει η ταχύτητα, τόσο ελλατώνεται η σημασία του ειδικού μεγέθους (kg/hp). Δηλαδή ναι μεν το μηχανάκι θα κάνει καλύτερη εκκίνηση, αλλά μετα τα 150-200 (ή τέλος πάντων κάποια ταχύτητα) και ZX14 να είναι, θα αρχίσει να τρώει τρελλό τσαι. Ή στην καλύτερη περίπτωση δε θα υπάρχουν αισθητές διαφορές. Όσο μεγαλώνει η ταχύτητα, τόσο περισσότερη σημασία έχει η απόλυτη τιμή της ιπποδύναμης και όχι η σχετική. Και 500HP είναι μεγάααααααλη ιπποδύναμη. Την εξήγηση την αφήνουμε για άσκηση στο σπίτι.
:)

road spirit
01/10/2007, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
.... Όσο μεγαλώνει η ταχύτητα, τόσο περισσότερη σημασία έχει η απόλυτη τιμή της ιπποδύναμης και όχι η σχετική. ...
:)

σωστό, όπως επίσης αρχίζει και παίζει μεγάλο ρόλο η αεροδυναμική. Η απαιτούμενη ιπποδύναμη για να υπερνικηθεί η αεροδυναμική αντίσταση αυξάνει εκθετικά όσο ανεβαίνει η ταχύτητα. Άρα η τιμή του αεροδυναμικού συντελεστή παίζει τεράστιο ρόλο, και εκεί όλα τα μηχανάκια, ακόμα και τα busa/ninja/xx/ klp , υστερούν παρα πάρα πολύ σε σχέση με τα αυτοκίνητα ...

SF
01/10/2007, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ακόμα και τα busa/ninja/xx/ klp , υστερούν παρα πάρα πολύ σε σχέση με τα αυτοκίνητα ...

Kαι αν προσθέσουμε και τις απίθανες ενεργητικές αναρτήσεις που έχουν τα τέρατα (Μ5, 911, Cayenne κλπ), μόλις παρουσιαστούν οι πρώτες καμπές στο δρόμο, το τσάι είναι δεδομένο. Και όταν λέμε τσάι δεν εννούμε ότι ενα SS θα μείνει πίσω, αλλά είναι από πολύ δύσκολο έως εντελώς αδύνατο να πάει γρηγορότερα.

DimST
01/10/2007, 11:38
Ενημερωτικά, υπάρχουν και τα launch control... σε μέτρια άσφαλτο με λογική "ό,τι και να κάνεις σε έχω" παραμονεύει ο κίνδυνος, τα σύγχρονα δυνατά αυτοκίνητα (όπως η Μ5) με τα ηλεκτρονικά τελευταίας γενιάς προερχόμενα απο F1 μπορούν να κάνουν πλάκες εκεί που δε το περιμένεις..

Και υπ'όψιν, το αμάξι θα κάνει πολύ κοντά στο ιδανικό εκκίνηση σχεδόν οπουδήποτε (2 λαστιχάρες, σύγχρονο αντισπίν αρκετό βάρος για να κάθεται και άπειρη ροπή για να ξεκολλήσει), το μηχανάκι που θα ξεκινήσει δυνατά? στην άσφαλτο της Κηφισίας?

Το νού σας :beer: :beer: :wave2:

CPANTELO
01/10/2007, 13:07
ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ. ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΡΩΤΟΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΦΑΝΑΡΙΕΣ ΟΠΟΥ Η ΜΕΓΙΣΤΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 400 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΥΘΕΙΕΣ Ή ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΚΑΜΠΕΣ. ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΞΥΠΑΚΟΥΕΤΑΙ ΟΤΙ Η ΠΡΟΣΦΥΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΥΣΑ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ. ΤΕΛΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΤΗ ΤΥΧΗ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΩ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΤΕΤΟΙΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ( 'Η ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΑΔΡΑΝΕΙΑ ΤΗΣ ΜΑΖΑΣ) ΔΕΝ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...

DimST
01/10/2007, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από CPANTELO
Η ΜΕΓΙΣΤΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 400 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΥΘΕΙΕΣ Ή ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΚΑΜΠΕΣ. ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΞΥΠΑΚΟΥΕΤΑΙ ΟΤΙ Η ΠΡΟΣΦΥΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΟΥΣΑ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ...

... χμ... μάλλον μιλάς είτε για στημένες καταστάσεις, είτε να είσαι τυχερός και βρεθείς σε έναν απο τους ελάχιστους δρόμους που έχουν τα παραπάνω που περιγράφεις. Σε κάθε περίπτωση τα πράγματα είναι δύσκολα.

MitsosNaked
01/10/2007, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
... χμ... μάλλον μιλάς είτε για στημένες καταστάσεις, είτε να είσαι τυχερός και βρεθείς σε έναν απο τους ελάχιστους δρόμους που έχουν τα παραπάνω που περιγράφεις. Σε κάθε περίπτωση τα πράγματα είναι δύσκολα.

Δέ χρειάζεται να είναι και τόσο στημένες αφού στην Κηφησίας ήπιε το τσαγάκι του ο BMW-boy. Και επαναλαμβάνω: Με το που άναψε πράσινο φεύγει καρφωτός, κι εγώ κουμπώνω πρώτη και δίνω μία γερή και τον αφήνω δυό αμάξια πίσω.

Επίσης στις κόντρες γενικότερα πρέπει να ληφθούν και 2 σοβαρές παράμετροι υπ'όψιν:

1ον Ο Μηχανόβιος όταν κάνει κόντρα σχεδόν πάντα έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του ότι μία μ@λακεία να γίνει μπορει είτε να τραυματιστεί σοβαρά είτε να σκοτωθεί. Αυτό και μόνο το ενδεχόμενο τον αποτρέπει απο το να εκμεταλλευτεί πλήρως τις δυνατότητες του οχήματος του. Όταν π.χ κάνεις κόντρα μέσα στην πόλη(δέν το συνιστώ) και ενώ πάς με το αυτοκίνητο κομματιαστά ξαφνικα δείς κόκκινο φανάρι σε στροφή και πλακωθείς στα φρένα το πολύ πολυ να σκάσεις στις μπαριέρες με μειωμένη ταχύτητα(όχι ότι δέν είναι επικίνδυνο). Άν σου τύχει το ίδιο με μηχανή και χωρίς ABS(όχι οτι θα βοηθήσει και πολύ το ABS) άν μπλοκάρει το μπροστινό όλοι ξέρουμε την κατάληξη.

2oν Κόντρες σωστές μεταξύ αυτοκινήτου και μηχανής δέν γίνονται με τα δύο οχήματα να τρέχουν δίπλα δίπλα. Ο λόγος είναι πολύ απλός: το αμάξι όταν θα στρίβει καλύπτει μεγάλο χώρο από τη στροφή και ο μηχανόβιος δέν μπορεί να εκμεταλλευτεί σωστά το χώρο. Επίσης πρέπει να συγκεντρωθεί σε πολύ περισσότερα πράγματα από το πώς θα πάρει καλύτερα τη στροφη ο μηχανόβιος όπως π.χ την ασφάλειά του γιατί σε περίπτωση που σε ντριφτάρισμα τον κοπανήσει το αμάξι φινίτο.


Σίγουρα έχετε δεί στο Youtube το βιντεάκι του Jeremy Clarkson Porsche vs R1 κια θα καταλάβετε τί εννοώ.

Υπάρχει όμως κι ένα ενδιαφέρον βιντεάκι που βάζει τα οχήματα ξεχωριστά να τρέξουν και να μετρήσουν τους χρόνους τους. http://www.youtube.com/watch?v=QGWTZZ_ZCV8

ktmboy
02/10/2007, 08:12
gamaei i Lambo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pezei na gini kontra mixanis enantion porsche sintoma stin athina,kai apo oti akouo tha iparksi video

Ζεύκας
02/10/2007, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmboy
gamaei i Lambo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pezei na gini kontra mixanis enantion porsche sintoma stin athina,kai apo oti akouo tha iparksi video

ε εντάξει, εγώ πάντως θα πάρω το max power για να το δώ...

FZR600R
02/10/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktmboy
gamaei i Lambo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pezei na gini kontra mixanis enantion porsche sintoma stin athina,kai apo oti akouo tha iparksi video

Καλο ακουγεται.

DimST
02/10/2007, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Δέ χρειάζεται να είναι και τόσο στημένες αφού στην Κηφησίας ήπιε το τσαγάκι του ο BMW-boy. Και επαναλαμβάνω: Με το που άναψε πράσινο φεύγει καρφωτός, κι εγώ κουμπώνω πρώτη και δίνω μία γερή και τον αφήνω δυό αμάξια πίσω.



Αναφέρθηκα στην Μ5, σαφέστατα και ένα μεσαίο 5άρι ΒΜW δεν έχει τύχη στην πλειοψηφία των περιπτώσεων...



Επίσης στις κόντρες γενικότερα πρέπει να ληφθούν και 2 σοβαρές παράμετροι υπ'όψιν:

1ον Ο Μηχανόβιος όταν κάνει κόντρα σχεδόν πάντα έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του ότι μία μ@λακεία να γίνει μπορει είτε να τραυματιστεί σοβαρά είτε να σκοτωθεί. Αυτό και μόνο το ενδεχόμενο τον αποτρέπει απο το να εκμεταλλευτεί πλήρως τις δυνατότητες του οχήματος του. Όταν π.χ κάνεις κόντρα μέσα στην πόλη(δέν το συνιστώ) και ενώ πάς με το αυτοκίνητο κομματιαστά ξαφνικα δείς κόκκινο φανάρι σε στροφή και πλακωθείς στα φρένα το πολύ πολυ να σκάσεις στις μπαριέρες με μειωμένη ταχύτητα(όχι ότι δέν είναι επικίνδυνο). Άν σου τύχει το ίδιο με μηχανή και χωρίς ABS(όχι οτι θα βοηθήσει και πολύ το ABS) άν μπλοκάρει το μπροστινό όλοι ξέρουμε την κατάληξη.

2oν Κόντρες σωστές μεταξύ αυτοκινήτου και μηχανής δέν γίνονται με τα δύο οχήματα να τρέχουν δίπλα δίπλα. Ο λόγος είναι πολύ απλός: το αμάξι όταν θα στρίβει καλύπτει μεγάλο χώρο από τη στροφή και ο μηχανόβιος δέν μπορεί να εκμεταλλευτεί σωστά το χώρο. Επίσης πρέπει να συγκεντρωθεί σε πολύ περισσότερα πράγματα από το πώς θα πάρει καλύτερα τη στροφη ο μηχανόβιος όπως π.χ την ασφάλειά του γιατί σε περίπτωση που σε ντριφτάρισμα τον κοπανήσει το αμάξι φινίτο.




1. Τα γνωστά.... Αν έχεις λίγο μυαλό δε βάζεις εαυτό σε κίνδυνο (άγνωστη διαδρομή, στενός δρόμος, μη φωτισμένος/βράδυ πιθανότητα για νερά απο σπασμένα ποτιστίρια κλπ κλπ). Εκτιμάς και πράττεις ανάλογα.

2. Σε δημόσιο δρόμο, "δίπλα" σε αυτοκίνητο είτε φροντίζεις να εξαφανιστείς, είτε απλά κάνεις την πάπια. Το να αφήσεις τη τύχη σου στα φρένα/ρεφλέξ του άλλου που παλεύει να σε μαζέψει σε κάποια στροφή - που την έχεις δε την έχεις - μάλλον αυξάνεις τις μετοχές σου για τον άλλο κόσμο.

Και εδώ όλα ξεκινάνε και τελειώνουν απο τη σωστή αντίληψη των δεδομένων...


Εγώ δε ξέρω απο βιντεάκια, έζησα την αίσθηση του να είσαι σε έναν κλειστό χώρο/πίστα χωρίς εξόδους διαφυγής με ένα σκασμό (υπερ)αυτοκίνητα μαζί με 'μένα. Στον ίδιο, μάλλον στενό δρόμο της πίστας που το χειρότερο είχε καμμια 400αριά αλογά, το καλύτερο, άστα να πάν στο διάολο...

Τα πράγματα δεν είναι τόσο εύκολα για έναν μέσο αναβάτη. Μέσος αναβάτης με καλό μηχανάκι δε κάνει ιδιαίτερη διαφορά. Μέσος οδηγός αυτοκινήτου με ένα πολύ καλό αυτοκίνητο αλλάζει τα δεδομένο δραματικά...


(Η πίστα που είχα την τύχη να γράψω περίπου 250χλμ είναι η παλιά διαδρομή του Nurbungring - Νordsheife)

:beer: :beer:

CPANTELO
04/10/2007, 11:43
(Η πίστα που είχα την τύχη να γράψω περίπου 250χλμ είναι η παλιά διαδρομή του Nurbungring - Νordsheife)

Καταρχην σε ζηλευω τρελλα που εχεις τρεξει σε αυτη την πισταρα . Η μονη εμπειρια μου στη συγκεκριμενη διαδρομη ειναι απειρες ωρες με το grand turismo και το turist trophy καθως και μια πληθωρα video απο αυτοκινητα (sabine θεα...) ή μηχανες. Οπως και να εχει παντως εχω την εντυπωση οτι ενα συνχρονο supercar εχει πολυ πιο ευκολο εργο σε αυτη τη διαδρομη με τις απειρες υψομετρικες διαφορες και ορισμενες πολυ δυσκολες στροφες που η μηχανη φοβαμαι οτι δεν βολευεται. Επισης πιστευω πως λογω βουνου και δασους θα "πιανουν υγρασια " ορισμενες στροφες οποτε δεν θα εχεις την ψυχολογια για τρελλη επιθεση σε καθε στροφη. Θα ηθελα πολυ να μαθω σε τι χρονους γυρναγες εστω και με 15 περιπου γυρους που εκανες...

respect :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

cbanthropos
04/10/2007, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Επίσης στις κόντρες γενικότερα πρέπει να ληφθούν και 2 σοβαρές παράμετροι υπ'όψιν:

1ον
2oν Κόντρες σωστές...

Βρε μπαγασακο, εσυ δεν ειπες οτι δεν κανεις κοντρες? :lol:

Κλεβεις εκκλησια με το να στηνεις νορμαλ η ψιλοκαλο αμαξι και 600αρι... Καποιος πιο πανω το ξαναειπε.. :wave2:

MitsosNaked
06/10/2007, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
Βρε μπαγασακο


Είμαι μπαγασάκος τί να κάνουμε ; :)
:beer: :beer: :beer: