PDA

View Full Version : ΤΑ C.s.s....maΘΗΜΑΤΑ...



SPORAKIAS
28/09/2007, 21:48
.....ναι...οντως βοηθανε αρκετα....για οποιους εχουν ακομα ενδοιασμους...

βεβαια αυτα ειναι απο προσωπικη εμειρια και ....προσωπικη γνωμη....

αν κανεις αυτα που λενε οι δασκαλοι χωρις φοβο αλλα με παθος θα δειτε μεγαλη διαφορα στην οδηγηση σας...

και πιο γρηγορη αλλα.... ακομα πιο σημαντικο....και πιο ασφαλη....

σε αυτη τη φωτο ειναι η μεγαλυτερη κλιση που μπορουσα να δωσω στη μηχανη μου στο λεβελ 1...

και αυτη με ψιλοφοβο...


106580

SPORAKIAS
28/09/2007, 21:50
εδω ειμαι στο λεβελ 2....αρκετα πιο βελτιωμενος στην οδηγηση ....και το ''ειχα'' πιο ανετα...


106581

SPORAKIAS
28/09/2007, 21:57
και εδω στο λεβελ 3 πριν 2 βδομαδες....

ανετα ...τη μηχανη δεν τη φοβομουνα σε αυτες τις κλισεις....

και με ''προπονηση-trackdays'' ....θα υπαρχει συνεχεις βελτιωση....

το πιο σημαντικο πιστευω ειναι να κανεις ακριβως οτι σου λεει ο δασκαλος...και αυτα να εφαρμοζεις με ακριβεια......

θα δειτε μεγαλη διαφορα στην οδηγηση...τα συνιστω ανεπιφυλακτα...

:beer: :wave2: :beer:


106582

apav
29/09/2007, 09:51
:beer: Δείτε και το ΚΤΜ από πίσω, όλοι μπορούν να πάνε! :wave2:

DrIoannis
29/09/2007, 11:08
Στο 1ο Level ακούμπησα για πρώτη φορά γόνατο στην αρχή του τελευταίου session.Μετά σε όλο το session απλά έλιωνα το δεξιό γόνατο στην άσφαλτο(Μέγαρα δεξιόστροφη πίστα).Όλα ήρθαν τόσο αβίαστα και χωρίς να το επιδιώκω μετά μανίας.Στην αρχή απλά δεν το πλάγιαζα αρκετά,μετά "λύθηκα".Τώρα στις Σέρρες θα δούμε τι θα παιχτεί στο Level 2.

CyBeRseXX
29/09/2007, 11:35
το συνιστω ανεπιφυλαχτα..

Μετα απο 8 χρονια συνυπαρξης με το ΧΧ, μπηκε πιστα για το Level1. Καταπληκτικη εμπειρια τοσο η οδηγηση σε πιστα οσο κ η μεταδοτικοτητα κ προσοχη που εδινε ολο το "πληρωμα" του CSS εντος κ εκτος. Εμαθα κ βελτιωσα αρκετα, μεχρι το Level 2 που κααααποια στιγμη θα παρακολουθησω.

Κ οπως ειπε ο apav, ολοι (και τα ΧΧ) μπορουν να πανε :beer: :beer:


106623

DrIoannis
29/09/2007, 11:44
Σημαντικό επίσης είναι ότι κάνεις τα μαθήματα για να μάθεις και να εξελιχθείς σαν οδηγός.Το να ακουμπήσεις γόνατο είναι εύκολο στην πίστα, δύσκολο είναι να βελτιωθείς σαν οδηγός.

makis206
29/09/2007, 13:42
Aκόμα κι εγώ που δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν τέτοιου είδους μαθήματα πριν το μάθω μέσα απ'το φόρουμ, ήμουν απ'την αρχή σίγουρος πως θα πρόσφεραν πολλά σε όσους θα τα παρακολουθούσαν.

Οι εικόνες του Σποράκια τα λένε όλα :beer: :beer:

675
30/09/2007, 02:35
αχχχχ....


ποτε θα ερθω και γω στη θεση σας ωρε παιδες...:wacko:

ωραιοι..:beer: :wave2:

makis206
30/09/2007, 20:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
αχχχχ....
ποτε θα ερθω και γω στη θεση σας ωρε παιδες...:wacko:

Αν και άσχετο με το θρεντ..

Λιάκο μια συμβουλή, αφού το γουστάρεις όταν θά'ρθει η στιγμή άρπαξε την ευκαιρία απ'τα μαλλιά (ή μάλλον απ'τα γκριπ:lol: )

Μην αφήσεις να περάσουν τα χρόνια όπως τ'άφησα εγώ, τώρα και να θέλω με λένε :a024: κι ας είμαι πιπίνι ακόμα :lol:


Δεν είναι ακόμα αργά για μένα αλλά πέρασαν πολλά χρόνια χαμένα για κάτι που πάντα γούσταρα, εσύ μην τ'αφήσεις :winka:

:beer:

Meni0s
30/09/2007, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Μην αφήσεις να περάσουν τα χρόνια όπως τ'άφησα εγώ, τώρα και να θέλω με λένε :a024: κι ας είμαι πιπίνι ακόμα :lol:


Δεν είναι ακόμα αργά για μένα αλλά πέρασαν πολλά χρόνια χαμένα για κάτι που πάντα γούσταρα, εσύ μην τ'αφήσειs


Ποσο ειπαμε δινεις το CBF? Αντε βουρ και παμε γι'αλλα λΕπον :evil:

makis206
30/09/2007, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meni0s
Ποσο ειπαμε δινεις το CBF? Αντε βουρ και παμε γι'αλλα λΕπον :evil:

Ρε άμα δίψασες για τσάγια κερνάω και στο σπίτι λέμε :lol: :lol:

Meni0s
30/09/2007, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ρε άμα δίψασες για τσάγια κερνάω και στο σπίτι λέμε :lol: :lol:


Eυκαιρια να σου πω και τα καλοριζικα :winka: :lol: :lol:

makis206
30/09/2007, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meni0s
Eυκαιρια να σου πω και τα καλοριζικα :winka: :lol: :lol:

Άντε ρε να δούμε καμμιά φωτό απ'αυτά που έμαθες στο track day !:a48:

Tράβηξε φωτό ο Νίκος ;:beer:

Meni0s
30/09/2007, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Άντε ρε να δούμε καμμιά φωτό απ'αυτά που έμαθες στο track day !:a48:

Tράβηξε φωτό ο Νίκος ;:beer:


Aσε ρε τον φωτογραφο της κακιας ωρας! ! !

Του λεω κατσε εδω και βγαζε συνεχεια φωτο.

Οκ μου λεει.


Εχω 20-30 φωτογραφιες τον ασφαλτοταπητα,πουλακια που περνουσαν και αλλα τετοια κουλα και μονο σε 2 ειμαι μεσα και εγω :confused:



Και παλι καλα να λεω :lol: :lol: :lol:


106749

makis206
30/09/2007, 22:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meni0s
Aσε ρε τον φωτογραφο της κακιας ωρας! ! !

Κι αυτός που επισύναψες ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ::look:


:lol: :rotflmao: :beer:

675
01/10/2007, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αν και άσχετο με το θρεντ..

Λιάκο μια συμβουλή, αφού το γουστάρεις όταν θά'ρθει η στιγμή άρπαξε την ευκαιρία απ'τα μαλλιά (ή μάλλον απ'τα γκριπ:lol: )

Μην αφήσεις να περάσουν τα χρόνια όπως τ'άφησα εγώ, τώρα και να θέλω με λένε :a024: κι ας είμαι πιπίνι ακόμα :lol:


Δεν είναι ακόμα αργά για μένα αλλά πέρασαν πολλά χρόνια χαμένα για κάτι που πάντα γούσταρα, εσύ μην τ'αφήσεις :winka:

:beer:

μακαρε να εισαι σιγουρος πως θα το παλεψω γιατι το θελω πολυ,
και φοβαμαι πως θα καταληξω στα 35-40 να τρεχω στις πιστες αν δεν τα χω καταφερει νωριτερα...

ξεκινησα μ ενα καλο κρανακι, κι ευελπιστω να συνεχισω με ενα μεταχειρισμενο γυμνο ή ακομη και ss..
δυστυχως φραγκα δεν υπαρχουν για "ομαλες" μεταβασεις σε κυβικα απλα θα φροντισω να σκεφτομαι με το πανω κεφαλι οσο περισσοτερο μπορω...
:rolleyes:

:beer: :wave2:

GIXXERAKIAS
01/10/2007, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meni0s



Εχω 20-30 φωτογραφιες τον ασφαλτοταπητα,πουλακια που περνουσαν και αλλα τετοια κουλα και μονο σε 2 ειμαι μεσα και εγω :confused:



Και παλι καλα να λεω :lol: :lol: :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Eλυωσα ρε Μανθο!!:lol: :lol:

UgLy
02/10/2007, 15:47
Για να ξεκαθαρίσουμε το ζήτημα μία και έξω

1ον ) οποιος θελει φωτογραφική μηχανή ας ξοδέυετε να πέρνει κάτι σοικό οχι να πατάς το κουμπί σημερα κια να τραβάει αυριο

2ον) με τον ήλιο κόντρα δέν μπορείς να δείς τι τραβάς γιατί πολύ απλα δεν βλέπεις απο την υποτηθέμενη οθόνη που σου βάζουν να στοχέυσεις

3ον) μπορεί στην πίστα να μην καταφερα να τραβήξω φωτογραφίες αλλα έχω στην κατοχη μου πονηρές και ναζιάρικες ποζες απο τον αγαπητό μας menios οπιος τις θέλει ας μου το πει σαν bonus θα πάρει και videakia με στριπτιζ

UgLy
02/10/2007, 15:55
Α Α Α φίλε Δημήτρη μπράβο σου και παντα πρωτιες οδήγησες τέλεια και σου άξιζε η νίκη ομολογω πως ψαρωσα οταν είδα τα ξυσήματα στα πλαστικα σου απο το τις κλίσεις σου τεσπα αντε και στο επόμενο ;)