PDA

View Full Version : Πραγματικά μικρό πρόβλημα



adbasil
29/09/2007, 12:05
2 χρόνια με το ΜULTI δίπλα σε θάλασσα (Αίγιο, Λούτσα, Πάρο) οι σωλήνες της εξάτμισης έχουν γίνει σκατά από το αλάτι και την υγρασία. Μήπως κάποιο καλό παλικάρι μπορεί να με βοηθήσει πως να τους καθαρίσω; Μου είπαν για καθαριστικά τύπου Brassan που είναι για επάργυρα σκεύη. Ισχύει;
Ευχαριστώ

Υ.Γ. Φίλε lalala σταμάτα να διαφημίζεις Βασιλόπουλο από Αίγιο. Καλό παλικάρι, αλλά αν θες στείλε pm να σου πω. Δε συνεχίζω δημόσια, γιατί δεν μου αρέσει να τα χώνω ανώνυμα.

lalala
29/09/2007, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από adbasil
2 χρόνια με το ΜULTI δίπλα σε θάλασσα (Αίγιο, Λούτσα, Πάρο) οι σωλήνες της εξάτμισης έχουν γίνει σκατά από το αλάτι και την υγρασία. Μήπως κάποιο καλό παλικάρι μπορεί να με βοηθήσει πως να τους καθαρίσω; Μου είπαν για καθαριστικά τύπου Brassan που είναι για επάργυρα σκεύη. Ισχύει;
Ευχαριστώ

Υ.Γ. Φίλε lalala σταμάτα να διαφημίζεις Βασιλόπουλο από Αίγιο. Καλό παλικάρι, αλλά αν θες στείλε pm να σου πω. Δε συνεχίζω δημόσια, γιατί δεν μου αρέσει να τα χώνω ανώνυμα.


geia xara...

1on: den katalabainw ton tono tou mhnumatos sou "Φίλε lalala σταμάτα να διαφημίζεις Βασιλόπουλο από Αίγιο. Καλό παλικάρι, αλλά αν θες στείλε pm να σου πω. Δε συνεχίζω δημόσια, γιατί δεν μου αρέσει να τα χώνω ανώνυμα."

dikaiwma mou einai na kanw o,ti k@ulwnw! eidika an exw meinei upereuxaristhmenos me tis uphresies kapoiou...

2on: an exeis kapoio problhma me ton basilopoulo kai me ton kathe basilopoulo sta @@ mou! exeis TO KATHE DIKAIWMA na bgeis kai na to peis DHMOSIWS xwris pm kai diafora tetoia. den me noiazei katholou malista mias kai den exw kamia sxesh me to en logw katasthma...

:ZZZ: :ZZZ:

Stelth
29/09/2007, 13:29
Πρόληψη αδελφέ

Πρόληψη

Πάρε μια κουκούλα και σκέπαζε το όταν έχεις σπίτι που είναι δίπλα στη θάλασσα

Όσο για να το καθαρίσεις δοκίμασε ..........................














Ξύδι

Ρίξε επάνω αστο κανα 5αλεπτο και μετά καθαρισετο με λίγο ψιλό σύρμα κατσαρόλας

dessert
29/09/2007, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stelth
Πρόληψη αδελφέ

Πρόληψη

Πάρε μια κουκούλα και σκέπαζε το όταν έχεις σπίτι που είναι δίπλα στη θάλασσα

Όσο για να το καθαρίσεις δοκίμασε ..........................
Ξύδι

Ρίξε επάνω αστο κανα 5αλεπτο και μετά καθαρισετο με λίγο ψιλό σύρμα κατσαρόλας

+888

Ξυδάκι για να το καθαρίσεις και αν θέλεις και αλοιφή για να το γυαλίσεις...

:wave2:

tsoukas77
29/09/2007, 14:29
Για γυαλισμα κανει και οδοντοκρεμα...

Xrider
01/10/2007, 07:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από adbasil
Μου είπαν για καθαριστικά τύπου Brassan που είναι για επάργυρα σκεύη. Ισχύει;
Ευχαριστώ


Εχει κατι τετοιο γι αμεταλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται στα Ελληνικα και κανει δουλεια..εγω το ξερω σαν μπρασο.
Με ενα συρματακι τριβεις και περνας και γινεται σαν καινουργια...μετ ααπο λιγο καιρο θα αρχησει ομως και παλι να σου γινεται οπως πριν...

adbasil
01/10/2007, 17:46
Ευχαριστώ παιδιά