PDA

View Full Version : τα πρωτα χιλιομετρα.....



ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
15/10/2004, 13:55
εχτες το βραδυ το πηρα και σημαρα εκανα τα πρωτα χιλιομετρα. το φουλαρω βενζινη περνη το ρεζερβουαρ του βασι κατασκευαστου 14 λιτρα. και ξεκινω με 4000 στροφες. εχωντας κανει καμια 20αρια χιλιομετρα πευτη το ματι μου στο οργανο που λεει για ποσα χιλιομετρα εχω βεβζηνη ακομα..... μου επεσε το σαγωνι....... ελεγε 480 ακομα. εχω κανει μεχρη στιγμης που σας γραφω 87 χιλ και εχει κατεβη μονο μια γραμμη και εχει 10 αν δεν κανω λαθος.... ακομα και ο ζιπο καιει περισοτερο. οπως κανω πολλα χιλιομετρα τον μηνα βλεπω την δοση του να την βγαζω απο την βενζηνη που θα εξηκονομω.

γουσταρω γουσταρω γουσταρω.... A!!! αν δεν σας το ειπα πηρα το NEXUS 500

afrotwin
15/10/2004, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
εχτες το βραδυ το πηρα και σημαρα εκανα τα πρωτα χιλιομετρα. το φουλαρω βενζινη περνη το ρεζερβουαρ του βασι κατασκευαστου 14 λιτρα. και ξεκινω με 4000 στροφες. εχωντας κανει καμια 20αρια χιλιομετρα πευτη το ματι μου στο οργανο που λεει για ποσα χιλιομετρα εχω βεβζηνη ακομα..... μου επεσε το σαγωνι....... ελεγε 480 ακομα. εχω κανει μεχρη στιγμης που σας γραφω 87 χιλ και εχει κατεβη μονο μια γραμμη και εχει 10 αν δεν κανω λαθος.... ακομα και ο ζιπο καιει περισοτερο. οπως κανω πολλα χιλιομετρα τον μηνα βλεπω την δοση του να την βγαζω απο την βενζηνη που θα εξηκονομω.

γουσταρω γουσταρω γουσταρω.... A!!! αν δεν σας το ειπα πηρα το NEXUS 500

ti pires?:eyepop:
re arkoude kala8aki exi mprosta?
kala psaxnosouna gia gkomenopagida mou fenete:lol:
kala re tora sta geramata 8a to riksis stis gkomenes?
ante kalotaksido ke kales epitixies...:lol:

XTMPAM
15/10/2004, 14:04
ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ!!!

ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΩΡΕ!!!ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΠΙΣΤΑ ΞΕΡΩ ΓΩ??ΕΣΥ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΟΤΙ ΤΑ ΣΚΟΥΤΕΡ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ???

ΤΕΣΠΑ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕ ΘΑ ΠΑΙΡΝΑ ΠΟΤΕ ΣΚΟΥΤΕΡ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΗ!!!!:wave2: :wave2: :wave2:

crs-k
15/10/2004, 14:05
Καλοταξιδο ρε Γιωργη και παντα Ορθιος ρε φιλε. :wave2:

x-rider
15/10/2004, 14:21
ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ:beer:



ΕΥΚΟΛΟΟΔΗΓΗΤΟ? (ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ)

cbanthropos
15/10/2004, 14:23
Γιωργο, καλοταξιδο
και να το χαιρεσαι παντα με υγεια.

Να ξερεις ομως οτι απο δασκαλος δεν 'καθαρισες'. Θα συνεχισεις να μας διδασκεις τα περι μηχανης, κι ας ειναι διαφορετικο το Nexus.. ετσι?

:beer:

SaraMaritis
15/10/2004, 14:38
...αντε και με μηχανη !!! (αμα "μεγαλωσεις") :rotflmao:
:beer:

idi
15/10/2004, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από SMr2a4
...αντε και με μηχανη !!! (αμα "μεγαλωσεις") :rotflmao:
:beer:

ΣΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΩΜΑ :lol: :lol: :lol: :lol:


ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΓΙΩΡΓΗ :beer:

tai
15/10/2004, 19:49
Όταν ο πολεμιστής βγάζει την πανοπλία τι βάζει?:D :D












































Σκούφο παντούφλες και ζακετούλα..

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:























Καλορίζικο Γιώργη
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Γιατί δεν κερνάνε μόνο στης μηχανές……

ppaylos
15/10/2004, 22:29
Καλοριζικο και καλοταξιδο Γιωργη ,Παντως πως καταφερες απο την γιαγια αρκουδα να πας στο κοριτσι λαστιχο,:confused:θα ναι μια αλλη ιστορια!!!!:) Αιντα καλες βολτες :wave2:

wild_cat/anima
16/10/2004, 03:59
λεω κι γω ρε γιαγι γιατι δε το ξερω το νεξους.......?δε μου ειπες οτι ειναι σκουτερ...............



καλοταξιδο.........



αντε και με busa.........

milaber
16/10/2004, 04:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
γουσταρω γουσταρω γουσταρω.... A!!! αν δεν σας το ειπα πηρα το NEXUS 500

Καλορίζικο ρε Αρκούδε!

Ρίξε και καμιά εντύπωση!

:beer: :beer: :beer:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
17/10/2004, 08:30
αν και ειχα γραψει εντιποσεις παλαοτερα γιατι το ιδιο μηχανακη εχει και ο μεσαιος μου γιος θα σας πω για τωρα τι ειδα στης 2 μερες που το εχω.
καταναλοση..... ο ζιπο καιει πολυ με 14 λιτρα τεποζιτο εκανα 350 χιλιομετρα και ελεγε οτι ειχα ακομα για 120.
σταθερο σαν μοτο στον δρομο χωρις τα χαζοκουνηματα των αλλων σκουτερ.
στριβη πολυ ευκολα επαθα πλακα. μονο με την σκεψη και χαμιλομενο πισο απο την ριθμηση του. οταν το ψηλοσα για να το δω σε δρομο με στροφες ...... δοστε μου ντουκατι να τα φαω για πρωινο. ακουει σε γιροσκοπικο, στροφη σταθερα επιταχηνομενη κλπ, λες και ειναι μοτο μεγαλου κηβησμου. σε αντιθεση απο αλλα μεγα σκουτερ που εκανα τεστ ντραιβ , γιαπονεζικα και ιταλικα. οταν το πλαγιαζης στην στροφη δεν εχει της ελαστικοτητες των αλλων.
κηνηθηκα την παρασκευη το βραδυ να παω σε κατι δουλιες. εβρεχε και φωρουσα δερματινο μπουφαν και απλο παντελονι. βρεχωμουν μονο οταν σταματουσα στα φαναρια. στην αττικη οδο με ελαφρο κρηψημο πισο απο το φερινκ δεν με επιανε σταγονα.
απο εμπιρια απο το μηχανακη του γιου μου οταν το πηρα καποιες φορες σας λεω τα εξεις.
επιασα 180 κοντερισια μεχρη που με σταματισε ο κοφτης που εχει. ηταν σταθεροτατο και δεν το πιανουν οι πλαγιοι ανεμοι. ο φιλος με το 636 διπλα μου στα ιδια χιλιομετρα με ισχηρο πλαγιο ανεμο ( πριν λιγες μερες που ειχε 7-8 μποφορ) πιγενε βαρκα-γιαλο. μαλον πεζι ρολο το παρα πολυ χαμηλο κεντρο βαρους του νεξους και η καλη αεροδηναμηκη.

αντε και σε 1-2 χρονια με το BMW 1200 s που μου αρεση. μεχρη τοτε θα εχει λιση και τα προβληματα νεοτητος που τιχων να παρουσιαση.
γιωργος

psaroulis
17/10/2004, 19:10
καλοριζικο Papa Bear!

καλα χιλιομετρα και να σαι παντα καλα!

wolfman13
17/10/2004, 19:15
καλοριζικο γιαγια καλα χιλιομετρα!!!!!!!!!

hornet
22/10/2004, 09:37
καλοριζικο ρε γιωργη το μηχανακι