PDA

View Full Version : To Neo Transalp



blackroses
30/09/2007, 21:43
ΤΟ ΝΕΟ TRANSALP 700 ΒΓΗΚΕ...
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΤΟ ΤΡΙΤΗ.
ΑΠΟ ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ ΛΙΓΟ ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ , ΑΛΛΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΔΗΞΕΙ . ΑΝ ΔΕΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ , ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ 1000cc Η 1200cc ΜΟΤΟ .:(


106754

monarxis
30/09/2007, 21:48
Φιλε αργησες! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=46878)

:wave2:

xampos
30/09/2007, 22:22
:yuck: :yuck: :yuck:

675
01/10/2007, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
:yuck: :yuck: :yuck:

+10000000000000000000000000000000000000000000000000:cry:

kiriakost
01/10/2007, 01:16
Δεν μου αρέσει ... κρίμα , και ήταν κάτι που συμπαθούσα ως μοντέλο . :sick:


θυμίζει παραφουσκωμένο Yamaha XTZ 750 του 90 .

liakaros
01/10/2007, 01:26
Μπραβο στην HONDA...

Αν εβελπιστει με αυτο το ''πραγμα'' να χτυπησει το v-strom,τι να πω...

Για να δουμε μεχρι ποτε θα συνεχισει αυτη η εταιρεια να συντηρει δεινοσαυρους και μεχρι ποτε τα μηχανακια που θα βγαζει θα ειναι καθε περισυ και καλυτερα...

stavrogin
01/10/2007, 01:27
Συμφωνω ειναι χοντροκομενο.

gcrook
01/10/2007, 01:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackroses
ΤΟ ΝΕΟ TRANSALP 700 ΒΓΗΚΕ...
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΤΟ ΤΡΙΤΗ.
ΑΠΟ ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ ΛΙΓΟ ΑΠΑΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ , ΑΛΛΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΔΗΞΕΙ . ΑΝ ΔΕΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ , ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ 1000cc Η 1200cc ΜΟΤΟ .:(

Συγνωμη φιλε μου αλλα αν τα τεχνικα χαρακτηριστικα που ανακοινωσε η Χοντα για αυτο το μπουρδελο δεν σου κανουν κλικ δεν χρειαζεται να ψαξεις για χιλιαρι εναλλακτικα.
Ενα οποιοδηποτε 125αρι αρκει.

Μια μηχανη που να μην ειναι μαλακια φετος εβγαλε η Χοντα;
Η ακομα ο χορος του ΒεΠεντε καλα κρατει;

Defiant
01/10/2007, 01:59
Ακομα δεν το ειδαμε μαλακια το βγαλαμε

εντελως honda friendly forum :bawl: :rotflmao: :bawl:

liakaros
01/10/2007, 02:00
Και επισης,αν οπως λες σε ενδιαφερουν τεχνικα χαρακτηριστικα,επιδοσεις και δεν ξερω και γω τι αλλο

και παλι μην πας σε χιλιαρι honda on-off:D

Αν σου περισσευουν,πηγαινε κατ ευθειαν στα 1200 η στα 990i να ξεμπερδευεις...

:wave2:

gcrook
01/10/2007, 02:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Ακομα δεν το ειδαμε μαλακια το βγαλαμε

εντελως honda friendly forum :bawl: :rotflmao: :bawl:

Για πες μας εσυ ενα μπουρδελο 210 κιλων 60 αλογων με το ζορι και με απαρχαιωμενο ψοφιο μοτερ τι τυχη εχει στον ανταγωνισμο της κατηγοριας οπου εκει τα πραγματα δεν ειναι αστεια.
Τοσα χρονια αντι να ανανεωσει το μοντελο σεβομενη την τρομερη πορεια του παλιου Τρανσαλπ εκανε κατι ακυρα φειςλιφτς και οταν ηρθε η ωρα συμπεριφερθηκε σαν κλασσικη Χοντα. Πηγε ενα βημα πισω.
Προσπαθει να χτυπησει μια αγορα οπου υπαρχει ταλεντο στην σχεδιαση χρηστικοτητα και σχετικα συγχρονες τεχνολογικα, λυσεις, με ενα τετοια στραβοχυμενο πραγμα που αντιγραφει ανεπιτυχως οτι κυκλοφορει αυτη την στιγμη συνολικα.
Που αν διαβασα καλα καπου θα ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΕΝΤΑΤΑΧΥΤΟ; :eek:
Αντε...και με αυτορυθμιζομενες βαλβιδες....

Να τελειωσω την μπυριτσα να πιασω και το cbr1000.....

Defiant
01/10/2007, 02:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Για πες μας εσυ ενα μπουρδελο 210 κιλων 60 αλογων με το ζορι και με απαρχαιωμενο ψοφιο μοτερ τι τυχη εχει στον ανταγωνισμο της κατηγοριας οπου εκει τα πραγματα δεν ειναι αστεια.
Τοσα χρονια αντι να ανανεωσει το μοντελο σεβομενη την τρομερη πορεια του παλιου Τρανσαλπ εκανε κατι ακυρα φειςλιφτς και οταν ηρθε η ωρα συμπεριφερθηκε σαν κλασσικη Χοντα. Πηγε ενα βημα πισω.
Προσπαθει να χτυπησει μια αγορα οπου υπαρχει ταλεντο στην σχεδιαση χρηστικοτητα και σχετικα συγχρονες τεχνολογικα, λυσεις, με ενα τετοια στραβοχυμενο πραγμα που αντιγραφει ανεπιτυχως οτι κυκλοφορει αυτη την στιγμη συνολικα.
Που αν διαβασα καλα καπου θα ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΕΝΤΑΤΑΧΥΤΟ; :eek:
Αντε...και με αυτορυθμιζομενες βαλβιδες....

Να τελειωσω την μπυριτσα να πιασω και το cbr1000.....


Δεν πας και απο τα VFR μια βολτα που εχει πεσει νεκρα, ξερεις ομως γιατι ε? Δεν σπανε δεν χαλανε και κανουν ολα οσα υποσχονται με το παραπανω:D

Που ειναι τα specs του μπουρδελου?:smilea:

gcrook
01/10/2007, 02:13
Α καλα καταλαβα...παρε μια τα φαρμακα σου που τα αμελεις, και τα λεμε το πρωι....:sad:

liakaros
01/10/2007, 02:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Προσπαθει να χτυπησει μια αγορα οπου υπαρχει ταλεντο στην σχεδιαση χρηστικοτητα και σχετικα συγχρονες τεχνολογικα, λυσεις....



Kαι κατσε να μπει και η yamaha στο παιχνιδι των on-off...

Defiant
01/10/2007, 02:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Α καλα καταλαβα...παρε μια τα φαρμακα σου που τα αμελεις, και τα λεμε το πρωι....:sad:

Φαρμακα τελος για σημερα

ξαναλεω εχεις link με τα specs?

Defiant
01/10/2007, 02:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Kαι κατσε να μπει και η yamaha στο παιχνιδι των on-off...


Με το μονοκιλυνδρο?:smilea:

liakaros
01/10/2007, 02:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Με το μονοκιλυνδρο?:smilea:

Εστω με το μονοκυλινδρο στην αρχη...

Το μεγαλο γλεντι θα γινει ομως αν κανει κινηση στα 1000αρια

Και στην τελικη δεν νομιζω οτι αυτο (http://www.enduro.gr/index.cfm?Action=Details&cat01=16&CPiD=1917) ειναι χειροτερο απο το trans...

gcrook
01/10/2007, 02:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Φαρμακα τελος για σημερα

ξαναλεω εχεις link με τα specs?

Γιατι λες να βγαζει 70 αλογα απο εναν κινητηρα προηγμενο και οχι υπερκυβισμενο,να εχει αναρτησεις πλαισιο και ψαλιδι της προκοπης,κιλα ανθρωπινα,και 6αρι σασμαν;
Αν ναι μαλλον ελπιζεις σε θαυμα το μηχανακι εχει ανακοινωθει ηδη. :lol:
Αφου φαινεται απο χιλιομετρα οτι το μηχανακι ειναι μια αρπαχτη της Χοντα Ευρωπης απο τα ιδια φυντανια που αποφασισαν να φτιαξουν το CBR σαν καμπινε.
Τι συζηταμε δηλαδη;

Λινκς υπαρχουν...
Τα επιχειρηματα σου θελω...
Πες μου...ειναι το νεο Τρανσαλπ μηχανακι που αξιζει ο ανταγωνισμος να ασχολειται μαζι του;

liakaros
01/10/2007, 02:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook


Πες μου...ειναι το νεο Τρανσαλπ μηχανακι που αξιζει ο ανταγωνισμος να ασχολειται μαζι του;

Κι ομως θα δεις που θα το αγορασει πολυς κοσμος εστω και αν δεν αξιζει μια....

Ειναι μηχανακι που ο αλλος το περνει βρισκομενος σε μεταβατικο σταδιο απο παπακι η απο σκουτερ...οπως γινοταν και με τα προηγουμενα τρανσαλπ...

Τωρα αν θα κατσει ο καθε τετοιος ασχετος να ξεψειριζει σαν την μαιμου τεχνικα χαρακτηριστικα...χλωμο το βλεπω...

Ενταξει και με το v-strom επηξε ο κοσμος(οχι αδικα βεβαια) ισως πολλοι να αναζητησουν κατι διαφορετικο αδιαφοροντας για τις επιδοσεις...

Γνωμη μου....

gcrook
01/10/2007, 03:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Κι ομως θα δεις που θα το αγορασει πολυς κοσμος εστω και αν δεν αξιζει μια....



Ρε εμενα μου λες;
Γειτονας μου με ρωταγε τις προαλλες ποτε θα βγει επιτελους το νεο τρανσαλπ να το δωσει ανταλλαγη με το δικο του Τρανσαλπ.
Ενα χρονο τωρα τρωγεται..
Ρε ο ανθρωπος ειναι ηδη ψημενος και περιμενει να παει στα τυφλα να το χτυπησει επιτοπου.
Για χρηση σπιτι-δουλεια σαφως....

Και στην τελικη αυτη η γαμημενη Ελληνικη αγορα μοτοσυκλετας ποσα μηχανακια διαμαντια εχει αδικησει;

liakaros
01/10/2007, 03:21
Και ποσοι αλλοι τετοιοι υπαρχουν...

Τις προαλλες με βλεπει ανθρωπος εντελως ασχετος με τις μοτοσυκλετες και μου λεει...

Τι ειναι αυτο?

Α HONDA ε?

Πωπω αυτο ειναι εργαλειο...ειναι honda,εχει και μεγαλες ροδες...:hypnotize

Με τετοια λογικη,που δυστυχως υπαρχει πολυς κοσμος που την κουβαλαει, πως να μην χαθουν αξιολογα μηχανακια στην Ελληνικη αγορα...

Τελος παντων...λυπαμαι που το λεω αλλα η honda αρχιζει να περνει την κατιουσα...απο τα μηχανακια που βγαζει θες...απο την 9η θεση στο moto gp και απο ολη την χρονια που τελικα παει στο καλαθι των αχρηστων...

Το μονο που μενει πλεον ειναι να δουμε που θα σταματησει η κατρακυλα της καποτε ''big H''

kalant
01/10/2007, 04:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Και στην τελικη αυτη η γαμημενη Ελληνικη αγορα μοτοσυκλετας ποσα μηχανακια διαμαντια εχει αδικησει;

:a46:

:a55:

Defiant
01/10/2007, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Γιατι λες να βγαζει 70 αλογα απο εναν κινητηρα προηγμενο και οχι υπερκυβισμενο,να εχει αναρτησεις πλαισιο και ψαλιδι της προκοπης,κιλα ανθρωπινα,και 6αρι σασμαν;
Αν ναι μαλλον ελπιζεις σε θαυμα το μηχανακι εχει ανακοινωθει ηδη. :lol:
Αφου φαινεται απο χιλιομετρα οτι το μηχανακι ειναι μια αρπαχτη της Χοντα Ευρωπης απο τα ιδια φυντανια που αποφασισαν να φτιαξουν το CBR σαν καμπινε.
Τι συζηταμε δηλαδη;

Λινκς υπαρχουν...
Τα επιχειρηματα σου θελω...
Πες μου...ειναι το νεο Τρανσαλπ μηχανακι που αξιζει ο ανταγωνισμος να ασχολειται μαζι του;


Αν ισχυουν αυτα τα Specs οχι

και ειναι κριμα πολυ κριμα για ενα μηχανακι με την ιστορια του Trans

Defiant
01/10/2007, 07:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Και ποσοι αλλοι τετοιοι υπαρχουν...

Τις προαλλες με βλεπει ανθρωπος εντελως ασχετος με τις μοτοσυκλετες και μου λεει...

Τι ειναι αυτο?

Α HONDA ε?

Πωπω αυτο ειναι εργαλειο...ειναι honda,εχει και μεγαλες ροδες...:hypnotize

Με τετοια λογικη,που δυστυχως υπαρχει πολυς κοσμος που την κουβαλαει, πως να μην χαθουν αξιολογα μηχανακια στην Ελληνικη αγορα...

Τελος παντων...λυπαμαι που το λεω αλλα η honda αρχιζει να περνει την κατιουσα...απο τα μηχανακια που βγαζει θες...απο την 9η θεση στο moto gp και απο ολη την χρονια που τελικα παει στο καλαθι των αχρηστων...

Το μονο που μενει πλεον ειναι να δουμε που θα σταματησει η κατρακυλα της καποτε ''big H''


Ναι ρε γμτ ναι

τι διαολο? Εχουν γινει εντελως τεχνοκρατες?

που ειναι μηχανακια οπως το 1ο Fireblade? Το RC30? To Africa?

γαμωτο δεν τολμανε σε τπτ, δεν δειχνουν ποια τον δρομο στους αλλους

που ειναι το πνευμα του Soichiro? Οταν τους εβαλε να τρεξουν κοντρα σε διχρονα ιδιου κυβισμου απλα γιατι πιστευε στα τετραχρονα?

FUCK MEEEEEEEEEEE

bsari
01/10/2007, 08:50
θα προτεινα λιγο αυτοσυγρατηση οσο αφορα το νεο τρανσαλπ ,το μονο που μπορειτε να περιγραψετε ειναι εξωτερικα,αφηστε τα αλλα να γινουν τεστ ,να οδηγηθει και μετα..
α ποιοι ειναι οι ανταγωνιστες γιατι με τα λαστιχα που φοραει μαλλον κανενα 2κιλυνδρο!
και σταματηστε επιτελους να τα βαζετε με τη HONDA τα ιδια λεγατε με το νεο χορνετ μια λετε συντηρητικη ,με ελειψη σχεδιασμου...εχει κανεις δει οτι ειναι η μονη με οικολογικη συνειδηση(βλεπε euro3),ασχοληθηκε με τοabs και αεροσακο και γενικα με την ασφαλεια αναβατη-περιβαλλοντος?
τελος αφηστε να το δουμε απο κοντα και ισως τα χαρακτηριστικα του να επαρκουν στη...κατηγορια του?

xampos
01/10/2007, 09:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Α καλα καταλαβα...παρε μια τα φαρμακα σου που τα αμελεις, και τα λεμε το πρωι....:sad:

:bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

EVI
01/10/2007, 11:44
μπλιαχ

idi
01/10/2007, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από bsari
...εχει κανεις δει οτι ειναι η μονη με οικολογικη συνειδηση(βλεπε euro3),ασχοληθηκε με τοabs και αεροσακο και γενικα με την ασφαλεια αναβατη-περιβαλλοντος?

ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΠΕΙΣΕΣ. ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ HONDA . TEΛΟΣ! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
01/10/2007, 11:52
BTW AYTO ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΤΩΡΙΝΟ TRANSALP ΣΕ ΕΜΦΑΝΙΣΗ....

το φανααρι ειναι του προηγουμενου Hornet ή ειναι εντυπωση μου???? αυτα για οσους λενε οτι η kawa βαζει το φαναρι του Ζ σε ολα τα μηχανακια της...

idi
01/10/2007, 11:54
anyway αυτες οι τριπιστονες δαγκανες με γλυστρα, κανουν δουλεια στα αλλα μοντελα της Honda ή τα βαζει μονο για μοστρα? γιατι εγω θα εβαζα τετραπιστονες που πατανε και απο τις 2 μεριες...

alex14
01/10/2007, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ρε εμενα μου λες;
Γειτονας μου με ρωταγε τις προαλλες ποτε θα βγει επιτελους το νεο τρανσαλπ να το δωσει ανταλλαγη με το δικο του Τρανσαλπ.
Ενα χρονο τωρα τρωγεται..
Ρε ο ανθρωπος ειναι ηδη ψημενος και περιμενει να παει στα τυφλα να το χτυπησει επιτοπου.
Για χρηση σπιτι-δουλεια σαφως....

Και στην τελικη αυτη η γαμημενη Ελληνικη αγορα μοτοσυκλετας ποσα μηχανακια διαμαντια εχει αδικησει;

Αυτο δεν ειναι τιποτα. Φιλος μου εχει πουλησει το προηγουμενο τρανσαλπ απο το 2005 για να παρει το καινουργιο :D

:rotflmao: :rotflmao:

alex14
01/10/2007, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από bsari

ειναι η μονη με οικολογικη συνειδηση(βλεπε euro3),

Γιατι οι αλλες εταιριες τι βγαζουν ? asia2 ? :lol:

bsari
01/10/2007, 21:33
απο ποτε το εκανε!!!τωρα για ασια2 δε ξερω παντως ασια3 θα ειναι καλυτερο

:rotflmao:

PsyCost
01/10/2007, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από bsari
εχει κανεις δει οτι ειναι η μονη με οικολογικη συνειδηση(βλεπε euro3)

Να μη σε απογοητέψω αλλά η Triumph φοράει εδώ και καιρό το euro3 στα Tiger και τα Daytona :beer: