PDA

View Full Version : Remus Vs Acrapovic



vlameno
01/10/2007, 14:58
Καλησπέρα σας.

Είμαι σχετικά νέος στο forum και ακόμη πιο νέος κάτοχος του TDM900A (2007-Black):D
Στο μηχανάκι δεν έχω (κι ούτε πρόκειται) αλλάξει τίποτα...
Μου αρέσει έτσι όπως είναι (μέχρι και τους καθρέφτες έχω αφήσει πάνω!!)....
Είμαι βέβαια και σε μια ηλικία που (κάποτε) πρέπει να σοβαρευτώ :nono: :rolleyes:

Το μόνο που σκέφτομαι και θέλω να κάνω, είναι να αλλάξω εξατμίσεις...
Και βέβαια είμαι ανάμεσα σε Remus & Acrapovic....
Εκτός από την οικονομική διαφορά τους, μήπως γνωρίζετε να μου πείτε τα υπέρ και τα κατά?
Στην θέση μου, ποιά θα ήταν ή επιλογή σας? :wave2: :beer: :smokin:

Περιμένω τις απαντήσεις σας!!!
Thanks

:wave2: :dizzy:

fantacid
01/10/2007, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από vlameno
Καλησπέρα σας.

Είμαι σχετικά νέος στο forum και ακόμη πιο νέος κάτοχος του TDM900A (2007-Black):D
Στο μηχανάκι δεν έχω (κι ούτε πρόκειται) αλλάξει τίποτα...
Μου αρέσει έτσι όπως είναι (μέχρι και τους καθρέφτες έχω αφήσει πάνω!!)....
Είμαι βέβαια και σε μια ηλικία που (κάποτε) πρέπει να σοβαρευτώ :nono: :rolleyes:

Το μόνο που σκέφτομαι και θέλω να κάνω, είναι να αλλάξω εξατμίσεις...
Και βέβαια είμαι ανάμεσα σε Remus & Acrapovic....
Εκτός από την οικονομική διαφορά τους, μήπως γνωρίζετε να μου πείτε τα υπέρ και τα κατά?
Στην θέση μου, ποιά θα ήταν ή επιλογή σας? :wave2: :beer: :smokin:

Περιμένω τις απαντήσεις σας!!!
Thanks

:wave2: :dizzy:


ποιες σ'αρεσουν περισσοτερο?

vlameno
01/10/2007, 15:24
Φίλε μου, δύσκολο να απαντήσω...:eek:
Εμφανισιακά, μου αρέσουν οι Remus
Αλλά έχω ακούσει TDM900 με Acrapovic και έχω κ.......σει με τον θόρυβο που έκανε :look:

Καταλαβαίνεις σε τι δίλλημα βρίσκομαι ε? :confused:

:hypnotize :uplate:

argi6argi
02/10/2007, 02:40
Έχω ακούσει TDM900 με ακράπες και δεν είναι κάτι φοβερό. Φίλος πάντως είδε και άκουσε τη Remus και μου είπε οτι είναι γαμάτη.

Άν δεν μπορείς να ξεχωρίσεις τι θες, σκέψου για πιο λόγο τις βάζεις. Ομορφιά, απόδοση, ήχος; Στο πρώτο πιστεύω έχεις ήδη απαντήσει. Για το 2ο και 3ο, το ψάχνεις, το ακούς και βλέπεις.

Με γειά!

H.A.Balafoutre
02/10/2007, 14:21
Οι Termignoni κάνουν πολύ ΜΠΡΑΟΥ στο TDM. Τις έχεις σκεφτεί?

nmk1988
03/10/2007, 19:58
Γεια σας παιδια κ εγω ειναι νεος κατοχος TDM 900A '07 λευκο.
Ενδιαφερομαι για ενα ζευγαρι εξατμισεις.
Σε τι τιμες κυμανονται οι Akrapovic και Remus και σε αποδοση τις διαφορες υπαρχουν ?
Επισης σε μεταχειρισμενες ποσο φτηνοτερα τις βρισκεις σε αριστη κατασταση ?

vlameno
04/10/2007, 00:17
Οκ φίλε argi6argi, θα το ψάξω λίγο περισσότερο (όχι μόνο από οικονομικής πλευράς και θέμα ομορφιάς) και θα αποφασίσω (πιστεύω!!!).

Thanks

Φίλε H.A.Balafoutre, ωραίες και οι Termignoni, αλλά είμαι fun των Remus & Acrapovic :D

Αν γνωρίζετε κανένα site όπου θα μπορώ να δω τα χαρακτηριστικά, τιμή, κλπ, θα το εκτικούσα αν μου λέγατε :beer: :beer:


Thanks anyway!!
:cool: :ninja: :smilea:

panos_sin
06/10/2007, 22:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από vlameno
Αν γνωρίζετε κανένα site όπου θα μπορώ να δω τα χαρακτηριστικά, τιμή, κλπ, θα το εκτικούσα αν μου λέγατε :beer: :beer:


ρίξε μια ματιά εδώ για ακράπες http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?cPath=23_68_154_157&products_id=739

ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ
14/10/2007, 16:10
:nono: αυτές τις δύο. Ιαπωνικό μηχανάκι, ιαπωνικές εξατμίσεις, MIV! Όχι Ευρωπαϊκές.

apav
14/10/2007, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ
:nono: αυτές τις δύο. Ιαπωνικό μηχανάκι, ιαπωνικές εξατμίσεις, MIV! Όχι Ευρωπαϊκές.

Δηλαδή εννοείς ότι οι Mivv είναι γιαπωνέζικες; :p

odt
18/10/2007, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από vlameno
Καλησπέρα σας.

Είμαι σχετικά νέος στο forum και ακόμη πιο νέος κάτοχος του TDM900A (2007-Black):D
Στο μηχανάκι δεν έχω (κι ούτε πρόκειται) αλλάξει τίποτα...
Μου αρέσει έτσι όπως είναι (μέχρι και τους καθρέφτες έχω αφήσει πάνω!!)....
Είμαι βέβαια και σε μια ηλικία που (κάποτε) πρέπει να σοβαρευτώ :nono: :rolleyes:

Το μόνο που σκέφτομαι και θέλω να κάνω, είναι να αλλάξω εξατμίσεις...
Και βέβαια είμαι ανάμεσα σε Remus & Acrapovic....
Εκτός από την οικονομική διαφορά τους, μήπως γνωρίζετε να μου πείτε τα υπέρ και τα κατά?
Στην θέση μου, ποιά θα ήταν ή επιλογή σας? :wave2: :beer: :smokin:

Περιμένω τις απαντήσεις σας!!!
Thanks

:wave2: :dizzy:


Αν θέλεις παραπάνω δύναμη, δεν θα δεις και ιδιαίτερη διαφορά με τα τελικά...Άρα δεν έχει σημασία ποια θα βάλεις...

Γενικά είναι θέμα γούστου το ποιες θα βάλεις...και τιμής, μιας και οι ακράπες σίγουρα ξεπερνάνε το χιλιάρικο.

Αν θες ήχο, βάλε mivv. Οι τάπες τους μπαίνουν και βγαίνουν πολύ εύκολα και μπορείς να είσαι είτε κυριλέ είτε κάγκουρας με σχετικά ανθρώπινη τιμή...

Πάντως αν οπωσδήποτε θες κάτι μεταξύ ρεμους και ακράπας, θα έλεγα ρεμους...:wave2:

Daemon
18/10/2007, 09:58
Αντιθετως θα δεις αρκετα μεγαλη διαφορα στην αποδοση λογο του οτι το TDM εχει αρκετα κλειστες εξατμισεις που το πνηγουνε. Οτιδηποτε αλλο να βαλεις μαζι με ενα φιλτρακι αερος θα αλλαξεις το μηχανακη τελειως.

Και μιας και δεν δεσμευομαι πια απο κατι (προσωπικη δεσμευση ηταν..) μπορω να σου πω ανετα Remus, καλυτερη αποδοση σε υπποδυναμη, καλυτερη ροπη σε ολο το φασμα στροφων και πιο ωραιος ηχος (προσωπικη αποψη)

:beer: