PDA

View Full Version : διαμαντι μεσα στα σκ@τ@



el_hymador
02/10/2007, 22:11
μου το εστειλαν σημερα.

το εβαλα στα ανεκδοτα, αφου δεν νομιζω να κολαγε πουθενα αλλου, αν και δεν ειναι αστειο

σε ενα απο τα ελεεινα reality ταλεντων εμφανιστηκε ενας τυπος που δουλευε ως πωλητης κινητων τηλεφωνων και ηθελε να τραγουδησει οπερα....

...αλλο ενα ψωνιο θα υπεθεταν οι περισσοτεροι...


δεν ειναι ομως παντα ετσι!!

δειτε και κυριως ακουστε :eyepop:

http://www.youtube.com/watch?v=Ya1xLdnrI0c

sober
02/10/2007, 22:18
Φοβερος ο τυπας...μπραβο του!!!

:beer:

gcrook
02/10/2007, 22:28
Αυτο ακριβως που εγραψε ο χυμαδορ.
Τι γυρευει ενας τετοιος ανθρωπος εκει μεσα;
Δηλαδη τοσο ισωπεδωτικη εχει γινει η κοινωνια που ακομα και το πραγματικο ταλεντο πρεπει να αναγνωριστει μεσα απο τετοιες διαδικασιες επιλογης;

Αχεμ...με συγχωρειτε τωρα... πρεπει να ρουφηξω το ωμο αυγο μου και να ερμηνευσω το Con Te Partiro...:o

el_hymador
02/10/2007, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Αυτο ακριβως που εγραψε ο χυμαδορ.
Τι γυρευει ενας τετοιος ανθρωπος εκει μεσα;
Δηλαδη τοσο ισωπεδωτικη εχει γινει η κοινωνια που ακομα και το πραγματικο ταλεντο πρεπει να αναγνωριστει μεσα απο τετοιες διαδικασιες επιλογης;

Αχεμ...με συγχωρειτε τωρα... πρεπει να ρουφηξω το ωμο αυγο μου και να ερμηνευσω το Con Te Partiro...:o

ειμαστε ολοι αυτια:lol:

sober
02/10/2007, 23:15
Εσυ κυριε Κρουκη προσεχε γιατι τα βρωμικα της Μαβιλη τη χαλανε τη φωνουλα!!!

:winka: :lol: :lol: :lol:

Druuna
02/10/2007, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
[επιB]

Αχεμ...με συγχωρειτε τωρα... πρεπει να ρουφηξω το ωμο αυγο μου και να ερμηνευσω το Con Te Partiro...:o [/B]


Αυτο ετσι και το χασω θα πεθανωωωωω...:bawl:


Το κριμα στο λαιμο σου:smokin:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Lupo
03/10/2007, 07:27
Πραγματικά υπέροχο!:beer: :beer: :beer:
Φοβερή φωνή.:beer: :beer: :beer:











Αντε με το καλό , να ξεκινήσουν και τα φετινά reality , να πάει και ο κρούκης!
:D :lol:

devil's animal
03/10/2007, 07:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Πραγματικά υπέροχο!:beer: :beer: :beer:
Φοβερή φωνή.:beer: :beer: :beer:











Αντε με το καλό , να ξεκινήσουν και τα φετινά reality , να πάει και ο κρούκης!
:D :lol:

ναι θα παει ως το "παιδι θαυμα"....

καταφερε και εσπασε τo SV !!!

:lol: :lol: :lol:

AFTER
03/10/2007, 07:34
Και εγω που νομιζα οτι καποιος καταπιε ενα διαμαντι και οταν πηγε στην τουαλετα το εβγαλε

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VanDiemen
03/10/2007, 09:24
Αν δεν υπήρχε το American idol ή το Britain's got talent όμως, ταλέντα σαν αυτόν ή την Kelly Clarkson, θα ήταν καταδικασμένοι στην αφάνεια ή για να λέμε τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη, εμείς θα είμασταν καταδικασμένοι στην άγνοια και στην ψευδαίσθηση πως τυπάκια όπως (δε θέλω να θίξω κανέναν στο παράδειγμα.. συμπληρώστε ένα επίθετο στην τύχη και σίγουρα θα πετύχετε ένα εξαιρετικό παράδειγμα μέσα απ' το σκουπιδαριό που μας έχει κατακλύσει), είναι καλοί και αξιόλογοι τραγουδιστές! Τα αντίστοιχα reality στην Ελλάδα; Μία από τα ίδια!!! Όποια πέτρα και να σηκώσεις έχει 2 τραγουδιστές γ.τ.μ. από κάτω! Μόνο να κατακρίνουμε ξέρουμε.

Εχετλαίος
03/10/2007, 09:28
Δεν ξέρω, έμεινε κάποιος που να το είδε και να μην συγκινήθηκε; Εγώ δεν τη γλύτωσα και πάλι καλά που το έιδα μόνος μου...:)

el_hymador
03/10/2007, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Αν δεν υπήρχε το American idol ή το Britain's got talent όμως, ταλέντα σαν αυτόν ή την Kelly Clarkson, θα ήταν καταδικασμένοι στην αφάνεια ή για να λέμε τα σύκα σύκα και τη σκάφη σκάφη, εμείς θα είμασταν καταδικασμένοι στην άγνοια και στην ψευδαίσθηση πως τυπάκια όπως (δε θέλω να θίξω κανέναν στο παράδειγμα.. συμπληρώστε ένα επίθετο στην τύχη και σίγουρα θα πετύχετε ένα εξαιρετικό παράδειγμα μέσα απ' το σκουπιδαριό που μας έχει κατακλύσει), είναι καλοί και αξιόλογοι τραγουδιστές! Τα αντίστοιχα reality στην Ελλάδα; Μία από τα ίδια!!! Όποια πέτρα και να σηκώσεις έχει 2 τραγουδιστές γ.τ.μ. από κάτω! Μόνο να κατακρίνουμε ξέρουμε.

Συμφωνοι αλλα ο crookις το εθεσε με τον καλυτερο τροπο...

πρεπει δηλαδη να αναδειχθει το ταλεντο καποιου μεσα απο τετοιες διαδικασιες;

και ενταξει στο εξωτερικο...εκει υπαρχει και μια αλλη παιδια γενικοτερα...

εδω στο Ελλαδισταν των 200€ η μπουκαλα σε ολα τα ξεφτιλομαγαζια με τους αταλαντους τι πιθανοτητες εχει νεας τετοιος τυπος;

vangelis 64
03/10/2007, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Συμφωνοι αλλα ο crookις το εθεσε με τον καλυτερο τροπο...

πρεπει δηλαδη να αναδειχθει το ταλεντο καποιου μεσα απο τετοιες διαδικασιες;

και ενταξει στο εξωτερικο...εκει υπαρχει και μια αλλη παιδια γενικοτερα...

εδω στο Ελλαδισταν των 200€ η μπουκαλα σε ολα τα ξεφτιλομαγαζια με τους αταλαντους τι πιθανοτητες εχει νεας τετοιος τυπος; Εδώ στο Ελλαδιστάν η έννοια "κλασσική μουσική" απευθύνεται μόνο σε μυημένους.
Αν δεν τού πεις τού άλλου "πονάω και δεν μπορώ χωρίς εσένα,σ'αγαπάω"άμα τέλος πάντων δεν έχεις ένα στίχο τέτοιου επιπέδου,δεν μπορεί να σε καταλάβει.
Πριν αρκετά χρόνια,στον σταθμό τής Ομόνοιας(προ μετρό)υπήρχε ένας τυφλός με ακορντεόν.Έπαιζε καταπληκτικά.Έκανε κάτι απίθανες ταξιμάρες και τραγουδούσε κομμάτια τού Καζαντζίδη.
Αν τον άκουγε ο Στέλιος,θα άλλαζε δουλειά.Αλλά......Αλλά!!

VanDiemen
03/10/2007, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Συμφωνοι αλλα ο crookις το εθεσε με τον καλυτερο τροπο...

πρεπει δηλαδη να αναδειχθει το ταλεντο καποιου μεσα απο τετοιες διαδικασιες;

και ενταξει στο εξωτερικο...εκει υπαρχει και μια αλλη παιδια γενικοτερα...

εδω στο Ελλαδισταν των 200€ η μπουκαλα σε ολα τα ξεφτιλομαγαζια με τους αταλαντους τι πιθανοτητες εχει νεας τετοιος τυπος;

Καμμία! Συμφωνούμε απόλυτα! Δυστυχώς μέσα σε μια κοινωνία της υπερπροβολής ατάλαντων ψωνίων, για να αναδείξει κάποιος το πραγματικό του ταλέντο πρέπει να υποβάλλει τον εαυτό του σ' αυτή τη δοκιμασία, υποτιμώντας τον εαυτό του. Είναι η εύκολη λύση αλλά ακολουθώντας καποιος το δύσκολο δρόμο (που σίγουρα θα ήταν το ιδανικό), υπάρχει πάντα και η περίπτωση να μην έχει τα αναμενόμενα (αυτά που του αξίζουν) αποτελέσματα. Αν και για τον Paul Potts, ομολογώ πως θα ήταν δύσκολο να μην ξεχωρίσει με οποιονδήποτε τρόπο κι αν επέλεγε να αναδείξει το ταλέντο του.

Cpt. Haddock
03/10/2007, 10:05
Σιγά ρε σεις....

Το Nessun Dorma τραγούδησε :p












πλάκα κάνω εννοείται... μπορεί να μην ειναι απο τις τεχνικά δύσκολες άριες - ένα Σι έχει στο τέλος και όχι τα 9 Ντο έχει βάλει ο Ντονιτζετι σε μια δικιά του(!) άρια αλλα ειναι είναι ζόρικη και - κυρίως πιασάρικη.

Και ο τυπος εχει γαμώ τις φωνές - natural talent

costas81
03/10/2007, 10:22
μου αρεσε που τους άφησε όλους μ@λ@κες!!!

η έκφραση στα προσωπα τους ειναι ολα τα λεφτα λεμε!

μπραβο το παληκάρι άξιος!!!


:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

Lupo
03/10/2007, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

πλάκα κάνω εννοείται...
Εννοείται ότι κάνεις πλάκα.:wave2:

Δεν νιώθεις την ανατριχίλα που σε έκανε να νιώθεις ο αείμνηστος Pavarotti, στο Nessun Dorma , εκτός από την τελευταία νότα, που δεν έχει τόση ένταση η φωνή του, αλλά είναι ακατέργαστο διαμάντι ακόμα.




Άγγλε.... να σου θυμίσω ότι είμαστε στο moto.gr.
Στην γωνία περιμένουν να μας πάρουν με τις ντομάτες, οι γνωστοί-άγνωστοι. :lol: :lol: :lol:

stavrogin
03/10/2007, 10:26
Νταξει τα ρεστα μου.ο τυπος εχει φωνη και ψυχη


Τωρα για τα "αθλια ρεαλιτυ" να πω πως αν 500 ρεαλιτυ σε 50 χωρες μπορεσουν να ειναι η ευκαιρια για να ακουστει ,εστω μια τετοια φωνη τοτε χαλαλι.

Cpt. Haddock
03/10/2007, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Δεν νιώθεις την ανατριχίλα που σε έκανε να νιώθεις ο αείμνηστος Pavarotti, στο Nessun Dorma , εκτός από την τελευταία νότα, που δεν έχει τόση ένταση η φωνή του, αλλά είναι ακατέργαστο διαμάντι ακόμα.

Καλά και όχι μόνο Παβαρότι. Franco Corelli, Mario Del' Monaco, Di Stefano πιο παλιά (ειδικά ο Corelli ήταν ανεπαναληπτος στην άρια αυτή).
Του Παβαρότι του πήγαινε κυρίως γιατί είχε φοβερή ένταση φωνής και άνεση στην εκφορά. Αντίθετα στον Domingo δεν ταίριαζε αυτή η αρια ( ο Domingo έχει και πιο δουλεμένη φωνή γενικώς)

Η ένταση και η διάρκεια της νότας είναι κατι που δουλεύεται με εξάσκηση και μάθημα. Αυτός έχει χρώμα φωνής (που δε φτιάχνεται - τόσο εύκολα τουλάχιστον) και έκταση απ' οτι φάνηκε. Τα υπόλοιπα ειναι ασκήσεις αναπνοής και τεχνικής.

Ο τύπος θέλει δουλειά αλλα το έχει



Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Άγγλε.... να σου θυμίσω ότι είμαστε στο moto.gr.
Στην γωνία περιμένουν να μας πάρουν με τις ντομάτες, οι γνωστοί-άγνωστοι. :lol: :lol: :lol:

δε πα να περμένουν :lol: :lol: :lol:

στ' @@ μου

όσοι με ξέρουν, ξέρουν οτι ακούω πολύ κλασσική μουσική (ειδικά ενα συγκεκριμένο συνθέτη)

:wave2:

makis206
03/10/2007, 10:38
Το ότι θα συγκινηθώ στ'ανέκδοτα ούτε που θα το φανταζόμουνα ποτέ..

Ωραίο βίντεο, φτιαχτήκαμε για σήμερα :lol:


:beer:

Cpt. Haddock
03/10/2007, 10:45
Mario Del Monaco (http://www.youtube.com/watch?v=CrJC7l5Pn-k)

Pavarotti (http://www.youtube.com/watch?v=fNjXcxRP__E)


Αμφότεροι με 20-30 χρόνια εξάσκησης πίσω τους...

Και ζέσταμα φωνής πιο πριν

Ενώ ο τύπος βγήκε κατ΄ευθείαν

:beer:

Lupo
03/10/2007, 10:52
Sorry mate,
αλλά στο συγκεκριμένο....



Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


Pavarotti (http://www.youtube.com/watch?v=fNjXcxRP__E)


:a19:

dynogix
03/10/2007, 12:09
Ρε συ captain μήπως είσαι ο Γιώργος Παπαστεφάνου??:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ronin1
03/10/2007, 12:14
:a23: :a23:


telos..

stavrogin
03/10/2007, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


όσοι με ξέρουν, ξέρουν οτι ακούω πολύ κλασσική μουσική (ειδικά ενα συγκεκριμένο συνθέτη)

:wave2:


Νταλαρα εεε;

CIRUS
03/10/2007, 12:24
ΤΟ ΠΟΥΣΤΗ ΣΥΓΚΙΝΙΘΗΚΑ!!! ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ!!!! ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΘΕΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΣΑΛΙΚΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΑΡΡΙΔΕΣ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑΛΕΝΤΑ!!! ΟΝΤΩΣ ΣΚΤΑ ΤΑ ΡΙΑΛΙΤΙ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΧΑΡΗΚΑ!!!

el_hymador
03/10/2007, 12:26
καλα με την κλασσικη μουσικη παιζει μεγαλο ζορι στο Ελλαδισταν

Απο την μια την εχουν θεοποιησει και λογιζεται ως η υψιστη μορφη της μουσικης εκφρασης πραγμα ενετελως λανθασμενο.
Αυτο οδηγησε και στα φαινομενα τυπου μεγαρου, οπου οι ''υψηλης κοινωνιας'' ακροατες εμφανιζονται για το θεαθηναι πριν πανε μετα σε κανα Ρεμο και καμια Κοκκινου.


απο την αλλη..


Σε καθαρα μουσικο επιπεδο, ειναι δυσκκολο ενας μη-προκατηλειμενος Ελληνας ακροατης να δεχθει αυτη την τετραγωνη αρμονια. Ειναι αποτελεσμα συγκερασμενων κλιμακων και δεν ταιριαζει στα δικα μας μουσικα βιωματα που εμπεριεχουν διαστηματα κατα πολυ μικροτερα (Βυζαντινοι τροποι και μακαμια)

Cpt. Haddock
03/10/2007, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αυτο οδηγησε και στα φαινομενα τυπου μεγαρου, οπου οι ''υψηλης κοινωνιας'' ακροατες εμφανιζονται για το θεαθηναι πριν πανε μετα σε κανα Ρεμο και καμια Κοκκινου.


Καλά, δεν είναι ακριβώς έτσι. Δεν είναι όλες οι εκδηλώσεις/συναυλίες στο μέγαρο απο συλλόγους "ελπίδα" κλπ (όπου συμβαίνει αυτό που λές)

:wave2:

JIM_DADO
03/10/2007, 13:24
paidia ego exo na po oti den akouo klasiki mousiki alla molis ton akousa eniosa mia anatrixila stin arxi nomiza oti itan apo to krio edo alla telika den itan...
apo emena pantos ena megalo RESPECT!!! sto palikari

Lupo
03/10/2007, 16:26
Κι όμως...
συμφωνώ με τον Χυμαδόρ.
(Θα το πάρω το ενυδρειο, έτσι όπως πάει!)
Θα μπορούσε να είναι πιο προσιτή , σε περισσότερο κόσμο , αυτή η μουσική, αλλά έτσι δεν θα είχε αυτό το κοινωνικό status.
Όμως με αυτή την ιστορία που έχει και την κληρονομιά, δεν θα ξέφτιζε κιόλας.
Ο Φραγκουλης έκανε ένα μικρό βήμα, προς λίγο περισσότερο κόσμο ίσως.

Lupo
03/10/2007, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
Νταλαρα εεε;
Δεν λέμε τέτοια ονόματα.
Κοστίζουν.
Ένα εκατομμύριο την φορά ήταν η τελευταία μήνυση προς τον Πανούση!:winka:






:lol: :lol: :lol:

AFTER
03/10/2007, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Δεν λέμε τέτοια ονόματα.
Κοστίζουν.
Ένα εκατομμύριο την φορά ήταν η τελευταία μήνυση προς τον Πανούση!:winka:






:lol: :lol: :lol:


Ε....ενταξει


1 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ!!!!!!!!!!!!!!!

:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

marios8
03/10/2007, 16:57
Απίστευτη φωνή. Μπράβο:a18: :a18:

VanDiemen
22/10/2007, 23:07
Δείτε κι αυτό (http://www.youtube.com/watch?v=vmbcMuEA15g)! Είναι από ένα διαγωνισμό (world idol), όπου έλαβαν μέρος οι νικητές του pop idol από ολόκληρο τον κόσμο και αναδείχτηκε νικητής ο Kurt Nilsen απ' τη Νορβηγία. Το είχα δει παλιά (το 2004 νομίζω) και είχα πάθει πλάκα. Το λέει καλύτερα από το Bono και το είχα πει από τότε. Και τώρα κάποιος, στα σχόλια που αφήνουν οι χρήστες, λέει πως κι ο ίδιος ο Bono είπε πως τραγουδάει το συγκεκριμένο τραγούδι, καλύτερα από τον ίδιο!

Nikoskazer2000
23/10/2007, 01:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Δεν ξέρω, έμεινε κάποιος που να το είδε και να μην συγκινήθηκε; Εγώ δεν τη γλύτωσα και πάλι καλά που το έιδα μόνος μου...:)

Ολοι συγκινήθηκαν, το πλήθος, οι κριτές (ειδικά η κοπελιά), ακόμα και ο Paul.

Δεν μπορώ να πω οτι δάκρυσα αλλα έφτασα κοντά...ηταν Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Α καλός και μ' άρεσε πολύ η μετριοφροσύνη και τα πράματα που είπε πρίν και μετά την ερμηνεία του.

Μπράβο και πάλι μπράβο του!!!!
:beer: :beer: :beer:

Nikoskazer2000
23/10/2007, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Sorry mate,
αλλά στο συγκεκριμένο....


:a19:

:a19: και απο 'μενα.

Ο μόνος που ακούω που και που.

gcrook
23/10/2007, 03:08
http://www.youtube.com/watch?v=T2NEU6Xf7lM

Εχω ανατριχιασει....
Ακουστε που φτανει η φωνη του ατομου..... (Kurt Nilsen)

Lupo
23/10/2007, 05:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
http://www.youtube.com/watch?v=T2NEU6Xf7lM

Εχω ανατριχιασει....
Ακουστε που φτανει η φωνη του ατομου..... (Kurt Nilsen)
Που το βρήκες αυτό, 4 το πρωί?!!!
:beer:

gcrook
23/10/2007, 08:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Που το βρήκες αυτό, 4 το πρωί?!!!
:beer:

Ετσι πανω στην τρελλα μου.....:smokin:

makis206
23/10/2007, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ετσι πανω στην τρελλα μου.....:smokin:

Ερωτιάρηηηηηηη....:lol:

675
23/10/2007, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
μου το εστειλαν σημερα.

το εβαλα στα ανεκδοτα, αφου δεν νομιζω να κολαγε πουθενα αλλου, αν και δεν ειναι αστειο

σε ενα απο τα ελεεινα reality ταλεντων εμφανιστηκε ενας τυπος που δουλευε ως πωλητης κινητων τηλεφωνων και ηθελε να τραγουδησει οπερα....

...αλλο ενα ψωνιο θα υπεθεταν οι περισσοτεροι...


δεν ειναι ομως παντα ετσι!!

δειτε και κυριως ακουστε :eyepop:

http://www.youtube.com/watch?v=Ya1xLdnrI0c


ρε παιδια εμενα μου θυμησε τον συγχωρεμενο το παβαροτι...:eyepop:
πολυ καλος..
και ωραιο τραγουδι!:beer: :wave2:

project.breeze
23/10/2007, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
ρε παιδια εμενα μου θυμησε τον συγχωρεμενο το παβαροτι...:eyepop:
πολυ καλος..
και ωραιο τραγουδι!:beer: :wave2:


Καταπληκτικός ο Paul Potts αλλά θέλει λίγο εξάσκηση για να φτάσει τον μοναδικό Pavarotti (http://www.youtube.com/watch?v=RdTBml4oOZ8) :beer:
Ειδικά στην κορώνα στο τέλος φαίνεται η διαφορά εμπειρίας και εξάσκησης

Cpt. Haddock
23/10/2007, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
και ωραιο τραγουδι!:beer: :wave2:

:a018:

άρια απο όπερα ειναι γμ τη τρέλα μου, όχι τραγούδι

:lol: :rotflmao: :beer: :wave2:

siakattackj
23/10/2007, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ειμαστε ολοι αυτια:lol:


εγώ έχω ""αυτιοασπίδες"".....χαχαχαχαχα....:bigcry:

καλού κακού... μην πάθουνε και καμιά ζημιά τα αυτάκια μας...

675
23/10/2007, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Καταπληκτικός ο Paul Potts αλλά θέλει λίγο εξάσκηση για να φτάσει τον μοναδικό Pavarotti (http://www.youtube.com/watch?v=RdTBml4oOZ8) :beer:
Ειδικά στην κορώνα στο τέλος φαίνεται η διαφορά εμπειρίας και εξάσκησης

καλα σιγουρα θελει αρκετη εξασκηση για να φθασει αυτο το ονομα μην ξεχνας ομως οτι ο παβαροτι ηταν πασιγνωστος τενορος στον κοσμο και τετοιοι ανθρωποι ειναι πολυ λιγοι στον κοσμο...

φαντασου τωρα να σ ερχοταν δλδ ενας στο fame story και να σ λεγε θα τραγουδησω οπερα και να ηταν σα τον πωλ...:rolleyes:
ε.. δικαιολογημενα θα παθαινες την πλακα αλλα ακομα και να μην τραγουδουσε καλα δεν συμβαινει καθε μερα να βλεπεις ανθρωπους να τραγουδουν οπερα...
εκτος απ αυτους που παιρνουν lsd ποος αλλος τραγουδαει? :lol:

675
23/10/2007, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a018:

άρια απο όπερα ειναι γμ τη τρέλα μου, όχι τραγούδι

:lol: :rotflmao: :beer: :wave2:

:rolleyes:
πλακα μ κανεις ρε καπετανιο?

εκει θα κολλησουμε τωρα?
και το θυληκο αλογο δεν ειν αλογο ειναι φοραδα... :bigcry:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

project.breeze
23/10/2007, 09:19
Και επί τη ευκαιρία Andrea Bocelli - Sarah Brightman "Time to say goodbye" (http://www.youtube.com/watch?v=BLHq7rgHOLk) :wave2: :wave2:

Asaverle
23/10/2007, 09:38
Έπαθα την πλάκα της ζωής μου. Με πήραν τα ζουμιά ρε!!!

lamogio
24/10/2007, 14:35
Aνατρίχιασα και συγκινήθηκα πραγματικά μετά από καιρό.

Χίλια μπράβο στον τύπο...είναι και συμπαθέστατη φάτσα.

el_hymador
24/10/2007, 14:38
Τελικα μονο ''ξενερωτη'' δεν ειναι η κλασσικη μουσική ε;:winka:

απλα μισω τα πιανιστικα κονσερτα και γενικα το πιανο ...μου την σπαει ο ηχος του και ας λενε οτι ειναι το ''απολυτο'' μουσικο οργανο....ενα μπαουλο ειναι!

makis206
24/10/2007, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Τελικα μονο ''ξενερωτη'' δεν ειναι η κλασσικη μουσική ε;:winka:
απλα μισω τα πιανιστικα κονσερτα και γενικα το πιανο ...μου την σπαει ο ηχος του και ας λενε οτι ειναι το ''απολυτο'' μουσικο οργανο....ενα μπαουλο ειναι!

Οπωσδήποτε μπορεί να συγκινήσει και το μπαού... εεεε:D ..πιάνο όμως !

Άμα παιδί μου η μελωδία είναι κλαψερή και γλυκιά ακόμα και με φυσοκάλαμο σκουπίζεις μυξομάντηλα :o

VanDiemen
24/10/2007, 23:23
Paul Potts: Time to say goodbye. (http://www.youtube.com/watch?v=nHYYz_mGP1U)


Ruben Studdart: A whole new world (http://www.youtube.com/watch?v=fx4ipyyhA_U)

marios8
24/10/2007, 23:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador


απλα μισω τα πιανιστικα κονσερτα και γενικα το πιανο ...μου την σπαει ο ηχος του και ας λενε οτι ειναι το ''απολυτο'' μουσικο οργανο....ενα μπαουλο ειναι!

:confused: :confused: :confused: Πλάκα κάνεις?

el_hymador
25/10/2007, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
:confused: :confused: :confused: Πλάκα κάνεις?

οχι καθολου πλακα.

ειναι το μανδικο οργανο που παρεμβαλεται μηχανισμος μεταξυ του εκτελεστη και της περιοχης της παραγωγης του ηχου... σφυρακια, τσοχακια, ζυγωθρα και ενα καρο αλλες παπαριες...

για αυτο και οι πιανιστες δεν εχουν αλλο εκφραστικο μεσο εκτος απο τις δυναμικες στην ενταση.

για αυτο και τα κονσερτα πιανου ειναι ασανσερ εντασης....piano-forte-mezzo piano-pianissimo και αντε παλι απο την αρχη...

δεν απαξιωνω σε καμια περιπτωση το μεγαλειο των πιανιστικων εργων, απλα ειναι μια προσωπικη αποψη.

ασε που ο συγκερασμος στην μουσικη, σε πιανο πραγματοποιηθηκε....το καλως συγκερασμενο κλειδοκυμβαλο My ass...


παλι λεω προσωπικη αποψη, μου κανει σε πολυ ψυχρο και ''τετραγωνο'' οργανο.

κρουστα, πνευστα και εγχορδα σου προσφερουν πολυ μεγαλυτερη αμεσοτητα και εκφραστικη δυνατοτητα αφου τον ηχο τον γεννας και τον διαχειριζεσαι με αμεση επαφη.


:wave2:

DimChios
25/10/2007, 07:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Δεν ξέρω, έμεινε κάποιος που να το είδε και να μην συγκινήθηκε;



Δε νομιζω!

:blush:

Πραγματικα ανατριχιασα και ο μονος λογος να μη δακρυσω ήταν το οτι εγινε σε μια τετοια εκπομπη!

Χωρις αυτο το τελευταιο να μειωνει τον καλλιτεχνη!

Μακαρι σε μερικα χρονια να τον απολαμβανουμε οπως του αξιζει!

DimChios
25/10/2007, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Paul Potts: Time to say goodbye. (http://www.youtube.com/watch?v=nHYYz_mGP1U)



Και τα μαλακισμενα απο κατω χτυπιουνται και φωναζουν λες και βγαινει ο Ρουβας! :sick:

Και ασφαλως σε "κλασσικά" σημεία χαρην της τελεοπτικής μαλακίας!

:yuck:

blackbusa
13/04/2008, 04:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
μου το εστειλαν σημερα.

το εβαλα στα ανεκδοτα, αφου δεν νομιζω να κολαγε πουθενα αλλου, αν και δεν ειναι αστειο

σε ενα απο τα ελεεινα reality ταλεντων εμφανιστηκε ενας τυπος που δουλευε ως πωλητης κινητων τηλεφωνων και ηθελε να τραγουδησει οπερα....

...αλλο ενα ψωνιο θα υπεθεταν οι περισσοτεροι...


δεν ειναι ομως παντα ετσι!!

δειτε και κυριως ακουστε :eyepop:

http://www.youtube.com/watch?v=Ya1xLdnrI0c


τελικα εγινε...:D :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=24ktdkw8z5s&feature=related

συμφωνω απολυτα με το τελευταιο σχολιο του βιντεο....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

p@nos
13/04/2008, 06:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
τελικα εγινε...:D :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=24ktdkw8z5s&feature=related

συμφωνω απολυτα με το τελευταιο σχολιο του βιντεο....

:rotflmao:




ELEOS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao:

reinmeister
13/04/2008, 11:52
παροτι απαιδευτος,πραγματικα πολυ καλος...φοβερη καθαροτητα φωνης...αν ειχε δουλεψει και την αναπνοη θα ηταν απλα απιστευτος...ο saimon του εκανε συμβολαιο,εβγαλε cd και εχει ηδη πουλησει γυρω στο μυριο αντιτυπα...

και χωρις να θελω να τον μειωσω στο ελαχιστο και μια και το nessun dorma ειναι μια απο τις λιγες αριες που πραγματικα απολαμβανω ,παρτε την απο τον μαιτρ...

enjoy...:beer: :beer:

http://www.youtube.com/watch?v=VATmgtmR5o4

vangelis 64
13/04/2008, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
παροτι απαιδευτος,πραγματικα πολυ καλος...φοβερη καθαροτητα φωνης...αν ειχε δουλεψει και την αναπνοη θα ηταν απλα απιστευτος...ο saimon του εκανε συμβολαιο,εβγαλε cd και εχει ηδη πουλησει γυρω στο μυριο αντιτυπα...

και χωρις να θελω να τον μειωσω στο ελαχιστο και μια και το nessun dorma ειναι μια απο τις λιγες αριες που πραγματικα απολαμβανω ,παρτε την απο τον μαιτρ...

enjoy...:beer: :beer:

http://www.youtube.com/watch?v=VATmgtmR5o4 Thank you sir!:beer: :beer: :beer:

reinmeister
13/04/2008, 12:22
:beer: :beer:

για την συνεχεια θα σας παρουσιασουμε μια ακομη αγαπημενη μας συνθεση για εκκλησιαστικο οργανο...toccata e fugue του κυριου j.s bach...το εκπληκτικο πισω απο αυτη την συνθεση ειναι το εξης...ο bach συνεθεσε το κομματι με μονο σκεπτικο την δυσκολια του στην εκτελεση,ετσι ωστε να το χρησιμοποιησει για να εξετασει τους κορυφαιους μαθητες του...η μουσικοτητα-μελωδια δεν τον ενδιεφερε καθολου...παρα ταυτα ακουστε τι προεκυψε...αναφορικα με την δυσκολια παρατηρηστε καλα το βιντεο...

enjoy για μια ακομη φορα...(εκτελεστης Karl Richter ενας βιρτουοζος του ειδους...)

http://www.youtube.com/watch?v=Zd_oIFy1mxM

blackbusa
13/04/2008, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
:beer: :beer:

για την συνεχεια θα σας παρουσιασουμε μια ακομη αγαπημενη μας συνθεση για εκκλησιαστικο οργανο...toccata e fugue του κυριου j.s bach...το εκπληκτικο πισω απο αυτη την συνθεση ειναι το εξης...ο bach συνεθεσε το κομματι με μονο σκεπτικο την δυσκολια του στην εκτελεση,ετσι ωστε να το χρησιμοποιησει για να εξετασει τους κορυφαιους μαθητες του...η μουσικοτητα-μελωδια δεν τον ενδιεφερε καθολου...παρα ταυτα ακουστε τι προεκυψε...αναφορικα με την δυσκολια παρατηρηστε καλα το βιντεο...

enjoy για μια ακομη φορα...(εκτελεστης Karl Richter ενας βιρτουοζος του ειδους...)

http://www.youtube.com/watch?v=Zd_oIFy1mxM


αν και πιστευω οτι ο DimChios τον εχει ανετα....:wacko:


Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο-Σ...:eek: :a23: :a23: :a53:

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

reinmeister
13/04/2008, 13:04
ρε τι καθομαι κι ακουω πριν τα gp...καλα με λενε ψυχοπαθη...:mad:

συνεχιζουμε με την σονατα του σελληνοφωτος του l.v beethoven...

απο wilhelm kempff που μαμει και δερνει...

το πρωτο μερος που ξερει ολος ο κοσμος...

http://www.youtube.com/watch?v=O6txOvK-mAk

και το τριτο που ξερουν λιγοι...

http://www.youtube.com/watch?v=oqSulR9Fymg&feature=related

gixxerpap
13/04/2008, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ρε τι καθομαι κι ακουω πριν τα gp...καλα με λενε ψυχοπαθη...:mad:

συνεχιζουμε με την σονατα του σελληνοφωτος του l.v beethoven...

απο wilhelm kempff που μαμει και δερνει...

το πρωτο μερος που ξερει ολος ο κοσμος...

http://www.youtube.com/watch?v=O6txOvK-mAk

και το τριτο που ξερουν λιγοι...

http://www.youtube.com/watch?v=oqSulR9Fymg&feature=related



ρε αντωνάκη αγόρι μου, είμαι στο πρακτορείο ....τι ειναι αυτα που βαζεις? θες να φυγει ο κοσμος να το κλεισω το μαγαζι???

...κοιτα να αξιωθεις να κανουμε εκεινη την καυσαναλυση ...θες και μπετοβεν ...

vangelis 64
13/04/2008, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ρε αντωνάκη αγόρι μου, είμαι στο πρακτορείο ....τι ειναι αυτα που βαζεις? θες να φυγει ο κοσμος να το κλεισω το μαγαζι???

...κοιτα να αξιωθεις να κανουμε εκεινη την καυσαναλυση ...θες και μπετοβεν ... Πές τα ρε Γιώργο μπας και σταματήσει,που καθόμαστε ωσάν τζάνκια μπροστά στον υπολογιστή.:mad: :rotflmao: :rotflmao:


edit....τι κάνει το καναρίνι ρε συ;:lol:

blackbusa
13/04/2008, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap


...κοιτα να αξιωθεις να κανουμε εκεινη την καυσαναλυση ...


:mad: :mad: :mad: :mad:

reinmeister
13/04/2008, 13:31
αυτα ακουω οταν βελτιωνω μοτερ κι οταν χαλαρωνω...τι θες τωρα?:mad:

μετα τα τζιπια θα παμε για καφε...καυσαναλυση απο βδομαδα...

παρτε και τον χειμωνα απο τις τεσσερις εποχες του βιβαλντι και τα λεμε μετα τα τζιπια...

http://www.youtube.com/watch?v=pe-MIDDfckw

vangelis 64
13/04/2008, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister


παρτε και τον χειμωνα απο τις τεσσερις εποχες του βιβαλντι και τα λεμε μετα τα τζιπια...

http://www.youtube.com/watch?v=pe-MIDDfckw Αααα εσύ δεν τρώγεσαι ε;Ε τότε πάρε ν' ακούσεις την υπογραφή μου (http://www.youtube.com/watch?v=dPRWshWq9E4&feature=related) :hypnotize :hypnotize :uplate: :uplate: :lol: :lol:

reinmeister
13/04/2008, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Αααα εσύ δεν τρώγεσαι ε;Ε τότε πάρε ν' ακούσεις την υπογραφή μου (http://www.youtube.com/watch?v=dPRWshWq9E4&feature=related) :hypnotize :hypnotize :uplate: :uplate: :lol: :lol:

:beer: :beer:

η κουφαλα ο παγκανινι προλαβε τον στραντιβαριους και ειχε τις κορυφες των βιολιων για παρτη του...σαν να ψωνιζεις μηχανακια απο το hrc ενα πραμα...

vangelis 64
13/04/2008, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
:beer: :beer:

η κουφαλα ο παγκανινι προλαβε τον στραντιβαριους και ειχε τις κορυφες των βιολιων για παρτη του...σαν να ψωνιζεις μηχανακια απο το hrc ενα πραμα... Ε κι αυτός,μη νομίζεις,από χαμηλά ξεκίνησε...από τον Γκαρνιέρι.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

DimChios
13/04/2008, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
αν και πιστευω οτι ο DimChios τον εχει ανετα....:wacko:



τι μλκς!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
13/04/2008, 15:19
ρε τι συζητατε τοση ωρα?

Μπα σε καλο σας!

:wacko: :beer: :beer: :beer: :beer:

gixxerpap
13/04/2008, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Πές τα ρε Γιώργο μπας και σταματήσει,που καθόμαστε ωσάν τζάνκια μπροστά στον υπολογιστή.:mad: :rotflmao: :rotflmao:


edit....τι κάνει το καναρίνι ρε συ;:lol:

το καναρίνι με το με βλέπει να βάζω κράνος, χώνει το κεφάλι στην τροφή:lol: :lol: :lol:

@reinmeinster: πάρε το λαπτοπ στην πλάτη, και ξεκίνα σιγά σιγά.... αντε να πιούμε τον δεύτερο ...

blackbusa
13/04/2008, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Αααα εσύ δεν τρώγεσαι ε;Ε τότε πάρε ν' ακούσεις την υπογραφή μου (http://www.youtube.com/watch?v=dPRWshWq9E4&feature=related)



ασε ρε Βαγγελακη....

αυτο ειναι ΤΟ ΒΙΟΛΙ... (http://www.youtube.com/watch?v=JWf1KlDNcBk)

:smokin:

rsp
13/04/2008, 21:59
O Paul Pots κυκλοφορει εδω και καιρο το πρωτο του σιντι το οποιο ειναι καταπληκτικο!! Και απο οτι ξερω εχει κλεισει ενα πολυ δυνατο συμβολαιο με την Sony, να ειναι καλα ο μπουλουκος γιατι το αξιξει, φοβερη φωνη!!

vangelis 64
14/04/2008, 01:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
ασε ρε Βαγγελακη....

αυτο ειναι ΤΟ ΒΙΟΛΙ... (http://www.youtube.com/watch?v=JWf1KlDNcBk)

:smokin: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Κι όμως,έπαιζε καλά ο Σωτήρης.....σαν ηθοποιός!:a23: :a23: :a23: