PDA

View Full Version : Δερμάτινο Bering Turismo και προστατευτικό πλάτης Knox.



snatch
03/10/2007, 10:54
Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας!
Υπάρχει κάποιος που έχει δερμάτινο Bering Turismo ή Bering γενικά?
Όπως γράφω και στο θέμα θέλω να αντικαταστήσω το μαλάκο προστατευτικό πλάτης που παρέχεται μαζι με το μπουφαν, με ενα ανώτερο της Knox και συγκριμένα το Advance X.

Το πρόβλημα ειναι οτι τα μεγέθη των προστατευτικών της Knox ειναι αρκετα μπερδεμένα(part 64 - part 65 - part 66 κτλ.), με αποτέλεσμα να μην ξέρω πιο απο τα προστατευτικα πλάτης να επιλέξω για το δικο μου μπουφαν, το οποίο ειναι μέγεθος "Large".Δεν Θέλω να πάρω καποιο το οποίο ειναι μικρό με αποτέλεσμα να μετακινείται μεσα στο μπουφαν!!!

Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει να επιλέξω το σωστο μέγεθος??
Ευχαριστώ.

bentouza
03/10/2007, 17:06
με αχνα γκρι γραμματα σε καθε part σου λεει το μεγεθος του. [H] ειναι το υψος και [W] ειναι το πλατος.βγαζεις λοιπον το προστατευτικο που εχει τωρα το μπουφαν κ το μετρας στα ακροτατά του.λογικα θα υπαρχουν στανταρ μεγεθη κ δεν θα υπαρχει αποκλιση.φυσικα υποθετω ειναι το ιδιο σχημα.
καλου κακου τωρα παρε στο βασαλο που τα φερνει κ ρωτα τον.ρωτα κ τιμη κ αν δεν εχει διαφορα πας εκει κ το δοκιμαζεις κι ολας αντι να φερεις απεξω.στη μιχαλακοπουλου μου ειπε οτι δεν εχει αυτη τη στιγμη αλλα θα φερει.
αυτα κ μολις το παρεις στειλε εντυπωσεις.:)

snatch
04/10/2007, 08:22
Λοιπόν πήγα στην αντιπροσωπία της Bering και ειδα τα προστατευτικά!
Το Part 64 έχει το ίδιο ύψος με αυτό που είχε ήδη μέσα το μπουφάν αλλά έχει μικρότερο φάρδος(2 εκατοστά περιπου)
Το Part 65 έχει μεγαλύτερο ύψος (2 εκατοστά περίπου) από αυτό που είχε ήδη μέσα το μπουφάν και φάρδος ιδιο με το στανταρ.
Στο μαγαζί μου είπαν να πάρω το Part 64.Έλα όμως που ειναι πιο στενό!!!
θα μετακινείται λετε πέρα δώθε???
Η Knox στο Site της λέει οτι τα προστατευτικά πρέπει να ειναι μικρότερα περιμετρικά(γύρω γύρω) κατα 1 εκατοστό απο οτι η υποδοχή τους.

Αντε βγάλε ακρη τώρα???
:confused: :mad:

road spirit
04/10/2007, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από snatch
Λοιπόν πήγα στην αντιπροσωπία της Bering και ειδα τα προστατευτικά!
Το Part 64 έχει το ίδιο ύψος με αυτό που είχε ήδη μέσα το μπουφάν αλλά έχει μικρότερο φάρδος(2 εκατοστά περιπου)
Το Part 65 έχει μεγαλύτερο ύψος (2 εκατοστά περίπου) από αυτό που είχε ήδη μέσα το μπουφάν και φάρδος ιδιο με το στανταρ.
Στο μαγαζί μου είπαν να πάρω το Part 64.Έλα όμως που ειναι πιο στενό!!!
θα μετακινείται λετε πέρα δώθε???
Η Knox στο Site της λέει οτι τα προστατευτικά πρέπει να ειναι μικρότερα περιμετρικά(γύρω γύρω) κατα 1 εκατοστό απο οτι η υποδοχή τους.

Αντε βγάλε ακρη τώρα???
:confused: :mad:

τι άντε βγάλε άκρη?
λες οτι το 64 εχει 2 εκατοστά μικρότερο φάρδος (= άρα 1 πόντο απο κάθε πλευρα). Το ίδιο σου λέει και η κνοξ στο σαιτ της, το ίδιο σου είπαν και στο μαγαζί. Το 64 θα πάρεις...

αν βάλεις το 65 που θα ειναι τσιτα στη θηκη υποδοχης μπορει να τη σκισεις ... Το 64, αν το μπουφαν σου εχει καλη εφαρμογη, δεν θα μετακινείται περα δωθε

snatch
04/10/2007, 09:50
Road spirit συμφωνώ με όσα λες γιατί ακριβώς έτσι το σκέφτομαι κι εγώ!
Το θέμα είναι οτι το Part 64 ειναι 2 εκατοστά στενότερο από το μαλακό προστατευτικο που ειχε ήδη μέσα και οχι απο την υπόδοχη!
Τέλος πάντων θα το πάρω κι ελπίζω να είναι το καταλληλότερο(αν κι ευχομαί να μην χρειαστεί να το δοκιμάσω σε σαβούρντα!!!).

Παντώς ευχαριστώ όσουν εκανάν τον κόπο και απάντησαν!!

bentouza
04/10/2007, 13:06
κανε το αλλο.βαλε το προστατευτικο στο μπουφαν κ ακουμπα την πλατη σου στον τοιχο κ με κολημενη την πλατη στον τοιχο μετακινησου λιγο δεξια-αριστερα-πανω-κατω.:rotflmao:
λιγο γελοιο δε λεω αλλα θα εχεις μια αισθηση του τι θα κανει..δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

snatch
05/10/2007, 09:59
Τελικά ειναι το Part 65!(ή Τ2 όπως το ονομάζει η μαμά Bering)
Πήρα τηλ. τον Βασσάλο και το διασταυρώσαμε και επίσης εστειλα mail και στην knox, και μου είπαν και αυτοι το Part 65!
Οπότε καταλαβαίνεται πόσο ψάξιμο θέλει για να αγοράσεις εστω κι ένα κομματι πλαστικό!!!
Αν θέλεις να γίνει κάτι σωστά, καν'το μόνος σου!!!