PDA

View Full Version : tank cover για CB400 SF



paris13
03/10/2007, 23:14
Ξέρει να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω tank cover για CB400 SF και σε κίτρινο CB τι χρώμα θα μπορούσα να βρω να βάλω.? :beer:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.! :wave2:

freethan
04/10/2007, 09:29
Απότι ξέρω για το SF γίνονται κατα παραγγελία, εκτός και αν βρεις μεταχειρισμένο.
Ψάξε με τον όρο bagster.

Σε κίτρινο, ταιριάζει μαύρο θα έλεγα... :beer:

H0NDAKIAS
04/10/2007, 09:34
Καλημερα, και εγώ που είχα ρωτήσει μονο κατοπιν παραγγελείας γίνεται. Μου είπανε γυρω στα 120 ευρω - δέρμα.:beer:

paris13
04/10/2007, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από H0NDAKIAS
Καλημερα, και εγώ που είχα ρωτήσει μονο κατοπιν παραγγελείας γίνεται. Μου είπανε γυρω στα 120 ευρω - δέρμα.:beer:

Μπορείς να μου πεις από που μπορώ να κάνω παραγγελία ποιο συγκεκριμένα.? Ή αν ξέρει κανείς κάτι ποιο συγκεκριμένο. Τέλος δηλαδή σε έτοιμο σίγουρα δεν θα βρω.? :bigcry: Ας είναι αν υπάρχει τρόπος το ίδιο τελικά είναι απλά το παραπάνω τρέξιμο που λόγο δουλειάς δεν υπάρχει χρόνος.
Ευχαριστώ. :beer:

odt
04/10/2007, 12:23
Αν το tank cover το θέλετε για αισθητικούς λόγους...έχει καλώς (αν και εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει)

Αν το θέλετε για να βάζετε επάνω tank bag, προτιμήστε ένα μαγνητικό (θα σας έρθει πολύ φτηνότερα)

Σίγουρα έχει (ή είχε) η Bagster tank cover...Δεν ξέρω τιμή όμως...το είχα πάρει μαζί με τη μηχανή...


107319

paris13
04/10/2007, 23:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
Αν το tank cover το θέλετε για αισθητικούς λόγους...έχει καλώς (αν και εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει)

Αν το θέλετε για να βάζετε επάνω tank bag, προτιμήστε ένα μαγνητικό (θα σας έρθει πολύ φτηνότερα)

Σίγουρα έχει (ή είχε) η Bagster tank cover...Δεν ξέρω τιμή όμως...το είχα πάρει μαζί με τη μηχανή...

Τι είναι το μαγνητικό.? Δεν το έχω ξανακούσει... Όπως και νάχει ναι το θέλω για αισθητικούς λόγους αλλά δεν θα με χάλαγε να ξέρω πως μπορώ βάλω και ένα tank bag αν το λέω σωστά όπου θα μπορώ να έχω κάποια πράγματα αφού πάντα κουβαλώ τσαντάκι που είναι και κρεμαστό στον ώμο. Καταλαβαίνεις ότι θα έχει τσαντάκι και η μηχανή μου και ίσως ελαφρύνει εμένα που όταν οδηγώ το περνώ πάντα στην πλάτη και είναι όπως και να το κάνουμε ένα κάποιο βάρος. Μεγάλη συνήθεια το τσαντάκι, άστα αν το συνηθίσεις δεν μπορείς χωρίς αυτό.
Αλλά πείτε μου κάτι ποιο συγκεκριμένο, δηλαδή κάποιος που το αγόρασε ή το παράγγειλε από που... ποιο συγκεκριμένα... :rolleyes:

odt
05/10/2007, 07:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από paris13
Τι είναι το μαγνητικό.? Δεν το έχω ξανακούσει... Όπως και νάχει ναι το θέλω για αισθητικούς λόγους αλλά δεν θα με χάλαγε να ξέρω πως μπορώ βάλω και ένα tank bag αν το λέω σωστά όπου θα μπορώ να έχω κάποια πράγματα αφού πάντα κουβαλώ τσαντάκι που είναι και κρεμαστό στον ώμο. Καταλαβαίνεις ότι θα έχει τσαντάκι και η μηχανή μου και ίσως ελαφρύνει εμένα που όταν οδηγώ το περνώ πάντα στην πλάτη και είναι όπως και να το κάνουμε ένα κάποιο βάρος. Μεγάλη συνήθεια το τσαντάκι, άστα αν το συνηθίσεις δεν μπορείς χωρίς αυτό.
Αλλά πείτε μου κάτι ποιο συγκεκριμένο, δηλαδή κάποιος που το αγόρασε ή το παράγγειλε από που... ποιο συγκεκριμένα... :rolleyes:

Μαγνητικό tank bag...Κολλάει στο τεπόζιτο με μαγνήτες και παίζουν διάφορα μεγέθη, από πολύ μικρά, για να βάζεις μέσα πορτοφόλι, κινητό, χαρτιά κλπ, μέχρι μεγάλα για να φορτώνεις για ταξίδι...και δεν χρειάζεται να έχεις tank cover (έχει επικρατήσει να λέγεται bagster) που ασχημαίνει τη μηχανή...


107441

isid
05/10/2007, 08:59
Ε όχι και το ασχημαίνει.... μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Εγώ πιστεύω ότι το ομορφαίνει. Τεσπα, γούστα είναι αυτά.

Φίλε μου εγώ το παρήγγειλα απο ένα κατάστημα στην αρχή της θηβών όπως κατεβαίνουμε από ίλιον. Μετά το λακιώτη (αν θυμάμαι καλά). Μετά απο λίγες μέρες το φέρανε. Αλλά αν σου πέφτει μακριά, πάρε ένα περιοδικό και βρες το τηλέφωνο του γιάσσαρη που είναι ο γενικός αντιπρόσωπος της bagster στην ελλάδα. Πολλά καταστήματα συνεργάζονται με τον γιάσσαρη και φέρνουν bagster. Σίγουρα θα βρείς και στην καλιρόης καταστήματα να στο φέρουν.

paris13
05/10/2007, 14:36
Πάντως με το συμπάθιο αλλά εμένα το μαγνητικό που βλέπω και δεν το είχα ξαναδεί ποτέ δεν θα έλεγα ότι μου αρέσει. Είναι σαν να έχω ακουμπήσει προσωρινά έναν σάκο επάνω στο ντεπόζιτο μέχρι να ξεκινήσω.! :rolleyes:
Και πάλι σορρυ για την οπτική μου αλλά έτσι το βλέπω. Δεν νομίζω πως θα το έβαζα ποτέ παρά ίσως μόνον από ανάγκη. Άσε που νομίζω ότι μπορεί να κάνει και γρατζουνιές ή με πολύ αέρα να φύγει. Όχι ότι είναι έτσι αλλά αυτή την αίσθηση μου δίνει. Θα κοιτάξω λοιπόν για δέρμα πάνω στο ντεπόζιτο και αν βρω καλά θα είναι. Ευχαριστώ για την βοήθεια και πρώτα θα κοιτάξω από Καλλιρόης μεριά που με βολεύει.
Και πάλι Thanks.. :beer:

naked
06/10/2007, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από isid
Ε όχι και το ασχημαίνει.... μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Εγώ πιστεύω ότι το ομορφαίνει. Τεσπα, γούστα είναι αυτά.

Φίλε μου εγώ το παρήγγειλα απο ένα κατάστημα στην αρχή της θηβών όπως κατεβαίνουμε από ίλιον. Μετά το λακιώτη (αν θυμάμαι καλά).

ναι ειναι τo madness