PDA

View Full Version : Χαιρετω..και ερωτω..!



Eloundar
04/10/2007, 02:17
καλησπέρα παιδια..

Σήμερα λοιπόν, μετά απο ποολυ καιρο αναμονής, αγόρασα ενα XT 600E του 2001 :D
όσο το έψαχνα χάζευα συνεχώς εδώ τις συζητήσεις κτλ αλλά είπα να ποστάρω αφού το πάρω
μην το γρουσουζέψω το θέμα.:wacko:

Απο πρίν το πάρω (από γνωστό προκάτοχο) ήξερα ότι μετά την τουμπα που είχε φάει αυτος
είχε αλλάξει εξατμιση και ειχε ρίξει περιπου 700Ε να παρει μια REMUS τιτανιου..ωραία εξατμιση μεν αλλά βαβουρικη δε.

..εγώ δεν πολυψήνομαι λοιπόν να την κρατήσω, προτιμώ να περνάω απορατήρητος..και να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο, οπότε σκέφτομαι να την πουλήσω και να βάλω η την μαμισια της ή μια δευτερη που μου έδωσε μαζι με τη μηχανή...εχετε υπ'όψην πού μπορώ σε κανένα μαγαζί ίσως ή πρεπει να την βάλω αγγελία και ό,τι κάτσει??
:confused:
..αυτα τα όλιγα για τώρα...

...ααα και μια ανησυχία μάλλον ηλίθια, αλλα είμαι νεος στο θέμα μηχανή και δικαιολογούμε...αφού το ΧΤ δεν έχει ψυγείο..μήπως πρέπει να είμαι επιφυλακτικος στην οδήγηση, ειδικά στην πόλη που είμαι στο σταματα-ξεκίνα και δεν τρέχει η μηχανή να κανει δουλεία η αερόψυξη??..η δεν παιζει πόβλημα?

el_hymador
04/10/2007, 02:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Eloundar
καλησπέρα παιδια..

Σήμερα λοιπόν, μετά απο ποολυ καιρο αναμονής, αγόρασα ενα XT 600E του 2001 :D
όσο το έψαχνα χάζευα συνεχώς εδώ τις συζητήσεις κτλ αλλά είπα να ποστάρω αφού το πάρω
μην το γρουσουζέψω το θέμα.:wacko:

Απο πρίν το πάρω (από γνωστό προκάτοχο) ήξερα ότι μετά την τουμπα που είχε φάει αυτος
είχε αλλάξει εξατμιση και ειχε ρίξει περιπου 700Ε να παρει μια REMUS τιτανιου..ωραία εξατμιση μεν αλλά βαβουρικη δε.

..εγώ δεν πολυψήνομαι λοιπόν να την κρατήσω, προτιμώ να περνάω απορατήρητος..και να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο, οπότε σκέφτομαι να την πουλήσω και να βάλω η την μαμισια της ή μια δευτερη που μου έδωσε μαζι με τη μηχανή...εχετε υπ'όψην πού μπορώ σε κανένα μαγαζί ίσως ή πρεπει να την βάλω αγγελία και ό,τι κάτσει??
:confused:
..αυτα τα όλιγα για τώρα...

...ααα και μια ανησυχία μάλλον ηλίθια, αλλα είμαι νεος στο θέμα μηχανή και δικαιολογούμε...αφού το ΧΤ δεν έχει ψυγείο..μήπως πρέπει να είμαι επιφυλακτικος στην οδήγηση, ειδικά στην πόλη που είμαι στο σταματα-ξεκίνα και δεν τρέχει η μηχανή να κανει δουλεία η αερόψυξη??..η δεν παιζει πόβλημα?


βαλε αγγελια για την εξατμιση εδω στο forum.

για την αεροψυξη μην μασας κανε οτι γουσταρεις και οδηγα το οπως θες....αν σου βγαλει προβλημα συμβαινουν τα εξης:

-Ειναι τραγικα κακοσυντηρημενο

-Εισαι γκαντεμης

απο τα πλεον αθραυστα και αξιοπιστα μοτερ ειναι αυτο του XT



:wave2:

Nikoskazer2000
04/10/2007, 02:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
βαλε αγγελια για την εξατμιση εδω στο forum.

για την αεροψυξη μην μασας κανε οτι γουσταρεις και οδηγα το οπως θες....αν σου βγαλει προβλημα συμβαινουν τα εξης:

-Ειναι τραγικα κακοσυντηρημενο

-Εισαι γκαντεμης

απο τα πλεον αθραυστα και αξιοπιστα μοτερ ειναι αυτο του XT



:wave2:

+σε ολα

Α και καλωσήρθες στο forum!
:beer: :beer: :beer:

Eloundar
04/10/2007, 02:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
βαλε αγγελια για την εξατμιση εδω στο forum.

για την αεροψυξη μην μασας κανε οτι γουσταρεις και οδηγα το οπως θες....αν σου βγαλει προβλημα συμβαινουν τα εξης:

-Ειναι τραγικα κακοσυντηρημενο

-Εισαι γκαντεμης

απο τα πλεον αθραυστα και αξιοπιστα μοτερ ειναι αυτο του XT



:wave2:

Το XT είναι απο γνωστό και οσον αφορά την χρήση του ξέρω ότι είναι σωστός και με το παραπάνω ίσως..
..οποτε απλώς ελπίζουμε να μην είμαι γκαντέμης!!:p

αύριο αμα είναι θα την βγάλω μια φωτό και θα βάλω ενα ποστ εδώ στο ΧΤ γιατί λογικά όσους έχουν ΧΤ αφορα.!

thnx el_hymador


:beer:

Eloundar
04/10/2007, 02:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
+σε ολα

Α και καλωσήρθες στο forum!
:beer: :beer: :beer:


ΤΗΝΧ..
:beer: :beer:

(sorry για το spam αλλα...να μην πω ενα ευχαριστω):cool:

Nikoskazer2000
04/10/2007, 02:51
Μη μασάς ρε συνονόματε!

Ολοι οι καλοί χωράνε και το spamming δεν είναι απαραίτητα κακό. Εχει πολλές παραμέτρους που θα γνωρίσεις με τον καιρό.

:beer: :beer: :beer:

trigger
04/10/2007, 02:56
Αν δεν έχεις τη μαμά εξάτμιση και ενδιαφέρεσαι στείλε π.μ.
Όσο για το μοτέρ σκίσ'το δεν καταλαβαίνει τίποτα! :beer:

Eloundar
04/10/2007, 03:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Μη μασάς ρε συνονόματε!

Ολοι οι καλοί χωράνε και το spamming δεν είναι απαραίτητα κακό. Εχει πολλές παραμέτρους που θα γνωρίσεις με τον καιρό.

:beer: :beer: :beer:

ΧΑΧαχΑ...λες ε?..στην τελική το spamming παιζει και να είναι πιο ουσιαστικό απο τα υπολοιπα.! :)

(..τωρα εκτος απο το spamming ειμαστε offtopic..:p )

..να'σαι καλα Νικο..
:beer: :beer:

mourgakos
05/10/2007, 10:17
δεν παθαινει τιποτα το μοτερ της,αλλα......θα βαζεις παντα ΚΑΛΟ λαδι παντα 2,8 λιτρα,και συχνο μετρημα(ζεστο)και καθε αλλαγη να το μετρας.συνηθως οταν ζεστενεται υπερβολικα ,ξερναει λιγο απο το φιλτρο αερος.
καλο ειναι εκει να κανεις συχνο ελεγχο.εμενα μου ειχαν βαλει 3,8 λιτρα,παρολαυτα ,το θηριο,αντεξε,ουτε φλαντζες χτυπησε ουτε τιποτα,την αλλη που εβαλα να αλλαξω μονος
μου λαδια ,εβγαλε απο μεσα χαρτια....εβγαλα το φιλτρο και ηταν μπουκομενο.στο συνεργειο το
πιτσιρικι καποια μαλακια εκανε...και παλι δεν επαθε τιποτα....κλπ ..κλπ...
για την εξατμιση δικιο εχεις ,εμενα μου φαγανε εξατμιση λαιμους πλαστικα,μανιβελα κλπ
τωρα φοραω μια χειρος αλλα εχω καβατζα μια νορμαλ με τους λαιμους.
κοιτα να αλλαξεις ομως λαιμους ,να βαλεις ττ ,με την ησυχια σου ομως να πετυχεις '
καλη τιμη,40 ευρω ειχα πετυχει εγω...απο χρυση ευκαιρια..

αντε,καλοβολη,καλοταξιδι...:wave2:

Eloundar
06/10/2007, 11:59
..ρε σκέφτομαι να βάλω κανενα προστατευτικό σίδερο στο μοτερακι του..σαν ΄παπαρούνα' ή σίδερα που δένουν στο πλαίσιο..ξερετε μήπως που μπορώ να απαευθυνθω??:confused:

Eloundar
06/10/2007, 12:01
μολις διαπιστωσα οτι αντι για μανιταρι είπα παπαρούνα...:sick: :uplate:

:rotflmao: :rotflmao:

hotcarver
07/10/2007, 03:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Eloundar
μολις διαπιστωσα οτι αντι για μανιταρι είπα παπαρούνα...:sick: :uplate:

:rotflmao: :rotflmao:

Δεν χρειαζεται..Καλωσηρθες!

Eloundar
07/10/2007, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από hotcarver
Δεν χρειαζεται..Καλωσηρθες!

..να σαι καλα.!:wave2:

..λες δεν χρειάζεται???:confused:
διοτι να σου πω την αλήθεια τώρα που είναι αρχή διακρίνω μια δυσκολία στην 'οπισθεν' και γενικότερα στο κουμανταρισμα σταματημένο και γενικότερα θα νιώσω μια ασφάλεια αν ξέρω ότι μια ηλίθια τουμπα δεν θα μπυ γρατζουνίσει το μοτερ..οποτε θα ήθελα να άλω τιποτα σιδερα στο πλαισιο να το προστατευουν.

hotcarver
08/10/2007, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Eloundar
..να σαι καλα.!:wave2:

..λες δεν χρειάζεται???:confused:
διοτι να σου πω την αλήθεια τώρα που είναι αρχή διακρίνω μια δυσκολία στην 'οπισθεν' και γενικότερα στο κουμανταρισμα σταματημένο και γενικότερα θα νιώσω μια ασφάλεια αν ξέρω ότι μια ηλίθια τουμπα δεν θα μπυ γρατζουνίσει το μοτερ..οποτε θα ήθελα να άλω τιποτα σιδερα στο πλαισιο να το προστατευουν.
Γνωμη μου:και θα το βαρυνεις και ειναι και ασχημο με καγκελα.

Eloundar
09/10/2007, 15:16
μπορει να εχεις και δίκιο...απλως δεν ξέρω καν πως έιναι και δεν ξέρω και που να απευθυνθω για να το ψάξω.
Τα καγκελα αυτα είναι μονο για το ΧΤ?..και αν ναι που να ψάξω??:confused:

(γι'αυτο ζήτησα μήπως κανενας γνωριζει μαγαζι στην Αθήνα που να εχει τα σχετικα)
(μανιταρια που ειναι και πιο διακριτικα δεν παιζουν??)

Eloundar
10/10/2007, 21:01
...συμπληρώνοντας το απο πανω comment:

α)Γενικοτερα κανενα μαγαζί που να εχει πραγματακια για XT στην αθήνα...θα ήθελα να δω και για κανενα νεο πλαστικο, θήκη δερματινη στο ντεποζιτο, προστατευτικα σιδερα..και γενικοτερα να χαζέχω λίγο τι κυκλοφορι.!

β) Υπαρχει τρόπος αλήθεια με ταπες ή κατι αλλο να ησυχσω την εξάτμιση μου,,,η δεν υπαρχει σωτηρια.? (Remus είναι)

hotcarver
12/10/2007, 00:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Eloundar
...συμπληρώνοντας το απο πανω comment:

α)Γενικοτερα κανενα μαγαζί που να εχει πραγματακια για XT στην αθήνα...θα ήθελα να δω και για κανενα νεο πλαστικο, θήκη δερματινη στο ντεποζιτο, προστατευτικα σιδερα..και γενικοτερα να χαζέχω λίγο τι κυκλοφορι.!

β) Υπαρχει τρόπος αλήθεια με ταπες ή κατι αλλο να ησυχσω την εξάτμιση μου,,,η δεν υπαρχει σωτηρια.? (Remus είναι)
A)Κανε μια βολτα μιχαλακοπουλου,κουκακι,αλλα καλυτερα μπες http://www.off-the-road.de/
Β)Ταπες εχει ο σπηλιωτης.Τις παιρνεις και τις βαζεις με ενα πριτσινι.

kaps
12/10/2007, 08:37
Εγώ πάλι θα σου πρότεινα κάτι άλλο . Πιάσε και αγόρασε γέφυρα μπροστινού φτερού και γέφυρα καλαμιών . Θα δεις πόσο πιο καλά θα στέκετε η μηχανή σου στα 120-140 χμ και στα πλάγια χτυπήματα του αέρα . Επιπλέον άλλαξε τα λάδια στα καλάμια και τέλος κάνε μια καλή ακτινολόγηση στις ζάντες του .Μην σκεφτείς ποτέ να βάλεις τίποτα αντιτριβικά διότι έχεις υγρό πολύδισκο σύστημα σύμπλεξης και θα πατινάρεις μετά . Τέλος αν ποτέ ακούσεις ένα θόρυβο σαν κάτι να χτυπά χαμηλά από το δεξί καπάκι της καμπάνας τότε να σφίξεις το παξιμάδι της καμπάνας ...λασκάρει που και που ...και να έχεις πάντα λίγο αέρα στη μανέτα του συμπλέκτη μη είναι τσίτα .Αυτά τα ολίγα :D

Eloundar
12/10/2007, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από hotcarver
A)Κανε μια βολτα μιχαλακοπουλου,κουκακι,αλλα καλυτερα μπες http://www.off-the-road.de/
Β)Ταπες εχει ο σπηλιωτης.Τις παιρνεις και τις βαζεις με ενα πριτσινι.

thnx hotcarver ...σήμερα κί'ολας θα παω μια βόλτα Μιχαλακοπουλου που είναι δίπλα να κανω μια ερευνα αγοράς..και ήδη χαζευω το site του σπηλιοτη!!

(λες αν βάλω ή αλλαξω τάπες να κόψει καπως την φασαρία??)


Αρχικά δημιουργήθηκε από kapsr
Εγώ πάλι θα σου πρότεινα κάτι άλλο . Πιάσε και αγόρασε γέφυρα μπροστινού φτερού και γέφυρα καλαμιών . Θα δεις πόσο πιο καλά θα στέκετε η μηχανή σου στα 120-140 χμ και στα πλάγια χτυπήματα του αέρα . Επιπλέον άλλαξε τα λάδια στα καλάμια και τέλος κάνε μια καλή ακτινολόγηση στις ζάντες του .Μην σκεφτείς ποτέ να βάλεις τίποτα αντιτριβικά διότι έχεις υγρό πολύδισκο σύστημα σύμπλεξης και θα πατινάρεις μετά . Τέλος αν ποτέ ακούσεις ένα θόρυβο σαν κάτι να χτυπά χαμηλά από το δεξί καπάκι της καμπάνας τότε να σφίξεις το παξιμάδι της καμπάνας ...λασκάρει που και που ...και να έχεις πάντα λίγο αέρα στη μανέτα του συμπλέκτη μη είναι τσίτα .Αυτά τα ολίγα

Kaps..το XT εχει ήδη γεφυρα φτερού και καλαμιών..:)
(να'ναι καλα ο προκατοχος..)..αυτο που μου φαίνεται ελλειπες στο μηχανακι είναι το πίσω φρένο..αλλα μπορει και να'ναι ιδεα μου.!

:a46: ..τhnx για τις λοιπες πληροφοριες!!

:beer:

hotcarver
12/10/2007, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Eloundar
[B]thnx hotcarver ...σήμερα κί'ολας θα παω μια βόλτα Μιχαλακοπουλου που είναι δίπλα να κανω μια ερευνα αγοράς..και ήδη χαζευω το site του σπηλιοτη!!

(λες αν βάλω ή αλλαξω τάπες να κόψει καπως την φασαρία??)



/B]

Θα κοψει δραματικα το θορυβο.Θα ακουγεται λιγο πιο πολυ απο της μαμας.Για τιμη υπολογισε καμμια 50euro.

mourgakos
17/10/2007, 12:56
σε πεσια να ξερεις οτι απο οποια πλευρα και να ειναι επειδη τα ποδοστηρια ειναι σιδερενια με
ωραιες γωνιουλες,σκιζουν η τρυπαν το πλαινο καπακι.μονο με αργκον φτιαχνει μετα.
κανε κατι και για αυτο.
οτι ενδιαφερον βρεις ποσταρησε και καμια φωτο...:wave2:

sotpag
17/10/2007, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
.μονο με αργκον φτιαχνει μετα.
κ



ρε τι σε μαθενω τοσο καιρο:mad:

ακου αργκον

mourgakos
17/10/2007, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
ρε τι σε μαθενω τοσο καιρο:mad:

ακου αργκον


τι ηταν η παπαριτσα που κολλαγες????

:confused:


(μαθαινω)

Eloundar
17/10/2007, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
σε πεσια να ξερεις οτι απο οποια πλευρα και να ειναι επειδη τα ποδοστηρια ειναι σιδερενια με
ωραιες γωνιουλες,σκιζουν η τρυπαν το πλαινο καπακι.μονο με αργκον φτιαχνει μετα.
κανε κατι και για αυτο.
οτι ενδιαφερον βρεις ποσταρησε και καμια φωτο...:wave2:

λοιπον...πήγα ψάξιμο για πλάινα σίδερα στο μοτερ (προστατευτικά κάγκελα) και όλοι μου λέγανε ότι δεν κυκλοφορούν διότι είναι εντούρο και οι μαρσπιέδες το προστατεύουν!!
..ελα μου όμως που το δεξί καπάκι έχει γρατζουνιά απο πέσιμο!!:bigcry:
..οποτε μάλλον είναι απο τα πατληματα όπως λες.!!

...συνεπώς ερωτώ:
α) τι είναι το αργκον γιατι προφανώς το χρειάζομαι
β) να πάρω καπάκι ειναι υπερβολή ε??:confused:

mourgakos
18/10/2007, 08:29
ελπιζω να μη χρειαστεις ποτε να παρεις κατι τετοιο ,γιατι συνηθως το εχουν τα συνεργεια
για αποκατασταση βλαβων...
και εχμμμμμμμμμμ μαλλον (πλασμα) ηταν που το κολλησε(μηχανημα)

υπερβολη ειναι




βαλε στα ποδωστηρια κατι σε πλαστικο,εκει που ειναι οι γωνιες,ωστε να μη τραυματιστει το αλουμινιο σε κακια ωρα.(ταχυτητων και φρενου)

mourgakos
18/10/2007, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
ρε τι σε μαθενω τοσο καιρο:mad:

ακου αργκον


ΠΛΑΣΜΑ!


















:rolleyes: ελπιζω μη ειπα παπαριτσα παλι...

Pardalotzatziki
18/10/2007, 15:54
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ELOUNDAR
ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ...

ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΣΕΝΑ ΑΛΛΑ 500 ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΟ ΕΞΗΣ...
ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ...ΟΠΩΣ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΡΟΨΥΞΗ ΜΗΝ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ....ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΧΤ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΝΤΟΥΡΟ (1989-90)
ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΛΑΔΙΑ (ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΚΟΜΑ ΣΤΑ 52.000 ΧΛΜ)...ΣΕ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗΣ ΜΑΡΜΕΛΑΔΑΣ (TRAFFIC JAM)...ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΕΣΤΑΝΕΙ ΤΙΣ ΓΑΜΠΕΣ...
ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΛΟΓΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗΣ ΨΥΞΗΣ...ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΙΝΕ ΛΑΔΙΑ...ΟΠΩΣ ΤΟ XR600 Π.Χ. (ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΥΨΗΛΕΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ)

ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΥΧΝΑ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΛΟΓΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗΣ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ...ΑΛΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΝΑ ΤΟΥ ΡΙΞΕΙΣ ΠΟΛΥ ΖΟΡΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑ...ΑΝΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΠΑΝΤΑ....ΑΠΛΑ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙ..

ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ...ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΤΩΣΗΣ (ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΑΣ) ΠΡΩΤΟ ΘΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΣΤΑ ΟN-OFF....ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΙΤΣΑ ΘΑ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ..
ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΓΙΑ ΧΤ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΓΕΝΙΚΩΣ
ΤΑ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑ STREET ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ
ΑΚΟΜΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ "ΠΑΛΙΑΣ ΚΟΠΗΣ" ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΠΕΡΑΣΕ Η ΤΡΕΛΑ ΤΟΥ ΧΤ500/600Ε...

Ο ΜΟΥΡΓΑΚΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΔΙ ΣΤΟ ΦΙΛΤΡΟ...ΑΛΛΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΤΑΓΟΝΙΔΙΑ...ΤΑ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ..

ΤΟ BAGSTER ΣΤΟ ΤΕΠΟΖΙΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΧΕ ΥΠΟΨΗΝ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΘΑΡΙΖΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΘΑΜΠΩΝΕΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ....ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΒΟΥΡΤΣΑ ΑΠΟ ΨΙΛΗ ΑΜΜΟ ΝΑ ΤΡΙΒΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΒΕΡΝΙΚΙ....ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΑΝ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΚΑPS...ΕΝΑ ΠΙΟ "ΓΡΗΓΟΡΟ" ΣΤΗΝ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΛΑΔΙ..
ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΞΙΜΑΔΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΚAPS ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ...ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ..ΠΛΑΚΑ ΠΛΑΚΑ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ ΚΑΙ ΓΩ

ΚΕΦΑΛΑΙΟ ΠΙΣΩ ΦΡΕΝΟ.....ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ...ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΗΣΗ...ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΛΟΓΩ ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ ΤΗΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ....ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΛΑ ΑΚΟΥΜΠΑΩ ΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΛΕΒΙΕ...ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ...
ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ
ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ Π.Μ.

mourgakos
19/10/2007, 13:53
τελικα ο δασκαλος με διαφωτισε και για να μη γινω τελειως ρομπα μου εδωσε την απαντηση

ουτε αργκον ουτε πλασμα.

ΤΙG ΛΕΓΕΤΑΙ ΤΟ ΜΗΧ/ΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΣΕ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΤΟΥ ΒΟΛΑΝ.


THANKS

Eloundar
19/10/2007, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pardalotzatziki
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ELOUNDAR
ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ...

ΕΧΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΣΕΝΑ ΑΛΛΑ 500 ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΟ ΕΞΗΣ...
ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ...ΟΠΩΣ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟ...

...ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΛΑ ΑΚΟΥΜΠΑΩ ΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΛΕΒΙΕ...ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ

....

..ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ...
ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ
ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ Π.Μ.

:a19:
thnx Pardalotzatziki για τα παραπάνω.

...σχετικά με τα λάδια..αν και είναι προσφατα αλλαγμένα για πείτε τι λάδι είναι καλό να βάζω για να ξέρω γενικότερα όταν έρθει η ώρα.

τα λοιπά όλα καλα..αν και κάποια έιναι προς το παρόν εκτός δυνατοτήτων (ή καλύτερα εκτός γνωστικού πεδίου)..όπως ο έλεγχος για αέρα στο συμπλεκτη ή ακτινολόγιση και λάδια στα καλάμια..αλλά σιγα σιγά θα τα ψάξω και αυτα!

Το ΧΤ μια χαρα παεί μεχρι στιγμής..θα ήθελα να καίει λίγο λιγότερο αφού γεμισα ντεπόζιτο αυτή τη φορά κοντα στα 125Κm και ηλπιζα ότι θα με πήγαινε πάνω απο 150Κm..αλλά μικρό το κακό.!

αλήθεια..ποσο Km βγάζει η ρεζέρβα??

..όσο για το Bagster στο ντεπόζιτο αν και έιναι πρακτικό γιατι αν (φτου φτου) γρατζουνιστεί είναι μανούρα..το λυπάμαι όμως το χρωματάκι οποτε μαλλον δεν θα βαλω τελικα.!