PDA

View Full Version : πρωτη εκδρομη!



wolfman13
17/10/2004, 19:39
το σκ που μας περασε οπως ειχα πει θα πηγενα αθηνα!εφυγα απο πατρα κατα 330 αφου βεβαιωθηκα οτι ολα ειναι οκ με το μηχανακι(που να ηξερα)πειρα κανα δυο τηλ να μαθω τη καιρο κανει αλλη μου ειπαν οτι θα βρεχει αλλη μου ειπαν οτι εχει καλο καιρο αλλα ψιλοβροχερο.τελικα τιποτα απο τα δυο δεν συναντησα αλλα μια πολλη ομορφη χειμωνιατηκη ημερα,εφτασα κιφισο κατα της 530 μια χαρα λεω 2 ωρες μονο.
μετα απο πολυ ψαξιμο και μπερδεμα μπορεσω να βρεθω με τους υπολοιπους στο δελεαρ.(να εισαι καλα ρε τανια με εσωσες ακομα θα εψαχνα).αφου περασαμε ενα υπεροχο βραδυ στο σπιτι γνωστου κρητικου και χωρις το ελεφαντακι μου να εχει παρουσιασει ενα κιχ πηγα στο κολιτο μου να την πεσω για υπνο αφου ημουν αρκετα κουρασμενος.το επομενο πρωι αφου ειχαμε κανονισει για μια μινι εκδρουλα ξεκεινησαμε παλι χωρις προβληματα το ελεφαντακι (αρχισα να λεω μπα ducati μοτερ και ηλεκτρικα και δεν εχει κανει κιχ?κατι συμβαινει),τη ηθελα και το σκεφτομουν ξεμενο απο μπαταρια δωστου σπρωξιμο για να παρει προστα και να κανει ζεστη τρελη!
αφου τελιωσαμε τη βολτα και τους καφεδες και τη μασαμπουκα (ρε μακη τη τελεια μακαροναδα ηταν αυτοι!!).
ξεκιναω με το φιλο και συνονοματο θοδωρο για την επιστροφη να σου και το κακο που αποτελειωσε το ελεφαντακι ξεμεινα τελειος απο ηλεκτρικα και το μπουρδελο να μην περνει προστα με τιποτα,το αφησα σε ενα βενζιναδικο στην κορινθο και αν βρω οχημα αυριο θα παω να το παρω.......
παλι καλα που ηταν ο θοδωρος μαζι μου αλλιος με εβλεπα με τα ποδια να γυρναω πατρα!

τελικο συμπερασμα


περασα απιστευτα ομορφα εκανα το πρωτο μου ταξιδι με το ελεφαντακι και συναμα και το δικο μου!εκανα φιλους που δεν πιστευα οτι θα τους γνωρισω α!!!και το κορυφαιο καβαλησα ενα mv agusta (μακη να εισαι καλα σε ευχαριστω πολυ πραγματοπιοισες ενα απιαστο ονειρο,σου ειμαι υποχρεως)

nimbus nikou και τανια,μακη και jim και υπολοιπη μοτοπαρεα εισαστε υπεροχη να εισαστε καλα και να περνατε καλα...
ελπιζω να βρω συντομα λεφτα να μπορεσω να φτιαξβ γρηγορα τη μκρη για να ξανα ερθω πανο και να τα ξαναπουμε μου φτιαξατε τη διαθεση..
αν και στο γυρισμο μου εφυγε ενα δακρυ για τη μηχανη μου τοση προσπαθεια να παει χαμενοι......................8 μηνες υπομονοι και παλι τα ιδια.......
μονο να ειναι μονο ηλεκτρικα γιατι παρατηρησα και κατι λαδια στο καρτερ!!!!