PDA

View Full Version : Tί βελτιώσεις έχετε κάνει στα R1 σας



Da.Vintage
04/10/2007, 09:12
Γράψτε εδώ τί βελτιώσεις έχετε κάνει στα R1 σας και τί έχετε κερδίσει απο αυτές όσοι θέλουν μπορούν να βάλουν και τιμές:wave2:

papaioannoug
04/10/2007, 14:21
Μπρελοκ YZF-R1 κέρδισα 21,38 άλογα και ένα γαϊδούρι

Defiant
04/10/2007, 14:34
Μπλε και πηραν CBR:smokin: :lol:

TokTok
14/10/2007, 14:56
Τελικά εξατμήσεων REMUS. Δεν έχω δυναμομετρήσει το μηχανάκια αλλά έχει πάρει ροπή σε όλο το φάσμα. Σύντομα σκέφτομαι να αλλάξω και το Υ. Έχω διαβάζει ότι παίρνεις κάτι παραπάνω..

Επίσης έχω προσθέσει αλυσίδα AFAM 520 και ergal γρανάζια με το πίσω γρανάζι ένα νούμερο πάνω, μπορεί να ακούγεται περίεργο αλλά μου φαίνεται έχει προσθέσει κάτι θετικό στην απόδοση.

Το κακό που έκανα είναι η τελευταία αλλαγή ελαστικών στα SUPERCORSA PRO που έβαλα.Η αποδοσή τους σαν λάστιχα είναι κορυφαία αλλά το πίσω 55 προφίλ μου απλωσε το μηχανάκι πάλι.

Τέλος έχω προσθέσει και πλήρως ρυθμιζόμενα μαρσπιε της ΑΒΜ.

Να αναφέρω και τις τιμές
Τελικά Remus 850?
Αλυσίδα και γρανάζια 190?
Λάστιχα 370?
Μαρσπιέ 400?

ZX-9R
14/10/2007, 21:33
ΤΑΚΑΚΙΑ (και οχι απο αυτα που κανουν 25 ευρω τα 2, εννοω απο κανονικο υλικο τριβης και οχι ξυλο πεντελης)

stvr1
25/10/2007, 23:54
Χμμμ:look: αυτοκόλητο στο ντεπόζιτο (και για προστασία απο γρατζουνιές), αυτοκόλητο ανθρακόνιμα στην τιμονόπλακα, "αυτάκια" στο ψαλίδι για να μην βάζει τα δικά του ο μάστορας για το stand (οταν την πάω για service ή πλύσιμο) και φυσικά βάση για κάμερα στο ντεπόζιτο.:D :D

Συνολικό κόστος ούτε που θυμάμαι αλλά δεν είναι άξιο λόγου...

'Αν παλιώσει ίσως την πλακώσω στο carbon...:smokin:

Για βελτιώσεις μηχανολογικές και όχι αισθητικές θεωρώ οτι είναι λίγο- πολύ υπερβολή σε μία μηχανή που έχει 0- 100 σε λιγότερο απο 3'' και πιάνει τα 300 χαω (πραγματικά απο GPS και όχι κοντερίσια).

Da.Vintage
26/10/2007, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από TokTok
Τελικά εξατμήσεων REMUS. Δεν έχω δυναμομετρήσει το μηχανάκια αλλά έχει πάρει ροπή σε όλο το φάσμα. Σύντομα σκέφτομαι να αλλάξω και το Υ. Έχω διαβάζει ότι παίρνεις κάτι παραπάνω..

Επίσης έχω προσθέσει αλυσίδα AFAM 520 και ergal γρανάζια με το πίσω γρανάζι ένα νούμερο πάνω, μπορεί να ακούγεται περίεργο αλλά μου φαίνεται έχει προσθέσει κάτι θετικό στην απόδοση.

Το κακό που έκανα είναι η τελευταία αλλαγή ελαστικών στα SUPERCORSA PRO που έβαλα.Η αποδοσή τους σαν λάστιχα είναι κορυφαία αλλά το πίσω 55 προφίλ μου απλωσε το μηχανάκι πάλι.

Τέλος έχω προσθέσει και πλήρως ρυθμιζόμενα μαρσπιε της ΑΒΜ.

Να αναφέρω και τις τιμές
Τελικά Remus 850?
Αλυσίδα και γρανάζια 190?
Λάστιχα 370?
Μαρσπιέ 400?

Ωραίες και ουσιαστικές μετατροπές...
Η 520 έχει αρκετή διαφορά στην απόδοση απο την 530 δεν κάνεις λάθος

Da.Vintage
26/10/2007, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από ZX-9R
ΤΑΚΑΚΙΑ (και οχι απο αυτα που κανουν 25 ευρω τα 2, εννοω απο κανονικο υλικο τριβης και οχι ξυλο πεντελης) :mad: :mad: :mad:

alexk
26/10/2007, 23:01
τάϊταν, είσαι σίγουρος ότι θέλεις να απαντήσω σε αυτό το thread???

alexk
26/10/2007, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από stvr1

Για βελτιώσεις μηχανολογικές και όχι αισθητικές θεωρώ οτι είναι λίγο- πολύ υπερβολή σε μία μηχανή που έχει 0- 100 σε λιγότερο απο 3'' και πιάνει τα 300 χαω (πραγματικά απο GPS και όχι κοντερίσια).

Αγαπητέ μου φίλε, δεν γνωριζόμαστε, αλλά αυτά που λες δεν ισχύουν.
Ποιο GPS έγραψε πάνω από 285 πραγματικά με μαμά R1.
Ούτε στο τέξας...

akis_1
28/10/2007, 17:41
Ε ενταξει οχι και 285 μονο αλλα μηπως το GPS ειναι made in china?

Παντα φιλικα.

stvr1
28/10/2007, 20:09
'Εχω photo από το GPS που γράφει TOP: 300. Και δέν ξέρω αν τα ΜΙΟ είναι made in China αλλά τόσα έγγραψε. Για τους δύσπιστους υπάρχει πάντα η Αττική Οδός για να το ξαναγράψει...:smilea:
Μιλάμε πάντα για το R1 '07, αν και χωρίς να έχω ιδιαίτερη πείρα στα προηγούμενα μοντέλα, δεν νομίζω να ήταν υποδεέστερα (επιφυλάσομαι γιατί είχα οδηγήσει μόνο ενα 04 και για λίγο).

T.R.E
28/10/2007, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
Αγαπητέ μου φίλε, δεν γνωριζόμαστε, αλλά αυτά που λες δεν ισχύουν.
Ποιο GPS έγραψε πάνω από 285 πραγματικά με μαμά R1.
Ούτε στο τέξας...


Συγγνωμη που πεταγομαι,σβηστε το μετα... Αλλα αμα σας λενε μετα οτι σας περνανε με 5η να μην τσαντιζεστε...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Alexk,5 βελτιωσεις εκανες ολες και ολες,πες τες να τελειωνουμε...:rotflmao: :rotflmao: :wave2:

gixxerpap
28/10/2007, 20:35
τοτε να το δοκιμασουμε με ενα zzr ενος φιλου, που κι αυτο 300 εγραψε:wacko:


εγω απο βελτιωσεις εκανα λιγες και ουσιαστικες και η διαφορα ηταν αξιολογη θα ελεγα......

το πουλησα και πηρα κ7
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

T.R.E
28/10/2007, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
τοτε να το δοκιμασουμε με ενα zzr ενος φιλου, που κι αυτο 300 εγραψε:wacko:


εγω απο βελτιωσεις εκανα λιγες και ουσιαστικες και η διαφορα ηταν αξιολογη θα ελεγα......

το πουλησα και πηρα κ7
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Χαχαχα,σε προλαβα...:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

Da.Vintage
29/10/2007, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexk
τάϊταν, είσαι σίγουρος ότι θέλεις να απαντήσω σε αυτό το thread???

Γράψε ρε...

Αλλά μετά ανέφερε οτι σε πέρασε ένα R1 με τις μισες μετατροπές απο εσένα...:p :p :p

Da.Vintage
29/10/2007, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
τοτε να το δοκιμασουμε με ενα zzr ενος φιλου, που κι αυτο 300 εγραψε:wacko:


εγω απο βελτιωσεις εκανα λιγες και ουσιαστικες και η διαφορα ηταν αξιολογη θα ελεγα......

το πουλησα και πηρα κ7
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εσύ δε πιάνεσαι ρε...άτιμε!

Αλλαξοπίστησες!

alexk
29/10/2007, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Γράψε ρε...

Αλλά μετά ανέφερε οτι σε πέρασε ένα R1 με τις μισες μετατροπές απο εσένα...:p :p :p

Δεν μου λες άνθρωπε των 60 κιλών, οι μετατροπές μου είναι στον κινητήρα?

H.A.Balafoutre
08/11/2007, 23:03
R1 2006 με ολόσωμη Τερμι, φίλτρο, PCIII (και χάρτη εννωείται), 160 τροχό και φυσικά αρκετά ανεβασμένο στις μεσαίες. Όχι δικό μου βέβαια αλλά ήμουν παρόν στη δυναμομέτρηση σε Fuchs δυναμόμετρο.