PDA

View Full Version : 'ΣΤΟΝ ΙΣΚΙΟ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ'



Σελίδες : [1] 2

Meyaleleth
04/10/2007, 15:04
'Ειν' αλήθεια πως κάπoιοι άνθρωποι δεν μπόρεσαν ποτέ ν'απλώσουν τα ρούχα τους στον ήλιο να στεγνώσουν.

Πάντα βρεγμένα τα φορούν.

Δεν είναι η ζωή που φταίει γι' αυτό, κι ας της ρίχνουν όλα τα βάρη.

Ούτε οι ίδιοι βέβαια φταίνε.

Φταίει το οτι δεν τους χάρισε πότε κανείς έναν ήλιο.
Έναν ολόδικό τους ήλιο. Ν' ανατέλλει, να δύει και πάλι ν' ανατέλλει λαμπερός, μέσα τους.'....


Αλκυόνη Παπαδάκη 'Στον ίσκιο των πουλιών'

TROOPER
04/10/2007, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meyaleleth
[b][SIZE=3][i][FONT=times]'Ειν' αλήθεια πως κάπoιοι άνθρωποι δεν μπόρεσαν ποτέ ν'απλώσουν τα ρούχα τους στον ήλιο να στεγνώσουν.

Πάντα βρεγμένα τα φορούν.


να παρουν στεγνωτηρια το σκεφτηκανε????

θα πουντιασουνε βρε παιδακι μου....!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
04/10/2007, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
να παρουν στεγνωτηρια το σκεφτηκανε????

θα πουντιασουνε βρε παιδακι μου....!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τι πεζός που είσαι.......

αλλά με την μαλακία που καβαλάς... καλύτερα πεζός

TROOPER
04/10/2007, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
τι πεζός που είσαι.......

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

(επειδη σε ξερω...)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
04/10/2007, 15:18
:D

Στο Σταυραητό

Από μικρό κι απ' άφαντο πουλάκι, σταυραητέ μου,
παίρνεις κορμί με τον καιρό και δύναμη κι αγέρα
κι απλώνεις πήχες τα φτερά και πιθαμές τα νύχια
και μεσ' στα σύγνεφα πετάς, μεσ' στα βουνά ανεμίζεις
φωλιάζεις μεσ' στα κράκουρα, συχνομιλάς με τάστρα,
με την βροντή ερωτεύεσαι, κι απιδρομάς και παίζεις
με τάγρια αστροπέλεκα και βασιλιάν σε κράζουν
του κάμπου τα πετούμενα και του βουνού οι πετρίτες.

Έτσι εγεννήθηκε μικρός κι ο πόθος μου στα στήθη,
κι απ' άφαντο κι απ' άπλερο πουλάκι σταυραητέ μου,
μεγάλωσε, πήρε φτερά, πήρε κορμί και νύχια
και μου ματώνει την καρδιά, τα σωθικά μου σκίζει
κι έγινε τώρα ο πόθος μου αητός, στοιχειό και δράκος
κι εφώλιασε βαθιά - βαθιά μεσ' στ' άσαρκο κορμί μου
και τρώει κρυφά τα σπλάχνα μου, κουφοβοσκάει την νιότη.
Μπεζέρισα να περπατώ στου κάμπου τα λιοβόρια.
Θέλω τ' αψήλου ν' ανεβώ ν' αράξω θέλω, αητέ μου,
μέσ' στην παλιά μου κατοικιά, στην πρώτη τη φωλιά μου,
Θέλω ν' αράξω στα βουνά, θέλω να ζάω μ' εσένα.
Θέλω τ' ανήμερο καπρί, τ' αρκούδι, το πλατόνι,
καθημερνή μου κι ακριβή να τάχω συντροφιά μου.
Κάθε βραδούλα, καθε αυγή, θέλω το κρύο τ' αγέρι
νάρχεται από την λαγκαδιά, σαν μάνα, σαν αδέρφι
να μου χαϊδεύει τα μαλλιά και τ' ανοιχτά μου στήθη.

Θέλω η βρυσούλα, η ρεματιά, παλιές γλυκές μου αγάπες
να μου προσφέρνουν γιατρικό τ' αθάνατα νερά τους.
Θέλω του λόγγου τα πουλιά με τον κελαϊδισμό τους
να με κοιμίζουν το βραδύ, να με ξυπνούν το τάχυ.
Και θέλω νάχω στρώμα μου νάχω και σκέπασμά μου
το καλοκαίρι τα κλαδιά και τον χειμώ τα χιόνια.
Κλωνάρια απ' αγριοπρίναρα, φουρκάλες από ελάτια
θέλω να στρώνω στοιβανιές κι απάνου να πλαγιάζω,
ν' ακούω τον ήχο της βροχής και να γλυκοκοιμιέμαι.

Από ημερόδεντρον αητέ, θέλω να τρώω βαλάνια,
θέλω να τρώω τυρί αλαφιού και γάλα απ' άγριο γίδι.
Θέλω ν' ακούω τριγύρω μου πεύκα κι οξιές να σκούζουν,
θέλω να περπατώ γκρεμούς, ραϊδιά, ψηλά στεφάνια,
θέλω κρεμάμενα νερά δεξιά ζερβιά να βλέπω.
Θέλω ν' ακούω τα νύχια σου να τα τροχάς στα βράχια,
ν' ακούω την άγρια σου κραυγή, τον ίσκιο σου να βλέπω.
Θέλω, μα δεν έχω φτερά, δεν έχω κλαπατάρια,
και τυραννιέμαι, και πονώ, και σβυιέμαι νύχτα μέρα.
Παρακαλώ σε, σταυραητέ, για χαμηλώσου ολίγο
και δως μου τες φτερούγες σου και πάρε με μαζί σου,
πάρε με απάνου στα βουνά, τι θα με φάη ο κάμπος!

TROOPER
04/10/2007, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:D

Στο Σταυραητό

Από μικρό κι απ' άφαντο πουλάκι, σταυραητέ μου...................

αυτα λετε και βγαινει ο idi και μας ζαλιζει με την αεκ....!!!!!!:mad: :mad: :mad:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
04/10/2007, 15:33
συγνωμη που γινομαι πεζος, αλλα διαβαζοντα αυτο, σε συνδυασμο με το Αλκυονη που ειναι γαματο γυναικειο ονομα, πιστευα οτι θα το googlαρω και θα μου βγει καμια μελαγχολικη καστανη, με τεραστιες υγρες ματαρες που κοιτουν με απλανες βλεμα τον χωρο...

τελικα σκ@τ@!

TROOPER
04/10/2007, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
συγνωμη που γινομαι πεζος, αλλα διαβαζοντα αυτο, σε συνδυασμο με το Αλκυονη που ειναι γαματο γυναικειο ονομα, πιστευα οτι θα το googlαρω και θα μου βγει καμια μελαγχολικη καστανη, με τεραστιες υγρες ματαρες που κοιτουν με απλανες βλεμα τον χωρο...

τελικα σκ@τ@!


δε βλεπετε ε???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
04/10/2007, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε βλεπετε ε???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


γ@μησε τα!!


καλυτερα στο τελος να εγραφε ''αγνωστου'' η ''δημωδες'' :lol: :lol:

Meyaleleth
04/10/2007, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
συγνωμη που γινομαι πεζος, αλλα διαβαζοντα αυτο, σε συνδυασμο με το Αλκυονη που ειναι γαματο γυναικειο ονομα, πιστευα οτι θα το googlαρω και θα μου βγει καμια μελαγχολικη καστανη, με τεραστιες υγρες ματαρες που κοιτουν με απλανες βλεμα τον χωρο...

τελικα σκ@τ@!


H ομορφιά είναι μέσα της...

Druuna
04/10/2007, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
συγνωμη που γινομαι πεζος, αλλα διαβαζοντα αυτο, σε συνδυασμο με το Αλκυονη που ειναι γαματο γυναικειο ονομα, πιστευα οτι θα το googlαρω και θα μου βγει καμια μελαγχολικη καστανη, με τεραστιες υγρες ματαρες που κοιτουν με απλανες βλεμα τον χωρο...

τελικα σκ@τ@!



Εκτος απο πεζος εισαι και αιθεροβαμων δηλαδη....

Αμα ηταν ετσι η εμφανιση να καθοριζεται απ το ονομα το χαρακιρι θα πηγαινε συννεφο.... :p






:rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
04/10/2007, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meyaleleth
H ομορφιά είναι μέσα της...

ok Τωρα δεν θα μπω σε τετοιους προβληματισμους μια πλακα εκανα...

sorry για το spam παντως :wave2:

el_hymador
04/10/2007, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Εκτος απο πεζος εισαι και αιθεροβαμων δηλαδη....

Αμα ηταν ετσι η εμφανιση να καθοριζεται απ το ονομα το χαρακιρι θα πηγαινε συννεφο.... :p






:rotflmao: :rotflmao:

κοιτα να δεις...

αμα η αλλη λεγεται Σουλα Μπερκαντερη και δουλευει δευτερο πιστολακι σε συνοικιακο κομμωτηριο, πιστεψε με, προκαταβαλεσαι λιγο για το τι θα συναντησεις...


δεκτον βεβαια οτι πολλες φορες πεφτεις πολυ εξω:wave2:

Druuna
04/10/2007, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meyaleleth
H ομορφιά είναι μέσα της...



Σαφως κουκλα μου, αλλα οι περισσοτεροι αντρες ως γνωστον, ακουνε με τα ματια ολες οι αλλες αισθησεις και εαισθησιες ειναι περιορισμενης ευθυνης....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Druuna
04/10/2007, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
κοιτα να δεις...

αμα η αλλη λεγεται Σουλα Μπερκαντερη και δουλευει δευτερο πιστολακι σε συνοικιακο κομμωτηριο, πιστεψε με, προκαταβαλεσαι λιγο για το τι θα συναντησεις...


δεκτον βεβαια οτι πολλες φορες πεφτεις πολυ εξω:wave2:



Ενω απ την αλλη οποιος ΔΕΝ λεγεται Αλεξανδρος , Στεφανος

Η Ιασονας ειναι μπαζο......


Εχω δει εγω παντως κατι Θρασυβουλες και Νωντες και Γερασιμους τοσο θεϊικους που δεν προκαταβαλομαι με τιποτα.....




:lol: :wave2:

Cpt. Haddock
04/10/2007, 15:49
....

Το Ηλίας στην απ' έξω ε;

:sad:

Druuna
04/10/2007, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
....

Το Ηλίας στην απ' έξω ε;

:sad:



Ελα ρε το Ηλιας βγαινει απ το Ηλιος..... λαμπει απο μονο του λοιπον.......:winka:



Οσο για το ποιημα για να ειμαι και εντος θεματος εχω να πω πως σε μερικους και τον ηλιο να χαρισεις απλα θα τον δυσουνε κατ ευθειαν και μεσα τους κι εξω τους.....



:wave2:

sniper
04/10/2007, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Ενω απ την αλλη οποιος ΔΕΝ λεγεται Αλεξανδρος , Στεφανος

Η Ιασονας ειναι μπαζο......


Εχω δει εγω παντως κατι Θρασυβουλες και Νωντες και Γερασιμους τοσο θεϊικους που δεν προκαταβαλομαι με τιποτα.....




:lol: :wave2:

Δεν βλέπω το όνομα Χρήστος πουθενά.... :lol: :lol: :lol: :lol:

el_hymador
04/10/2007, 16:07
Ειναι συμπτωση η ειναι ιδεα μου;

ολες τις ωραιες γυναικες τις φωναζουνε μουν@ρες παντως...:lol: :lol:

Druuna
04/10/2007, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν βλέπω το όνομα Χρήστος πουθενά.... :lol: :lol: :lol: :lol:



φοβηθηκα μην κατηγορηθω ως υπερβολικα υποκειμενικη......



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

matmat
04/10/2007, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:D

Στο Σταυραητό




Κώστας Κρυστάλλης (1868-1894)

Ηπειρώτης ποιητὴς καὶ πεζογράφος .



:wave2:

Cpt. Haddock
04/10/2007, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Κώστας Κρυστάλλης (1868-1894)

Ηπειρώτης ποιητὴς καὶ πεζογράφος .



:wave2:

:a013:

matmat
04/10/2007, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meyaleleth
[b][SIZE=3][i][FONT=times]'Ειν' αλήθεια πως κάπoιοι άνθρωποι δεν μπόρεσαν ποτέ ν'απλώσουν τα ρούχα τους στον ήλιο να στεγνώσουν.




Και που να δείς κάτι άλλους
που απλώνουν τα όνειρά τους στην βροχή !!!


:wave2: :wave2:

bartlal
04/10/2007, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Ελα ρε το Ηλιας βγαινει απ το Ηλιος..... λαμπει απο μονο του λοιπον.......:winka:



Οσο για το ποιημα για να ειμαι και εντος θεματος εχω να πω πως σε μερικους και τον ηλιο να χαρισεις απλα θα τον δυσουνε κατ ευθειαν και μεσα τους κι εξω τους.....



:wave2:

και εγω που νομιζα οτι το Ηλιας εβγαινε απο εβραικο ονομα!!!! :rolleyes:

Defiant
04/10/2007, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
κοιτα να δεις...

αμα η αλλη λεγεται Σουλα Μπερκαντερη και δουλευει δευτερο πιστολακι σε συνοικιακο κομμωτηριο, πιστεψε με, προκαταβαλεσαι λιγο για το τι θα συναντησεις...


δεκτον βεβαια οτι πολλες φορες πεφτεις πολυ εξω:wave2:


Το μλκα πυροβολει λεμε :bawl: :rotflmao: :bawl:

gcrook
04/10/2007, 18:46
Και καποιο καθικι "εκοψε" και εκεινα τα πανεμορφα γλαστρακια ....:sad:

arxaios
04/10/2007, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Ειναι συμπτωση η ειναι ιδεα μου;

ολες τις ωραιες γυναικες τις φωναζουνε μουν@ρες παντως...:lol: :lol:
ΔΕΝ δέχτηκα και ΔΕΝ καταδέχτηκα ΠΟΤΕ έναν τέτοιο προσδιορισμό για τις γυναίκες :nono: :nono:
Δεν θα μπορούσα ποτέ να δεχτώ μια τέτοια προσφώνηση για την μητέρα, την αδελφή, την ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΨΥΧΗ και την κόρη μου !!!!!!!!!!
Είναι άδικο να ρίχνουμε ΤΟΣΟ χαμηλά την αξία της γυναίκας .............
Όποια και αν είναι, όπως και αν είναι, υπήρξαν για κάποιον από εμάς τους αρσενικούς κάτι από τα παραπάνω ........
Α και δεν ξέρω αν τις θυμάστε ........... κάποτε ερωμένες μας !!!!!!!!!
ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ:a07: :a07:
Ευχαριστούμε που μας αντέχετε και μας αγαπάτε ακόμα, έστω και αν πλέον δεν θυμίζουμε σε τίποτα εμφανισιακά τον νεαρό που γνωρίσατε ......... :wave2: :wave2:

sniper
04/10/2007, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Και καποιο καθικι "εκοψε" και εκεινα τα πανεμορφα γλαστρακια ....:sad:

Eσύ όπου ακούσεις πουλί, να μπεις μέσα ε; :blush: :lol:

gcrook
04/10/2007, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Eσύ όπου ακούσεις πουλί, να μπεις μέσα ε; :blush: :lol:

Κοιτα ο παππους μου μου ελεγε "Οπου δεις τρυπα κλειστηνα" αλλα δεν τον ακουσα και εμεινα τελικα με το SV...:lol:

Που και σε αυτο τελικα τρυπες εκλεισα:blush:

Druuna
04/10/2007, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
ΔΕΝ δέχτηκα και ΔΕΝ καταδέχτηκα ΠΟΤΕ έναν τέτοιο προσδιορισμό για τις γυναίκες :nono: :nono:
Δεν θα μπορούσα ποτέ να δεχτώ μια τέτοια προσφώνηση για την μητέρα, την αδελφή, την ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΨΥΧΗ και την κόρη μου !!!!!!!!!!
Είναι άδικο να ρίχνουμε ΤΟΣΟ χαμηλά την αξία της γυναίκας .............
Όποια και αν είναι, όπως και αν είναι, υπήρξαν για κάποιον από εμάς τους αρσενικούς κάτι από τα παραπάνω ........
Α και δεν ξέρω αν τις θυμάστε ........... κάποτε ερωμένες μας !!!!!!!!!
ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ:a07: :a07:
Ευχαριστούμε που μας αντέχετε και μας αγαπάτε ακόμα, έστω και αν πλέον δεν θυμίζουμε σε τίποτα εμφανισιακά τον νεαρό που γνωρίσατε ......... :wave2: :wave2:



:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:



Κριμα που ΑΝΤΡΕΣ με το μεγαλειο σου ειναι μειοψηφια....Αλλα αυτο ειναι που σας κανει ιδιαιτερα πολυτιμους στη ζωη μας....:smokin:

el_hymador
04/10/2007, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
ΔΕΝ δέχτηκα και ΔΕΝ καταδέχτηκα ΠΟΤΕ έναν τέτοιο προσδιορισμό για τις γυναίκες :nono: :nono:
Δεν θα μπορούσα ποτέ να δεχτώ μια τέτοια προσφώνηση για την μητέρα, την αδελφή, την ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΨΥΧΗ και την κόρη μου !!!!!!!!!!
Είναι άδικο να ρίχνουμε ΤΟΣΟ χαμηλά την αξία της γυναίκας .............
Όποια και αν είναι, όπως και αν είναι, υπήρξαν για κάποιον από εμάς τους αρσενικούς κάτι από τα παραπάνω ........
Α και δεν ξέρω αν τις θυμάστε ........... κάποτε ερωμένες μας !!!!!!!!!
ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ:a07: :a07:
Ευχαριστούμε που μας αντέχετε και μας αγαπάτε ακόμα, έστω και αν πλέον δεν θυμίζουμε σε τίποτα εμφανισιακά τον νεαρό που γνωρίσατε ......... :wave2: :wave2:

:rolleyes:


καλα την επομενη φορα που θα περασει απο μπροστα σου μια μουν@ρ@ αποκαλεσε την ''δεσποσυνη'' εσυ...

Defiant
04/10/2007, 20:47
:rolleyes:

Druuna
04/10/2007, 20:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
:rolleyes:


καλα την επομενη φορα που θα περασει απο μπροστα σου μια μουν@ρ@ αποκαλεσε την ''δεσποσυνη'' εσυ...



Ειλικρινα ειδικα εσυ που απ οτι εχω δει και ευφυεστατος εισαι και πλουσιοτατο λεξιλογιο διαθεττεις , υποτιμας τον εαυτο σου τωρα....

Δηλαδη αν την πεις Κουκλαρα ή θεα θα χασει η εν λογω υπαρξη κατι απ τα ...προσοντα της;

Ουτε εσενα πιστευω θα σε κολακευε κατα βαθος εαν σε προσεγγιζε καποια αναλογα....Απ το ελαχιστο που εχω καταλαβει για σενα.....


:beer: :wave2:

Defiant
04/10/2007, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Ειλικρινα ειδικα εσυ που απ οτι εχω δει και ευφυεστατος εισαι και πλουσιοτατο λεξιλογιο διαθεττεις , υποτιμας τον εαυτο σου τωρα....

Δηλαδη αν την πεις Κουκλαρα ή θεα θα χασει η εν λογω υπαρξη κατι απ τα ...προσοντα της;

Ουτε εσενα πιστευω θα σε κολακευε κατα βαθος εαν σε προσεγγιζε καποια αναλογα....Απ το ελαχιστο που εχω καταλαβει για σενα.....


:beer: :wave2:


Ειναι και ειλικρινης ομως

TROOPER
04/10/2007, 21:12
εεε συγγνωμη που παρεμβαινω στην επικοδομιτικη κουβεντα σας αλλα ολα αυτα τι σχεση εχουν με το λοντρυ?????

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

el_hymador
04/10/2007, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Ειλικρινα ειδικα εσυ που απ οτι εχω δει και ευφυεστατος εισαι και πλουσιοτατο λεξιλογιο διαθεττεις , υποτιμας τον εαυτο σου τωρα....

Δηλαδη αν την πεις Κουκλαρα ή θεα θα χασει η εν λογω υπαρξη κατι απ τα ...προσοντα της;

Ουτε εσενα πιστευω θα σε κολακευε κατα βαθος εαν σε προσεγγιζε καποια αναλογα....Απ το ελαχιστο που εχω καταλαβει για σενα.....


:beer: :wave2:


καλα το σοβαρευουμε το θεμα και δεν του παει, για αυτο απαντησα και ετσι στον arxaio.

το συναισθηματικο κομματι στην επαφη δυο ανθρωπων ειναι ιερο, προσωπικο και δεν αποτελει σε καμια περιπτωση αντικειμενο συζητησης σε forums.

απο εκει και περα, μην μπλεκουμε τα ερωτικα με τις γεννετησιες ορμες...το πρωτο εμπεριεχει το δευτερο, αλλα το δευτερο απο μονο του, δεν εμπεριεχει το πρωτο...:wave2:

arxaios
04/10/2007, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
:rolleyes:


καλα την επομενη φορα που θα περασει απο μπροστα σου μια μουν@ρ@ αποκαλεσε την ''δεσποσυνη'' εσυ...
Λοιπόν εγώ θα πώ "έχετε πολύ ωραία μάτια Δεσποινίς" ή "έχεις πλύ όμορφα μάτια κοπελιά"

Εσύ θα πεις "Πω πω κάτι ματάρες που έχεις Μ@@νάρα μου"

Ποιός πιστεύεις ότι έχει καλλίτερες πιθανότητες ;;;;;;;;
:evil: :evil: :evil:

el_hymador
04/10/2007, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Λοιπόν εγώ θα πώ "έχετε πολύ ωραία μάτια Δεσποινίς" ή "έχεις πλύ όμορφα μάτια κοπελιά"

Εσύ θα πεις "Πω πω κάτι ματάρες που έχεις Μ@@νάρα μου"

Ποιός πιστεύεις ότι έχει καλλίτερες πιθανότητες ;;;;;;;;
:evil: :evil: :evil:

εσυ...1 - 0

αλλα επισης:

Εσυ θα την πας για παστα και λεμονιτα στο Zωναρς και εγω θα την παω για ποτακι σε μπαρ

1 - 1

σειρα σου

:lol:

arxaios
04/10/2007, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
εσυ...1 - 0

αλλα επισης:

Εσυ θα την πας για παστα και λεμονιτα στο Zωναρς και εγω θα την παω για ποτακι σε μπαρ

1 - 1

σειρα σου

:lol:
Κατ' αρχήν εσύ θα έχεις πάρει τον πούλο και όχι την κοπέλα άρα παραμένουμε στο 1-0

Όσο για την πάστα ........ κάθε αρχή καλή είναι, ΑΛΛΑ το Happy end μετράει !!!!!!
:evil: :evil:

2-0
:lol: :lol: :lol:

el_hymador
04/10/2007, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Κατ' αρχήν εσύ θα έχεις πάρει τον πούλο και όχι την κοπέλα άρα παραμένουμε στο 1-0

Όσο για την πάστα ........ κάθε αρχή καλή είναι, ΑΛΛΑ το Happy end μετράει !!!!!!
:evil: :evil:

2-0
:lol: :lol: :lol:

σου διαφευγει κατι....

οι σημερινες κοπελες θελουν να παρουν τον πουλο (κυριολεκτικα)απο εναν αντρα και οχι να του τον δωσουν :D

1-2


:lol:

Druuna
04/10/2007, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
καλα το σοβαρευουμε το θεμα και δεν του παει, για αυτο απαντησα και ετσι στον arxaio.

το συναισθηματικο κομματι στην επαφη δυο ανθρωπων ειναι ιερο, προσωπικο και δεν αποτελει σε καμια περιπτωση αντικειμενο συζητησης σε forums.

απο εκει και περα, μην μπλεκουμε τα ερωτικα με τις γεννετησιες ορμες...το πρωτο εμπεριεχει το δευτερο, αλλα το δευτερο απο μονο του, δεν εμπεριεχει το πρωτο...:wave2:



Δεν νομιζω πως εχω μπλεξει τιποτα....

Απλα πιστευω πως ΠΑΝΤΟΥ πρεπει να εμπεριεχεται η αισθητικη.....ειτε στο πρωτο ειτε στο δευτερο....Θεμα αισθητικης λοιπον καθαρα...




;)


Α!!!Οσο για την θανατηφορα ατακα με τα ματια αστηνε καλυτερα και βρες κατι αλλο, γιατι σ αυτο το θεμα δυσκολα να βρεις ισαξια με τα δικα σου, κι υπαρχει η πιθανοτητα να νομιζει πως τη δουλευεις :p


:) :lol:

TROOPER
04/10/2007, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
Δεν νομιζω πως εχω μπλεξει τιποτα....

Απλα πιστευω πως ΠΑΝΤΟΥ πρεπει να εμπεριεχεται η αισθητικη.....ειτε στο πρωτο ειτε στο δευτερο....Θεμα αισθητικης λοιπον καθαρα...




;)


Α!!!Οσο για την θανατηφορα ατακα με τα ματια αστηνε καλυτερα και βρες κατι αλλο, γιατι σ αυτο το θεμα δυσκολα να βρεις ισαξια με τα δικα σου, κι υπαρχει η πιθανοτητα να νομιζει πως τη δουλευεις :p


:) :lol:

βρε τουλα μη πεταγεσαι ενω εχει ματς...τπτ δε σου εμαθε ο χρηστος????:lol: :lol: :lol: :lol:

κατσε να δουμε ποσο θα ληξει και μετα πες οτι θες !!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Druuna
04/10/2007, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
βρε τουλα μη πεταγεσαι ενω εχει ματς...τπτ δε σου εμαθε ο χρηστος????:lol: :lol: :lol: :lol:

κατσε να δουμε ποσο θα ληξει και μετα πες οτι θες !!!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Γιατι σου εκανε τιποτα παραπονα;

Αρχοντα βρε τον εχω στον καναπε να του κουβαλαω τα φαγακια του τα επιδορπια του τα ξηρα καρπα του (για την νευρικοτητα λογω αγωνιας) τα ποτακια του, κι ενδιαμεσα να του κανω και μασσαζακι γιατι πιανεται απ το αγχος για τον αγωνα (χαλαρωτικο παντα)....


Κι ολα αυτα στην απολυτη μουγγα και προσεχοντας να μην περναω μπροστα απ την τηλεοραση και χασει κανα γκολ......
Και στο ενδιαμεσο κανω βουντου για να νικησει η ομαδα του να μη στεναχωριεται....



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

EVI
04/10/2007, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
ΔΕΝ δέχτηκα και ΔΕΝ καταδέχτηκα ΠΟΤΕ έναν τέτοιο προσδιορισμό για τις γυναίκες :nono: :nono:
Δεν θα μπορούσα ποτέ να δεχτώ μια τέτοια προσφώνηση για την μητέρα, την αδελφή, την ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΨΥΧΗ και την κόρη μου !!!!!!!!!!
Είναι άδικο να ρίχνουμε ΤΟΣΟ χαμηλά την αξία της γυναίκας .............
Όποια και αν είναι, όπως και αν είναι, υπήρξαν για κάποιον από εμάς τους αρσενικούς κάτι από τα παραπάνω ........
Α και δεν ξέρω αν τις θυμάστε ........... κάποτε ερωμένες μας !!!!!!!!!
ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ:a07: :a07:
Ευχαριστούμε που μας αντέχετε και μας αγαπάτε ακόμα, έστω και αν πλέον δεν θυμίζουμε σε τίποτα εμφανισιακά τον νεαρό που γνωρίσατε ......... :wave2: :wave2:


:a19: :a19: :a19: :a19:

TROOPER
04/10/2007, 23:13
ναι ρε και στο ενδιαμεσο επισης ποσταρεις στο θρεντακι ενω παιζει ματς:χυμαδορ-αρχαιος και χανουμε την εξελιξη του αγωνα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

κοιτα παραπανω...2-1 το σκορ.μη διακοψεις το ματς ξανα σε παρακαλω...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

EVI
04/10/2007, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
εεε συγγνωμη που παρεμβαινω στην επικοδομιτικη κουβεντα σας αλλα ολα αυτα τι σχεση εχουν με το λοντρυ?????

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


γιατι τι σχεση εχουν οι ψυχες με τα πλυντηρια και τα ιπταμενα χρυσοψαρα εξω απο το μπαλκονι σου?


:dizzy:


:alien: :alien: :lol:

arxaios
05/10/2007, 07:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
σου διαφευγει κατι....

οι σημερινες κοπελες θελουν να παρουν τον πουλο (κυριολεκτικα)απο εναν αντρα και οχι να του τον δωσουν :D

1-2


:lol:
Θα σου ακυρώσω και αυτό το γκολ ως off-side, καθώς κάνεις μεγάλο λάθος !!!!!!!
Μπορεί οι σημερινές κοπέλες να είναι πολύ πιό ανοικτες στο θέμα σεξ από ότι παλαιότερα, ΑΛΛΑ αυτό δεν σημαίνει ότι έγιναν της ξεπέτας ..... (και όσες έγιναν ΕΜΕΙΣ τις κάναμε έτσι)
Αυτό είναι κάτι που οι άντρες θέλουμε να πιστεύουμε γιατί απλά μας βολεύει το να μην δημιουργούμε δεσμεύσεις καθώς και το ότι έτσι πιστεύουμε ότι ΔΕΝ χρειάζεται να επενδύσουμε συναισθηματικά σε μια σχέση !!!!!!
ΟΜΩΣ ακόμη και αυτό είναι ένας μύθος, όπως και αυτό περί γενετήσιων ορμών που είπες πριν, καθώς δεν νομίζω ότι ΤΕΛΙΚΑ υπάρχει κάποιος που ακόμη και σε μία σχέση, που κρατάει λίγο ή ακόμη και ελάχιστο, δεν αφήνει ΕΣΤΩ και ένα μικρό κομμάτι του εαυτού του .......

το σκορ παραμένει
2-0

:wave2: :wave2: :wave2:

arxaios
05/10/2007, 07:40
Και η ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΗ ..........
:lol: :lol:
Πάω όλο τρυφερότητα στη συμβία μου χτες βράδυ και της λέω ........

Στο έχω πει ότι σε αγαπώ ακόμα όπως όταν γνωριστήκαμε ;;;

Απάντηση.......

Ωχχχχχχχχχ !!!!!! Λέγε !!!!!!!! Τι παράγγειλες πάλι, κράνος ή μπουφάν ;;;;;;;;;;
:lol: :lol:




Μεταξύ μας .........
Την προηγούμενη φορά της προέκυψε ..................... Hayabusa !!!!!!!!!
:rotflmao: :rotflmao:

arxaios
05/10/2007, 07:41
Μετά το παραπάνω ΑΥΤΟΓΚΟΛ το σκορ διαμορφώνεται σε .............

2-1
:lol: :lol: :lol:

el_hymador
05/10/2007, 09:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Θα σου ακυρώσω και αυτό το γκολ ως off-side, καθώς κάνεις μεγάλο λάθος !!!!!!!
Μπορεί οι σημερινές κοπέλες να είναι πολύ πιό ανοικτες στο θέμα σεξ από ότι παλαιότερα, ΑΛΛΑ αυτό δεν σημαίνει ότι έγιναν της ξεπέτας ..... (και όσες έγιναν ΕΜΕΙΣ τις κάναμε έτσι)
Αυτό είναι κάτι που οι άντρες θέλουμε να πιστεύουμε γιατί απλά μας βολεύει το να μην δημιουργούμε δεσμεύσεις καθώς και το ότι έτσι πιστεύουμε ότι ΔΕΝ χρειάζεται να επενδύσουμε συναισθηματικά σε μια σχέση !!!!!!
ΟΜΩΣ ακόμη και αυτό είναι ένας μύθος, όπως και αυτό περί γενετήσιων ορμών που είπες πριν, καθώς δεν νομίζω ότι ΤΕΛΙΚΑ υπάρχει κάποιος που ακόμη και σε μία σχέση, που κρατάει λίγο ή ακόμη και ελάχιστο, δεν αφήνει ΕΣΤΩ και ένα μικρό κομμάτι του εαυτού του .......

το σκορ παραμένει
2-0

:wave2: :wave2: :wave2:


...οχι ρε γαμοτο τι δραμα ζουνε και αυτες:sad:

εμεις φταιμε κυριοι!!! εμεις τα σωβινιστικα γουρουνια που ωθησαμε αθωες κορασιδες στον βουρκο της ακολασιας, μονο και μονο για να εκτωνοσουμε προσκαιρα τις κτηνωδεις ορμες μας!!

καταπτυστοι και γλοιωδεις ειμαστε!!!

ντροπη!

Σας καλω ολους να επιδειξετε (οχι να πηδηξετε ρε!!:mad: ) πραγματικη μεταμελεια και να αντισταθειτε στις λαγνες σειρηνες των ορμων σας!!

Εγκρατεια - σεβασμος - αποχη

με τεσσερις :a31: την ημερα ειναι σιγουρο πως θα απεχουμε οποιασδηποτε κολασιμης σκεψεως (να τρωτε κανα συκωτι ομως γιατι παιζει αναιμια...)


αυτα ειχα να πω, arxaie σε ευχαριστω που μου εδειξες τον σωστο δρομο.

Λεοπολδος
(το αλλαξα γιατι το Κωστας δεν συναδει με την νεο τροπο ζωης μου)

EVI
05/10/2007, 10:40
χαλαρωστε υπαρχουν γκομενες ''χαλαρων ηθων'' και καλα κανουν και υπαρχουν για να διασκεδαζουν τους φιλους μου αλλα δεν ειναι ετσι ΟΛΕΣ υστερα σκεψου πως νιωθει μια ''καλη'' κοπελα οταν (ειδικα σε μικρη ηλικια) βλεπει τα αγορια να τους τρεχουν τα σαλια οταν βλεπουν την αλλη που ντυ(γδυ)νετε σαν την μαστροκοστα απο τα 17 της χρονια :sad: :sad: λαμβανουν το μήνυμα οτι αυτο το πουτανογατισιοανεμελοχαζοχαρουμενο στυλ αρεσει και οσες μπορουν το υιοθετούν (σωματικα οσες μπορουν) και οσες δεν εχω την σωματικη ομορφια τους βγαινει σε μια κακια και μια μιζερια ομως αυτες δεν ειναι ΟΛΕΣ οι περιπτωσεις ειναι ΜΕΡΙΚΕΣ και στο τελος τελος αν βρεις μια ''καλη'' κοπελα μην της μαμισεις την ψυχη γιατι εσυ εχεις ταβλες.παρατα την, καλυτερα να κλαψει καμμια βδομαδα και μετα να γνωρισει καποιον που της αξιζει παρα να της συμπεριφερεσε λες και ειναι η τελευταια ..............

pocahondas
05/10/2007, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
χαλαρωστε υπαρχουν γκομενες ''χαλαρων ηθων'' και καλα κανουν και υπαρχουν για να διασκεδαζουν τους φιλους μου αλλα δεν ειναι ετσι ΟΛΕΣ υστερα σκεψου πως νιωθει μια ''καλη'' κοπελα οταν (ειδικα σε μικρη ηλικια) βλεπει τα αγορια να τους τρεχουν τα σαλια οταν βλεπουν την αλλη που ντυ(γδυ)νετε σαν την μαστροκοστα απο τα 17 της χρονια :sad: :sad: λαμβανουν το μήνυμα οτι αυτο το πουτανογατισιοανεμελοχαζοχαρουμενο στυλ αρεσει και οσες μπορουν το υιοθετούν (σωματικα οσες μπορουν) και οσες δεν εχω την σωματικη ομορφια τους βγαινει σε μια κακια και μια μιζερια ομως αυτες δεν ειναι ΟΛΕΣ οι περιπτωσεις ειναι ΜΕΡΙΚΕΣ και στο τελος τελος αν βρεις μια ''καλη'' κοπελα μην της μαμισεις την ψυχη γιατι εσυ εχεις ταβλες.παρατα την, καλυτερα να κλαψει καμμια βδομαδα και μετα να γνωρισει καποιον που της αξιζει παρα να της συμπεριφερεσε λες και ειναι η τελευταια ..............

αγαπητό κουλάδι εύη.. εσύ καλά τα λες, το θέμα είναι ποιος σ' ακούει.. :smokin: :smokin:

Defiant
05/10/2007, 11:27
:rolleyes: απειρα

sniper
05/10/2007, 11:30
Ωραία τα λέτε και μας διασκεδάζετε....

Αλλά γιατί πάντα το παίζουν "καλές" κοπέλες όσες δεν βλέπονται;

Λέω εγώ τώρα.....

pocahondas
05/10/2007, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
ΔΕΝ δέχτηκα και ΔΕΝ καταδέχτηκα ΠΟΤΕ έναν τέτοιο προσδιορισμό για τις γυναίκες :nono: :nono:
Δεν θα μπορούσα ποτέ να δεχτώ μια τέτοια προσφώνηση για την μητέρα, την αδελφή, την ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΨΥΧΗ και την κόρη μου !!!!!!!!!!
Είναι άδικο να ρίχνουμε ΤΟΣΟ χαμηλά την αξία της γυναίκας .............
Όποια και αν είναι, όπως και αν είναι, υπήρξαν για κάποιον από εμάς τους αρσενικούς κάτι από τα παραπάνω ........
Α και δεν ξέρω αν τις θυμάστε ........... κάποτε ερωμένες μας !!!!!!!!!
ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ:a07: :a07:
Ευχαριστούμε που μας αντέχετε και μας αγαπάτε ακόμα, έστω και αν πλέον δεν θυμίζουμε σε τίποτα εμφανισιακά τον νεαρό που γνωρίσατε ......... :wave2: :wave2:

υπάρχουν άντρες στην εποχή μας που σκέφτονται με αυτόν τον τρόπο??:confused:
ρε μπράβο!!!! :cool: :a013:

pocahondas
05/10/2007, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ωραία τα λέτε και μας διασκεδάζετε....

Αλλά γιατί πάντα το παίζουν "καλές" κοπέλες όσες δεν βλέπονται;

Λέω εγώ τώρα.....

έλα ρε πότε έγινε αυτό?? και αυτές που βλέπονται πάλι καλές το παιζουν για να σας ρίξουν.. μετά βγαίνει ο αληθινός τους εαυτός, σας κάνουν και ότι γουστάρουν χωρίς να το καταλαβαίνετε, στο τέλος τρώτε και το άπειρο κέρατο και λέτε και ευχαριστώ.. :smokin:

McTalas
05/10/2007, 11:37
η εξωτερικη ομορφια δεν ειναι το παν !!!

Cpt. Haddock
05/10/2007, 11:38
:a018: not another :a018: cosmopolitan :a018: thread :a018: please

:bigcry:

el_hymador
05/10/2007, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
υπάρχουν άντρες στην εποχή μας που σκέφτονται με αυτόν τον τρόπο??:confused:
ρε μπράβο!!!! :cool: :a013:


ναι, ναι υπαρχουν....μεχρι που να πεσει η μπεσαμελ στο παστιτσιο λεμε οτι μαλακια μας κατεβει στο μυαλο :lol: :lol: :lol:

matmat
05/10/2007, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
η εξωτερικη ομορφια δεν ειναι το παν !!!

Το λέμε αλλά δεν το πράττουμε
στεκόμαστε στο περιτύλιγμα κι όσο πιο φανταχτερό
τόσο πιο ελκυστικό είναι ( άσχετο αν απο μέσα είναι οχετός )


:smokin:

:wave2:

pocahondas
05/10/2007, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a018: not another :a018: cosmopolitan :a018: thread :a018: please

:bigcry:

τί είναι το κοσμοπολιταν???? :look:

matmat
05/10/2007, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a018: not another :a018: cosmopolitan :a018: thread :a018: please

:bigcry:

Μην χτυπιέσαι ρε Καπτεν που θα πάει θα το γυρίσουμε
στις μηχανές τώρα !!!

Να για το παραπάνω που έγραψα : Ωραίο το TIGER
αλλά κρύβει μια αδερφή μέσα του !!!
:evil: :evil: :p

matmat
05/10/2007, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
τί είναι το κοσμοπολιταν???? :look:

Καφετέρια στο Μπουρνάζι :p

McTalas
05/10/2007, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Το λέμε αλλά δεν το πράττουμε
στεκόμαστε στο περιτύλιγμα κι όσο πιο φανταχτερό
τόσο πιο ελκυστικό είναι ( άσχετο αν απο μέσα είναι οχετός )


:smokin:

:wave2:


:nono: :nono: :nono: :nono:

οχι παντα!

μπορει ναι στην αρχη αλλα αυτο που θα δωσει διαρκεια σε μια σχεση δεν ειναι το απ' εξω...

McTalas
05/10/2007, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
τί είναι το κοσμοπολιταν???? :look:

πατσατζιδικο αφτερ!!!

pocahondas
05/10/2007, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Καφετέρια στο Μπουρνάζι :p

α πες το ντε.. αφου δεν παω στο μπουρνάζι, που να το ξέρω... :a01: :a01:

sniper
05/10/2007, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
έλα ρε πότε έγινε αυτό?? και αυτές που βλέπονται πάλι καλές το παιζουν για να σας ρίξουν.. μετά βγαίνει ο αληθινός τους εαυτός, σας κάνουν και ότι γουστάρουν χωρίς να το καταλαβαίνετε, στο τέλος τρώτε και το άπειρο κέρατο και λέτε και ευχαριστώ.. :smokin:

Νομίζετε..... Μην κοιτάς που λέμε "Ναι μωρό μου"....

Για να μην μας τα κάνετε μπαλόνια με την ακατάπαυστη παπαρολογία, το κάνουμε. :winka: :D :a9:

Cpt. Haddock
05/10/2007, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Ωραίο το TIGER
αλλά κρύβει μια αδερφή μέσα του !!!

το ξέρω :blush:


:rotflmao:

matmat
05/10/2007, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
α πες το ντε.. αφου δεν παω στο μπουρνάζι, που να το ξέρω... :a01: :a01:

Ουτε κι εγώ πάω αλλά μου το σφύριξε ενα πουλάκι που καθόταν στον ίσκιο

:rolleyes:

pocahondas
05/10/2007, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Ουτε κι εγώ πάω αλλά μου το σφύριξε ενα πουλάκι που καθόταν στον ίσκιο

:rolleyes:

μπρρρρρρρρ... δεν έχει και γαμότικον εδώ πέρα που ξεπαγιάζει ρε γμτ...

matmat
05/10/2007, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
μπρρρρρρρρ... δεν έχει και γαμότικον εδώ πέρα που ξεπαγιάζει ρε γμτ...


Δεν πειράζει πάρε ενα απο αυτά του Καπτεν που χτυπάει το κεφάλι του

:a22: :a22:

:a01: :a01:

sniper
05/10/2007, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
τί είναι το κοσμοπολιταν???? :look:

To User Manual των γυναικών :winka:

pocahondas
05/10/2007, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
To User Manual των γυναικών :winka:

εγώ δεν το διαβάζω.. πειράζει?? :a7: :a2:

pocahondas
05/10/2007, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Δεν πειράζει πάρε ενα απο αυτά του Καπτεν που χτυπάει το κεφάλι του

:a22: :a22:

:a01: :a01:

νταξ λοιπον.. :a018: πωπω πάει ο τοίχος, τον διέλυσα..... :cool:

Cpt. Haddock
05/10/2007, 11:59
:wacko:


107469

McTalas
05/10/2007, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:wacko:

ΥΜΑΡΤΟΝ !!!

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!

ΣΤΑΜΑΤΙΣΤΕ ΤΟ ΚΑΑΑΡΒΟΥΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!

ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΣ!!!!

:a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018:

pocahondas
05/10/2007, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ΥΜΑΡΤΟΝ !!!

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!

ΣΤΑΜΑΤΙΣΤΕ ΤΟ ΚΑΑΑΡΒΟΥΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!

ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΣ!!!!

:a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018: :a018:

:a029: :a029:

McTalas
05/10/2007, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:wacko:

Ειληκρινα υπαρχουν ατομα που αναλλωνουν τον χρονο τους διαβαζοντας τετια εντυπα????


ΕΛΕΟΣ!!

pocahondas
05/10/2007, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Ειληκρινα υπαρχουν ατομα που αναλλωνουν τον χρονο τους διαβαζοντας τετια εντυπα????


ΕΛΕΟΣ!!

το "τετοια" γράφεται με οι και όχι με ι... :cool: :smokin:

sniper
05/10/2007, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
το "τετοια" γράφεται με οι και όχι με ι... :cool: :smokin:

TA τέτοια, κι όχι ΤΟ τέτοια... :D

Εκτός κι αν αναφέρεσαι στο τέτοιο μας :lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
05/10/2007, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
το "τετοια" γράφεται με οι και όχι με ι... :cool: :smokin:

μόνο αυτό πρόσεξες; :lol: :bigcry: :bigcry:

pocahondas
05/10/2007, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
TA τέτοια, κι όχι ΤΟ τέτοια... :D

Εκτός κι αν αναφέρεσαι στο τέτοιο μας :lol: :lol: :lol:

μπουαχααχχα σωστό και αυτό... αυτα παθαινει όποιος χρησιμοποιεί τυφλό σύστημα... :cry: :cry:

el_hymador
05/10/2007, 12:14
:rolleyes:

τεσπα , επειδη το μ@μησ@με παλι, εγω εμμενω στην αποψη πως ειναι πολλες οι γυναικες που θελουν να απολλαμβανουν τον IΣΚΙΟ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ προκειμενου να δροσιστουν οταν ''αναβουν''...και καλα κανουν στην τελικη!

σεξιστικο δεν λεω, αλλα δικαιωμα στο αυτο εχουμε αμφοτεροι αντρες και γυναικες και καλο ειναι να το διεκδικουμε και να του βιωνουμε χωρις ταμπου, προκαταληψεις και πουριτανισμο.

η ελειψη του προκαλει διαταραχες και ειναι αποδεδειγμενο αυτο.


καλα τα ελεγε ο Πανουσης

pocahondas
05/10/2007, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
μόνο αυτό πρόσεξες; :lol: :bigcry: :bigcry:

το ειλικρινά γράφεται με ι και το αναλώνω με ένα λ.. αλλά αυτό μου έκανε καραμπαμ.. :smokin:

σόρρυ φίλε, ελπίζω να μη με μισήσεις...:uplate:

McTalas
05/10/2007, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
το "τετοια" γράφεται με οι και όχι με ι... :cool: :smokin:

'νταξει ρε παιδια ξεφυγε ενα "ο' !
μηπως θελεται να το κανουμε ζητημα τωρα???

bartlal
05/10/2007, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Νομίζετε..... Μην κοιτάς που λέμε "Ναι μωρό μου"....

Για να μην μας τα κάνετε μπαλόνια με την ακατάπαυστη παπαρολογία, το κάνουμε. :winka: :D :a9:
ατυχε.... που εχεις πεσει τοσο καιρο....

:sad:










:lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
05/10/2007, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
μηπως θελεται να το κανουμε ζητημα τωρα???

Εννοείται κύριε! :mad:

Δε δεχόμαστε ανορθόγραφους εδώ! :mad:









:D

pocahondas
05/10/2007, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
:rolleyes:

τεσπα , επειδη το μ@μησ@με παλι, εγω εμμενω στην αποψη πως ειναι πολλες οι γυναικες που θελουν να απολλαμβανουν τον IΣΚΙΟ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ προκειμενου να δροσιστουν οταν ''αναβουν''...και καλα κανουν στην τελικη!

σεξιστικο δεν λεω, αλλα δικαιωμα στο αυτο εχουμε αμφοτεροι αντρες και γυναικες και καλο ειναι να το διεκδικουμε και να του βιωνουμε χωρις ταμπου, προκαταληψεις και πουριτανισμο.

η ελειψη του προκαλει διαταραχες και ειναι αποδεδειγμενο αυτο.


καλα τα ελεγε ο Πανουσης

το σεξ πρεπει να υπάρχει.. αλλα αυτό είναι άσχετο.. :ninja:

McTalas
05/10/2007, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εννοείται κύριε! :mad:

Δε δεχόμαστε ανορθόγραφους εδώ! :mad:


:D






καπετανιο 8a protimuses na grafv me greeklish kai na sas bgenun ta matia??


θα μου πεις πως με αυτα που γραφω και παλι δεν σας βγαινουν...?

pocahondas
05/10/2007, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
'νταξει ρε παιδια ξεφυγε ενα "ο' !
μηπως θελεται να το κανουμε ζητημα τωρα???

:a9: :a9:

el_hymador
05/10/2007, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
το σεξ πρεπει να υπάρχει.. αλλα αυτό είναι άσχετο.. :ninja:


ειναι απολυτα σχετικο!

εκτος και αν το λες σε σχεση με την ορθογραφια...

matmat
05/10/2007, 12:23
Αλήθεια ρε παιδιά αυτή η ( μύτη )
ψυχή ο Τάσος που χάθηκε ????

:evil: :evil:

:lol: :lol:

Cpt. Haddock
05/10/2007, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
ο Τάσος που χάθηκε ????

:a021:

(δουλειά) :rotflmao: :lol:

pocahondas
05/10/2007, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ειναι απολυτα σχετικο!

εκτος και αν το λες σε σχεση με την ορθογραφια...

ούτε η ορθογραφία έχει σχέση.. :eek:

απλά επειδή κάτι λέγατε για εξωτερική εμφάνιση και για εσωτερικά χαρίσματα... :rolleyes:

matmat
05/10/2007, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a021:

(δουλειά)



Αποδίδει τουλάχιστον !!!

:lol: :lol:

sniper
05/10/2007, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
το σεξ πρεπει να υπάρχει.. αλλα αυτό είναι άσχετο.. :ninja:

Και σένα τι σε νοιάζει; :lol:

stavrogin
05/10/2007, 12:37
1.Αν οι ομορφες ειναι κενες περιεχομενου ενω οι ασχημες (οχι τοσο ομορφες) οχι τοτε λογικα η ομορφια ειναι γεννημα της κενοτητας ,της ανοησιας

δεν ισχυει αυτο

2.Η ομορφια ειναι ανεξαρτητη του χαρακτηρα...

Ουτε αυτο ισχυει.

Ομορφια δεν ειναι μονο σωμα, φατσα ,ειναι σε μεγαλο βαθμο στησιμο σωματος , ο αερας της κινησης η αυτοπεποιθηση και η επενδυση σε κρεμες ,μακιγιαζ ,ρουχα ,μαλλι και χιλια δυο αλλα που πειθουν πως η συγκεκριμενη προσεχει και περιποιηται τον εαυτο της ,που ειναι ελκυστικο.

Σε μεγαλο βαθμο οι γκομενες με την "πολυ ομορφια και πολυ ανοησια" διαμορφωσαν τον εαυτο τους απο την επιβραβευση στα βλεμματα και τα χτυποκαρδια των αρσενικων πραγμα που δεν ειναι και τοσο καλο για αυτες.Οπως αντιστοιχα και οι οχι τοσο ομορφες γυναικες διαμορφωσαν το χαρακτηρα και την εμφανιση βαση της "αποριψης" απο τα αρσενικα.Ειτε θετικα ως δυναμη και πιστη οτι θα τα καταφερουν,ειτε αρνητικα σαν ηττοπαθια και μιζερια.

Το κοσμοπολιταν δε θα υπηρχε αν δεν υπηρχαν οι αρσενικοι.

Κυριοι το βασικο μου συμπερασμα ειναι πως σπανια οι γυναικες ειναι "Γυναικες" επι της ουσιας και
οι αντρες "Αντρες" με το Α κεφαλαιο

McTalas
05/10/2007, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
1.Αν οι ομορφες ειναι κενες περιεχομενου ενω οι ασχημες (οχι τοσο ομορφες) οχι τοτε λογικα η ομορφια ειναι γεννημα της κενοτητας ,της ανοησιας

δεν ισχυει αυτο

2.Η ομορφια ειναι ανεξαρτητη του χαρακτηρα...

Ουτε αυτο ισχυει.

Ομορφια δεν ειναι μονο σωμα, φατσα ,ειναι σε μεγαλο βαθμο στησιμο σωματος , ο αερας της κινησης η αυτοπεποιθηση και η επενδυση σε κρεμες ,μακιγιαζ ,ρουχα ,μαλλι και χιλια δυο αλλα που πειθουν πως η συγκεκριμενη προσεχει και περιποιηται τον εαυτο της ,που ειναι ελκυστικο.

Σε μεγαλο βαθμο οι γκομενες με την "πολυ ομορφια και πολυ ανοησια" διαμορφωσαν τον εαυτο τους απο την επιβραβευση στα βλεμματα και τα χτυποκαρδια των αρσενικων πραγμα που δεν ειναι και τοσο καλο για αυτες.Οπως αντιστοιχα και οι οχι τοσο ομορφες γυναικες διαμορφωσαν το χαρακτηρα και την εμφανιση βαση της "αποριψης" απο τα αρσενικα.Ειτε θετικα ως δυναμη και πιστη οτι θα τα καταφερουν,ειτε αρνητικα σαν ηττοπαθια και μιζερια.

Το κοσμοπολιταν δε θα υπηρχε αν δεν υπηρχαν οι αρσενικοι.

Κυριοι το βασικο μου συμπερασμα ειναι πως σπανια οι γυναικες ειναι "Γυναικες" επι της ουσιας και
οι αντρες "Αντρες" με το Α κεφαλαιο





εγω δεν ξερω απο ΤΕΤΙΑ ειμαι ανορθογραφος!!!

pocahondas
05/10/2007, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Και σένα τι σε νοιάζει; :lol:

ξέρω κι εγώ.. έτσι απλά για να πω κάτι... :a01:

pocahondas
05/10/2007, 12:44
[i]

Κυριοι το βασικο μου συμπερασμα ειναι πως σπανια οι γυναικες ειναι "Γυναικες" επι της ουσιας και
οι αντρες "Αντρες" με το Α κεφαλαιο [/B]


αυτό είναι το μόνο σίγουρο.. :ninja: