PDA

View Full Version : Xt για αρχή???



freskos...
05/10/2007, 15:45
Γειά χαρά σε όλους! Είμαι επίδοξος οδηγός και ιδιοκτήτης μηχανής. Στα 33, με παλιό απωθημένο μηχανής, τρελό πήξιμο καθημερινά στην μετακίνηση με το αυτοκίνητο αλλά και με μικρή εμπειρία οδήγησης (κάτι σπασμένα παπιά σε νησιά πριν πολλά καλοκαίρια και το μεγαλύτερο (...) ένα σακατεμένο DT 50)! Με χαρά μου πάντως διαπίστωσα τις προάλλες που καβάλησα το D-Tracker ενός φίλου ότι μια χαρά το πήγα και αναπτερώθηκα!

Θα μου συστήνατε να αγοράσω ΧΤ για πρώτη μηχανή? Και αναφέρομαι στο μεγάλο, όχι το 125άρι. Ή μήπως θα τα βρω σκούρα?


Καλώς σας βρήκα!:)

Cpt. Haddock
05/10/2007, 15:46
Καλώς μας βρήκες :beer:

Μια χαρά θα τα πας με το ΧΤ...

Με τη σχετική προσοχή και σύνεση στην αρχη βεβαίως-βεβαίως

:wave2:



μα τι πάθατε κι αγοράζετε μηχανές σ' αυτές τις ηλικίες :lol: :wacko:

freskos...
05/10/2007, 16:02
Ευχαριστώ καπετάνιε!
Αυτό που με ανησυχεί είναι μήπως πετιέται έντονα στην εκκίνηση και δυσκολεύομαι. Κατά τα άλλα... σιγά-σιγά τα βρίσκουμε, φαντάζομαι (είναι κι η ηλικία...!).

Υ.Γ. Φοβερό το σκάφος της φωτογραφίας! Ξέρεις κανένα σχετικό link με τέτοιου είδους υλικό?

Cpt. Haddock
05/10/2007, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από freskos...
Ευχαριστώ καπετάνιε!
Αυτό που με ανησυχεί είναι μήπως πετιέται έντονα στην εκκίνηση και δυσκολεύομαι. Κατά τα άλλα... σιγά-σιγά τα βρίσκουμε, φαντάζομαι (είναι κι η ηλικία...!).

Υ.Γ. Φοβερό το σκάφος της φωτογραφίας! Ξέρεις κανένα σχετικό link με τέτοιου είδους υλικό?

Με προσοχή στην αρχή :wave2:


και

http://www.beken.co.uk/

Το σκάφος είναι το shamrock V :beer:

hotcarver
07/10/2007, 03:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από freskos...
Γειά χαρά σε όλους! Είμαι επίδοξος οδηγός και ιδιοκτήτης μηχανής. Στα 33, με παλιό απωθημένο μηχανής, τρελό πήξιμο καθημερινά στην μετακίνηση με το αυτοκίνητο αλλά και με μικρή εμπειρία οδήγησης (κάτι σπασμένα παπιά σε νησιά πριν πολλά καλοκαίρια και το μεγαλύτερο (...) ένα σακατεμένο DT 50)! Με χαρά μου πάντως διαπίστωσα τις προάλλες που καβάλησα το D-Tracker ενός φίλου ότι μια χαρά το πήγα και αναπτερώθηκα!

Θα μου συστήνατε να αγοράσω ΧΤ για πρώτη μηχανή? Και αναφέρομαι στο μεγάλο, όχι το 125άρι. Ή μήπως θα τα βρω σκούρα?


Καλώς σας βρήκα!:)
Παρε 660.Και καλωσηρθες.

mourgakos
11/10/2007, 10:08
καλως ηρθες.......παρε ενα χτ 660 για να ευχαριστηθεις.........και γω θελω να ξεφορτωθω
τη μανιβελα(600) ,να παω για το 660 αλλα προεχουν αλλα ........:wave2:





καλο κρανος και λοιπα επισης,,
ελπιζω να ειναι ακαιρο που το γραφω....

VANDA
11/10/2007, 10:36
Καλώς τον. Δίπλωμα για μηχανή έχεις;
Να το πάρεις το ΧΤάκι. Επίσης: κράνος, μπουφανάκι, μποτάκια, γαντάκια... Και με προσοχή.

:wave2:

costas81
11/10/2007, 11:10
μια χαρα θα τα πας!

απλά μην ξεθαρεψεις και πολυ γρηγορα!να του δωσεις χρονο να σε συνηθισει και να το συνηθισεις!

hotcarver
12/10/2007, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Καλώς τον. Δίπλωμα για μηχανή έχεις;
Να το πάρεις το ΧΤάκι. Επίσης: κράνος, μπουφανάκι, μποτάκια, γαντάκια... Και με προσοχή.

:wave2:
Οχι και XTακι...

SUPERMARIO
14/10/2007, 01:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Καλώς τον. Δίπλωμα για μηχανή έχεις;
Να το πάρεις το ΧΤάκι. Επίσης: κράνος, μπουφανάκι, μποτάκια, γαντάκια... Και με προσοχή.

:wave2:







οτι θελουμε λεμε εδω μεσα νομιζω:a014: :a014: :a014:

Nikoskazer2000
14/10/2007, 02:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Καλώς τον. Δίπλωμα για μηχανή έχεις;
Να το πάρεις το ΧΤάκι. Επίσης: κράνος, μπουφανάκι, μποτάκια, γαντάκια... Και με προσοχή.

:wave2:

+1

και καλωσήλθες στο forum!

:beer: :beer: :beer: