PDA

View Full Version : Εξηγήστε μου κάτι...



Σελίδες : [1] 2

project.breeze
05/10/2007, 17:01
Παρατηρώ κάθε μέρα στους δρόμους της Λάρισας δεκάδες πιτσιρικάδες είτε με παπάκια είτε με scooterάκια να κυκλοφορούν χωρίς κράνος κάνοντας χιλιάδες καγκουριες ανάμεσα από αυτοκίνητα και πεζούς.Πολλοί από αυτούς φοράνε μπλούζες Rossi,έχουνε αυτοκόλλητα με το νούμερο 46 στα πλαστικά κολλημένα και εδώ έρχεται εύλογα η απορία μου.Αφού έχουνε σαν είδωλο τον Rossi (ή τον κάθε Rossi-οδηγό αγώνων) γιατί το μόνο που αντιγράφουν από αυτόν είναι οι σούζες,τα παντιλίκια και τα burn out και όχι η φιλοσοφία των οδηγών αγώνων που τους θέλει να φοράνε ολόσωμες στολές,κράνη,γάντια,μπότες κτλ;Δεν λέω να φοράνε ολόσωμες στα παπάκια αλλά ρε π@@στη μου ένα κράνος,ένα μπουφανάκι,ένα ζευγάρι γαντάκια και καθημερινά μποτάκια με μία υποτυπώδη προστασία μπορούν να φοράνε.Γιατί δεν τους αντιγράφουν και σε αυτό;Γιατί δεν περνάει από το μυαλό τους η εξής σκέψη:"Ρε συ αφού φοράει τόσα προστατευτικά ο Rossi,o Capirossi,o Pedrosa,o Stoner γιατί να μην κάνω κι εγώ το ίδιο;Κάτι παραπάνω δεν ξέρουνε αυτοί;".Ρε παιδιά,ειλικρινά έχω βαρεθεί να διαβάζω στις τοπικές εφημερίδες για παιδιά 16-17-18 χρονών που σκοτώνονται και κατά 95% λόγω έλλειψης κράνους (δεν μιλάω για μπουφάν,μπότες κτλ).Τόσο δύσκολο είναι να το φορέσεις το γ@μημένο;Απευθύνομαι στους πιτσιρικάδες του forum,παιδιά καλές οι μηχανές,καλά τα γκάζια,οι σούζες,τα παντιλίκια αλλά πρέπει να ζεις για να τα κάνεις.Πάρτε παράδειγμα από τους οδηγούς αγώνων,προσπαθήστε να τους μοιάσετε όχι μόνο στον τρόπο οδήγησης αλλά και στον τρόπο σκέψης.Κάτι παραπάνω ξέρουνε αυτοί...

Band(age)it
05/10/2007, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
...


1.Δεν εχουμε παιδεία - ΤΕΛΛΟΣ
2.Με τα λεφτα που κανει ενα καλο κρανακι ξες τι τουμπανο εξατμιση βαζεις σε παπι?
3.και σου περισσευουν και για αυτοκολλητα...
4.Οι οδηγοι των gp προφανως φορανε κρανη για να μην τους γραψουν..αλλιως θα τρεχαν ξεκρανωτοι...

Defiant
05/10/2007, 17:23
+10 ποντοι που λεει και ο Κυριακος :lol: :lol: :lol:

VANDA
05/10/2007, 17:27
Γιατί; Εύκολο.

Στα 16-17-18 κλπ δεν σκέφτονται σοβαρά το ενδεχόμενο να σκοτωθούν (μεταφορικά και κυριολεκτικά). Δεν το συνειδητοποιούν, είναι μια πολύυυυ μακρινή εικόνα που δεν τους αγγίζει. Εξίσου μακρινό είναι και το όλο πακέτο "ΡΟΣΙ", ο οποίος είναι μεν "πρότυπο", αλλά οι ίδιοι δεν κυκλοφορούν στις πίστες και τους αγώνες, κυκλοφορούν στις γειτονιές της Λάρισας. Δεν καβαλούν το εργαλείο του Ρόσι, αλλά ό,τι δίτροχο κάτσει.
Εξάλλου, οι περισσότεροι οδηγούν κρυφά ή χωρίς την έγκριση γονέων, οπότε το να τους πάρει π.χ. ο μπαμπάς μπουφανάκι δεν παίζει, είτε γιατί δεν ξέρει τι κάνει ο γιος του είτε γιατί κάνει τα στραβά μάτια. Ο μικρός από μόνος του βέβαια, πολεμάει να μαζέψει λεφτά για όχημα, οπότε τι να μείνει για εξοπλισμό; Ούτε για τσίχλες (δλδ. τσιγάρα).
Παρομοίως και τα κοριτσάκια που έρχεται να τους πάρει ο ντινάκος με το μονομπούκαλο... Αντε τώρα, τι να του πω για κράνη και τέτοια, μια βολτούλα είναι.. σε μένα θα τύχει;;.. αυτός δε φοράει... ο άλλος δε φοράει.. για άλλη δουλειά θα είναι τα κράνη φαίνεται... και η μια βολτούλα γίνεται δύο, τρεις.. καθημερινότητα.

Αν μεγαλώνοντας δεν τους τύχει, και τύχει στον διπλανό-φίλο-ξάδερφο, θα καταλάβουν και θα τα φορέσουν όλα. Αν μπλέξουν με καναν ψαγμένο, ίσως να τα φορέσουν χωρίς να καταλάβουν. Μερικοί θα καταλάβουν επειδή μια μέρα απλά ανοίξαν διαφορετικά τα μάτια τους. Αλλοι θα συνεχίσουν απλά να είναι τυχεροί. Και άλλοι θα φύγουν νωρίς μπας και καταλάβουν κάποιοι άλλοι.

Εγώ πάντως μικρή δεν φορούσα κράνος και μπουφάν όταν ήταν να ανέβω σε μηχανάκι...

sober
05/10/2007, 17:29
Δε νομιζω πως οι οδηγοι αγωνων 8α οδηγουσαν ποτε ξεκρανωτοι....αυτοι απο κα8ε αλλον ξερουν καλυτερα τις επιπτωσεις...Επισης απλα οι αν8ρωποι το εχουν και το ξερουν...σιγα μη διακινδυνευουν να μη φορανε κρανος για το 8εα8ηναι...

:winka:

MikeG
05/10/2007, 17:32
Πως θα πέσει το Μαράκι άμα ο Γιωργάκης δεν έχει το μαλί στη πένα με το ζελεδάκι, το παπί γιαλισμένο και νικελωμένο ε? Τι κράνος & ιστορίες λέτε εσείς..? Να μη φένεται ο γαμπρός....?:confused:

Stelth
05/10/2007, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA

Εγώ πάντως μικρή δεν φορούσα κράνος και μπουφάν όταν ήταν να ανέβω σε μηχανάκι...
Γιατί ρε συ VANDA πιος απο εμάς φόραγε όταν ήταν μικρός?




Το θέμα προστατευτικός εξοπλισμός και νέοι είναι πολύ μεγάλο.
Είναι ένα θέμα που παίρνει ΠΟΛΥ συζήτηση.

TROOPER
05/10/2007, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Πως θα πέσει το Μαράκι άμα ο Γιωργάκης δεν έχει το μαλί στη πένα με το ζελεδάκι, το παπί γιαλισμένο και νικελωμένο ε? :confused:

με 5 μπουκετα στη μαπα!!!!

τι κερδιζω ?????:a08: :a08: :a08:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

MikeG
05/10/2007, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
με 5 μπουκετα στη μαπα!!!!

τι κερδιζω ?????:a08: :a08: :a08:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Το Μαράκι δαρμένο...:smokin: Θα πρέπει να το "γιατρέψεις".......:winka:

TROOPER
05/10/2007, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Το Μαράκι δαρμένο...:smokin: Θα πρέπει να το "γιατρέψεις".......:winka:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mike...ειμαι φυσικοθεραπευτης ρε !!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:rotflmao: :rotflmao:

MikeG
05/10/2007, 18:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mike...ειμαι φυσικοθεραπευτης ρε !!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Το ξέρω....Άρα θα πάει στα κατάλληλα χέρια...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

TROOPER
05/10/2007, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Το ξέρω....Άρα θα πάει στα κατάλληλα χέρια...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :wave2:

αρα μπορω να βαραω οποια θελω??????

:a25: :a25: :a25: :a30: :a30: :a30:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

MikeG
05/10/2007, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αρα μπορω να βαραω οποια θελω??????

:a25: :a25: :a25: :a30: :a30: :a30:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Άμα το τραβάει ο οργανισμός της και κάθεται γιατί όχι....?:winka:

TROOPER
05/10/2007, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Άμα το τραβάει ο οργανισμός της και κάθεται γιατί όχι....?:winka:

το θεμα ειναι να μη καθετε ρε...να την κυνηγαω και οπου την πετυχαινω....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ερωτηση πρεπει να εχει το ονομα μαρακι αποκλειστικα η μπορω να βαραω και τις φιλες της??????:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

MikeG
05/10/2007, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
το θεμα ειναι να μη καθετε ρε...να την κυνηγαω και οπου την πετυχαινω....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ερωτηση πρεπει να εχει το ονομα μαρακι αποκλειστικα η μπορω να βαραω και τις φιλες της??????:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μπορείς να βαράς όποιες θέλεις (σσ και τις φίλες του Μαρακίου) αρκεί να μην έχουν Κρητικό αδερφό από τα όρη ή να τρέξουν αμέσως να το πουν στην αστυνομία. Όλες τις άλλες μπορείς να τις κάνεις μπλε μαρέ. Αρκεί μετά να σου κάθονται:D

TROOPER
05/10/2007, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Αρκεί μετά να σου κάθονται:D

δε θελω ρε!!!!

να φωναζω εσενα να....τελειωνεις τη δουλεια???:D

project.breeze
05/10/2007, 18:30
Αμάν πια με αυτό το chat μέσω forum,δεν ξαναγράφω τίποτα σοβαρό από δω και πέρα...:mad:

TROOPER
05/10/2007, 18:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αμάν πια με αυτό το chat μέσω forum,δεν ξαναγράφω τίποτα σοβαρό από δω και πέρα...:mad:

στις γενικες εισαι.

σοβαρα σε αλλες κατηγοριες.

MikeG
05/10/2007, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αμάν πια με αυτό το chat μέσω forum,δεν ξαναγράφω τίποτα σοβαρό από δω και πέρα...:mad:

Νομίζω ότι υπάρξαν και σοβαρές απαντήσεις & από μεριάς μου.... Cool..:beer:

project.breeze
05/10/2007, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
στις γενικες εισαι.

σοβαρα σε αλλες κατηγοριες.



Δηλαδή στις γενικές δεν μπορούμε να μιλήσουμε σοβαρά;Δεν το ήξερα,συγνώμη

TROOPER
05/10/2007, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Δηλαδή στις γενικές δεν μπορούμε να μιλήσουμε σοβαρά;Δεν το ήξερα,συγνώμη

μπορειτε.

project.breeze
05/10/2007, 18:38
Τέλος πάντων αν θεωρείτε πως το συγκεκριμένο θέμα είναι για μη σοβαρή κουβέντα ας σβηστεί από κάποιον mod,ευχαριστώ

MikeG
05/10/2007, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Τέλος πάντων αν θεωρείτε πως το συγκεκριμένο θέμα είναι για μη σοβαρή κουβέντα ας σβηστεί από κάποιον mod,ευχαριστώ

Φίλε μου, προφανώς είναι ένα πάρα πολύ σοβαρό θέμα, ιδιαίτερα από τη στιγμή που έχει να κάνει με παιδιά και γενικότερα παιδεία. Από εκεί & πέρα όμως δε χρειάζεται να μας αποπέρνεις...Υπήρξε κάποιο σπαμ, αλλά και σοβαρές απαντήσεις όπως σου προείπα..Σχεδόν πάντα συμβαίνει αυτό (δε κρίνω αν είναι σωστό ή λάθος).

:wave2:

TROOPER
05/10/2007, 18:43
ας μην απαντησω...........................

MikeG
05/10/2007, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ας μην απαντησω...........................

Πες ρε Trooper. Είπα κάτι λάθος..?:winka:

project.breeze
05/10/2007, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Φίλε μου, προφανώς είναι ένα πάρα πολύ σοβαρό θέμα, ιδιαίτερα από τη στιγμή που έχει να κάνει με παιδιά και γενικότερα παιδεία. Από εκεί & πέρα όμως δε χρειάζεται να μας αποπέρνεις...Υπήρξε κάποιο σπαμ, αλλά και σοβαρές απαντήσεις όπως σου προείπα..Σχεδόν πάντα συμβαίνει αυτό (δε κρίνω αν είναι σωστό ή λάθος).

:wave2:



Δεν με πείραξε η συμπεριφορά η δική σου Mike αλλά του Trooper που είπε πως είναι γενικές και δεν συζητάμε σοβαρά θέματα.Εγώ από το 2002 που είμαι στο forum δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο.Τέτοιου είδους threads ανοίγονται για να εκθέσει ο καθένας την άποψή του και για να προβληματιστούν ίσως κάποια παιδιά που μπαίνουν στο forum.Αν είναι να βλέπουν άτομα που ασχολούνται χρόνια με τον χώρο και θα έπρεπε να έχουνε και μία σοβαρότητα απέναντι σε τέτοιο θέμα να παιδιαρίζουν και να υποβιβάζουν με τα λεγόμενά τους την βαρύτητα του προβλήματος έχουμε χάσει το παιχνίδι...:wave2:

TROOPER
05/10/2007, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Δεν με πείραξε η συμπεριφορά η δική σου Mike αλλά του Trooper που είπε πως είναι γενικές και δεν συζητάμε σοβαρά θέματα.

μην παραφραζεις τα λογια μου.

project.breeze
05/10/2007, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
στις γενικες εισαι.

σοβαρα σε αλλες κατηγοριες.





Δεν παραφράζω τίποτα...Το συμπέρασμα που βγάζει όποιος διαβάσει το παραπάνω είναι ότι τα σοβαρά τα συζητάμε σε άλλες κατηγορίες και όχι στις γενικές

TROOPER
05/10/2007, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Δεν παραφράζω τίποτα...Το συμπέρασμα που βγάζει όποιος διαβάσει το παραπάνω είναι ότι τα σοβαρά τα συζητάμε σε άλλες κατηγορίες και όχι στις γενικές

το δικο μου συμπερασμα ειναι αυτο.αν ειναι και αλλων συμπερασμα μαλλον εσυ δεν το ειχες καταλαβει.

project.breeze
05/10/2007, 18:54
Οι συμφορουμίτες έχουνε κρίση και καταλαβαίνουν,το ζήτημα τελειώνει εδώ,ελπίζω οι επόμενες απαντήσεις να είναι επί του θέματος

TROOPER
05/10/2007, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Οι συμφορουμίτες έχουνε κρίση και καταλαβαίνουν,το ζήτημα τελειώνει εδώ,ελπίζω οι επόμενες απαντήσεις να είναι επί του θέματος

στο θεμα μας λοιπον....

θες να κανεις κατι για τους πιτσιρικαδες???καντο και μη βγαινεις με θεματα περιορισμενης ευθηνης να αναρωτιεσαι γιατι οι μικροι ειναι καγκουρα.ενα θεμα που προσφερεται για ατελειωτο σπαμ ειναι και αυτο οπως τα περισσοτερα στις γενικες, τα ανεκδοτα, τις βολτες, τις διαμαχες, τα ανεκδοτα και τους περισσοτερους προβληματισμους.τι θελεις να σου πουμε δλδ???για το ποσοστο ενδορφινων που εξαγονται απο την υποφυση και προκαλουν στον εφηβο την πεποιθηση οτι δε παθαινει τπτ???
αι παρατα μας με τις (και καλα αποριες) που ξαφνικα απεκτησες εσυ στο νομο λαρισσας (δε συμβαινουν πουθενα αλλου) και μη μου πεις οτι σε επιασε ξαφνικα η ευθιξια γιατι οταν εγω μιλαγα για οδικη παιδεια και κυκλοφοριακη αγωγη δε σε ειδα πουθενα.

και τελος βαλε χιουμορ στη ζωη σου και μη μας τη σπας αδικα.

υ.γ.δε μπηκα για να τσακωθω.ισα-ισα πλακα εκανα.εσυ προσπαθεις να χαλασεις το κλιμα.τα καταφερες.

:a56:

project.breeze
05/10/2007, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
στο θεμα μας λοιπον....

θες να κανεις κατι για τους πιτσιρικαδες???καντο και μη βγαινεις με θεματα περιορισμενης ευθηνης να αναρωτιεσαι γιατι οι μικροι ειναι καγκουρα.ενα θεμα που προσφερεται για ατελειωτο σπαμ ειναι και αυτο οπως τα περισσοτερα στις γενικες, τα ανεκδοτα, τις βολτες, τις διαμαχες, τα ανεκδοτα και τους περισσοτερους προβληματισμους.τι θελεις να σου πουμε δλδ???για το ποσοστο ενδορφινων που εξαγονται απο την υποφυση και προκαλουν στον εφηβο την πεποιθηση οτι δε παθαινει τπτ???
αι παρατα μας με τις (και καλα αποριες) που ξαφνικα απεκτησες εσυ στο νομο λαρισσας (δε συμβαινουν πουθενα αλλου) και μη μου πεις οτι σε επιασε ξαφνικα η ευθιξια γιατι οταν εγω μιλαγα για οδικη παιδεια και κυκλοφοριακη αγωγη δε σε ειδα πουθενα.

και τελος βαλε χιουμορ στη ζωη σου και μη μας τη σπας αδικα.

υ.γ.δε μπηκα για να τσακωθω.ισα-ισα πλακα εκανα.εσυ προσπαθεις να χαλασεις το κλιμα.τα καταφερες.

:a56:



Έχω χάσει ξάδερφο 19 χρονών επειδή δεν φορούσε κράνος,έχω χάσει φίλο επειδή δεν φορούσε κράνος,έχω περάσει ώρες έξω από την εντατική επειδή ήταν στο ζω-πεθαίνω άλλος φίλος που δεν φορούσε κράνος.Αυτά που έζησα εγώ τα έχουνε ζήσει πολλοί εδώ μέσα που είναι άνθρωποι από όλη την Ελλάδα και όχι από τον νομό Λάρισας.Εγώ εδώ ζω και μεταφέρω αυτά που βλέπω,δεν πίστευα ότι θα χρειαζόταν να το εξηγήσω και αυτό.Δεν εξέφρασα καμμία απορία,προσπάθησα να ξεκινήσω έναν διάλογο.Και άλλοι συμφορουμίτες απάντησαν με χιούμορ (MikeG για παράδειγμα),δεν με πείραξε καθόλου.Το χιούμορ υπάρχει στην ζωή μου εδώ και 24 χρόνια,αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις ,αν βρεθούμε σε καμμία συνάντηση θα το διαπιστώσεις.Και τέλος,όταν φίλε Trooper μιλάς για οδική παιδεία και κυκλοφοριακή αγωγή εγώ διαβάζω και προβληματίζομαι και ήλπιζα το ίδιο να καταφέρω και εδώ αλλά απέτυχα μάλλον:a56:

TROOPER
05/10/2007, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Έχω χάσει ξάδερφο 19 χρονών επειδή δεν φορούσε κράνος,έχω χάσει φίλο επειδή δεν φορούσε κράνος,έχω περάσει ώρες έξω από την εντατική επειδή ήταν στο ζω-πεθαίνω άλλος φίλος που δεν φορούσε κράνος.Αυτά που έζησα εγώ τα έχουνε ζήσει πολλοί εδώ μέσα που είναι άνθρωποι από όλη την Ελλάδα και όχι από τον νομό Λάρισας.Εγώ εδώ ζω και μεταφέρω αυτά που βλέπω,δεν πίστευα ότι θα χρειαζόταν να το εξηγήσω και αυτό.Δεν εξέφρασα καμμία απορία,προσπάθησα να ξεκινήσω έναν διάλογο.Και άλλοι συμφορουμίτες απάντησαν με χιούμορ (MikeG για παράδειγμα),δεν με πείραξε καθόλου.Το χιούμορ υπάρχει στην ζωή μου εδώ και 24 χρόνια,αυτό δεν μπορείς να το ξέρεις ,αν βρεθούμε σε καμμία συνάντηση θα το διαπιστώσεις.Και τέλος,όταν φίλε Trooper μιλάς για οδική παιδεία και κυκλοφοριακή αγωγή εγώ διαβάζω και προβληματίζομαι και ήλπιζα το ίδιο να καταφέρω και εδώ αλλά απέτυχα μάλλον:a56:

βγαζεις συμπερασμα μονος σου λοιπον.
γιατι οταν ανθρωποι που εχουνε ασχοληθει με το θεμα (και στη προκειμενη περιπτωση οχι μονο απο τη πλευρα του αναβατη η του συγγενη-φιλου αλλα και απο τη πλευρα του θεραποντα) φτανουνε να χαβαλεδιαζουνε κατι φταιει προφανως.

δεν ειναι το τι λες.αλλα το πως το λες, που το λες και για ποιο λογο το λες(τι εχεις σα σκοπο).απο τη στιγμη λοιπον που ο σκοπος ειναι κουβεντα να γινεται για κατι που ολοι ξερουμε και ολοι κλαιγοντε αλλα στη τελικη κανεις δε χανει τη βολη του για να κανει κατι εχω καθε δικαιωμα να το ριξω στο χαβαλε.μπορεις να μη συμφωνεις αλλα εφοσον υπαρχει ενα θεμα που μπορω να γραψω...γραφω και στο φιναλε αν οι μοντς θεωρουνε οτι το θεμα σου ειναι τοσο σοβαρο...θα το καθαρισουνε.και ολα αυτα τη περιοδο που ετοιμαζεται
αυτο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=47420)

project.breeze
05/10/2007, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
βγαζεις συμπερασμα μονος σου λοιπον.
γιατι οταν ανθρωποι που εχουνε ασχοληθει με το θεμα (και στη προκειμενη περιπτωση οχι μονο απο τη πλευρα του αναβατη η του συγγενη-φιλου αλλα και απο τη πλευρα του θεραποντα) φτανουνε να χαβαλεδιαζουνε κατι φταιει προφανως.

δεν ειναι το τι λες.αλλα το πως το λες, που το λες και για ποιο λογο το λες(τι εχεις σα σκοπο).απο τη στιγμη λοιπον που ο σκοπος ειναι κουβεντα να γινεται για κατι που ολοι ξερουμε και ολοι κλαιγοντε αλλα στη τελικη κανεις δε χανει τη βολη του για να κανει κατι εχω καθε δικαιωμα να το ριξω στο χαβαλε.μπορεις να μη συμφωνεις αλλα εφοσον υπαρχει ενα θεμα που μπορω να γραψω...γραφω και στο φιναλε αν οι μοντς θεωρουνε οτι το θεμα σου ειναι τοσο σοβαρο...θα το καθαρισουνε.και ολα αυτα τη περιοδο που ετοιμαζεται
αυτο (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=47420)



Από το 2002 δεν θυμάμαι να έχω διαφωνήσει με κάποιον τόσο έντονα στο forum και οι λόγοι είναι πως κρατάω χαμηλό προφίλ και δεν θέλω να δημιουργώ εντάσεις όταν ξέρω πως κάποια στιγμή ίσως βρεθούμε σε κάποια βόλτα ή γίνουμε μία παρέα σε κάποια εκδρομή.Τώρα,για την πρωτοβουλία που ανέλαβε ο Βαγγέλης μπορείς να διαπιστώσεις και μόνος σου πως υποσχέθηκα να κάνω ό,τι μπορώ από εδώ που είμαι γιατί δεν έχω την δυνατότητα να έρθω στον Πόρο και λόγω δουλειάς αλλά και λόγω σπουδών.Δήλωσα παρών όμως σε ό,τι με χρειαστείτε.Βλέπεις λοιπόν πως δεν είμαι άνθρωπος του:"Κουβέντα να γίνεται",όπου μπορώ να βοηθήσω θα το κάνω.Σου είπα,δεν με πείραξε τόσο το σπαμ γι'αυτό και η απάντησή μου αρχικά ήταν χαμηλών τόνων,απλά θέλησα να κρατήσουμε μία πιο σοβαρή στάση (σοβαρή στάση δεν σημαίνει έλλειψη χιούμορ) στο θέμα...Τέλος πάντων,για οτιδήποτε με χρειαστείτε,εγώ είπα πως θα σας βοηθήσω,αρκεί ένα Pm:wave2:

TROOPER
05/10/2007, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Από το 2002 δεν θυμάμαι να έχω διαφωνήσει με κάποιον τόσο έντονα στο forum και οι λόγοι είναι πως κρατάω χαμηλό προφίλ και δεν θέλω να δημιουργώ εντάσεις όταν ξέρω πως κάποια στιγμή ίσως βρεθούμε σε κάποια βόλτα ή γίνουμε μία παρέα σε κάποια εκδρομή.Τώρα,για την πρωτοβουλία που ανέλαβε ο Βαγγέλης μπορείς να διαπιστώσεις και μόνος σου πως υποσχέθηκα να κάνω ό,τι μπορώ από εδώ που είμαι γιατί δεν έχω την δυνατότητα να έρθω στον Πόρο και λόγω δουλειάς αλλά και λόγω σπουδών.Δήλωσα παρών όμως σε ό,τι με χρειαστείτε.Βλέπεις λοιπόν πως δεν είμαι άνθρωπος του:"Κουβέντα να γίνεται",όπου μπορώ να βοηθήσω θα το κάνω.Σου είπα,δεν με πείραξε τόσο το σπαμ γι'αυτό και η απάντησή μου αρχικά ήταν χαμηλών τόνων,απλά θέλησα να κρατήσουμε μία πιο σοβαρή στάση (σοβαρή στάση δεν σημαίνει έλλειψη χιούμορ) στο θέμα...Τέλος πάντων,για οτιδήποτε με χρειαστείτε,εγώ είπα πως θα σας βοηθήσω,αρκεί ένα Pm:wave2:

δε θα συνενοηθουμε μου φαινεται...:sick:

αλλα λεω εγω αλλα απαντας εσυ.τελοσπαντων επειδη εχεις ενα αγχος με το αν βρεθουμε απο κοντα...να σου πω οτι και βρισιδι να πεσει μεταξυ μας, εγω δε το κραταω.αλλο αυτο το πραμα εδω μεσα αλλο εκει εξω.το εχω κανει με τον σνιπερ οταν πρωτομπηκα, με τον ιριννιαα αργοτερα αρα μην αγχωνεσαι.
στο προκειμενο τωρα...σου ειπα το θεμα ειναι ο τροπος και ο τοπος που λες κατι.αν αυτο το καταλαβες ολα καλα.και οσο για το πμ που λες πηγαινε να διαβασεις το στικι του σταθη και αν θες και μπορεις να βοηθησεις καπως ΕΣΥ θα στειλεις πμ.

τωρα με το μαρακι και τις φιλες της θα μου πεις ποσα κιλα ξυλο να ριξω ???:lol: :lol: :lol: :lol:

VanDiemen
05/10/2007, 19:56
Το θέμα είναι πάρα πολύ σοβαρό. Γνώμη μου είναι πως για την Ελλάδα είναι μάταια οποιαδήποτε απόπειρα για συνετισμό όχι μόνο των νέων παιδιών, που έχουν πολλά ελαφρυντικά, αλλά πολύ περισσότερο των οδηγών μεταξύ 25-45 ετών που όλοι με λίγες εξαιρέσεις, λόγω συγκυριών, δε έχουν κάνει την καρριέρα του Valentino Rossi. Η μόνη λύση στο τεράστιο πρόβλημα είναι η καταστολή! Απόδειξη, αυτό που ακολούθησε μετά την αύξηση των προστίμων, που έβαλαν όλοι κάθε είδους κουβά στο κεφάλι για κράνος για 1-2 μήνες. Ακόμα κι αυτός είναι καλύτερος από το τίποτα και αν δε φορούσα στο παρελθόν κι εγώ έναν τέτοιο κουβά, σίγουρα δε θα έγραφα τίποτα αυτή τη στιγμή. Όχι μόνο θα έπρεπε η αστυνόμευση να είναι αυστηρότατη, με πολύ βαριά χρηματική ποινή που σε υποτροπή θα έφτανε στην αφαίρεση του διπλώματος εφ' όρου ζωής, αλλά θα έπρεπε να γίνεται και έλεγχος αν το κράνος του αναβάτη πληρεί τις προδιαγραφές που ορίζει η Ε.Ε.

project.breeze
05/10/2007, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε θα συνενοηθουμε μου φαινεται...:sick:

αλλα λεω εγω αλλα απαντας εσυ.τελοσπαντων επειδη εχεις ενα αγχος με το αν βρεθουμε απο κοντα...να σου πω οτι και βρισιδι να πεσει μεταξυ μας, εγω δε το κραταω.αλλο αυτο το πραμα εδω μεσα αλλο εκει εξω.το εχω κανει με τον σνιπερ οταν πρωτομπηκα, με τον ιριννιαα αργοτερα αρα μην αγχωνεσαι.
στο προκειμενο τωρα...σου ειπα το θεμα ειναι ο τροπος και ο τοπος που λες κατι.αν αυτο το καταλαβες ολα καλα.και οσο για το πμ που λες πηγαινε να διαβασεις το στικι του σταθη και αν θες και μπορεις να βοηθησεις καπως ΕΣΥ θα στειλεις πμ.

τωρα με το μαρακι και τις φιλες της θα μου πεις ποσα κιλα ξυλο να ριξω ???:lol: :lol: :lol: :lol:



Όχι ρε φίλε Trooper κανένα άγχος δεν έχω για το αν θα βρεθούμε από κοντά και μακάρι να είχα μηχανάκι να κατέβαινα σε καμμία συνάντηση να σας γνωρίσω,όπως είπες και εσύ άλλο εδώ και άλλο στην παρέα.Σκέφτηκα να στείλω pm στον Στάθη αλλά είδα που είπε



παρακαλειστε οι υπολοιποι αφενως να μην με πιεζετε για να ερθετε


και κατάλαβα ότι μάλλον θα έχει πήξει στα pm και θεώρησα πιο σωστό απλά να έχω δηλώσει παρόν και αν χρειαστεί η οποιαδήποτε βοήθειά μου να μου κάνει pm κάποιο από τα παιδιά που ανέλαβαν την πρωτοβουλία.

Τώρα,όσο αφορά την Μαρία και αφού είσαι και φυσιοθεραπευτής θα σου πρότεινα το εξής:



1. Την τσακίζεις στο ξύλο με τρόπο όμως ώστε να μην της δημιουργήσεις μόνιμες βλάβες
2. Την μεταφέρεις στο πλησιέστερο νοσοκομείο όπου η γνωμάτευση του γιατρού θα είναι καθημερινά ραντεβού για φυσιοθεραπείες
3. Παίρνεις εργολαβία το πρόγραμμα των φυσιοθεραπειών της κάνοντας μία μικρή έκπτωση
4. Κάθε μέρα πριν το ραντεβού για την φυσιοθεραπεία φοράς δύο χούφτες Aqua Velva
5. Την παντρεύεσαι


Υ.Γ Εγώ στην θέση σου θα σταματούσα στο 3 πάντως :wave2: :rotflmao:

TROOPER
05/10/2007, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Η μόνη λύση στο τεράστιο πρόβλημα είναι η καταστολή!

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

καλα ρε εσυ ασε το παιδι σου να μεγαλωσει οπως να ναι και ασε μετα την ΕΛ.ΑΣ. να καθαρισει...ε ρε τι λεμε...

TROOPER
05/10/2007, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Όχι ρε φίλε Trooper κανένα άγχος δεν έχω για το αν θα βρεθούμε από κοντά και μακάρι να είχα μηχανάκι να κατέβαινα σε καμμία συνάντηση να σας γνωρίσω,όπως είπες και εσύ άλλο εδώ και άλλο στην παρέα.Σκέφτηκα να στείλω pm στον Στάθη αλλά είδα που είπε

στειλτε πμ σε οποιοδηποτε μελος της λιστας!!!


και κατάλαβα ότι μάλλον θα έχει πήξει στα pm και θεώρησα πιο σωστό απλά να έχω δηλώσει παρόν και αν χρειαστεί η οποιαδήποτε βοήθειά μου να μου κάνει pm κάποιο από τα παιδιά που ανέλαβαν την πρωτοβουλία.αρα αυτο ακυρωνεται

Τώρα,όσο αφορά την Μαρία και αφού είσαι και φυσιοθεραπευτής θα σου πρότεινα το εξής:δεν ειμαι φυσιοθεραπευτης...φυσιΚοθεραπευτης ειμαι



1. Την τσακίζεις στο ξύλο με τρόπο όμως ώστε να μην της δημιουργήσεις μόνιμες βλάβες
2. Την μεταφέρεις στο πλησιέστερο νοσοκομείο όπου η γνωμάτευση του γιατρού θα είναι καθημερινά ραντεβού για φυσιοθεραπείες
3. Παίρνεις εργολαβία το πρόγραμμα των φυσιοθεραπειών της κάνοντας μία μικρή έκπτωση
4. Κάθε μέρα πριν το ραντεβού για την φυσιοθεραπεία φοράς δύο χούφτες Aqua Velva
5. Την παντρεύεσαι


Υ.Γ Εγώ στην θέση σου θα σταματούσα στο 3 πάντως :wave2: :rotflmao: και εγω στο 3 θα σταματουσα!!!!! :lol: :lol: :lol:

VanDiemen
05/10/2007, 20:26
για την Ελλάδα είναι μάταια οποιαδήποτε απόπειρα για συνετισμό όχι μόνο των νέων παιδιών, που έχουν πολλά ελαφρυντικά, αλλά πολύ περισσότερο των οδηγών μεταξύ 25-45 ετών που όλοι με λίγες εξαιρέσεις, λόγω συγκυριών, δε έχουν κάνει την καρριέρα του Valentino Rossi

VanDiemen
05/10/2007, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
..........................
δεν ειμαι φυσιοθεραπευτης...φυσιΚοθεραπευτης ειμαι
........................


Τότε φαντάζομαι πως θα κάνατε και φυσιΚολογία, όταν θα σπουδάζατε ε; Έτσι πληροφοριακά ρωτάω..

TROOPER
05/10/2007, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Τότε φαντάζομαι πως θα κάνατε και φυσιΚολογία, όταν θα σπουδάζατε ε; Έτσι πληροφοριακά ρωτάω..

πληροφοριακα να παρεις το προγραμμα σπουδων και να δεις τι μαθηματα καναμε και μετα να δεις τον τιτλο πτυχιου για να διαπιστωσεις οτι στη σχολη φυσιΚοθεραπειας διδασκομαστε και φυσιολογια.
δυστυχως η ευτυχως καταστολη διδασκουνε σε αλλες σχολες.


:wave2:

VanDiemen
05/10/2007, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
πληροφοριακα να παρεις το προγραμμα σπουδων και να δεις τι μαθηματα καναμε και μετα να δεις τον τιτλο πτυχιου για να διαπιστωσεις οτι στη σχολη φυσιΚοθεραπειας διδασκομαστε και φυσιολογια.
δυστυχως η ευτυχως καταστολη διδασκουνε σε αλλες σχολες.


:wave2:

Πληροφοριακά ο αδόκιμος όρος "φυσικοθεραπεία", έχει παράτυπα επιβληθεί στην καθομιλουμένη ακόμη και εξαιτίας της άγνοιας των ίδιων των φυσιοθεραπευτών και των καθηγητών που τη διδάσουν στα Τ.Ε.Ι. και θεωρείται πλέον θεμιτή η χρήση του. Σε ερώτηση που έγινε στο Σαράντο Καργάκο επιβεβαίωσε πως η σωστή λέξη είναι "ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ"!
Ο αγγλικός όρος (από όπου ξεκίνησε αυτή η επιστήμη) είναι ή physiotherapy (και όχι physicotherapy) ή physical therapy.

Αν είσαι αναρχόπουλο τότε καταλαβαίνω τις ενστάσεις σου για την καταστολή.
Μάλλον εδώ που τα λέμε δεν τις καταλαβαίνω, ούτε και τους λόγους για τους οποίους τις έχεις, άλλα έχε τες.

TROOPER
05/10/2007, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Πληροφοριακά ο αδόκιμος όρος "φυσικοθεραπεία", έχει παράτυπα επιβληθεί στην καθομιλουμένη ακόμη και εξαιτίας της άγνοιας των ίδιων των φυσιοθεραπευτών και των καθηγητών που τη διδάσουν στα Τ.Ε.Ι. και θεωρείται πλέον θεμιτή η χρήση του. Σε ερώτηση που έγινε στο Σαράντο Καργάκο επιβεβαίωσε πως η σωστή λέξη είναι "ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ"!
Ο αγγλικός όρος (από όπου ξεκίνησε αυτή η επιστήμη) είναι ή physiotherapy (και όχι physicotherapy) ή physical therapy.

Αν είσαι αναρχόπουλο τότε καταλαβαίνω τις ενστάσεις σου για την καταστολή.
Μάλλον εδώ που τα λέμε δεν τις καταλαβαίνω, ούτε και τους λόγους για τους οποίους τις έχεις, άλλα έχε τες.


Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
αλλος ενας επι παντος επι στητου.πολυ χαιρομαι που η ελλαδα εχει τοσους αξιους ανθρωπους!!!

εχεις σκεφτει να ιδρυσεις κομα με τον ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ σαραντο καργακο???εσυ να αναλαβεις το δημοσιας ταξεως αν βγειτε και ο σαραντος το υγειας.πειτε πληροφοριακα και σε οποιον αναλαβει το παιδειας να αλλαξει το μαθημα που τοσα χρονια οι ασχετοι το λενε φυσικη μια και το σωστο ειναι φυσιη!!!

gcrook
05/10/2007, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αμάν πια με αυτό το chat μέσω forum,δεν ξαναγράφω τίποτα σοβαρό από δω και πέρα...:mad:

Υπαρχει ενα διλημμα σχετικα με καποιου ειδους συζητησεις οταν μιλαμε για το μοτο.
"Που να γραψω τον προβληματισμο μου;"

Ενα σοβαρο θεμα στις γενικες θα συζητηθει αλλα ενδεχεται να γραφτουνε πολλες μαλακιες απο ανθρωπους που γραφουν μονο στις γενικες η απλα βαριουνται.

Αν μπει σε αλλη κατηγορια, μπορει να υπαρξουν ελαχιστες απαντησεις και να ειναι σοβαρες, η να μην υπαρξουν καθολου απαντησεις.

Ωραιος προβληματισμος αυτος που εθεσες μεν, αλλα ειναι τετοια η φυση του θεματος που δεν μπορεις να την εξαντλησεις στα στενα περιθωρια της διαδικτυακης επαφης.

Εδω δεν ειμαστε μονο για να κουτσομπολευουμε και να συζηταμε τα στραβα τον δρομων, αλλα κυριως για να φροντιζουμε να μην γινουμε εμεις τα στραβα και τα αναποδα.:wave2:

catmaster
05/10/2007, 22:36
Κάποτε ξεκίνησε να γίνει κάτι ...

δείτε εδώ... δυστυχώς ένας κούκος ποτέ δεν έφερε την άνοιξη.. :sad:

κούκος 1 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=34356&highlight=%CA%D5%CA%CB%CF%D6%CF%D1%C9%C1%CA%C7%2A)

κούκος 2 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=34144&highlight=%CA%D5%CA%CB%CF%D6%CF%D1%C9%C1%CA%C7%2A)


και εδώ (http://www.copacampagnia.gr/) μαζεμένα (σχεδόν) όλα...

:sad: :sad:

675
05/10/2007, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Band(age)it
1.Δεν εχουμε παιδεία - ΤΕΛΛΟΣ
2.Με τα λεφτα που κανει ενα καλο κρανακι ξες τι τουμπανο εξατμιση βαζεις σε παπι?
3.και σου περισσευουν και για αυτοκολλητα...
4.Οι οδηγοι των gp προφανως φορανε κρανη για να μην τους γραψουν..αλλιως θα τρεχαν ξεκρανωτοι...


+1000000000000000000000000000000000000!!!

τα ειπες ολα φιλε μ...:wave2:

VanDiemen
05/10/2007, 23:36
Το γεγονός πως είσαι φυσι(Κ)οθεραπευτής, πληροφοριακά πάλι, σου λέω πως δε σου δίνει το ελεύθερο να βαπτίζεις εσύ ο ίδιος το συγκεκριμένο επάγγελμα επειδή το ασκείς.
Εσένα θα σε βάλουμε πρωθυπουργό για να μπλοκάρεις τις εισηγήσεις μας και για εκδίκηση να μετονομάσεις τη φυσιολογία σε φυσικολογία, το φυσιολογικό σε φυσικολογικό και τη φυσιοθεραπεία σε φυσικοθεραπεία! Η άποψή σου με βάση τo παιδικό επιχειρήμα "ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ σαραντο καργακο" είναι κατά τη γνώμη σου τεκμηριωμένη; Το "επί παντός επιστητού" γιατί το γράφεις; Επειδή δε δήλωσα φυσιοθεραπευτής; Αν δεν είμαι, δεν έχω δικαίωμα να μιλήσω και να πω αυτό που πιστεύω πως είναι το σωστό και να το συνοδεύσω με τα όποια επιχειρήματα έχω; Εσύ τι είπες; "Είμαι φυσι(Κ)οθεραπευτής εγώ ρε. Δε θα μας πει τώρα ένας ιστορικός το επάγγελμά μου!". Μάλιστα..
Πολύ πειστικό επιχείρημα!

catmaster
05/10/2007, 23:38
Ρε παιδιά .... από μια συζήτηση για ασφάλεια (η μη) στο δρόμο δεν ξεκίνησε το Thread;;

:sick: :sick:

675
05/10/2007, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Ρε παιδιά .... από μια συζήτηση για ασφάλεια (η μη) στο δρόμο δεν ξεκίνησε το Thread;;

:sick: :sick:

:lol:

Defiant
05/10/2007, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Ρε παιδιά .... από μια συζήτηση για ασφάλεια (η μη) στο δρόμο δεν ξεκίνησε το Thread;;

:sick: :sick:


Ναι και ρωταω

ποσες φορες πρεπει να διαβασεις τις ιδιες αυτονοητες μαλακιες?

υπαρχει καποιος που θα πει οχι μην φορατε προστατευτικο εξοπλισμο?

catmaster
05/10/2007, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Ναι και ρωταω

ποσες φορες πρεπει να διαβασεις τις ιδιες αυτονοητες μαλακιες?

υπαρχει καποιος που θα πει οχι μην φορατε προστατευτικο εξοπλισμο?

εσύ το ξέρεις τι είναι σωστό και τι λάθος ... γνωρίζεις ότι θα φορέσεις εξοπλισμό γα την κακιά ώρα..

το πρόβλημα είναι τα παιδιά που για εκατό χιλιάδες λόγους (που όντως είναι χιλιοειπωμένοι ) πιστεύουν πως είναι άφθαρτα ... :sad: :sick:

TROOPER
05/10/2007, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Το γεγονός πως είσαι φυσι(Κ)οθεραπευτής, πληροφοριακά πάλι, σου λέω πως δε σου δίνει το ελεύθερο να βαπτίζεις εσύ ο ίδιος το συγκεκριμένο επάγγελμα επειδή το ασκείς.
Εσένα θα σε βάλουμε πρωθυπουργό για να μπλοκάρεις τις εισηγήσεις μας και για εκδίκηση να μετονομάσεις τη φυσιολογία σε φυσικολογία, το φυσιολογικό σε φυσικολογικό και τη φυσιοθεραπεία σε φυσικοθεραπεία! Η άποψή σου με βάση τo παιδικό επιχειρήμα "ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ σαραντο καργακο" είναι κατά τη γνώμη σου τεκμηριωμένη; Το "επί παντός επιστητού" γιατί το γράφεις; Επειδή δε δήλωσα φυσιοθεραπευτής; Αν δεν είμαι, δεν έχω δικαίωμα να μιλήσω και να πω αυτό που πιστεύω πως είναι το σωστό και να το συνοδεύσω με τα όποια επιχειρήματα έχω; Εσύ τι είπες; "Είμαι φυσι(Κ)οθεραπευτής εγώ ρε. Δε θα μας πει τώρα ένας ιστορικός το επάγγελμά μου!". Μάλιστα..
Πολύ πειστικό επιχείρημα!

ωραια πιστευε οτι θες και αν δε ξερεις ρωτα και μη γινεσαι ΠΑΛΙ εριστικος !!!!!

το να ειναι κανεις αδαης δεν ειναι κακο.δε μπορουμε να τα γνωριζουμε ολα και δεν προκειτε να τα μαθουμε αν δε κατεβασουμε τη μυτη μας λιγακι αντι να ειμαστε ψωροπερηφανοι.σου ειπα απο που προκυπτει η φυσικοθεραπεια αλλα δε το επιασες. να το ξαναπω αναλυτικα λοιπον και ας εισαι ενας ανθρωπος ολο επαρση και ξερολισμο.

η λεξη φυσιολογια προκυπτει απο τον <<λογο>> που εχει η φυση στον ανθρωπινο οργανισμο.

η λεξη φυσικοθεραπεια προκυπτει απο την θεραπεια χρησιμοποιωντας τα φυσικα μεσα και οχι τα χημικα μεσα(δλδ τα διαφορα φαρμακα).προσπαθουμε με τροπους φυσικους και ΟΧΙ ΦΥΣΙΟΥΣ να καταπολεμησουμε ασθενειες με συμμαχο φυσικα ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΥΣΙΑ και τον λογο της φυσης στον ανθρωπινο οργανισμο δλδ τη φυσιολογια.

ΤΟ ΚΑ-ΤΑ-ΛΑ-ΒΕΣ ΠΑΙ-ΔΑ-ΚΙ ???????????

αντε καληνυχτα τωρα και που σαι...μη μου ξαναπεις οτι ειχες και κανα επιχηρημα...εναν τυχαρπαστο εβαλες που τον κραζουνε και δεν ειναι δυσκολο να το βρεις το κραξιμο που τρωει, παιζει και στο ιντερνετ.εκτος και αν μπερδευτηκες επειδη ειναι συμπολιτης σου.

VanDiemen
05/10/2007, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
εσύ το ξέρεις τι είναι σωστό και τι λάθος ... γνωρίζεις ότι θα φορέσεις εξοπλισμό γα την κακιά ώρα..

το πρόβλημα είναι τα παιδιά που για εκατό χιλιάδες λόγους (που όντως είναι χιλιοειπωμένοι ) πιστεύουν πως είναι άφθαρτα ... :sad: :sick:

Και που επιβεβαιώνει πως η μόνη λύση, όσο κι αν εξεγείρονται όλα τα αντιδραστικά πνεύματα, είναι η καταστολή. Η έλλειψη ελευθερίας να αποφασίζουν κάποιοι να αδιαφορούν για τη ζωή τη δική τους και των υπολοίπων (σε άλλου είδους παραβάσεις), είναι απείρως λιγότερο σημαντική όχι μπροστά σε μια κατάσταση που είναι υπέυθυνη για το χαμό τόσων πολλών ζωών, αλλά μπροστά σε μία και μοναδική ζωή!

TROOPER
05/10/2007, 23:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
εσύ το ξέρεις τι είναι σωστό και τι λάθος ... γνωρίζεις ότι θα φορέσεις εξοπλισμό γα την κακιά ώρα..

το πρόβλημα είναι τα παιδιά που για εκατό χιλιάδες λόγους (που όντως είναι χιλιοειπωμένοι ) πιστεύουν πως είναι άφθαρτα ... :sad: :sick:

ακη...απο τις λιγες φορες που συμφωνω με τον defiant.το εξηγησα και παραπανω οταν σπαμαρα ανελεητα.

TROOPER
06/10/2007, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Και που επιβεβαιώνει πως η μόνη λύση, όσο κι αν εξεγείρονται όλα τα αντιδραστικά πνεύματα, είναι η καταστολή. Η έλλειψη ελευθερίας να αποφασίζουν κάποιοι να αδιαφορούν για τη ζωή τη δική τους και των υπολοίπων (σε άλλου είδους παραβάσεις), είναι απείρως λιγότερο σημαντική όχι μπροστά σε μια κατάσταση που είναι υπέυθυνη για το χαμό τόσων πολλών ζωών, αλλά μπροστά σε μία και μοναδική ζωή!

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

απο τα πιο θλιβερα μελη του φορουμ...αξιζει λυπησης το ποστακι και οτι η οποιον αυτο εκφραζει!!!!!!!!!!!!!!!!

ελευθερο πνευμα ο μοτοσυκλετιστης σου λεει μετα....!

ζησε στο κλουβι σου, φτιαξε το γυαλινο κοσμο σου και ψοφα εκει μεσα ρε.εισαι αχρηστος παραεξω.

αηδια!!!!!!!!!!

εκτος αν κατι δεν καταλαβα καλα...

gcrook
06/10/2007, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER


εκτος αν κατι δεν καταλαβα καλα...


Γιωργο εισαι μαλακας...εκτος αν κατι δεν καταλαβα καλα
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

TROOPER
06/10/2007, 00:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Γιωργο εισαι μαλακας...εκτος αν κατι δεν καταλαβα καλα
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

ειμαι επειδη ασχολουμαι....μαλλον καλα καταλαβες!!!:sick:

gcrook
06/10/2007, 00:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ειμαι επειδη ασχολουμαι....μαλλον καλα καταλαβες!!!:sick:

Ελα τωρα βρε τζουτζουμπρουτζουλινι μου...:blush: :sad: :blush:

catmaster
06/10/2007, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Και που επιβεβαιώνει πως η μόνη λύση, όσο κι αν εξεγείρονται όλα τα αντιδραστικά πνεύματα, είναι η καταστολή. Η έλλειψη ελευθερίας να αποφασίζουν κάποιοι να αδιαφορούν για τη ζωή τη δική τους και των υπολοίπων (σε άλλου είδους παραβάσεις), είναι απείρως λιγότερο σημαντική όχι μπροστά σε μια κατάσταση που είναι υπέυθυνη για το χαμό τόσων πολλών ζωών, αλλά μπροστά σε μία και μοναδική ζωή!

Να σε ρωτήσω κάτι ;;

Θεωρείς ότι με τον βούρδουλα η με το στανιό θα μάθει ενα παιδί να φοράει κράνος για την ασφάλειά του;;

Ειλικρινά προσπαθώ να το δω σαν εναλλακτική πρόταση αλλά δεν μπορώ ... sorry..

Θεωρούμε ως de facto ότι οι άλλες χώρες που έχουν μοτοπαιδεία το κατάφεραν με βούρδουλα;;

Έχω ζήσει έξω κάποια χρόνια και είδα κόσμο με ΠΑΙΔΕΙΑ να γνωρίζει και να κρίνει... μόνο εμείς εξαιρούμαστε ...


Τελικά είμαστε σπάνια ράτσα ανθρώπων... :sad:

project.breeze
06/10/2007, 01:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Ναι και ρωταω

ποσες φορες πρεπει να διαβασεις τις ιδιες αυτονοητες μαλακιες?

υπαρχει καποιος που θα πει οχι μην φορατε προστατευτικο εξοπλισμο?



Ρε παιδιά,τόση ώρα δεν καταλάβατε ακόμα πως το thread δεν απευθύνεται σε μας τους ενήλικες που έχουν πειστεί για την χρησιμότητα του κράνους αλλά στους πιτσιρικάδες του forum που από πολλά threads καλωσορίσματος έχω καταλάβει πως είναι αρκετοί:wave2:

catmaster
06/10/2007, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Ρε παιδιά,τόση ώρα δεν καταλάβατε ακόμα πως το thread δεν απευθύνεται σε μας τους ενήλικες που έχουν πειστεί για την χρησιμότητα του κράνους αλλά στους πιτσιρικάδες του forum που από πολλά threads καλωσορίσματος έχω καταλάβει πως είναι αρκετοί:wave2:

+1137.. και πόσα άλλα παιδιά που δεν συμμετέχουν σε forums...

gcrook
06/10/2007, 01:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Ναι και ρωταω

ποσες φορες πρεπει να διαβασεις τις ιδιες αυτονοητες μαλακιες?

υπαρχει καποιος που θα πει οχι μην φορατε προστατευτικο εξοπλισμο?

Κοιτα το αυτονοητο δεν ισχυει για ολους...
Εσυ πιστευεις οτι η Χοντα για παραδειγμα ειναι μια εταιρεια ολο παθος.
Αυτοι που λενε να πανε να γαμηθουν τα Χοντα το θεωρουν αυτονοητο επισης.

Συμφωνειτε μεν...αλλα το αυτονοητο το εκλαμβανετε διαφορετικα:rotflmao: :rotflmao:

project.breeze
06/10/2007, 01:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Κοιτα το αυτονοητο δεν ισχυει για ολους...
Εσυ πιστευεις οτι η Χοντα για παραδειγμα ειναι μια εταιρεια ολο παθος.
Αυτοι που λενε να πανε να γαμηθουν τα Χοντα το θεωρουν αυτονοητο επισης.

Συμφωνειτε μεν...αλλα το αυτονοητο το εκλαμβανετε διαφορετικα:rotflmao: :rotflmao:




Δεν θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

VanDiemen
06/10/2007, 01:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ωραια πιστευε οτι θες και αν δε ξερεις ρωτα και μη γινεσαι ΠΑΛΙ εριστικος !!!!!

το να ειναι κανεις αδαης δεν ειναι κακο..................................
.............................. δεν ειναι δυσκολο να το βρεις το κραξιμο που τρωει, παιζει και στο ιντερνετ.εκτος και αν μπερδευτηκες επειδη ειναι συμπολιτης σου.

Ερειστικός είσαι μονίμως σε οποιαδήποτε συζήτηση και να συμμετάσχεις, με όποιον είναι αντίθετος με τη γνώμη που εκφράζεις και το αποδεικνύεις περίτρανα άλλη μια φορά. Έτσι πληροφοριακά στο λέω για να κάνεις μια αναδρομή και να δεις ιδίοις όμμασι του λόγου το αληθές, αρχίζοντας από το συγκεκριμένο θέμα όταν ο project.breeze εξέφρασε με κομψό τρόπο την αγανάκτησή του για τις μπούρδες που έλεγες.
Η μπούρδα που λες για τη φυσιολογία είναι ατυχής και κάνει μπαμ πως την έπλασες εσύ ο ίδιος (την οποία την πήρες προφανώς με σκονάκι)! Η φυσιολογία ξεκίνησε σαν κλάδος της βιολογίας που μελετά τις λειτουργίες του οργανισμού. Είναι ο λόγος δηλαδή για τις λειτουργίες του οργανισμού όταν αυτός βρίσκεται σε φυσιολογική κατάσταση. Όταν παρεκλίνει από αυτή έρχεται η παθολογία για να καλύψει τις λειτουργίες του οργανισμού όταν υπάρχει οποιουδήποτε είδους παθογένεια. Η λέξη φυσιοθεραπεία χρησιμοποιεί μέσα τα οποία με φυσιολογικό, μη παρεμβατικό, τρόπο, επιδρούν με σκοπό να αποκαταστήσουν διάφορα προβλήματα.
Τα νεύρα σου και ο τρόπος που μιλάς αποδεικνύουν ποιος είναι ο αδαής. Δεν είναι κακό να είσαι μπουρδολόγος. Ο καθένας με το πρόβλημά του. :a9:

VanDiemen
06/10/2007, 01:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Να σε ρωτήσω κάτι ;;

Θεωρείς ότι με τον βούρδουλα η με το στανιό θα μάθει ενα παιδί να φοράει κράνος για την ασφάλειά του;;

Ειλικρινά προσπαθώ να το δω σαν εναλλακτική πρόταση αλλά δεν μπορώ ... sorry..

Θεωρούμε ως de facto ότι οι άλλες χώρες που έχουν μοτοπαιδεία το κατάφεραν με βούρδουλα;;

Έχω ζήσει έξω κάποια χρόνια και είδα κόσμο με ΠΑΙΔΕΙΑ να γνωρίζει και να κρίνει... μόνο εμείς εξαιρούμαστε ...


Τελικά είμαστε σπάνια ράτσα ανθρώπων... :sad:


Ξέρεις ποια είναι η απόδειξη; Ο τρόπος που οδηγούν οι ξένοι στην Ελλάδα και ο τρόπος που οδηγούν οι Έλληνες όταν βρίσκονται σε χώρες που υπάρχουν νόμοι και τηρούνται χωρίς παζάρια και εκπτώσεις.

liakaros
06/10/2007, 01:52
Εμενα παντως ολη αυτη η διαμαχη με το Κ στην φυσιολογια η φυσικολογια(οποιο θελετε κρατηστε...)

γιατι μου θυμιζει το ανεκδοτο με το ΖΑΜΠΟ και το ΜΠΕΙΚΟ:confused: :confused: :confused:

kiriakost
06/10/2007, 01:55
Εγω θα το πάω αλλού το θέμα , διοτι τις κοκορομαχίες περί απόδειξης ή έλλειψις, γνώσεως , τις βρίσκω πλέων βαρετές .

Και ρωτώ .. Απο που και οσπού , άτομα τα οποία δεν δηλώνουν εκπαιδευτικοί , κάθονται και μαστορεύουν θέματα και υλικό , προς επιμόρφωση ανηλίκων ??

Η καλή θέληση δεν φτάνει , για να γίνουμε διδάσκαλοι του σωστού .

Ο καθένας στο είδος του , και Λουμίδης στους καφέδες .

Akatanomastos
06/10/2007, 02:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
;Γιατί δεν περνάει από το μυαλό τους η εξής σκέψη:"Ρε συ αφού φοράει τόσα προστατευτικά ο

giati stin ellada mathainoume sto efkolo kai sto arpakolatzidiko

gcrook
06/10/2007, 02:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost

Και ρωτώ .. Απο που και οσπού , άτομα τα οποία δεν δηλώνουν εκπαιδευτικοί , κάθονται και μαστορεύουν θέματα και υλικό , προς επιμόρφωση ανηλίκων ??



Εδω σε εχασα λιγο, για ποιο πραγμα ακριβως μιλας;:confused:
Πες τα με απλα λογια γιατι ειναι μια ωρα δυσκολη....:hypnotize :uplate: :hypnotize

Defiant
06/10/2007, 07:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ακη...απο τις λιγες φορες που συμφωνω με τον defiant.το εξηγησα και παραπανω οταν σπαμαρα ανελεητα.


Αν δεν ησουν κολλημενος @@ρας θα συμφωνουσες περισσοτερες

Defiant
06/10/2007, 07:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Κοιτα το αυτονοητο δεν ισχυει για ολους...
Εσυ πιστευεις οτι η Χοντα για παραδειγμα ειναι μια εταιρεια ολο παθος.
Αυτοι που λενε να πανε να γαμηθουν τα Χοντα το θεωρουν αυτονοητο επισης.

Συμφωνειτε μεν...αλλα το αυτονοητο το εκλαμβανετε διαφορετικα:rotflmao: :rotflmao:



My precious γουσταρεις μαλακιτσες?

Αυτοι που λενε να πανε να γαμηθουν τα Honda ειναι κατι @@ρες του στυλ αχ εχει 5 αλογα λιγοτερα και θα με πιπωνουν δεν λεει
Για το παθος εχω εξηγησει τι εννοω μην το μαλακιζεις (ξερω δεν μπορεις)

Οταν μιλαμε για αγορα μηχανης ειναι θεμα επιλογης οταν μιλαμε για προστατευτικο εξοπλισμο το θεμα ειναι μονοδρομος απλα πολλοι δεν αντιλαμβανονται τον κινδυνο

Ειναι θεμα καθαρα παιδειας, οσο για τα απειρα θρεντ του τυπου αχ βαχ κλαψ γιατι δεν φορατε εξοπλισμο κλπ μαλλον το αντιθετο πετυχαινουν οταν ο κοσμος βγαινει εξω και βλεπει τα ακριβως αντιθετα οποτε και συνειδητοποιει την υποκρισια

Και μην μου πεις οτι ολοι αυτοι που σκιζουν τα ιματια τους για την χρηση κρανους φορανε συνεχως γιατι θα γελασει ο καθε πικραμενος. Τουτεστιν να ειμαστε λιγο μετρημενοι οταν προκειται για τετοια θεματα για να μην απαξιωνομαστε μονοι μας

TROOPER
06/10/2007, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Ερειστικός είσαι μονίμως σε οποιαδήποτε συζήτηση και να συμμετάσχεις, με όποιον είναι αντίθετος με τη γνώμη που εκφράζεις και το αποδεικνύεις περίτρανα άλλη μια φορά. Έτσι πληροφοριακά στο λέω για να κάνεις μια αναδρομή και να δεις ιδίοις όμμασι του λόγου το αληθές, αρχίζοντας από το συγκεκριμένο θέμα όταν ο project.breeze εξέφρασε με κομψό τρόπο την αγανάκτησή του για τις μπούρδες που έλεγες. ας σου απαντησει ο ιδιος ο μπριζ σε αυτο το κοματι...οχι τπτ αλλο αλλα επειδη μιλησαμε.τωρα για το ποιος ειναι ο εριστικος....ΑΛΛΟΙ ρωτανε μεσω πμ αν ασχολουμαστε οπου βρισκομαστε με εκεινους και γιατι ενα ολοκληρο φορουμ τους εχει βρισει.και επειδη το πιασες μη το συνεχισεις γιατι εκτιθεσε.
Η μπούρδα που λες για τη φυσιολογία είναι ατυχής και κάνει μπαμ πως την έπλασες εσύ ο ίδιος (την οποία την πήρες προφανώς με σκονάκι)! Η φυσιολογία ξεκίνησε σαν κλάδος της βιολογίας που μελετά τις λειτουργίες του οργανισμού. Είναι ο λόγος δηλαδή για τις λειτουργίες του οργανισμού όταν αυτός βρίσκεται σε φυσιολογική κατάσταση. Όταν παρεκλίνει από αυτή έρχεται η παθολογία για να καλύψει τις λειτουργίες του οργανισμού όταν υπάρχει οποιουδήποτε είδους παθογένεια. δωστου αλλη μια ευκαιρια!!!λοιπον η φυσιολογια ειναι η επιστημη που μελεταει τις μηχανικες, φυσικες και βιοχημικες λειτουργιες των οργανισμων.το κομματι των βιοχημικων λειτουργιων εντασεται στο τμημα της βιολογιας αλλα οι μηχανικες και φυσικες λειτουργιες εχουν αρχισει να ψαχνονται πολυ πριν ξεκινησει η βιολογια.αυτο που ψαχνανε ηταν ο <<λογος>> της φυσης στους οργανισμους και η καλυτερη αποτυπωση του <<λογου>> αυτου ηταν ο ανθρωπος του βιτρουβιου απο τον λεοναρντο ντα βιντσι.οταν διαταρασεται ο <<λογος>> της φυσης εισβαλει μια παθογενεια στον οργανισμο που αποκτα και αυτη ενα λογο και η επιστημη που μελεταει τον <<λογο>> που εχει μια παθογενεια (γεννηση μιας παθησης) λεγεται παθολογια.μπορω να διαφωνω αιωνια για πραγματα de facto τα οποια γνωριζω χωρις καν να κουραστω.Η λέξη φυσιοθεραπεία χρησιμοποιεί μέσα τα οποία με φυσιολογικό, μη παρεμβατικό, τρόπο, επιδρούν με σκοπό να αποκαταστήσουν διάφορα προβλήματα. η φυσκοθεραπεια χρησιμοποιει κατα βαση φυσικα μεσα (ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑ) προκειμενου να παρεμβει (ΑΡΑ ΠΑΕΙ ΠΕΡΙΠΑΤΟ ΤΟ <<μη παρεμβατικο τροπο>> ΠΟΥ ΛΕΣ) στην οποιαδηποτε παθογενεια
Τα νεύρα σου και ο τρόπος που μιλάς αποδεικνύουν ποιος είναι ο αδαής. η γνωση μου μαλλον σε εκθετει στη προκειμενη περιπτωση.... Δεν είναι κακό να είσαι μπουρδολόγος. Ο καθένας με το πρόβλημά του. :a9:εδω θα συμφωνησω μαζι σου και θα σου αποκαλυψω οτι το προβλημα μου ειναι οτι δεν ειμαι ψυχραιμος οταν μιλαω με μπουρδολογους.εβγαλες εναν κλαδο ολοκληρο off σε προηγουμενο ποστακι σου....ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!!!!!!!

υ.γ.επειδη θα φυγω για ενα γαμο σε λιγο και ουτε σημερα αλλα ουτε αυριο θα εχω ιντερνετ αν θες συνεχιζουμε την κουβεντα μας απο τριτη.

TROOPER
06/10/2007, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Εγω θα το πάω αλλού το θέμα , διοτι τις κοκορομαχίες περί απόδειξης ή έλλειψις, γνώσεως , τις βρίσκω πλέων βαρετές .

Και ρωτώ .. Απο που και οσπού , άτομα τα οποία δεν δηλώνουν εκπαιδευτικοί , κάθονται και μαστορεύουν θέματα και υλικό , προς επιμόρφωση ανηλίκων ??

Η καλή θέληση δεν φτάνει , για να γίνουμε διδάσκαλοι του σωστού .

Ο καθένας στο είδος του , και Λουμίδης στους καφέδες .

κατι εχω παθει....συμφωνω και με τον κυργιακο....:lol:

TROOPER
06/10/2007, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Αν δεν ησουν κολλημενος @@ρας θα συμφωνουσες περισσοτερες

α μπραβο...τωρα επανηλθαμε...ειπα και εγω...!

πως βγαζουμε το συμπερασμα οτι ειμαι εγω ο κολλημενος και οχι εσυ που εχεις εισπραξει καργα χλευασμο, δουλεμα και μπινελικι εδω μεσα???κριμα ρε και τις τελευταιες 3 μερες ησουνα ενταξει...

Defiant
06/10/2007, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER


πως βγαζουμε το συμπερασμα οτι ειμαι εγω ο κολλημενος και οχι εσυ που εχεις εισπραξει καργα χλευασμο, δουλεμα και μπινελικι εδω μεσα???


Ετσι θα ηθελες να ειναι

αλλα ακομα και ετσι αν γινοταν διαφορετικα θα ανησυχουσα :winka:

TROOPER
06/10/2007, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Ετσι θα ηθελες να ειναι


δεν θα ηθελα τπτ...!

project.breeze
06/10/2007, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Εγω θα το πάω αλλού το θέμα , διοτι τις κοκορομαχίες περί απόδειξης ή έλλειψις, γνώσεως , τις βρίσκω πλέων βαρετές .

Και ρωτώ .. Απο που και οσπού , άτομα τα οποία δεν δηλώνουν εκπαιδευτικοί , κάθονται και μαστορεύουν θέματα και υλικό , προς επιμόρφωση ανηλίκων ??

Η καλή θέληση δεν φτάνει , για να γίνουμε διδάσκαλοι του σωστού .

Ο καθένας στο είδος του , και Λουμίδης στους καφέδες .




Δεν χρειάζεται να είσαι εκπαιδευτικός για να πεις δυο κουβέντες στο ανηψάκι σου,στο ξαδελφάκι σου,στο φιλαράκι του γιου σου σχετικά με το κράνος...Με την ίδια λογική το rebuild της μηχανής σου θα έπρεπε να το κάνω εγώ που είμαι μηχανόλογος/μηχανικός:rolleyes:

TROOPER
06/10/2007, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Δεν χρειάζεται να είσαι εκπαιδευτικός για να πεις δυο κουβέντες στο ανηψάκι σου,στο ξαδελφάκι σου,στο φιλαράκι του γιου σου σχετικά με το κράνος...Με την ίδια λογική το rebuild της μηχανής σου θα έπρεπε να το κάνω εγώ που είμαι μηχανόλογος/μηχανικός:rolleyes:

δε μιλουσε για αυτο αλλα για τη διαφωνια μου με τον βανταδε σχετικα με τη φυσικοθεραπεια:winka:

:wave2:

project.breeze
06/10/2007, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε μιλουσε για αυτο αλλα για τη διαφωνια μου με τον βανταδε σχετικα με τη φυσικοθεραπεια:winka:

:wave2:



E πριν λίγο ξύπνησα,τί περιμένεις;Ότιναναι:hypnotize

catmaster
06/10/2007, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε μιλουσε για αυτο αλλα για τη διαφωνια μου με τον βανταδε σχετικα με τη φυσικοθεραπεια:winka:

:wave2:

εγώ γιατί νομίζω ρε Γιώργο ότι εννοεί ακριβώς το αντίθετο , δηλαδή το ζήτημα περί ασφάλειας ;;


(κάτσε γιατί και εγώ τώρα μπήκα...):ninja:

VanDiemen
06/10/2007, 10:51
.

project.breeze
06/10/2007, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
Τώρα, αν κατόπιν εορτής γίνατε καρντάσια με π.μ. και είναι έτοιμος να σε υπερασπιστεί, δε με αφορά.



Τα pm τα ανταλλάξαμε για άλλον λόγο όπως θα καταλάβεις αν κοιτάξεις στο άλλο thread.Οι διαφωνίες μας εδώ παραμένουν αλλά επειδή διαφωνούμε σε κάτι δεν σημαίνει πως θα πλακωθούμε κιόλας.Τσάκο μια μπύρα και άραξε και εσύ:beer:

VanDiemen
06/10/2007, 11:03
Όχι ρε φίλε, κανένα πρόβλημα δεν έχω μαζί σου. Απλά επειδή σε επικαλείται για να επιβεβαιώσεις γεγονότα που τα είδαμε όλοι και με παροτρύνει να σε ρωτήσω, αναφέρθηκα σε σένα.
Thanks και συγνώμη που σου το χαλάσαμε το σοβαρότατο θέμα που έθεσες. :beer: <-- γιατί αυτό μοιάζει περισσότερο με δυο τύπους που καθαρίζουν τα αυτιά τους με τον αντίχειρα, παρά με τσούγκρισμα ποτηριών με μπύρα; Ακούς trooper; Να το θέσεις κι αυτόν τον προβληματισμό εκ μέρους μου στους moderators!

VanDiemen
06/10/2007, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
εγώ γιατί νομίζω ρε Γιώργο ότι εννοεί ακριβώς το αντίθετο , δηλαδή το ζήτημα περί ασφάλειας ;;


(κάτσε γιατί και εγώ τώρα μπήκα...):ninja:

Εεεε, σταμάτα κι εσύ τώρα! Έτσι το βολεύει το παιδί.. μπαααα!

project.breeze
06/10/2007, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
:beer: <-- γιατί αυτό μοιάζει περισσότερο με δυο τύπους που καθαρίζουν τα αυτιά τους με τον αντίχειρα, παρά με τσούγκρισμα ποτηριών με μπύρα;




:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:



Δεν το είχα δει ποτέ έτσι μέχρι σήμερα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Stelth
06/10/2007, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Εγω θα το πάω αλλού το θέμα , διοτι τις κοκορομαχίες περί απόδειξης ή έλλειψις, γνώσεως , τις βρίσκω πλέων βαρετές .
Και ρωτώ .. Απο που και οσπού , άτομα τα οποία δεν δηλώνουν εκπαιδευτικοί , κάθονται και μαστορεύουν θέματα και υλικό , προς επιμόρφωση ανηλίκων ??
Η καλή θέληση δεν φτάνει , για να γίνουμε διδάσκαλοι του σωστού .
Ο καθένας στο είδος του , και Λουμίδης στους καφέδες .

Κυριάκο αν θες άκουσε με

Γύρνα στις κατασκευές - αναπαλαιώσεις και άσε τις συζητήσεις για άλλους

Φιλικά Αντρέας :wave2:

Defiant
06/10/2007, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stelth
Κυριάκο αν θες άκουσε με

Γύρνα στις κατασκευές - αναπαλαιώσεις και άσε τις συζητήσεις για άλλους

Φιλικά Αντρέας :wave2:


:a28:

kiriakost
06/10/2007, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stelth
Κυριάκο αν θες άκουσε με

Γύρνα στις κατασκευές - αναπαλαιώσεις και άσε τις συζητήσεις για άλλους

Φιλικά Αντρέας :wave2:


Εγω προτείνω να αλλάξεις φορουμ φίλε ... και χαρακτήρα ... διοτι δεν πατάς καλά !!


Το σχόλιο μου είναι επί του σύνολου, της ας πούμε εκστρατείας καλής θέλησης , που ξεκίνησε ο project.breeze .

Και η ένσταση μου , είναι διπλή , και για την περιγραφή μιας κατάστασης , και του φρικαλέου φωτο μονταζ , που ειναι τόσο ερασιτεχνικά και άκομψα σχεδιασμένο , που πολύ φοβάμαι , ότι εάν προβληθεί σε μικρο παιδί , μπορεί να το σοκάρει .... και να δημιουργήσει προβλήματα .

Ακόμα και η προβολή του μέσα από το φορουμ είναι λάθος .

project.breeze
06/10/2007, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Εγω προτείνω να αλλάξεις φορουμ φίλε ... και χαρακτήρα ... διοτι δεν πατάς καλά !!


Το σχόλιο μου είναι επί του σύνολου, της ας πούμε εκστρατείας καλής θέλησης , που ξεκίνησε ο project.breeze .

Και η ένσταση μου , είναι διπλή , και για την περιγραφή μιας κατάστασης , και του φρικαλέου φωτο μονταζ , που ειναι τόσο ερασιτεχνικά και άκομψα σχεδιασμένο , που πολύ φοβάμαι , ότι εάν προβληθεί σε μικρο παιδί , μπορεί να το σοκάρει .... και να δημιουργήσει προβλήματα .

Ακόμα και η προβολή του μέσα από το φορουμ είναι λάθος .





Ας μην απαντήσω γιατί θα γίνω κακός

catmaster
06/10/2007, 12:08
Για αυτό εγώ λέω ότι η Ελληνική φυλή είναι η πιο σπάνια ράτσα...


Οι άλλοι βλέπουν το δάσος και εμείς ακόμη ψάχνουμε να βρούμε που είναι το δέντρο...

project.breeze
06/10/2007, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Για αυτό εγώ λέω ότι η Ελληνική φυλή είναι η πιο σπάνια ράτσα...


Οι άλλοι βλέπουν το δάσος και εμείς ακόμη ψάχνουμε να βρούμε που είναι το δέντρο...



Δυστυχώς Catmaster πράγματα τα οποία στις περισσότερες ανεπτυγμένες χώρες θεωρούνται αυτονόητα και έχουνε γίνει τρόπος ζωής και φιλοσοφία ζωής εδώ θεωρούνται αιρετικές πράξεις και καταποντίζονται...

gcrook
06/10/2007, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost

Και η ένσταση μου , είναι διπλή , και για την περιγραφή μιας κατάστασης , και του φρικαλέου φωτο μονταζ , που ειναι τόσο ερασιτεχνικά και άκομψα σχεδιασμένο , που πολύ φοβάμαι , ότι εάν προβληθεί σε μικρο παιδί , μπορεί να το σοκάρει .... και να δημιουργήσει προβλήματα .



Επειδη απο τα γραφομενα σου καρφωνεσαι προσπαθησε να διευκρινισεις αν μιλας για την τεχνικη αρτιοτητα του βιντεο,η απλα για τα δικα σου απωθημενα.
Διοτι και στο αγαπημενο σου θρεντ (με το ΑΧ) μπορει οι λεξεις να βγαινουν απο την καρδια σου,αλλα πολυς κοσμος αν διαβασει τις φρικαλεοτητες στα τεχνικα θεματα μπορει να σοκαριστει η ακομα περισσοτερο να τα εφαρμοσει με αποτελεσμα να του δημιουργηθουν προβληματα σωματικα και κατ'επεκτασιν ψυχολογικα.
Απο την ανεση του καναπε μας, μπορουμε πολυ ανετα τελικα Κυριακε, να απαξιωσουμε τα παντα, ειδες τελικα ποσο ευκολο ειναι;

kiriakost
06/10/2007, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Ας μην απαντήσω γιατί θα γίνω κακός


Οχι μην απαντήσεις ...

Απλα γράψε το όνομα σου , τον αριθμό της ταυτότητας σου , και την διεύθυνση σου ... και ένα τηλέφωνο .

Ετσι ώστε εάν γίνει κάτι , να μπορεί ο εισαγγελέας να σε βρει .


Εγώ δεν είμαι εισαγγελέας , απλά μεταφέρω την ανησυχία μου .

Και μην μπερδευεις ενα rebuild , που στο κάτω κάτω, εγώ θα σκοτωθώ άμα είναι κατι λαθος .
Με κάτι που υποτίθεται ότι θα έχει ευρεία προβολή σε άλλους .

Τελος , για το rebuild της μοτοσυκλέτας , είχα για σύμβουλο και οδηγό, το βιβλίο του κατασκευαστή .
Εσύ ποιον είχες ?

Σου βαράω την καμπάνα , για το καλό σου , δεν έχω άλλο όφελος , να σε προστατέψω θέλω.
Ακομα και το υλικό από το φώτο μοντάζ είναι ξένο , μπορούν να σου κάνουν μήνυση .

project.breeze
06/10/2007, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Οχι μην απαντήσεις ...

Απλα γράψε το όνομα σου , τον αριθμό της ταυτότητας σου , και την διεύθυνση σου ... και ένα τηλέφωνο .

Ετσι ώστε εάν γίνει κάτι , να μπορεί ο εισαγγελέας να σε βρει .


Εγώ δεν είμαι εισαγγελέας , απλά μεταφέρω την ανησυχία μου .

Και μην μπερδευεις ενα rebuild , που στο κάτω κάτω, εγώ θα σκοτωθώ άμα είναι κατι λαθος .
Με κάτι που υποτίθεται ότι θα έχει ευρεία προβολή σε άλλους .

Τελος , για το rebuild της μοτοσυκλέτας , είχα για σύμβουλο και οδηγό, το βιβλίο του κατασκευαστή .
Εσύ ποιον είχες ?

Σου βαράω την καμπάνα , για το καλό σου , δεν έχω άλλο όφελος , να σε προστατέψω θέλω.
Ακομα και το υλικό από το φώτο μοντάζ είναι ξένο , μπορούν να σου κάνουν μήνυση .





Τα στοιχεία μου είναι στην διάθεση οποιουδήποτε τα χρειαστεί με ένα απλό pm.Αν υπάρχει άνθρωπος που θα με κυνηγήσει δικαστικά επειδή προσπάθησα καλοπροαίρετα να βοηθήσω ας το κάνει.Και στο κάτω-κάτω εγώ απλά έκανα το video και το έδωσα στα παιδιά να το χρησιμοποιήσουν αν νομίζουν πως αξίζει και τους χρειάζεται,δεν είναι δεσμευτικό για κανέναν

Defiant
06/10/2007, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Οχι μην απαντήσεις ...

Απλα γράψε το όνομα σου , τον αριθμό της ταυτότητας σου , και την διεύθυνση σου ... και ένα τηλέφωνο .

Ετσι ώστε εάν γίνει κάτι , να μπορεί ο εισαγγελέας να σε βρει .


Εγώ δεν είμαι εισαγγελέας , απλά μεταφέρω την ανησυχία μου .

Και μην μπερδευεις ενα rebuild , που στο κάτω κάτω, εγώ θα σκοτωθώ άμα είναι κατι λαθος .
Με κάτι που υποτίθεται ότι θα έχει ευρεία προβολή σε άλλους .

Τελος , για το rebuild της μοτοσυκλέτας , είχα για σύμβουλο και οδηγό, το βιβλίο του κατασκευαστή .
Εσύ ποιον είχες ?

Σου βαράω την καμπάνα , για το καλό σου , δεν έχω άλλο όφελος , να σε προστατέψω θέλω.
Ακομα και το υλικό από το φώτο μοντάζ είναι ξένο , μπορούν να σου κάνουν μήνυση .


Ρε συ συμφωνω κανενας δεν πρεπει (και δεν μπορει) να καθοριζει τι θα λες και πως θα το λες

αλλα μηπως νευριασμενος λες πραγματα που δεν εννοεις?

Αυτα με τον εισαγγελεα ειναι επιεικως ακυρα

kiriakost
06/10/2007, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Τα στοιχεία μου είναι στην διάθεση οποιουδήποτε τα χρειαστεί με ένα απλό pm.Αν υπάρχει άνθρωπος που θα με κυνηγήσει δικαστικά επειδή προσπάθησα καλοπροαίρετα να βοηθήσω ας το κάνει.

Και στο κάτω-κάτω εγώ απλά έκανα το video και το έδωσα στα παιδιά να το χρησιμοποιήσουν αν νομίζουν πως αξίζει και τους χρειάζεται,δεν είναι δεσμευτικό για κανέναν


Τελος πάντων , μου φτάνει που σε έβαλα να σκεφτείς , μια παράμετρο που μέσα στον ενθουσιασμό σου, την αγνόησες .

Πάντως εάν σκέφτεσαι να το κάνεις επάγγελμα , η κοινωνιολογία,
είναι η επιστήμη που πρέπει να ακολουθήσεις . :) :wave2:

gcrook
06/10/2007, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Οχι μην απαντήσεις ...

Απλα γράψε το όνομα σου , τον αριθμό της ταυτότητας σου , και την διεύθυνση σου ... και ένα τηλέφωνο .

Ετσι ώστε εάν γίνει κάτι , να μπορεί ο εισαγγελέας να σε βρει .


Εγώ δεν είμαι εισαγγελέας , απλά μεταφέρω την ανησυχία μου .

Και μην μπερδευεις ενα rebuild , που στο κάτω κάτω, εγώ θα σκοτωθώ άμα είναι κατι λαθος .
Με κάτι που υποτίθεται ότι θα έχει ευρεία προβολή σε άλλους .

Σε πληροφορω οτι και εδω οι τεχνικες φρικαλεοτητες σου εχουν διαβαστει απο χιλιαδες ατομα,και μαλιστα χωρις να μεσολαβει η προσωπικη επαφη ωστε να μπορεσει να κρινει καποιος αν ειναι σωστες η οχι.Εισαγγελεας ανετα μπορει να στην πεσει και μεσω φορουμ αμα γουσταρει οποτε...

Τελος , για το rebuild της μοτοσυκλέτας , είχα για σύμβουλο και οδηγό, το βιβλίο του κατασκευαστή .
Εσύ ποιον είχες ?

Αν ο κατασκευαστης κανει λογο για τριψιμο δισκοπλακας,και για μπογιατισμα πασο..

Σου βαράω την καμπάνα , για το καλό σου , δεν έχω άλλο όφελος , να σε προστατέψω θέλω.
Ακομα και το υλικό από το φώτο μοντάζ είναι ξένο , μπορούν να σου κάνουν μήνυση .
Δεν ξερεις τι σου γινεται.Το υλικο αυτο δεν προκειται ουτε να διανεμηθει ουτε να πουληθει.Ειναι για προσωπικη χρηση και για προβολη σε κλειστο κυκλο.Οσο παρανομο ειναι και να το βλεπεις εσυμεσω youtube,αλλο τοσο παρανομο ειναι να το βλεπεις και μεσω moto.



Καθομαι και ασχολουμαι μαζι σου ενω δεν το θελω.
Αυτη την φορα ξεπερασες τα ορια, για τα δικα μου δεδομενα εστω.

catmaster
06/10/2007, 12:37
Βασικά πάω να κάνω κανένα service (περιμένω και ένα οκνηρό αλλά γλυκό αγόρι στο σπίτι) γιατί περιμένει και το Μαυροπούλι και η Africa και θα τα πούμε το απόγευμα....


Κυριάκο..... με κουράζουν οι εμμονές σου ρε φίλε.... αλλά επειδή έχω γαϊδουρινή υπομονή και Σισύφεια επιμονή .... θα το δεις το δάσος κάποια στιγμή...


:wave2:

project.breeze
06/10/2007, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Τελος πάντων , μου φτάνει που σε έβαλα να σκεφτείς , μια παράμετρο που μέσα στον ενθουσιασμό σου, την αγνόησες .

Πάντως εάν σκέφτεσαι να το κάνεις επάγγελμα , η κοινωνιολογία,
είναι η επιστήμη που πρέπει να ακολουθήσεις . :) :wave2:





Προτιμώ την μηχανική ρευστών,την ρευστοδυναμική,τους τόρνους,τις εργαλειομηχανές και τα CNC,δεν μπορώ τα θεωρητικά:wave2: