PDA

View Full Version : Η σχέση μου έφτασε σε τέλμα...



Tsakalaki
07/10/2007, 16:49
Αγαπητό Moto.gr...

Με το V-Strom 650 γνωρίστηκα το 2004. Τότε τα είχα με ένα Piaggio X9 125 c.c και η σχέση μου βάδιζε ολοταχώς προς το τέλος. Είχα καταλάβει πως το πλήρωμα του χρόνου και της τσέπης είχε έρθει για να αλλάξω επίπεδο στη παρουσία μου στους Ελληνικούς δρόμους. Η μονόπλευρη σχέση πάθους που είχα με το V-Strom έγινε αμφίδρομη από τις 25 Αυγούστου 2005, όταν και ξεκίνησε μια σχέση πάθους. Με ακολούθησε πιστά, δέχθηκε τα λάθη μου, τις παραξενιές μου, με συγχώρεσε όταν το έριξα δις στο δρόμο. Εγώ από τη πλευρά μου ήμουν κύριος.

Ότι ζημιά του προκάλεσα, την διόρθωσα. Στα σέρβις του ήμουν τζέντελμαν, καθώς το πηγαίνω στα καλύτερα χέρια γι’ αυτό, αν και μπορεί να μην είναι τα καλύτερα για τη τσέπη μου. Όσο περνούσε ο καιρός, προσπαθούσα να ανανεώσω τη σχέση μας. Το πήγα στη πίστα. Το πήγα σε πολλά μέρη της Ελλάδος.

Από τη Θεσσαλονίκη μέχρι τη Καλαμάτα και από τη Καστοριά μέχρι τη Κομοτηνή. Του έβαλα μια διαφορετική εξάτμιση για να μη νιώθει ένα κοινότυπο στρομάκι, όπως τα εκατοντάδες που κυκλοφορούν στους δρόμους. Το στόλιστα, χωρίς να το κάνω να φαίνεται χάλια, με αυτοκόλλητα του αγαπημένου του οδηγού. Από τότε όμως πέρασε καιρός. Νιώθω πως η σχέση μου με το V-Strom έφτασε σε τέλμα.

Θέλω τη βοήθειά σας.

Τι να κάνω για να ανανεώσω τη σχέση μου; Φρένα; Ζελατίνα; Σταντ; Χρώμα; Μήπως ότι κάνω είναι μάταιο και θα πρέπει να αλλάξω μηχανάκι; Μέσα μου, κάποιες φωνές μου λένε πως ήρθε η ώρα να ανέβω σε τριψήφιο αριθμό αλόγων ή τετραψήφιο αριθμό κυβικών…

island
07/10/2007, 17:14
άλλαξε μηχανή άν έχεις την οικονομική δυνατότητα

project.breeze
07/10/2007, 18:39
Αφού έχεις αρχίσει να νιώθεις έτσι καλύτερα άστην να φύγει,μην την κοροιδεύεις...Πάρε ένα χιλιάρι καλύτερα...Ο έρωτας με έρωτα περνάει:wave2:

gcrook
07/10/2007, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki


Τι να κάνω για να ανανεώσω τη σχέση μου; Φρένα; Ζελατίνα; Σταντ; Χρώμα; Μήπως ότι κάνω είναι μάταιο και θα πρέπει να αλλάξω μηχανάκι; Μέσα μου, κάποιες φωνές μου λένε πως ήρθε η ώρα να ανέβω σε τριψήφιο αριθμό αλόγων ή τετραψήφιο αριθμό κυβικών…

Τετοιου ειδους αλλαγες γινονται για να καλυψουν καποιες αναγκες, η πρακτικες, η αισθητικες,η απλα γινονται πανω στον "ερωτα"...
Απο μονες τους ομως δεν φερνουν ανανεωση στην σχεση (κοσμποπολιταν γιναμε) ...
Μηπως ηρθε η ωρα να κοιταξεις για μηχανακι αλλης κατηγοριας;

lampros_fazer
07/10/2007, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
Τι να κάνω για να ανανεώσω τη σχέση μου; Φρένα; Ζελατίνα; Σταντ; Χρώμα; Μήπως ότι κάνω είναι μάταιο και θα πρέπει να αλλάξω μηχανάκι; Μέσα μου, κάποιες φωνές μου λένε πως ήρθε η ώρα να ανέβω σε τριψήφιο αριθμό αλόγων ή τετραψήφιο αριθμό κυβικών…
Ότι κ ν'αλλάξεις,απλά θα σε κάνει το κρατήσεις λίγο καιρό παραπάνω..

devil's animal
07/10/2007, 19:33
αλλος παπ απο εδω...:rolleyes:
:a1:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sober
07/10/2007, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αφού έχεις αρχίσει να νιώθεις έτσι καλύτερα άστην να φύγει,μην την κοροιδεύεις...Πάρε ένα χιλιάρι καλύτερα...Ο έρωτας με έρωτα περνάει:wave2:


:lol: :lol:

+650!!!...:winka:

arxaios
07/10/2007, 20:56
Στάση δοκιμάσατε ν' αλλάξετε ;;;;;;;;
Ξέρεις τώρα ............... αυτή από πάνω, ας πούμε ;;;;;;;;;
:lol: :lol: :lol:

dimokritos
07/10/2007, 23:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Στάση δοκιμάσατε ν' αλλάξετε ;;;;;;;;
Ξέρεις τώρα ............... αυτή από πάνω, ας πούμε ;;;;;;;;;
:lol: :lol: :lol:

αυτό θα ήθελα πολύ να το δω.. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


107810

675
08/10/2007, 07:09
μηπως ηρθε η ωρα να παρεις κατι σε multistrada...?
:rolleyes:


:evil: :evil: :evil:
:wave2:

ή μηπως τα ιταλιανικα δε σε αρεσουν?

zolotas
08/10/2007, 23:51
παρε ενα 1000 ss και αν το βαρεθεις κι αυτο δωστο σ εμενα :lol:

zolotas
08/10/2007, 23:55
α ναι ξεχασα ...........αν εχεις γκομενα ,σπιτι ,αυτοκινητο .......σου κανω το ψυχικο και δεν θελω και λεφτα .......ξηγιεμαι ωραια .........τελλλλλλοςςςςςςςςςς

fantacid
09/10/2007, 00:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Μηπως ηρθε η ωρα να κοιταξεις για μηχανακι άλλης κατηγοριας;


+440