PDA

View Full Version : Μιλαμε τα ειδα ΟΛΑ!



gcrook
18/10/2004, 18:48
Μιχαλακοπουλου στην καθοδο λοιπον πριν απο λιγο,με καμποση κινηση σε εκεινο το σημειο, γιατι τα κουτια ειχαν διπλοπαρκαρει,και καναμε σλαλομ για να περασουμε, ειχα κλειστει σε καποια φαση στη μεσαια λωριδα.
Δεξια μου ειχα ενα αμαξι μποτιλιαρισμενο και αριστερα ακριβως διπλα μου ειχα ενα κενο.
Ετσι και αλλιως δεν μπορουσα να κινηθω, οποτε εμεινα στο μεσο του δρομου, περιμενοντας να ερθουν και τα υπολοιπα αμαξια να με στριμωξουν μια και καλη και απο αριστερα.
Βλεπω λοιπον απο τον αριστερο καθρεπτη, ενα αμαξι με σχετικη ταχυτητα, να ερχεται για να μπει αριστερα μου.
Ελα μου ομως που οπως κοιταξα κατι δεν μου αρεσε ,γιατι ειδα μεν αμαξι αλλα δεν ειδα οδηγο δε!:hypnotize
Η πρωτη σκεψη που μου περασε απο το μυαλο, ηταν οτι μαλλον λογω της ηλιοφανειας, (αν και δεν εμποδιζε ιδιαιτερα), δεν εβλεπα τον οδηγο, ελα ομως που αυτος(τελικα αυτη ηταν, και τη αυτη, αλλο πραγμα,λες και ειχε βγει απο Βραζιλιανικη σαπουνοπερα) ηταν αφαντος, και το αμαξι ερχοταν με ταχυτητα και ειχε αρχισει να λοξοδρομει προς τα δεξια!.
Να κανω δεξια δεν μπορουσα,οπως επισης δεν μπορουσα και να περασω ενδιαμεσα.
Λιγα μετρα πριν πεσει πανω μου, ενστικτωδως εγειρα την μηχανη δεξια, τοσο, που ακουμπησα τον καθρεπτη του διπλανου, και εβαλα το αριστερο μου ποδι μεσα.
Το αμαξι της κυριας, που ακομα ηταν αφαντη, περασε ΠΟΛΥ ξυστα διπλα μου, σχεδον πατωντας την ακρη του παπουτσιου μου, και χτυπωντας τον καθρεπτη, και προσεκρουσε στο μπροστινο αυτοκινητο.
Ωσαν δευτερος Σεφερλης ουρλιαξα: ΜΑ ΤΙΙΙΙ ΚΑΝΕΙΣ!!! και βλεπω ενα παρτσακλο βαμμενο σαν την CHER, να σηκωνεται και να μου λεει το εξης:ΕΕεε, να πηγα να ανεβασω το παραθυρο του συνοδηγου..!
Ε βαλε ηλεκτρικα παραθυρα γαμωτο μου της ξεστομισα, και φευγοντας, την αφησα ακομα σοκαρισμενη, να αντιμετωπισει τα καντηλια που ξεστομιζε ο μπροστινος ο οποιος ειχε βγει εξω, μιλαμε εξαλλος.
:bigcry:
Μα τι σκατα εχουνε για μυαλο μερικοι ανθρωποι;

monstermind
18/10/2004, 19:05
afto akribws...

...skata.

meis
27/10/2004, 08:33
ω ρε φιλε.....
μιλαμε για ηττα.....

Παλι καλα!!!

gtsiros
29/10/2004, 14:27
OMG N00BZZZ!!!111111111


LOLOLOLOLOROFL PWNZ3DD!!!!!!111111111

blackbusa
08/02/2009, 22:30
up...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SVX
09/02/2009, 01:26
ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ.... :a9: (αρεσουν και σ'αλλους οι βραζιλιανικες σαπουνοπερες!!):winka:

sober
09/02/2009, 02:34
katanas: γιωργο σε σωσανε οι καθρεφτες φιλε. παντα ορθιος αγορινα

DimChios
09/02/2009, 02:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
katanas: γιωργο σε σωσανε οι καθρεφτες φιλε. παντα ορθιος αγορινα


ΣΤΑΥΡΕ ΤΑ ΜΠΙΣΚΟΤΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

el_hymador
09/02/2009, 04:26
beware...


154652

XJR_Billy
09/02/2009, 04:36
@gcrook Τι είπες τώρα!!!:eyepop: :a011: :evil: :a018:

@El Hymador :bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SnakeMJK
09/02/2009, 04:40
Ε ρε κάτι γίδια που κυκλοφορούν... :mad:

DIMITRIS Z750
09/02/2009, 04:43
Κατσε καλα λεμε τωρα πρωι πρωι μην σου τυχη:sad:

ermiss
09/02/2009, 04:44
Και μετά σου λέει ότι είμαστε εμπαθής με τις γυναίκες.

ΜΕ ΟΛΟΥΣ είμαστε εμπαθής, απλά με τις γυναίκες στο τιμόνι είμαστε και τρομοκρατημένοι....

LARISEOS
09/02/2009, 04:54
ειναι αδρεναλινη πρωι πρωι ......χεχεχεχεχεχεχε

επρεπε να την ρηξεις εναν που,,,,ο!

kaps
09/02/2009, 05:03
.....................................:mad: :mad: Τι να πούμε πια έχουνε καταντήσει ΗΛΙΘΙΑ όντα από τη πολλή κολοτηλεόραση . Εχουν χάσει πια τον μπούσουλα .

filipp0s
09/02/2009, 05:06
μαγκες... πρέπει να το έχει ξεπεράσει μεχρι τώρα. Εκτός αν του έχει αφήσει βαθύ τραυμα, κατι που εγώ προσωπικά δεν έχω διαπιστώσει :lol:

Το 2004 του έτυχε :D

ermiss
09/02/2009, 05:08
Ο gcrook μπορεί να το ξεπέρασε, φοβάμαι όμως ότι δεν θα είναι το μοναδικό της θύμα :confused:

DimChios
09/02/2009, 05:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
μαγκες... πρέπει να το έχει ξεπεράσει μεχρι τώρα. Εκτός αν του έχει αφήσει βαθύ τραυμα, κατι που εγώ προσωπικά δεν έχω διαπιστώσει :lol:

Το 2004 του έτυχε :D



στο μλκ πες τα....

:bigcry: :bigcry:



Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
up...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sapila racing
09/02/2009, 05:12
Α ρε παραλίγο να μας το φάνε ύπουλα το καλυτερο παιδί!

Γιώργο η εμπειρία σου σε γλύτωσε, αλλος θα χάζευε απλώς και θα την έτρωγε. :winka:

makis206
09/02/2009, 06:08
Καλά πάμε..:lol:

blackbusa
09/02/2009, 06:59
Kαποια στιγμη θα γινω και εγω μοντ να καταλαβαινω οτι οταν κανεις search σου βγαζει και παναρχαια θρεντ....:sad: :sad: :sad:

για την ωρα ''τρομπαρω''....εχω και suzuki....:smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
09/02/2009, 07:48
τι μλκς εισαι ρε Πανο?
:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

Tpap
09/02/2009, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
μαγκες... πρέπει να το έχει ξεπεράσει μεχρι τώρα. D

εξακριβωμένο..;

γιαδέ σε βλέπω και πολύ σίγουρο... :rotflmao:

filipp0s
09/02/2009, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
εξακριβωμένο..;

γιαδέ σε βλέπω και πολύ σίγουρο... :rotflmao:

πρεπει να του 'χει αφήσει έναν ελαφρύ μισογυνισμό :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OldMan
09/02/2009, 08:51
Τρόμαξες, τυροπιτουλίνι μας ...??? :blush:

sniper
09/02/2009, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τρόμαξες, τυροπιτουλίνι μας ...??? :blush:

Παλιά που ήταν μικρό και πράο...... :mad:

blackbusa
09/02/2009, 08:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Kαποια στιγμη θα γινω και εγω μοντ να καταλαβαινω οτι οταν κανεις search σου βγαζει και παναρχαια θρεντ....:sad: :sad: :sad:

για την ωρα ''τρομπαρω''....εχω και suzuki....:smokin:

:

τωρα που το ξανασκεφτομαι....η μαλλον ξαναδιαβασα....λεω να φαω ενα μπισκοτο....:evil: :smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

QSpec
09/02/2009, 10:16
Μιας που αναστήθηκε το thread ας αναφέρω κι εγώ ένα παρόμοιο περιστατικό στο οποίο η οδηγός ήταν στο τιμόνι (μακάρι να μην ήταν).

Καλοκαίρι στο κέντρο, Μαυρομιχάλη και Καλλιδρομίου (το αστυνομικό τμήμα μπροστά). Κινούμαι με την TDM στην Μαυρομιχάλη και πηγαίνω ήρεμα κι ωραία πίσω από την απαράδεκτη κυράτζα με ένα Yaris, πίσω μου άλλο αμάξι. Πλησιάζουμε το stop της Καλλιδρομίου και την βλέπω πολύ άνετη την φώκια, εγώ ελατώνω κανονικά, αυτή όχι. Κατεβαίνει φώκια νο 2 τάπα! Φρενάρουν και σταματάνε στο εκατοστό. Εγώ είμαι ένα μέτρο πίσω από το πίσω δεξιό φτερό του Yaris (στην δεξιά πλευρά του δρόμου δηλαδή) δίπλα από ένα αμάξι παρκαρισμένο το μισό στο πεζοδρόμιο και τις κοιτάω που βρίζονται ενώ περιμένω να τελειώσουν γιατί δεν χωράω να περάσω. Με τις προτροπές του ειδικού φρουρού στην γωνία σταματούν και η φώκια μπροστά μου πρέπει να κάνει λίγο πίσω γιατί είναι η μισή στην Καλλιδρομίου και δεν χωράει η άλλη. Αρχίζει λοιπόν...

Δεν κοιτάει πίσω και πλησιάζει, με το που βλέπω να μπαίνει όπισθεν λέω να δώσω μια κόρνα για να έιμαι μέσα και έτσι κάνω. Μισό μέτρο πλέον και πλησιάζει, κόρνα πάλι μαζί με "εεεεε". Δεν μπορώ να πάω πίσω, έχω αμάξι κολημένο (τον μαλάκα κι αυτόν). 10 εκατοστά, "ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!". Το φτερό της έχει περάσει την μπροστινή μου ρόδα και είναι περίπου στο λυγισμένο μου γόνατο. Εγώ έχω γύρει όσο μπορώ στα δεξιά κρατώντας όλη την μηχανή και το δικό μου (αρκετό :p ) βάρος στο δεξί μου πόδι σε μια ΠΟΛΥ άβολη στάση προσπαθώντας να μην πέσω στο παρκαρισμένο.

Ο μπάτσος κοιτάει απορημένος λέγοντας στην φώκια "Τι κάνεις;". Η φώκια κάθετε και μου κάνει νοήματα μέσα από το αμάξι στα οποία δίνω λίγη σημασία. Ο μπάτσος με ρωτάει αν είμαι εντάξει και του απαντάω ναι αλλά να γίνει κάτι γιατί δεν είμαι και πολύ άνετα. Γυρνάει λοιπόν πάλι στην φώκια και της λέει να προχωρήσει. Και ξεκινάει...

Φυσικά δεν είχε βάλει πρώτη... όπως κάνει πίσω πιάνεται το αριστερό μου πόδι στο μαρσπιέ και στον προφυλακτήρα της, φαντάζομαι μια οδηνηρή συνέχεια και έτσι αποφασίζω να τραβήξω βίαια το πόδι μου από εκεί κάτω σπάζοντας ένα πιαστράκι και ξεκουμπόνωντας τον προφυλακτήρα (οχι οτι το σχεδίαζα, απλά τράβηξα το πόδι μου :p). Η πατούσα μου είναι πλέον στο ύψος του πίσου παραθύρου της και στο ύψος του ντεπόζιτου μου, όπως καταλαβαίνετε η στάση μου έγινε ακόμα πιο άβολη... Ο μπάτσος άφωνος, η φώκια να κοιτάει κι εγώ να δοκιμάζω τις αντοχές του τετρακέφαλου μου λέγωντας στον μπάτσο να κάνει κάτι γιατί σε λίγο πέφτω. Το παλικάρι της μαθαίνει ξανά την χρήση του κιβωτίου ταχυτήτων και καταφέρνουν να κουνήσουν το Yaris λίγα μέτρα μπροστά ώστε να σταθώ. Με το που στέκομαι, πρώτη, ελιγμό, γλύφω το Yaris και φεύγω φουριόζος. Αν ήθελε να τα βρούμε για τον σπασμένο της προφυλακήρα, λυπάμαι... ή όχι.

Δεν ξέρω κατά ποσό μπορεί κανείς διαβάζωντας τα παραπάνω να καταλάβει τι έγινε, εδω εγώ που το έπαθα δεν το πολυκατάλαβα.

Bottom line?
Υπάρχει κόσμος εκει έξω που οδηγεί χωρίς ΚΑΜΙΑ αίσθηση του περιβάλλοντος και κυρίως χωρίς ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ. Οπότε ας προσπαθήσουμε να περιμένουμε και το απίθανο.

Πάντα όρθιοι.

:beer:

FestoNero
09/02/2009, 10:39
Τα μοτοσακά δεν έχουν όπισθεν; :hypnotize :bigcry:

QSpec
09/02/2009, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
Δεν μπορώ να πάω πίσω, έχω αμάξι κολημένο (τον μαλάκα κι αυτόν).

Πήγα όσο πήγαινε, δεν βοήθησε ιδιαίτερα.

FestoNero
09/02/2009, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
Πήγα όσο πήγαινε, δεν βοήθησε ιδιαίτερα.
Δεν έχει σημασία, να βρεις κάπου να το βάλεις, αλήτες με τις μηχανές!
:lol: :rotflmao:
Εγώ το κατάλαβα, αυτή το κατάλαβε;
Η μάλλον, ήξερε οτι δεν έχουν όπισθεν οι μηχανές;
Γιατί έχω πετύχει κάτι στούκας..
Πρέπει να έχει ξαναπαίξει στο φόρουμ τέτοιο σκηνικό.

TassosK
09/02/2009, 12:59
edw tairiazei ayto

http://www.youtube.com/watch?v=id3nik5Rldw

DimChios
10/02/2009, 03:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
....



:eyepop:

Kαλα ρε ανθρωπε, να βριζεις δεν ξερεις?

:rolleyes: :confused:

ermiss
10/02/2009, 04:49
Μονόδρομος με πολύ ελαφριά κατηφόρα. Εγώ πεζός στην μέση του τετραγώνου περίπου θέλω να περάσω απέναντι.

Λίγο μετά απο εμένα μια κενή θέση πάρκινγ, σταματάει με αλάρμ ένα αυτοκίνητο να παρκάρει, πίσω ακριβώς ένα μικρό αυτοκινητάκι με μια χαρωπή κορασίδα σταματάει μισό μέτρο απο 1ο αυτοκίνητο που προσπαθεί να παρκάρει. Εννοείτε ότι δεν αφήνει χώρο να κάνει όπισθεν και ελιγμό για να παρκάρει.
Πίσω ακριβώς δεύτερο αυτοκίνητο σαφώς μεγαλύτερο με μεγαλύτερη γυναίκα οδηγό αλλά τις ίδιες οδηγικές ικανότητες με την πρώτη....

Τέταρτο κατά σειρά ένα στρώμα όπου ο οδηγός, γνωστός κιόλας, κάτι έχει καταλάβει και αφήνει τουλάχιστον 2 μέτρα κενό...

Και αρχίζει το σόου.

Ο νεαρός απο το 1ο αυτοκίνητο προσπαθεί να παρκάρει αλλά δεν...

Η νεαρά τον κοιτάει να πλησιάζει και ψάχνει τον λεβιέ των ταχυτήτων....

Κορνάρει ο νεαρός και η κορασίδα κάνει με κόπο όπισθεν...

Η κυρία απο πίσω βλέποντας την κορασίδα να πλησιάζει αφήνει το αμάξι να τσουλήσει μπροστά!!!!!

ΟΟΠΑΑΑΑ φωνάζω βλέποντας ακριβώς μπροστά μου το σκηνικό. Προλαβαίνει να φρενάρει η κυρία, η νεαρά συνεχίζει να κάνει όπισθεν...

Ο τύπος μπροστά έχει κερδίσει λίγο χώρο και μισό παρκάρει αλλά δεν το καταφέρνει πλήρως λόγο έλλειψης χώρου.

Η νεαρά πιά έχει ακουμπήσει την κυρία με το ποπουδάκι του αυτοκινήτου..

Η κυρία απλά έχει ακουμπήσει πάνω στην μικρή και χωρίς φρένα το αφήνει σταματημένο πάνω της και προσπαθεί να κάνει όπισθεν... Κάτι ψάχνει στο λεβιέ αλλά μάλλον δεν έχει όπισθεν ο λεβιές:confused: :confused:

Η νεαρά καταλαβαίνωντας ότι χτύπησε την πίσω, αφήνει τελείως το αμάξι να τσουλήσει μπροστά. Φτάνει εκατοστά απο τον νεαρό που προσπαθεί να παρκάρει και σταματάει προφανώς με το δεύτερο ΟΟΠΑΑΑ που φωνάζω..

Η κυρία πίσω η οποία δεν έχει καν φρενάρει το αμάξι μιας και είχε βρει σαν φρένο το αμάξι της κορασίδας προσπαθεί να κάνει όπισθεν, αλλά έχοντας υποχωρήσει το αυτοκίνητο-φρένο της κορασίδας το αμάξι ακολουθεί τους νόμους της βαρύτητας και τσουλάει μπροστά...

Δεύτερο ακούμπημα αυτοκινήτων κυρίας και νεαράς... Τρίτο ΟΟΠΑΑΑ εγώ...

Το στρώμα πίσω βλέποντας κυρίως εμένα να φωνάζω αρχίζει να πανικοβάλλεται αλλά η κατηφόρα δεν του αφήνει περιθώρια ελιγμών.. Να το στρίψει κάθετα ούτε λόγος... μιας και άγνωστες οι βουλές των γυναικών....

Ο νεαρός που ακόμα δεν έχει καταφέρει να παρκάρει βγαίνει έξω και λέει στην κορασίδα, "Θα με αφήσεις τελικά να παρκάρω, τι σκοπό έχεις??"

Η νεαρά ξανά όπισθεν, το αμάξι της κυρίας ακουμπάει πάνω του όμως... Σπρώχνει και τα δύο πίσω και μόλις έχει αρχίσει να πάει προς τα πίσω καταφέρνει τελικά στον πανικό της και η κυρία να κάνει όπισθεν...


Η απόστασή απο το στρώμα αρχίζει να μειώνετε τέταρτο ΟΟΟΠΑΑΑ εγώ που κατάλαβα ότι η κατάσταση έχει αρχίζει και ξεφύγει από κάθε λογική...

Σταματάνε και οι δύο, βγάζει το κεφάλι η κορασίδα... και φωνάζει στην κυρία να πάει πίσω για να παρκάρει ο μπροστά, ο οποίος έχει ήδη παρκάρει και είναι δίπλα μου και απολαμβάνει το σόου.

Η κυρία φωνάζει στην μικρή ότι την βάρεσε και φωνάζει και στο στρώμα "αφού βλέπεις ότι προσπαθώ να πάω πίσω, γιατί δεν βάζεις όπισθεν??!!!!!!!!"



Ο τύπος με το στρώμα κατεβάζει σταντ και απλά κάνει στην άκρη για να σώσει κανά πόδι... Και τις αφήνομε να συνεννοηθούν τελικά αν θα φύγουν ή αν θα κάτσουν...

QSpec
10/02/2009, 05:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:eyepop:

Kαλα ρε ανθρωπε, να βριζεις δεν ξερεις?

:rolleyes: :confused:

Καθ' όλο το σκηνικό την στόλιζα με διάφορα επίθετα τα οποία δεν θεώρησα αναγκαίο να περιγράψω. Το θέμα είναι πως δεν την συγκίνησαν τα "ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!" και οι κόρνες, που να δώσει σημασία στις βρισιές. :bigcry:

ΥΓ: Μιας και βλέπω πως υπάρχουν αρκετές παρόμοιες ιστορίες θα μπορούσαμε να φτιάξουμε ένα ξεχωριστό thread με θέμα "Γυναίκα στο τιμόνι, ο θάνατος ζυγώνει" ή κάτι παρόμοιο :rotflmao: , ελπίζω να μην παρεξηγηθώ από τα θυληκά μέλη του forum. :wacko:

DimChios
10/02/2009, 06:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
Καθ' όλο το σκηνικό την στόλιζα με διάφορα επίθετα τα οποία δεν θεώρησα αναγκαίο να περιγράψω. Το θέμα είναι πως δεν την συγκίνησαν τα "ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!" και οι κόρνες, που να δώσει σημασία στις βρισιές. :bigcry:

ΥΓ: Μιας και βλέπω πως υπάρχουν αρκετές παρόμοιες ιστορίες θα μπορούσαμε να φτιάξουμε ένα ξεχωριστό thread με θέμα "Γυναίκα στο τιμόνι, ο θάνατος ζυγώνει" ή κάτι παρόμοιο :rotflmao: , ελπίζω να μην παρεξηγηθώ από τα θυληκά μέλη του forum. :wacko:


αμα θα σας πω δικο μου περιστατικο εξω απο εκκλησια οπου βγηκε ο παπας και ολοι οι εκκλησιαζομενοι εξω με τα ματια :eek: :eek: :eyepop: :eyepop: απο τα καντηλια που της εριχνα...

που εκανε οπισθεν και μου πατησε το ποδι η καργιολα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

"τεκνον μου" να λεει ο παπας, "γαμω το μ00νι σου μωρη ξ3κ@λι@ρ@" να λεω εγω "τραβα το μπ00ρδελο σου πιο μπροστα μου πατας το ποδι"
...κι εκεινη να εχει βγει απο το αμαξι έξαλη και να να μου φωναζει γιατι την βριζω...και να καθετε να με κοιταει περιμενωντας εξηγησεις!

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

gcrook
14/02/2009, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
katanas: γιωργο σε σωσανε οι καθρεφτες φιλε. παντα ορθιος αγορινα


gcrook's imaginary girlfriend: Φιλε Σταυρο ευχαριστω.4 χρονια τωρα ακομα τους τσεκαρω τους καθρεπτες και δοξα σοι ο Παναγαθος ακομα ορθιος ειμαι.




:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :wave2:

gcrook
14/02/2009, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Τρόμαξες, τυροπιτουλίνι μας ...??? :blush:

Εκανα κακακια μου πορδουλινι μου:bawl:

Γαμω το μονταζ μου γαμω...