PDA

View Full Version : εξατμιση για bros 400, ιδέες??



red_monster
08/10/2007, 23:01
Έχω ένα honda bros 400 και καθότι ακούγεται σαν transalp(λογικό αλλά άθλιο...) θα ήθελα να μου προτείνεται καμία εξάτμιση (όχι μόνο τελικό) για να βελτιώσω τον ήχο της. Δεν έχω πρόβλημα με την αυξηση της υποδύναμης ,οπότε το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να με φτιάχνει λίγο ο ήχος της. αΝ γίνεται να μην κρύβει και το μονόμπρατσο:beer: :beer:
Παίζει κανένα κιτ με δύο τελικά???

BlaSen
15/10/2007, 11:23
Κοιτα εγω και στο CB-1 και στο Bros που ειχα καποτε φοραγα Remus ολοσωμες,καλος ηχος,καλη αισθητικη,σχετικα φθηνες τιμες και αντεξαν στο χρονο.Και επειδη η μοτο ειναι παλια δεν πιστευω να θες να δωσεις ενα καρο λεφτα για εξατμιση (οχι οτι δεν αξιζει,αλλα καταλαβες πως το λεω...) οποτε πιστευω οτι η Remus ειναι η καλητερη λυση. Τωρα για 2 τελικα...πας αλλου μετα...

:wave2:

red_monster
15/10/2007, 12:37
Σε ευχαριστώ φίλε μου, ξέρεις κανέναν αντιπρόσωπο στην αθήνα ??
Εγω μένω παττήσια. Πόσο λες να μου έρθει το μαλλί?? Αξίζει να βάλω κανένα φιλτο αέρα στο bros η τσαμπα τα λ7??


:sun:

BlaSen
15/10/2007, 21:55
www.motoparts.gr,αυτος εχει σχεδον για ολα τα μοντελα και ειναι στο κεντρο,σχετικα κοντα σου.Eγω στο CB-1 φοραγα το "GRAND PRIX ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ"ολοσωμο βεβαια,εσυ τωρα διαλεγεις.δες και εδω:www.spiliotis.gr
Φιλτρακι ειχα στο CB και ειδα διαφορα,στο Bros δεν ειχα βαλει,λογικα θα δεις διαφορα.

:wave2: Happy Tuning!

Anritsu
15/10/2007, 22:51
Μονστερ κουβεντούλα για το φαινόμενο BROS γινεταί εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=17526) . Remus σε BROS δεν έχω δει αλλά και καινούρια αν την ψάξεις μάλλον θα σε στεναχωρήσει από άποψη τιμής . Τα πιο πολλά που βλέπω στον δρόμο φοράνε η motorsport τις ελληνικές ή Laser . Υπάρχει υποθέτω και η λύση της χειροποίητης αλλά σχετικά δεν γνωρίζω .

Επειδή βλέπω πως γίναμε πολλές πρεπε να κανονίσουμε κάνα meeting .Αν θες βάλε και καμιά φώτο από το δικό σου στο ποστ ....

red_monster
16/10/2007, 14:35
Anritsu εσύ τι εξάτμιση φοράς?? Εντυπώσεις?? Επειδή είμαι φοιτητής και τα οικονομικά μου δεν ανθούν ,λέτε για laser??? Ειδα εχθές ενα bros με arrows...εκανε άρρωστο ήχο.

Για την ώρα έχει ανοιχτεί ο πίσω κύλινδρος αφου μου έκαψε φλάτζα, τωρα τον δένω... η foto ερχεται μόλις κάνει και το μπάνιο του. :wave2:

KeLeYTiS
16/10/2007, 14:41
Aν θελεις παντως κατι οικονομικο και να κανει και ενα ηχο ψιλοτηςπροκοπης μπορεις να κοιταξεις για motorsport
Ειναι Θεσσαλονικη αλλα πολλοι φερνουν Αθηνα οπως ο Τογελος π.χ

Εχει 75 ευρω το τελικο σε ανοξειδωτο
Το εχει φιλος μου και ειναι καλουτσικο , για τα λεφτα του φοβερο !

Anritsu
16/10/2007, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από red_monster
Anritsu εσύ τι εξάτμιση φοράς?? Εντυπώσεις?? Επειδή είμαι φοιτητής και τα οικονομικά μου δεν ανθούν ,λέτε για laser??? Ειδα εχθές ενα bros με arrows...εκανε άρρωστο ήχο.

Για την ώρα έχει ανοιχτεί ο πίσω κύλινδρος αφου μου έκαψε φλάτζα, τωρα τον δένω... η foto ερχεται μόλις κάνει και το μπάνιο του. :wave2:

Mia Moriwaki exw . To pws vrethike tetoia eksatmish sta xeria mou einai mia megal istoria . Foveros hxos , kai panalafrh .

red_monster
17/10/2007, 18:51
Εχει ακόμα κόσμο το bros:)
bROSites ολου του κόσμου ενωθείται :beer: