PDA

View Full Version : cbf250 ή beverly250???



rebetistan
09/10/2007, 08:45
εχω ενα φιλο που ειναι 50 χρονων και εχει ενα suzuki dr 200 δεκα χρονια και θελει να το αλλαξει. η χρηση ειναι εντοσ πολης και κανει γυρω στα 18000 το χρονο( δουλευει με το μηχανακι). ειναι μεταξυ cbf250 και beverly250 με μια ελαφρα κλιση προς το beverly και λογω ηλικιας.αυτο που φοβαται ειναι αν θα αντεξει σε τοσα χιλιομετρα το χρονο το beverly

mourgakos
09/10/2007, 08:51
και αντεχει το μπεβερλυ,και χωρο εχει για τα πραγματα του,και λουτσα δεν θα γινοντε
ποδια κλπ,και θα το ευχαριστηθει.

απλα τελευταια τα ψιλοβουτανε ,οποτε οτι και να παρει συναγερμο και κλεισωματα εξτρα.


υ γ . μην παρει το 200 ,η 250 η μεγαλυτερο.













το cbf ειναι κατι που ηδη ξερει,,,
:wave2:

bsari
09/10/2007, 09:01
απο οτι καταλαβα εχει μαθει στις ταχυτητες και οχι σε αυτοματο οποτε καλυτερα οδηγικα θα του κατσει το cbf ειναι τελειωσ διαφορετικα μηχανακια εγω απλα δε μπορω τα αυτοματα συμφωνω για τα + που αναφερθηκαν παραπανω

kaps
09/10/2007, 09:36
+1 είναι λίγο δύσκολο να το γυρίσει σε αυτόματο

EVI
09/10/2007, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
+1 είναι λίγο δύσκολο να το γυρίσει σε αυτόματο



Γιατι??το ''δυσκολο'' ειναι απο αυτοματο σε (με) ταχυτητες και οχι το αντιθετο......εκτος και αν εννοειτε ''ξενερωτο'' αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα ο ανθρωπος θελει το μηχανακι οχι γιατι ειναι καργα μηχανοβιος πορωμενος αλλα για να μην πηζει στη κινηση

το beverly ειναι πιο ''φαρδυ'' απο το cbf αλλα ειναι και πιο ανετο και με περισσοτερου3 χωρους
επισεις τα cbf250 βγαλαν πολλα προβληματα (και μην μου πειτε οχι γιατι μονο στο μοτο αν πατε στα μοντελα θα δειτε και οι ιδιοι)και επισεις το beverly εχει καλυτερη μεταπολιτικη αξια μετα αν τον ενδοιαφερει αυτο γιατι θελει να το κρατησει χροοοονια


εγω εχω να πω να μην φοβατε αν θα του κρατησει το ενα η το αλλο πολυ καιρο.αν τα παρει και τα 2 καινουργια και τα προσεχει θα κρατησουν και τα 2

αν τα παρει μεταχοιρο κανεις δε ξερει τι θα γινει ............ σε μια τετοια περιπτωση ΝΟΜΙΖΩ οτι τα ανταλακτικα του πιατζιο ειναι λιιιιιιιιιιγο πιο ακριβα αν και ποτε δε ξερω γιατι το αλλο ειναι χοντα και η αντιπροσωπεία εδω τα εχει μπερδεψει ''οχι κυριοι δε πουλατε λαμπορκινι χονδα πουλατε ελεος''

για μενα καλυτερο το beverly λογο χορων αφου ειναι μονο για δουλεια.

:)

cityfly
09/10/2007, 11:28
κοίτα και το ybr 250

αλλά δεν τα οδηγάει πρώτα λίγο να δει πώς κάθεται πάνω τους;

GIXXERAKIAS
09/10/2007, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
Γιατι??το ''δυσκολο'' ειναι απο αυτοματο σε (με) ταχυτητες και οχι το αντιθετο......εκτος και αν εννοειτε ''ξενερωτο'' αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα ο ανθρωπος θελει το μηχανακι οχι γιατι ειναι καργα μηχανοβιος πορωμενος αλλα για να μην πηζει στη κινηση

το beverly ειναι πιο ''φαρδυ'' απο το cbf αλλα ειναι και πιο ανετο και με περισσοτερου3 χωρους
επισεις τα cbf250 βγαλαν πολλα προβληματα (και μην μου πειτε οχι γιατι μονο στο μοτο αν πατε στα μοντελα θα δειτε και οι ιδιοι)και επισεις το beverly εχει καλυτερη μεταπολιτικη αξια μετα αν τον ενδοιαφερει αυτο γιατι θελει να το κρατησει χροοοονια


εγω εχω να πω να μην φοβατε αν θα του κρατησει το ενα η το αλλο πολυ καιρο.αν τα παρει και τα 2 καινουργια και τα προσεχει θα κρατησουν και τα 2

αν τα παρει μεταχοιρο κανεις δε ξερει τι θα γινει ............ σε μια τετοια περιπτωση ΝΟΜΙΖΩ οτι τα ανταλακτικα του πιατζιο ειναι λιιιιιιιιιιγο πιο ακριβα αν και ποτε δε ξερω γιατι το αλλο ειναι χοντα και η αντιπροσωπεία εδω τα εχει μπερδεψει ''οχι κυριοι δε πουλατε λαμπορκινι χονδα πουλατε ελεος''

για μενα καλυτερο το beverly λογο χορων αφου ειναι μονο για δουλεια.

:) +10000
Και να συμπληρωσω οτι εχω το runner 4 χρονια με 45000 χιλ(περιπου 11.000χιλ τον χρονο) με μονο εναν διακοπτη αλλαγη (μεγαλη-μεσαια σκαλα) λογω του οτι το εχω ξεσκισει στο πλυσιμο.:D


107985

makis206
09/10/2007, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
μεταχοιρο

Πουλάνε τα γουρούνια μηχανάκια ;:uplate:

:rotflmao: :rotflmao: :beer:


Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
για μενα καλυτερο το beverly λογο χορων αφου ειναι μονο για δουλεια.
:)

Συμφωνώ απόλυτα, και τα δύο θα τον βολέψουν αλλά το σκούτερ έχει άλλη χάρη μέσα στην πόλη, αυτόματο, σελάρα, τεράστιους αποθηκευτικούς χώρους τη στιγμή που το CBFάκι δεν έχει απολύτως τίποτα, φρενάρες, κάλυψη απ'τον αέρα.. φαντάζομαι όμως ότι θά'ναι λίγο πιο ακριβό στη συντήρησή του.

:beer:

bsari
09/10/2007, 12:11
ουτε ολοκληρο κρανος δε χωραει !!!! βεβαια απο το τιποτα!!1
εγω παντως ζοριζομαι να οδηγησω το beverly της αδερφης μου ενω το virago μια χαρα!!!


να προτεινω κατι αλλο sh300???burgman???

Electra
09/10/2007, 12:48
Δεν είναι καθόλου δύσκολο να μεταπηδήσει κανείς στον αυτόματο χειρισμό (και δεν έχει να κάνει με την ηλικία αλλά με την ικανότητα του καθενός να εγκλιματίζεται σε κάτι καινούργιο).

Εγώ υποστηρίζω τα scooter μέσα στη πόλη (ειδικά για τη δουλειά). Το Beverly 250 είναι μια χαρά, όπως επίσης και το SH300i.

Και, ΝΑΙ, θα τα αντέξει τα χιλιόμετρα που κάνει σε συνδυασμό με τη σωστή συντήρηση!

:wave2:

gcrook
09/10/2007, 12:51
Τι εννοεις "δουλευει με το μηχανακι" ;
Εχει σημασια που σε ρωταω.

GIXXERAKIAS
09/10/2007, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Τι εννοεις "δουλευει με το μηχανακι" ;
Εχει σημασια που σε ρωταω. Λογικα Κρουκη θα κανει παρομοια δουλεια με αυτην που το εχω εγω το σκουτερ (εξου και τα 11.000χιλ τον χρονο:D ),δουλευω σε εταιρεια και κανω εξωτερικες οποτε και μενα το runner εχει φαει τρελη ταλαιπωρεια και θα συνεχισει για πολυ καιρο ακομα.Παντως αν θα επαιρνα παλι μηχανακι για την δουλεια,θα επαιρνα η το geopolis 250 η το beverly η με ιδιαιτερη προτιμηση το nexus 250 (φανταστικο μηχανημα το ειχα παρει μια μερα που ειχα αφησει το δικο μου για σερβις και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος απο τις 5 ωρες που το ειχα):beer:

project.breeze
09/10/2007, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
+10000
Και να συμπληρωσω οτι εχω το runner 4 χρονια με 45000 χιλ(περιπου 11.000χιλ τον χρονο) με μονο εναν διακοπτη αλλαγη (μεγαλη-μεσαια σκαλα) λογω του οτι το εχω ξεσκισει στο πλυσιμο.:D




Runneraki ρε!Έχω το 125 το δίχρονο 8 χρόνια τώρα και ποτέ δεν με έχει απογοητεύσει:beer: :beer:

675
10/10/2007, 00:00
το beverly θα του προτεινα να παρει ,

θα τον βολεψει μες τη πολη
εχει αρκετο χωρο για αποσκευες
+++

ακομα πιστευω πως θα του ταιριαζει και περισσοτερο!:winka:
οσο για το αν θα αντεξει μη το φοβασαι θα τα καταφερει ειναι σκυλακι...:beer: :wave2:

Sapadak
10/10/2007, 06:06
Για τη δουλεια που τα θελει και τα 2 ειναι μια χαρα.

Αλλα εφοσον κανει πολλα χλμ και οπως εγραψες δεν αλλαζει συχνα ας παρει το CBF ή YBR μιας και η συντηρηση τους ειναι κατι πολυ απλο και οικονομοκο

EVI
10/10/2007, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πουλάνε τα γουρούνια μηχανάκια ;:uplate:

:rotflmao: :rotflmao: :beer:

:beer:


:p :p :p :lol: