PDA

View Full Version : Το Να Εισαι Σκυλοσ Στην Ελλαδα!!!!!



kalgeorge
19/10/2004, 14:27
1η εβδομάδα - Σήμερα είμαι ηλικίας μιας εβδομάδας. Τι χαρά να είμαι μέρος αυτού του Κόσμου!

1 μηνός - Η μαμά μου με φροντίζει πάρα πολύ καλά. Είναι μια εξαιρετική μητέρα.

2 μηνών - Σήμερα με χώρισαν από τη μητέρα μας. Ήταν πολύ ανήσυχη και με τα μάτια της με χαιρετούσε.
Ελπίζω η νέα «ανθρώπινη» οικογένειά μου να με φροντίζει το ίδιο καλά με τη μαμά μου.

4 μηνών - Έχω μεγαλώσει πολύ γρήγορα, τα πάντα τραβάνε την προσοχή μου. Υπάρχουν μερικά παιδιά στο σπίτι που μου είναι σαν «μικρά αδερφάκια». Παίζουμε πολύ, τραβάνε την ουρά μου κι εγώ τους δίνω μικρές ψεύτικες δαγκωνιές για πλάκα.

5 μηνών - Σήμερα μου φωνάξανε. Η κυρία μου ήταν πολύ αναστατωμένη επειδή ούρησα μέσα στο σπίτι. Όμως δεν μου είπαν ποτέ πού έπρεπε να το κάνω αυτό. Επίσης, κοιμάμαι στο χωλ. Στεναχωρήθηκα πολύ γι' αυτό!

8 μηνών - Είμαι ένα πολύ χαρούμενο σκυλί! Έχω τη ζεστασιά ενός σπιτιού, αισθάνομαι τόσο ασφαλής, τόσο προστατευμένος... Νομίζω ότι η «ανθρώπινη» οικογένειά μου με αγαπάει. Η αυλή είναι όλη δική μου και,
συχνά, ξεπερνάω τον εαυτό μου, σκάβοντας στο χώμα σαν τους προγόνους μου, τους λύκους, για να κρύψω το φαγητό. Ποτέ δεν δοκιμάζουν να μου μάθουν τίποτε. Τότε θα πρέπει όλα να πηγαίνουν καλά, όλα αυτά τα πράγματα που κάνω να είναι εντάξει!

12 μηνών - Σήμερα έγινα ενός έτους. Είμαι ένας ενήλικος σκύλος. Όμως τα αφεντικά μου λένε ότι μεγάλωσα πολύ περισσότερο από ότι περίμεναν. Πόσο υπερήφανοι πρέπει να είναι για μένα!

13 μηνών - Σήμερα με έδεσαν. Σχεδόν δεν μπορούσα να κουνηθώ, να βρεθώ σε λίγο ήλιο όταν κρυώνω, ή να βρω λίγη σκιά όταν ο ήλιος ανεβαίνει ψηλά στον ουρανό. Λένε ότι θα με επιτηρούν και ότι είμαι αχάριστος. Δεν
καταλαβαίνω τίποτε απ' όσα μου συμβαίνουν.

15 μηνών - Όλα έχουν αλλάξει τώρα. .. Με κρατάνε συνέχεια κλειδωμένο στη βεράντα. Αισθάνομαι πολύ μόνος. Η «ανθρώπινη» οικογένειά μου δεν με θέλει πια. Μερικές φορές ξεχνάνε ότι διψάω και πεινάω. Όταν βρέχει, δεν έχω μια στέγη πάνω από το κεφάλι μου.

16 μηνών - Σήμερα με έβγαλαν από τη βεράντα. Ήμουνα σίγουρος ότι η «ανθρώπινη» οικογένειά μου με είχε συγχωρέσει. Ήμουν τόσο χαρούμενος που χοροπήδαγα από ενθουσιασμό. Η ουρά μου κουνιόταν σαν τρελή. Επιπλέον, πίστεψα ότι θα με πήγαιναν βόλτα! Κατευθυνθήκαμε προς τον αυτοκινητόδρομο, και άξαφνα, σταμάτησαν το αυτοκίνητο, άνοιξαν την πόρτα και εγώ βγήκα έξω, χαρούμενος, γιατί σκεπτόμουν ότι θα περνάγαμε τη μέρα μας στην εξοχή. Δεν καταλαβαίνω γιατί έκλεισαν την πόρτα κι έφυγαν. «Ακούστε, περιμένετε!» - γάβγισα. Με ξέχασαν... Έτρεξα πίσω από το αυτοκίνητο με όλη τη δύναμή μου. Η αγωνία μου μεγάλωνε καθώς άρχισα να καταλαβαίνω, ενώ δεν μπορούσα να αναπνεύσω από το λαχάνιασμα και αυτοί δεν σταματούσαν, ότι με είχαν εγκαταλείψει!

17 μηνών - Έψαχνα μάταια να βρω το δρόμο για να γυρίσω σπίτι. Είμαι μόνος και αισθάνομαι χαμένος. Στις περιπλανήσεις μου, συναντάω μερικούς ανθρώπους με καλή καρδιά που με κοιτάνε με θλίψη και μου δίνουν
λίγο φαγητό. Τους ευχαριστώ με τα μάτια μου, από τα βάθη της ψυχής μου. Εύχομαι να με υιοθετούσαν. Θα ήμουνα τόσο πιστός όσο κανένας άλλος σκύλος! Όμως, αυτοί απλά λένε: «καημένο σκυλάκι, πρέπει να έχει χαθεί».

18 μηνών - Πριν από μερικές ημέρες, πέρασα από ένα σχολείο και είδα πολλά παιδιά μικρά και μεγαλύτερα σαν τα «μικρά μου αδερφάκια». Πλησίασα περισσότερο και μια ομάδα από τα μικρότερα παιδιά, γελώντας, μου
πέταξαν πολλές πέτρες, απλά για να δούνε «ποιος σημαδεύει καλύτερα». Μια από αυτές τις πέτρες με χτύπησε στο μάτι και, έκτοτε, δεν μπορώ να δω καθόλου με αυτό το μάτι.

19 μηνών - Είναι απίστευτο. Όταν είχα καλύτερη όψη, οι άνθρωποι με λυπόντουσαν. Τώρα είμαι πολύ αδύνατος και αδύναμος και η όψη μου είναι απαίσια. Έχω χάσει το ένα μου μάτι και οι άνθρωποι με διώχνουν με τις σκούπες όταν προσπαθώ να ξεκουραστώ σε κάποια σκιά.

20 μηνών - Κινούμαι με εξαιρετικά μεγάλη δυσκολία. Σήμερα, ενώ προσπαθούσα να περάσω το δρόμο, με χτύπησε ένα αυτοκίνητο. Βρισκόμουνα στη ζώνη των πεζών για να περάσω το δρόμο, όμως ποτέ δεν θα ξεχάσω το γεμάτο ικανοποίηση βλέμμα του οδηγού, που έδινε συγχαρητήρια στον εαυτό του που με πάτησε. Εύχομαι να με είχε σκοτώσει! Όμως, απλά μου προκάλεσε εξάρθρωση στα πίσω μου πόδια! Ο πόνος ήταν ανυπόφορος! Τα πόδια μου δεν με υπακούνε και μόλις με τεράστια δυσκολία μπόρεσα να συρθώ στο γκαζόν στην άκρη του
δρόμου. Επί δέκα μέρες έχω μείνει εκτεθειμένος στον ήλιο που καίει, στη δυνατή βροχή, στο κρύο, χωρίς φαγητό. Δεν μπορώ πλέον να κουνηθώ. Ο πόνος είναι ανυπόφορος. Βρίσκομαι σε ένα πολύ υγρό μέρος, και φαίνεται ότι ακόμη και το τρίχωμά μου μαδάει. Κάποιοι περαστικοί ούτε καν με προσέχουν, άλλοι λένε: «μην πλησιάζεις». Είμαι σχεδόν αναίσθητος, όμως, μια ελάχιστη δύναμη από τα βάθη του σώματός μου με αναγκάζει να ανοίξω τα μάτια μου. Η γλυκύτητα στη φωνή της με έκανε να αντιδράσω. «Καημένο μου σκυλάκι, κοίτα πώς σε έχουν αφήσει», έλεγε. Μαζί με την γυναίκα ήταν ένας άντρας με λευκή ποδιά που με ακούμπησε και είπε: «Λυπάμαι, κυρία μου, αλλά αυτός ο σκύλος δεν θα τα καταφέρει. Είναι καλύτερα να τον βοηθήσουμε να βγει από αυτόν τον
πόνο και τη δυστυχία». Η ευγενική κυρία, με δάκρυα να τρέχουν ποτάμι στα μάγουλά της, συμφώνησε. Όσο καλύτερα μπορούσα, κούνησα την ουρά μου και την ευχαρίστησα, με τα μάτια μου, για τη βοήθειά της να αναπαυθώ ειρηνικά και ήρεμα. Ενώ αισθανόμουν το ελαφρύ τσίμπημα της βελόνας, πριν από αυτόν τον
μακρύ ύπνο, η τελευταία μου σκέψη ήταν: «γιατί έπρεπε να γεννηθώ, αφού δεν με ήθελε κανείς;».

Η λύση δεν είναι να εγκαταλείπεις ή να πετάς έναν σκύλο, αλλά να τον εκπαιδεύσεις. Μην κάνεις ένα ακόμη πρόβλημα για την κοινωνία έναν τόσο αξιολάτρευτο, τρυφερό και ευγνώμονα φίλο.

Βοήθησε να κάνεις τον αδαή να καταλάβει την άγνοιά του και έτσι, δώσε τέλος στην κακή μεταχείριση όλων των ζώων, ιδιαίτερα των αδέσποτων.

«Στην πορεία της εξέλιξής του προς τον πολιτισμό ο άνθρωπος απέκτησε μια κυρίαρχη θέση πάνω στα πλάσματα που ζουν γύρω του στο ζωϊκό βασίλειο. Χωρίς να είναι ικανοποιημένος από την κυριαρχία του αυτή, ωστόσο, άρχισε να βάζει ένα κενό μεταξύ της φύσης του και τη φύση των ζώων. Αρνήθηκε την κτήση μιας αιτίας προς αυτά, και στον εαυτό του έθεσε ως σύμβολο μια αθάνατη ψυχή, και αξίωσε μια θεϊκή πτώση η οποία του επέτρεψε να καταστρέψει το δεσμό της κοινωνίας μεταξύ αυτού και του ζωικού
βασιλείου» - Sigmund Freud

«Δεν μπορείς να σώσεις κάθε ζώο στον κόσμο όμως, για αυτό το ένα που σώζεις, ΕΙΝΑΙ ο κόσμος».

petridist
19/10/2004, 14:52
Συγκινητικο...

:sad: :sad: :sad:

μακάρι να μπορούσα να τα υιοθετήσω όλα ...προς το παρόν στην οικογένειά μου υπάρχουν 7 τέτοια αγγελούδια!

είναι ένα απο τα πιο ευαισθητα θέματα για μένα..

Δυστυχώς εκεί έξω υπάρχουν πολλοί που θέλουν σκότωμα!!!

devil_wings
19/10/2004, 15:12
nia nai polu siginitiko.....
Etsi prepei oloi mas na xexasoyme na kanoyme paidia kai na megalonoyme .....skylia....
bravo ellhnes etsi tha pate brosta!!!

kai na do kai se poion na mathoyme souzilikia????? ston AZOR???:

wolfman13
19/10/2004, 15:12
δυστιχος ετσι ειναι και εγω ειχα εναν και του φερθικα σκληρα ποσο μου λειπει τωρα...............................................
:sad: :sad:

XTMPAM
19/10/2004, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil_wings
nia nai polu siginitiko.....
Etsi prepei oloi mas na xexasoyme na kanoyme paidia kai na megalonoyme .....skylia....
bravo ellhnes etsi tha pate brosta!!!

kai na do kai se poion na mathoyme souzilikia????? ston AZOR???:

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΖΩΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ (ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ) ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΚΥΛΟ!!!ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΜΙΑ ΜΑ@#$@ΚΙΑ!!

ΔΕ ΣΟΥ ΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΥΛΟ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΕΦΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ!
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕ ΣΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΑ ΖΩΝΤΑΝΑ ΗΜΑΡΤΟΝ!!

devil_wings
19/10/2004, 16:12
profanos oxi mono paidia den tha kaneis
ma afoy moy les oti lew kai malakies
malon oyte gomena exeis....

XTMPAM
19/10/2004, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil_wings
profanos oxi mono paidia den tha kaneis
ma afoy moy les oti lew kai malakies
malon oyte gomena exeis....

ΠΩΣ ΕΒΓΑΛΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΡΕ ΦΙΛΕ?ΠΡΟΦΑΝΩΣ?ΤΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΡΕ ΑΙΝΣΤΑΙΝ?ΕΣΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΧΟΥΝ ΣΚΥΛΟ?ΑΝ ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΠΟΛΛΕΣ!!!
ΡΕ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ ΠΑΛΙ!!!

Α ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΚΟΜΕΝΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟΣ?ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΤΑΞΕΙ Ή ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΩ?

:wave2:

xxxristos
19/10/2004, 20:43
Πω πω το forum έχει γεμίσει από ζωόφιλους και γαμιάδες!!!!

Εντάξει, στο σωστό forum γράφτηκα τελικά (των γαμιάδων, όχι των ζωόφιλων)....

Χαλαρώστε και κατουρήστε και λίγο...........

wolfman13
19/10/2004, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil_wings
nia nai polu siginitiko.....
Etsi prepei oloi mas na xexasoyme na kanoyme paidia kai na megalonoyme .....skylia....
bravo ellhnes etsi tha pate brosta!!!

kai na do kai se poion na mathoyme souzilikia????? ston AZOR???:


μαλλων ρε φιλε δεν ξερεις το ρητο το παιδι και το σκυλι σου οπως το μαθεις!!!
(το παιδι ειναι αιμα σου και χερεσαι να του μαθενεις πραγματα και να το βλεπεις να μεγαλωνει σωστα!ο σκυλος παλι χερεσαι που μαθενει και ακουει και μεγαλωνει και γινετε ενας αριστος φιλος και φυλακας και εσυ το επιλεγεις οπως ακριβως με το ποτε θα αποκτησεις παιδι!)

Nefeli
20/10/2004, 08:34
Χθες που διάβασα αυτή την ιστορία συγκινήθηκα, έκλαψα, θύμωσα……….

Σήμερα να πω ότι το ή του ύψους ή του βάθους δεν ωφέλησε ποτέ κανέναν.

Ο άνθρωπος που φέρεται απάνθρωπα στα ζώα

Ο άνθρωπος που φέρεται απάνθρωπα στον άνθρωπο

Και επειδή το μπλέξατε λίγο με παιδιά

Ο άνθρωπος που φέρεται απάνθρωπα στα ζώα και τα παρατάει

Ο άνθρωπος που φέρεται απάνθρωπα στα παιδιά του και τα παρατάει

Αν πάρεις ένα ζώο θέλει την <<φροντίδα του>> όσο ζεις και ζει
Αν κάνεις παιδιά θέλουν την <<φροντίδα σου >> όσο ζεις
Αν πάρεις μια γλάστρα με ένα λουλούδι θέλει την <<φροντίδα σου>> αλλιώς θα μαραθεί.

Παντού ο άνθρωπος που σε <<στιγμές>> …………………………..
Νομίζει ότι μπορεί αυτό που θα αποκτήσει θα το φροντίσει ως άνθρωπος και μετά πάλι σε <<στιγμές>> το <<φροντίζει>> ως απάνθρωπος.

Παντού ο άνθρωπος που μπλεγμένος μέσα του δεν ξέρει τι θέλει και μπορεί …………..

Και καλούνται τα αποκτήματα του να υποστούν τις συνέπειες της μαλάκυνσης του εγκεφάλου του και της ψυχής του………………….

GST
20/10/2004, 09:07
ε βεβαια ρε παιδια ..οταν τα κριτηρια που αγοραζεισ ενα σκυλι ειναι η ρατσα του και το image που θα προσθεση στην κοινωνικη σου καταξιωση ......τι να πω :mad:

δεν εχω δει καποιον που εχει αυλη να διωχνει ποτε τον σκυλο του ....ομωσ εχω δει πολλα σκυλια σε διαμερεισματα και καλα μικρα σκυλια , εχω δει και boxer και pitbull και λυκουσ κτλ ζωα που δεν μπορουν να ζηζουν σε κλειστουσ χωρουσ ...

ΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΚΥΛΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΗ....ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΙΩΣΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ......ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΠΕΤΑΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ......ΣΚΕΨΟΥ ΛΙΓΟ

Μικρή Λουλού
20/10/2004, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil_wings
nia nai polu siginitiko.....
Etsi prepei oloi mas na xexasoyme na kanoyme paidia kai na megalonoyme .....skylia....


ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΞΕΡΩ 3 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΚΥΛΟ(ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΞΕΡΩ ΟΛΟΥΣ..) ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ...ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ...



bravo ellhnes etsi tha pate brosta!!!

ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΑΛΗΘΕΙΑ ΡΕ ΠΑΤΡΙΩΤΗ..??
ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ "ΕΜΕΙΣ" ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ..??? ΤΡΑΒΑ ΕΣΥ ΚΙ ΑΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ..



kai na do kai se poion na mathoyme souzilikia????? ston AZOR???:
ΕΣΕΝΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΣΟΥ ΕΜΑΘΕ ΣΟΥΖΙΛΙΚΙΑ???
ΘΑ'ΣΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ...

Α ΡΕ ΠΑΤΕΡΑ.....ΕΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΜΟΥ ΜΑΘΕΣ....ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΣΤΑ "ΚΑΠΑΚΙΑ"ΠΕΤΑΜΕΝΑ...


ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΙ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ....

DUKASII
20/10/2004, 09:32
san ellhnas...OTI PREPEI NA KANO PAIDIA..KAI NA TA MATHO SOYZA!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ALLA PROTA THA PREPEI NA BRO TH GOMENA TOY DEVIL TADE NA THS PETAXO KANA MANIKI NA PAROYNE TA PAIDIA MOY TA GONIDIA AYTA NTE..ME TO DNA...THS SOYZAS.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
20/10/2004, 10:23
O AN8ROPOS TIS POLIS OTI EXI ITE INE ZOI, ITE APSIXO ANTIKIMENO, O MONOS LOGOS IPARKSIS TOU INE GIA NA SIMPLIRONI KAPIA KENA MATEODOKSIAS POU IPARXOUN, I DIMIOURGOUNTE,INE ADIANOITO ME TOUS RI8MOUS ZOIS KE TIS POSOTITES ANXOUS NA SIMVENI KATI ALO.
IPARXOUN SIMIA TON TERASTION POLEON SIMERA OPOU MPORI NA EVNOOUN TIN IPARKSI KE SINIPARKSI ZOON,OMOS INE LIGES EKSERESIS KE EMPASI PERIPTOSI OPIO KE AN INE TO APOTELESMA TIS SINIPARKSIS KE OPOS KE AN TO VLEPOUME SOSTO LA8OS,8A IPARXI KE 8A EKSAKOLOU8ISI NA IPARXI
KE AFTO GIATI ENO SE ALOU TIPOU EPILOGES STIN ZOI MAS TIPOU GAMOS TIS SKEFTOMASTE SOVARA,ENO TIN APOKTISI SKILOU AS POUME OXI INE SIGOURO OTI DEN EPILEGOUME TO ZOO GIA TO IDIO TO ZOO ALA GIA NA IKANOPIOISOUME KATI ALO MESA MAS.

SIGOURA O SKILOS ANALOGA ME TIN IDIOSIGKRASIA TOU 8ELI KE TIN ANALOGI METAXIRISI,AFTO SIMENI OTI EXOUME NAKANOUME ME ENA NOIMON ORGANISMO KE TO POS 8A EKSELIX8I EXI NA KANI ME TIN DIKI MAS IDIOSIGKRASIA
DILADI INE MIA AMFIDROMI EPIKINONIA ME MIA NOIMOSINI POU MILAI ALI GLOSA KE EXI KAPIES DIAFORETIKES ES8ISIS KE ANAGKES
KE AFTO INE KATI POU PREPI NA TO SEVASTOUME
EPISIS PREPI NA EXOUME IPOPSI MAS OTI AFTI I ONTOTITA PROERXETE APO DIAFORETIKIS PIOTITAS ENSTIKTON APO TIN DIKI MAS
I EF8INI TOU FILAKA TIS AGELIS INE ENA POLI ENTONO ENSTIKTO STON SKILO KE PREPI NA TON IREMISOUME APO AFTO ALIOS 8A KATANTISI ENA ISTERIKO ZOO POU 8A GAVGIZI AKOMA KE STIN SKIA TOU GIA NA MAS PROSTATEPSI. AFTO INE MIA ISTORIA EKPEDEFSIS KE I APOPSIS DIOISTANTE.PANTOS PREPI NA TOU EPIVLI8IS TOU ZOOU.

ALA TO PIO FOVERO POU KANI ENAS SKILOS I ENA SKILAKI STIN IKOGENIA INE NA TIN DENI
KE AFTO GIATI OLOI 8IMOUNTE KA8IMERINA NA VGAZOUN TON KALO EAFTO TOUS ME AFORMI TIN TRIFERI SIMPERIFORA TOUS APENANTI STO ZOO

O SKILOS MAS MA8ENI KE MAS 8IMIZI NA AGAPAME

I SINIPARKSI SKILOU KE AN8ROPOU SIMVENI POLES XILIADES XRONIA KE INE PIA DIO IDI POU XORIS NA TO KSEROUN SINIPARXOUN KE SINENOOUNTE APOLITA
MERIKOI APO MAS DEN EXOUN MPI STON KOPO NA SINANASTRAFOUN ENA SKILO ALA AN TO KANOUN 8A DIAPISTOSOUN OTI I EPIKINONIA KE TO POSO EFKOLA MPOROUN NA SINIPARXOUN ITAN KATI POU DEN TO FANTAZONTOUSAN
PANTOS IMASTE DIO ONTA POU PERPATAME PARALILA STON VIO MAS KE GNORIZOMASTE POLI KALA KE DENOMASTE ME GEROUS DESMOUS AGAPIS STORGIS KE FILIAS KE AFTO INE KATI POU DEN ALAZI PIA MALON EKSELISETE MPORO NA PO

TORA ATOMA POU DEN VLEPOUN TIPOTA SE AFTO TO ZOO PARA MONO MIKROVIA AROSTIES VROMA KE ALA SINAFI INE GIATI ETSI TOUS EMA8AN
KE INE DISKOLO NA AMFISVITISOUN AFTA POU TOUS EMA8AN SE AFTO TO MIKOS KE PLATOS TIS GIS
GIATI SE KAPIO ALO AFTA TA ZOA INE EKLEKTOS MEZES
I SE KAPIO ALO TA FIDIA INE EKLEKTOS MEZES
OPOS SE KAPIO ALO TA FIDIA INE KATIKIDIA
KE TOSA ALA PARADIGMATA ANTI8ESEON..
TO SIGOURO INE
OTI SE PIRAZI OTI SE PIRAZI....
AFTO DEN SIMENI OTI AFTO POU EXIS SXIMATISI STON EGKEFALO SOU EXI SXESI ME TIN PRAGMATIKOTITA
KE KALO INE TORA POU ISE MEGALOS AN8ROPOS NA KSANAEREVNISIS AFTES TIS PLIROFORIES MPAS KE INE LA8OS KE XRIAZETE KAPIOU IDOUS ANA8EORISI MPAS KE KSEFORTO8IS KAPIA ASXIMA PRAGMATA APO MESA SOU KE ISOS NA MORFO8IS PERISOTERO

MPORIS NA EXIS ENA SKILO KE NA TON SINTIRIS DEMENO ME FAI KE NERO OMOS ETSI DEN 8A MA8IS TIPOTA
KALO INE NA TON SEVESE KE NE TON MA8IS NA SE SEVETE KE AFTOS KE KENOURIES EMPIRIES 8A PLIMIRISOUN TIN ZOI SOU OPOS KE OTI 8A MA8IS PERISOTERA GIA SENA MESA APO AFTO

AFTOUS TOU IPOKRITES POU AGAPANE PERISOTERO TASKILIA APO TOUS AN8ROPOUS KE DIXNOUN PERISOTERI EVES8ISIA STA ZOA APO OTI STOUS AN8ROPOUS AGNOISTE TOUS I PLAKOSTE TOUS STIS KLOTSES
:rotflmao:
INE SINI8OS DILA ATOMA POU FOVOUNTE TIN SINANASTROFI ME AN8ROPOUS DEN EXOUN IDEA APO AN8ROPOUS GENIKOTERA KE EXOUN ENA ZOAKI GIA NA VGAZOUN TIS EVES8ISIES TOUS TON 8IMO TOU KE OTI ALO PROKIPSI KE PISTEVOUN OTI EXOUN TA PROTIA STIN ZOOFILIA KE OTI I IPOLIPOI INE TERATA
VASIKA INE KE AFTI SKILAKIA ALA DEN VRISKOUN EFKOLA AFENTIKO POU NA TOUS METAXIRIZETE ME STORGI:rotflmao:

kalgeorge
20/10/2004, 10:35
ρε αφρο, μας εχεις τρελανει ρε φιλε.
ΓΡΑΦΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ PLEASE!!!!!!!!!!!!!

afrotwin
20/10/2004, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
ρε αφρο, μας εχεις τρελανει ρε φιλε.
ΓΡΑΦΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ PLEASE!!!!!!!!!!!!!
NA GRAFO ELINIKA?:eyepop:
GIATI GRAFO AGKLIKA?
KE DEN TO EXO KATALAVI?:rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
20/10/2004, 11:10
GIATI RE SKOULIKI DEN GRAFIS ELINIKA?:mad:

PARTETONNNNNNNNNNNN
:mad: :mad: :mad:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


5607

petridist
20/10/2004, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil_wings
nia nai polu siginitiko.....
Etsi prepei oloi mas na xexasoyme na kanoyme paidia kai na megalonoyme .....skylia....
bravo ellhnes etsi tha pate brosta!!!

kai na do kai se poion na mathoyme souzilikia????? ston AZOR???:

''άνθρωποι'' σαν εσένα θα έπρεπε να εκλείψουν... και θα ήμουν πολύ χαρούμενος να είμαι στην πρώτη γραμμή εξάλειψης σας!

afrotwin
20/10/2004, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από petridist
''άνθρωποι'' σαν εσένα θα έπρεπε να εκλείψουν... και θα ήμουν πολύ χαρούμενος να είμαι στην πρώτη γραμμή εξάλειψης σας!

mpravo file pedtridist
etsi etsi
mou 8imises ena xioumoristiko
rotisane kapion ti gnomi exi gia aftous pou xrisimopioun via genikos

ke ipe: aftous prepi na tous piasoume ke na tous kremasoume anapoda ke na tous ksekiliasoume na tous vgaloume ta antera....
ke ala tetia

malon xiroteros apo ton viasti den akougete?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

etsi ke meta pou 8a exis simetexi toso vanafsa enantia se afton ton mperdemeno an8ropo na er8oun ali pio evestiti apo sena ke na sou kanoun to idio ke outo ka8e eksis
etsi na mino ego me memrikous omious mou se ena vouno na sas vlepoume na gelame
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lipon emena me vriskis simfono empros lipon vres ton ke faton laxano
:rotflmao: :rotflmao:

telika oso pio eves8itos ise toso pio dolofonos ginese
:rotflmao:

crs-k
20/10/2004, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
.....................
etsi na mino ego me memrikous omious mou se ena vouno na sas vlepoume na gelame
....................

Σε ποιο βουνο, θα 'σαι για να 'ρθω ?

:lol: :rotflmao: :lol:

petridist
20/10/2004, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
mpravo file pedtridist
etsi etsi
mou 8imises ena xioumoristiko
rotisane kapion ti gnomi exi gia aftous pou xrisimopioun via genikos

ke ipe: aftous prepi na tous piasoume ke na tous kremasoume anapoda ke na tous ksekiliasoume na tous vgaloume ta antera....
ke ala tetia

malon xiroteros apo ton viasti den akougete?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

etsi ke meta pou 8a exis simetexi toso vanafsa enantia se afton ton mperdemeno an8ropo na er8oun ali pio evestiti apo sena ke na sou kanoun to idio ke outo ka8e eksis
etsi na mino ego me memrikous omious mou se ena vouno na sas vlepoume na gelame
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lipon emena me vriskis simfono empros lipon vres ton ke faton laxano
:rotflmao: :rotflmao:

telika oso pio eves8itos ise toso pio dolofonos ginese
:rotflmao:


συμφωνώ και μράβο σου που επαναφέρεις την τάξη!

απλά τέτοιες νοοτροπίες με βγάζουν απ'τα ρούχα μου και παρασύρομαι (ως νέο και όχι σαν κι εσας τα χούφταλα:lol: :lol: :lol: )

παρόλα αυτά τέτοιοι άνθρωποι νομίζω θα έπρεπε να συμβουλευτούν ψυχολόγο αν όχι ψυχίατρο...

devil_wings
20/10/2004, 15:46
ΕΣΕΝΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΣΟΥ ΕΜΑΘΕ ΣΟΥΖΙΛΙΚΙΑ???
ΘΑ'ΣΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ...

Α ΡΕ ΠΑΤΕΡΑ.....ΕΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΜΟΥ ΜΑΘΕΣ....ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΣΤΑ "ΚΑΠΑΚΙΑ"ΠΕΤΑΜΕΝΑ...


ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΙ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ....

DUKA esena se gamw...
ALA to endiaferwn einai oti xynw sti moyri toy derty
poy moy eglife ta arxidia!

afrotwin
20/10/2004, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil_wings
ΕΣΕΝΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΣΟΥ ΕΜΑΘΕ ΣΟΥΖΙΛΙΚΙΑ???
ΘΑ'ΣΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΜΑΡΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ...

Α ΡΕ ΠΑΤΕΡΑ.....ΕΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΜΟΥ ΜΑΘΕΣ....ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΣΤΑ "ΚΑΠΑΚΙΑ"ΠΕΤΑΜΕΝΑ...


ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΙ Ο ΧΕΙΜΩΝΑΣ....

DUKA esena se gamw...
ALA to endiaferwn einai oti xynw sti moyri toy derty
poy moy eglife ta arxidia!

filarako ego lipame para poli pou telika simetixa se aftin tin sizitisi giati ekselixtike poli asxima me afta pou grafis

afto pou exo na sou po ine oti den ton gamis ton duka giati ksero oti ine pedi pou 8eli sines8ima gia na kani sxesi:mad:

ke episis o derty den xinete stin mapa me tin kamia leme....
ke episis ta arxidia sou mono sta karvouna 8a mporouse na ta kani gia ton skilo tou

ke o 8eos na mas sosi:uplate: :uplate:

wolfman13
20/10/2004, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
filarako ego lipame para poli pou telika simetixa se aftin tin sizitisi giati ekselixtike poli asxima me afta pou grafis

afto pou exo na sou po ine oti den ton gamis ton duka giati ksero oti ine pedi pou 8eli sines8ima gia na kani sxesi:mad:

ke episis o derty den xinete stin mapa me tin kamia leme....
ke episis ta arxidia sou mono sta karvouna 8a mporouse na ta kani gia ton skilo tou

ke o 8eos na mas sosi:uplate: :uplate:

συμφωνο με το φιλο afro μαλλον εσυ εχεις καιρο να γαμησεις και οχι υπολοιποι εκτος και εχεις κακη εμπειρια απο κανεναν σκυλο που σε δαγκωσε οταν ησουν μικρος και απο τοτε οποτε βλεπεις τετραποδο τρεχεις και δεν φτανεις ορε φωλα που σου χρειαζετε!!!!

Μικρή Λουλού
20/10/2004, 18:49
ΡΕ ΓΛΑΡΟΦΤΕΡΗ ΚΑΜΠΙΑ...
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ...
ΔΩΣ'ΜΟΥ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΔΟΥΚΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ...ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΗΔΗΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΖΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΒΛΑΜΜΕΝΟ...
ΞΕΡΕΙΣ,ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟΣ...ΕΓΩ ΠΑΛΙ,ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ,ΔΕΝ ΤΑ ΠΟΛΥΣΚΕΦΤΟΜΑΙ..



ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ....Μ'ΑΡΕΣΕΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ...


ΑΣΧΕΤΟ....ΡΕ ΣΤΑΘΗ..ΦΤΙΑΞΕ ΕΝΑ ΣΚΙΤΣΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΣΗΜΑΝΤΟΥΣ,ΓΙΑΤΙ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑΜΕ...

Μικρή Λουλού
20/10/2004, 19:20
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΔΙΑ ΠΑΝΤΟΣ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ ΣΟΥ,ΘΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΤΑ ΕΞΗΣ...

ΟΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ,ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ,ΑΛΛΟΙΩΣ ΕΙΣΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕΣ...ΔΗΛΑΔΗ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΒΛΑΜΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ..(ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΚΑΤΕΚΤΗΣΕΣ ΠΑΝΑΞΙΑ)

ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΓΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΣ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΝ ΕΝΑ ΚΩΔΙΚΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ,ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΣΑΝ ΕΝΑΣ ΦΑΡΟΣ ΒΛΑΚΕΙΑΣ...(ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΕΧΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ..)
ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΝΟΜΙΖΕΣ...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ,ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΕΠΙΠΛΕΥΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΜΑ ΤΗΣ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ ΣΤΟΝ ΒΥΘΟ ΤΗΣ ΑΥΤΑΡΚΟΥΣ ΑΝΟΗΣΙΑΣ ΣΟΥ...

ΧΑΙΡΕΤΟΝΤΑΣ ΣΕ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΛΟΒΟΤΟΜΗ ΠΟΥ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΑΝ,ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΚΑΛΟ HUNDAI ΠΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΠΟΛΥΣΧΙΔΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ...

ΓΛΥΦΟΝΤΑΣ ΣΟΥ Τ'ΑΡΧΙΔΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙΣ...

Ο ΘΑΝΑΣΗΣ...


:smokin: :smokin: :smokin:

Μικρή Λουλού
20/10/2004, 19:26
Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΙΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ Θ'ΑΝΑΓΚΑΣΤΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΛΕΒΕΝΤΟΜΑΛΑΚΙΕΣ,ΑΛΛΑ ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΩΝ "ΑΝΕΡΑΣΤΩΝ ΕΚΔΙΚΗΤΩΝ"...


SORRY...




:smokin:

idi
20/10/2004, 20:33
παπαρα devil_wings ....


5611

idi
20/10/2004, 20:36
:lol: :lol: :lol: :bawl: :lol: :lol: :rotflmao:
:lol: :lol: :lol: :bawl: :lol: :lol: :rotflmao:

idi
20/10/2004, 20:38
και...


5612

afrotwin
20/10/2004, 20:55
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
[B]ΡΕ ΓΛΑΡΟΦΤΕΡΗ ΚΑΜΠΙΑ...
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ...
ΔΩΣ'ΜΟΥ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΔΟΥΚΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ...ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΗΔΗΞΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΖΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΒΛΑΜΜΕΝΟ...
ΞΕΡΕΙΣ,ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟΣ...ΕΓΩ ΠΑΛΙ,ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ,ΔΕΝ ΤΑ ΠΟΛΥΣΚΕΦΤΟΜΑΙ..



RE PEDIA SIGNOMI POU EPEMVENO:confused:
ME TO SIMPA8IO DILADI
ALA AMA INE NA KANETE TIPOTA PARTE ENA TILEFONO NA ER8O ME TIN VIDEOCAMERA:(
EXO PEDAKIA NA MEGALOSO NA VGALOUME KE KANA FRAGKAKI EXTRA OLO KE KAPIOS 8A ENDIAFER8I GIA TIN TENIA:look:
DISKOLES MERES VLEPIS:sad: :sad:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tai
21/10/2004, 20:01
………..αγόρασε σκύλο για να γίνει αφεντικό.
Από το άκου ανθρωπάκο του B.Raix


Αν δεν αγαπάς τα ζώα , δεν μπορείς να αγαπήσεις τους ανθρώπους
Άγνωστος..









Στα ζώα δίνεις αγάπη. Αν δεν είσαι άξιος να αγαπήσεις, λες της μαλακιες που διαβάζουμε.


Και αν έχεις άντερα της μαγκιές της λες κατά πρόσωπο. Άμα είσαι κότα, μπαίνεις σε ένα φόρουμ και προσπαθείς να φανείς άντρας, πουλώντας μαγκιά εκ του ασφαλούς..

tai
21/10/2004, 20:06
Θανάση μην ζητάς συγνώμη από τα κορίτσια. Μάλλον τα ιδία θα θέλανε να πουν αλλά, σε κάτι τέτοια μας δίνουν την προτεραιότητα , λόγω καλύτερης άρθρωσης.
:rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer:

Gandalf dr685sm
22/10/2004, 11:46
Να ρωτήσω καταρχάς κάτι άσχετο με το θέμα;....
Ρε παληκάρια , θέλουμε να διαβάσουμε τις απαντήσεις σας και δεν μπορούμε είτε λόγω των κεφαλαίων , είτε των greeklish που πραγματικά πονάνε τα μάτια... πόσο δύσκολο είναι να πατήσετε το caps lock ή να κάνετε alt+shift για να αλλάξετε σε Ελληνικά...

Ειδικά του afrotwin , το σταμάτησα στις πρώτες 2-3 σειρές μια και το κείμενο ήταν μεγάλο και με τα greeklish δεν μπόρεσα να συνεχίσω...



Στο θέμα μας τώρα...


Καταρχάς άλλο το θέμα παιδιού και άλλο το θέμα σκυλιού...

Και επειδή κάποιος το έπαιξε έξυπνος και έλεγε κάτι για ύπαρξη ή παιδιού ή σκυλιού θα του αναφέρω οτι έχω και παιδί και 4 σκυλιά.... αυτό δηλαδή τι λέει ;....

Μήπως οτι πρέπει να αναιρέσεις κάποια πιστεύω;... μηπως το οτι προς χάριν να πείς κάτι , πέταξες μια κουβέντα δίχως σκέψη;...


Πάντως γενικά τα πνεύματα οξύνθηκαν και απο τις δύο πλευρές και δεν νομίζω να βγεί τίποτα , βρίζοντας ο ένας τον άλλο , και μάλιστα "κοτίστικα"...δλδ δειλά...πίσω απο ανωνυμίες και την ασφάλεια του web...

tespa... το μόνο που χαλάει παιδιά είναι η διάθεση του καθενός και η εντύπωση κάποιου που τα διαβάζει...νομίζω οτι όλοι είμαστε ενήλικες και τα καταφέρνουμε μια χαρά στο να μιλάμε σε κάποιο επίπεδο... αν τώρα δεν κάνει σε κάποιους.....τι να πω;.... συνεχίστε αφού σας κάνει αισθητικά αυτό...


Gandalf

crs-k
22/10/2004, 11:52
Τωρα ρε Μαγε, τι ασχολεισε κι εσυ ??? :lol:

Δεν βλεπεις οτι καποιο "πραμα", ξεπεταχτηκε απο το "πουθενα" του, ειπε την "χοντρομαμακια" του και μετα ξαναγυρισε στα "σκοταδια" που ζει ???

Σε τετοιους υπανθρωπους, δεν αξιζει να μιλας προσπαθοντας να παραθεσεις επιχειρηματα!!!
Χανεις απλως τον χρονο σου ... :wave2:

asprogerakatos
22/10/2004, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil_wings
nia nai polu siginitiko.....
Etsi prepei oloi mas na xexasoyme na kanoyme paidia kai na megalonoyme .....skylia....
bravo ellhnes etsi tha pate brosta!!!

kai na do kai se poion na mathoyme souzilikia????? ston AZOR???:
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΟΥΡΙΣΟΥΝΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!

cbanthropos
22/10/2004, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil_wings
nia nai polu siginitiko.....
Etsi prepei oloi mas na xexasoyme na kanoyme paidia kai na megalonoyme .....skylia....
bravo ellhnes etsi tha pate brosta!!!

kai na do kai se poion na mathoyme souzilikia????? ston AZOR???:

Ενταξη ρε παιδια, εδω ο 'αλοδαπος' 'κασκαντερ' απλα ειπε οτι το να εχεις και να μεγαλωνεις σκυλια, συνοδευεται απο σιγουρο αλσχαιμερ. Μην τον παιρνετε απο τα μουτρα... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
26/10/2004, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Να ρωτήσω καταρχάς κάτι άσχετο με το θέμα;....
Ρε παληκάρια , θέλουμε να διαβάσουμε τις απαντήσεις σας και δεν μπορούμε είτε λόγω των κεφαλαίων , είτε των greeklish που πραγματικά πονάνε τα μάτια... πόσο δύσκολο είναι να πατήσετε το caps lock ή να κάνετε alt+shift για να αλλάξετε σε Ελληνικά...

Ειδικά του afrotwin , το σταμάτησα στις πρώτες 2-3 σειρές μια και το κείμενο ήταν μεγάλο και με τα greeklish δεν μπόρεσα να συνεχίσω...



Στο θέμα μας τώρα...


Καταρχάς άλλο το θέμα παιδιού και άλλο το θέμα σκυλιού...

Και επειδή κάποιος το έπαιξε έξυπνος και έλεγε κάτι για ύπαρξη ή παιδιού ή σκυλιού θα του αναφέρω οτι έχω και παιδί και 4 σκυλιά.... αυτό δηλαδή τι λέει ;....

Μήπως οτι πρέπει να αναιρέσεις κάποια πιστεύω;... μηπως το οτι προς χάριν να πείς κάτι , πέταξες μια κουβέντα δίχως σκέψη;...


Πάντως γενικά τα πνεύματα οξύνθηκαν και απο τις δύο πλευρές και δεν νομίζω να βγεί τίποτα , βρίζοντας ο ένας τον άλλο , και μάλιστα "κοτίστικα"...δλδ δειλά...πίσω απο ανωνυμίες και την ασφάλεια του web...

tespa... το μόνο που χαλάει παιδιά είναι η διάθεση του καθενός και η εντύπωση κάποιου που τα διαβάζει...νομίζω οτι όλοι είμαστε ενήλικες και τα καταφέρνουμε μια χαρά στο να μιλάμε σε κάποιο επίπεδο... αν τώρα δεν κάνει σε κάποιους.....τι να πω;.... συνεχίστε αφού σας κάνει αισθητικά αυτό...


Gandalf

file mou mage prepi na sou po na min pedevese
den alazi tipota me ta greekglish to oti den mporis na diavasis:lol: greekglish :rotflmao: den simeni oti prepi na stamatisoume na grafoume emis oi gregklisianoi...:rotflmao:
asto..... xalarose.....min kanis ipodiksis
na tragoudas afto to tragoudi pou leei

adika xanis ton kero souuuuuuu
gia mena to paliopedooooooooooo
:rotflmao: :rotflmao:

ke epidi den mporis na diavasis alo
ke ego varieme na grapso

jhgzjkdgciawjkgcvlkxukbjkduvsuhksjkfuiry985tk3jbxkudyois
sfjwifksjhisudhgcksjefke4rufi78y2iurkwuh9wi8yiksu4jhkud

afto itan ena minima pou mou ir8e me mail
pistevo ta greekglish ine pio katanoita

:rotflmao: :rotflmao:

Gandalf dr685sm
27/10/2004, 08:57
Bre AfroTWin dEN KANO IPODEIKSEIS....
APLA LEO OTI VGAZOUN MATIA TA GREEKLISH KAI MALISTA KEFALAIA KAI XORIS PARAGRAFOUS POLLES FORES....

Δεν είναι καλύτερα αν είναι μικρά και ελληνικά... πιο ευανάγνωστα να το πώ;.....


απλά με τον παραπάνω τρόπο γραφής , κουράζεται ο αναγνώστης και συχνά το παρατάει στην μέση το κείμενο σου , όσο ενδιαφέρον και αν είναι (που συνήθως τα δικά σου είναι)...

Tespa...μπορείς να γράφεις όπως θές ....αλλοίμονο.... απλά με δυσκολεύεις προσωπικά αφάνταστα και δεν είναι λίγες οι φορές που τα παρατάω , παρόλο που με ενδιαφέρει πάντα η άποψη σου...

ΑυταααααααΑΑΑΑΑΑΑΑΑAAAAAAaaaaaaaaaaa!!!!!!!




Gandalf

LINA
27/10/2004, 15:51
Λοιπον παιδες αν και ξεκινησε ενα υπεροχο ποστ καταντησε μια ηλιθια μαλακια .... βγαλατε τα οργανα σας στη φορα ενω το καημενο το σκυλακι..... Τεσπα...:mad:

Εχω σκυλο τα τελευταια 12 χρονια , ενω τα τελευταια 2 1/2 χρονια μεγαλωνει μαζι και η κορη μου . Ειμαι τρισευτυχισμενη που το παιδι μου μεγαλωνει με ενα σκυλο και τα αποτελεσματα εχουν αρχισει να φαινονται απο οταν ηταν μηνων η κορη μου ακομα σε συγκριση με τις φιλες μου οι οποιες εχουν παιδια αλλα οχι σκυλο.

Οταν αγαπας τα ζωα αγαπας και τους ανθρωπους ελεγαν οι παλιοι.... εχω μαζεψει και εχω βοηθησει κουταβια απο μπασταρδεμενα μεχρι ποιημενικο λυκοσκυλο και εχω βρει σε ολα σπιτι.
Λυπαμαι τους ανθρωπους που δεν λυπουνται τα ζωα και χαιρονται βλεποντας τα ταλαιπωρημενα , πεινασμενα , δεμενα και οτι αλλο χειροτερο μπορουν να δουν....
Πρεπει να εισαι πολυ καθαρμα ωστε να δεις ενα σκυλακι να λιωνει στον καυσωνα του αυγουστου και να μην το δωσεις λιγο νερο, πρεπει να μην εχεις τσιπα μεσα σου ωστε να δεις ενα κοκκαλιαρικο και να μην του ριξεις τα αποφαγια σου αλλα να προτιμησεις να τα πεταξεις στον καδο ....

Απο την ωρα που γεννηθηκε η μπεμπα το σκυλι μου ειχε αυτια μονο για το μωρο, μια μερα που το μωρο κοιμοτανε και καθομασταν με τον αντρα μου στο μπαλκονι το μωρο ξυπνησε και εκλαιγε οχι ομως αρκετα δυνατα για να ακουστει... ηρθε λοιπον ο σκυλος και γαυγιζοντας μας εγνεφε να τον ακολουθησουμε!! μας πηγε στο δωματιο του μωρου !!! ενα μικρο παραδειγμα ειναι και τιποτε αλλο... γι αυτο το παιδι μου και γω θα χουμε παντα ενα σκυλι στο σπιτι μας και μακαρι να μην ζουσαν μονο τοσα χρονια .... δεν μπορω να φανταστω την ημερα που θα χασω τον σκυλο μου αν και βεβαια αντεξα την ημερα που πεθανε ο αντρας μου θα το αντεξω κι αυτο...... :( :sad: :sad: :sad:

Το σκυλι απο την ημερα που πεθανε ο Αλεξανδρος μου καθε βραδυ ουρλιαζει σαν τον λυκο κλαιει και τον αναζητα, και οταν βαζω τον τηλεφωνητη και ακουει την φωνη του στο ηχογραφημενο μηνυμα τρεχει σαν τρελο μεσα στο σπιτι και στο μπαλκονι ψαχνοντας να τον βρει....

Να στε ολοι καλα και να μαθαινετε να ζειτε με ολα τα πλασματα , δεν ειμαστε μονη μας σε αυτον τον κοσμο.... ουτε κυριαρχοι αυτο να το θυμαστε..... :wave2:

PEACE












KAI KATI ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΓΕΛΙΟ :


ΚΑΘΕΤAI ΜΙΑ ΑΛΟΓΟΜΥΓΑ ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ ΕΝΟΣ ΛΥΚΟΣΚΥΛΟΥ.
-ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ; ΡΩΤΑΕΙ ΑΠΟΡΗΜΕΝΗ Η ΑΛΟΓΟΜΥΓΑ
-ΛΥΚΟΣΚΥΛΟ, ΑΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙΝΟΣ, Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΛΥΚΟΣ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΣΚΥΛΟΣ.
-ΕΣΥ;
-ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΛΟΓΟΜΥΓΑ.
- Α ΚΑΛΑ, ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΓΑΜΗΣΑΝΕ.
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Gandalf dr685sm
27/10/2004, 17:53
δεν χρειάζεται να εκνευρίζεσαι... η συζήτηση είναι ζωντανή και πολλές φορές οδηγήται αλλού....αρκεί μια ανάμιξη απο εμάς για να την ανακατευθύνουμε....ακριβώς όπως έκανες ....

Τα σκυλιά και γενικώς τα κατοικίδια , προσφέρουν ψυχική ισορροπία στους ανθρώπους που τα έχουν και είναι γύρω τους....αυτό είναι αποτέλεσμα έρευνας και οχι δικό μου...

Τα παιδιά με την σειρά τους αναλαμβάνουν ευθύνες απέναντι σε ζώα και αναπτύσσουν την συναισθηματική τους ακτάσταση πολύ ταχύτερα απο ενα παιδί που δεν έχει γύρω του κατοικίδια....

όσον αφορά τον σκύλο , που είναι άμεσα δεμένος με τον ιδιοκτήτη του μιλάμε για ενα είδος οπυ εξημερώθηκε απο την αρχή της ανθρωπότητος απο το στάδιο του Λύκου και αναπτύχθηκε για να προσφέρει την ύπαρξη και την παρουσία του , στον άνθρωπο..για αυτό και η εμπιστοσύνη , η φιλια και η άνευ όρων συμβίωση του μαζί μας...

όταν λοιπόν πάρουμε ενα κουτάβι , το μεγαλώσουμε στην οικογένεια μας και μετά απο 9-10 μήνες που θα έχει πλήρη ανάπτυξη το πετάξουμε στον δρόμο... δεν θα έχει καμία τύχη .... είναι σίγουρο οτι θα υποφέρει τα πάνδεινα , σωματικά αλλά και ψυχολογικά.... το πιθανότερο είναι να μαραζώσει σε λίγο καιρό και να μην συνεχίσει να ζεί.....

Για αυτό λέμε .... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.. αν θελετε παιχνίδι πάρτε μια κούκλα με μπαταρίες που μιλάει ή το Sony robot-dog για να ξεκα(τ)λώσει το πιτσιρίκι αλλά και εσείς που θέλετε να κάνετε επείδηξη....
άσε που σίγουρα δεν θα το πετάξετε σε γωνία γιατί κοστίζει τα άντερα του....ούτως ή άλλως με αυτό το κριτήριο αγοράζετε τα ζώα....αγοράστε ενα robot λοιπόν για να "δείξετε" και νεόπλουτοι , όπως ακριβώς πρέπει να σας χαρακτηρίζουν....αίντε μπράβο...



Gandalf

jzer
31/10/2004, 13:59
ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ...
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΣΚΥΛΙΑ ΕΝΝΟΩ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ...(ΓΟΥΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ)
ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΓΥΡΝΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΝΑ ΒΕΛΓΙΚΟ ΛΥΚΟΣΚΥΛΟ...ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΑΝΑΝ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΑ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΥΣΤΕΡΙΚΙΑ(ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ)
ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΧΑΡΙΣΑΝ(180000 ΔΡΧ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ)ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΥΜΒΙΩΣΗΣ ΜΕ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΣΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑ...
ΑΣ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΤΑ...
1)ΦΟΒΕΡΗ ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΚΑΙ ΕΥΘΥΝΗ
ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ,ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ,ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ,ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ..
ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ (ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ)Κ.Α
2)ΤΗΝ ΤΡΙΧΑ.....ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ
3)ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΩΤΕΡΩ...(ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΑΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ 5 30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΥΠΝΑΩ 3 30 ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΤΟΥ..
4)ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ...(ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΡΟΦΗ ΓΙΑΤΡΟΙ ΕΜΒΟΛΙΑ ΚΛΠ)
ΤΑ ΥΠΕΡ.....
ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ ΑΓΑΠΗ ΑΓΑΠΗ ΑΓΑΠΗ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΦΩΣΙΩΣΗ....
ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΟΤΑΝ ΛΕΙΠΩ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ..
Ο ΜΟΝΟΣ ΦΟΒΟΣ.......
ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ....ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΚΥΛΙ ΠΟΤΕ ΠΙΑ....
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ...ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΙΒΑΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΤΟΜΟ....ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΙΣΟΤΙΜΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ...
ΑΛΛΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΑ ΒΑΡΕΘΟΥΜΕ ΤΑ ΠΕΤΑΜΕ......
ΥΣ:ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ ΕΚΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ.......