PDA

View Full Version : βρομοσκυλα και αντικλεπτικα...



pk
27/11/2003, 16:17
Καλησπερα,

Καθε πρωι τα ιδια καντιλια ρηχνω!!! Παω να παρω την μηχανη και τα γ@μημεν@ τα κωλοσκυλα που εχουν ολες οι γρυες της γειτονιας εχουν περασει και κατουρησει... οχι την μπρος ροδα, οχι την πισω ροδα ΜΟΝΟ ΤΟ ΑΒUS ΜΟΥ!!! γαμω το συχαμα μου!!! και δεν μπορεις να μην το ξεκλειδωσεις δηλαδη... τι να πω?? ασε δεν παω δουλεια σημερα?? ή ας παω με το abus κλειδωμενο και το βγαζω απο την ροδα εκει(!!??)

Εκτος απο το το να σκοτωσω ολα τα γ@μωσκυλα υπαρχει καμια πιο συμβατικη ιδεα??? Εκτος, επισεις, απο το να σκοτωσω τις παλιογρυουλες....

Thanx

Wizard13
27/11/2003, 16:21
Βγάλε το ABUS και πότισέ το με ξύδι. Το ίδιο και τα λάστιχα-ζάντες.
Βρωμάει στα σκυλιά και δεν ξαναπάνε να το κατουρήσουν. Μόλις φύγει η "μυρωδιά" από τα προηγούμενα, είναι θέμα τύχης το να ξαναπάνε.

Υπάρχουν και κάτι σπρέυ στα καταστήματα με κατοικίδια, αλλά είναι αρκετά πιό ακριβά από το ξύδι... :rolleyes:

CyBeRseXX
27/11/2003, 16:25
Vale sinagermo! Ligo akrivi lisi kai prototupi mia pou oi perissoteroi ton vazoun gia tous kleftes kai oxi ta vromoskila..

Enallaktika ksekina na potizeis tis portes ton giagiadon.

DIT
27/11/2003, 16:30
και το πιπέρι είναι καλή λύση στο πρόβλημα σου. ¨οταν πλησιάσει ο σκύλος, την κάνει με ελαφρά...try it!

pk
27/11/2003, 16:31
To ξυδι ακουγεται πολυ καλο!!!

...

αν και μαλλον συμβατικο...

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΤΙΣΜΑ!!!

ΧΑ
ΧΑ!!!

σοβαρα το ξυδι τους την σπαει?? ή θα γελαει η ολη η γειτονια (μαζι και οι παλιογρυουλες): κοιτα τον μαλακα τι τον βαλανε να κανει???

Wizard13
27/11/2003, 16:34
Μένω στο Λυκαβηττό και το σπίτι μου είναι ισόγειο από την μία πλευρά, αλλά λόγο κλίσης, ημιυπόγειο από την άλλη. Σε αυτήν την πλευρά υπάρχει ένα παράθυρο που είχε το ίδιο πρόβλημα...!
Με το ξύδι λύθηκε. Μπορείς να βάλεις και βαλσάμικο αν δεν έχεις απλό και μυρίζει και πιό ωραία :p :p :p :p :p

Loudovikos
27/11/2003, 16:35
...βάλε φόλα!!!! :p :p

Πλάκα-πλάκα το έχουν παρακάνει η γρίες και
γενικώς αυτοι με τα κολωσκύλα!!!

Τα αφήνουν να χέζουν-κατουράνε όπου να'ναι!!!

Wizard13
27/11/2003, 16:59
Από 1/1/2004 μπαίνει σε ισχύ νόμος που υποχρεώνει τους συνοδούς (σκύλων ρεεε, που πήγε πάλι το βρώμικο μυαλό σας :p ) να μαζεύουν τις σκατούλες από το δρόμο και πρόστιμο 100€ αν δεν το κάνουν...

Και θα βάζουν και ένα τσιπ κάτω από το δέρμα του σκύλου ώστε τα καθάρματα που τα παίρνουν και τα πετάνε στο δρόμο μετά να πλήρωνουν τη νύφη και το σκύλο...

pk
27/11/2003, 17:30
ελα ρε wizard!!
ετσι οπως το εγραψες νομησα πως θα βαλουν microchip στα σκυλια για να ξερουμε ποτε χεζουν!!!!

DIT
27/11/2003, 17:39
Εκτος απο το το να σκοτωσω ολα τα γ@μωσκυλα υπαρχει καμια πιο συμβατικη ιδεα??? Εκτος, επισεις, απο το να σκοτωσω τις παλιογρυουλες....

τις γιαγιούλες τις έχω πάρει εργολαβία εγώ, έτσι.....!!!Δικές μου είναι!!!! :p :p :p

milaber
28/11/2003, 02:24
Kαλά τα σκυλιά...
Εμένα που μου έχουν γαμήσει τη σέλα τα κωλόγατα;
Κάθε πρωί με την τσίμπλα στο μάτι πρέπει να καθαρίζω πατημασιές και βρωμιές!
Ποιός ξέρει; Το βρίσκουν ζεστό;
Μου έχουν σπάσει τα νεύρα και το κακό είναι ότι δεν έχουν και αφεντικό να μπινελικιάσεις να ξεδώσεις!

darkCount
28/11/2003, 09:02
Enas filos eixe brei thn lysh gia ta gatia kai thn sela. Eixe ena papi kai eixe parei ena extra kalyma gia thn selitsa opou poly peritexna to eixe gemisei pinezes apo katw wste na mhn mporei na katsei tpt panw sth sela! To problhma me tis gates ly8hke!

p.s. Ena wraio prwi omws, opws htan me thn tsimpla sto mati...katebainei na parei to papi na er8ei sto sxoleio....kai ksexnaei na bgalei to kalyma?!?!?:D

AOUTS!!!! Belonismo elafras morfhs sta kwlomagoulakia :cool:

p.s2. isws ekane belonismo kai se pio eyais8hta shmeia etsi opws einai h sela tou papiou :p

Use it at you own risk!!

NLS
28/11/2003, 09:09
αουτς

θα δοκιμάσω κι εγώ το ξύδι, πρόσφατα έμαθα και για τα σπρέι

εντωμεταξύ μου την έχει δώσει που είναι μια γριά ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ! (βαριέται φαίνεται) και το βάζει να κατουρά μπροστά στην είσοδο μας! χτες μάλιστα ήρθαμε με την γυναίκα μου ΕΚΕΙΝΗ την ώρα ακριβώς (με τα φώτα της μηχανής βράδυ και την καραφωτήσαμε) τα έκλασε και έφυγε ελαφρώς σκυφτή... (έπρεπε να την πατήσω; )

θα δείξει... αλλιώς της την φυλάμε... ακόμα και η φιλύσιχη wife που δεν θα ξεχάσει ότι τη νύχτα του γάμου με το νυφικό δηλαδή, είδε και μια σκατούλα στην είσοδο της πολυκατοικίας

NLS
28/11/2003, 09:19
ΚΑΙ ΤΕΛΩΣ ΠΑΝΤΩΝ ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΟΥΝ ΟΙ "ΦΙΛΟΖΩΟΙ" ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ!

οι μαλάκες με τα τεράστια σκυλιά σε μικρά μπαλκόνια (φιλόζωος ή σαδιστής; ), που ΔΕΝ είναι και υποχρέωση τους να ΜΗΝ χέζουν τον τόπο, ούτε να κρατάν ήσυχα τα καταπιεσμένα (ή κακομαθημένα) τους και άμα πεις και κάτι, είσαι και εχθρός των ζωών!

ναι ρε! ΕΣΑΣ τα ΖΩΑ όμως, όχι τα καημένα τα δουλικά σας (γιατί ζώο δεν είναι το λυκόσκυλο που έχει δει την εξοχή μόνο στην TV ξαπλωμένο στον καναπέ και ζει σε ένα μπαλκονάκι - δουλικό είναι)

και εγώ είχα γάτα, μάλιστα την ΙΔΙΑ επί 20 χρόνια (πάει με άφησε πρόσφατα - μέρος της οικογένειας πια), αλλά ΠΟΤΕ δεν ακούστηκε, ποτέ δεν κατέστρεψε και γενικά ποτέ δεν επιβάρυνε κανέναν (εκτός από λίγο -και χωρίς παράπονο- εμάς, στα γεράματα όπως κάθε γριά)

psaroulis
28/11/2003, 19:19
το ιδιο επαθα κι εγω αλλα με τη κουκουλα της μηχανης

βρηκα απο ειδη κηπου κατι σπορους που βρωμανε πολυ και το απλωνεις στο γκαραζ και δε πλησιαζει τιποτα

το μπουκαλακι κανει 7-8 ευρω, για τους κεντρικοβιους αθηναιους στη πλατεία που είναι παράλληλα στην ερμού, χαμηλα, 1-2 στενα πανω απο αθηνάς, πίσω από πλατεία κλαυθμώνος (σας κατατόπισα ε? το ξερω)
μόλις βρω το address θα σας το πω
το εχει και σε σπορους και σε τζελ, οι σποροι μου δουλεψαν παραπανω

ισως δοκιμασω και το ξυδι
who knows

με τις γατες αντιμετωπίζω κι εγω πρόβλημα με τη σελα, αλλα είναι ωραίος γκομενοκράχτης και δε τις διώχνω
χαχαχαχα :)

Todi
28/11/2003, 19:58
einai na pareis diko sou skylo kai na ton kleidoneis to brady stin zanta...
ta alla skylia den tha plisiazoun giati tha einai i perioxi tou
oi gates.. xmmmm.....mallon tha broun alli sela...
oi grioules episis den tha plisiazoun an pareis ti sosti ratsa
kai den tha xreiazesai kai synagermo

To mono kako einai i oti tha plironeis diatrofi
ektos kai an ton ekpaidepseis na min troei..
an kai osoi to prospathisan pano pou synithize na min troei pethene to zoo....

NLS
29/11/2003, 15:10
όχι κάναν δυνατό και βαρύ όμως γιατί θα πάρει και τη μηχανή μαζί

Todi
29/11/2003, 15:20
dailegeis kai pairneis


233

Todi
29/11/2003, 15:21
...


234

Todi
29/11/2003, 15:22
....


235

delichoussein
16/12/2003, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Kαλά τα σκυλιά...
Εμένα που μου έχουν γαμήσει τη σέλα τα κωλόγατα;
Κάθε πρωί με την τσίμπλα στο μάτι πρέπει να καθαρίζω πατημασιές και βρωμιές!
Ποιός ξέρει; Το βρίσκουν ζεστό;
Μου έχουν σπάσει τα νεύρα και το κακό είναι ότι δεν έχουν και αφεντικό να μπινελικιάσεις να ξεδώσεις!


Μηπως αναγνωριζει κανεις τον υποπτο;;Εχει συλληφθει για πιθανη εμπλοκη σε γρατζουνισμα σελας...


357

niko13g
16/12/2003, 14:37
Λοιπών η λύση είναι μια..
.
.
πήγαινε και κάτουρα στο πόμολο της πόρτας της κάθε γριούλας !!!
τι θα κάνουνε ? θα βάλουνε ξύδι ? ΟΧΙ ΘΑ ΒΑΛΟΥΝΕ ΜΥΑΛΟ !

;) ;) ;) :D :D

zireous
16/09/2006, 21:25
:a27:

Φιλοζωική παρέμβαση, για φτηνότερο ξύδι, και περισσότερους κοπρίτες χωρίς το φόβο του μπόγια.