PDA

View Full Version : Telika Me Grapsane...



McTalas
10/10/2007, 03:06
xtes 00:30 kapou sthn argyroupoly me egrapsan gia thn pinakida pou pote den aksiwthika na valw!!

:( :a35: :a35: :a35: :a35:

Gamw thn malakia pou me dernei... GAMW!!!!:a023:


(pane tsampa 150€

:a35: :a35: :a35:

soichiro_cbf
10/10/2007, 03:42
Ας πρόσεχες:wave2:

Ζεύκας
10/10/2007, 03:42
την κουβάλαγες στο σακίδιο ρε?

και στα λεγα εγώ ρε πούστη μου βάλτη να, δεν χαρίζονται...

τέσπα μαλακίες όλοι έχουμε κάνει και θα κάνουμε!

ας είναι επώδυνες μόνο για την τσέπη μας!

:beer: :beer:

McTalas
10/10/2007, 03:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
την κουβάλαγες στο σακίδιο ρε?

και στα λεγα εγώ ρε πούστη μου βάλτη να, δεν χαρίζονται...

τέσπα μαλακίες όλοι έχουμε κάνει και θα κάνουμε!

ας είναι επώδυνες μόνο για την τσέπη μας!

:beer: :beer:

kai sto sakidio thn eixa kai tou thn ediksa... kai tou dixnw pws einai kainouria atripiti,mia evdomada to exw to motori tou lew,o proigoumenos kai mpla...mpla...mpla...
den xaliemai pou me egrapsan kai kala mou ekanan den tous katigorw kai swstos o zitas htan kai ston plithintiko mou milage,me thn MALAKIA pou me dernei ta exw valei giati to prwi eipa na paw apo to xmoto na parw thn gamo vasi,alla variomouna kai lipithika ta 60 evro ante twra malaka plerw 150 kai alla 60 gia na valeis thn vasi.


:a35: :a35: :a35:

makis206
10/10/2007, 05:54
Ακόμα και τα λάθη μας είναι καλό σχολείο, πάρ'το σαν ένα μάθημα και γίνε καλύτερος !:)

:beer:

kaps
10/10/2007, 06:45
150/2=75 euro αν την πληρώσεις εντός 10 ημερών:smilea:

makis206
10/10/2007, 06:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
150/2=75 euro αν την πληρώσεις εντός 10 ημερών:smilea:

Δυστυχώς 150 θα δώσει αν την πληρώσει ΜΕΣΑ στο 10ήμερο :winka:

TROOPER
10/10/2007, 07:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
...........

μαγκια σου φιλε που παραδεχεσαι το λαθος σου χωρις να κατηγορεις κανεναν αλλο !!!!!!

:a012:

:beer:

υ.γ.απο τα λαθη μας μαθαινουμε....ας ειναι μονο τετοια...!!:beer:

devil's animal
10/10/2007, 07:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
xtes 00:30 kapou sthn argyroupoly me egrapsan gia thn pinakida pou pote den aksiwthika na valw!!

:(

Gamw thn malakia pou me dernei... GAMW!!!!:a023:


(pane tsampa 150€

:a35: :a35: :a35:


απο Φεβρουαριο '06 που εχω το μηχανακι δεν εχω βαλει πινακιδα πανω...

με εχουν σταματησει 2 φορες και με εχουν γραψει και τις 2.

















για 20 € (επειδη δεν εχεις διπλωμα, αδεια, ασφαλεια μαζι σου)
μεσα στο πρωτο 10ημερο πληρωνεις 10αρικακι.:winka:

στην πρωτη περιπτωση ΟΝΤΩΣ δεν τα ειχα μαζι μου(δλδ και χωρις πινακιδα και χωρις χαρτια...ουτε καν διπλωμα)

την δευτερη τα ειχα...:p


μαλλον κατι κανεις στραβα..:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

περα απο την πλακα παντως...εγω μολις εβαλα βασουλα πανω αλλα ακομα να παω να παρω την πινακιδα απο το υπουργειο.

ελπιζω να τα καταφερω με την κωλοδουλεια...γιατι δεν λεει συνεχεια 10αρικακια ....ειναι η βενζινη μου!:p

:rotflmao:

TROOPER
10/10/2007, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
απο Φεβρουαριο '06 που εχω το μηχανακι δεν εχω βαλει πινακιδα πανω...

με εχουν σταματησει 2 φορες και με εχουν γραψει και τις 2.

















για 20 € (επειδη δεν εχεις διπλωμα, αδεια, ασφαλεια μαζι σου)
μεσα στο πρωτο 10ημερο πληρωνεις 10αρικακι.:winka:

στην πρωτη περιπτωση ΟΝΤΩΣ δεν τα ειχα μαζι μου(δλδ και χωρις πινακιδα και χωρις χαρτια...ουτε καν διπλωμα)

την δευτερη τα ειχα...:p


μαλλον κατι κανεις στραβα..:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

περα απο την πλακα παντως...εγω μολις εβαλα βασουλα πανω αλλα ακομα να παω να παρω την πινακιδα απο το υπουργειο.

ελπιζω να τα καταφερω με την κωλοδουλεια...γιατι δεν λεει συνεχεια 10αρικακια ....ειναι η βενζινη μου!:p

:rotflmao:

βαλε βασουλα να την παρει ο επομενος κομπλε ρε σταυρο...αντε περναει ο μηνας !!!

:cool:

kaps
10/10/2007, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δυστυχώς 150 θα δώσει αν την πληρώσει ΜΕΣΑ στο 10ήμερο :winka:
Γιατί ;

gdevelek
10/10/2007, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
den xaliemai pou me egrapsan kai kala mou ekanan den tous katigorw kai swstos o zitas htan kai ston plithintiko mou milage,me thn MALAKIA pou me dernei ta exw valei


είναι προς τιμήν σου που δεν τα βάζεις με τον ζητά όπως πάρα πολλοί άλλοι που όλο αδικημένοι είναι από την πΟτάνα την εξουσία, όταν τρώνε κλήση

:wave2:

Cpt. Haddock
10/10/2007, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Γιατί ;

50% έκπτωση

Ταξιδευτής
10/10/2007, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
απο Φεβρουαριο '06 που εχω το μηχανακι δεν εχω βαλει πινακιδα πανω...

με εχουν σταματησει 2 φορες και με εχουν γραψει και τις 2.


για 20 € (επειδη δεν εχεις διπλωμα, αδεια, ασφαλεια μαζι σου)
μεσα στο πρωτο 10ημερο πληρωνεις 10αρικακι.:winka:

στην πρωτη περιπτωση ΟΝΤΩΣ δεν τα ειχα μαζι μου(δλδ και χωρις πινακιδα και χωρις χαρτια...ουτε καν διπλωμα)

την δευτερη τα ειχα...:p


μαλλον κατι κανεις στραβα..:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

περα απο την πλακα παντως...εγω μολις εβαλα βασουλα πανω αλλα ακομα να παω να παρω την πινακιδα απο το υπουργειο.

ελπιζω να τα καταφερω με την κωλοδουλεια...γιατι δεν λεει συνεχεια 10αρικακια ....ειναι η βενζινη μου!:p

:rotflmao:

:mad: Εσυ κυριε Εξυπνιδη μην μιλας γιατι θα ανοιξω το στομα μου! (Καποιος εκανε το κλαμμενο μ@@νι στον μπατσο οταν ηταν να τον γραψει για την πινακιδα! :mad: "και να.. ξερετε... και μη... αχ οχι, σας παρακαλω..." :mad:

Μην κοροιδευουμε τους αλλους οτι εμεις ειμαστε μαγκες κ μας γραφουν για 10αρικακια ενω αυτοι τρωνε τις 150αρες! :nono:


ΥΓ. Δεν μου λες: ο μπατσος εκεινος που σε εψαχνε σε πηρε τηλεφωνο να δει αν εβαλες την πινακιδα η οχι ακομα;;

road spirit
10/10/2007, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Γιατί ;

γιατι το πρόστιμο ειναι 300 για έλλειψη πινακίδας ή και για δυσδιάκριτη πινακίδα

με το νέο κοκ : άρθρο 90 "Πινακίδες αριθμού κυκλοφορίας", παράγραφος 4 :

"Με διοικητικό πρόστιμο τριακοσίων (300,00) ευρώ τιμωρείται και αυτός που οδηγεί
οδικό όχημα του οποίου οι πινακίδες δεν είναι, για οποιοδήποτε λόγο, ευκρινώς
ορατές ή αναγνωρίσιμες από τεχνικά μέσα βεβαίωσης παραβάσεων ή τοποθετεί επ' αυτών μη αντανακλαστικό υλικό."


devil's , πότε πλήρωνες 10άρικα???? για βάλε τη πινακίδα σου αγόρι μου....

la_villa
10/10/2007, 10:25
γιατί σταμάτησες?
είχε ζητα στο μπλόκο?

KaTaNaS
10/10/2007, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
γιατί σταμάτησες?
είχε ζητα στο μπλόκο?

να προσεχουμε τι λέμε! και τι προτρέπουμε!

project.breeze
10/10/2007, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
γιατί σταμάτησες?
είχε ζητα στο μπλόκο?



Τί θα έπρεπε να κάνει δηλαδή;Να κατεβάσει μία και να εξαφανιστεί ως άλλος Ghostrider;Τί είναι αυτά που λέτε ρε παιδιά;:nono:

ntinlanden
10/10/2007, 10:35
ΚΑΛΑ ΜΗ ΤΟ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ...

KaTaNaS
10/10/2007, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinlanden
ΚΑΛΑ ΜΗ ΤΟ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ...

polloi pros apofygh!

project.breeze
10/10/2007, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinlanden
ΚΑΛΑ ΜΗ ΤΟ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ...


Όσοι το κάνουν κακώς το κάνουν και εκτός του ότι παρανομούν στον μέγιστο βαθμό κινδυνεύουν αν πιαστούν να κατηγορηθούν για ένα σωρό αδικήματα.Αξίζει όλη η διαδικασία αυτή που είναι και επικίνδυνη για την σωματική μας ακεραιότητα και για το ποινικό μας μητρώο για να γλυτώσουμε 150 ευρώ;Δεν νομίζω...

KaTaNaS
10/10/2007, 10:42
η αδρεναλινη εκτοξευεται στα υψη σε τετοιες περιπτωσεις... μπορούν να γίνουν τα απίστευτα τραγικά...

ntinlanden
10/10/2007, 10:43
μαζι σου ειμαι απλα το ειπα..

kalesin
10/10/2007, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Όσοι το κάνουν κακώς το κάνουν και εκτός του ότι παρανομούν στον μέγιστο βαθμό κινδυνεύουν αν πιαστούν να κατηγορηθούν για ένα σωρό αδικήματα.Αξίζει όλη η διαδικασία αυτή που είναι και επικίνδυνη για την σωματική μας ακεραιότητα και για το ποινικό μας μητρώο για να γλυτώσουμε 150 ευρώ;Δεν νομίζω...


... τα οποια θα μπορουσαμε ανετα να εχουμε αποφυγει, αν ειχαμε την πινακιδα μας πανω;


:beer: :beer: :beer:

project.breeze
10/10/2007, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
η αδρεναλινη εκτοξευεται στα υψη σε τετοιες περιπτωσεις... μπορούν να γίνουν τα απίστευτα τραγικά...



Βγάλαμε είδηση.Για πες για πες...Σε κυνήγησαν και τους ξέφυγες; :rotflmao: :rotflmao:

McTalas
10/10/2007, 11:17
kai gantemia sinexizetai...

prin apo ligo skai kai thlefwno apo thn sxolh asfalous ogighshs kai mou lene pws yparxei kenh thesh gia to epomeno mathima.:bigcry: :bigcry: :bigcry:
pou na vrw lefta twra pou ta teleytaia ta peire to elliniko dhmosio pou exei kai kati eksoda twra??

Thewrw megali malakia na mhn stamatiseis se mploko!kai ayto den einai magia!opws kai na klapsomouniazeis tou typou "sas parakalw fantastike troxonome..." den einai episeis swsto!

Sto sygkekrimeno htan 2 zhtades kai stamatousan tous pantes deliveri,papakia,allh mia mhxani amaksia ta panta kai den perimenane na teliwsoun me ton enan sta kapakia mpam-mpam!!

Devil se exoun stamatisei meta th efarmogi tou neou kok??giati kai emena prin gia kana 30ari me egrafan,twra einai alliws!!

Cpt. Haddock
10/10/2007, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
prin apo ligo skai kai thlefwno apo thn sxolh asfalous ogighshs kai mou lene pws yparxei kenh thesh gia to epomeno mathima.:bigcry: :bigcry: :bigcry:

Η δική μου ήταν :p :lol:

McTalas
10/10/2007, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Η δική μου ήταν :p :lol:

:) :)

twra apo anoiksh ksana.

kapetanio ti les tha eimaste mazi sto epomeno??:) :)

Cpt. Haddock
10/10/2007, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
kapetanio ti les tha eimaste mazi sto epomeno??:) :)

βλέπουμε ως την άνοιξη ρε συ

:beer:

bartlal
10/10/2007, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
:mad: Εσυ κυριε Εξυπνιδη μην μιλας γιατι θα ανοιξω το στομα μου! (Καποιος εκανε το κλαμμενο μ@@νι στον μπατσο οταν ηταν να τον γραψει για την πινακιδα! :mad: "και να.. ξερετε... και μη... αχ οχι, σας παρακαλω..." :mad:

Μην κοροιδευουμε τους αλλους οτι εμεις ειμαστε μαγκες κ μας γραφουν για 10αρικακια ενω αυτοι τρωνε τις 150αρες! :nono:


ΥΓ. Δεν μου λες: ο μπατσος εκεινος που σε εψαχνε σε πηρε τηλεφωνο να δει αν εβαλες την πινακιδα η οχι ακομα;;

ακομα να απαντησει ο κυρ εξυπνιδης? :evil:


:a014: :a014: :a014:

la_villa
10/10/2007, 20:46
αμα σε παίρει να φύγεις ...εννοείται
είναι πολλά τα λεφτά της ληστείας

αμα δεν σε παίρνει....σε ληστεύουν και τελειώνεις

δεν είναι αυτοί σωστοί ...θα είμαι εγώ??

υ.γ την πινακίδα εγώ την έχω...λίιιγο πιο πάνω (δεν έχω την βάση) και λίιιιγο στραβωμένη αλλά πολύυυυ βρώμικη (πρεπει να έχει περάσει χρόνος που δεν την έχ καθαρίσει!!)
αλλά φαίνεται....

costas81
10/10/2007, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
αμα σε παίρει να φύγεις ...εννοείται
είναι πολλά τα λεφτά της ληστείας

αμα δεν σε παίρνει....σε ληστεύουν και τελειώνεις

δεν είναι αυτοί σωστοί ...θα είμαι εγώ??

υ.γ την πινακίδα εγώ την έχω...λίιιγο πιο πάνω (δεν έχω την βάση) και λίιιιγο στραβωμένη αλλά πολύυυυ βρώμικη (πρεπει να έχει περάσει χρόνος που δεν την έχ καθαρίσει!!)
αλλά φαίνεται....



- 10000!!!


:mad:

samoure
10/10/2007, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
- 10000!!!


:mad:

+20000!!!
:cool:

costas81
10/10/2007, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από samoure
+2000!!!
:cool:


πάλι μείον βγαίνει το μαγαζί!!!


:lol:

Akatanomastos
10/10/2007, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
η αδρεναλινη εκτοξευεται στα υψη σε τετοιες περιπτωσεις... μπορούν να γίνουν τα απίστευτα τραγικά...

meta pou tha se piasei
kai sinexizei na einai sta ipsi i adrenalini, kai ta tragika sinexizoun na ginonte :a021: :a021: :a021:




:eek:

Akatanomastos
10/10/2007, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
πάλι μείον βγαίνει το μαγαζί!!!


:lol:

+18001

tous fagame:a2:

edit: + 8001

samoure
10/10/2007, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
πάλι μείον βγαίνει το μαγαζί!!!


:lol:

Εχεις δικιο,το εκανα edit,τωρα σου ριχνω:wacko: :smokin:

devil's animal
11/10/2007, 07:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
:mad: Εσυ κυριε Εξυπνιδη μην μιλας γιατι θα ανοιξω το στομα μου! (Καποιος εκανε το κλαμμενο μ@@νι στον μπατσο οταν ηταν να τον γραψει για την πινακιδα! :mad: "και να.. ξερετε... και μη... αχ οχι, σας παρακαλω..." :mad:

Μην κοροιδευουμε τους αλλους οτι εμεις ειμαστε μαγκες κ μας γραφουν για 10αρικακια ενω αυτοι τρωνε τις 150αρες! :nono:


ΥΓ. Δεν μου λες: ο μπατσος εκεινος που σε εψαχνε σε πηρε τηλεφωνο να δει αν εβαλες την πινακιδα η οχι ακομα;;

δεν κοροϊδευω ρε Νικολακη...μια πλακιτσα εκανα...:blush:

αλλωστε γιατι οπως ειπα,θα την βαλω και εγω την πινακιδα επανω...

απλα πρεπει να εισαι λιγο διαλακτικος με τους μπατσους (καπου ειχαν βαλει ενα αρθρο, στα ανεκδοτα) και εκανα ακριβως αυτο που ελεγε...

μου ειπε ο μπατσος θα σε γραψω για πινακιδα και του λεω ενταξει γραψε με αλλα για κατι αλλο...ε,παζαρι στο παζαρι...:winka:

εννοειται οτι δεν θα κατσω να τσαμπουκαλευτω κιολας αφου φταιω...και τα "και να.. ξερετε... και μη... αχ οχι, σας παρακαλω..." ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ!:p

τελικα δεν με πηρε...μουφες ελεγε:lol: :lol: :lol:

devil's animal
11/10/2007, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
βαλε βασουλα να την παρει ο επομενος κομπλε ρε σταυρο...αντε περναει ο μηνας !!!

:cool:

Γιωργακη δεν το παιρνω ρε το 3μπ0υρδελο....:lol:

δεν μου αρεσε παρα πολυ..και θα σου εξηγησω (μαλλον σημερα) τον λογο...:winka:

:wave2:

devil's animal
11/10/2007, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas

Devil se exoun stamatisei meta th efarmogi tou neou kok??giati kai emena prin gia kana 30ari me egrafan,twra einai alliws!!

ναι ρε για μετα την εφαρμογη του νεου κοκ σου μιλαγα και τις 2 φορες.

δυο 300αρες γλιτωσα δηλαδη με κοστος 20€ συνολο!

εγω παλι το θεωρω μαγκια να "κλαψομ0υνιαζεις" οπως λες γιατι γλιτωνεις ΛΕΦΤΑ! (αν εσενα σου περισσευουν,πασο)

ο αλλος σε γραφει και εισπρατει και αυτος το κατιτις του, εσυ γλιτωνεις με πολυ πιο λιγα και ειναι ολοι ευχαριστημενοι.

:wave2:

bartlal
11/10/2007, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal


εγω παλι το θεωρω μαγκια να "κλαψομ0υνιαζεις" οπως λες γιατι γλιτωνεις ΛΕΦΤΑ! (αν εσενα σου περισσευουν,πασο)

διαφωνω οριζοντιως, καθετως + διαγωνιως!
δεν μου περισσευουν αλλα απο τη στιγμη που ξερεις οτι εισαι ΛΑΘΟΣ, δεν θεωρω ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ μαγκια το κλαψομ0υνιασμα.... σκεψου το λιγο. και τα βυσματα που κλαψομ0υνιαζουν, μαγκια ειναι και αυτο αφου ειναι να γλιτωσουν $$$ για το ΛΑΘΟΣ που εχουν κανει?

:rolleyes:

xampos
11/10/2007, 12:06
δε πειραζει φιλαρακο

εγω την προηγουμενη πεμπτη πηγα στο ταμειο του δημου και πληρωσα 175 ευρω προστιμο για κρανος που δεν φορουσα

οι μαλακιες πληρονονται :beer:

devil's animal
11/10/2007, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
διαφωνω οριζοντιως, καθετως + διαγωνιως!
δεν μου περισσευουν αλλα απο τη στιγμη που ξερεις οτι εισαι ΛΑΘΟΣ, δεν θεωρω ΚΑΘΟΛΟΥ μα ΚΑΘΟΛΟΥ μαγκια το κλαψομ0υνιασμα.... σκεψου το λιγο. και τα βυσματα που κλαψομ0υνιαζουν, μαγκια ειναι και αυτο αφου ειναι να γλιτωσουν $$$ για το ΛΑΘΟΣ που εχουν κανει?

:rolleyes:



αυτωνων (πως την μιλαω την Ελληνικια!) ομως γινεται η δουλεια τους...(&λεγε οτι θελεις..)
ενω εσενα...ΟΧΙ!!!

δηλαδη εσυ γουσταρεις να πληρωνεις (εξωπραγματικα) λεφτα για την μ@λακια που εκανες??

δεν νομιζω..
και μην μου πεις οτι δεν επρεπε να την εκανες την μ@λακια εξ αρχης...(ειναι αλλουνου παπα Ευαγγελιο)


ειτε το δεχεσαι ειτε οχι ο κοσμος ΕΤΣΙ λειτουργει. βρωμικα. και οτι μπορεις να γλιτωσεις απο οποιαδηποτε μ@λακια ή μη, ειναι ΚΕΡΔΟΣ ΣΟΥ (χωρις να ενοχλεις και να κανεις κακο σε κανεναν στην τελικη). για σκεψου το και εσυ λιγο.:winka:

:wave2:

grigorisr1
11/10/2007, 12:20
ρε δε μαμιουνται λεω εγω... δε πα να γραφουν 1000 ευρω για πινακιδα εγω δε βαζω :evil:

Cpt. Haddock
11/10/2007, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
δηλαδη εσυ γουσταρεις να πληρωνεις (εξωπραγματικα) λεφτα για την μ@λακια που εκανες??

Ποιος και πώς ορίζει το "εξωπραγματικά";

siakattackj
11/10/2007, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ακόμα και τα λάθη μας είναι καλό σχολείο, πάρ'το σαν ένα μάθημα και γίνε καλύτερος !:)

:beer:


ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ......

για να μας τα αρπάζπυν πιο έυκολά??????


γαμώ την καταδίκη μου.....


πουστοκράτος....

γαμιόλιδες κολοκαπιτάλες......

ΜΗ ΒΑΖΕΤΑΙ ΠΙΝΑΚΙΔΑΑΑΑ........

να μη χαλιέσαι με την πάρτη σου αλλά με τα γαμωπουστόμπατσονια....

:a015: :a016: :a015: :a016: :a023: :a023: :a023: :a023:

siakattackj
11/10/2007, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
ρε δε μαμιουνται λεω εγω... δε πα να γραφουν 1000 ευρω για πινακιδα εγω δε βαζω :evil:


ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΝΤΑΝ ΡΕΕΕ ΓΚΡΕΓΚΟΡΙ................


γι'αυτό σε πάω......:cool:

la_villa
11/10/2007, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ποιος και πώς ορίζει το "εξωπραγματικά";

ΕΓΩ το ορίζω και μια καλη συγκριση θα ήταν ο βασικός μισθός για τον ορισμό του.φτάνει?

τι να λέμε τώρα

τον αρχιληστή το κράτος πάμε να δικαιολογήσουμε?

bartlal
11/10/2007, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
αυτωνων (πως την μιλαω την Ελληνικια!) ομως γινεται η δουλεια τους...(&λεγε οτι θελεις..)
ενω εσενα...ΟΧΙ!!!

δηλαδη εσυ γουσταρεις να πληρωνεις (εξωπραγματικα) λεφτα για την μ@λακια που εκανες??

δεν νομιζω..
και μην μου πεις οτι δεν επρεπε να την εκανες την μ@λακια εξ αρχης...(ειναι αλλουνου παπα Ευαγγελιο)


ειτε το δεχεσαι ειτε οχι ο κοσμος ΕΤΣΙ λειτουργει. βρωμικα. και οτι μπορεις να γλιτωσεις απο οποιαδηποτε μ@λακια ή μη, ειναι ΚΕΡΔΟΣ ΣΟΥ (χωρις να ενοχλεις και να κανεις κακο σε κανεναν στην τελικη). για σκεψου το και εσυ λιγο.:winka:

:wave2:

ξερεις οτι κανεις λαλακια? ετοιμασου να πληρωσεις. τοσο απλο ειναι ρε σταυρο, δεν καταλαβαινω γιατι σκαλωνεις.
και οχι, δεν θα κλαφτω ουτε θα τρεξω να βυσματωσω οταν απο εμενα (και σενα και τους διπλανους μας) ξεκιναει η διορθωση! :winka:

Cpt. Haddock
11/10/2007, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
ΕΓΩ το ορίζω

πςςςςς....



Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
και μια καλη συγκριση θα ήταν ο βασικός μισθός για τον ορισμό του.φτάνει?

Δλδ?

notakos600
11/10/2007, 13:52
Δεν μπορώ να κατανοήσω τι σχέση μπορεί να έχει ένα οποιοδήποτε κωλοκράτος, μια οποιαδήποτε κωλοαστυνομία, ο καπιταλισμός, ο μαρξισμός, ο λενινισμός, τα goodies ή η coca-cola, με κάποιον ψευτόμαγκα, άμυαλο και προπάντων εξυπνάκια σαν εμένα ή εσένα, που την έχουμε δει να μην υπακούμε σε κανένα νόμο που δεν μας συμφέρει.
Φωνάζω για τις φωτιές στα δάση αλλά θα είμαι πρώτος στην καταπάτηση των καμμένων.
Διαμαρτύρομαι για τα τροχαία αλλα ποτέ δεν φοράω ζώνη ή κράνος γιατι έτσι γουστάρω.
Δυστυχώς για όλους μας είμαστε καταδικασμένοι να παραμείνουμε μαμελούκοι, αγροίκοι και το σπουδαιότερο να επαναλαμβάνουμε αιώνια τα ίδια λάθη.

stefanos
11/10/2007, 13:53
Τι δηλαδή ρε captain?
Δεν έχεις πινακίδα?
Φέρε ένα εκκαθαριστικό της εφορίας και ρίξε μας ένα μισθό.
Για να μην λουφάρουν οι πλούσιοι.
Αν και κατά την γνώμη μου, μιας και οι τύποι που δεν φοράνε πινακίδα είναι κλεφτρόνια μοτο και τσαντάκιδες χρειάζονται και ανάλογη αντιμετώπιση.

costas81
11/10/2007, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Αν και κατά την γνώμη μου, μιας και οι τύποι που δεν φοράνε πινακίδα είναι κλεφτρόνια μοτο και τσαντάκιδες χρειάζονται και ανάλογη αντιμετώπιση.


:confused: :confused: :confused: :confused:


κοίτα να δεις που επειδή δεν μου αρέσει το ταψί που μου έχουν δώσει ξαφνικά έγινα κλεφτρόνι μοτο και τσαντάκιας!

:a21:

devil's animal
11/10/2007, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
πςςςςς....




Δλδ?

δλδ καπετανιο αγορι μου με 650 καικατι ψηλα που ειναι ο βασικος...ΔΕΝ μπορεις να πληρωσεις 300 για ενα προστιμο.

ουτε καν τα 150 (μεσα στις πρωτες μερες)

:wave2:

stefanos
11/10/2007, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
:confused: :confused: :confused: :confused:


κοίτα να δεις που επειδή δεν μου αρέσει το ταψί που μου έχουν δώσει ξαφνικά έγινα κλεφτρόνι μοτο και τσαντάκιας!

:a21:

Μπορείς να το χάσεις και να πάρεις ένα μικρότερο.
Το ίδιο βέβαια λένε και οι τσαντάκιδες και τα κλεφτρόνια, οπότε δεν βλέπω καμία διαφορά.
Το μόνο που βλέπω είναι οτι η αστυνομία γράφει κλήσεις και μετά αφήνει τους ύποπτους να την κάνουν.
Ούτε καν μπαίνει στον κόπο να εξακριβώσει αν έχουν διαπράξει εγκλήματα αναβάτες με παρόμοια μηχανή.

devil's animal
11/10/2007, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ξερεις οτι κανεις λαλακια? ετοιμασου να πληρωσεις. τοσο απλο ειναι ρε σταυρο, δεν καταλαβαινω γιατι σκαλωνεις.
και οχι, δεν θα κλαφτω ουτε θα τρεξω να βυσματωσω οταν απο εμενα (και σενα και τους διπλανους μας) ξεκιναει η διορθωση! :winka:

κατσε ρε συ Γιωργακη...

ο υπουργος με το κινητο που οδηγαει ΔΕΝ κανει μ@λακια??

ο ταδε επιχειρηματιας που δεν φοραει ζωνη??

ο Χ,Ψ τραγουδιστης-ηθοποιος-ποδοσφαιριστης-δημοσιο προσωπο που περναει κοκκινο??


ΑΥΤΟΙ γιατι την γλιτωνουν?? επειδη τους ξερει ο μπατσος?? επειδη ξερουν καποιον πανω απο αυτον τον μπατσο??

για να μη αναφερω οτι αυτοι επρεπε να πληρωνουν παραπανω απο εμενα γιατι εχουν εξωπραγματικα λεφτα και το 300αρι ουτε που τους νοιαζει...

και η διορθωση που αναφερεις να γινει ΠΡΩΤΑ απο αυτους και μετα απο τον λαουτζικο.
οταν βλεπω οτι ολοι κλεβουν για να ζησουν ...εγω δεν θα κλεψω??
οταν βλεπω οτι ολοι σκοτωνουν για να φανε..εγω δεν θα σκοτωσω?? ή μηπως να γινω τροφη??

δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα.

το πηγαμε αρκετα μακρια βεβαια αλλα πρεπει να βλεπουμε την λογικη και το παραλογο!

οι πινακιδες πρεπει να υπαρχουν αλλα αν δεν υπαρχουν (για το α.β λογο) το προστιμο ειναι απιστευτο!

:wave2:

la_villa
11/10/2007, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
πςςςςς....

καλό ε?


Δλδ?

τώρα για το δηλ ότι είπαν τα παιδιά πιο πάνω

δεν πειρ΄ζει μωρε
την αύξηση 50% του μισθού τους οι της βουλης την περάσαν?τι έχει γίνει?
απο που θα τα βγάλουν?
μια καλή 17Ν θέλουμε...να καθαρίσει

bartlal
11/10/2007, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
κατσε ρε συ Γιωργακη...

ο υπουργος με το κινητο που οδηγαει ΔΕΝ κανει μ@λακια??

ο ταδε επιχειρηματιας που δεν φοραει ζωνη??

ο Χ,Ψ τραγουδιστης-ηθοποιος-ποδοσφαιριστης-δημοσιο προσωπο που περναει κοκκινο??


ΑΥΤΟΙ γιατι την γλιτωνουν?? επειδη τους ξερει ο μπατσος?? επειδη ξερουν καποιον πανω απο αυτον τον μπατσο??

για να μη αναφερω οτι αυτοι επρεπε να πληρωνουν παραπανω απο εμενα γιατι εχουν εξωπραγματικα λεφτα και το 300αρι ουτε που τους νοιαζει...

και η διορθωση που αναφερεις να γινει ΠΡΩΤΑ απο αυτους και μετα απο τον λαουτζικο.
οταν βλεπω οτι ολοι κλεβουν για να ζησουν ...εγω δεν θα κλεψω??
οταν βλεπω οτι ολοι σκοτωνουν για να φανε..εγω δεν θα σκοτωσω?? ή μηπως να γινω τροφη??

δυστυχως ετσι ειναι τα πραγματα.

το πηγαμε αρκετα μακρια βεβαια αλλα πρεπει να βλεπουμε την λογικη και το παραλογο!

οι πινακιδες πρεπει να υπαρχουν αλλα αν δεν υπαρχουν (για το α.β λογο) το προστιμο ειναι απιστευτο!

:wave2:

ωραια η λογικη σου: επειδη ετσι οι αλλοι, ετσι και εμεις?

:a06: :a06: :a06:

πηγαινε τοτε και παρε και ενα οικοπεδο απο τα καμενα, σφαξε τον διπλανο σου που σε ενοχλει, και πυροβολα οποιον σου εκλεψε τη θεση παρκινγκ! :yuck: :yuck:

grigorisr1
11/10/2007, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από siakattackj
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΝΤΑΝ ΡΕΕΕ ΓΚΡΕΓΚΟΡΙ................


γι'αυτό σε πάω......:cool:


:beer: :beer: :beer:

costas81
11/10/2007, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Μπορείς να το χάσεις και να πάρεις ένα μικρότερο.
Το ίδιο βέβαια λένε και οι τσαντάκιδες και τα κλεφτρόνια, οπότε δεν βλέπω καμία διαφορά.
Το μόνο που βλέπω είναι οτι η αστυνομία γράφει κλήσεις και μετά αφήνει τους ύποπτους να την κάνουν.
Ούτε καν μπαίνει στον κόπο να εξακριβώσει αν έχουν διαπράξει εγκλήματα αναβάτες με παρόμοια μηχανή.



ναι ρε συ να κάνει εξακρίβωση!

αλλα στο ξαναείπα!επειδή εμένα δεν μου αρέσει η πινακίδα στο μηχανάκι μου πάει να πει ότι είμαι κλεφτρόνι?

εγώ δεν λέω ότι είμαι σωστός σε αυτό λάθος είμαι αλλά αυτό δεν με κάνει ούτε κλεφτρόνι ούτε τσαντάκια!

LsKostas
11/10/2007, 15:00
Δεν σταματας σε μπλοκο επειδη δεν εχεις πινακιδα θεωρεισαι "εγκληματιας"...


Αγοραζεις σπιτι στα καμμενα...εισαι νομιμος...

:ZZZ:


οι παραβατες με τις πινακιδες ψηλα βαπτιστικαν "εγκληματιες" κ "τσαντακηδες", μονο και μονο επειδη επιφερουν χρηματα

και εγκληματιες επιφερουν χρηματα γιατι το κρατος κτιζει Ιονιες οδους με δαυτους...


Καντε οτι σας φωτισει ο Θεος μαγκες
Οπως βλεπεται το λαθος με το σωστο ειναι πολυ κοντα...
...αρκει να αναλαβετε την ευθυνη μετα...

stefanos
11/10/2007, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
ναι ρε συ να κάνει εξακρίβωση!

αλλα στο ξαναείπα!επειδή εμένα δεν μου αρέσει η πινακίδα στο μηχανάκι μου πάει να πει ότι είμαι κλεφτρόνι?

εγώ δεν λέω ότι είμαι σωστός σε αυτό λάθος είμαι αλλά αυτό δεν με κάνει ούτε κλεφτρόνι ούτε τσαντάκια!



Τι σε κάνει ρε φίλε καλό παιδί με αισθητική?

Cpt. Haddock
11/10/2007, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
δλδ καπετανιο αγορι μου με 650 καικατι ψηλα που ειναι ο βασικος...ΔΕΝ μπορεις να πληρωσεις 300 για ενα προστιμο.

ουτε καν τα 150 (μεσα στις πρωτες μερες)

:wave2:

Και δε μΕ λες...

Όσοι δεν παίρνουν τον βασικό αλλά πολυ παραπάνω (και είναι αρκετοί που πληρώνονται πολύ παραπάνω απο τον βασικό), τι θα γίνεται;

Ρωτάω επειδή πετάτε μια ρουκέτα "σύνδεση με το βασικό μισθό", ουσιαστικά έχετε το σύνδρομο Γιάννη Μαρίνου*

Εμένα δε με πειράζει, παίρνω πολύ πάνω απο το βασικό οπότε αν το πρόστιμο πρέπει να ειναι ένα μικρό κλασμα του βασικού, είμαι ευνοημένος.

Μετά βέβαια αρχίζουμε τα άλλου είδους παράπονα για εύνοιες κλπ κλπ



*Γιαννης Μαρίνος, παλιός αρθρογράφος και ευρωβουλευτής που αρθρογραφούσε επι παντός επιστητού και για όλα έλεγε "οι λύσεις ειναι απλές"

:rolleyes:

devil's animal
11/10/2007, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ξερεις οτι κανεις λαλακια? ετοιμασου να πληρωσεις. τοσο απλο ειναι ρε σταυρο, δεν καταλαβαινω γιατι σκαλωνεις.
και οχι, δεν θα κλαφτω ουτε θα τρεξω να βυσματωσω οταν απο εμενα (και σενα και τους διπλανους μας) ξεκιναει η διορθωση! :winka:

κατσε ρε συ Γιωργακη...

ο υπουργος με το κινητο που οδηγαει ΔΕΝ κανει μ@λακια??

ο ταδε επιχειρηματιας που δεν φοραει ζωνη??

ο Χ,Ψ τραγουδιστης-ηθοποιος-ποδοσφαιριστης-δημοσιο προσωπο που περναει κοκκινο??


ΑΥΤΟΙ γιατι την γλιτωνουν?? επειδη τ

stefanos
11/10/2007, 16:21
Απορώ με ποιά λογική τα μικρότερα ζωάκια της ζούγκλας (οι μηχανόβιοι δηλαδή) εμφανίζονται υπέρ του νόμου της ζούγκλας, του οποίου είμαστε ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΘΥΜΑΤΑ.
Γιατί παλικάρια μου με τον ίδιο τρόπο που ΔΕΝ εφαρμόζουν αρκετά καλά οι μπάτσοι τον νόμο με εμάς που έχουμε ΓΟΥΣΤΟ και ΔΕΝ βάζουμε πινακίδα έτσι κάνουν και με τουτου και με τα τζιπ και τις νταλίκες.
Αντί λοιπόν να είμαστε στο Συνταγμα και να απαιτούμε ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΗ αστυνόμευση καθόμαστε και λέμε αηδίες.
Και τελικά είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

bartlal
11/10/2007, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
κατσε ρε συ Γιωργακη...

ο υπουργος με το κινητο που οδηγαει ΔΕΝ κανει μ@λακια??

ο ταδε επιχειρηματιας που δεν φοραει ζωνη??

ο Χ,Ψ τραγουδιστης-ηθοποιος-ποδοσφαιριστης-δημοσιο προσωπο που περναει κοκκινο??


ΑΥΤΟΙ γιατι την γλιτωνουν?? επειδη τ

ΔΕΝ ειπα να την γλιτωσουν. αυτο που αποκομιζω ειναι οτι "προβαλεις" προτυπα αντι να κανεις αυτο που θεωρεις σωστο ΑΔΙΑΦΟΡΩΝΤΑΣ για τα κακως κειμενα και ΠΡΟΤΡΕΠΟΝΤΑΣ με τη σταση σου το σωστο... :sad:

bartlal
11/10/2007, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΗ αστυνόμευση καθόμαστε και λέμε αηδίες.
Και τελικά είμαστε άξιοι της μοίρας μας.


+10000000000000000000000000000

Akatanomastos
11/10/2007, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
να απαιτούμε ΠΙΟ ΣΚΛΗΡΗ αστυνόμευση καθόμαστε και λέμε αηδίες.
Και τελικά είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

den xreiazete re si poio skliri astinomefsi.
diafono me afto, kai se sxesi me to eksoteriko nomizo exoume idi arketa poio skliri astinomefsi.

afto pou xreiazete einai na allaksei kati mesa stin kefala mas.

gia to deftero mazi sou.

thePrince
11/10/2007, 17:27
Δεν χρειαζόμαστε πιο σκληρή αστυνόμευση, και η σκέτη καλή θα ήταν γιατί η αστυνομία είναι ανύπαρκτη!
Στο θέμα μας: η πινακίδα δεν είναι προαιρετική, τελεία. Σας μαγκώνουν (σπάνια, είπαμε η ασυνομία είναι ανύπαρκτη), πληρώνετε το πρόστιμο, τέλος. Ούτε μεγάλο είναι, ούτε μικρό, ξέρετε από πριν ότι άμα σας γράψουν θα πληρώσετε τόσα - κάντε το κουμάντο σας. Εγώ έχω την πινακίδα πάνω από πριν πάρω ακόμα παραλάβω την μηχανή, πελώρια είναι και άσχημη αλλά μαζεύει καλύτερα τις λάσπες...
Τέλος, βλέποντας ένα δίκυκλο χωρίς πινακίδα, μπορούμε να υποθέσουμε οτιδήποτε - το «κλεφτρόνι» και το «τσαντάκιας» είναι προφανώς μέσα στις πιθανότητες, τι να κάνουμε, να του πιάσουμε την κουβέντα να δούμε τι σόι μοτοσυκλετιστής είναι; Μάλιστα, έχει ειπωθεί και παλιότερα πως, όταν κάποιος δεν έχει πινακίδα και π.χ. προκαλέσει ατύχημα και την κάνει, θα πρέπει κάποιος άλλος να τον κυνηγήσει - διαδικασία μάλλον επικίνδυνη. Οπότε, προσθέστε και το «αλήτης» στα «κλεφτρόνι» και «τσαντάκιας». Σκεφτείτε τα λίγο αυτά και πάρτε τις αποφάσεις σας.

Akatanomastos
11/10/2007, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από thePrince
Δεν χρειαζόμαστε πιο σκληρή αστυνόμευση, και η σκέτη καλή θα ήταν γιατί η αστυνομία είναι ανύπαρκτη!
Στο θέμα μας: η πινακίδα δεν είναι προαιρετική, τελεία. Σας μαγκώνουν (σπάνια, είπαμε η ασυνομία

genika simfono me afta pou les, alla re file den mporoume na xoume o kathenas kai ena mpatso pano apo to kefali tou.idi exoume poli astinomefsi, (toulaxiston stin athina)

thePrince
11/10/2007, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
genika simfono me afta pou les, alla re file den mporoume na xoume o kathenas kai ena mpatso pano apo to kefali tou.idi exoume poli astinomefsi, (toulaxiston stin athina)
Το θέμα δεν είναι αν μπορούμε ή δεν μπορούμε να έχω κι από έναν μπάτσο ο καθένας, το θέμα είναι αν χρειάζεται ο καθένας μας από ένα μπάτσο! Κρίνοντας από το πόσα δίκυκλα κυκλοφορούν χωρίς πινακίδες πιστεύω πως δεν υπάρχει αρκετή αστυνόμευση. Κι ας μην αρχίσουμε συζήτηση για πραγματικά σοβαρές παραβάσεις...

Akatanomastos
11/10/2007, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από thePrince
[B] Κρίνοντας από το πόσα δίκυκλα κυκλοφορούν χωρίς πινακίδες πιστεύω πως δεν υπάρχει αρκετή αστυνόμευση./B]

ekei einai telika i diafonia mas, esi enooeis astinomefsi gia to sigekrimeno pragma.
afto einai alitheia, kai genikos oloi exoume katalavei pos oi mpatsoi iparxoun mono gia na anoigoun tin kikloforia otan pernaei kapoios VIP( MI XESO) , na kinigane tromokrates ( an ipirxan kiolas) , na dernoun stis poreies kai alla tetoia simantika pragmata..

ola ta alla sta paparia tous..

epimeno omos pos an valoume osous mpatsous les esi(kai etsi einai) na kanoun aftin tin sigekrimeni kai alles sxetikes douleies oti xreiazomaste, tha xoume 5.000.000 mpatsous na kinigoun 5.000.000 polites, opote kati allo prepei na ginei.

LittleJohn
11/10/2007, 19:46
Εντάξει η πινακίδα πρέπει να υπάρχει πάνω στο μηχανάκι. Αυτό νομίζω ότι εννοείται...
Τώρα που θα είναι, είναι άλλο θέμα...:lol:

Κοιτάχτε που την έχω στο ZX (κολλήμενη πάνω στην εξάτμιση). Για να την δείς πρέπει να σκύψεις. Στο cbr μια από τα ίδια...

Με έχουν σταματήσει 2-3 φορές με το Zx και άλλες τόσες με το cbr, η δικαιολογία που πιάνει πάντα είναι ότι έσπασε η βάση και την έχω αναγκαστικά εκεί μεχρί να έρθει το ανταλλακτικό...(ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΨΕΙ)...

Ίσως φταίει ότι ζώ σε νησί... :sun:


108347

stefanos
11/10/2007, 20:06
Δηλαδή στη Γερμανία υπάρχουν ας πούμε περισσότεροι μπάτσοι?
Περισσότεροι ανα χιλιόμετρο δρόμου η ανα κάτοικο?
Δεν νομίζω απλά έκεί υπάρχει βούληση να επιβληθεί ο νόμος.
Γιατί και εδώ πρίν τα χριστούγεννα θα δείς πίσω απο κάθε κολώνα θα είναι κρυμένος και ένας για να βγούν τα δώρα του Δημοσίου, αλλά μέχρι εκεί.
Και πέρα απο αυτό η πλήρης αναρχία οχι μόνο σε πινακίδα και κράνος, μέτρα κοτσαδόρους που απλά απαγορεύεται να είναι επάνω στο αμάξι πλέον ακόμα και με άδεια, μέτρα πρόσθετους προβολείς και σιδεριές στα τζιπ μέτρα διαστάσεις ελαστικών, αδήλωτους κινητήρες μετατροπές σε αμαξώματα.
Οτι του κατέβει του καθεμιανού κάνουμε.
Και στο τέλος βέβαια εμάς τραβάνε στα νεκροτομία.
Να μην πώ οτι πλέον κανένας δεν θυμάται την σημασία των πινακίδων.
Και πώς άλλωστε αφού δεν έχουν καμιά σημασία.
Και αυτό το πληρώνουμε κάθε μέρα εμείς κυρίως.
Δεν πρέπει να το συντηρούμε.

McTalas
11/10/2007, 20:40
οσον αφορα το θεμα του προστιμου ας το κανουν οπως στην Σουηδια που παει αναλογικα με την οικονομικη σου κατασταση,

makis206
11/10/2007, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
ρε δε μαμιουνται λεω εγω... δε πα να γραφουν 1000 ευρω για πινακιδα εγω δε βαζω :evil:

Αρχικά δημιουργήθηκε από siakattackj
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΝΤΑΝ ΡΕΕΕ ΓΚΡΕΓΚΟΡΙ................
γι'αυτό σε πάω......:cool:

Καλά μυαλά...:lol:

Οκ παίδες μην την βάλετε ποτέ, πλερώνετε εσείς μαλάκες μπας μας φτιάξουν και καμμιά λακούβα κάποτε.. γιατί εγώ τρακοσσαρού για πινακίδα δεν θα δώσω !
Ούτε για κόκκινο ούτε για κράνος αλλά ούτε και για ζώνη !

Όνειρα θερινής νυκτός θα μου πείτε και δεν θά'χετε και άδικο σ'αυτό το μπουρδέλο που ζούμε αλλά τα λεφτουδάκια σας μπορείτε να τα προστατεύσετε κι όχι να τους πλουτίζετε (εξ'ού και το "μαλάκες")

Εκτός κι αν το κάνετε για να έχετε να βρίζετε μετά πληρωμής, λες και μιλάμε για μηχάνημα απωθημένων..:lol:

Και κάτι άλλο μάγκες, να μην τύχει ποτέ στραβή σε κανέναν από κάποιον που δεν είχε πινακίδα.. δεν θα το παω στα άκρα μιλώντας για πέρασμα κόκκινου, επικίνδυνης προσπέρασης ή οτιδήποτε άλλο μπορεί να προκαλέσει ατύχημα με ότι αυτό συνεπάγεται πολλές φορές.. για απλή κλοπή μιας τσάντας θα μιλήσω από έναν απινακίδωτο εκεί που οι μάρτυρες θά'ναι χιλιάδες..

Μα τι λέω ;

Και πάλι οι μπάτσοι θα φταίνε που δεν τον βρίσκουν.:rotflmao:

Ο Γαρδέλης κρατάει στρογγυλό τιμόνι πλέον ρεεεεεεε !:winka:

makis206
11/10/2007, 21:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από siakattackj
ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ......
για να μας τα αρπάζπυν πιο έυκολά??????

Άμα συνετιστείς θα στ'αρπάζουν πιο εύκολα ;:hypnotize :hypnotize :hypnotize

makis206
11/10/2007, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
γιατί εγώ τρακοσσαρού για πινακίδα δεν θα δώσω !
Ούτε για κόκκινο ούτε για κράνος αλλά ούτε και για ζώνη !

Και για να προλάβω την γνωστή επόμενη ερώτηση του γνωστού πια διαλόγου...

Ναι ! Τρέχω κι εγώ και τα όρια ταχύτητας που αναγράφονται πάνω στις ταμπέλες τα διπλασιάζω στο κοντέρ πολλές φορές !

Όταν όμως θα έρθει η φωτογραφία απ'το ραντάρ στο σπίτι θα την πληρώσω χωρίς δεύτερη κουβέντα !

Και ΔΕΝ θα μου φταίνε οι μπάτσοι..

McTalas
11/10/2007, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Άμα συνετιστείς θα στ'αρπάζουν πιο εύκολα ;:hypnotize :hypnotize :hypnotize

Αστο ρε μακη τσαμπα χαλας την ζαχαρενια σου,ασε τα παιδια να κανουν οτι θελουν,Αλλα ετσι και ακουσω κανενα απο εσας να κλαψουριζετε και να βριζεται τους μπατσους επειδη σας συνελλαβαν να παρανομητε,θα φατε τρελο κραξιμο.

makis206
11/10/2007, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Αστο ρε μακη τσαμπα χαλας την ζαχαρενια σου,ασε τα παιδια να κανουν οτι θελουν,Αλλα ετσι και ακουσω κανενα απο εσας να κλαψουριζετε και να βριζεται τους μπατσους επειδη σας συνελλαβαν να παρανομητε,θα φατε τρελο κραξιμο.

Πίστεψέ με, δεν την χαλάω ούτε κεφάλια κόβω.

Ελεύθεροι άνθρωποι είναι, εγώ δεν θέλω το κακό κανενός όμως δεν μπορώ να αποτρέψω κανέναν απ'το να το κυνηγάει μονίμως..

:beer: :beer:

la_villa
11/10/2007, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Αστο ρε μακη τσαμπα χαλας την ζαχαρενια σου,ασε τα παιδια να κανουν οτι θελουν,Αλλα ετσι και ακουσω κανενα απο εσας να κλαψουριζετε και να βριζεται τους μπατσους επειδη σας συνελλαβαν να παρανομητε,θα φατε τρελο κραξιμο.

εμείς να φάμε το κράξιμο??

μα οι μπάτσοι γ#@324$αι
:lol: :lol: :wave2:

Akatanomastos
12/10/2007, 03:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
ι
Οτι του κατέβει του καθεμιανού κάνουμε.
Και στο τέλος βέβαια εμάς τραβάνε στα νεκροτομία.


:a23:

OrEsTiS82
12/10/2007, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από thePrince
Δεν χρειαζόμαστε πιο σκληρή αστυνόμευση, και η σκέτη καλή θα ήταν γιατί η αστυνομία είναι ανύπαρκτη!



Νομιζεις! πιο πολλα ασφαλήτικα ειναι καθημερινα στους δρομους παρα περιπολικα...
;)
εχω να πεσω σε μπλοκο απο τον Ιουλιο και αυτο δεν ηταν μπλοκο με σταματησαν ενω πηγαινα 2 ζηταδες, ολα οκ, βεβαια δεν ειχα το 07 κολλημενο το σημα, ουτε φλας εχω μπρος πισω και η πινακιδα ειναι με πατεντα δικη μου χωρις τον λασπωτηρα,δε με γραψανε ουτε με εχουν γραψει ποτε,εξωτερικα το εχω καπως αλητικο το μηχανακι και σου λεει αυτος παλι καλα που εχει και διπλωμα και ασφαλεια και δεν ειναι και κλεμενο,οποτε τι να πει για τα φλας και το σημα...

ΥΓ:Φοραω παντα κρανος ομως...
LooooooooooooooooL!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

costas81
12/10/2007, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Τι σε κάνει ρε φίλε καλό παιδί με αισθητική?


όχι!!


με κάνει παραβάτη!!


όχι τσαντάκια!!

bartlal
12/10/2007, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
όχι!!


με κάνει παραβάτη!!


όχι τσαντάκια!!

και ο τσαντακιας παραβατης ειναι.... :rolleyes:

costas81
12/10/2007, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
και ο τσαντακιας παραβατης ειναι.... :rolleyes:


και αυτος που πέρασε με κόκκινο και σκότωσε ολόκληρη οικογένεια!



παραβάτης του νόμου είναι!



φέρτε ένα μεγάλο σακί να μπούμε όλοι μέσα!

project.breeze
12/10/2007, 18:36
Συμφωνώ πως η πινακίδα πρέπει ΠΑΝΤΑ να είναι σε ευδιάκριτο σημείο της μοτοσυκλέτας για όλους τους λόγους που ανέφεραν οι υπόλοιποι παραπάνω αλλά για να θέσω ένα άλλο θέμα.Είστε πολλοί που διαφωνείτε με αυτούς που δεν βάζουν πινακίδα.Αν ο τίτλος του θέματος ήταν:"Τελικά με γράψανε επειδή είχα aftermarket εξάτμιση και έκανα θόρυβο" θα είσασταν όλοι τόσο κατηγορηματικοί;Δεν θα βρίζατε την αστυνομία;

stefanos
12/10/2007, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
όχι!!


με κάνει παραβάτη!!


όχι τσαντάκια!!

Ελπίζω κάποιος άλλος παραβάτης με τζίπ και σιδεριά μπροστά και βίντσι να μην σε πατήσει και σε παρατήσει στην ακρη του δρόμου.
Και ναι και εσύ και ο φονιάς ακριβώς το ίδιο είσαστε παραβάτες.
Το μέγεθος της παράβασης εξαρτάται απο την ελαστικότητα της συνήδησης σας.
Και το χειρότερο είναι οτι αυτή η κοινονία επιτρέπει κάτι τέτοιο.
Θα καταλάβεις τι λέω αργότερα στη ζωή σου.

stefanos
12/10/2007, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Συμφωνώ πως η πινακίδα πρέπει ΠΑΝΤΑ να είναι σε ευδιάκριτο σημείο της μοτοσυκλέτας για όλους τους λόγους που ανέφεραν οι υπόλοιποι παραπάνω αλλά για να θέσω ένα άλλο θέμα.Είστε πολλοί που διαφωνείτε με αυτούς που δεν βάζουν πινακίδα.Αν ο τίτλος του θέματος ήταν:"Τελικά με γράψανε επειδή είχα aftermarket εξάτμιση και έκανα θόρυβο" θα είσασταν όλοι τόσο κατηγορηματικοί;Δεν θα βρίζατε την αστυνομία;


Οχι η αστυνομία εφαρμόζει αυτά που έχουμε αποφασίσει όλοι μαζί σαν κοινονία πολύ σωστά άσχετα αν δεν το καταλαβαίνουμε τώρα.

project.breeze
12/10/2007, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Οχι η αστυνομία εφαρμόζει αυτά που έχουμε αποφασίσει όλοι μαζί σαν κοινονία πολύ σωστά άσχετα αν δεν το καταλαβαίνουμε τώρα.


Αυτό λέω κι εγώ αλλά στον βωμό της "ωραίας" και "αλήτικης" εμφάνισης κάποιοι κάνουν πράγματα που θέτουν σε κίνδυνο την ζωή τους και την ζωή των άλλων (φλας,καθρέφτες) και κάποιοι που θέτουν σε κίνδυνο την ψυχική υγεία κάποιων άλλων (βλ. Sebring στις 4 τα χαράματα κάτω από το σπίτι σου) :wave2:

stefanos
12/10/2007, 19:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αυτό λέω κι εγώ αλλά στον βωμό της "ωραίας" και "αλήτικης" εμφάνισης κάποιοι κάνουν πράγματα που θέτουν σε κίνδυνο την ζωή τους και την ζωή των άλλων (φλας,καθρέφτες) και κάποιοι που θέτουν σε κίνδυνο την ψυχική υγεία κάποιων άλλων (βλ. Sebring στις 4 τα χαράματα κάτω από το σπίτι σου) :wave2:


Τώρα μιλάμε για κατόχους v-strom, καμία σχέση.:p

project.breeze
12/10/2007, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Τώρα μιλάμε για κατόχους v-strom, καμία σχέση.:p



Το V-Strom είναι αλήτικο από μόνο του δεν θέλει καμμία μόντα :lol:

grigorisr1
12/10/2007, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Καλά μυαλά...:lol:

Οκ παίδες μην την βάλετε ποτέ, πλερώνετε εσείς μαλάκες μπας μας φτιάξουν και καμμιά λακούβα κάποτε.. γιατί εγώ τρακοσσαρού για πινακίδα δεν θα δώσω !
Ούτε για κόκκινο ούτε για κράνος αλλά ούτε και για ζώνη !

Όνειρα θερινής νυκτός θα μου πείτε και δεν θά'χετε και άδικο σ'αυτό το μπουρδέλο που ζούμε αλλά τα λεφτουδάκια σας μπορείτε να τα προστατεύσετε κι όχι να τους πλουτίζετε (εξ'ού και το "μαλάκες")

Εκτός κι αν το κάνετε για να έχετε να βρίζετε μετά πληρωμής, λες και μιλάμε για μηχάνημα απωθημένων..:lol:

Και κάτι άλλο μάγκες, να μην τύχει ποτέ στραβή σε κανέναν από κάποιον που δεν είχε πινακίδα.. δεν θα το παω στα άκρα μιλώντας για πέρασμα κόκκινου, επικίνδυνης προσπέρασης ή οτιδήποτε άλλο μπορεί να προκαλέσει ατύχημα με ότι αυτό συνεπάγεται πολλές φορές.. για απλή κλοπή μιας τσάντας θα μιλήσω από έναν απινακίδωτο εκεί που οι μάρτυρες θά'ναι χιλιάδες..

Μα τι λέω ;

Και πάλι οι μπάτσοι θα φταίνε που δεν τον βρίσκουν.:rotflmao:

Ο Γαρδέλης κρατάει στρογγυλό τιμόνι πλέον ρεεεεεεε !:winka:

κληση για πινακιδα δεν εχω πληρωσει ποτε εδω και 2 χρονια που οδηγαω ss γιατι τις ωρες που βγαινω δεν εχει μπατσους και δευτερον... δε σταματαω και να κανουν σημα ασε που σιγα μη χαλασω τιν ομορφια απο το μηχανακι και να βαλω λασπωτιρα και πινακιδα :lol:

McTalas
13/10/2007, 00:27
egw pantos edwsa 85 evra kai pira mia vasi ths baracuda kai einai mia xara,
epitelous einai h proth fora sthn zoi mou pou oghgaw kapoio oxhma entelws nomimo :lol: :lol: :rotflmao:

project.breeze
13/10/2007, 00:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
egw pantos edwsa 85 evra kai pira mia vasi ths baracuda kai einai mia xara,
epitelous einai h proth fora sthn zoi mou pou oghgaw kapoio oxhma entelws nomimo :lol: :lol: :rotflmao:



Είδες που αισθάνεσαι καλύτερα τώρα;:beer:

Fireball400
13/10/2007, 00:45
Η μέση λύση:Βάλτε πινακίδα που να διπλώνει να είναι όλοι ευχαριστημένοι!:lol:

McTalas
13/10/2007, 00:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball400
Η μέση λύση:Βάλτε πινακίδα που να διπλώνει να είναι όλοι ευχαριστημένοι!:lol:

egw vevea evala anadiplomeni alla den diplwnei:confused: vriskei panw sthn roda.tespa mia xara einai den exw skopo na thn diplwnw.ama thelisw vgenei eykola ksevidonontas 2 vidakia!

soichiro_cbf
13/10/2007, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
κληση για πινακιδα δεν εχω πληρωσει ποτε εδω και 2 χρονια που οδηγαω ss γιατι τις ωρες που βγαινω δεν εχει μπατσους και δευτερον... δε σταματαω και να κανουν σημα ασε που σιγα μη χαλασω τιν ομορφια απο το μηχανακι και να βαλω λασπωτιρα και πινακιδα :lol:





Ε καλά επειδή είσαι ο τρισμέγιστος και δεν σταματας πρόσεχε γιατί μπορεί να υπάρξει και κανένας θερμόαιμος μαλάκας μπάτσος και να σου ανάψει καμιά και τότε να δώ πως θα ξεφύγεις από τη σφαίρα.:lol: :lol:

grigorisr1
13/10/2007, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από soichiro_cbf
Ε καλά επειδή είσαι ο τρισμέγιστος και δεν σταματας πρόσεχε γιατί μπορεί να υπάρξει και κανένας θερμόαιμος μαλάκας μπάτσος και να σου ανάψει καμιά και τότε να δώ πως θα ξεφύγεις από τη σφαίρα.:lol: :lol:



τιν εχω ανετα τι σφαιρα :smokin:

Tpap
24/10/2007, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
Δεν μπορώ να κατανοήσω τι σχέση μπορεί να έχει ένα οποιοδήποτε κωλοκράτος, μια οποιαδήποτε κωλοαστυνομία, ο καπιταλισμός, ο μαρξισμός, ο λενινισμός, τα goodies ή η coca-cola, με κάποιον ψευτόμαγκα, άμυαλο και προπάντων εξυπνάκια σαν εμένα ή εσένα, που την έχουμε δει να μην υπακούμε σε κανένα νόμο που δεν μας συμφέρει.
Φωνάζω για τις φωτιές στα δάση αλλά θα είμαι πρώτος στην καταπάτηση των καμμένων.
Διαμαρτύρομαι για τα τροχαία αλλα ποτέ δεν φοράω ζώνη ή κράνος γιατι έτσι γουστάρω.
Δυστυχώς για όλους μας είμαστε καταδικασμένοι να παραμείνουμε μαμελούκοι, αγροίκοι και το σπουδαιότερο να επαναλαμβάνουμε αιώνια τα ίδια λάθη.

Αρχικά δημιουργήθηκε από thePrince
Δεν χρειαζόμαστε πιο σκληρή αστυνόμευση, και η σκέτη καλή θα ήταν γιατί η αστυνομία είναι ανύπαρκτη!
Στο θέμα μας: η πινακίδα δεν είναι προαιρετική, τελεία. Σας μαγκώνουν (σπάνια, είπαμε η ασυνομία είναι ανύπαρκτη), πληρώνετε το πρόστιμο, τέλος. Ούτε μεγάλο είναι, ούτε μικρό, ξέρετε από πριν ότι άμα σας γράψουν θα πληρώσετε τόσα - κάντε το κουμάντο σας. Εγώ έχω την πινακίδα πάνω από πριν πάρω ακόμα παραλάβω την μηχανή, πελώρια είναι και άσχημη αλλά μαζεύει καλύτερα τις λάσπες...
Τέλος, βλέποντας ένα δίκυκλο χωρίς πινακίδα, μπορούμε να υποθέσουμε οτιδήποτε - το «κλεφτρόνι» και το «τσαντάκιας» είναι προφανώς μέσα στις πιθανότητες, τι να κάνουμε, να του πιάσουμε την κουβέντα να δούμε τι σόι μοτοσυκλετιστής είναι; Μάλιστα, έχει ειπωθεί και παλιότερα πως, όταν κάποιος δεν έχει πινακίδα και π.χ. προκαλέσει ατύχημα και την κάνει, θα πρέπει κάποιος άλλος να τον κυνηγήσει - διαδικασία μάλλον επικίνδυνη. Οπότε, προσθέστε και το «αλήτης» στα «κλεφτρόνι» και «τσαντάκιας». Σκεφτείτε τα λίγο αυτά και πάρτε τις αποφάσεις σας.


Κυριοι, συμφωνω απολυτως στα λεγομενα σας.
το θεμα δεν ειναι τι κανει το κρατος για εμας, παρα τι κανουμε εμεις για τους εαυτους μας..-παραφραση αλλα φανταζομαι εννοεισατε-

Ειναι προφανες οτι οπως συμπεριφερομαστε στο σπιτι μας, στους γνωστους μας, στην γυναικα μας, στην δουλεια μας, ετσι συμπεριφερομαστε και στον δρομο..

Δυστυχως μας λειπει παραπανω απο ενα-δυο πραγματα για να βελτιωσουμε την οδικη μας συμπεριφορα (οχι μονον).
Και το βασικοτερο σε ελλειψη, ειναι η στοιχειωδης αξιοπρεπεια/αυτοσεβασμος..
Και ενας αντρας γεννιεται με αυτο.
Δεν στο μαθαινει καποιος.