PDA

View Full Version : Adrenalize.... Ξυπνάτε ρε... ξεκουβαλάτε..



Gandalf dr685sm
12/10/2007, 16:04
Και επειδή το ΣΚ είναι κοντά ας πούμε κάτι να "ανάψουν τα αίματα"

Σαββάτο ή Κυριακή πρωί... δεν ξέρω τι είναι... το μόνο που ξέρω και βλέπω είναι την μηχανή μου να γυαλίζει εκεί , και να περιμένει...να περιμένει το δροσερό πρωινό αέρα να περνάει μέσα απο το ζεστό μοτέρ ενώ κινείται πάνω στον γκρί δράκο.

Ακουστικά με δυνατή μουσική ροκ μέσα στα αυτιά, κράνος κουμπώνει και το κλειδί γυρνάει...

Ακούγεται ενας τεράστιος βρυχηθμός μέσα απο το μοτέρ και την εξάτμιση του. Ξύπνησε... υπακούει στο γύρισμα του κλειδιού και οι βελόνες δίνουν ενδείξεις και σημεία ζωής. Το "κλάνκ" που ακούγεται , είναι σαν τον ήχο που κάνουν τα κόκκαλα μας όταν σπάνε τα άλατα απο το καθισιό.

Ο αέρας περνάει δροσερός μέσα απο το κράνος και η πάχνη απο το γύρω περιβάλλον , θυμίζει ταινία μυστηρίου. Μια σκεπτική και νυσταγμένη φάτσα ενός ηλικιωμένου , λίγο τρομαγμένη και λίγο περιέργη απο τον αναβάτη με τα δερμάτινα πάνω σε ενα όχημα με δύο ρόδες να περνάει σιγά σιγά μπροστά του ενώ ακούγεται ενα γουργουρητό απο την εξάτμιση σαν την ανάσα ενός δράκου ενώ ξυπνάει.

Ο ήλιος φωτίζει και αντανακλά στο δέρμα του μπουφάν και στην ζελατίνα του κράνους , πάνω απο την λαμαρίνα της μηχανής...

Η μουσική δίνει ρέστα σε ένταση και ο καρπός γυρνάει για να γίνει η στιγμιαία εικόνα της σιγανά κινούμενης μηχανής με τον αναβάτη , ενα σκίτσο που προσπερνάει με μεγάλη ταχύτητα , μέσα στον χρόνο και τον χώρο κάτω απο τα desibel μουσικής και μηχανικού ήχου.

ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕ ... ΠΣΚ έρχεται.. καβαλήστε τις μηχανές σας και κάντε μια βόλτα ρε γμτ και για εμάς που περιμένουμε ακόμα να έρθει η δική μας.

Προσοχή στους δρόμους και να έχετε όλη την εικόνα μας εκεί. Διαφέρουμε ρε... πάρτε το χαμπάρι... η ελευθερία πάντα είχε ενα κίνδυνο μέσα της... ας την απολαύσουμε με λίγη μουσική σε πλήρη ένταση...

Κουμπώστε ταχύτητα.. δρομος και γκάζι..

Καλό ΠΣΚ σε όλους μας!


GANDALF

LsKostas
15/10/2007, 16:49
Να το διαβαζουμε καθε Παρασκευη:a10:

και οχι μονο:D