PDA

View Full Version : Το πρώτο μου κράνος!



carjunkie
12/10/2007, 15:54
Γεια σε όλους!

Λοιπόν, μπαίνω πολύ καιρό στο φόρουμ διότι μου αρέσουν οι μηχανές και από εδώ μέσα μαθαίνω και πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Ο αδερφός μου πήρε πρόσφατα την πρώτη του μηχανή και δεν έχω ανέβει ακόμα διότι δεν έχω κράνος.

Πήγα λοιπόν σε ένα κατάστημα να βρώ κάτι οικονομικό αλλά και παράλληλα ασφαλές. Βρήκα ένα full-face κράνος σε προσφορά στα 70 ευρώ αλλά δεν γνώριζα τη μάρκα και δεν το αγόρασα. Η φίρμα είναι m2r αν θυμάμαι καλά (Αμερικάνικη).

Για πείτε, είναι της προκοπής αυτά τα κράνη, είναι γνωστά; Είπα να ρωτήσω πρώτα εδώ πριν πάω να πάρω για να ακούσω μια δεύτερη γνώμη.

Ευχαριστώ!

MikeG
12/10/2007, 15:59
Είναι αρκετά γνωστή μάρκα ειδικά σε κράνη enduro. Αν ψάξεις την αγορά & ειδικά μέσω Internet θα βρεις αρκετά κράνη σε πολύ καλή τιμή!

:wave2:

costas81
12/10/2007, 16:02
ας πουμε για δες εδω:


http://www.fc-moto.de/

http://www.motocard.com/en/articulos/resultados.asp?Seccion=1&Marca=78&categoria=10&filtro=11702&Proviene=3/




στο πρωτο μαλιστα τα πληρωνεις με την παραλαβη!

:wave2: :wave2:

carjunkie
12/10/2007, 16:02
Σε ευχαριστώ πολύ! Αφού είναι οκ θα πάω να το πάρω διότι βιάζομαι κιόλας να προλάβω τα μαγαζιά ανοιχτά...:wave2:

Θα περιμένω λίιιγο ακόμα μήπως πει τη γνώμη του και κάποιο άλλο παιδί του φόρουμ και έφυγα!:D

apav
12/10/2007, 16:17
Ελέγχεις εάν έχει προδιαγραφές Ε.Ε. 22.05. :D

carjunkie
12/10/2007, 16:29
Ωραίος! Σε ευχαριστώ πολύ. Άρα αν πληρεί αυτές τις προδιαγραφές δεν θα το σπάσω το αυγό (αν μακρυά από μας) κάνω crash test. Στα site που μου έβαλε ο φίλος παραπάνω δεν είχε τη μάρκα που έγραψα...:sad: :(

Αν και πιστεύω ότι θα είναι οκ διότι πήγα σε μαγαζί στην Καλιρρόης που έχει αποκλειστικά εξοπλισμό για moto. Ε, δεν πιστεύω να πάει να χτυπήσει τον ανταγώνισμο του practiker με παρόμοια κράνη..!

mustaine1990
12/10/2007, 16:53
ριξε και καμια ματια στα caberg(motomarket)
:beer:

costas81
12/10/2007, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
Ωραίος! Σε ευχαριστώ πολύ. Άρα αν πληρεί αυτές τις προδιαγραφές δεν θα το σπάσω το αυγό (αν μακρυά από μας) κάνω crash test. Στα site που μου έβαλε ο φίλος παραπάνω δεν είχε τη μάρκα που έγραψα...:sad: :(

Αν και πιστεύω ότι θα είναι οκ διότι πήγα σε μαγαζί στην Καλιρρόης που έχει αποκλειστικά εξοπλισμό για moto. Ε, δεν πιστεύω να πάει να χτυπήσει τον ανταγώνισμο του practiker με παρόμοια κράνη..!


μην τσιγγουνευτείς 50? παραπάνω να πάρεις ένα πιο καλό κράνος!

675
12/10/2007, 22:28
αντε και οταν το παρεις ποσταρε και καμια φωτο!:beer: