PDA

View Full Version : Street Triple Πρώτες Εντυπώσεις



m1ke
13/10/2007, 03:56
:D :D :D


108484

m1ke
13/10/2007, 04:04
Το πρωί έμαθα ότι ένας φίλος μόλις παρέλαβε το πολυαναμενόμενο λαχανί Street Triple. Παρασκευή βράδυ και το Street Triple θα έκανε την πρώτη του βόλτα στην Αθήνα :smilea:
Το Daytona λοιπόν ανέλαβε να συνοδεύσει το νέο μέλος της οικογένειας. :D


108485

m1ke
13/10/2007, 04:07
Τα πρώτα του "βήματα" εχμ χιλιόμετρα :D


108486

m1ke
13/10/2007, 04:08
Από συνοδεία πάντως δεν είχε παράπονο ...


108487

m1ke
13/10/2007, 04:11
Το νέο μέλος έχει ωραία "οπίσθια" :blush:


108488

m1ke
13/10/2007, 04:13
Και άνετη σέλα για οδηγό και συνοδηγό


108489

m1ke
13/10/2007, 04:15
Και τα όργανα του είναι ευανάγνωστα και όμορφα ενώ το μασκάκι κάνει σωστά τη δουλειά του και κόβει αρκετό αέρα.


108490

m1ke
13/10/2007, 04:33
Το πρώτο που αντιλήφθηκα μόλις το πήρα για να το οδηγήσω είναι ότι το βάρος είναι αυξημένο σε σχέση με το πανάλαφρο Daytona, ωστόσο μου φάνηκε πιο ελαφρύ από άλλα γυμνά (πχ Ζ750).
Το δεύτερο που μου προξένησε την προσοχή είναι η έλλειψη ρυθμίσεων στην μπροστινή ανάρτηση (ασυνήθιστο για Triumph), ωστόσο αναμενόμενο για μηχανή 8000 ευρώ. Πάντως το μπροστινό μου έδινε καλή αίσθηση και δεν νομίζω ότι αν είχε ρυθμίσεις θα καθόμουν να τις πειράξω.

Από εκεί και πέρα το Street Triple με το που ανέβεις σου δίνει την εντύπωση μίας πολυχρηστκής μηχανής που μπορεί το ίδιο εύκολα να πάει χαλαρή ξεκούραστη βολτούλα ή να λυσσάξει όπως το Daytona. Άλλωστε με το Daytona μοιράζονται πολλά κοινά όπως κινητήρα, πλαίσιο και ψαλίδι.

Το μοτέρ του είναι έκπληξη καθώς όχι μόνο δεν υστερεί ένταντι του Daytona, αλλά μου φαίνεται ότι ο ψεκασμός του έχει βελτιωθεί ακόμα περισσότερο. Η απόκριση στο γκάζι ήταν πάντα άμεση και ο κινητήρας αν και σε διαδικασία run in ανέβαζε στροφές ταχύτατα.

Τα φρένα τα δοκίμασα με ένα μ@λ@κα που πέρασε με κόκκινο. Δεν έχουν φυσικά τη δύναμη που έχουν τα φρένα του Daytona, όμως δεν προβληματίστικα καθόλου και φαίνεται να κάνουν καλά τη δουλειά τους.


108491

ronin1
13/10/2007, 08:53
kalotaksido sto palikari...

αν και σε διαδικασία run ??

ti ennoeis akrivws?

de se epiasa ksipinisa k prin apo ligo..katalavaineis..

kostuono
13/10/2007, 08:56
Καλοτάξιδο!!!!
Κουκλί ειναι!!!!!

AFTER
13/10/2007, 09:27
Δυστυχως ειναι καινουργιο και δεν το ανοιξατε


Αυτο που ειδα εγω απο τις φωτο

Ζηλευω την θεση του συνοδηγου
Η ουρα ειναι πιο ομορφη απο του προηγουμενου speed triple
Tα οργανα στηριζονται στο πλαισιο(καλο αυτο)

Ε τωρα Mike εννοειται οτι θα ειναι πιο βαρυ απο το daytona σου

Αντε καλοταξιδο


:beer:

675
13/10/2007, 10:13
με γειες με γειες!!:a18: :a25:


ετσι ετσι!!:beer:

apav
13/10/2007, 10:18
Καλοτάξιδο! :beer:

makis206
13/10/2007, 10:46
Πανέμορφο μηχανάκι, και το χρώμα του μ'αρέσει !

Δώσε ευχές στο φίλο σου Μάϊκ !

:beer: :beer: :beer:

road spirit
13/10/2007, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
αν και σε διαδικασία run ??

ti ennoeis akrivws?

de se epiasa ksipinisa k prin apo ligo..katalavaineis..

στρωσιμο εννοεί :beer:
καλοτάξιδο!

ronin1
13/10/2007, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
στρωσιμο εννοεί :beer:
καλοτάξιδο!

a,, ok toso aplo..:lol:

thanks..

Meni0s
13/10/2007, 18:31
Οποτε το βλεπω το εν λογω μηχανακι το κοιταζω κανενα 5λεπτο μεχρι να το χορτασω .....αρκετα! ! ! !




Καλοταξιδο και απροβληματιστα Κμ στο φιλο σου m1ke! ! ! !:beer: :beer: :beer: :beer:


108514

devil's animal
13/10/2007, 18:44
καλοταξιδο το κουκλι να πεις στον φιλο σου..

και εχω μαθει (απο καλα πληροφορημενες πηγες) οτι ειναι πολυ πιο ροπατο απο το 675.



τρελα παιχνιδια στην πολη!!!
:a2: :a25: :a30: :a08: :a46: :a54: :smokin:

mixalakis
13/10/2007, 20:40
Καλοτάξιδο το εργαλείο και πάντα όρθιος!!

Έτσι να αυξάνονται οι εγγλέζοι, και εγώ χτες παρέλαβα τον δικό μου και τον στρώνω!!

:a54: :a08: :a08:

kachius
14/10/2007, 09:48
Καλοτάξιδο!!!
:wave2: :wave2:

Ενώ στην αρχή με αναγούλιαζε...τελικά μου αρέσει πολύ!!!
:eyepop:



Να ρωτήσω;
Γιατί STREET triple και όχι SPEED triple?
Γιατί 8000? και όχι 12000???

Δεν είναι το 1050?? Τί παίζει;

vangelis 64
14/10/2007, 10:11
Με γειές και πάντα όρθιος.:beer: :beer: :beer: :wave2:

mixalakis
14/10/2007, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
Καλοτάξιδο!!!
:wave2: :wave2:

Ενώ στην αρχή με αναγούλιαζε...τελικά μου αρέσει πολύ!!!
:eyepop:



Να ρωτήσω;
Γιατί STREET triple και όχι SPEED triple?
Γιατί 8000? και όχι 12000???

Δεν είναι το 1050?? Τί παίζει;

Το λαχανί εγγλεζάκι που βλέπεις είναι ουσιατικά το μικρό Speed Triple με τον κινητήρα 675 του Daytona και λέγεται Street Triple. Στα συκριτικά που έχω διαβάσει σαρώνει στα γυμνά 600σάρια!
:a08:

Ζεύκας
14/10/2007, 11:19
ρε πάτε καλά? :mad:

χαράς το μηχανάκι! ένα πράμα που του λείπει ένας κύλινδρος!
άσε που τα triumpffff βγάζουν συνέχεια προβλήματα! γουστάρετε να περιμένε στην εθνική για οδική βοήθεια?

τραβάτε πάρτε κανά z750 κανά hornet τόσοι που τα έχουν μπροστά από τις καφετέριες δεν ξέρουν?

κινητήρας, πλαίσιο ψαλίδια και λοιπές βλακείες από το 675 daytona...

χαράς το μηχανάκι!

τραβάτε πάρτε κανά gsxr-1000 (ούτε καν το 600) τόσοι που τα έχουν μπροστά από τις καφετέριες δεν ξέρουν? τόσα που έχουν πουληθεί στην Ελλάδα δεν σας λέει κάτι?

Αχ ρε και είστε Έλληνες...αφού είστε Έλληνες σκεφτήτε σαν τους Έλληνες! :mad:

AFTER
14/10/2007, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
ρε πάτε καλά? :mad:

χαράς το μηχανάκι! ένα πράμα που του λείπει ένας κύλινδρος!
άσε που τα triumpffff βγάζουν συνέχεια προβλήματα! γουστάρετε να περιμένε στην εθνική για οδική βοήθεια?

τραβάτε πάρτε κανά z750 κανά hornet τόσοι που τα έχουν μπροστά από τις καφετέριες δεν ξέρουν?

κινητήρας, πλαίσιο ψαλίδια και λοιπές βλακείες από το 675 daytona...

χαράς το μηχανάκι!

τραβάτε πάρτε κανά gsxr-1000 (ούτε καν το 600) τόσοι που τα έχουν μπροστά από τις καφετέριες δεν ξέρουν? τόσα που έχουν πουληθεί στην Ελλάδα δεν σας λέει κάτι?

Αχ ρε και είστε Έλληνες...αφού είστε Έλληνες σκεφτήτε σαν τους Έλληνες! :mad:


Δες πρωτα στους δρομους το μεγαλυτερο ποσοστο απο αυτους που αγορασαν Tiger, και μετα τα λεμε :rolleyes:

Ζεύκας
14/10/2007, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δες πρωτα στους δρομους το μεγαλυτερο ποσοστο απο αυτους που αγορασαν Tiger, και μετα τα λεμε :rolleyes:

μα να σου πώ ότι έχεις άδικο... :rolleyes:

πάντως να γίνει το tiger varadero χλωμό το κόβω...

cartman
14/10/2007, 12:54
Καλοτάξιδο παιδιά! Σίγουρα απο τις καλύτερες επιλογές στα μεσαία κυβικά!!
Και πανέμορφο!!

@zefkas: φίλε η επίθεση σου ήταν άστοχη! Δεν είπε κανείς κάτι κακό για το μηχανάκι ούτε είπε κανείς ότι τα Ιαπωνικά γυμνά 600άρια είναι καλύτερα (ή χειρότερα!). Πάντως συμφωνούμε είναι τρομερό μηχάνημα!!
:beer: :beer: :beer:

Ζεύκας
14/10/2007, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
@zefkas: φίλε η επίθεση σου ήταν άστοχη! Δεν είπε κανείς κάτι κακό για το μηχανάκι ούτε είπε κανείς ότι τα Ιαπωνικά γυμνά 600άρια είναι καλύτερα (ή χειρότερα!). Πάντως συμφωνούμε είναι τρομερό μηχανήμα!!
:beer: :beer: :beer:

μπα απλά είμαι κομπλεξικός και κολλημένος...

:beer: :beer: :beer:

AFTER
14/10/2007, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
μα να σου πώ ότι έχεις άδικο... :rolleyes:

πάντως να γίνει το tiger varadero χλωμό το κόβω...


Χαιρομαι που καταλαβες την τοποθετηση μου

Ειδα τις προαλλες ενα tiger(που ηταν μεσα στις επιλογες μου) σε ενα φαναρι και το χαζευα
Ο αναβατης τυπικος καγκουρας ακρανωτος, και μολις με βλεπει με το Ζ, αρχιζει τις γκαζιες και εφυγε με σπινιαρισμα
Στο επομενο φαναρι ηθελα να του πω ''ρε φιλε, δεν το πουλας να παρεις κανα __________?''

Βαλτε οτι θελετε μες στις γραμμες :lol:

Ζεύκας
14/10/2007, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Χαιρομαι που καταλαβες την τοποθετηση μου

Ειδα τις προαλλες ενα tiger(που ηταν μεσα στις επιλογες μου) σε ενα φαναρι και το χαζευα
Ο αναβατης τυπικος καγκουρας ακρανωτος, και μολις με βλεπει με το Ζ, αρχιζει τις γκαζιες και εφυγε με σπινιαρισμα
Στο επομενο φαναρι ηθελα να του πω ''ρε φιλε, δεν το πουλας να παρεις κανα __________?''

Βαλτε οτι θελετε μες στις γραμμες :lol:

το 675 δύσκολα θα γίνει της καφετέριας...

για το tiger όμως δεν θα έλεγα το ίδιο,θα το πάρουν μοτοσυκλετιστές αλλά και από κάτι σπόντα μηχανόβιους δεν γλυτώνει...

cartman
14/10/2007, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
μπα απλά είμαι κομπλεξικός και κολλημένος...

:beer: :beer: :beer:
Δεν εννοούσα αυτό φίλε! :wave2:

kachius
14/10/2007, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
Το λαχανί εγγλεζάκι που βλέπεις είναι ουσιατικά το μικρό Speed Triple με τον κινητήρα 675 του Daytona και λέγεται Street Triple. Στα συκριτικά που έχω διαβάσει σαρώνει στα γυμνά 600σάρια!
:a08:

Θα μας δώσεις και μερικά νουμεράκια;

Όπως ίππους, ροπή, βάρος και ένα boolean: abs??

(για το 675,ε;)
:wave2: :wave2:

cartman
14/10/2007, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
Θα μας δώσεις και μερικά νουμεράκια;

Όπως ίππους, ροπή, βάρος και ένα boolean: abs??

(για το 675,ε;)
:wave2: :wave2:

street triple (http://www.triumph.co.uk/streettriple/streetTripleFlash.asp?lang=en-GB)

107 bhp
69NM ροπή

Βάρος: 167kg :uplate:

Για abs δεν βρήκα κάτι στο site

:wave2:

Ζεύκας
14/10/2007, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Δεν εννοούσα αυτό φίλε! :wave2:

μη ανησυχείς δεν ήταν "μπηχτή" προς εσένα.

απλά άμα δεν αυτοσαρκάζεται ο άνθρωπος που κ που γίνεται γρήγορα γεροπαράξενος!

:wave2:

mixalakis
14/10/2007, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
Θα μας δώσεις και μερικά νουμεράκια;

Όπως ίππους, ροπή, βάρος και ένα boolean: abs??

(για το 675,ε;)
:wave2: :wave2:

Φοράει τον κινητήρα από το Daytona 675 αποδυναμομένο στα 95 άλογα στον τροχό (εργοστασιακά 108 ΗΡ)από τα 110 του Daytona .

Από το test στο 0-300 αντιγράφω:

ισχύς στον τροχό 92,2/12,100σαλ
ροπή στον τροχό 6,1/8,350σαλ

Πραγματικό βάρος 193,6 κιλά

Είναι το πιο ελαφρύ στα μεαία γυμνά και το είδα προχτές στον έμπορο που πήρα το δικό μου και ανέβηκα πάνω και έδειχνε πάρα πολύ μαζεμένο.
Με το μικρό μουτράκι που βγαίνει και με το ζελατινάκι όπως του φίλου του mike1 θα κάνει και ταξιδάκια χωρίς να παλεύεις με τον αέρα.

Για abs δεν είδα πουθενά καμία πληροφορία, δε νομίζω να βγαίνει με abs.

cartman
14/10/2007, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
μη ανησυχείς δεν ήταν "μπηχτή" προς εσένα.

απλά άμα δεν αυτοσαρκάζεται ο άνθρωπος που κ που γίνεται γρήγορα γεροπαράξενος!

:wave2:

είσ`ωραίος!

:beer: :beer: :beer: :beer:

AFTER
14/10/2007, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
το 675 δύσκολα θα γίνει της καφετέριας...




Mπα μην το λες.....
Εδω εχουν γινει κατι μονοκυλινδρα των 10.000?(Βλεπε ΚΤΜ), δεν θα γινει αυτο?

Απο την καφετερια δεν γλυτωνιει τιποτα :lol:

devil's animal
14/10/2007, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Mπα μην το λες.....
Εδω εχουν γινει κατι μονοκυλινδρα των 10.000?(Βλεπε ΚΤΜ), δεν θα γινει αυτο?

Απο την καφετερια δεν γλυτωνιει τιποτα :lol:


+1
:rolleyes:

m1ke
14/10/2007, 23:52
Ρε τι ασχολήστε με το τι κάνει ο καθείς με τα λεφτά του. :rolleyes: Τι με νοιάζει εμένα αν κάποιος πήρε το 675 ή το Κ7 ή δεν ξέρω εγώ τι για την καφετέρια. Στα @@@ μου.


@Kachious
Το Street Triple δεν βγαίνει με ABS, ίσως παίξει έκδοση ABS στο μέλλον αλλά χλωμό το κόβω. Streetfighter με ABS δεν κολάει.
Αν σε ενδιαφέρει το πακέτο της Triumph με τρικύλινδρο μοτέρ 675 και ABS περίμενε το Tiger 675 που θα παρουσιαστεί αρχές του 2008.

cartman
15/10/2007, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Ρε τι ασχολήστε με το τι κάνει ο καθείς με τα λεφτά του. :rolleyes: Τι με νοιάζει εμένα αν κάποιος πήρε το 675 ή το Κ7 ή δεν ξέρω εγώ τι για την καφετέρια. Στα @@@ μου...

Και αυτό πολύ σωστό! Απλά είναι λογικό να αντιδρούμε όταν κάτι που για κάποιους απο εμάς σημαίνει τόσα πολλά, χρησιμοποιείται απο κάποιους άλλους με λάθος τρόπο και για σκοπό για τον οποίο δεν προοριζόταν! :sick:

AFTER
15/10/2007, 00:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Streetfighter με ABS δεν κολάει.



Μην το λες :D

Ζεύκας
15/10/2007, 01:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Ρε τι ασχολήστε με το τι κάνει ο καθείς με τα λεφτά του. :rolleyes: Τι με νοιάζει εμένα αν κάποιος πήρε το 675 ή το Κ7 ή δεν ξέρω εγώ τι για την καφετέρια. Στα @@@ μου.

:lol: :lol: :lol:

ωραίος ο Μιχάλης!

:lol: :lol: :lol:

zephyr1
15/10/2007, 08:20
Τι κουκλι ειναι αυτο?:a30:


Καλοταξιδο ,καλοριζικο και παντα ορθιος.Σουπερ αγορα με μονο μελανο σημειο το μικρο κοψιμο του τιμονιου(δεν το καβαλησα αλλα το διαβασα).



:beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
15/10/2007, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δες πρωτα στους δρομους το μεγαλυτερο ποσοστο απο αυτους που αγορασαν Tiger, και μετα τα λεμε :rolleyes:

Παρακαλώ... :D :evil: :D

:smokin:

AFTER
15/10/2007, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Παρακαλώ... :D :evil: :D

:smokin:


Στο δρομο ειπα, οχι στους ωκεανους :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
15/10/2007, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Στο δρομο ειπα, οχι στους ωκεανους :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:smokin:

Tpap
18/10/2007, 17:52
καλοριζικο, φιλε!!!
μετο καλο, και προσοχη...

κυριοι, καποιος ειπε κατι για καφετεριες και ηθελα να αναφερω και εγω με την σειρα μου, οτι τρελενομαι πολυ ασχημα οταν βλεπω ςς εξω απο καφετεριες...μα τα παιρνω πολυ ασχημα ομως..!!
ετσι και εγω εδω και χρονια (για σπασιμο) η θα παω μετο ποδηλατο μου η με το παπακι η με κανα σκουτερ που μπορεινα εχω κατα καιρους...

(πολυ δε περισσοτερο αν ξερω οτι οι τυποι μενουν καμια 500αρια μετρα μακρια...

Pan_Londinium
19/10/2007, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meni0s


g@m@ath photo!! pou einai?

GATOYLHS
25/10/2007, 14:12
ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΒΑΛΑ ΣΤΟ ΤΟΥΟΝΟ ΤΟΥ ΚΟΛΗΤΟΥ ΜΟΥ ΑΝΕΒΗΚΑΜΕ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΑΜΕ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.ΠΡΩΤΟΣ ΤΟ ΠΗΡΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝ "ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!! ΕΧΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ,ΕΥΚΟΛΟΔΗΓΗΤΟ ΣΑΝ ΠΑΠΙ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ,ΜΑΛΑΚΟΣ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗΣ,ΦΡΕΝΑ(ΜΕΤΡΙΟ ΠΙΣΩ) ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ΟΔΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΣΑΦΕΣ ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ.ΙΣΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΜΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ Κ ΚΑΛΟ ΛΑΔΙ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ.ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟ ΤΟΥΟΝΟ ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΑ.

ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΥΡΟΣ ΣΤΡΟΦΩΝ Κ Η ΡΟΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑΧΟΥ ΠΑΡΟΥΣΑ.Ο ΨΕΚΑΣΜΟΣ ΑΨΟΓΟΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΧΟΡΝΕΤ 600.ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΗΡΕΜΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ(ΚΑΙ ΤΟ GSR) ΜΕ ΑΝΑΓΚΑΣΕ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΟΜΑΙ ΣΑΝ ΚΑΓΚΟΥΡΑΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ ΕΒΡΙΣΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΣΥΓΓΡΟΥ Κ ΣΤΟ ΓΥΡΙΣΜΟ ΑΝΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΘΗΣΕΩΣ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΑΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ.ΟΣΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΝ ΑΛΛH MIA ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ ΒΑΡΕΤΗ ΚΟΠΙΑ Η ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΠΟΛΥ Μ...ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΣΑΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΕΝΑΣ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΧΟΡΝΕΤ 900.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ TRIUMPH ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΨΟΓΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ.

costas81
25/10/2007, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis

Με το μικρό μουτράκι που βγαίνει και με το ζελατινάκι όπως του φίλου του mike1 θα κάνει και ταξιδάκια χωρίς να παλεύεις με τον αέρα.



δεν νομιζω οτι μια τετοια ζελατινα μπορει να σε προφυλαξει απο αερα σε ταξιδι!

AFTER
25/10/2007, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
δεν νομιζω οτι μια τετοια ζελατινα μπορει να σε προφυλαξει απο αερα σε ταξιδι!

Ξεχαστην την καλυψη απο τον αερα στα γυμνα
Καλυτερα μην βαζετε τιποτα γιατι το μονο που κανετε ειναι να ασχημαινει το μηχανακι
Τωρα η επιλογη μιας μηχανης, ειναι μεγαλη ιστορια
Αν ηταν να επιλεγουμε μονο με βαση το τι οδηγησαμε, θα καβαλαγαμε ολοι καποια αλλη μοτοσυκλετα
Πισω ομως απο την αγορα, μεγαλο ρολο παιζουν οι after sales υπηρεσιες, οπως και αλλα πραγματα οπως αξιοπιστια/μεταπωληση κτλ

Χαιρω πολυ οτι δεν θα επρεπε να ειναι ετσι τα πραγματα, αλλα ΕΤΣΙ ειναι, τι να κανουμε....

michael_tux
29/10/2007, 10:18
Το έκανα ένα test drive και εγώ. Όσα ήθελα να πω τα έχετε ήδη αναφέρει. Το μηχανάκι μαμάει άσχημα! :) Το μόνο που δεν διάβασα και με προβλημάτισε, είναι το γεγονός ότι μετά από λίγη ώρα οδήγησης, σου έρχεται ένα καυτό κύμα αέρα στον κ@λο, που προέρχεται από τα τελικά. Φαντάζομαι, καλοκαίρι τι θα γίνεται δηλαδή. Που να βάλεις και δεύτερο άτομο επάνω. Θα καεί!!!. Ειλικρινά, το μόνο που με προβληματίζει είναι αυτό. Τώρα θα μου πεις, βγαίνουν και after market ωραίες εξατμισούλες χαμηλά. Ναι ωραία, αλλά να το πάρεις καινούργιο και να του βάλεις με το καλημέρα, ZARD, REMUS ή ότι άλλο είναι τέλος πάντων.;;;

:wave2:

Ζεύκας
29/10/2007, 10:23
με την εξάτμιση κάτω δεξιά και με μασκάκι με ζελατίνα το μηχανάκι είναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ!

αν θα το έπαιρνα αυτές θα ήταν οι 2 πρώτες μου βελτιώσεις!

:beer: