PDA

View Full Version : peri msn



la_villa
14/10/2007, 19:31
μια ερώτηση για το msn.κάποιοι κάτι θα ξέρουν

εκει που μιλάω με έναν φίλο στο msn πάει το @@ και μου αλλάζει την foto που έχω

πως σκατα το κάνει αυτό?μήπως πρέπει να προσέξω τίποτα?ή δεν παίζει τίποτα ανησυχητικό?
τώρα πρέπει να το βρήκε και παίζει.

όποια ιδέα τι να κάνω δεκτή.
πως να του κάψω το pc?
:smokin: :smokin:

Λεωνίδας
14/10/2007, 19:34
ψάξου για trojans φίλε κάτι δεν πάει καλά μάλλον :look:

project.breeze
14/10/2007, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
μια ερώτηση για το msn.κάποιοι κάτι θα ξέρουν

εκει που μιλάω με έναν φίλο στο msn πάει το @@ και μου αλλάζει την foto που έχω

πως σκατα το κάνει αυτό?μήπως πρέπει να προσέξω τίποτα?ή δεν παίζει τίποτα ανησυχητικό?
τώρα πρέπει να το βρήκε και παίζει.

όποια ιδέα τι να κάνω δεκτή.
πως να του κάψω το pc?
:smokin: :smokin:




To msn δίνει την δυνατότητα να εναλλάσονται οι εικόνες στο προφίλ σου.Απλά του δίνεις την διαδρομή ενός φακέλου και ανά τακτά χρονικά διαστήματα αλλάζει η εικόνα.Δεν νομίζω να είναι backdoor πρόγραμμα όπως εννοείς εσύ.Απλά μάλλον ο φίλος σου ψυλλιάστηκε ότι τσίμπησες και σου κάνει πλάκα

VanDiemen
14/10/2007, 20:11
Φίλε, όπου εμπλέκονται υπολογιστές, τίποτα δεν ειναι αδύνατον! Αν είναι ψαγμένος ο φίλος σου, εγώ πιστεύω πως δύσκολα μπορείς να βγάλεις άκρη. Αυτό που σου λέει ο project_breeze ακούγεται λογικό, αλλά μπορείς να το ελέγξεις μιλώντας με κάποιον άλλο και βλέποντας αν συνεχίζει να γίνεται.

road spirit
14/10/2007, 20:47
καμια φορά μπορει να αλλάξεις εσυ απο την Α φωτό στην Β, αλλά για κάποιο λόγο οι άλλοι συνεχίζουν να βλέπουν την Α... μήπως παίζει κατι τέτοιο? μηπως σου λέει οτι βλέπει την προηγούμενη που ειχες? για να το αλλάξεις θα πρεπει να πας εκει που οριζεις τις εικονες σου και να καταργήσεις την Α

project.breeze
14/10/2007, 20:47
Από την στιγμή που έχει αυτή την δυνατότητα το msn εγώ δεν θα ανησυχούσα.Άλλωστε αν είχε πάρει τον έλεγχο του υπολογιστή ο φίλος του θα μπορούσε να κάνει άλλα πράγματα που θα είχανε πιο πολύ γέλιο.Όπως να του ανοιγοκλείνει το πορτάκι του dvd-player,να του βάζει τραγούδια κτλ.Αυτό θα γινότανε μόνο με backdoor προγράμματα όπως το Netbus και το Subseven ΑΝ σου είχε στείλει ο άλλος ένα .exe αρχείο το οποίο θα εγκαθιστούσες στον υπολογιστή σου δίνοντάς του πρόσβαση

fantacid
14/10/2007, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Από την στιγμή που έχει αυτή την δυνατότητα το msn εγώ δεν θα ανησυχούσα.Άλλωστε αν είχε πάρει τον έλεγχο του υπολογιστή ο φίλος του θα μπορούσε να κάνει άλλα πράγματα που θα είχανε πιο πολύ γέλιο.Όπως να του ανοιγοκλείνει το πορτάκι του dvd-player,να του βάζει τραγούδια κτλ.Αυτό θα γινότανε μόνο με backdoor προγράμματα όπως το Netbus και το Subseven ΑΝ σου είχε στείλει ο άλλος ένα .exe αρχείο το οποίο θα εγκαθιστούσες στον υπολογιστή σου δίνοντάς του πρόσβαση

εαν ειναι 13χρονον!!!

la_villa
14/10/2007, 21:45
netbus ε?
:lol: :lol: :lol:
αν χαθώ για μερικές μέρες θα είναι γιατι θα έχω κάψει κανα pc

αυτός λέει δεν έκανε τπτ!!!θα του τον κάψω που θα πάει
:lol: :lol: :lol:

έλα ρε όχι και 13χρόνα...

crewdriver
14/10/2007, 22:05
to allazei aftos h moni tis h photo allazei?o,ti kai na paizei gia na ginei afto theli programa poy evales to xeri sou gia na egatastathei(ektos an o filos sou exei prosvasi stp pc sou kai to kane kryfa).install to superantispyware kai kane scan.

fantacid
14/10/2007, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
netbus ε?
:lol: :lol: :lol:
αν χαθώ για μερικές μέρες θα είναι γιατι θα έχω κάψει κανα pc

αυτός λέει δεν έκανε τπτ!!!θα του τον κάψω που θα πάει
:lol: :lol: :lol:

έλα ρε όχι και 13χρόνα...


για sub7 κ τα 13 ειναι πολλα!

βαλε ενα firewall αν μπορεις manual ή τουλαχιστον να σου warnings οταν χτυπαει σε "παρανομη" διακίνηση data χωρις δικο σου permision,
για να μπορεις να βλεπεις απο ποιο application εχεις διαρροή!

:wave2:

la_villa
14/10/2007, 23:42
έβαλα firewall.οκ τώρα
τώρα τι παίχτηκε δεν ξέρω.
να εκανα μονος μου καμια μ$@#ια και να μην το κατάλαβα

αυτος λέει δεν έκανε τπτ.όταν το δω απο κοντά θα τον βασανίσω :lol: :lol:

ronin1
15/10/2007, 15:08
εγω χτες ..ειδα τον αδερφο μου μεσα..

χωρις ομως να βλεπω φωτο..παρα μονο το ανθρωπακι του μσν..ξερετε..


κ του γραφω..

κ μου απανταει τρελαμενος!!!

οτι πως μιλαμε!!!

δεν ηταν συνδεδεμενος στο μσν!!!

κ οτυ λεω ξεκολλα..εδω σε διεχνει συνδεδεμένο..τελοσπαντων μιλαγαμε για αρκετη ωρα ετσι..

μετα μου λεει κατσε να κανω συνδεση..κ σε μενα εδειξε οτι βγηκε...

κ ξανασυνδεθηκε..βλεποντας την φωτο του κανονικά αυτή τη φορά..

ΟΥΟΥΟΥΟΥ 666!!!

Pap is a killer ..i dont want pap...

Rezeguet
15/10/2007, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
εγω χτες ..ειδα τον αδερφο μου μεσα..

χωρις ομως να βλεπω φωτο..παρα μονο το ανθρωπακι του μσν..ξερετε..


κ του γραφω..

κ μου απανταει τρελαμενος!!!

οτι πως μιλαμε!!!

δεν ηταν συνδεδεμενος στο μσν!!!

κ οτυ λεω ξεκολλα..εδω σε διεχνει συνδεδεμένο..τελοσπαντων μιλαγαμε για αρκετη ωρα ετσι..

μετα μου λεει κατσε να κανω συνδεση..κ σε μενα εδειξε οτι βγηκε...

κ ξανασυνδεθηκε..βλεποντας την φωτο του κανονικά αυτή τη φορά..

ΟΥΟΥΟΥΟΥ 666!!!

Pap is a killer ..i dont want pap...

αυτο συμβαινει διοτι το windows κανει συνδεση στο windows messenger αυτοματα, το οποιο συνδεεται στο msn. Αυτα εφοσων εχεις αποθηκευσει τους κωδικους σου εκει και εχεις επιτρεψει στο προγραμματακι να εχει ιντερνετ κονεκτιονς. Τοτε μπαινει ονλαιν (πως τα λεω ^^) χωρις να το καταλαβεις γιατι τρεχει σαν προσες και οχι σαν απλικε-ισιον οποτε σε βλεπουν οι αλλοι χωρις να βλεπεις εσυ παραθυρακι εμεσεν. Επισης αυτο μπορεις να το καταλαβεις απο το γεγονως οτι δεν δειχνει αβαταρ (εικονα) και οτι δνε υποστηριζει περιεργα εικονιδια κλπ, μιας και το γουιντος μεσεντζερ δεν τα ειχε αυτα τα καλουδια τοτε που βγηκε :D

Αντερστουντ?

Αμα δε σε πειθει, πες του την επομενη φορα να πατησει alt+ctrl+del να παει πανω που λεει processes και να δει που γραφει msngr (η msn η κατι αναλογο) και να πατησει end task για να σε ξεφορτωθει. Επισης για να λυσει τι προβλημα, η θα σβησει τους κωδικους του (το συμβουλευω) η/και θα πει στο φαιεργουολ να μην του επιτρεπει να κονεκτιονς (και αυτο το συμβουλευω) η/και να απενεργοποιησει το γουνιτος μεσσεντζερ στο σταρταπ η κατευεθειαν να το απενεργοποιησει ενετελως (τα συμβουλευω και τα δυο).