PDA

View Full Version : Είπα κι εγώ...



carjunkie
15/10/2007, 17:32
Να πάρω μία βόλτα σε μία αλάνα τη νέα μηχανή του αδερφού μου να δω πως είναι, που τόσα έχω διαβάσει εδώ μέσα και δεν έχω δοκιμάσει και πάνω που πήγα να κάνω μία επιτόπια στροφή έπεσα...:(

Είναι οι χαζές πτώσεις που οι περισσότεροι έχετε περιγράψει. Δεν έπαθα τίποτα απολύτως! Αλλά είμαι ξενερωμένος, απογοητεύτηκα λίγο. Αυτό που με πείραξε είναι ότι είναι 2 μηνών η μοτό (FMX) και το έριξα. Βέβαια κι αυτό είναι σαν να μην έπεσε.

Το μόνο που με απασχολεί είναι ότι από το βάρος το ποδοφρενο γρατζούνισε λιγο το μοτέρ. Βάζω και φωτό να μου πείτε αν υπάρχει πρόβλημα από αυτό και αν πρέπει να κάνει κάτι. Το ξέρω είμαι υπερβολικός αλλά πριν 30 λεπτά την έφαγα και είμαι πεσμένος.

Τα κατορθώματά μου...


108750

carjunkie
15/10/2007, 17:36
Και λίγο η εξάτμιση. Η Μανέτα μόνο στην άκρη γδάρθηκε. Τίποτα άλλο. Αν είχε κανα άλλο θα έπαιρνε τα πλαστικά και θα ένιωθα πολύ χάλια.

Για πέιτε ρε παιδια... Μιλάμε νιώθω πολύ άσχημα. Αν ήταν δικιά μου οκ αλλά ντρέπομαι τόσο πολύ. Δεν το πιστεψα ότι θα πέσω με 2km/h. Τελικά δε θέλει και πολλή προσπάθεια. Ρε τι έπαθα! :(


108751

OrEsTiS82
15/10/2007, 17:37
Ελα ρε μην μασας! εχει να κανει γρατζουνιτσες ο αδερφος σου μελλοντικα παρα πολλες!
Δεν "χαλασε" η μηχανη μια χαρα ειναι μην σε παιρνει απο κατω!

675
15/10/2007, 17:38
ελα ρε συ χαλαρα..

ολοι μας τα χουμε παθει αυτα και χειροτερα..
την επομενη φορα θα εισαι υποψιασμενος και θα τα πας πολυ καλυτερα ρε!:beer: :wave2:

project.breeze
15/10/2007, 17:39
Αυτά είναι μηδαμινά σημαδάκια φίλε μου,μην ανησυχείς,ακόμα και ο αδερφός σου δεν νομίζω καν να τα πάρει χαμπάρι:winka:

lanselot
15/10/2007, 17:39
Μικρο το κακο αφου εσυ εισαι καλα. Μη στεναχωριεσαι αν ο αδελφος σου ειναι πιο εμπειρος θα καταλαβει. Αλλο κακο να μη σε βρει

el_hymador
15/10/2007, 17:40
Αν τον αδερφο σου δεν τον λενε Καϊν, μην στεναχωριεσαι ...ολα φτιαχνονται:D

υγ. και ολοι εχουμε φαει σουπες και με 2 και με 1 και με 0 χιλομετρα ...δεν σημαινει κατι αυτο...μην σε παιρνει απο κατω:wave2:

carjunkie
15/10/2007, 17:40
Δηλαδή εκεί που έφυγε λίγο το χρώμα στο καπάκι του μοτέρ δεν κινδυνεύει να σκουριάσει;

Δεν μπορώ να το πιστέψω...Μπουρδουκλώθηκα ρε γαμώτο! Πάτησα συπλέκτη, μάρσαρε και πάνω που έστριψα το τιμόνι από το φόβο μου πάτησα το μπροστινό φρένο και πάρ'τον κάτω! Ούφ, θα σκάσω.

filipp0s
15/10/2007, 17:41
Να του πάρεις καινούργια!:mad:



σοβαρά τώρα +650 σε αυτό που είπαν οι πιο πάνω:wave2:

carjunkie
15/10/2007, 17:45
Και για τον αδερφό είναι η πρώτη του μηχανή αλλά αυτός τις έφαγε τις τούμπες του με το παπί και τη μηχανή του δάσκαλου...Εγώ του εγκαινίασα τη δική του-σαν την αμαρτία.:bigcry: Ήθελε να μου το δώσει και την έκανα μλκια μου. Την επόμενη φορά θα την πάρω αφότου θα έχω το δίπλωμα και θα έχω μάθει. Αλλιώς δεν το ξανακάνω...

kalant
15/10/2007, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
Δηλαδή εκεί που έφυγε λίγο το χρώμα στο καπάκι του μοτέρ δεν κινδυνεύει να σκουριάσει;

Δεν μπορώ να το πιστέψω...Μπουρδουκλώθηκα ρε γαμώτο! Πάτησα συπλέκτη, μάρσαρε και πάνω που έστριψα το τιμόνι από το φόβο μου πάτησα το μπροστινό φρένο και πάρ'τον κάτω! Ούφ, θα σκάσω.

γ@@@σετα μεγαλε δεν κανεις για μηχανη, μην ξανανεβεις...

δεν σου φταινε σε τιποτα τα διτροχα να τα ταλαιπωρεις...

αφησε τες γι'αυτους που ξερουν...

:smokin:









































πλακα κανω ρε...

:beer:

carjunkie
15/10/2007, 17:49
Άσε φίλε. Τόση ώρα αυτά λέω στον εαυτό μου! Δίκιο έχεις... Όλοι λένε ότι το fmx είναι μπουρούχα κι εμένα μου φάνηκε πύραυλος. Αν δεν έπεφτα θα ήμουν υπερενθουσιασμένος. Άρα δεν πειράζει η γρατζουνίτσα ε;

Στου κουλού την πόρτα, όσο θέλεις βρόντα! Άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη παιδιά.

675
15/10/2007, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
Αλλιώς δεν το ξανακάνω...

ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

μη σε παιρνει απο κατω ρε συ.. το ξερεις οτι την πρωτη μερα που πηρα το διπλωμα τρακαρα με κουτι??

δε λεω μλκια μ και μαλιστα ημουν και γω μετα σα βρεμμενη γατα με ειχε παρει απο κατω,
ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!

εγω λεω να την ξαναπαρεις τη μηχανη αυριο μεθαυριο αλλα αυτη τη φορα με την καθοδηγηση του αδερφου σου και πιο χαλαρα.. σ ενα ανοιχτο μερος κι ετσι:beer: :wave2:

carjunkie
15/10/2007, 17:52
Την ξαναπήρα επί τόπου για να μη μου μείνει ο φόβος βασικά και όλα οκ. Αλλά θέλω ένα-δύο 24-ωρα να το ξεπεράσω. Μέχρι τότε θα κλαίγομαι και θα το πώ σε όλους μου τους φίλους ότι έπεσα σα βλάκας!

Ευτυχώς όμως η μηχανή είναι σαν να μην έπεσε κάν. Αφού την κοιτάγαμε 5-10 λεπτά μέχρι να βρούμε που και αν γρατζουνίστικε!

675
15/10/2007, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
Όλοι λένε ότι το fmx είναι μπουρούχα κι εμένα μου φάνηκε πύραυλος.

δεν εχεις συνηθισει γι αυτο ..
οχι πως ειναι μπουρουχα προς θεου..

και γω οταν ανεβηκα στη μηχανη του giorgos19 (suzuki gsr600) οχι απλα τα ειδα ολα αλλα κοντεψα να φυγω απο τη μηχανη 2 φορες!:lol:
χωρις υπερβολες...!

και οδηγω παπι 2μιση χρονια... ε και?:winka:

el_hymador
15/10/2007, 17:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
Και για τον αδερφό είναι η πρώτη του μηχανή αλλά αυτός τις έφαγε τις τούμπες του με το παπί και τη μηχανή του δάσκαλου...Εγώ του εγκαινίασα τη δική του-σαν την αμαρτία.:bigcry: Ήθελε να μου το δώσει και την έκανα μλκια μου. Την επόμενη φορά θα την πάρω αφότου θα έχω το δίπλωμα και θα έχω μάθει. Αλλιώς δεν το ξανακάνω...


Ρε ξεκολα το μυαλο σου, ουτε ο μακαριτης ο καπετανιος του Τιατανικου να ησουν!


χαζοπτωσεις θα συμβαινουν παντα ακομα και αν μαθεις...ειναι μεσα στο προγραμμα.

Και πιεσε τον εαυτο σου να κανεις ξανα δοκιμες σε ΑΥΣΤΗΡΑ ελεγχομενο χωρο χωρις κυκλοφορια οπως εκανες και τωρα(αλανα) φορα ομως και εξοπλισμο προστατευτικο...μην μασας, ετσι μαθαινεις και εξοικιωνεσαι...

675
15/10/2007, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
Τ Μέχρι τότε θα κλαίγομαι και θα το πώ σε όλους μου τους φίλους ότι έπεσα σα βλάκας!

ε και?

εγω να δεις ποσο βλακας ενιωσα οταν επεσα πανω στο κουτι...:lol:

carjunkie
15/10/2007, 17:58
Σας ευχαριστώ πολύ. Με κάνετε να νιώθω καλύτερα. Απλά ήταν καινούργιο και ένιωσα άσχημα. Εγώ δεν έπαθα τίποτα, απλά ξαπλώθηκα.

Θυμήθηκα την παιδική μου ηλικία που έπεφτα με το ποδήλατο. Γύρισα πίσω στο παρελθόν.

costas81
15/10/2007, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
Σας ευχαριστώ πολύ. Με κάνετε να νιώθω καλύτερα. Απλά ήταν καινούργιο και ένιωσα άσχημα. Εγώ δεν έπαθα τίποτα, απλά ξαπλώθηκα.

Θυμήθηκα την παιδική μου ηλικία που έπεφτα με το ποδήλατο. Γύρισα πίσω στο παρελθόν.


το κράνος το αγόρασες τελικά?

μην χαλιέσαι για την πτώση όλα καλα!

τίποτα δεν έπαθε το μηχανάκι!


:wave2:

carjunkie
15/10/2007, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
το κράνος το αγόρασες τελικά?

μην χαλιέσαι για την πτώση όλα καλα!

τίποτα δεν έπαθε το μηχανάκι!


:wave2:

Βασικά για κράνος είπα να ψάξω για κάτι καλύτερο για το κεφάλι μου με λίγα παραπάνω χρήματα. Δανείστηκα για λίγο ένα παλιό ενός φίλου που μου ταίριαζε και από βδομάδα θα την ξαναψάξω.

'Αλλη φάση πάντως η μηχανή ρε παιδιά. Τι κι αν έχει κρύο, μυγάκια ανασφάλεια κλπ. Είναι ωραία. Άσε που δε σε παίρνει ο ύπνος με τπτ εκεί πάνω..!Τσιτώνεις!

sober
15/10/2007, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Ρε ξεκολα το μυαλο σου, ουτε ο μακαριτης ο καπετανιος του Τιατανικου να ησουν!


χαζοπτωσεις θα συμβαινουν παντα ακομα και αν μαθεις...ειναι μεσα στο προγραμμα.

Και πιεσε τον εαυτο σου να κανεις ξανα δοκιμες σε ΑΥΣΤΗΡΑ ελεγχομενο χωρο χωρις κυκλοφορια οπως εκανες και τωρα(αλανα) φορα ομως και εξοπλισμο προστατευτικο...μην μασας, ετσι μαθαινεις και εξοικιωνεσαι...


+650...!!!

Akatanomastos
15/10/2007, 18:45
den ksero gia sena alla an itan o aderfos mou tha eixa allaksei xora..
i mallon tha emena edo giati aftos exei allaksei xora:D

opos kai na xei efaga mia savoura ksegirsmeni me to podilato tou kai mou ta kane ntaoulia..:blush:

apav
15/10/2007, 22:04
Θέμα συνήθειας είναι! :smokin:

carjunkie
16/10/2007, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
den ksero gia sena alla an itan o aderfos mou tha eixa allaksei xora..
i mallon tha emena edo giati aftos exei allaksei xora:D

opos kai na xei efaga mia savoura ksegirsmeni me to podilato tou kai mou ta kane ntaoulia..:blush:

Όχι ρε...Ο δικός μου το πρώτο που κοίταξε ήταν αν χτύπησα!Βέβαια έχω την αίσθηση ότι απλά περιμένει να το ξεχάσω λιγάκι ώστε να αρχίσει το δούλεμα για τα επόμενα 5 χρόνια...


Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Θέμα συνήθειας είναι! :smokin:

Δηλαδή υπονοείς ότι άμα πάρω μηχανή θα τις τρώω με το κουτάλι;;;Δεν συνηθίζεται αυτό...Κάθε φορά πονάει το ίδιο.:wave2:

xampos
16/10/2007, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
δεν εχεις συνηθισει γι αυτο ..
οχι πως ειναι μπουρουχα προς θεου..

και γω οταν ανεβηκα στη μηχανη του giorgos19 (suzuki gsr600) οχι απλα τα ειδα ολα αλλα κοντεψα να φυγω απο τη μηχανη 2 φορες!:lol:
χωρις υπερβολες...!

και οδηγω παπι 2μιση χρονια... ε και?:winka:


σιγα το gsr ρε σαν παπακι ειναι

που να οδιγισεις και 12 αρι :uplate: :uplate: :uplate: το σκατο απ τον κολο μου φυγε :lol:

με το gsr 600 εχω κανει καμποσα χιλιομετρα και ειναι φοβερο εργαλειο :smilea:

xampos
16/10/2007, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
ε και?

εγω να δεις ποσο βλακας ενιωσα οταν επεσα πανω στο κουτι...:lol:

χωρις πλακα, σου εμπιστευτηκε ο Γιωργος ΕΣΕΝΑ να οδιγισεις το gsr :confused: :confused:




:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

carjunkie
16/10/2007, 10:53
Εντάξει, όλα τα συνηθίζεις αλλά όταν από παπί ανεβαίνεις σε GSR , αυτή η πρώτη φορά είναι κάπως δυνατή αλλαγή. Μετά το πρώτο σοκ αρχίζεις και μπαίνεις στο κλίμα. Καλά για το 12 που λες προσωπικά δεν μπορώ ούτε καν να το φανταστώ!

Giorgos19
16/10/2007, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
χωρις πλακα, σου εμπιστευτηκε ο Γιωργος ΕΣΕΝΑ να οδιγισεις το gsr :confused: :confused:




:bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Δεν του το εδωσα ρεεεεεεεεε
Μονο πηγε να φυγει πανω απο την μηχανη?Ετοιμος να πεταξει ηταν!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Houston we have lift off!

Giorgos19
16/10/2007, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
Εντάξει, όλα τα συνηθίζεις αλλά όταν από παπί ανεβαίνεις σε GSR , αυτή η πρώτη φορά είναι κάπως δυνατή αλλαγή. Μετά το πρώτο σοκ αρχίζεις και μπαίνεις στο κλίμα. Καλά για το 12 που λες προσωπικά δεν μπορώ ούτε καν να το φανταστώ!


Γιατι νομιζεις οτι και εμεις που εχουμε και καλα μια εμπειρια με το παραπανω γκαζι μπορουσαμε να φανταστουμε η καλυτερα να συνειδητοποιησουμε εκεινη την στιγμη το γκαζι που εχει ενα ss 1000αρι???:uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate:

Το μονο που το περιγραφει καπως καλα ειναι οτι τρως ξυλοοοοοοοοοοο!


Και για να ειμαι λιγο on topic,μην φοβασαι για τετοιες πτωσεις....Μεχρι να μαθεις μπορει να υπαρξουν αρκετες η και καμια!Παντως το οτι πηγες να καβαλησεις στα καπακια για να ξεπερασεις το κολλημα,μου δειχνει οτι το λεει η καρδια σου.Σε 2 μερουλες θα ειsαι ok :winka:

KaTaNaS
16/10/2007, 11:08
όπως είπαν και τα προηγούμενα παιδιά, όλα ΟΚ...

δε ξερω την ηλικία σου... δε ξερω αν εχεις δίπλωμα (υποψιάζομαι πως δεν) , στην επόμενη ότι σου είπε ο Χυμαδωρ, σε ελεγχόμενο και με προστατευτικό εξοπλισμό...

ξεκίνα σιγά σιγά, με ευθείες και στροφές μεγάλης ακτίνας, κοίτα εκεί που θες να πάς (βαζε σημάδια στην ασφαλτο με το ματι)


παίξε με την μέση σου (σπαστην) με σφιγμενα ποδια στο ντεποζιτο, και χαλαρα χερια στο τιμονι, στηριξε τον κορμο με την μεση, και νοιωσε ενα κομματι με την μοτο...

συνηθισε το μπροστινο φρενο και το πισινο σε ευθεία... τσεκαρε τα όρια τους...

καλή συνέχεια...

carjunkie
16/10/2007, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Γιατι νομιζεις οτι και εμεις που εχουμε και καλα μια εμπειρια με το παραπανω γκαζι μπορουσαμε να φανταστουμε η καλυτερα να συνειδητοποιησουμε εκεινη την στιγμη το γκαζι που εχει ενα ss 1000αρι???:uplate: :uplate: :uplate: :uplate: :uplate:

Το μονο που το περιγραφει καπως καλα ειναι οτι τρως ξυλοοοοοοοοοοο!


Και για να ειμαι λιγο on topic,μην φοβασαι για τετοιες πτωσεις....Μεχρι να μαθεις μπορει να υπαρξουν αρκετες η και καμια!Παντως το οτι πηγες να καβαλησεις στα καπακια για να ξεπερασεις το κολλημα,μου δειχνει οτι το λεει η καρδια σου.Σε 2 μερουλες θα ειsαι ok :winka:

Εννοείται, μια χαρά είμαι. Το ξεπέρασα. Πρέπει να το αρχίσω το άθλημα όμως διότι είμαι ήδη 25 και ως γνωστόν θέλει ολίγη εφηβική τρέλα η μηχανή. Ειδικά άμα έχεις συνηθίσει με αυτοκίνητο... Πήρα σήμερα το αμάξι και ένιωθα ότι ήμουν σε χρηματοκιβώτιο. Τώρα που άρχισαν τα κρύα θα βγαίνουν μόνο οι πραγματικοί μοτοσυκλετιστές. Πάντως με το απλό μου μπουφανάκι το βράδυ με αυτό το κρύο δεν την πάλευα με μεγάλες ταχύτητες για πολλή ώρα.. :wave2:

costas81
16/10/2007, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
Εννοείται, μια χαρά είμαι. Το ξεπέρασα. Πρέπει να το αρχίσω το άθλημα όμως διότι είμαι ήδη 25 και ως γνωστόν θέλει ολίγη εφηβική τρέλα η μηχανή. Ειδικά άμα έχεις συνηθίσει με αυτοκίνητο... Πήρα σήμερα το αμάξι και ένιωθα ότι ήμουν σε χρηματοκιβώτιο. Τώρα που άρχισαν τα κρύα θα βγαίνουν μόνο οι πραγματικοί μοτοσυκλετιστές. Πάντως με το απλό μου μπουφανάκι το βράδυ με αυτό το κρύο δεν την πάλευα με μεγάλες ταχύτητες για πολλή ώρα.. :wave2:


για αυτο μαζι με το κρανος χτυπα και ενα καλο μπουφαν!

Giorgos19
16/10/2007, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
Εννοείται, μια χαρά είμαι. Το ξεπέρασα. Πρέπει να το αρχίσω το άθλημα όμως διότι είμαι ήδη 25 και ως γνωστόν θέλει ολίγη εφηβική τρέλα η μηχανή. Ειδικά άμα έχεις συνηθίσει με αυτοκίνητο... Πήρα σήμερα το αμάξι και ένιωθα ότι ήμουν σε χρηματοκιβώτιο. Τώρα που άρχισαν τα κρύα θα βγαίνουν μόνο οι πραγματικοί μοτοσυκλετιστές. Πάντως με το απλό μου μπουφανάκι το βράδυ με αυτό το κρύο δεν την πάλευα με μεγάλες ταχύτητες για πολλή ώρα.. :wave2:


Ηδη θα βλεπεις στα φαναρια ποσοι λιγοτεροι κυκλοφορουν...
Γενικα για να μπορεσεις να κυκλοφορησεις ανετα τωρα (αλλα κυριως μετα που θα πεσει κι αλλο η θερμοκρασια) πρεπει να παρεις και κανα ισοθερμικο!
Η μηχανη θελει αγαπη....Ειναι μια αρρωστια που αν την κολλησεις δεν γιατρευεσαι!Υπομονη και επιμονη να εχεις θα δεις οτι θα ζησεις στιγμες που ουτε τις φανταζεσαι αυτη την στιγμη!
Ποτε δεν ειναι αργα :winka:

carjunkie
16/10/2007, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
όπως είπαν και τα προηγούμενα παιδιά, όλα ΟΚ...

δε ξερω την ηλικία σου... δε ξερω αν εχεις δίπλωμα (υποψιάζομαι πως δεν) , στην επόμενη ότι σου είπε ο Χυμαδωρ, σε ελεγχόμενο και με προστατευτικό εξοπλισμό...

ξεκίνα σιγά σιγά, με ευθείες και στροφές μεγάλης ακτίνας, κοίτα εκεί που θες να πάς (βαζε σημάδια στην ασφαλτο με το ματι)


παίξε με την μέση σου (σπαστην) με σφιγμενα ποδια στο ντεποζιτο, και χαλαρα χερια στο τιμονι, στηριξε τον κορμο με την μεση, και νοιωσε ενα κομματι με την μοτο...

συνηθισε το μπροστινο φρενο και το πισινο σε ευθεία... τσεκαρε τα όρια τους...

καλή συνέχεια...

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές. Όχι δεν έχω δίπλωμα, σωστά φαντάστηκες. Μόνο αυτοκινήτου... Αν είχα για μηχανή θα είχα μία καλύτερη επαφή... Μένει επαρχία ο αδερφός, οπότε ύστερα από πολύ καιρό θα ξαναπάω. Μόνο αν απόφασίσω να πάω για δίπλωμα θα ξανακαβαλήσω. Απλά σπουδάζω και δεν έχω μαζέψει χρήματα να πάρω αμέσως μηχανή μετά το δίπλωμα όπότε το αφήνω για το μέλλον. Πάντως το απωθημένο παραμένει και κάποια στιγμή...βουμ βουμ βουουουμμμμ!!!:rotflmao: ..... Πάρ'τον πάλι κάτω!:D :wave2:

carjunkie
16/10/2007, 11:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
για αυτο μαζι με το κρανος χτυπα και ενα καλο μπουφαν!

Εννοείται ότι κράνος και μπουφάν είναι απολύτως απαραίτητα! Από την πρόσφατη εμπειρία μου και τα δύο προστατεύουν σε περίπτωση πτώσης, κρύου, αέρα, μυγάκια, πουλιά κλπ

Αν είχα το μπουφάν θα τη γλίτωνε ο αγκώνας που χτύπησα λιγάκι..

carjunkie
16/10/2007, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
Ηδη θα βλεπεις στα φαναρια ποσοι λιγοτεροι κυκλοφορουν...
Γενικα για να μπορεσεις να κυκλοφορησεις ανετα τωρα (αλλα κυριως μετα που θα πεσει κι αλλο η θερμοκρασια) πρεπει να παρεις και κανα ισοθερμικο!
Η μηχανη θελει αγαπη....Ειναι μια αρρωστια που αν την κολλησεις δεν γιατρευεσαι!Υπομονη και επιμονη να εχεις θα δεις οτι θα ζησεις στιγμες που ουτε τις φανταζεσαι αυτη την στιγμη!
Ποτε δεν ειναι αργα :winka:

Τι είναι το ισοθερμικό. Ρωτάω για τον αδερφό μου πιο πολύ που έχει μόνο μηχανή και πλέον το μπουφάν που αγόρασε αν και αντιανεμικό κλπ κλπ και πάλι κρύωνε λίγο. Επίσης, για τα πόδια υπάρχουν ειδικά παντελόνια ή τπτ άλλο; Συγνώμη που το πάω από το ένα θέμα στο άλλο, αλλά μιας και τα λέμε εδώ...Μια μικρή παρένθεση πληροφορίας δε βλάπτει.

apav
16/10/2007, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
Μια μικρή παρένθεση πληροφορίας δε βλάπτει.

Διάβασε ΕΔΩ (http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=35) για τον προστατευτικό εξοπλισμό. :winka:

Giorgos19
16/10/2007, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
Τι είναι το ισοθερμικό. Ρωτάω για τον αδερφό μου πιο πολύ που έχει μόνο μηχανή και πλέον το μπουφάν που αγόρασε αν και αντιανεμικό κλπ κλπ και πάλι κρύωνε λίγο. Επίσης, για τα πόδια υπάρχουν ειδικά παντελόνια ή τπτ άλλο; Συγνώμη που το πάω από το ένα θέμα στο άλλο, αλλά μιας και τα λέμε εδώ...Μια μικρή παρένθεση πληροφορίας δε βλάπτει.


To ισοθερμικο ειναι ενα ρουχο κατασκευασμενο απο ειδικα υλικα ωστε να μπορει να διατηρει την θερμοκρασια του σωματος!Φαντασου εινα μακριμανικο μπλουζακι και ενα αντιστοιχο παντελονι που το φορας κατω απο τα ρουχα σου....


:beer: :beer: :wave2:

Aggelos_SV
16/10/2007, 15:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
Τώρα που άρχισαν τα κρύα θα βγαίνουν μόνο οι πραγματικοί μοτοσυκλετιστές.


Γι'αυτό μ'αρέσει ο χειμώνας...:D

Άντε να λιγοστεύουμε επιτέλους

Α ,και καλως ήρθες!:wave2:

edit:τι καλώς ήρθες λέω ο μλκ,παλιός είσαι....:lol:

carjunkie
16/10/2007, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Διάβασε ΕΔΩ (http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?s=&forumid=35) για τον προστατευτικό εξοπλισμό. :winka:

Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
To ισοθερμικο ειναι ενα ρουχο κατασκευασμενο απο ειδικα υλικα ωστε να μπορει να διατηρει την θερμοκρασια του σωματος!Φαντασου εινα μακριμανικο μπλουζακι και ενα αντιστοιχο παντελονι που το φορας κατω απο τα ρουχα σου....
:beer: :beer: :wave2:
Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δεν ήξερα ότι παίζουν τέτοιες λύσεις. Τώρα άρχισα να κοιτάζω τον εξοπλισμό και διαπιστώνω ότι θέλει πολύ περισσότερο ψάξιμο συγκριτικά με κάποιο μοντέλο μηχανής. Υπάρχει μεγάλη ποικιλία και πολλά διαφορετικά site. Αρχίζω να σερφάρω να δω τι παίζει...

:beer:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Γι'αυτό μ'αρέσει ο χειμώνας...:D

Άντε να λιγοστεύουμε επιτέλους

Α ,και καλως ήρθες!:wave2:

edit:τι καλώς ήρθες λέω ο μλκ,παλιός είσαι....:lol:
Πλάκα πλάκα... Ούτε κι εγώ θυμώμουν πότε είχα κάνει εγγραφή και έπαθα σοκ όταν το είδα. Έλα ρε, είμαι παλιός;;; Γουστάρω!:p :cool: Έμπαινα τακτικά αλλά δεν πολύ έγραφα. Δεν είχα και επαφή με τη μηχανή και τι να έλεγα... Άκου από το 2005.. Ρε πως περνάνε τα χρόνια :wave2: :beer: