PDA

View Full Version : 15/10/07 μετά τη βροχή



Nikoskazer2000
16/10/2007, 02:39
...δε με χωρούσε το σπίτι οπως η κοιλιά μου δε χωρούσε αλλο τσιγαριαστό.

Ψιλόβρεχε αλλα το ήθελα τόσο πολύ που ξεκίνησα να ντύνομαι και στην πορεία η βροχή σταμάτησε. Δεν πήγα και πολύ μακριά. Άντε να κανα 70χλμ ολα κι' ολα αλλα το ταξίδι ηταν αλλου, πέρα απο το δρόμο.


108788

Nikoskazer2000
16/10/2007, 02:43
Όλο το καλοκαίρι, τη μια η δουλειά με τις "περίεργες" ώρες της, την αλλη η ζέστη, την παράλλη το "πρόγραμμα" που δεν έπρεπε να ξεφύγω.

Δεν ξέρω, κάθε καλοκαίρι και χειρότερα μάλλον πως με βρίσκει, δεν είμαι εγω για τις ζέστες και την πολλή κοινωνικότητα. Εχω καλές αναμνήσεις απο άγουρους χειμώνες και τους κρατάω φυλαχτό. ;)


108789

Nikoskazer2000
16/10/2007, 02:45
Επαρχιακά, στενοί δρόμοι με βλάστηση, καλή άσφαλτος καλοδεχούμενη (αλλα που στο νησί) , ηρεμία. Λίγα πράγματα που με κάνουν να νιώθω πιο "άνθρωπος" απο "Νίκος".


108790

Nikoskazer2000
16/10/2007, 02:49
Μια στάση ηταν σ' ενα ιδιωτικό χώρο λίγο παραέξω απ' τα Χανιά που πολύ αγαπώ. Ο ουρανός, ο αέρας, ολα μου μιλούσαν.

Όμορφες αναμνήσεις με γλυκιά νοσταλγία...το ταξίδι μου είχε ξεκινήσει. :smilea:


108791

Nikoskazer2000
16/10/2007, 02:51
Τώρα έπαιζε και φάση για γουρούνιασμα αλλα ούτε τα λάστιχα, ούτε η μάνα μου θα το εκτιμούσαν ιδιαίτερα κάτι τέτοιο. :rolleyes:


108792

Nikoskazer2000
16/10/2007, 02:57
Καλά ητανε. Γύρισα πίσω αλλος άνθρωπος. Μ' ενα χαμόγελο ολο χαζομάρα και αγάπη. :smilea:

Είπα απο μέσα μου "είδες τι εύκολο που ηταν;" ;)

Σα να μ' αγαπούσαν ολα κι' εγω ν' ανταπέδιδα το συναίσθημα. Είχα χρόνια να νιώσω έτσι...μα δεν ξέχασα τελικά πως είναι ν' αγαπάς. Στα πιο μικρά πράγματα βρίσκεις τελικά την ευτυχία και την ολοκλήρωση.

Φλυαρία;

Άλλος άνθρωπος...

... (http://youtube.com/watch?v=6ig9omS0DWs)


108793

liakaros
16/10/2007, 03:16
Tι μου θυμισες τωρα ρε φιλε...

Στην θεα της ιδιας λιμνης γνωρισα την γυναικα μου...

Εκει της εκανα επισημη προταση...

Ρε μλκ με τελειωσες πρωινιατικα:bawl: :bawl:

Nikoskazer2000
16/10/2007, 03:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Tι μου θυμισες τωρα ρε φιλε...

Στην θεα της ιδιας λιμνης γνωρισα την γυναικα μου...

Εκει της εκανα επισημη προταση...

Ρε μλκ με τελειωσες πρωινιατικα:bawl: :bawl:

Εγω σου εύχομαι να ζήσεις να χαρείς και των κοπελιών σου τους γάμους!

Εγω εκεί πριν 5 περίπου χρόνια είχα ντέρτι μεγάλο, την περίμενα μα δεν ήρθε να της το πω.
Όσες φορές κι' αν την είδα, οσες φορές κι' αν της το πα αυτή "δεν ήρθε ποτέ της." :sad:


Ξέρεις...μετά τη βροχή πάντα έρχεται το ουράνιο τόξο...η υπόσχεση...:beer:

kaps
16/10/2007, 06:49
Η λίμνη Κουρνά δεν είναι σύντεκνοι;.Εκεί εγώ πραγματοποίησα το θαύμα του Ιησού Χριστού που περπάτηε πάνω στο νερό . Εγώ βέβαια το πραγματοποίησα στη θέα μιας νεροφίδας που καθώς κολυμπούσα είπε να μου κάνει τσα . Ακόμα γελάω ...:eek: Πάντως η Κρήτη τέτοιες εποχές είναι ωραία . Οσο δε πιο νότια τόσο καλύτερα..

makis206
16/10/2007, 08:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Η λίμνη Κουρνά δεν είναι σύντεκνοι;

Η συγκεκριμένη είναι η λίμνη της Αγιάς αλλά κι εκεί πετώντας θα κολυμπήσεις αν πέσεις για μπάνιο :lol:

Ωραίος Νικόλα !:beer: :beer:

McGyver
16/10/2007, 08:06
:winka:

:beer: :beer: :beer:

LsKostas
16/10/2007, 13:11
:beer: :beer: :beer:

Tropeas
16/10/2007, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Η συγκεκριμένη είναι η λίμνη της Αγιάς αλλά κι εκεί πετώντας θα κολυμπήσεις αν πέσεις για μπάνιο :lol:

Ωραίος Νικόλα !:beer: :beer:
Μα τον Νικολή!!!
όμορφα μέρη ειδικά μετά απο βροχή....
αλλά για ενημέρωση λέγε ρε παράορε που πήγες....
να ξέρουν και οι υπόλοιποι που δεν γροικούν τσι Κρήτης τα μέρη...:winka: :beer: :wave2:

apav
16/10/2007, 18:30
:beer:

hercul
16/10/2007, 18:52
Πολύ όμορφα τα μέρη σας εκεί κάτω Νικόλα!!
Πάντα τέτοιες βόλτες σου εύχομαι... :beer: :beer: :beer:




ΥΓ. Τι δισκοφρενάρα - τούμπανο είναι αυτή ωρέ?? :look: :look:

filipp0s
16/10/2007, 19:10
:a013: :beer: :beer:

675
16/10/2007, 22:00
νικολα πολυ ομορφη η βολτα σου...

κατι τετοιο ονειρευομαι κι εγω οταν αποκτησω μια μηχανη που να μπορει να φθασει σε παρομοια μερη...:)

Nikoskazer2000
16/10/2007, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Μα τον Νικολή!!!
όμορφα μέρη ειδικά μετά απο βροχή....
αλλά για ενημέρωση λέγε ρε παράορε που πήγες....
να ξέρουν και οι υπόλοιποι που δεν γροικούν τσι Κρήτης τα μέρη...:winka: :beer: :wave2:

Λίγο απο 'δω λίγο απο 'κει περβόλια, βαρύπετρο, αλικιανό, αγιά, γαλατά, δεν ξέρω θυμάμαι ακριβώς μετά ρε φίλε.

Όποιο δρόμο "ένιωθα" πως ήθελα ν' ακολουθήσω ακολουθούσα. -Simple... :winka:

Nikoskazer2000
16/10/2007, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercul
Πολύ όμορφα τα μέρη σας εκεί κάτω Νικόλα!!
Πάντα τέτοιες βόλτες σου εύχομαι... :beer: :beer: :beer:

:beer: :beer: :beer:
Να 'σαι καλά ρε Hurc, πάντα καμμένος ρε φίλε σου εύχομαι (ακόμα και υπο βροχή) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Αρχικά δημιουργήθηκε από hercul
ΥΓ. Τι δισκοφρενάρα - τούμπανο είναι αυτή ωρέ?? :look: :look:



Πολύ δύστροπη και μάλλον για sm racing χρήση, οχι για χαμηλές ταχύτητες και δρόμο.

Σηκώνει πολλή συζήτηση και $$$ για τακάκια που θα δοκιμάσω αλλη πιο σκληρή πάστα οταν τα 'ξαναλλάξω.

:wave2:

Nikoskazer2000
16/10/2007, 23:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
νικολα πολυ ομορφη η βολτα σου...

κατι τετοιο ονειρευομαι κι εγω οταν αποκτησω μια μηχανη που να μπορει να φθασει σε παρομοια μερη...:)

Αυτά τα "όνειρα" έγιναν πραγματικότητα μ' ενα Kaze-R. Που το πρόβλημα; ;)

Το δύσκολο είναι το ταξίδι μέσα σου.

Nikoskazer2000
17/10/2007, 00:04
Να 'στε καλά ολοι παιδιά! Πάντα όρθιοι και με πολλά χιλιίομετρα στα κοντέρ και στις καρδιές σας!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

675
17/10/2007, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Αυτά τα "όνειρα" έγιναν πραγματικότητα μ' ενα Kaze-R. Που το πρόβλημα; ;)

Το δύσκολο είναι το ταξίδι μέσα σου.

το δικο μ ρε νικολα εχει πολλα προβληματα..(βλεπε φαγομενους δισκους στο σασμαν+++)
δε γινεται παραεξω απο τη πολη δε παει...:sad:

και παλι μπραβο σου, προσωπικα δεν ξερεις ποσο μ αρεσει να κανω τετοια ταξιδια και μεσα μου και εξω μου...:) :wave2:

project.breeze
17/10/2007, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
το δικο μ ρε νικολα εχει πολλα προβληματα..(βλεπε φαγομενους δισκους στο σασμαν+++)
δε γινεται παραεξω απο τη πολη δε παει...:sad:

και παλι μπραβο σου, προσωπικα δεν ξερεις ποσο μ αρεσει να κανω τετοια ταξιδια και μεσα μου και εξω μου...:) :wave2:



Όταν πάρεις μηχανάκι άλλο θα το γιορτάσουμε.Προς το παρόν ο καθένας βολεύεται με αυτό που έχει.Όλα θα γίνουν,μην αγχώνεσαι:winka:



Νικόλα ωραίος ρε φίλε,δεν αλλάζω με τίποτα την μυρωδιά του βρεγμένου χώματος και την καθαρότητα της ατμόσφαιρας μετά την βροχή.Δεν έχουν σημασία τα κυβικά της μηχανής αλλά τα κυβικά του μυαλού μας και ο Νικόλας είναι πολλά κυβικά:a23: :a23: :a19:

675
17/10/2007, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze


1) Όταν πάρεις μηχανάκι άλλο θα το γιορτάσουμε.Προς το παρόν ο καθένας βολεύεται με αυτό που έχει.Όλα θα γίνουν,μην αγχώνεσαι:winka:



2) Νικόλα ωραίος ρε φίλε,δεν αλλάζω με τίποτα την μυρωδιά του βρεγμένου χώματος και την καθαρότητα της ατμόσφαιρας μετά την βροχή.Δεν έχουν σημασία τα κυβικά της μηχανής αλλά τα κυβικά του μυαλού μας και ο Νικόλας είναι πολλά κυβικά:a23: :a23: :a19:


1.:) :) :)

2. βρεγμενο χωμα-μυρωδια των δεντρων μετα τη βροχη-ατμοσφαιρα γεματη οξυγονο-δροσερι (αντε κ παγωμενο) αερακι....:)

αχχχχ
αυτα ειναι εφυγα για υμμητο αυριο..θα προσπαθησω δλδ...:p