PDA

View Full Version : Φώτα παρακαλώ...



bartenderas
16/10/2007, 13:00
Γεια χαρά σε όλους και καλώς σας βρήκα,,,

Μιας και πρόσφατα έκανα κάτι βολτίτσες παραέξω, παρατήρησα ένα πράμα ρε παιδιά:

Κάποτε θυμάμαι οι οδηγοί μοτο χαιρετιόμασταν στις εθνικές, όχι μόνο ανάβαμε τα φώτα , αλλά και χαιρετούρα κανονική.

Τον τελευταίο καιρό δεν το παρατηρώ πια. Λες και κάτι σκέφτονται οι οδηγοί, λες και τους κυνηγάει κανένας. Τι να πω... είναι λέτε η ιδέα μου? Η' φταίει το hornetάκι μου....?:confused:

Cpt. Haddock
16/10/2007, 13:06
Είναι γΛηγοροι και δεν προλαβαίνουν :p

Να χαιρετάτε με το χέρι, όχι με τα φώτα, δεν είμαστε ταρίφες που ψάχνουμε κούρσα (καλά, κάποιοι είναι :lol: )

bartlal
16/10/2007, 13:08
μπορει να ισχυει και ο φοβος των ιουδαιων οτι απαγορευεται απο τον κοκ ως πιθανη προειδοποηση για παρακωλυση του εργου της τροχαιας! :winka:

bartenderas
16/10/2007, 13:13
εννοείται ότι δεν χαιρετάς κάποιον που μπαίνει στη στροφή με τις ξύστρες να ακουμπάνε στην άσφαλτο, ούτε και παίζεις με τα φώτα σαν να χτύπησε κεραυνός.

anyway, ίσως είμαι υπερβολικός. Απλά μου έκανε εντύπωση...:rolleyes:

Cpt. Haddock
16/10/2007, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartenderas
anyway, ίσως είμαι υπερβολικός. Απλά μου έκανε εντύπωση...:rolleyes:

Δεν είσαι...

Στο εξωτερικό χαιρετάει (με το χέρι) το 90% των οδηγών...

filipp0s
16/10/2007, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Δεν είσαι...

Στο εξωτερικό χαιρετάει (με το χέρι) το 90% των οδηγών...


+ με το πόδι όταν σε περνάνε!

EVI
16/10/2007, 13:25
εμενα με χαιρετανε στην πλειοψηφια παντως :wave2:

Cpt. Haddock
16/10/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
+ το πόδι όταν σε περνάνε!

Σωστό

(απλά δεν έτυχε να με περάσουν :smokin: )


:rotflmao:

filipp0s
16/10/2007, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Σωστό

(απλά δεν έτυχε να με περάσουν :smokin: )


:rotflmao:


Ναι, κι εγώ χαιρέτησα πολλους έτσι...:evil: :smokin:



:rotflmao:

costas81
16/10/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
εμενα με χαιρετανε στην πλειοψηφια παντως :wave2:


και αυτο επειδη εισαι γυναικα!

:winka:

EVI
16/10/2007, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
και αυτο επειδη εισαι γυναικα!

:winka:

δε νομιζω οτι το καταλαβαινουν :hypnotize :hypnotize :lol:

bartlal
16/10/2007, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
και αυτο επειδη εισαι γυναικα!

:winka:

μπα, δεν χαιρετανε την ιδια αλλα τον αντρα της που φοραει χαμηλοκαβαλα οταν οδηγαει η evi!

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

675
16/10/2007, 13:57
γεια χαρα φιλε καλωςηρθες!

:beer: :beer: :beer: :beer:

bartenderas
16/10/2007, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
μπα, δεν χαιρετανε την ιδια αλλα τον αντρα της που φοραει χαμηλοκαβαλα οταν οδηγαει η evi!

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

:p :lol: :lol:

EVI
16/10/2007, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
μπα, δεν χαιρετανε την ιδια αλλα τον αντρα της που φοραει χαμηλοκαβαλα οταν οδηγαει η evi!

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:



:bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :lol: φανταζεσε? :lol:

McGyver
16/10/2007, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
φανταζεσε?

ΟΧΙ!!!

:cry:

Maira
16/10/2007, 16:12
Πάντως καλά κρατεί (ευτυχώς) ο χαιρετισμός μηχανών!!!



Είναι το πιο όμορφο συναίσθημα! Και δεν το βλεπω σαν χαιρετισμό αλλά και σαν ευχή για καλό δρόμο!!!


:wave2:

devil's animal
16/10/2007, 22:31
αν ειμαι πανω σε στροφη συνηθιζω να παιζω τα φωτα,φοβουμενος μην χασω το τραβηγμα-σπρωξιμο του κλιπ-ον (ακα γυροσκοπικο)...
στις ευθειες ...εννοειται με το χερι!
:wave2:

McGyver
16/10/2007, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
αν ειμαι πανω σε στροφη συνηθιζω να παιζω τα φωτα,φοβουμενος μην χασω το τραβηγμα-σπρωξιμο του κλιπ-ον (ακα γυροσκοπικο)...
στις ευθειες ...εννοειται με το χερι!
:wave2:

Απ' τη στιγμή που έχεις στρίψει, μπορείς να χαιρετήσεις με το αριστερό χέρι, δε σου χρειάζεται :winka: ...

TROOPER
18/10/2007, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Να χαιρετάτε με το χέρι, όχι με τα φώτα

+100000000000000000000000

:beer: :beer: :beer:

CBFMAN 600
29/10/2007, 17:32
Πηγαινονταs με πανω απο 150 χλμ. ,δοκιμασατε να βγαλετε χερι εξω απο το φαιρινγκ,για χαιρετουρα ?
Και καλα,πεs οτι ο αεραs δεν σε πειραζει.Ο απεναντι με ποσα πηγαινει ? Θα προλαβει να το δει το χερι σου η" θα λεει μετα --Ειδα 10 μηχανεs και μονο 2 με χαιρετισαν ?
Ενω με τα φωτα εισαι σιγουροs (και μην περιμενουμε απο τον αλλο να χαιρετησει πρωτοs ).

bartenderas
29/10/2007, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBFMAN 600
Πηγαινονταs με πανω απο 150 χλμ. ,δοκιμασατε να βγαλετε χερι εξω απο το φαιρινγκ,για χαιρετουρα ?
Και καλα,πεs οτι ο αεραs δεν σε πειραζει.Ο απεναντι με ποσα πηγαινει ? Θα προλαβει να το δει το χερι σου η" θα λεει μετα --Ειδα 10 μηχανεs και μονο 2 με χαιρετισαν ?
Ενω με τα φωτα εισαι σιγουροs (και μην περιμενουμε απο τον αλλο να χαιρετησει πρωτοs ).


+100

Akatanomastos
30/10/2007, 01:58
petixame ena palikari, plagiasmeno pano sti deksia strofi gia afton, kai me aristero xeri xeretise kanonika.. etsi, afta einai

entaksi den eixe 150 pou leei to paidi apo pano, alla mia 80-90 prepei na ta xe se ekeino to simeio

Stelth
30/10/2007, 05:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBFMAN 600
Πηγαινονταs με πανω απο 150 χλμ. ,δοκιμασατε να βγαλετε χερι εξω απο το φαιρινγκ,για χαιρετουρα ?
Και καλα,πεs οτι ο αεραs δεν σε πειραζει.Ο απεναντι με ποσα πηγαινει ? Θα προλαβει να το δει το χερι σου η" θα λεει μετα --Ειδα 10 μηχανεs και μονο 2 με χαιρετισαν ?
Ενω με τα φωτα εισαι σιγουροs (και μην περιμενουμε απο τον αλλο να χαιρετησει πρωτοs ).
Και όμως την Κυριακή πηγαίνοντας Μέγαρα με χαιρέτησε με το χέρι ένα παλικάρι με ένα μαύρο Hayabusa (μάλλον) δεν πρόλαβα να το δω καλά πρέπει να είχε πάνω από 200 και μου έμεινε το πώς τα κατάφερε και σήκωσε το χέρι του με τα όσα πήγαινε.

road spirit
30/10/2007, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
αν ειμαι πανω σε στροφη συνηθιζω να παιζω τα φωτα,φοβουμενος μην χασω το τραβηγμα-σπρωξιμο του κλιπ-ον (ακα γυροσκοπικο)...
στις ευθειες ...εννοειται με το χερι!
:wave2:

το γυροσκοπικό γίνεται και με το ένα χέρι, είτε εσωτερικό είτε εξωτερικό, ... κουλάντζα :lol: :lol: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Capt. Haddock
Να χαιρετάτε με το χέρι, όχι με τα φώτα
+599
και δεν ειναι ανάγκη να αφήσουμε το χέρι απο το τιμόνι/κλιπον, ένα σήκωμα του δείκτη και μέσου, σε σχήμα V, την κάνει τη δουλειά, και προσωπικά μου αρέσει πιο πολύ

Cpt. Haddock
30/10/2007, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit

+599
και δεν ειναι ανάγκη να αφήσουμε το χέρι απο το τιμόνι/κλιπον, ένα σήκωμα του δείκτη και μέσου, σε σχήμα V, την κάνει τη δουλειά, και προσωπικά μου αρέσει πιο πολύ

+955

(= 1554 :lol: )


Δεν είπε κανείς να σηκώνουμε το χέρι τέρμα... Άλλωστε αν πας με 150+ είσαι (συνήθως :rolleyes: ) σε ΕΟ με νησίδα, οπότε δε σε βλέπει ο άλλος

Επίσης εγώ την ημέρα έχω μόνιμα τη μεγάλη σκάλα όταν ταξιδεύω, οπότε φωτα δε γινεται να παίξω

:wave2: :wave2:

CBFMAN 600
30/10/2007, 10:55
Δεν ειπα οτι ειναι τρελλο προβλημα,να σηκωσειs το χερι οταν πηγαινειs με αρκετα χιλιομετρα.
Απλα δεν καλοφαινεται (γιατι ειναι στιγμιαιο) .Δεν μπορουμε να κοιταμε συνεχωs τον αλλο συνταξιδιωτη.
Οσο για τα μονιμα αναμμενα φωτα,θα αναφερω οτι και η δικη μου μηχανη εχει συνεχωs αναμμενα φωτα,αλλα οταν κανω σινιαλο η διαφορα ειναι αισθητη.
Οσο για τισ στροφεs,προχθεs που πηγαμε Επιδαυρο,μπορω να πω οτι και πλαγιασμενοs (σιγα ρε Ροσσι)χαιρετησα ολουs τουσ απεναντι (και δεν περιμενα ,να χαιρετησουν πρωτοι).Και η πλειοψηφεια ανταπεδωσε.
Στο χωριο μου λενε ''οποιοs βαριετε να ζυμωσει,δεκα μερεs κοσκινιζει ''.
Χαιρετα τε ρε σειs ,δεν κοστιζει τιποτα
και ο απεναντι αν θελει αs ανταποκριθει.
Εσυ το χρεοs σου παντωs,θα το εχειs κανει.
:wave2: :wave2: :wave2:

FZMAN
30/10/2007, 19:26
Εγώ πάντως πολύ σπάνια χαιρετώ με τα φώτα. Συνήθως με το χέρι χωρίς να υπάρχει πρόβλημα.

mako
30/10/2007, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
αν ειμαι πανω σε στροφη συνηθιζω να παιζω τα φωτα,φοβουμενος μην χασω το τραβηγμα-σπρωξιμο του κλιπ-ον (ακα γυροσκοπικο)...
στις ευθειες ...εννοειται με το χερι!
:wave2:

Δεν υπαρχει ''τραβαω'' , στο μηχανακι ΜΟΝΟ ΣΠΡΩΧΝΕΙΣ το τιμονι η τα κλιπον!!!!! Αν ξερεις πως, το χερι σηκωνεται, τα φωτα ομως ειναι πολυ πιο ορατα και ευκολα. Μην εχετε αγχος ομως, μολις βαλουν διαζωμα παντου, δεν θα ξαναδουμε φωτα απο αλλον αναβατη!!!!! Παλιες, καλες μερες, ΤΕΛΟΣ!!!!

Cpt. Haddock
31/10/2007, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
Μην εχετε αγχος ομως, μολις βαλουν διαζωμα παντου, δεν θα ξαναδουμε φωτα απο αλλον αναβατη!!!!! Παλιες, καλες μερες, ΤΕΛΟΣ!!!!

Στους επαρχιακούς δρόμους δεν προκειται να μπει διάζωμα...

:wave2:

Tpap
31/10/2007, 11:29
το διαζωμα στο μυαλο ειναι χειροτερο..

CBFMAN 600
31/10/2007, 11:35
++++++++++++
Μεσα εισαι !!!!!!!!!!!!!!:beer:

Jo.Da.
31/10/2007, 17:41
χαιρετώ με σινιάλο και στα καπάκια σηκώνω και το χέρι μου...
έχω χαιρετησεί 2 φορές Ζητάδες (εκτός πόλης) και ανταπέδωσαν...

ΧΑΙΡΕΤΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ....