PDA

View Full Version : Τελικώς αποφασίστηκε: Σοβαρές ποινές σε spammers



bartlal
16/10/2007, 19:32
Δύο άντρες κρίθηκαν ένοχοι και καταδικάστηκαν να εκτίσουν ποινή φυλάκισης βάσει του νόμου Can-Spam Act για την αποστολή πορνογραφικών spam e-mails, δήλωσε το υπουργείο Δικαιοσύνης των ΗΠΑ. Ο Jeffrey A. Kilbride και ο James R.Schaffer καταδικάστηκαν σε 72 και 63 μήνες αντίστοιχα, καθώς ο πρώτος κρίθηκε ένοχος και για προσπάθεια παρεμπόδισης της δικαιοσύνης, αφού απείλησε μάρτυρες, ώστε αυτοί να μην καταθέσουν στη δίκη. - Στους δύο spammers επιβλήθηκε και πρόστιμο 100.000 δολαρίων, ενώ ακόμα θα πληρώσουν στην AOL άλλα 77.500 δολάρια και θα κατασχεθούν και τα κέρδη τους από την παράνομη επιχείρηση, τα οποία φτάνουν το 1,1 εκατομμύριο δολάρια. Οι δύο spammers ξεκίνησαν την αποστολή των spam e-mails το 2003 ενώ η δίωξη εναντίον τους άρχισε τον Ιούνιο του 2007.




πηγη: tech.pathfinder.gr (http://tech.pathfinder.gr/IT/internet/560823.html)







































....που πηγε το μυαλο σας? :smokin:

adam_tsouk
16/10/2007, 19:38
εγω που δεν ειμαι σπαμμερ, εχω επιστροφη φορων?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bartlal
16/10/2007, 19:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
εγω που δεν ειμαι σπαμμερ, εχω επιστροφη φορων?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
μολις περασεις τον crsk, εχεις διπλασιασμο της επιστροφης! :lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
16/10/2007, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
μολις περασεις τον crsk, εχεις διπλασιασμο της επιστροφης! :lol: :lol: :lol:

τι λε ρε μλκ, για να γινει αυτο θα χρειαστει να παρατησω δουλεια, γυναικα και παιδια
να μην πω.... και μοτοσυκλετα! :uplate:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bartlal
16/10/2007, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
τι λε ρε μλκ, για να γινει αυτο θα χρειαστει να παρατησω δουλεια, γυναικα και παιδια
να μην πω.... και μοτοσυκλετα! :uplate:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:sad:

τοτε, δυστυχως πρεπει να πληρωσεις...

:sad:

adam_tsouk
16/10/2007, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
:sad:

τοτε, δυστυχως πρεπει να πληρωσεις...

:sad:

ανταλλαγη με κανα... boxset?

:evil: :smokin:

marulis
16/10/2007, 20:11
:a7: Τώρα , τι θα κάνουμε ? έτσι και το πάρουν είδηση οι αδμιν με βλέπω πίσω απ τα σίδερα

:a49: Της φυλακής τα σίδερα είναι για σπαμεραδες
:a35: :a018: :a018:

kiriakost
16/10/2007, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
....που πηγε το μυαλο σας? :smokin:

Στο ότι θα έπρεπε , αυτοί οι δυο, να έχουν παρέα άλλα εφτά άτομα από το δικό μας φορουμ ,
για να μην νοιώθουν μοναξιά !!

:lol:

bartlal
16/10/2007, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Στο ότι θα έπρεπε , αυτοί οι δυο, να έχουν παρέα άλλα εφτά άτομα από το δικό μας φορουμ ,
για να μην νοιώθουν μοναξιά !!

:lol:

παλι καλα που δεν ειπες για τους πρωτους 2 χρηστες που αρχισαν να γραφουν σε αυτο το θρεντ! :mad: :mad: :mad:









:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xampos
16/10/2007, 20:18
:a53: :a53: :a53:

AFTER
16/10/2007, 20:20
ΟΥΦΦΦΦ!!!!! :sick:


Προς στιγμην τρομαξα για τον Makis206








:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kiriakost
16/10/2007, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
παλι καλα που δεν ειπες για τους πρωτους 2 χρηστες που αρχισαν να γραφουν σε αυτο το θρεντ! :mad: :mad: :mad:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μαιη δε φόρσε μπι γουιθ γιου :lol:

ντιμπιντιμπι ... ντιμπιντιμπι ....

675
16/10/2007, 21:17
περιττο να σου πω οτι μ ελουσε κρυος ιδρωτας οταν ειδα τον τιτλο του θρεντ...:look:

xampos
16/10/2007, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
περιττο να σου πω οτι μ ελουσε κρυος ιδρωτας οταν ειδα τον τιτλο του θρεντ...:look:

εμενα ενας κομπος στο στομαχι με εποιασε :lol: :lol:

marulis
16/10/2007, 21:29
:p


108910

675
16/10/2007, 21:39
Spamming is the abuse of electronic messaging systems to indiscriminately send unsolicited bulk messages. While the most widely recognized form of spam is e-mail spam, the term is applied to similar abuses in other media: instant messaging spam, Usenet newsgroup spam, Web search engine spam, spam in blogs, wiki spam, mobile phone messaging spam, Internet forum spam and junk fax transmissions.[citation needed]

Spamming is economically viable because advertisers have no operating costs beyond the management of their mailing lists, and it is difficult to hold senders accountable for their mass mailings. Because the barrier to entry is so low, spammers are numerous, and the volume of unsolicited mail has become very high. The costs, such as lost productivity and fraud, are borne by the public and by Internet service providers, which have been forced to add extra capacity to cope with the deluge. Spamming is widely reviled, and has been the subject of legislation in many jurisdictions.[citation needed]

Lupo
17/10/2007, 05:42
Αλλού είναι το θέμα, αλλού το πάτε:rolleyes:






Δηλαδή , ο crs-k είναι ο μόνος που έχει επιστροφή?
:confused:



:lol: :lol: :lol:

makis206
17/10/2007, 05:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
ΟΥΦΦΦΦ!!!!! :sick:
Προς στιγμην τρομαξα για τον Makis206
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Καλά μέσα στο μυαλό μου βρίσκεσαι εσύ Γιώργη !:eek:



:lol: :rotflmao: :a10: (εγώ είμαι ο δεξής) :lol: