PDA

View Full Version : V - Strom (για τους κατόχους και γνώστες) ...



WWW
21/10/2004, 22:58
Καλησπέρα (ή καλημέρα). Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Όσοι έχουν V-strom ας κάνουν κι απο εδώ κανα ποστάκι να ξέρουμε ποιοί είναι.

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τα κάτωθι:

- Τελική της Moto (DL-1000) με 6η (O/D) και τελική με 5η

- Αν γνωρίζετε τίποτα σχετικά με τα Kit που ξεγελούν την μηχανή ώστε να δίνει όλα τα άλογα σε όλες τις ταχύτητες Κάτι βρήκα σχετικά στο net για βραχυκύκλωμα σε κάποιες αντιστάσεις.


Thanks a lot
...

WWW
13/11/2004, 11:06
Λοιπόν θα μοιραστώ μαζί σας μια μικρή περιπέτειά μου.

Πριν τρεις μήνες αγόρασα το V-Strom κι έδωσα το Africa. Ευτυχισμένος όπως ήμουν άρχισα σαν τρελλόν τις βόλτες. Ξημέρωσε και η επόμενη ημέρα από την αγορά και έστησα τις μπακαζιέρες, φόρεσα κράνος, γάντια και ετοιμάζομαι να ταξιδέψω για καλαμάτα.

Με το που πάω να ανέβω στην μηχανή αισθάνομαι έναν ΤΡΟΜΕΡΟ, ΤΡΑΓΙΚΟ, ΣΙΧΑΜΕΝΟ πόνο. :cry: :cry: :cry: :bigcry:

Ήταν ο δεξιός ΟΡΧΗΣ που διαμαρτηρήθηκε έντονα με ΚΟΙΛΗ ο οποίος προκάλεσε και απότομη ΣΥΣΤΡΟΦΗ άρα και κακή αιμάτωση :bigcry:

Έμεινα ΤΕΖΑ. Ξαπλωμένος στην άσφαλτο με το κράνος και γάντια φορεμένα και τη μηχανή στο ρελαντί να ζεσταίνει. Ευτυχώς με είδε ο περιπτεράς δίπλα που κάλεσε ασθενοφόρο και με φόρτωσαν. Εσπευσμένα μου έκαναν επέμβαση και όλα τελικά πήγαν καλά και η βλάβη αποκαταστάθηκε. Πρόκειται για το 0,05 % των περιπτώσεων είπε ο Γιατρός.

Το αποτέλεσμα? Για 2 μήνες ρητή απαγόρευση της οδήγησης της μηχανής. Έτσι έμεινε στο υπόστεγο κλειδωμένη μέχρι πριν από λίγες ημέρες.


Γι αυτό προσέξτε ... Όχι απότομα καβαλήματα στα μοτό σας γιατί υπάρχει ο κίνδυνος να γίνεται ... "μονάρχηδες"

Τώρα ως αναφορά το Strom ενδιαφέρομαι για εξατμίσεις, μάλλον RemuS και για το De-Restrictor που δίνει τα επιπλέον 10 άλογα που κόβει από το Moto. Αν έχετε κάποια πρόταση να κάνετα ευπρόσδεκτη

gdevelek
13/11/2004, 13:34
Φίλε μου δυσάρεστη όσο και περίεργη η περιπέτειά σου, αλλά αναρωτιέμαι, μήπως τα πράγματα επιδεινώθηκαν και από κανένα πολύ στενό παντελόνι που φορούσες τη μέρα εκείνη; Με "ευρύχωρο" παντελόνι δεν βλέπω πώς μπορεί να γίνει τέτοια ζημιά...

WWW
13/11/2004, 13:58
Δεν φορούσα στενό παντελόνι. Απλά αυτό μπορούσε οποιαδήποτε ώρα, ακόμα και στο κρεββάτι καθώς θα κοιμόμουν. Έτσι είπε τουλάχιστον ο ιατρός. Είναι λέει μια πολύ σπάνια περίπτωση και δεν έχει να κάνει με παντελόνια και απότομες κινήσεις αλλά με την κατασκευή του κάθε ανθρώπου.

CyBeRseXX
13/11/2004, 14:27
Fantasou omos na ginotan kapou stin diadromi kai na min eixe periptera ekei konta!

Tixeros mesa stin atixia sou alla telos kalo ola kala.

Kales kai asfaleis voltes :beer:

WWW
13/11/2004, 16:20
Θα έπαιρνα τηλέφωνο από το κινητό να έρθουν να με πάρουν με κάποιον τρόπο αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα είχα χοντρή περιπέτεια. Φαντάσου να μην έπιανε το κινητό πχ ή το ασθενοφόρο να αργούσε (αν και δεν αργούν ποτέ αλλά κουβέντα να γίνεται ...)

Θα γινόμουν ... "ΜΟΝΑΡΧΗΣ"

eliasgr
17/11/2004, 10:36
περαστικα φιλε ..και ελπιζω τετοιο κακο να μην σε ξαναβρει,,,