PDA

View Full Version : χειμωνας-αποχερετισμος



wolfman13
21/10/2004, 23:36
χειμωνας!
επιτελους ηρθε οσο ομορφος ειναι το καλοκαιρι αλλα τοσο και πιο ομορφος ειναι ο χειμωνας.ο χειμωνας ειναι ο καιρος που μαζευεις δυναμεις που αξιολογεις οσο περασες ολο το καλοκαιρι...
και προσπαθεις να κανεις πραγματα για το επομενο.
ειναι η εποχη που εισαι με το ταιρι σου και χουζουρευεις κατο απο τα σκεπασματα τα βραδια.που τα βραδια θες να τα ζεστενεις με μια αγκαλια.
χειμωνας η καλυτερη εποχη για να γνωρισεις το βουνο για να δεις ολες τη ομορφιες που κρυβει η φυση.
ο χειμωνας ειναι ομως και μοναχικος τοτε ανακαλυπτεις το ποσο δυνατος εισαι και μπορεις να αντεξει μεσα στη κακουχιες.
μεσα στη μοναξια σου και τη ληθη σου,ειναι η εποχη που περιμενεις μια μορφη να σε βγαλει απο το καβουκι σου και να σου δειξει ποσο ομορφα ειναι εκει εξω.
με τους φιλους που σε ξεχνουν και τους φιλους που σε θυμουντε.
ετσι λεω και εγω να παψω για λιγο καιρο να μπενο εδω στο φορουμ μας.να μαζεψω δυναμεις μου και να μεινο μονος μου να υπομοινο της κακουχιες και την μοναξια μου.
να προσπαθησω να ηρεμησω το μυαλο μου και να μαζεψω τα συναισθηματα μου και να τα βαλω σε ταξη.
θα γραφω που και που αλλα μονο οταν πρεπει.
ελπιζω μονο να με θυμηθουνε μεσα στη μοναξια μου η φιλη μου και τα αγαπημενα μου προσωπα.θα ασχοληθω με τη δουλεια μου για να μπορεσω να ξεχαστω και θα κλιστω στο καβουκι μου για να μπορεσω να αναρωσο.
θα τα πουμε συντομα παρεξενε ταξιδιωτη εσυ που με τη μορφη σου μεσα στο χειμωνα ερχεσε και με αναστατωνεις και φευγεις και με πληγωνεις.
να εισαστε ολοι καλα θα τα λεμε που και που να εισαστε σιγουρη.
τωρα ομως θα χαθω για λιγο στη ληθη μου και στης σκεψεις μου η καρδια μου ζητα μια γαληνη να μαζεψει τα κομματια της για να δω αλλη μια φορα ποσο δυνατος ειμαι.
σας καληνυχτω και απο τα βαθη της καρδια μου σας ευχομαι σε ολους γνωστους και αγνωστους φιλους και αγαπημενους να περνατε καλα να εχετε παντα καλα χιλιομετρα και οταν βγενετε εκει εξω θυμηθητε και το θοδωρη.........