PDA

View Full Version : Δεν παμε καλα.. :(



Daemon
18/10/2007, 08:12
Ωραια καλημερα.. :mad:

Αθηνων - Κορινθου σημερα το πρωι, 73 χρονων γιαγια μπαινει αναποδα στην εθνικη, αριστερη λωριδα (δεξια της) και παει κανονικα για καννα χιλιομετρο χωρις να καταλαβει τιποτα μεχρι.. :sick:

Αποτελεσμα.. 47 χρονος μοτοσυκλετιστης νεκρος.. :sad:

...

crs-k
18/10/2007, 08:14
Τι λεεε ρε μΠουστη μου... :eyepop: :sick:

Nrgman
18/10/2007, 08:17
:eyepop: :eyepop: :uplate: :uplate: :sad:

Lupo
18/10/2007, 08:18
Όχι ρε,... αδικα
:(
Ότι να'ναι η γιαγιά. Ασ'το το τιμόνι ρε γαμώτο.
Τι κατάλαβε, που πήρε κι άλλη ζωή μαζί της, στα τελευταία χρόνια της.
:(

zero
18/10/2007, 08:20
Έχω ξανακούσει παρόμοια ιστορία με γριά.
Τελικά όντως είναι σωστό από μία ηλικία και μετά σου παίρνουν το δίπλωμα.

filipp0s
18/10/2007, 08:22
γ@μησε τα...:sad:

kalesin
18/10/2007, 08:30
Κριμα ρε γμτ....



Αν εγινε ομως στο σημειο που νομιζω, δηλαδη στην εισοδο για εθνικη οπως ερχομαστε απο Κορινθο, τοτε δεν ειναι το πρωτο συμβαν.

Σε εκεινο το σημειο, δεν ξερω για ποιο λογο, ο τροπος που ειναι φτιαγμενη η εισοδος; η σημανση της; πολλοι οδοηγοι εχουν μπει αναποδα στην εθνικη.

Πριν μερικα χρονια το ειχα παθει κ εγω, ευτυχως το πηρα χαμπαρι γρηγορα κ το διορθωσα πριν βγω στην εθνικη.



Κριμα για το παληκαρακι που χαθηκε τζαμπα

:( :(

makis206
18/10/2007, 08:41
Όχι έτσι πούστικα ρε γαμώτο..:(

xampos
18/10/2007, 10:08
:sad:

DimChios
18/10/2007, 10:13
:a52: :a52: :mad:

kaps
18/10/2007, 10:19
:confused: :confused: Παρόμοιο συμβάν περίπου αλλά με εμπλεκόμενα οχήματα μόνο αυτοκίνητα έγινε προ 3 μηνών στη Γέφυρα της Μεταμόρφωσης . Μπήκε Αλβανός ανάποδα στο ρεύμα για Αθήνα και έγινε της μουρλής . Πάντως αυτό με το όριο ηλικίας και χρήση αυτοκινήτου πρέπει να γίνει νόμος ...

mako
18/10/2007, 10:29
????????????????!!!!!!?????????:sad: :mad:

project.breeze
18/10/2007, 10:41
Πάρτε τους το τιμόνι από τα χέρια ρε γαμώτο.Αυτή η γριά πώς οδηγούσε;Ποιός της ανανέωσε το δίπλωμα;Την εξέτασε στην οδήγηση;Στα αντανακλαστικά;Στην όραση;Στην ακοή;Αυτός που υπέγραψε για το δίπλωμά της είναι πιο ένοχος από την γιαγιά:mad:

Cpt. Haddock
18/10/2007, 10:44
Θεωρητικά, μετά τα 65 ανανεώνεται το δίπλωμα ανα 5 χρόνια.

Αρα αυτης ανανεώθηκε ΗΔΗ 2 φόρες (65 και 70...)

Εντάξει, η ηλικία είναι κάτι σχετικό βέβαια και τέτοια αφηρημάδα θα μπορούσε - δυστυχώς - να προέλθει και από νεότερους οδηγούς

Κατά τα άλλα συμφωνώ οτι θα έπρεπε να κληθεί/ανακριθεί και αυτός που έδωσε το οκ για το δίπλωμα

:sad:

costas81
18/10/2007, 10:45
την πουτάνα μου!!!


:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:

stefanosER
18/10/2007, 11:35
Μου έχει κ μένα κάτι παρόμοιο, να βγαίνω στην εθνίκή από χαλκίδα κ να έρχεται αντίθετα ένας με ένα φορτηγάκι!!!:eyepop: :eyepop: :uplate: :uplate: :hypnotize :hypnotize

ilias24
18/10/2007, 12:29
Εγω εμαθα για το συμβαν απο μια φιλη μου που ετυχε να ειναι στο πρωτο αμαξι που σταματησε η τροχαια οταν εγινε το δυστιχημα...απο οτι μου ειπε η φιλη μου το παιδι δεν προλαβε καν να αντιδρασει και εννοειται πως ξεψυχησε επι τοπου....

Φανταστητε οτι το σοκ της φιλης μου ηταν τοσο μεγαλο που με πηρε τηλεφωνο κατευ8ειαν και με παρακαλουσε να πουλησω τη μηχανη και να μη ξανακαβαλησω......

Ειλικρινα ειμαι περιεργος να δω τι αλλο θα δουν τα ματια μας......

Alx 84
18/10/2007, 13:11
:sad: :sad: :sad: κρίμα το παλικάρι. και τι έγινε με τη γιαγιά; θα της πάρουν το δίπλωμα (φυλακες κλπ λόγω ηλικίας δε παίζουν) και θα πληρώσει να βγάλει άλλο. απλά τα πράγματα... είμαστε για τα μπάζα...:mad: :mad: :yuck: :yuck:

devil's animal
18/10/2007, 14:18
:rolleyes: :rolleyes:
:mad: :mad: :mad:
:( :( :(
:sad: :sad:

dynogix
18/10/2007, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Όχι ρε,... αδικα
:(
Ότι να'ναι η γιαγιά. Ασ'το το τιμόνι ρε γαμώτο.
Τι κατάλαβε, που πήρε κι άλλη ζωή μαζί της, στα τελευταία χρόνια της.
:(

Γιατί νομίζεις πως κατάλαβε τι έκανε? και αν κατάλαβε θα την πνίξουν οι τύψεις????

apav
18/10/2007, 15:20
:sad:

THEOD
18/10/2007, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Αυτή η γριά πώς οδηγούσε;Ποιός της ανανέωσε το δίπλωμα;Την εξέτασε στην οδήγηση;Στα αντανακλαστικά;Στην όραση;Στην ακοή;Αυτός που υπέγραψε για το δίπλωμά της είναι πιο ένοχος από την γιαγιά:mad:


ξέρεις πως θα γίνει τώρα ....αν και εφ' όσον κάποιος συγγενής ψάξει το θέμα και πιέσει, τότε το κράτος θα κάνει πως αντιδράει κάνοντας μια ΕΔΕ...η οποία (όπως εκατοντάδες άλλες παρόμοιες φυσικά...) ποτέ δεν θα ολοκληρωθεί ή θα ολοκληρωθεί με εσκεμμένες ασάφειες και ποτέ κανένας δεν θα ξανακούσει τίποτα γιαυτό...Πισ' τ' αυγό και κούρευτο...Κρίμα στο παλληκάρι...θα μπορούσε να ήταν ο οποιοσδήποτε από εμάς στην θέση του....:sad:

mako
18/10/2007, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Πάρτε τους το τιμόνι από τα χέρια ρε γαμώτο.Αυτή η γριά πώς οδηγούσε;Ποιός της ανανέωσε το δίπλωμα;Την εξέτασε στην οδήγηση;Στα αντανακλαστικά;Στην όραση;Στην ακοή;Αυτός που υπέγραψε για το δίπλωμά της είναι πιο ένοχος από την γιαγιά:mad:
Φανταζομαι ηρθες προσφατα απο το εξωτερικο που ζουσες!!!! ΑΚΟΥΣΕΣ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ?????????????

Maira
18/10/2007, 16:57
Κρίμα!:sad:



κουράγιο στην οικογένεια άτου και στους δικούς του ανθρώπους!!! όσο για τη γιαγιά...... ουδεν σχόλιον!:mad:

TROOPER
18/10/2007, 18:25
:a35:

κουραγιο στους δικους του....

Akatanomastos
18/10/2007, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
:sad: :sad: :sad: κρίμα το παλικάρι. και τι έγινε με τη γιαγιά; θα της πάρουν το δίπλωμα (φυλακες κλπ λόγω ηλικίας δε παίζουν) και θα πληρώσει να βγάλει άλλο. απλά τα πράγματα... είμαστε για τα μπάζα...:mad: :mad: :yuck: :yuck:

ti na tis kanoune more tis grias? na tin valoun filaki 73 xronon?

apo to stigmi pou kikloforei sto dromo kai skotose to palikari ti psaxneis?

se aftin tin xora to mono pou mporeis na kaneis einai na min peseis pano se kamia gria, gero, methismeno klp klp klp

makari kapoios apo do na exei <<parei>> ta kleidia aftokinitou apo ton diko tou iperilika sigeni (giagia papou klp) alla xlomo to kovo

silipitiria

fantacid
18/10/2007, 19:12
ειναι στιγμες που σκεφτομαι για τελικα δε διαλεξα εκεινο το hummer για να κοβω βολτες!!!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

project.breeze
18/10/2007, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
Φανταζομαι ηρθες προσφατα απο το εξωτερικο που ζουσες!!!! ΑΚΟΥΣΕΣ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ?????????????




Τα ξέρω φίλε μου χρόνια δυστυχώς αλλά δεν μπορώ να τα δέχομαι με απάθεια όπως και όλοι μας φαντάζομαι.Το θέμα δεν είναι για μένα να τιμωρηθεί η γριά,το θέμα είναι να σταματήσουνε να πιάνουνε τιμόνι στα χέρια τους άνθρωποι που έχουνε χάσει την ικανότητα των γρήγορων αντιδράσεων.Συμφωνώ με τον καπετάνιο πως δεν μπορεί κριτήριο να είναι μόνο η ηλικία αλλά σίγουρα ένας 30χρονος δεν έχει τα ίδια αντανακλαστικά και αντίληψη με έναν 80χρονο.Είναι λογικό αυτό.Εγώ πάντως όταν νιώσω πως δεν μπορώ να οδηγήσω,μόνος μου θα σταματήσω να οδηγώ,θέλω τα τελευταία χρόνια της ζωής μου να είναι ήρεμα και ξέγνοιαστα και όχι φορτωμένα με τύψεις για κάποιο ατύχημα που πιθανόν θα έχω προκαλέσει.Είναι κρίμα να ζεις μία ζωή έντιμα και να πεθάνεις εγκληματίας:wave2:

675
18/10/2007, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
γ@μησε τα...:sad:

ΑΚΡΙΒΩΣ οπως τα λες ειναι φιλε μου...:sad:

tai
18/10/2007, 21:02
:a023: :(

Θάνος
18/10/2007, 21:47
Έχουμε δει παρόμοια και χειρότερα και με νεότατους οδηγούς. Και αυτά συνειδητά χωρίς το ελαφρυντικό της ηλικίας...

Η Αττική οδός ερχόμενοι από Ελευσίνα, έχει δύο εξόδους προς την εθνική οδό. Η πρώτη πάει Λαμία και η δεύτερη πάει προς Πειραιά.

Βγαίνοντας στην δεύτερη έξοδο για Πειραιά, σ'αυτή την κλειστή τυφλή δεξιά στροφή είδα Ι.Χ. με νεαρό οδηγό να έρχεται κανονικά και με όλο του το κέφι με την όπισθεν! Μόλις είδε ότι τσακώθηκα με τα φρένα, έκοψε το τιμόνι κάνοντας λίγο στην άκρη και αφού τον προσπέρασα συνέχισε ανενόχλητος προς τα πίσω. Υπόθεση; έκανε λάθος την έξοδο θέλοντας να πάει προς Λαμία (κρίνοντας από τις πινακίδες του). Προφανός λοιπόν αυτός θα το έκοψε όοοοολο με την όπισθεν ανάποδα στην Αττική οδό μέχρι την προηγούμενη έξοδο για Λαμία, αν δεν σκότωσε κανέναν στην πορεία... Να ψάξουμε ποιος του έδωσε το δίπλωμα;

cityfly
18/10/2007, 23:20
το γνωστό βίντεο με την αναστροφή το θυμάσαι;

η όπισθεν δεν είναι τίποτα μπροστά του


:evil: :evil:

Θάνος
18/10/2007, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
το γνωστό βίντεο με την αναστροφή το θυμάσαι;

η όπισθεν δεν είναι τίποτα μπροστά του


:evil: :evil:

Ναι το θυμάμαι... αλλιώς να το βλέπεις μπροστά σου όμως!

DimChios
19/10/2007, 05:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Έχουμε δει παρόμοια και χειρότερα και με νεότατους οδηγούς. Και αυτά συνειδητά χωρίς το ελαφρυντικό της ηλικίας...

Η Αττική οδός ερχόμενοι από Ελευσίνα, έχει δύο εξόδους προς την εθνική οδό. Η πρώτη πάει Λαμία και η δεύτερη πάει προς Πειραιά.

Βγαίνοντας στην δεύτερη έξοδο για Πειραιά, σ'αυτή την κλειστή τυφλή δεξιά στροφή είδα Ι.Χ. με νεαρό οδηγό να έρχεται κανονικά και με όλο του το κέφι με την όπισθεν! Μόλις είδε ότι τσακώθηκα με τα φρένα, έκοψε το τιμόνι κάνοντας λίγο στην άκρη και αφού τον προσπέρασα συνέχισε ανενόχλητος προς τα πίσω. Υπόθεση; έκανε λάθος την έξοδο θέλοντας να πάει προς Λαμία (κρίνοντας από τις πινακίδες του). Προφανός λοιπόν αυτός θα το έκοψε όοοοολο με την όπισθεν ανάποδα στην Αττική οδό μέχρι την προηγούμενη έξοδο για Λαμία, αν δεν σκότωσε κανέναν στην πορεία... Να ψάξουμε ποιος του έδωσε το δίπλωμα;


Στην ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ εξοδο, μου εχει ερθει εμενα αναποδα ενα Punto!

Προφανως μπηκε απο το Κηφισο αναποδα για να παρει Αττικη Οδο προς Ελευσινα!

Στο τσακ τη γλιτωσα,προλαβα και αλλαξα λωριδα!

:sick:

mako
19/10/2007, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Έχουμε δει παρόμοια και χειρότερα και με νεότατους οδηγούς. Και αυτά συνειδητά χωρίς το ελαφρυντικό της ηλικίας...

Η Αττική οδός ερχόμενοι από Ελευσίνα, έχει δύο εξόδους προς την εθνική οδό. Η πρώτη πάει Λαμία και η δεύτερη πάει προς Πειραιά.

Βγαίνοντας στην δεύτερη έξοδο για Πειραιά, σ'αυτή την κλειστή τυφλή δεξιά στροφή είδα Ι.Χ. με νεαρό οδηγό να έρχεται κανονικά και με όλο του το κέφι με την όπισθεν! Μόλις είδε ότι τσακώθηκα με τα φρένα, έκοψε το τιμόνι κάνοντας λίγο στην άκρη και αφού τον προσπέρασα συνέχισε ανενόχλητος προς τα πίσω. Υπόθεση; έκανε λάθος την έξοδο θέλοντας να πάει προς Λαμία (κρίνοντας από τις πινακίδες του). Προφανός λοιπόν αυτός θα το έκοψε όοοοολο με την όπισθεν ανάποδα στην Αττική οδό μέχρι την προηγούμενη έξοδο για Λαμία, αν δεν σκότωσε κανέναν στην πορεία... Να ψάξουμε ποιος του έδωσε το δίπλωμα;
Τι φταιει αυτος που του εδωσε το διπλωμα?

Dimos35
19/10/2007, 13:56
Κρίμα πολύ κρίμα γαι το παλικάρι που έφυγε. :( :( :(

Κάτι τέτοιες στιγμές χαίρομαι που τελικά καταφέραμε αφού πέσαμε όλοι μαζί στον πατέρα μου (71 χρονών) εδώ και 6 μήνες να μην οδηγάει πια.

Όχι λόγω ηλικίας αλλά είχαμε δει ότι δεν συμπεριφέρεται σωστά στην οδήγηση. Καλά καλά δεν μπορούσε να το βγάλει από το γκαράζ εύκολα και οι γύρω γύρω γρατζουνιές είχαν πυκνώσει αρκετά.

Και ο λόγος που τον είχαμε ζαλίσει για να σταματήσει το οδήγημα φυσικά και ήταν μην πάρει κανέναν χριστιανό στο λαιμό του.

lampros_fazer
19/10/2007, 17:27
Καρι0λα σκατόγρια.. :a023: :a37:

Κρίμα το παλικάρι.. :sad:

orizontas
20/10/2007, 20:27
τι λες τωρα ......

:mad: :mad: :mad: :mad:

κριμα για ολους ........

αποτι καταλαβα φταει και το σημειο και εγουν γινει αρκετρα εκει


καλα οι αρχες δεν το γνωριζουν να βαλλουν κατι ρε παιδι μου ...

ταμπ΄λες σημειεες φαναρια .....

μονο οταν δεν βολευει η διαδρομη καποιον υπουργο η καποιο δημαρχο ξερουν

να αλλαζουν λοριδες κατευθινσεις κλπ??

οτι και να λεμε ....

Nikoskazer2000
21/10/2007, 00:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Τα ξέρω φίλε μου χρόνια δυστυχώς αλλά δεν μπορώ να τα δέχομαι με απάθεια όπως και όλοι μας φαντάζομαι.Το θέμα δεν είναι για μένα να τιμωρηθεί η γριά,το θέμα είναι να σταματήσουνε να πιάνουνε τιμόνι στα χέρια τους άνθρωποι που έχουνε χάσει την ικανότητα των γρήγορων αντιδράσεων.Συμφωνώ με τον καπετάνιο πως δεν μπορεί κριτήριο να είναι μόνο η ηλικία αλλά σίγουρα ένας 30χρονος δεν έχει τα ίδια αντανακλαστικά και αντίληψη με έναν 80χρονο.Είναι λογικό αυτό.Εγώ πάντως όταν νιώσω πως δεν μπορώ να οδηγήσω,μόνος μου θα σταματήσω να οδηγώ,θέλω τα τελευταία χρόνια της ζωής μου να είναι ήρεμα και ξέγνοιαστα και όχι φορτωμένα με τύψεις για κάποιο ατύχημα που πιθανόν θα έχω προκαλέσει.Είναι κρίμα να ζεις μία ζωή έντιμα και να πεθάνεις εγκληματίας:wave2:

+1000

Έτσι! Γιατί κι' ο παππούς μου είναι κοντά 76 αλλα και στους γιατρούς του πάει οταν χρειαστεί ανανέωση το δίπλωμά του και ακόμα τρέχει στα σκαλιά του αμα ξεχάσω τα κλειδιά μου σπίτι του (καλή σωματική κατάσταση).

(χώρια που πηγαίνει σαν την κότα)