PDA

View Full Version : sym HD200



picart
18/10/2007, 15:29
Γεια χαρα!!

Το εχει κανενας το μηχανακι να μου πει εντυπώσεις ??

Επισης τι παιζει με EURO2 / Euro 3 θα εχω προβλημα

Infini
20/10/2007, 09:33
Το είχα στην προηγούμενη δουλειά μου. Ανάμεικτες εντυπώσεις. Εμφανισιακά είναι σχεδόν ίδιο με το Honda SH. Αν τελικά αποφασίσεις να το αγοράσεις το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να αλλάξεις αμέσως λάστιχα. Αυτά που φοράει από το εργοστάσιο είναι ΑΘΛΙΑ (μάρκας Duro!!). Με την πρώτη βροχή θα νιώθεις οτι κάνεις πατινάζ. Το κεντρικό στάντ στράβωσε στον πρώτο μήνα ενώ στο πλαινό στηρίζεται με δυσκολία. Πλεονεκτήματά του οτι δεν έχει ακριβό service (μέχρι τα 10.000χλμ θέλει μόνο λάδια) και οτι έχει μπαταρία κλειστού τύπου.

el_mojito
24/10/2007, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Infini
Το είχα στην προηγούμενη δουλειά μου. Ανάμεικτες εντυπώσεις. Εμφανισιακά είναι σχεδόν ίδιο με το Honda SH. Αν τελικά αποφασίσεις να το αγοράσεις το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να αλλάξεις αμέσως λάστιχα. Αυτά που φοράει από το εργοστάσιο είναι ΑΘΛΙΑ (μάρκας Duro!!). Με την πρώτη βροχή θα νιώθεις οτι κάνεις πατινάζ. Το κεντρικό στάντ στράβωσε στον πρώτο μήνα ενώ στο πλαινό στηρίζεται με δυσκολία. Πλεονεκτήματά του οτι δεν έχει ακριβό service (μέχρι τα 10.000χλμ θέλει μόνο λάδια) και οτι έχει μπαταρία κλειστού τύπου.

Ρε φιλαρακι, εγω το μηχανάκι το έχω απο Αύγουστο του 06 και μόνο καλά λόγια εχω να πω.
Το κεντρικό στάντ στράβωσε??? :confused: :confused:
Όσον αφορά το πλαινό, πρέπει οπωσδήποτε να αφαιρεθεί το ελατήριο που ΄΄εχει για να κλείνει όταν είναι σε όρθια στάση το μηχανάκι.

Για να βάλουμε τα πράγματα λίγο στη θέση τους...το μηχανάκι είναι μια χαρά,αξίζει τα λεφτά του μέχρι τελευταίο ευρώ. Η μόνη σημαντική παραφωνία που έχω να επισημάνω είναι οσον αφορά το μπροστινό φρένο το οποίο εγώ προσωπικά θα το ήθελα δυνατότερο.Τα λάστιχα για 1 χρόνο είναι μια χαρά...
Απο'κεί και πέρα στα θετικά του : έχει πίσω δισκόφρενο (honda ακούς? ) , έχει πάρα πολύ δυνατά φώτα, πολύ καλό κράτημα (16αρα ζάντα), δεν τρίζει τίποτα ακόμα και μετά απο 1 χρόνο και 13,500χλμ, και έχει ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΟ SERVICE...και αρκετά δυνατό μοτεράκι.Είναι γενικά ένα σβέλτο σκουτεράκι που χαίρεσαι να το οδηγείς μέσα στην πόλη...

Με κλειστά μάτια...είναι καλή αγορα :beer: