PDA

View Full Version : συνεργειο για φρενα...



Random
20/10/2007, 12:12
Παιδια που πορω να βαλω σωληνακια inox μπρος-πισω καθως και να μου ρυθμισουν τα φρενα μου??Ενδιαφερομαι αποκλειστικα για φρενά, τα υπολοιπα τα κανω πανω κατω μονος μου.ευχαριστω

power hornet
20/10/2007, 12:34
brake shop στην καλιροης.

Random
21/10/2007, 11:30
KALIROHS TI NOUMERO? ειναι το μπρεικ σοπ για μηχανες αποκλειστικα? διοτι μονο για να συμπληρωσεις πισω υγρα πρεπει να λυσεις τη μιση μηχανη:D

VANDA
21/10/2007, 11:40
Brake Shop - Συστήματα Φρένων & Αξεσουάρ Μοτοσυκλέτας
Θεοδόσης Βαρβαρήγος
Καλλιρόης 16
Τηλ: 210-9244361

:wave2:

ZX-9R
21/10/2007, 12:14
Ο συγκεκριμενος ειναι ενιοτε πανακριβος, δεν θα πηγαινα αν δεν υπηρχε αμεση αναγκη......................................

Τι εννοεις inox παρεπιπτοντως ?

catmaster
21/10/2007, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από ZX-9R
Ο συγκεκριμενος ειναι ενιοτε πανακριβος, δεν θα πηγαινα αν δεν υπηρχε αμεση αναγκη......................................

Τι εννοεις inox παρεπιπτοντως ?

Μάλλον υψηλής εννοεί ....

Και όντως ο Brake Shop είναι πανάκριβος ... και πρέπει για να σου δώσει σημασία να μιλήσεις τουλάχιστον για εξαπίστονες δαγκάνες και τακάκια με ψήγματα τιτανίου..

catmaster
21/10/2007, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Random
Παιδια που πορω να βαλω σωληνακια inox μπρος-πισω καθως και να μου ρυθμισουν τα φρενα μου??Ενδιαφερομαι αποκλειστικα για φρενά, τα υπολοιπα τα κανω πανω κατω μονος μου.ευχαριστω

Το θέμα είναι γιατί?? να βάλεις inox (υψηλής ??) σωληνάκια στο μηχανάκι ... θες να βελτιώσεις την απόδοση σε παρατεταμένο φρενάρισμα όπου ανεβάζουν υψηλές θερμοκρασίες τα φρένα , ή να βελτιώσεις την αίσθηση των φρένων σου??

:wave2:

ZX-9R
21/10/2007, 18:32
Ειναι καπως εν παση περιπτωση :p

Ρωταω τι εννοει μπας και εννοει φθηνοτερα υψηλης με ρακορ οχι ατσαλινα αλλα ανοξειδωτα (πιστευω ειναι κακη ιδεα να βαλει καποιος τετοια..... ξερω ονλαιν μαγαζια που προσφερουν ατσαλινα σε καλες τιμες αν ειναι αυτη η περιπτωση)

Random
21/10/2007, 20:29
ΠΑΙΔΙΑ ευχαριστω για τις απαντησεις ..εννοοω θελω σωληνακια να μην μπαλοναρουνε..πχ οπως τα goodridge στα αμαξια...η αισθηση στα φρενα μου δεν ειναι καλη..ασε που η μανετα του πισω φρενου εχω αισθηση οτι κολλαει καμμια φορα...δεν προκειται να αλλαξω ουτε δαγκανες ουτε δισκους..θελω να βελτιωσβ την αισθηση και την αποτελεσματικοτητα των φρενων μου..επισης θελω μαλακο τακακι κ νορμαλ υγρα φρενων...

ZX-9R
21/10/2007, 21:03
Καλησπερα,

Αν θες γκουντριντζ υπαρχει ενα μαγαζι στο ebay (βασικα πολλα, αλλα ενα που εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες) που τα εχει σε πολυ καλη τιμη, αν θες στο λεω..........