PDA

View Full Version : Και τώρα Maira τι κάνουμε???



Maira
20/10/2007, 18:04
ήταν η πρώτη σκέψη που πέρασε από το μυαλό μου!!!!



Να τα πάρω όμως από την αρχή! Φεύγω σήμερα στο απόγευμα από το Mall (από τη δουλειά). Ευτυχώς δεν έβρεχε πολύ εκείνη την ώρα γιατί ήμουν με τη μηχανή και καταλαβαίνετε!!!! Οδρόμος είχε μικρά ποταμάκια και πολύ κίνηση. Απόσταση δουλειας σπιτιού 5λεπτά με τη μηχανή!!!! "Δε θα βραχώ πολύ" σκέφτικα!


Είμαι στον παράδρομο της Αττικής!!! Η τέλεια κατασκευή του έχει σαν αποτέλεσμα σε συνάρτηση με την σημερινή μπόρα να δημιουργηθεί μια λιμνούλα με νερό! Μπροστά μου ένα τζιπ. Αποφασίζει να περάσει και μου φάνηκε σα να έμεινε στα μισά! Αλλά τελικά κατάφερε να περάσει απέναντι.


κοιτάζω τη λιμνούλα και αναρωτιέμαι "Τι κάνουμε τώρα? Περνάμε?" Από το τζιπ δεν μπορούσα να καταλάβω το βάθος!!! Και ναι, ξαναθυμίθικα παλιές καλές στιγμές! Εκείνη την μοναδική εντουροβόλτα! Κατάλαβα πόσο μου έχει λείψει!!!Ορμάω στα νερά και αρχίζω να βυθίζομαι! Κάποια στιγμή συνδειτοποιώ ότι η μηχανή πατάει πάνω σε πέτρες κι εγώ ακόμα βυθίζομαι. Περισεύει πια μόνο το τιμόνι και ελάχιστα το ντεπίζιτο. Αρχίζει να μου κάνει διακοπές και να πετάει κώλο. "Δεν θα το χάσεις και αυτή τη φορά! Τι έμαθες? Όταν γλυστράει κλείνουμε γκάζι!" Η μηχανή επανέρχεται μα τα κενά γίνονται πιο συχνά! Η στάθμη του νερού έχει αρχίσει και πέφτει. Η μικρή μου σβήνει. Τώρα πια το νερό φτάνει στο μέσο της γάμπας μου. Άρχισα να την σπρώχνω. Βγήκαμε από τα νερά!


Με λίγο τσοκ και γκάζι την άκουσα να γουργουρίζει και πάλι!!!! Το καρμπυρατέρ κολλάει από τακλαδιά! μένω 2 λεπτά να την καθαρήσω και ανεβαίνω και πάλι!!!! Μια τρελή χαρά με σκέπασε! Δε με ένοιαζε πια αν ήμουν βρεγμένη ή όχι! θυμήθικα και πάλι εκείνη την μοναδική βόλτα και κατάλαβα ότι ακόμα και αυτό είναι ένα κομμάτι μου!!!!


:blush:

Cpt. Haddock
20/10/2007, 18:07
:beer:

div400
20/10/2007, 18:09
:beer: :beer:

Ζεύκας
20/10/2007, 18:11
για λέγε...γιατί σε παράτησε?

Cpt. Haddock
20/10/2007, 18:11
Και για όσους (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=48348) δεν κατάλαβαν...

Έτσι ειναι ένα μοτο φόρουμ



:beer:

marulis
20/10/2007, 18:12
:beer: :beer: :beer:

Απλά τα πράγματα , φρόντισε να ξανά βγεις για καμιά βόλτα στο βουνό να μην βουτάς στης λακκούβες της Αθήνας.:winka:

:wave2:

Maira
20/10/2007, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
για λέγε...γιατί σε παράτησε?



Μάλλον από το πολύ νερό!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: αλλά δεν της πέρασε!!!!:smokin: :smokin:



Ξαναπήρε μπροστά και όλα καλά!!!!



:wave2: :blush: :wave2:

Maira
20/10/2007, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
:beer: :beer: :beer:

Απλά τα πράγματα , φρόντισε να ξανά βγεις για καμιά βόλτα στο βουνό να μην βουτάς στης λακκούβες της Αθήνας.:winka:

:wave2:


Καλά τα λες αλλά θέλω πολλά ακόμα για να βγω στο βουνό!!! Χωρίς εξοπλισμό δεν ξαναπάω!!!!:winka: :wave2: :wave2:

Tropeas
20/10/2007, 18:18
λες?

αλλά πρέπει πρώτσ να πειστώ ότι θα μου αρέσει πραγματικά!!!:rolleyes: :sick: :look:

Cpt. Haddock
20/10/2007, 18:23
Υπάρχει χωματινος εξοπλισμός πλήρης (εκτός του κράνους) που κάθεται και τρώει σκόνη

αν ενδιαφέρεστε μΕ λέτε, εγώ χλωμό το βλέπω να ξαναπατάω χώμα

:wave2: :wave2: :wave2:

marulis
20/10/2007, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Καλά τα λες αλλά θέλω πολλά ακόμα για να βγω στο βουνό!!! Χωρίς εξοπλισμό δεν ξαναπάω!!!!:winka: :wave2: :wave2: Τι τον θες , έχεις τα νύχια σου. :lol:

(πλάκα κάνω, φυσικά και χιάζεται) :look:

gcrook
20/10/2007, 18:24
ΓΚΑΑΑΑΑΑΖ!!!:lol: :lol: :wave2:

trigger
20/10/2007, 18:24
Μόνο οι χωματεροί δεν παραπονιούνται για κατασκευή πίστας...
κάνουν enduro και στο κέντρο πλέον!!! :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Μaira λίγοι μπορούν να καταλάβουν πόσο όμορφο είναι αυτό
που μας περιέγραψες και σίγουρα όλοι είματσε εδώ μέσα!

:beer: :beer: :beer:

Cpt. Haddock
20/10/2007, 18:31
Καλό είναι να ξαναθυμηθούμε κάποια πραγματα

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=20403

:beer:


που δυστυχώς δε θα τα ξαναδούμε έτσι όπως ήταν :sad: :sad: :sad:

Ζεύκας
20/10/2007, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Μάλλον από το πολύ νερό!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: αλλά δεν της πέρασε!!!!:smokin: :smokin:



Ξαναπήρε μπροστά και όλα καλά!!!!



:wave2: :blush: :wave2:

έτσι μπράβο...σιγά μη πέρναγε το δικό της...

αφού σε έκοψα εγώ από κοντά, είσαι σκληρό κοριτσάκι... :smokin:

catmaster
20/10/2007, 18:49
Μικρούλα μπράβο... :beer: :beer:



Εγώ όμως θα την πω την μ@λακία μου ...όταν σβήνει από νερά το εργαλείο έχει διαδικασία συγκεκριμένη για να μην το πάρουμε το μοτέρ σκόρπιο...

Και εμένα μου έχουν λείψει οι εντουράδες ρπμ...


:beer: :beer:

Tropeas
20/10/2007, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Καλά τα λες αλλά θέλω πολλά ακόμα για να βγω στο βουνό!!! Χωρίς εξοπλισμό δεν ξαναπάω!!!!:winka: :wave2: :wave2:
ΟΚ!
λοιπόν απο σένα θα πάρω την μηχανή σου 2-3 φορές...


Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Υπάρχει χωματινος εξοπλισμός πλήρης (εκτός του κράνους) που κάθεται και τρώει σκόνη

αν ενδιαφέρεστε μΕ λέτε, εγώ χλωμό το βλέπω να ξαναπατάω χώμα

:wave2: :wave2: :wave2:
... και απο σένα τα ρούχα 2-3 φορές δανεικά, και αν με πάνε αγοράζω....:beer: :wave2:

και αν ΟΛΑ ΚΑΛΑ τα αγοράζω και τα 2...
και πουλάω το SV...:blush: :wacko:

taxydromos
20/10/2007, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ε, εγώ χλωμό το βλέπω να ξαναπατάω χώμα

:wave2: :wave2: :wave2:

:a38: :a35:

Maira
20/10/2007, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
ΟΚ!
λοιπόν απο σένα θα πάρω την μηχανή σου 2-3 φορές...


... και απο σένα τα ρούχα 2-3 φορές δανεικά, και αν με πάνε αγοράζω....:beer: :wave2:

και αν ΟΛΑ ΚΑΛΑ τα αγοράζω και τα 2...
και πουλάω το SV...:blush: :wacko:





Συγνώμη άντρα μου αλλά αν συνεχίσω έτσι δεν βλέπω να το πουλάω το κατσίκι!!!!



:wave2: :blush: :blush: :blush:

Tropeas
20/10/2007, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Εγώ όμως θα την πω την μ@λακία μου ...όταν σβήνει από νερά το εργαλείο έχει διαδικασία συγκεκριμένη για να μην το πάρουμε το μοτέρ σκόρπιο...
:beer: :beer:
για πες την παρεπιπτώντος να την γνωρίζουμε

Cpt. Haddock
20/10/2007, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
:a38: :a35:

Τι να κάνω ρε Σωτήρη....

Αφ΄ενός πάω σα χελώνα στο χώμα, αφ' ετέρου τίγρης και χώμα δεν πάνε...

οπότε :sad: :sad: :sad:

catmaster
20/10/2007, 19:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
για πες την παρεπιπτώντος να την γνωρίζουμε

1. Ανοίγουμε φιλτροκούτι και αδειάζουμε τα πολλά νερά μην πάρει άλλα μέσα ...
2. Βγάζουμε μπουζί το καθαρίζουμε με βενζίνη (αν δεν έχουμε το σκουπίζουμε) και το ακουμπάμε στην κάσα...
3. Ρίχνουμε μερικές μανιβελιές να καθαρίσει ο κύλινδρος... αν έχει πάρει νερά και δοκιμάσουμε να βάλουμε μπροστά η υδραυλική θα μας δώσει τις μπιέλες στο χέρι ... αν δεν έχει μανιβέλα μερικές μιζιές φτάνουν.. προσοχή μπουζί μακριά από την κεφαλή μην λαμπαδιάσουμε (το έχω δει να γίνεται)..

4. Μοντάρουμε μπουζί, βάζουμε μπροστά και φύγαμε

:wave2:

sober
20/10/2007, 19:04
Α ρε φιλεναδα!!!

:a19: :a19: :a20: :a20: :a20: :wave2:

Maira
20/10/2007, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
1. Ανοίγουμε φιλτροκούτι και αδειάζουμε τα πολλά νερά μην πάρει άλλα μέσα ...
2. Βγάζουμε μπουζί το καθαρίζουμε με βενζίνη (αν δεν έχουμε το σκουπίζουμε) και το ακουμπάμε στην κάσα...
3. Ρίχνουμε μερικές μανιβελιές να καθαρίσει ο κύλινδρος... αν έχει πάρει νερά και δοκιμάσουμε να βάλουμε μπροστά η υδραυλική θα μας δώσει τις μπιέλες στο χέρι ... αν δεν έχει μανιβέλα μερικές μιζιές φτάνουν.. προσοχή μπουζί μακριά από την κεφαλή μην λαμπαδιάσουμε (το έχω δει να γίνεται)..

4. Μοντάρουμε μπουζί, βάζουμε μπροστά και φύγαμε

:wave2:





Next time λοιπόν! Υπό λιγότερη βροχή!!!!


:wave2: :wave2:

filipp0s
20/10/2007, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
....


:beer: :beer: :beer: :beer:

κι εγώ σήμερα είχα κάτι ενδιαφέρουσες εμπειρίες διάσχισης ποταμών και λιμνών από τα Πετράλωνα προς το κέντρο... :lol: :wave2: :wave2:

rsp
20/10/2007, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τι να κάνω ρε Σωτήρη....

Αφ΄ενός πάω σα χελώνα στο χώμα, αφ' ετέρου τίγρης και χώμα δεν πάνε...

οπότε :sad: :sad: :sad:

Κοιτα ΜΑΚΡΥΑ.....:lol:

rsp
20/10/2007, 20:01
Αυριο εχει πολυ λασπωμενη και σβελτη διαδρομη Maira... Aν ψηνεσε εχω ενα 990 και ενα TTr ετοιμα για βολτα και απο εξοπλισμο οτι θελεις..!

dirtbird
20/10/2007, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Κοιτα ΜΑΚΡΥΑ.....:lol:

Πέφτεις πιο ΦΥΣΙΚΑ :bigcry: :bigcry: :lol: :lol:

Maira
20/10/2007, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Αυριο εχει πολυ λασπωμενη και σβελτη διαδρομη Maira... Aν ψηνεσε εχω ενα 990 και ενα TTr ετοιμα για βολτα και απο εξοπλισμο οτι θελεις..!




Μια χαρά τα λές!!!!


















Αλλά εγώ ΔΟΥΛΕΥΩ!!!!!! :a018: :a018: :a018:

orizontas
20/10/2007, 20:37
ομορφα πραματα ......

μου θυμισες ειχα μεινει στο βουνο ..... με κουτι ομως σε λασπες μεσα .....

βραδιαζε .... παρνασος σε μονοπατι στο πουθενα ..... εστριψα λαθος .....

πηρα ενα φιλο ... φαν της διασκεδασης

τοσο στο ποδαρατο οσο και με οχηματα ......

μολις του ειπα τι εγινε

μου απαντησε ........

θυμισου τι εχουμε κανει ...... τι εχουμε ακουσει .....


αντε και καλη διασκεδαση ..... και το εκλεισε .......


δεν τον ξαναπηρα


το χαρηκα πολυ ....

τον αυτοσχεδιασμο και το ομορφο τελος ........








παντα τετοια να σου πο ???? δεν νομιζο αν και ηταν καλα απο οσο μας ειπες .....




απλα παντα οι εμποιριες σου ... μας..... σας ..... να μας βγαζουν ασπροπροσοπους

και να δινουν παντα χαρα .....



:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :beer:

apav
20/10/2007, 20:50
:beer:

ZX-9R
20/10/2007, 20:55
Το νερο εφτασε στο τιμονι σε παραδρομο της αττικης οδου (και το μηχανακι δεν ηταν μπομπος ?)??
Και περασες απο μεσα ?
Και δεν επεσες ? :hypnotize :uplate: :dizzy: :bawl:

Εγω αρχικα θα εβαζα τα κλαμματα, μετα θα το εσπρωχνα ως το σπιτι μετα θα καθαριζα τα upside down, ρουλεμαν πασης φυσης, αλυσιδες, φρενα , φιλτροκουτια, ντεποζιτα, ηλεκτρικα κτλ, μετα απο 1 μηνα που θα ειχα τελειωσει θα σκοτωνα οποιον θεωρουσα υπευθυνο για την πισινα, και μετα τον υπολοιπο 1 μηνα θα τον περναγα κοιτωντας τι ακριβως ραγισε/εσπασε λογω αποτομης ψυξης στο μηχανακι....



Μηπως δεν καταλαβα κατι καλα απο το ποστ ? Ενταξει, τα σπορ μηχανακια δεν τα κανουν αυτα, αλλα τα κανουν τα εντουρο ? και χωρις να βραχυκυκλωνουν ? Μαγικα ειναι ???????



Το χειροτερο που εχω κανει ειναι να περασω κατω απο την γεφυρα της καβαλας ενω ειχε νερα μεχρι καπου πιο πανω απο τον αξονα της ροδας με ενα μηχανακι που δεν με ενοιαζε πολυ να ριξω ενω γλυστρουσαν οι μπρος και πισω και αυτο εγραφε 140 με την πρωτη ενω πηγαινα με καμια 60αρα (λεω τωρα) βαρωντας κοφτες και πετωντας κυματα αριστερα δεξια... :p

Καλα, και δεν τα εχεις δει ολα αλλα γελαγες :wacko: ?????

Υ.Γ. τον υπευθυνο θα τον βασανιζα πρωτα.... Μεσα στην αθηνα τετοια παγιδα θανατου ?????

DimChios
20/10/2007, 21:12
Μαira, ΘΥΜΗΣΟΥ το χαμογελό σου και ξεκίνα να το βαλεις στο πρόγραμμα!

Η Sober γιατι πεταχτηκε? :winka: Ψηνεται, ψηνεται?

:D

Ελα λεμε να μαζευόμαστε, να γεμίσει η ψυχή σας (μας, κι άλλο) εικόνες και "ομορφιές" και οι δρόμοι μας καλύτερους οδηγούς!

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

lamoun
20/10/2007, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Όταν γλυστράει κλείνουμε γκάζι!"

Μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει αυτό;

Απ'οσο ξέρω όταν γλιστράει κρατάμε τουλάχιστον το γκάζι σταθερό..

Αλλάζει κάτι σε χώμα; (γιατί κάτι είπες για πέτρες)

orizontas
20/10/2007, 21:18
kai gv o karagkioz

επλενα εξατμισεις....

δεμ το πεταγα σε κανα λακο .....:rotflmao:

Maira
20/10/2007, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από ZX-9R
Το νερο εφτασε στο τιμονι σε παραδρομο της αττικης οδου (και το μηχανακι δεν ηταν μπομπος ?)??
Και περασες απο μεσα ?
Και δεν επεσες ? :hypnotize :uplate: :dizzy: :bawl:

Εγω αρχικα θα εβαζα τα κλαμματα, μετα θα το εσπρωχνα ως το σπιτι μετα θα καθαριζα τα upside down, ρουλεμαν πασης φυσης, αλυσιδες, φρενα , φιλτροκουτια, ντεποζιτα, ηλεκτρικα κτλ, μετα απο 1 μηνα που θα ειχα τελειωσει θα σκοτωνα οποιον θεωρουσα υπευθυνο για την πισινα, και μετα τον υπολοιπο 1 μηνα θα τον περναγα κοιτωντας τι ακριβως ραγισε/εσπασε λογω αποτομης ψυξης στο μηχανακι....



Μηπως δεν καταλαβα κατι καλα απο το ποστ ? Ενταξει, τα σπορ μηχανακια δεν τα κανουν αυτα, αλλα τα κανουν τα εντουρο ? και χωρις να βραχυκυκλωνουν ? Μαγικα ειναι ???????



Το χειροτερο που εχω κανει ειναι να περασω κατω απο την γεφυρα της καβαλας ενω ειχε νερα μεχρι καπου πιο πανω απο τον αξονα της ροδας με ενα μηχανακι που δεν με ενοιαζε πολυ να ριξω ενω γλυστρουσαν οι μπρος και πισω και αυτο εγραφε 140 με την πρωτη ενω πηγαινα με καμια 60αρα (λεω τωρα) βαρωντας κοφτες και πετωντας κυματα αριστερα δεξια... :p

Καλα, και δεν τα εχεις δει ολα αλλα γελαγες :wacko: ?????

Υ.Γ. τον υπευθυνο θα τον βασανιζα πρωτα.... Μεσα στην αθηνα τετοια παγιδα θανατου ?????


Ε δεν έφτασε στο τιμόνι! Παραλίγο όμως!!!!:D

Ήταν πρόκληση! Δεν μπορούσα να αρνηθώ!!! :D Δεν έπεσα (να είναι καλά εκείνη η μοναδική εντουροβόλτα!!!):wave2:



ότι έσβησε έσβησε (προς το τέλος πια!!!) και απ' ότι κατάλαβα εν είχα ανοίξει το τσοκ από πριν ίσως να μην έβηνε κιόλας (δε ξέρω υποθέσεις κάνω!) Πάντως δεν βραχυκύκλωσε (θέμα μπουζί!) νομίζω!!! μάλλον θέμα υγρασίας από το φιλτροκούτι ήταν!!!!:winka:


Και βέβαια δεν τα έχω δει όλα!!! Δε μπορείς να φανταστείς με τη χαρά έσπρωχνα τη σβησμένη πλέον μηχανή έξω από την λίμνη!!! Που δεν είχα πέσει, που δεν μου έσβησε νωρίτερα (το νερό θα μου έφτανε μέχρι τη μέση σε αυτή την περίπτωση) που θυμήθικα τα παλιά, που..... ε δεν τελειώνει!!!

Παγίδα θανάτου???? Τι λες? Αφού έκψαν την Πάρνηθα τουλάχιστον έχουμε τους δρόμους!!!

:winka: :D

Maira
20/10/2007, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Μπορεί κάποιος να μου το εξηγήσει αυτό;

Απ'οσο ξέρω όταν γλιστράει κρατάμε τουλάχιστον το γκάζι σταθερό..

Αλλάζει κάτι σε χώμα; (γιατί κάτι είπες για πέτρες)



Κοίτα, οι πέτρες ήταν στο βυθό της λίμνης!!! Άρα δεν ήξερα αν είναι σταθερές ή κυλάνε κι αυτές όπως όλα μέσα στο νερό. Το τιμόνι έτρογω τρελές κόντρες, κάτι από τα νερά και κάτι από εμπόδια στο λάστιχο (οι πέτρες που λέμε). Λόγω έλειψης πρόσφυσης λοιπόν (όπως διαπιστώνεις) ο κώλος της μηχανής έχει μεγάλες βλέψεις στον να σε προσπεράσει! Αν εκεί συνεχίσεις να κρατάς σταθερό το γκάζι (λόγω έλειψης πρόσφυσης, επιταχύνει) ο κώλος θα σου διπλώσει τη μηχανή! Οπότε προσπαθείς να προσαρμώσεις το γκάζι σε σχέση με την πρόσφυση!!!



(αν κάνω κάποιο λάθος βρίστε με!!!!! Ναι εσείς οι εντουράδες!!!:D )

:wave2:

Maira
20/10/2007, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μαira, ΘΥΜΗΣΟΥ το χαμογελό σου και ξεκίνα να το βαλεις στο πρόγραμμα!

Η Sober γιατι πεταχτηκε? :winka: Ψηνεται, ψηνεται?

:D

Ελα λεμε να μαζευόμαστε, να γεμίσει η ψυχή σας (μας, κι άλλο) εικόνες και "ομορφιές" και οι δρόμοι μας καλύτερους οδηγούς!

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:


Να φύγω για πάνω, και να γυρίσω με το καλό και μετά (αφού πάρω την καινούργια!!!) πάμε όπου γουστάρετε!!!!


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

marulis
20/10/2007, 21:46
@lamoun Όταν γλιστρήσει στο χώμα ανοίγεις γκάζι να βρει πρόσφυση και επειδή στην αρχή θα φύγει το πίσω γυρνάς και το τιμόνι προς την μεριά που γλιστρά . στο νερό αυτό δεν νομίζω να είναι τόσο εύκολο.
@ Maira αν δεν είχες κλίσει το γκάζι ίσως να μην έσβηνε. Την επόμενη κατέβασε μια ταχύτητα να ανεβάσει στροφές ο κινητήρας και πέρνα με σταθερό γκάζι και λίγα χιλιόμετρα, όταν φεύγει διορθώνεις με τιμόνι. Πάει δεξιά , δεξιά και το τιμόνι , πάει αριστερά ε αριστερά και εσύ.
Πάντως αν φοβάσαι τούμπα , καλύτερα κόψε κι ας σβήσει , δεν είναι ευχάριστο ένα τέτοιο μπάνιο , μια φορά πριν χρόνια παραλίγο να κάνω μακροβούτι στην γέφυρα της χαμοστερνας.:lol:

@ ZX-9R κι άλλα πολλά . είναι όντος ή μαγικά ή καταραμένα , ίσως και άρρωστα αν σκεφτείς της πιθανότητες να κυλίσει κάποιος όταν δοκιμάσει:smokin:
:lol:

Maira
20/10/2007, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
@lamoun Όταν γλιστρήσει στο χώμα ανοίγεις γκάζι να βρει πρόσφυση και επειδή στην αρχή θα φύγει το πίσω γυρνάς και το τιμόνι προς την μεριά που γλιστρά . στο νερό αυτό δεν νομίζω να είναι τόσο εύκολο.
@ Maira αν δεν είχες κλίσει το γκάζι ίσως να μην έσβηνε. Την επόμενη κατέβασε μια ταχύτητα να ανεβάσει στροφές ο κινητήρας και πέρνα με σταθερό γκάζι και λίγα χιλιόμετρα, όταν φεύγει διορθώνεις με τιμόνι. Πάει δεξιά , δεξιά και το τιμόνι , πάει αριστερά ε αριστερά και εσύ.
Πάντως αν φοβάσαι τούμπα , καλύτερα κόψε κι ας σβήσει , δεν είναι ευχάριστο ένα τέτοιο μπάνιο , μια φορά πριν χρόνια παραλίγο να κάνω μακροβούτι στην γέφυρα της χαμοστερνας.:lol:

@ ZX-9R κι άλλα πολλά . είναι όντος ή μαγικά ή καταραμένα , ίσως και άρρωστα αν σκεφτείς της πιθανότητες να κυλίσει κάποιος όταν δοκιμάσει:smokin:
:lol:



Δεν έκλεισα το γκάζι τελείως να τραβήξει νερό από την εξάτμηση!!!:winka:

Αλλά ήμουν με πρώτη! Τι κατέβασμα να έκανα και μάλιστα όταν ήμουν όρθια στη μηχναή με τα πόδια καρφωμένα στους μασπιέδες (μη με πάρει το νερό γενικά!!!) :winka:

:wave2:

dirtbird
20/10/2007, 21:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Δεν έκλεισα το γκάζι τελείως να τραβήξει νερό από την εξάτμηση!!!:winka:

Αλλά ήμουν με πρώτη! Τι κατέβασμα να έκανα και μάλιστα όταν ήμουν όρθια στη μηχναή με τα πόδια καρφωμένα στους μασπιέδες (μη με πάρει το νερό γενικά!!!) :winka:

:wave2:



:eyepop: :eyepop:


Maira......

σε βλέπω για ΚΟΥΤΑ του χρόνου..... :beer: :beer:

marulis
20/10/2007, 22:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Δεν έκλεισα το γκάζι τελείως να τραβήξει νερό από την εξάτμηση!!!:winka:

Αλλά ήμουν με πρώτη! Τι κατέβασμα να έκανα και μάλιστα όταν ήμουν όρθια στη μηχναή με τα πόδια καρφωμένα στους μασπιέδες (μη με πάρει το νερό γενικά!!!) :winka:

:wave2: Πριν μπεις μέσα , μετά το μόνο που μπορείς να κατεβάσεις είναι τίποτα κα…λια:lol: :lol: :lol:

Μου είχε τύχει κάποτε με ένα _ *_ *_ ( δεν το λέω γιατί θα με πάρετε με της πέτρες ) και δεν μου έσβησε επειδή ήμουν πολύ μάγκας :dizzy: με το νερό να έχει φτάσει πάνω από την σέλα , νύχτα στα Βριλήσσια, έκλασα μπάμιες μέχρι να βγω απέναντι. Αν έπεφτα ή αν έσβηνε μπορεί να το πόσταρε κάποιος άλλος στα στραβά κι ανάποδα.
:hypnotize :uplate: :look:

marios8
20/10/2007, 22:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Καλό είναι να ξαναθυμηθούμε κάποια πραγματα

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=20403

:beer:


που δυστυχώς δε θα τα ξαναδούμε έτσι όπως ήταν :sad: :sad: :sad:

A ρε Λιά τι μου θύμισες. :beer: :wave2:

LsKostas
20/10/2007, 23:11
:beer: :beer: :beer:

lamoun
21/10/2007, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
@lamoun Όταν γλιστρήσει στο χώμα ανοίγεις γκάζι να βρει πρόσφυση και επειδή στην αρχή θα φύγει το πίσω γυρνάς και το τιμόνι προς την μεριά που γλιστρά . στο νερό αυτό δεν νομίζω να είναι τόσο εύκολο.
:lol:

Thanks marulis.

Βέβαια "ενίσταμαι" στο "γυρνάς και το τιμόνι προς την μεριά που γλιστρά", όχι ότι είναι λάθος, αλλά ότι απ'όσο έχω διαβάσει, αυτό γίνεται αυτόματα αρκεί να είσαι χαλαρός και να μην έχεις πιάσει τον ταύρο από τα κέρατα που λένε..

Δε ξέρω βέβαια μήπως κάνοντάς το συνειδητά, (και περισσότερο από όσο το κάνει η μηχανή μόνη της) τη διορθώνεις πιο γρήγορα..;;; :confused:

Tropeas
21/10/2007, 01:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Αυριο εχει πολυ λασπωμενη και σβελτη διαδρομη Maira... Aν ψηνεσε εχω ενα 990 και ενα TTr ετοιμα για βολτα και απο εξοπλισμο οτι θελεις..!
και εγώ δουλεύω αύριο αλλά τα παρατάω όλα για το 990....:rolleyes: :blush:

rsp
21/10/2007, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
και εγώ δουλεύω αύριο αλλά τα παρατάω όλα για το 990....:rolleyes: :blush:

Εσυ δηλαδη με το ττρ δεν βολευεσε..?:lol:

DimChios
21/10/2007, 05:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
A ρε Λιά τι μου θύμισες. :beer: :wave2:


:D :beer: :beer: :beer: :winka:

Tropeas
21/10/2007, 06:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Εσυ δηλαδη με το ττρ δεν βολευεσε..?:lol:
Για πιο χώμα,
ναι...
αλλά το 990 θέλω να το παντρευτώ...:rolleyes: :blush: :winka:

crs-k
21/10/2007, 07:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
...



Παντα τετοια!

:smokin: :beer: :wave2:















:lol: :rotflmao: :lol:

Vstrommer71
21/10/2007, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Υπάρχει χωματινος εξοπλισμός πλήρης (εκτός του κράνους) που κάθεται και τρώει σκόνη

αν ενδιαφέρεστε μΕ λέτε, εγώ χλωμό το βλέπω να ξαναπατάω χώμα

:wave2: :wave2: :wave2:
Ετσι,ετσι...
Αμα ασχολεισαι πολυ με τα Εγγλεζικα γινεσαι ψιλοgay!:lol: :lol: :lol: :lol:

Cpt. Haddock
21/10/2007, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Ετσι,ετσι...
Αμα ασχολεισαι πολυ με τα Εγγλεζικα γινεσαι ψιλοgay!

απλά αλλάζεις προσανατολισμό :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
21/10/2007, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
........................

spam mode on

να σου πω ρε Maira αφου σου αρεσε τοσο πολυ δεν ερχεσαι απο πειραια να το βαλεις σε μια νερολακουβα που εχουμε ???

ελα να το βαλεις απο μαρινα ζεας και να βγεις πλατεια αλεξανδρας να πεις οτι κατι εκανες......!!!!

υ.γ. εχω να σου δωσω και μπρατσακια αμα φοβασαι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

spam mode off

αφου γυρισες με το χαμογελο στο προσωπο.....παντα τετοια !!! :beer: :beer: :beer:

trigger
21/10/2007, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
spam mode on
ελα να το βαλεις απο μαρινα ζεας και να βγεις πλατεια αλεξανδρας να πεις οτι κατι εκανες......!!!!

spam mode off

Ρε'συ εκεί στέλνουμε τα kawasaki :a24:

:smokin:

TROOPER
21/10/2007, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Ρε'συ εκεί στέλνουμε τα kawasaki :a24:

:smokin:

ναι ρε αλλα αυτα βουλιαζουνε !!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
21/10/2007, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ναι ρε αλλα αυτα βουλιαζουνε !!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :a19: :a19: :a19: :a23: :a23: :a23:

trigger
21/10/2007, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ναι ρε αλλα αυτα βουλιαζουνε !!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

E,ρε :a021: που θέλουν, μας έχουν κάνει χάλια τη θάλασσα.



Μaira ασ'τον να λέει μην περάσεις από'κεί και σε κολλήσουν τίποτα τα βυθισμένα....


:bigcry: :rotflmao: :bigcry:

TROOPER
21/10/2007, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
E,ρε :a021: που θέλουν, μας έχουν κάνει χάλια τη θάλασσα.



Μaira ασ'τον να λέει μην περάσεις από'κεί και σε κολλήσουν τίποτα τα βυθισμένα....


:bigcry: :rotflmao: :bigcry:

YAMAHA εχει ρε θα περασει απο πανω απο τις λαχανιδες :winka:

trigger
21/10/2007, 14:59
Ναι φίλε μου αλλά μετά από την μόλυνση του νερού από τη διάβρωση των kawa μπορεί να μπεί με TT-R και να βγεί με PW 50!
Για τέτοια είμαστε; :hypnotize

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
21/10/2007, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Ναι φίλε μου αλλά μετά από την μόλυνση του νερού από τη διάβρωση των kawa μπορεί να μπεί με TT-R και να βγεί με PW 50!
Για τέτοια είμαστε; :hypnotize

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

παντα θα υπαρχει ο παπ που ψαχνοντας για νεες οδηγικες εμπειριες δεν θα κωλωσει να κανει μια ανταλαγη οποτε δεν υπαρχει αγχος !!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

trigger
21/10/2007, 15:19
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

devil's animal
21/10/2007, 18:23
αφου το ευχαριστηθηκες..ολα τα αλλα περισσευουν!!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

gcrook
21/10/2007, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
περισσευουν!!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Φερε και απο δω μερικα ρε ντεβιλ για καβατζα γιατι με βλεπω να χανω ολα τα Φθινοπωρινα τρακνει.:lol:

EVI
21/10/2007, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ναι ρε αλλα αυτα βουλιαζουνε !!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ναι γιατι ειναι μηχανες οχι φουσκωτα :smokin: :smokin:

TROOPER
21/10/2007, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ναι γιατι ειναι μηχανες οχι φουσκωτα :smokin: :smokin:

φουσκωτα σιγουρα δεν ειναι...

:a029: :a029: :a029:


109623

EVI
21/10/2007, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
φουσκωτα σιγουρα δεν ειναι...

:a029: :a029: :a029:


καλα σηκωθηκες απο την τρυπα του γιαμαπα και μιλας?και μαλιστα σπαμαρεις? τι παιδι Θεε μου:eyepop:

:lol: :lol: :lol: :lol:

TROOPER
21/10/2007, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
καλα σηκωθηκες απο την τρυπα του γιαμαπα και μιλας?και μαλιστα σπαμαρεις? τι παιδι Θεε μου:eyepop:

:lol: :lol: :lol: :lol:

ειπε το πρασινο μυδι και γυρισε στον υφαλο του (δεξια της μαρινας ζεας και απεναντι απο το cafe-bar πισινα)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Maira
21/10/2007, 20:53
ΟΚ!!!



Και αφού δεν με έπνιξε η νερολακούβα/πισίνα/λιμνοθάλασσα, σήμερα πάτησα βίδα και πάει το πίσω λάστιχο!!!!




Γιατί να τα παθένω όλα τις ώρες που είναι όλα κλειστά????:cry: :cry: :cry:




Υπομονή μέχρι αύριο!!!


:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

orizontas
21/10/2007, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
ΟΚ!!!



Και αφού δεν με έπνιξε η νερολακούβα/πισίνα/λιμνοθάλασσα, σήμερα πάτησα βίδα και πάει το πίσω λάστιχο!!!!




Γιατί να τα παθένω όλα τις ώρες που είναι όλα κλειστά????:cry: :cry: :cry:




Υπομονή μέχρι αύριο!!!


:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
















γιατι αν ηταν ανοιχτα ποια η γλυκα του απροοπτου , της ταλαιποριας ...



η καλυτερα αν ηταν ανοιχτα δεν θα λεγες .....


μα ποσο καντεμης ειμαι ....:lol: :wave2:

Maira
21/10/2007, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από orizontas
γιατι αν ηταν ανοιχτα ποια η γλυκα του απροοπτου , της ταλαιποριας ...



η καλυτερα αν ηταν ανοιχτα δεν θα λεγες .....


μα ποσο καντεμης ειμαι ....:lol: :wave2:




Σωστά!!!!:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:



:wave2:

EVI
21/10/2007, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ειπε το πρασινο μυδι και γυρισε στον υφαλο του (δεξια της μαρινας ζεας και απεναντι απο το cafe-bar πισινα)

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

δε παω εκει ειναι πολυ γκει για τον αντρισμο μου :smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

TROOPER
21/10/2007, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
δε παω εκει ειναι πολυ γκει για τον αντρισμο μου :smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

καλοπερναει ο idi ε ???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

EVI
21/10/2007, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
καλοπερναει ο idi ε ???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:p :p :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: (ρε γαμωτο αποκλειστικα 2 στενα απο το σπιτι μου ιταλικη αξιοπιστια λεμεεεεεεεεεεε:lol: )

alximistis
21/10/2007, 21:56
Μπράβο κουκλίτσα. :)
Ωραίο συναίσθημα... :)

Κατερινα_
23/10/2007, 04:06
;)

basilis46
30/11/2007, 11:34
ti na po re paidia olo istories eiste !!!!1
:smokin:

Maira
30/11/2007, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από basilis46
ti na po re paidia olo istories eiste !!!!1
:smokin:



Συνήθως οι δρόμοι μας έχουν και πάντα θα κρύβουν μικρές ή μεγάλες ιστορίες!!!!



:smokin:

soteas
19/01/2008, 16:32
ΧΑΡΕΙΚΑ πολη που τα ξαναβρεικατε.....







η πρωτη σου φορα ηταν που το επαθες?










μπραβο σου για την ψυχραιμια που εδειξες.








παντα ετσι πρεπει να αντιμετιπιζεις παρομιες καταστασεις.








sorry.........:wave2: ..................

MikeG
20/01/2008, 16:54
Όλοι κρύβουν ένα εντουρά μέσα τους:smokin: Σιγά σιγά όλοι το ανακαλύπτουν.....
Καλωσήρθες στο σωστό δρόμο & σου εύχομαι να μείνεις να γευτείς πραγματικά ωραίες στιγμές. :winka: