PDA

View Full Version : Τα φώτα σας παιδιά



epp1640
20/10/2007, 19:51
Πριν από μερικές μέρες αγόρασα το πρώτο μου μηχανάκι, μεταχειρο από ένα παλικάρι μέσα στο forum, ένα παλιό MTX 50 απο ψιλοανακατασκευή με πολλά μηχανικά μέρη καινούρια. Παρότι παλιό τόσες μέρες με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο, όμως απόψε που κατέβηκα κέντρο με αυτό για να μην πάρω το αυτοκίνητο, πάω να το βάλω μπροστά και τπτ..το πάλεψα αρκετά αλλά τπτ. Συνήθως όταν είναι ζεστό παίρνει μπροστά με μισή μανιβελιά που λέει ο λόγος και τα βράδυα θέλει 5-6 αλλά απόψε όσες και να έκανα τπτ. Εννοείται πως είχα ανοίξει τον αέρα. Υπάρχει περίπτωση να φταίει η βροχή? Γιατί έριξε καρεκλοπόδαρα :look: και όταν γύρισα το καημένο έσταζε από παντού. Το μηχανάκι είναι δίχρονο..

Σας ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας

Α! και μην το ξεχάσω, τι γνώμη έχετε για το kymco ck125? Λέω σε κάνα 6 μηνο που θα έχω μάθει 5 πράγματα με το MTX και θα έχω πληρωθεί και την σύμβαση από την σχολή να το πάρω.

jdoohan
02/11/2007, 23:28
Καλησπερα.

Υπαρχει περιπτωση να εχει παρει νερο καμια φισα και να εχει βραχυκυκλωση.
Βρες ενα κομπρεσερ και φισα ολες τις φισες να στεγνοσουν.
Αν τελικα αυτο ηταν το προβλημα παρε και ενα σπρει σιλικονης να τις περασεις για να αδιαβροχοποιηθουνε.
Ελπιζω να βοηθησα.

Φιλικα.

epp1640
02/11/2007, 23:55
Σπεραααα σε ευχαριστώ..δεν ξέρω τι είχε..έχουν περάσει δύο εβδομάδες και πλέον παίρνει πάντα και παντού όσο κρύο/ υγρασία και ότι άλλο έχει..τι να πω..σε ευχαριστώ πάντως..:wave2: